Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-15, 21:11   #4651
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

witajcie, czy można dołączyć?
jutro zaczynam kurację aknenormin'em i tak naprawdę nie wiem czego się spodziewać, więc chętnie będę zaglądać do Was
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 23:14   #4652
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witam.
Nas tu chyba więcej już po kuracji niż przed, ale może to i lepiej, możesz śmiało pytać.
Najpierw jednak ja zapytam: jak dużą masz dawkę? i generalnie na jaki okres przewidzianą kurację?


Nie pamiętam czy pisałam, to napiszę, że dopiero od niedawna wróciłam na stałe do soczewek. W czasie kuracji nosiłam okulary, bo niestety oczy były wysuszone, soczewki jedynie okazjonalnie. Po zakończeniu kuracji powoli wracałam do soczewek, ale do pracy (przy komputerze) brałam okulary.
Od jakiegoś miesiąca noszę już normalnie soczewki przez cały dzień i jest wszytko w porządku.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 22:06   #4653
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Czy któraś z Was wie może jak wygląda kwestia terminu ważności otwartego kremu z filtrem? Niby mam na opakowaniu, że ważny jest 12 miesięcy, ale wyczytałam, że właściwości ochronne ulatniają się po 3 miesiącach...Dziś spędziłam cały dzień na słońcu z kremem, ale mimo to mam zaczerwienioną twarz :/
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 22:45   #4654
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Witam.
Nas tu chyba więcej już po kuracji niż przed, ale może to i lepiej, możesz śmiało pytać.
Najpierw jednak ja zapytam: jak dużą masz dawkę? i generalnie na jaki okres przewidzianą kurację?

kuracja planowana na ok 10 miesięcy
biorę rano 20 wieczorem 10 przy wadze obecnej 57kg, więc chyba jakoś nieszczególnie dużo

Edytowane przez wankaw
Czas edycji: 2015-04-16 o 22:46
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-17, 09:41   #4655
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was wie może jak wygląda kwestia terminu ważności otwartego kremu z filtrem? Niby mam na opakowaniu, że ważny jest 12 miesięcy, ale wyczytałam, że właściwości ochronne ulatniają się po 3 miesiącach...Dziś spędziłam cały dzień na słońcu z kremem, ale mimo to mam zaczerwienioną twarz :/
A smarowałaś się nim w międzyczasie? Z tego co mi wiadomo krem np. 50+ przedłuża ochronę przed słońcem o tą załóżmy godzinę. Więc średnio co max 1,5h powinnaś na nowo nanosić krem

Cytuję:
Stopnie ochrony SPF (wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej):
SPF 2-4 – ochrona niska, pochłania ok. 50% promieniowania UVB
SPF 8-12 – ochrona średnia, pochłania ok. 90% promieniowania UVB
SPF 15-25 – ochrona wysoka, pochłania ok. 95% promieniowania UVB
SPF 30-50 – ochrona bardzo wysoka, pochłania ok. 97% promieniowania UVB
SPF 50+ – ochrona ultrawysoka, pochłania ok. 98% promieniowania UVB

Numerek przy SPF oznacza, ile razy wydłuża się czas bezpiecznego przebywania na słońcu po zastosowaniu filtra czyli SPF 15 i 50 działają tak samo, tylko że SPF 50 chroni dłużej np. jeśli bez kremu rumień pojawia się po minucie, krem z SPF 15 przedłuży ten czas o 15 min, z kolei SPF 50 o 50 min. Używając kremów z filtrem opalamy się stopniowo i unikamy poparzeń.


Więc jak smarowałaś się raz, a na słońcu byłaś 4h to nie dziw się
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-17, 10:03   #4656
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

W zasadzie to właśnie na słońcu byłam 1,5 godziny, potem największe nasłonecznienie spędziłam w mieszkaniu i ponownie wyszłam po 16:00. A jak myślisz aporpo tej trwałości? Faktycznie tak jak na opakowaniu krem działa do 12 miesiący od otwarcia czy to bzdura?
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-17, 10:10   #4657
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
W zasadzie to właśnie na słońcu byłam 1,5 godziny, potem największe nasłonecznienie spędziłam w mieszkaniu i ponownie wyszłam po 16:00. A jak myślisz aporpo tej trwałości? Faktycznie tak jak na opakowaniu krem działa do 12 miesiący od otwarcia czy to bzdura?
Nie ma wątpliwości że te kremy ulegają jakiejś tam destabilizacji. Nie mam jednak pojęcia po jakim czasie. No i na pewno zależy od samego kremu, jaki skład ect. Ale jeśli widzisz że już nie działa, no to sprawa chyba jasna. Lepiej kupić nowy i być pewnym, że chroni
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-18, 09:48   #4658
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

