Recenzja Philips Lumea sc2004 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-04, 21:50   #1
bagissa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 7
Thumbs up

Recenzja Philips Lumea sc2004


Hejka wszystkim
Chciałabym się z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami po roku użytkowania lasera Lumea. Na wstępie napiszę, że nie sprzedam ani nie oddam tego cudownego urządzenia nikomu i będę szczerze zachęcać do zakupu

Zabiegi wykonuję na:
pachy(moc 5/5)zabieg trwa ok.1min obie,
bikini i okolice(moc 4/5)zabieg trwa ok.5min.
łydki(moc5/5)zabieg trwa ok.7-8min.
Włosy bardzo ciemne i grube. Skóra jasna i bardzo wrażliwa.

Opiszę moje zmagania z włoskami na bikini, gdzie włosy rozpanoszyły się aż do ud
Początkowo byłam trochę zniechęcona efektami po użyciu Lumei, ale już po 3 zabiegach w odstępach 2 tygodniowych, zauważyłam "łyse placki"
Co zabieg efekt był bardziej widoczny, problem wrastających włosków po 2 miesiącach całkiem znikł
Przez okres wakacyjny często zapominałam o powtarzaniu zabiegów i efekty niestety nie postępowaly. Gdzieś 2 miesiące temu wpadłam na pomysł, że będę co tydzień golić włoski i wykonywać zabieg.
Należy pamiętać, że skóra musi przeschnąć po kąpieli (nie należy nakładać kremów, czy innych podobnych w okolice działania laserem), co 2-3 min wyłączyć laser i po zdjęciu nasadki wyczyścić ściereczką szkiełko jak i lustra na nasadce - często są w tym miejscu kropeczki, przez które światlo lasera nie dociera tam gdzie powinno, przez co laser może gorzej działać. Ustawiałam moc w zależności od długości działania urządzenia, czyli na początku kiedy laser był jeszcze zimny moc ustawiałam na 5/5, z czasem (bywało różnie) zmniejszałam na 4/5. Laser po ok.5min ciągłego działania potrafił bardzo się nagrzać (to jest norma) więc wystarczylo 5-7min aby wystygł i można było działać dalej. Dziś mija kolejny tydzień i powinnam zrobić zabieg..hmm depilację, ale nie mam co depilować
Jestem w szoku! Rok temu nie uwierzyłabym, że to jest możliwe. Zawsze włoski w okolicach bikini były dla mnie utrapieniem, a teraz już ich nie ma. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego,że gdy nie będę robić zabiegów przypominających efekt zaniknie, ale ja już jestem przeszczęśliwa. Polecam bardzo dziewczyny, jeśli któraś z Was zastanawia się nad zakupem Lumei - to z czystym sumieniem mogę polecić
Z doświadczenia napiszę, że początkowo należałoby używać lasera co 2 tygodnie (ewentualnie co tydzień jeśli uda się po goleniu zachować skórę bez kropek - czyli wrastających wlosków, ktore to miejsca bardzo bolą kiedy potraktujemy je laserem). Myślę, że po 2-2,5miesiącach przejść na cotygodniowe zabiegi i zobaczycie powalające efekty i to wszystko w zaciszu domowym
Nie wyobrażałam sobie, żeby ktoś obcy wykonywał mi zabiegi, więc moja duma jak i psychika w trakcie eksperymentu nie ucierpiały
To tyle ile chciałam do Was napisać
Jeśli macie jakieś pytania to chętnie odpowiem
Siemka!
bagissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 13:25   #2
Magda_lena09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 2
Dot.: Recenzja Philips Lumea sc2004

Mam pytanie. Bo w tej całej instrukcji pisze, żeby nie używać go w okolicach warg i odbytu... Odważyłaś się i spróbowałaś czy nie... Bo ja kupiłam go też ze względu na to że nawet tam wyglądam jak goryl.
Magda_lena09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 10:02   #3
bagissa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 7
Dot.: Recenzja Philips Lumea sc2004

Cytat:
Napisane przez Magda_lena09 Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Bo w tej całej instrukcji pisze, żeby nie używać go w okolicach warg i odbytu... Odważyłaś się i spróbowałaś czy nie... Bo ja kupiłam go też ze względu na to że nawet tam wyglądam jak goryl.
Używam lasera w okolicach warg tak, że zasłaniam co trzeba, ale i tak nie da się tak dokładnie dojechać, bo jednak ten strach jest, a jeśli chodzi o odbyt to nieodważylam się. Lepiej przestrzegać instrukcji niż później martwić się o możliwe skutki uboczne.
bagissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 21:10   #4
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Recenzja Philips Lumea sc2004

Na pewno depilacja odbytu mniej boli, niż depilacja warg.

Czy w instrukcji napisali czemu nie można tych stref depilować?

Dziwne, bo jak się idzie do gabinetu na Light Sheer Duet, to chyba robią wszystko pomiędzy pośladkami?

