Usuwanie nadmiaru skóry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-14, 15:09   #1
Varia89
Przyczajenie
 
Avatar Varia89
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 23

Usuwanie nadmiaru skóry


Witam,
Schudłam ponad 60 kg i w związku z tym wisi mi skóra niemal wszędzie - na udach, łydkach, brzuchu, ramionach, ale najgorzej wyglądają moje piersi.

Zastanawiam się nad usunięciem nadmiaru skóry u chirurga plastycznego, ale nie bardzo wiem jakich efektów oczekiwać i jak później sprawa wygląda z bliznami? Czy są one bardzo widoczne?

Bardzo proszę o odpowiedź
Varia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 08:51   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Usuwanie nadmiaru skóry

Gratuluje, ale skoro skora wisi to żle chudłaś. Dzisiaj w sniadaniowej tvp2 mowili o tym-poszukaj w sieci.
Idz na konsultacje lub poszukaj w sieci filmow emitowanych na tvnstyle z dr Szczytem czy dr Ambroziakiem, gdzie wykonuja takie operacje i jest efekt pokazany.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 01:33   #3
MissMarz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1
Dot.: Usuwanie nadmiaru skóry

Paula moze odrobine zle sie wyrazila. Nie ma czegos takiego jak "zle schudlas".

Powodow schudniecia 60 kg moze byc kilka. Jezeli przeszlas np. operacje zmieniejszania zoladka, schudnisz bardzo szybko i skora sie nie "wchlonie".
Zalezy to rowniez od Twojego wieku. Operacje zminiejszania przeszlam pod koniec 2009 roku i praktycznie od razu zaczela mi wisiec skora.
Najbardziej problematyczne dla mnie miejsca to uda, brzuch, ramiona oraz boki pod pachami.

Efekty po redukcji skory sa rewelacyjne, jednakze wiele kobie nie decyduje sie na takie rozwiazanie w zwiazku z rozleglyi bliznami.


Brzuch: redukcja faldow na brzuchu w zaleznosci od rozmiaru, pozostawi horyzontalna blizne od tylnej czesci biodra (nad posladkiem), ciagnaca sie nad wzgorkiem lonowym, do przeciwnego biodra (nad posladkiem). Na google mozesz znalezc zdjecia po wpisaniu: Abdominoplasty (ang.)
Niektore operacje tworza rowniez (w dodatku do horyzontalnej blizny), kolejna ciagnaca sie od wzgorka lonowego ponad pepek. Ponadto pepek czesto jest usuwany i tworzony jest "nowy".

Ramiona: Tak zwany nietoperz Angielska fraza do wyszukania na googlu - Arm Lift (Brachioplasty)
Blizna od pachy po lokiec. Jezeli laczysz z operacja piersi, blizna jest czesto nawet dluzsza, wzdluz boku.

Uda: Najmniej widoczne blizny w pachwinie oraz wzdluz wewnetrznej czesci uda po kolano. Chyba nawet nie ma nazwy, ja wpisuje: "removing excess skin from thighs"

Blizny sa dosc przerazajace. Szczegolnie te swieze. Jezeli poslugujesz sie swobodnie jezykiem angielskim polecam ogladanie filmow na YouTube, osob ktore operacje maja juz lata za soba. Jest to zdecydowanie najlepsza dokumentacja leczenia blizn, komplikacji pooperacyjnych itp.
Jak kazda ingerencja chirurgiczna redukcja skory moze powodowac rozne komplikacje zdrowotne. Warto poszukac dobrego chirurga, nie jest to niestety takie proste.

Po operacjach bariatrycznych "przysluguje" pacientom jedna operacja na fundusz, i chyba jest to najczesciej redukcja fald brzucha. Moge sie mylic, moze cos sie od 2009 zmienilo.

Ja sie jeszcze nie zdecydowalam. Bardzo bym chciala ale przeraza mnie wizja blizn i komplikacji. Zdecydowanie nalezy porozmawiac z chirurgiem aby dowiedziec sie jake sa Twoje "potrzeby".

W zwiazku z tym ze mam bardzo maly biust, nie interesowalam sie opercja piersi, wiec nie jestem w stanie nic powiedziec na ten temat. Ale jezeli chcesz poslipic na fotki to wpisz: Breast Lift Surgery

Uzywam nazw angielskich bo jest po prostu wiecej zdjec z roznych zrodel.


Powodzenie i gratuluje <3

Polecam profil na YT: blueeyedbetty https://www.youtube.com/user/blueeyedbetty/videos

Edytowane przez MissMarz
Czas edycji: 2014-11-29 o 01:41 Powód: Dodatkowe info.
MissMarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-29 02:33:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:21.