A to możliwie, żeby nabawić się plam już po jednorazowej ekspozycji na słońce? :/
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 08:06   #4659
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziewczyny, macie coś na popękane kąciki ust?
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 17:43   #4660
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez martuunia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, macie coś na popękane kąciki ust?
Ja smarowałam kąciki obficie pomadką przy smarowaniu ust. A gdy mimo wszystko były popękane to sudocremem.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 23:13   #4661
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

od czwartku jestem "na lekach" i ja już mam suche usta i twarz zaczyna "wysychać", ja mam nadzieję, że to jakiś zbieg okoliczności bo po kilku dniach już takie rewolucje?
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-21, 23:20   #4662
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość
od czwartku jestem "na lekach" i ja już mam suche usta i twarz zaczyna "wysychać", ja mam nadzieję, że to jakiś zbieg okoliczności bo po kilku dniach już takie rewolucje?
Nie wiem jaką bierzesz dawkę, ale to całkiem możliwe. Izotretinoina to w końcu silny lek, ja po tygodniu widziałam pierwsze "objawy". Zaczynaj smarować regularnie usta, schodzą płatami.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 23:27   #4663
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Nie wiem jaką bierzesz dawkę, ale to całkiem możliwe. Izotretinoina to w końcu silny lek, ja po tygodniu widziałam pierwsze "objawy". Zaczynaj smarować regularnie usta, schodzą płatami.
30mg dziennie, smaruję cały czas na razie lekkim balsamem, ale nie spodziewałam się aż takich szybkich zmian
no i będę musiała zainwestować w silniejszy nawilżacz ust bo eos to sobie teraz mogę najwyżej używać, a jak będzie gorzej to nie ogarnie

Edytowane przez wankaw
Czas edycji: 2015-04-21 o 23:28
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-22, 09:53   #4664
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Unhappy Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Ja smarowałam kąciki obficie pomadką przy smarowaniu ust. A gdy mimo wszystko były popękane to sudocremem.
Tez smaruje,ale to nic nie daje. A po sudokremie nie będą jeszcze bardziej wysuszone i popękane? Do tej pory używałam go na wypryski.
Chyba muszę poszerzyć swoje pytanie o jakiś naprawdę ciężki kaliber,moje usta są w takim stanie.,że ciężko mi je otworzyć żeby coś zjeść Mam bardzo wysuszona i ściągniętą górną wargę, często jest jeszcze wokół niej taka czerwona otoczka jakbym 'oblizywala się na mrozie' mam nadzieje,że dość obrazkowo to wytłumaczylam :p kupiłam linomag, mam mnóstwo pomadek, smaruje kremami z mizernym skutkiem. Możecie polecić coś co przyniesie ulgę?
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-22, 10:43   #4665
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cześć,
Mi jeszcze został niecały miesiąc z 40 mg axotretu.
I nie wiem czy dziwna jestem czy coś. .... oprócz wysycha ust z którym sobie radzę dobrze (co chwila smaruje a jeśli mam błyszczyk Jacobs a to nawet co chwila nie muszę).skórę na twarzy nawilżam jak zawsze rano i wieczorem (lamer) , ciało po kąpieli balsamem.... i jest ok. Jest dobrze. Ani razu nie miałam suchej skóry. Jest normalna.
I zaczynam się zastanawiać czy to w ogóle jest ok?

---------- Dopisano o 10:43 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

Mi najbardziej pomaga na usta blistex ten w tubce (nie pamiętam chyba reparir czy jakoś). Jak posmaruje grubo na noc masłem Nivea tym w metalowym słoiczku to tez daje rade - do rana mam natłuszczone. Na wyjścia cudowne są błyszczyki marca jacobsa - świetnie wyglądają i dobrze nawilżają.
Do mazania po ustach na "ślepo" (w aucie , sklepie , przy ludziach bez lusterka ) używam albo blistex w szary wiem albo błyszczyk "jajo" sephory. Tylko, że ten ostatni choć komfortowy w nakładaniu najkrócej wytrzymuje , co chwila trzeba powtarzać. Ale lubię.
__________________
J . N . R
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-22, 17:20   #4666
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez martuunia Pokaż wiadomość
Tez smaruje,ale to nic nie daje. A po sudokremie nie będą jeszcze bardziej wysuszone i popękane? Do tej pory używałam go na wypryski.
Mnie sudocrem pomagał.

