Wrośnięty paznokieć u stopy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-15, 16:27   #1
Karrinn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3

Wrośnięty paznokieć u stopy?


Nie jestem pewna - może jestem po prostu przewrażliwiona - ale chyba zaczyna wrastać mi paznokieć u stopy. Mogę go obciąć sama, jeśli się postaram, ale nie chcę, żeby było jeszcze gorzej.
Tak to wygląda:
http://oi46.tinypic.com/2nqe1q0.jpg
http://oi45.tinypic.com/21a9rtv.jpg
I co sądzicie? Wrasta, czy nie wrasta?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00381.jpg (9,7 KB, 114 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00380.jpg (7,7 KB, 99 załadowań)
Karrinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 17:49   #2
karawila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 21
Dot.: Wrośnięty paznokieć u stopy?

na wszelki wypadek pójdź z tym na izbę przyjęć, by lekarz zobaczył ten palec. nie wygląda to dobrze, a wrastający paznokieć to problem, ból; lepiej załatwić sprawę we wczesnym stadium.
karawila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 15:15   #3
Binoche
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 180
Dot.: Wrośnięty paznokieć u stopy?

Trafisz na rzeźnika, to nie będzie wesoło. Spróbuj wyciąć taki trójkącik 3x3mm (ten rożek) i go delikatnie od skóry odciąć. Wcześniej namocz stopę i przygotuj ostre narzędzia.
Binoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 21:08   #4
InkaNovinka
Raczkowanie
 
Avatar InkaNovinka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: R-m
Wiadomości: 121
Dot.: Wrośnięty paznokieć u stopy?

Ja na Twoim miejscu bym nie ryzykowała "zabiegów" na własną rękę. Idź do kosmetyczki. Jeżeli pogorszysz sprawę to przekonasz się jedynie jaki to ból. A ból jest okrutny. Wiem z autopsji...
__________________
Jestem odpowiedzialna za to, co powiedziałam, nie za to, co zrozumiałaś.
InkaNovinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 11:12   #5
Altarfka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 118
Dot.: Wrośnięty paznokieć u stopy?

Mój kuzyn ciągle miał z tym problem, a dodatkowo uczy się w szkole wojskowej, więc cieżkie buciary nie poprawiały stanu rzeczy. Więc kiedy doatł miesieczny urlop poszedł do szpitała na oddział chirurgii jednego dnia, zrobili zabieg, później co kilka dni jeździł na zmianę opatrunku, porządnie wyleczył i dzisiaj nie ma juz z tym problemu. Jeśli będziesz to robić nieumiejetnie, pogorszysz tylko sprawę.
Altarfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 19:10   #6
Devojce
Raczkowanie
 
Avatar Devojce
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 272
Dot.: Wrośnięty paznokieć u stopy?

Ostatnio też miałam z tym problem. Uważaj, żeby się nie pogorszyło. U mnie jak zebrała się ropa to całą noc nie spałam i myślałam, że umre ..
Kup maść ichtiolową, może coś pomoże
Devojce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 12:10   #7
Altarfka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 118
Dot.: Wrośnięty paznokieć u stopy?

Maść ichtiolowa pomoże, ale tylko na krótką mete, ponieważ usunie skutek, a nie przyczynę.
Altarfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 14:13   #8
alakot4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4
Dot.: Wrośnięty paznokieć u stopy?

Moim zdaniem powinnaś iść do kosmetyczki. Też miałam ten problem ale na szczęście już sobie z nim poradziłam.
__________________
hotel Gdańsk
alakot4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 18:05   #9
Karrinn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3
Dot.: Wrośnięty paznokieć u stopy?

Obcięłam ten róg, i wydaje mi się, że jeśli będę tego pilnować to nic nie powinno się dziać. A jeśli coś się będzie działo, to do lekarza/kosmetyczki. Matko, żeby teraz nie było jakiejś ropy czy innego okropieństwa :/
Karrinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 09:11   #10
Altarfka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 118
Dot.: Wrośnięty paznokieć u stopy?

Cytat:
Napisane przez Karrinn Pokaż wiadomość
Obcięłam ten róg, i wydaje mi się, że jeśli będę tego pilnować to nic nie powinno się dziać. A jeśli coś się będzie działo, to do lekarza/kosmetyczki. Matko, żeby teraz nie było jakiejś ropy czy innego okropieństwa :/
Jeśli pojawi sie ropa to tak jak pisala wcześniej koleżanka przyłóż maść ichtiolową i idź koniecznie dolekarza lub kosmetyczki, nie ma sensu się tak męczyć.
Altarfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 12:26   #11
Malwinka77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: Wrośnięty paznokieć u stopy?