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2016-01-14 o 21:12
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 22:15   #5
bliskaszalenstwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 3
Dot.: Recenzja Philips Lumea sc2004

Hej.
Ja mam philips lumea sc 2008 precision plus i mam podobne zdanie jak TY. Jest boski!! Kiedyś musiałam golić pachy codziennie!!! a teraz robię to raz w tygodniu, chociaż nie musiałabym, ale robię to, bo dziwnie tak długo nie golić się i zawsze tam jakiś włosek się pojawi.
Ale najcudowniejsze są okolice bikini! Zero krostek, zero wrastających włosków-czad!! najlepiej wydane pieniądze!
To działa.
Co do okolicy intymnej a dokładniej warg, to ja tam też używałam laseru i jest ok.
Ciężej o pozbycie się włosków w tych okolicach. Ale najważniejsze pachwiny-piękne, bez krostek i podrażnień! To cudo
bliskaszalenstwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 21:41   #6
charakter_czarny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 18
Dot.: Recenzja Philips Lumea sc2004

co poradzić na wrastające włoski ?
charakter_czarny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 08:17   #7
bagissa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 7
Dot.: Recenzja Philips Lumea sc2004

Cytat:
Napisane przez charakter_czarny Pokaż wiadomość
co poradzić na wrastające włoski ?
Laser jest jak na razie jedyną skuteczną metodą na wrastające włoski. Oj bardzo długo walczyłam z wrastającymi włoskami, stosowałam przeróżne peelingi, rękawice złuszczające naskórek, czy też kremy..i nic..cóż u mnie to nic nie zdziałało.
Hmm tak po kilku razach od użycia lasera włoski przestały wrastać. Aż zastanowiłam się ile lat mogłam się jeszcze męczyć z tym problemem, wystarczyło wyłożyć kasę, fakt koszt nie mały ale u mnie psychiczne nastawienie na lato zmieniło się o 180 stopni Warto i jeszcze raz warto!
bagissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-25, 10:03   #8
charakter_czarny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 18
Dot.: Recenzja Philips Lumea sc2004

tylko że mnie te włoski wrastają po laserze
nie jest ich dużo, wręcz przeciwnie, bardzo mało, ale i tak jest to wkurzające
charakter_czarny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 13:43   #9
Independentwoman95
Raczkowanie
 
Avatar Independentwoman95
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 64
Dot.: Recenzja Philips Lumea sc2004

Cześć dziewczyny Rozważając wszelakie za i przeciw zakupiłam cobie lumeeę model 1995. Wybrałam go ze względu na cenę, nasadka do twarzy nie była mi potrzebna oraz wolałam ipl przewodowe niż na akumulator żeby nie musieć przerywać zabiegu jak by co. Wczoraj siadłam i pierwszy raz zrobiłam łydki, uda, pachy, bikini (pachwiny, wzgórek, wargi). Zajęło mi to mniej więcej godzinkę. Nic nie boli, wszystko robię na poziomie 5, czuję ciepło i tyle. Mam jasną skórę oraz ciemne włosy (gdzieniegdzie ciemny brąz, gdzieniegdzie czarne). Na razie żadnych efektów nie widzę. Myślicie, że depilacja raz na tydzień będzie dobrym planem? Kiedy wreszcie zobaczę jakieś "placki"?
Independentwoman95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 07:34   #10
charakter_czarny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 18
Dot.: Recenzja Philips Lumea sc2004

hehe, efekty dzień po ?

zejdź na ziemię i przeczytaj instrukcję
w niej zalecają zabiegi co 2 tygodnie, a zwiększenie częstotliwości niby nie wpływa na ich skuteczność
efekty zobaczysz za kilka dni jak odrośnięte włoski będą słabsze i będzie ich troszkę mniej
charakter_czarny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 09:36   #11
Katarynka_1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 8
Dot.: Recenzja Philips Lumea sc2004

Sama zastanawiam się nad zakupem tego urządzenia. Niestety jak dla mnie koszt lumei jest dość wysoki, więc nie jest to szybkie wejście do sklepu i wyjście z depilatorem. Jednak myślę, że w tym roku się w końcu na to zdecyduję bo mam dosyć ciągłego golenia maszynką (muszę to właściwie robić codziennie - zwłaszcza latem).
Katarynka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-05, 13:25   #12
Independentwoman95
Raczkowanie
 
Avatar Independentwoman95
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 64
Dot.: Recenzja Philips Lumea sc2004

Cytat:
Napisane przez charakter_czarny Pokaż wiadomość
hehe, efekty dzień po ?

zejdź na ziemię i przeczytaj instrukcję
w niej zalecają zabiegi co 2 tygodnie, a zwiększenie częstotliwości niby nie wpływa na ich skuteczność
efekty zobaczysz za kilka dni jak odrośnięte włoski będą słabsze i będzie ich troszkę mniej
Może jestem niecierpliwa. Z drugiej strony u mnie dzień po już widać mały odrost. To jest tak, że coś będzie mi wypadać (tak pisze w instrukcji, ale niebardzo to sobie wyobrażam)
Ciągle mam problem z wypryskami na pachwinach. Jest kilka takich zaczerwienień czy się depiluję czy nie. Próbowałam już wszystko - balsamy i czysta maszynka oraz dezynfekcja to podstawa. Poza tym to aksoderm, maść cynkowa, tribiotic,alantan. Zastanawiam się czy nie iść z tym ewentualnie do lekarza, bo podrażnienia po depilacji występują mi tylko tutaj - na udach/łydkach/pachach/głębszym bikini ich nie ma.
Independentwoman95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-10, 16:24   #13
asia18205
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 2
Question Dot.: Recenzja Philips Lumea sc2004