Co do ust - może masz zapalenie czerwieni wargowej.

Ja używałam carmexu, tisane, blistexu, wazeliny, pierdyliardu innych. I tak usta mi schodziły.

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
Jest normalna.
I zaczynam się zastanawiać czy to w ogóle jest ok?
Nie wiem, chyba każdy może reagować inaczej. A bierzesz tabletki z jakimś tłuszczem? Może kiepsko ci się wchłaniają. U mnie tragedii jeśli chodzi wysuszenie nie było, skóra była sucha, ale nic poza tym, makijaż (mineralny) mogłam normalnie nałożyć. Gorzej właśnie z ustami (po nich było widać, że coś biorę) i oczami (musiałam zrezygnować z soczewek i ciągle zakrapiać oczy).
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2015-04-22 o 17:23
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-22, 20:56   #4667
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość
30mg dziennie, smaruję cały czas na razie lekkim balsamem, ale nie spodziewałam się aż takich szybkich zmian
no i będę musiała zainwestować w silniejszy nawilżacz ust bo eos to sobie teraz mogę najwyżej używać, a jak będzie gorzej to nie ogarnie
Ja zaczęłam pierwsze zmiany zauważać po 2-3tyg., a w 4 tyg. z sercem na dłoni leciałam do apteki, bo schodziła skóra do żywego. I Pan polecił Blistex Crem Relief i od tego czasu problem zniknął. Smarowałam się co 1-2h i tyle. Ale widzę, że wielu dziewczynom nie pomógł.

No i ja profilaktycznie zakrapiałam oczy, ze względu na to że w pracy siedzę przy komputerze. Naczytałam się o skutkach ubocznych związanych z oczami i wolałam dmuchać na zimne

Ja 2 miesiące po odstawieniu mam jakiś wysyp Mam nadzieję nadal, że to chwilowe zawirowania, bo zmieniłam nieco pielęgnację. Jednak w środku jakieś przeczucie, że mi retinoidy nie pomogły
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-22, 21:05   #4668
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja polecam carmex

Wczoraj minęło 5 miesięcy bez izo, jest pięknie ciesze się poki mogę ładna twarzą, niewiadomo jeszcze jak długo, oby na zawsze
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-23, 10:50   #4669
Ewelina_V
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 34
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Czesc dziewczyny, czy któraś z was poddawała sie kuracji przypominającej? Miałam kuracje axo rok temu i wróciło wszystko po ok 5 miesiącach nie wiem czy próbować jeszcze raz bo poszła na to kupa kasy i masa mojego zaangażowania które no.. poszło na marne ;/
Ewelina_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-23, 13:01   #4670
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Ewelina_V Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny, czy któraś z was poddawała sie kuracji przypominającej? Miałam kuracje axo rok temu i wróciło wszystko po ok 5 miesiącach nie wiem czy próbować jeszcze raz bo poszła na to kupa kasy i masa mojego zaangażowania które no.. poszło na marne ;/
a badałaś może hormony?
Napisz na tym wątku https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post51148038 udziela się wiecej osób
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-23, 20:21   #4671
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez sskers Pokaż wiadomość
Ja zaczęłam pierwsze zmiany zauważać po 2-3tyg., a w 4 tyg. z sercem na dłoni leciałam do apteki, bo schodziła skóra do żywego. I Pan polecił Blistex Crem Relief i od tego czasu problem zniknął. Smarowałam się co 1-2h i tyle. Ale widzę, że wielu dziewczynom nie pomógł.

No i ja profilaktycznie zakrapiałam oczy, ze względu na to że w pracy siedzę przy komputerze. Naczytałam się o skutkach ubocznych związanych z oczami i wolałam dmuchać na zimne

Ja 2 miesiące po odstawieniu mam jakiś wysyp Mam nadzieję nadal, że to chwilowe zawirowania, bo zmieniłam nieco pielęgnację. Jednak w środku jakieś przeczucie, że mi retinoidy nie pomogły
baton, a przypomnisz mi jak długo trwała Twoja kuracja?
i czy odstawienie miałaś nagłe?
krople do nawilżenia jak rozumiem?
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-24, 12:28   #4672
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość
baton, a przypomnisz mi jak długo trwała Twoja kuracja?
i czy odstawienie miałaś nagłe?
krople do nawilżenia jak rozumiem?
Brałam od czerwca do lutego i wyłykałam 10 020 mg (teoretyczny limit dla mojej wagi 7200mg). I odstawienie rozciągnęłam na ok.2tyg. Ale to raczej nie ma znaczenia przy tym leku, skoro utrzymuje się w organizmie jeszcze ok 3-4 miesięce.

