Czy uczelnia ma do tego prawo?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-06, 10:57   #1
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa

Czy uczelnia ma do tego prawo?!


Słuchajcie, bo jestem w kropce i trochę mną nerwy targają...

Otóż... Dziś i za tydzień przypadają dwa terminy poprawek z jednego przedmiotu na mej zacnej uczelni. W ogłoszeniach na uczelni oraz na stronie - jak byk - wisi informacja:
I termin: 06.09
II termin: 13.09

Jednak jakiś czas temu nasza profesorka umówiła się z paroma osobami na nieoficjalny termin 03.09 - dla tych osób, którym zależy na jak najszybszym zdaniu [kończymy 3. rok, więc niektórzy chcą się szybko obronić]. O tym terminie cały rok dowiedział się przypadkiem na dwa dni przed nim, więc stawiły się tylko 4 umówione osoby. Dziś przyszło kolejnych 15, a za tydzień planuje wybrać się jakieś 40-50 osób [aż tyle nas oblało]. Jednak dziś po zakończeniu egzaminu wymyślono, że skoro był ten termin 03.09, to już za tydzień termin jest nieaktualny.
Czy uczelnia ma prawo to zrobić? We wszelkich źródłach wciąż terminy są jasne - 06 i 13. W mailu od profesorki, na którego nam odpisała przed tamtym nieoficjalnym terminem, użyła sformułowania 'dodatkowy termin dla chętnych', więc o co chodzi?

Martwię się teraz. Bo nawet jak tamten termin wywalczymy, kobieta może nam sprawiać problemy

Co zrobić w takiej sytuacji? Są jakieś przepisy regulujące takie sytuacje?
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 11:02   #2
eeela
Raczkowanie
 
Avatar eeela
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 332
GG do eeela
Dot.: Czy uczelnia ma do tego prawo?!

dodatkowy termin byl wyznaczony nieoficjalnie i tylko z dobrej woli pani prof. uczelnia ma obowiazek wyznaczyc oficjalne terminy poprawek: pierwszej, drugiej i egz komisyjnego. tak mi sie wydaje
__________________
http://www.pustamiska.pl
eeela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 11:03   #3
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Czy uczelnia ma do tego prawo?!

No tak, ale te oficjalne terminy wyznaczono już w czerwcu, więc czy można nagle jeden zlikwidować na tydzień przed?
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 11:12   #4
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Czy uczelnia ma do tego prawo?!

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
No tak, ale te oficjalne terminy wyznaczono już w czerwcu, więc czy można nagle jeden zlikwidować na tydzień przed?
Oficjalnie nie można na pewno. U nas był taki wymóg odgórny, że egzaminatorzy mają ustalić w czerwcu terminy poprawek. A kto do kogo chodzi nieoficjalnie zaliczać cokolwiek to już jego sprawa. Zadzwoń może do dziekanatu?
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 11:13   #5
Rooooma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Mosina
Wiadomości: 101
Talking Dot.: Czy uczelnia ma do tego prawo?!

hmm..

jeśli terminy ustalono z góry i podali dwa to nie mogą tak nagle odwołać skoro np wiekszość na ten drugi się przygotowuje...

a na jakiej uczelni studiujesz?
To ładnie, zę profesorka ustala z kilkoma osobami termin nieoficjalny ... bez porozumienia z większością... uwielbiam takie zagrywki aaa
myślą, że im tak wolno..... w każdym razie nie powinni nagle rezygnować z tego drugiego terminu skoro ustalili to tak powinno być...

a kiedy będziesz wiedziała co z terminami?? daj zanć bo ejstem ciekawa...

wyobrażam sobie te zdenerwoanie wasze..
Rooooma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 11:21   #6
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Czy uczelnia ma do tego prawo?!

AJD Częstochowa

Wiece, mnie generalnie by to zwisało - już kończę, nie zależy mi na 'papierku', nie szukam pracy. Ale to nieuczciwa zagrywka, którą nazwałabym skandalem. I współczuję osobom, które planowały podjąć dalej studia magisterskie na tej prześmiesznej uczelni. Nie dość, że rok w plecy, to jeszcze same nerwy.