Idź do podologa (specjalista od stóp). Ciężko znaleźć kosmetyczkę, która profesjonalnie zajęłaby się wrastającym paznokciem. A chirurg.. bierze się od razu za zrywanie. Wiem coś o tym. W ciągu 13 lat miałam 10 razy zrywany paznokieć, ból okropny i zniszczona płytka paznokciowa. Wtedy nic nie wiedziałam, że jest ktoś taki jak podolog – niewiedza kosztuje sporo bólu i pieniędzy. Choć usprawiedliwia mnie to, że podologia dopiero w Polsce rozkwita.
Jeżeli, to początki wrastania, to najlepiej codziennie moczyć stopę w gorącej wodzie z mydłem (najlepiej szarym) i wybrać się do podologa. Życzę szybkiego wyleczenia paznokcia.
Malwinka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-04, 16:46   #12
Karrinn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3
Dot.: Wrośnięty paznokieć u stopy?

Więc, minęło sporo czasu, a ja regularnie wycinam sobie ten 'trójkącik' i nic się nie dzieje. I raczej nie będzie się działo
Dzięki za pomoc ;*
Karrinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 10:36   #13
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Wrośnięty paznokieć u stopy?

tak jak kolezanka wyzej polecam wizyte u podologa, najlepiej na taki pazurek zalozyc klamre, efekty leczenia znakomite, w domu sama mozesz zrobic tzw. tamponade paznokcia, polega to na wlozeniu pod wolny brzeg (tam gdzie wrasta) wlokna fizelinowego, celem odgiecia paznokcia od skory, ja zamiast fizeliny uzylam wacikow kosmetycznych, dodatkowo trzeba pamietac o dezynfekcji podczas tamponowania, dodatkowo polecam zakupic olejek z drzewa herbacianego i nasaczac ten podlozony wacik. tamponade zmienialam codziennie, po tygodniu problem znikl. koszt zalozenia tamponady u podologa to 10zł. a chirurdzy, tak jak powiedziala kolezanka wyzej, od razu zabieraja sie za rwanie pazurka. jest przy tym duzo bolu, dlugo dochodzi sie do siebie, nie da sie chodzic, zalozenie klamry jest lepszym wyjsciem, nie ogranicza poruszania sie, nie powoduje bolu
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 13:20   #14
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Wrośnięty paznokieć u stopy?

Cytat:
Napisane przez Karrinn Pokaż wiadomość
Nie jestem pewna - może jestem po prostu przewrażliwiona - ale chyba zaczyna wrastać mi paznokieć u stopy. Mogę go obciąć sama, jeśli się postaram, ale nie chcę, żeby było jeszcze gorzej.
Tak to wygląda:
http://oi46.tinypic.com/2nqe1q0.jpg
http://oi45.tinypic.com/21a9rtv.jpg
I co sądzicie? Wrasta, czy nie wrasta?
Jesli to faktycznie wyrastający paznokieć lepiej udać sie do chirurga od razu. Im dłużej zwlekasz tym bardziej boli.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 12:45   #15
ania226
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 117
Dot.: Wrośnięty paznokieć u stopy?

Cześć, widzę, że wszystkie skupiłyście się na przyglądaniu się wrastającego wolnego brzegu paznokcia. Teoretycznie-logiczne. Moja córka 2 lata temu musiała dwukrotnie w ciągu roku wyciąć paznokieć u chirurga z powodu wrośnięcia w macierzy... Czyli z drugiego końca że tak powiem.Wolny brzeg leżał sobie swobodnie wyrośnięty z wałów paznokciowych, sama jej obcinam na prosto. Zawodowo zajmuję się stopami klientek i wielu kobitkom pomogłam zwłaszcza przez lato a własnemu dziecku nie umiałam... Pierwszy raz wyciął chirurg w czerwcu, na lato, na wakacje, do japonek.Wygoiło się jak na psie, nie wiadomo kiedy.Przyszła jesień i kryte buty. Cały dzień w szkole w butach i w listopadzie wyciął chirurg po raz drugi. I tu już się tak nie chciało goić. Jak poszłyśmy na zdjęcie szwów po 10 dniach miałam sucho w ustach ze stresu co powie jak zobaczy paluch.Moim zdaniem wyglądał jak do...amputacji. Śmierdział, był spuchnięty, zebrała się ropa a szwy tak się wcisnęły głęboko że dla mnie było to niewykonalne(zdjęcie szwów). A chirurg spojrzał i mówi...no ładnie się zagoiło, pani Agnieszko(do pielęgniarki)pani może zdejmować szwy. W takim razie myślę że lepiej robić to latem kiedy się chodzi w klapkach. Ale wiadomo, jak wrośnie człowiek szuka pomocy bo nie da się wytrzymać.
ania226 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 12:50   #16
ania226
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 117
Dot.: Wrośnięty paznokieć u stopy?