Witam, wszystkie kobietki. Jestem tutaj nowa i zielona, ale moje pytanie dotyczy właśnie opisywanego tutaj sprzętu i mam nadzieję, że znajdzie się tutaj ktoś, kto będzie mógł mi pomóc. Otóż dostałam to cudo od szwagierki, która kiedyś sobie kupiła kilka razy użyła i leżało w szafie przez kilka lat. Niestety nie reagował na ładowarkę i przycisk ON, wiec stwierdziłam , iż akumulatorki są do wymiany i żeby to sprawdzić mój mąż otworzył go i niestety poodrywał parę kabelków i teraz nawet fachowiec ma problem żeby to ogarnąć Może ma któraś z Was już otwarty depilator i mogłaby mi podesłać zdjęcia "wnętrzności" ? Pozdrawiam
asia18205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-13, 09:04   #14
Independentwoman95
Raczkowanie
 
Avatar Independentwoman95
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 64
Dot.: Recenzja Philips Lumea sc2004

Niestety nie pomogę, nie sądzę żeby ktokolwiek rozbierał swoje urządzenie. Spróbuj napisać do philipsa, może pomogą wysłaniem zdjęcia poglądowego, bo takie napewno mają w zanadrzu. Serwis serwisowi nierówny, skontaktuj się z takim oryginalnym philipsa moim zdaniem.
Sama jestem po półtora miesiąca użytkowania. Zabiegi wykonuję co 7-10 dni, bo włosy mi szybko rosną. I tak - najwięcej włosków ubyło mi z pach oraz ud, ładnie ponad połowa (60-70%). Łydki to około 50 %, najgorzej idzie ze wzgórkiem łonowym.
Najlepsze w tym wszystkim jest to, że to co odrasta jest delikatne i jasne. Ostatnio szłam na basen, goliłam się 4 dni przed nim i nie wymagało to poprawki! Nawet jeśli efekty będą takie jak teraz to będę zadowolona.
Independentwoman95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-14, 11:43   #15
asia18205
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 2
Dot.: Recenzja Philips Lumea sc2004

Dziękuję za odpowiedź Independentwoman95 . Na forum elektroda.pl otrzymałam odpowiedź i zdjęcia, bo niestety serwis philipsa nie udziela takich informacji. Teraz mam nadzieję, że fachowiec już dojdzie do ładu z tym wszystkim i niedługo będę mogła się cieszyć moją lumeą
asia18205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-16, 19:35   #16
carriee17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 44
Dot.: Recenzja Philips Lumea sc2004

Jeśli chodzi o depilatory IPL, to u mnie doskonale sprawdza się Panasonic. Był tańszy niż Philips, a nie mam żadnych zastrzeżeń co do jego działania. Jest naprawdę dokładny, a wraz z ilością zabiegów włoski odrastają dużo słabsze.
carriee17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 07:41   #17
tomek1610
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 5
Dot.: Recenzja Philips Lumea sc2004

ja właśnie go zamówiłam, mam nadzieje ze bedzie super, juz nie moge doczekac sie jego stosowania a najbardziej efektów

---------- Dopisano o 08:41 ---------- Poprzedni post napisano o 08:39 ----------

Boże mam nadzieje ze to nie bedA wyrzucona pieniadze w bloto
tomek1610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 17:34   #18
bagissa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 7
Dot.: Recenzja Philips Lumea sc2004

Zobaczysz po kilku zabiegach, mam nadzieję, że będziesz zadowolona 😁 ja aktualnie robię zabiegi co 1,5m-ca, jestem nadal zadowolona z Lumei i nie zamieniłabym tego urządzenia na inne 🤗 daj znać jak u Ciebie się sprawdziła!!
bagissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-22, 08:50   #19
tomek1610
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 5
Dot.: Recenzja Philips Lumea sc2004

zamowilam na allegro bo tylko tam ten model Sc2004 jest, nie wiem czemu juz tak ciezko dostepny jest, chyba tylko jeszcze w 1 sklepie go znalazlam ale kosztowal kolo 1500 zl a tu 1340 wiec jak dla mnie sporo roznica, tylko sprzedawca ma do 24.02 urlop wiec czekam
tomek1610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-24, 11:29   #20
bagissa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 7
Dot.: Recenzja Philips Lumea sc2004

Pewnie dlatego, że wyszły nowsze modele, które mają dodatkowe funkcje i ogólnie szersze zastosowanie. Nie wiem jak cenowo te nowości stoją ale pewnie promocje kuszą 😉
bagissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-24 12:29:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.