Już ustaliłam z częścią osób, które planowały wybrać się za tydzień, że normalnie stawiamy się na egzaminie i nic nas nie obchodzi. Nikt oficjalnie nie ogłosił, że termin został zlikwidowany, cały czas w papierach napisane, że termin jest, więc tego się trzymamy
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 11:30   #7
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Czy uczelnia ma do tego prawo?!

Przeczytajcie dokładnie regulamin studiów. Większość studiów zakłada jednak tylko jeden termin poprawki, a inne są dobrą wolą prowadzącego. Ona też ma prawo z tej dobrej woli zrezygnować w świetle prawa obowiązującego na większości uczelni (choć oczywiście to mało sympatyczne, gdy zrezygnuje, wiem - i mało ludzkie). Ona także nie może odpowiadać za to, że macie kretynów na roku i nie poinformowali Was o wcześniejszym terminie. I wierzę, że nie chce jej się przychodzić na kolejne 2 terminy, skoro ktoś sobie wymyślił ten wcześniejszy

U nas praktyką w takich przypadkach było przyjście do prowadzącego i błaganie go na kolanach o kolejny termin z podkreślaniem, że rozumiecie że to błąd Waszego roku i że rozumiecie, że ma Was już dosyć - ale jednak prosicie bardzo.
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-06, 11:34   #8
shyla
Rozeznanie
 
Avatar shyla
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 901
Dot.: Czy uczelnia ma do tego prawo?!

według mnie jest to troche nieetyczne...
Przeciez wyraźnie napisala "dodatkowy termin dla chetnych", czyli on jest dodatkowy, a nie ZAMIAST ktoregos z wyznaczonych wczesniej.. Wiec cos mi sie nie wydaje zeby wam go zlikwidowali.
Idźcie normalnie na egzamin 13.09 bo na pewno on się odbędzie, tym bardziej że tylu studentów jest chętnych do zaliczania
__________________
Zakochaj się, a każdy wszędzie, wszystkie rzeczy, wszystkie słowa oznaczać będą „miłość”. To samo dzieje się, kiedy kogoś utracisz.
J Carroll





shyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 11:38   #9
abraxas2871
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 203
Dot.: Czy uczelnia ma do tego prawo?!

Prawda jest tak, że uczelnia ma prawo do wszystkiego - w zasadzie nie odpowiada przed nikim i może robić co chce.

Jej wewnętrzne sprawy zależą wyłącznie od wewnęrznego regulaminu studiów - sprawdzcie co jest w regulaminie waszego kierunku na temamt poprawek i co jest w ogólnym regulaminie uczelni. Możecie poszukać jakiś ustaw senatu, gdzie to jest zapisane.

Ale domyślam się, że w waszym przypadku interpretacja regulaminu może być różna - więc lepiej nie walczyć bo zginiecie od własnego orąża tylko błagać wykłądowcę - wiem, upokarzające, ale bardziej skuteczne.
Taki urok uczelni wyższych, że są w pełni niezawisłe i nic im nie można - więc robią co chcą. Też mnie to irytuje.
abraxas2871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 11:40   #10
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Czy uczelnia ma do tego prawo?!

"W przypadku otrzymania na egzaminie oceny niedostatecznej student ma prawo do zdawania dwóch egzaminów poprawkowych z każdego niezdanego przedmiotu.

Terminy egzaminów poprawkowych ustala się w organizacji roku akademickiego.

Student MOŻE zdawać egzamin poprawkowy przed terminem ustalonym w organizacji roku akademickiego, jeśli egzaminator wyrazi na to zgodę."

Z tego wynika, że regulamin jest po naszej stronie, ale różne już cuda na tej uczelni widziałam, więc kto wie, co nas czeka...
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 11:42   #11
Serpentine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 188
Dot.: Czy uczelnia ma do tego prawo?!