Tak wyglądał palec 10 dni po zabiegu w dniu zdjęcie szwów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Palec.jpg (67,4 KB, 58 załadowań)
ania226 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 13:04   #17
ostis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: Wrośnięty paznokieć u stopy?

o kurcze, wrastające paznokcie to nie przelewki ale nie zawsze musi to się skończyć u chirurga. Z tego co się orientuje w salonach zakładają klamry itp warto pomysleć
ostis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 10:58   #18
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Wrośnięty paznokieć u stopy?

Wrastający paznokieć - NIGDY DO CHIRURGA !!!
Niedawno szukając informacji o pielegnacji paznokci stóp trafiłam na bardzo ciekawą stronę gabinetu podologicznego. Okazuje się, że to podolog jest od wrastających paznokci a nie chirurg.
I o tym nie każdy wie. Nie chcę się teraz za bardzo rozpisywać na temat tego co wyczytałam na wspomnianej stronie bo zabrakło by tu miejsca. Zapisałam sobie adres strony na swoim komputerze bo uanzłam, że warto mieć pod ręką takie informacje.
Gabinet podologiczny jest w Żorach - adres strony to http://gabinet.podologiczny.pl/

Zainteresowanym tym tematem polecam jednak poczytać - naprawdę mnie przyniosło to wiele informacji i to takich rzeczowych, konkretnych, nawet z obrazkami.
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 07:59   #19
WormsCrew1988
Przyczajenie
 
Avatar WormsCrew1988
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Reguły
Wiadomości: 14
Send a message via Skype™ to WormsCrew1988
Dot.: Wrośnięty paznokieć u stopy?

Można poradzić sobie samemu z tym problemem co jakiś czas podważając paznokieć kawałkiem waty. Sam to przerabiałem dwa razy.
__________________
http://kominy-polska.pl
WormsCrew1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-20, 12:54   #20
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Wrośnięty paznokieć u stopy?

Tak, możliwe, tylko zamiast waty lepsza będzie flizelina. Jest taka specjalna do wrastających paznokci. Z watą może być różnie bo jak mimo wszystko paznokieć wrośnie w skórę i zacznie sączyć to wata tylko pogorszy sprawę. Trudno ją potem wydobyć spod paznokcia. No i bedzie siedliskiem bakterii. Flizelina jest mocniejsza i jak poprawnie założysz to wystarczy pęseta i ją wyciągasz.
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-16, 12:03   #21
PastaMarta44
Przyczajenie
 
Avatar PastaMarta44
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2
Dot.: Wrośnięty paznokieć u stopy?

noooo to ja miałam bardzo podobnie z paznokciem i wcale tak łatwo nie wyleczyłam go zwykłą wodą i mydłem jak się mówi.... zakładałam klamry i też do nic nie dało. Dopiero po zabiegu w Clinica Cosmetologica w Gdańsku ten nieszczęsny pazur zaczął normalnie rosnąć a byłam tam już z kilka miesięcy temu i od tego czasu nic się nie dzieje

Edytowane przez PastaMarta44
Czas edycji: 2018-04-03 o 12:25 Powód: błąd
PastaMarta44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 12:24   #22
ilona07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1
Dot.: Wrośnięty paznokieć u stopy?

udać sie do kosmetyczki
ilona07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 13:06   #23
bebe3322
Przyczajenie
 
Avatar bebe3322
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4
Dot.: Wrośnięty paznokieć u stopy?

A może warto byłoby w tym obszarze tematycznym popytać znajomych? Według mnie znajomi są naprawdę w stanie pomóc
__________________
Za darmo dostaje się tylko to, czego nikt inny nie chce. I śmierć. Śmierć też jest za darmo.
bebe3322 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-20 14:06:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:17.