Tak, tak

Ogólnie zaczęłam się teraz strasznie tłuścić Zawsze miałam cerę normalną w kierunku suchej, nigdy nie występowało świecenie, teraz jak wracam z pracy widzę lekkie natłuszczenie. Włosy też muszę szybciej myć, bo zauważam przyklap i zaczynają nieładnie wyglądać, gdzie kiedyś w ogóle nie przetłuszczały mi się. Po prostu.. Jak to tak ma wyglądać to i jeszcze wróci trądzik to
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 13:05   #4673
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez sskers Pokaż wiadomość
Brałam od czerwca do lutego i wyłykałam 10 020 mg (teoretyczny limit dla mojej wagi 7200mg). I odstawienie rozciągnęłam na ok.2tyg. Ale to raczej nie ma znaczenia przy tym leku, skoro utrzymuje się w organizmie jeszcze ok 3-4 miesięce.

Tak, tak

Ogólnie zaczęłam się teraz strasznie tłuścić Zawsze miałam cerę normalną w kierunku suchej, nigdy nie występowało świecenie, teraz jak wracam z pracy widzę lekkie natłuszczenie. Włosy też muszę szybciej myć, bo zauważam przyklap i zaczynają nieładnie wyglądać, gdzie kiedyś w ogóle nie przetłuszczały mi się. Po prostu.. Jak to tak ma wyglądać to i jeszcze wróci trądzik to
czyli okres leczenia taki jak mój planowany, no zobaczymy co to będzie bo na razie jestem zadowolona, usta okiełznałam jak na razie, skóra wygląda coraz lepiej, na razie nie ruszyło mi tylko blizn i przebarwień potrądzikowych

a powiedzcie mi jak to jest z gojeniem podczas kuracji, co z takimi rzeczami jak np dentysta (i mam na myśli poważniejsze ingerencje jak usuwanie ósemek, leczenie kanałowe, czy standardowe ubytki)?
miałyście z tym doświadczenie?

Edytowane przez wankaw
Czas edycji: 2015-04-25 o 13:10
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 14:32   #4674
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość
a powiedzcie mi jak to jest z gojeniem podczas kuracji, co z takimi rzeczami jak np dentysta (i mam na myśli poważniejsze ingerencje jak usuwanie ósemek, leczenie kanałowe, czy standardowe ubytki)?
miałyście z tym doświadczenie?
Mnie dłużej goiły się wszelkie wypryski czy choćby skaleczenia.
Ale akurat z dentystą większego problemu nie było, miałam leczony kanałowo ząb i jedyną niedogodnością były popękane usta.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-25, 18:03   #4675
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

hej, ja u dentysty też problemu nie miałam tylko mojej dentystce powiedziałam, że musze nabalsamować pożądnie usta bo inaczej będzie sie krew lała, przyjęła to ze zrozumieniem mi właśnie podczas brania sie trochę cera podsuszyła (ale bardzo pomocne okazały się olejki naturalne do twarzy) no i skóra z ust to mi wręcz czasem płatami schodzi usta wyglądaja na poranione i tu pomocą jest balsam blistex albo odkryty na ostatnim urlopie w PL balsam do ust Tisane, szkoda że nie kupiłam więcej opakowań bo jest naprawdę fajny Szybkość gojenia ran taka jak i przed kuracją
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-26, 00:56   #4676
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

dziękuję bardzo za odpowiedzi
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-26, 19:04   #4677
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Chciałabym jeszcze zapytać o kwestie przebarwień, czy stosujecie/stosowaliscie coś w trakcie kuracji? Wiem,że nie można stosować żadnych zabiegów,kwasów,ale są może jakieś specyfiki które działają delikatnie i można by je było włączyć? Problem blizn mnie na szczęście nie dotyczy

Edytowane przez martuunia
Czas edycji: 2015-04-26 o 19:05
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-26, 19:52   #4678
jakzjeschipstera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 22
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez martuunia Pokaż wiadomość
Chciałabym jeszcze zapytać o kwestie przebarwień, czy stosujecie/stosowaliscie coś w trakcie kuracji? Wiem,że nie można stosować żadnych zabiegów,kwasów,ale są może jakieś specyfiki które działają delikatnie i można by je było włączyć? Problem blizn mnie na szczęście nie dotyczy
Dodaję odrobinę niacynamidu do maski ze spiruliny. Sprawdza się, ale nie można przesadzić. No i korcą mnie delikatne kwasy, te delikatne stężenia 5-10% w kremach aptecznych.