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
AJD Częstochowa
No tak, takie cuda tylko na Akademii Dżedaj. Między innymi dlatego wybrałam studia w innym mieście
__________________
Aa, aa widzę, ja widzę
Jak uśmiech zamieniony w słońce
Wysusza promieniem twe łzy
Serpentine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-06, 11:44   #12
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Czy uczelnia ma do tego prawo?!

Nie, regulamin stoi po jej stronie. Nieuważnie czytasz.

W przypadku otrzymania na egzaminie oceny niedostatecznej student ma prawo do zdawania dwóch egzaminów poprawkowych z każdego niezdanego przedmiotu. ------- chodzi o dwa egzaminy poprawkowe tak w ogóle

Terminy egzaminów poprawkowych ustala się w organizacji roku akademickiego. ------- i ona ustaliła

Student MOŻE zdawać egzamin poprawkowy przed terminem ustalonym w organizacji roku akademickiego, jeśli egzaminator wyrazi na to zgodę." ------ chcieli, to się zgodziła na 3.09. Na nic więcej się zgadzać nie musi. To Wasz rok zawalił, że się nie podzielił z resztą roku informacją o zmianie terminu.

Edytowane przez ama4
Czas edycji: 2010-09-06 o 11:48
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 11:54   #13
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Czy uczelnia ma do tego prawo?!

No, o dwa poprawkowe z tego egzaminu, które w organizacji roku akademickiego [czyli dokumencie, który wciąż mogę pobrać ze strony uczelni] wyznaczone są na 6 i 13ty.

Termin się nie zmienił, tylko parę osób z seminarium zapytało, czy może przyjść wcześniej i im pozwolono. Żaden to oficjalny termin.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 12:02   #14
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Czy uczelnia ma do tego prawo?!

I jesteś pewna, że chodzi o 2 egzaminy poprawkowe w tej samej sesji?
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 12:02   #15
shyla
Rozeznanie
 
Avatar shyla
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 901
Dot.: Czy uczelnia ma do tego prawo?!

Cytat:
Napisane przez ama4 Pokaż wiadomość
Nie, regulamin stoi po jej stronie. Nieuważnie czytasz.

W przypadku otrzymania na egzaminie oceny niedostatecznej student ma prawo do zdawania dwóch egzaminów poprawkowych z każdego niezdanego przedmiotu. ------- chodzi o dwa egzaminy poprawkowe tak w ogóle

Terminy egzaminów poprawkowych ustala się w organizacji roku akademickiego. ------- i ona ustaliła

Student MOŻE zdawać egzamin poprawkowy przed terminem ustalonym w organizacji roku akademickiego, jeśli egzaminator wyrazi na to zgodę." ------ chcieli, to się zgodziła na 3.09. Na nic więcej się zgadzać nie musi. To Wasz rok zawalił, że się nie podzielił z resztą roku informacją o zmianie terminu.

Nie... To Ty nieuważnie czytasz. Dwa egzaminy poprawkowe z każdego przedmiotu, czyli z jednego przedmiotu dwa egzaminy poprawkowe.

Ustaliła, więc nie może zmieniać 2 dni przed, bo ktoś sobie tak wymyślił..

Ale masz racje że to wina ich roku.. zawalili sprawe.

Tylko nie rozumiem jaki sens był przyspieszać egzamin o 3 dni. Jesli chcieli go zaliczyć wcześniej to wydaje mi się że 3 dni nie zrobiłyby żadej różnicy. Nakręcili i narobili problemu a wy teraz musicie jakoś to odkręcić przez ich głupote. Ludzie czasami nie myślą..
__________________
Zakochaj się, a każdy wszędzie, wszystkie rzeczy, wszystkie słowa oznaczać będą „miłość”. To samo dzieje się, kiedy kogoś utracisz.
J Carroll





shyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 12:04   #16
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Czy uczelnia ma do tego prawo?!

Cytat:
Napisane przez ama4 Pokaż wiadomość
I jesteś pewna, że chodzi o 2 egzaminy poprawkowe w tej samej sesji?
Tak - jeżeli nie zdałam egzaminu w czerwcu, mam prawo do dwóch poprawek z tego przedmiotu w sesji poprawkowej, czyli we wrześniu.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 12:04   #17
dagienka
Zadomowienie
 
Avatar dagienka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 185
Dot.: Czy uczelnia ma do tego prawo?!

Regulamin studiów jest po Twojej stronie, masz prawo do dwóch poprawek, terminy egzaminator musi zgłosić w dziekanacie Twojego kierunku - to są oficjalne terminy poprawek. Jeśli pani profesor nie pojawi się na drugiej poprawce, proponuję pismo do dziekana z prośbą o przywrócenie terminu egzaminu i przedłużenie sesji do np. 15 października, a następnie udanie się na konsultacje. Wszystko też zależy od specyfiki uczelni, ale warto znać swoje prawa. Wiadomo też nie od dziś, że profesorzy swoich seminarzystów traktują lepiej.
dagienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 12:09   #18
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Czy uczelnia ma do tego prawo?!

Ok, to sorry, macie faktycznie regulamin po swojej stronie. Dziwny to zwyczaj 2 poprawek w tej samej sesji, no ale widocznie takie też są

W każdym razie dalej bym stawiała na błaganie na kolanach...
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 12:09   #19
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: Czy uczelnia ma do tego prawo?!

Cytat:
Napisane przez dagienka Pokaż wiadomość
Regulamin studiów jest po Twojej stronie, masz prawo do dwóch poprawek, terminy egzaminator musi zgłosić w dziekanacie Twojego kierunku - to są oficjalne terminy poprawek. Jeśli pani profesor nie pojawi się na drugiej poprawce, proponuję pismo do dziekana z prośbą o przywrócenie terminu egzaminu i przedłużenie sesji do np. 15 października, a następnie udanie się na konsultacje. Wszystko też zależy od specyfiki uczelni, ale warto znać swoje prawa. Wiadomo też nie od dziś, że profesorzy swoich seminarzystów traktują lepiej.
dokładnie
termin to termin, a "dodatkowy dla chętnych" to tylko dobra wola profesorka. Mogła takiego nie ustalać to nie miałaby teraz problemów, że każdy chce przyjść innego dnia, a jeśli już ustaliła to trzeba było zgłosić do dziekanatu po to, żeby wszyscy się o tym dowiedzieli
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-06, 12:33   #20
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Czy uczelnia ma do tego prawo?!

Oczywiście, że taka sytuacja jest niedopuszczalna. Ja to bym od razu do dziekanatu poszła i babie bym rabanu narobiła, do samorządu bym poszła, do dziekana. Myślę, ze u mnie coś takiego by nie przeszło, sama skargę zgłosiłam kiedyś, że pani wykładowczyni notorycznie nie zjawiała się na wyznaczonym dyżurze, a ja się musiałam z pracy specjalnie zwalniać.
Dziekan obiecał sam się tą sprawą zająć i rzeczywiście, później już była zawsze. Dlatego też - nie bawić się, tylko stawić sie tego i tego dnia na egzaminie, jak było podane. Jeśli kobieta nie przyjdzie zgłosić to 'wyżej'.
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 12:39   #21
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Czy uczelnia ma do tego prawo?!

Tylko obawiam się, że jak narobimy rabanu, to i tak nie zdamy To jeden z trudniejszych przedmiotów, do tego wykładowczyni jest naprawdę surową i ciężką osobą...
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 14:07   #22
miphuhiz
Zakorzenienie
 
Avatar miphuhiz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 033
Dot.: Czy uczelnia ma do tego prawo?!

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Tylko obawiam się, że jak narobimy rabanu, to i tak nie zdamy To jeden z trudniejszych przedmiotów, do tego wykładowczyni jest naprawdę surową i ciężką osobą...
Dlatego najlepsza metoda bedzie pasc na kolana i blagac

bo jak pojdziecie do dziekana to watpliwe jest aby ktokolwiek zdal w tym 2 terminie.
Mozecie sie ewentualnie u niej podeprzec regulaminem.
__________________
Rzadko inteligencja idzie w parze z urodą, ale u mnie się tak jakoś złożyło
miphuhiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 14:45   #23
3a032fcd5bcbee239629acde3cc1a01c42f8ddce_607622724de4b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 218
Dot.: Czy uczelnia ma do tego prawo?!