Edit: no i zrobiłam sobie tonik niacynamidowy!

Edytowane przez jakzjeschipstera
Czas edycji: 2015-04-26 o 19:53
jakzjeschipstera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-28, 08:27   #4679
caarolaaa
Zakorzenienie
 
Avatar caarolaaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 701
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Postanowiłam się do Was przyłączyć (jeśli można)
Od listopada biorę Axotret, jedną tabletkę dziennie, początkowo dawka 10mg, następnie naprzemiennie10mg i 20mg, później 30mg i obecnie od niemal 2 miesięcy biorę 20mg. Przewidywany czas kuracji to rok. Jeśli chodzi o skutki uboczne to u mnie występują wszystkie z możliwych efekty jakieś są, ale bez szału. Najbardziej zadowolona jestem z nosa, z którego bardzo szybko zniknęły wągry. Od kilku dni coś mi wyskakuje, wczoraj postanowiłam pozbyć się jednego brzydactwa na policzku i przy okazji zdarłam sobie naskórek macie może jakieś sprawdzone sposoby na szybsze gojenie ? Wiem, że w ogóle nie powinnam tego tykać, no ale cóż, nie mogłam się powstrzymać
__________________
FC BARCELONA !! .. Més que un club ..
- why do you live?
- because I have something worth living for (...)
caarolaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-28, 10:05   #4680
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez jakzjeschipstera Pokaż wiadomość
Dodaję odrobinę niacynamidu do maski ze spiruliny. Sprawdza się, ale nie można przesadzić. No i korcą mnie delikatne kwasy, te delikatne stężenia 5-10% w kremach aptecznych.

Edit: no i zrobiłam sobie tonik niacynamidowy!
ja zawsze do glinek albo alg, ale takich typu peel-off dodawałam trochę niacynamidu, ale efektów nie widziałam w ogóle Spirulina za to mnie podrażnia, nie wiem dlaczego. Teraz raczej nie stosuję żadnych specyfików (raz na jakiś czas jakaś nawilżająca maska lub właśnie glinka, ale to zbyt rzadko żeby zobaczyć efekty dodając coś do nich ) A ten tonik to jak to? Nie wysusza?


Przy okazji trochę, dziś mija moje 3 miesiące z Aknenorminem, mam dawkę 2x20mg. Jest lepiej, nie wyskakują mi podskórne gule (wiecie o czym mówię ) chociaż coś niegroźnego mi się pojawia. Skóra sucha/bardzo sucha w zależności jak nawilżam, ale makijaż bez większych problemów mogę nakładać (odpukać!). Mam strasznie suche usta, szczególnie górną wargę - czasem coś jak zapalenie czerwieni, wysypkę na przedramionach, popękane kąciki, nieco suche oczy i strasznie podrażnione śluzówki nosa. Na początku trochę bolały mnie stawy,szczególnie kolana, ale na szczęście minęło. Miałam też małe pogorszenie na początku, nie był to mega wysyp, ale było widać, że coś jest nie tak. Ograniczyło mi się przetłuszczanie cery, bez problemu mogę nałożyć makijaż rano i do wieczora jest dobrze; do tej pory dobrze z domu nie wyszłam a już wszystko się owarzyło.
Moja dermatolog planowała 5-6 miesięcy kuracji, powiedziała, że do odstawienia musi być stan, w którym przez około miesiąc nic nie wyskakuje i cera jest gładka. U mnie, pomimo że wielkiej tragedii już nie ma, to trochę się przeciągnie; w innym, baardzo optymistycznym wypadku, w tym miesiącu musiało by mi wszystko poznikać Jak widać, mam sporo śladów po różnych nieprzyjaciołach, także gdyby ktoś miał sposób jak temu zaradzić będę bardzo wdzięczna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20150428_093417.jpg (68,8 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20150428_093635.jpg (54,1 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20150428_093509.jpg (59,3 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20150428_093744.jpg (66,2 KB, 21 załadowań)
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:03.