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Słuchajcie, bo jestem w kropce i trochę mną nerwy targają...

Otóż... Dziś i za tydzień przypadają dwa terminy poprawek z jednego przedmiotu na mej zacnej uczelni. W ogłoszeniach na uczelni oraz na stronie - jak byk - wisi informacja:
I termin: 06.09
II termin: 13.09

Jednak jakiś czas temu nasza profesorka umówiła się z paroma osobami na nieoficjalny termin 03.09 - dla tych osób, którym zależy na jak najszybszym zdaniu [kończymy 3. rok, więc niektórzy chcą się szybko obronić]. O tym terminie cały rok dowiedział się przypadkiem na dwa dni przed nim, więc stawiły się tylko 4 umówione osoby. Dziś przyszło kolejnych 15, a za tydzień planuje wybrać się jakieś 40-50 osób [aż tyle nas oblało]. Jednak dziś po zakończeniu egzaminu wymyślono, że skoro był ten termin 03.09, to już za tydzień termin jest nieaktualny.
Czy uczelnia ma prawo to zrobić? We wszelkich źródłach wciąż terminy są jasne - 06 i 13. W mailu od profesorki, na którego nam odpisała przed tamtym nieoficjalnym terminem, użyła sformułowania 'dodatkowy termin dla chętnych', więc o co chodzi?

Martwię się teraz. Bo nawet jak tamten termin wywalczymy, kobieta może nam sprawiać problemy

Co zrobić w takiej sytuacji? Są jakieś przepisy regulujące takie sytuacje?
każda uczelnia ma swoje przepisy. zapytaj w dziekanacie, albo kogoś w stylu 'rzecznika do praw studenta', o ile coś takiego u Was funkcjonuje. myślę, że na każdej poważnej uczelni coś takiego nie ma prawa mieć miejsca.
PS: tak to się kończy, kiedy ma się w grupie przydupasów, którym 3 dni robią wielką różnicę - i kiedy wykładowcy pozwalają ustalać byle komu (nie staroście) jakiekolwiek terminy.
3a032fcd5bcbee239629acde3cc1a01c42f8ddce_607622724de4b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 15:08   #24
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Czy uczelnia ma do tego prawo?!

Nie ma prawa.
Ale profesorowi moga skoczyc, takie realia ;p.

Na przyszlosc sie ucz, to nie bedziesz musiala nic poprawiac.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 16:04   #25
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Czy uczelnia ma do tego prawo?!

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Na przyszlosc sie ucz, to nie bedziesz musiala nic poprawiac.
Zastanów się, co Ty w ogóle piszesz. W moim przypadku egzamin, który szedł mi bardzo dobrze musiał zostać przerwany, kiedy nagle trysnęła mi krew z nosa i zasłabłam. Zapytano mnie, czy chcę kontynuować, ale nie byłam w stanie, więc zdecydowałam się przyjść jeszcze raz we wrześniu. Nie ma to nic wspólnego z tym, czy się uczyłam, czy nie, więc daruj sobie głupie uwagi.

Sprawę załatwiliśmy, drugi termin będzie, ale z tego co wiem [bo pojawiłam się nieco później] bunt był spory...
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 16:09   #26
majasn
Zakorzenienie
 
Avatar majasn
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 025
Dot.: Czy uczelnia ma do tego prawo?!

ja studiuję na UE we Wrocławiu i u nas jest wymóg, że student musi mieć tydzień od ogłoszenia wyniku egzaminu do ewentualnej poprawki i zawsze było to przestrzegane..jak się studenci umawiają indywidualnie to nikogo nie obchodzi, bo przynajmniej u nas zawsze w indeksie jest wpis zgodny z datą oficjalnej poprawki. Jesli nie wiedzieliście o wcześniejszym terminie to wybierzcie się do prodziekan od spraw studenckich i powiedzcie jaki macie problem. Powinna pomóc. Jak nie pomoże to do prowadzącej i argumentować swoje racje
__________________
...kocham i jestem kochana...
01.08.2013
15.08.2014
majasn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 16:25   #27
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Czy uczelnia ma do tego prawo?!

autorko, dobrze ze zalatwiliscie, oby wszyscy ladnie zdali

Nie bulwersuj sie tak, przykro mi z powodu problemow ze zdrowiem, aczkolwiek nie rozumiem argumentu, skoro umialas na pierwszy egzamin, to co ci za roznica kiedy drugi bedzie. Ale whatever, nie o tym temat.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 16:30   #28
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Czy uczelnia ma do tego prawo?!

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Nie ma prawa.
Ale profesorowi moga skoczyc, takie realia ;p.

Na przyszlosc sie ucz, to nie bedziesz musiala nic poprawiac.
santos, to brzmi za***iście, ale u mojego faceta na najlepszej uczelni techniczej w naszym marnym kraju jeden z profesorów zalicza egzamin, rzucając testami i nawet się z tym specjalnie nie kryje (też miałam u siebie taką sytuację - ludzie oburzeni, bo chodzili do niego na dyżury i prace nie miały najmniejszych oznak bycia sprawdzonymi. odpowiadał niechętnie, że on po pierwszym zdaniu widział, czy praca jest dobra czy nie i to był koniec dyskusji z jaśnie panem profesorem)
albo kiedy koleżanka z grupy u TŻta poprosiła o możliwość przyjścia godzinę wcześniej/później bo mieli zaliczenie z innego przemiotu pan poinformował ją że jasne, mogą sobie przychodzić kiedy chcą, ale da im taki zestaw że nikt go nie rozwiąże. i słowa dotrzymał

nie lubię, jak ludzie, którzy nie wiedzą, jak często wyglądają realia na polskich uczelniach walą takimi sucharami. niestety, czasami to, czy jesteś przygotowany/a czy nie, nie ma większego znaczenia.
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 16:34   #29
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Czy uczelnia ma do tego prawo?!

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
santos, to brzmi za***iście, ale u mojego faceta na najlepszej uczelni techniczej w naszym marnym kraju jeden z profesorów zalicza egzamin, rzucając testami i nawet się z tym specjalnie nie kryje
albo kiedy koleżanka z grupy u TŻta poprosiła o możliwość przyjścia godzinę wcześniej/później bo mieli zaliczenie z innego przemiotu pan poinformował ją że jasne, mogą sobie przychodzić kiedy chcą, ale da im taki zestaw że nikt go nie rozwiąże. i słowa dotrzymał

nie lubię, jak ludzie, którzy nie wiedzą, jak często wyglądają realia na polskich uczelniach walą takimi sucharami. niestety, czasami to, czy jesteś przygotowany/a czy nie, nie ma większego znaczenia.
Akurat znam lepiej niz wiekszosc studentow, mniejsza o to, czemu. Z reszta pisalam, ze profesorowi mozna skoczyc . Prefesorowi nie mozna zrobic NIC, no chyba, ze kogos zgwalci albo zamorduje....
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 16:34   #30
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Czy uczelnia ma do tego prawo?!

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Nie bulwersuj sie tak, przykro mi z powodu problemow ze zdrowiem, aczkolwiek nie rozumiem argumentu, skoro umialas na pierwszy egzamin, to co ci za roznica kiedy drugi bedzie. Ale whatever, nie o tym temat.
A bo ja przewrażliwiona jestem na tym punkcie W tamtym czasie podejrzewano u mnie nowotwór, co okazało się mylne, ale za to przypadkiem wykryto u mnie inny - na szczęście łagodny, a usunięcie go to jak zabieg kosmetyczny, więc nie ma tragedii.
A pierwszy termin [czyli dzisiejszy] mi zwyczajnie nie pasował - nie miałam możliwości urwać się na czas. Kiedy dotarłam na uczelnię było już po wszystkim. Ale przynajmniej termin udało się załatwić
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:28.