BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-19, 14:23   #361
Patrycja155
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 103
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Dziewczyny mam pytanie czy takie maści usuną całkiem blizny po zwykłych zadrapaniach? Ja mam jakąś dziwną skórę, zawsze zostają mi podłużne kreski, a wczoraj STRASZNIE podrapałam w lesie nogi, wygląda jakbym się cięła...;( (to przez te jeżyny ehh) Jak myślicie wygoją sie i nie bedzie ich widać, czy lepiej od razu stosować maści? prosze o szybka odpowiedź. z góry dzieki
__________________

Patrycja155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 16:18   #362
elliz76
Raczkowanie
 
Avatar elliz76
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Moj swiat
Wiadomości: 310
Smile Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Suuuper watek.Napewno bede tu czesto zagladac,bo tez juz od lat walcze z plamami po tradziku i gnidami co wyskakuja co jakis czasTez wlasnie sie przymierzam do kwasow,ale poczekam do jesieni i tak jak mi kosmetyczka polecila kwasy polaczyc z retinoidami.Niby ma byc super skuteczne.Zobaczymy:rolle yes:Na razie sie edukuje w tym temacie i dobrze jest poczytac juz doswiadczonych osob w tym temacie co tez niestety borykaja sie z tym samym problemem.
pozdrawiam
__________________
Moj pazurkowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=195732

WZORKOWNIA-Hafty,szydelko
http://picasaweb.google.pl/elliz76


elliz76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 11:06   #363
Kate20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Witam wszystkich! A nie wiecie może niczego na temat green peel. Wybieram się na taki zabieg i boję się jak to będzie wyglądało, ile razy będę musiała powtarzać, itp. Mile widziane fotki w trakcie i po zabiegu. Pozdrawiam
Kate20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 14:38   #364
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

np. - http://images.google.pl/images?hl=pl...=1&sa=N&tab=wi
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 19:02   #365
Bulba1
Zakorzenienie
 
Avatar Bulba1
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 023
Kuracja na blizny po trądziku !

Witajcie drogie Biochemiczki !

Poszukuję jakieś rady na ślady potrądzikowe, zarówno przebarwienia jak i wgłębiania, nierówności.
Jako, że jestem weteranka jeśli chodzi o zabiegi dermatologiczne które daja niestety w moim przypadku tylko sezonowy efekt, postanowiłam zawalczyć sama.

Szukam jakiegoś sposobu który pomogłby chociaż spłycić te zmiany, ozdrowił tę moją cerę, która sprawia wrażenie takiej zmęczonej.
Czytam, szukam i już się gubię.

Co powinnam stosować, Zorac, kwas migdałowy ? Czy może to i to ? Używałam kiedyś Zoracu i on rzeczywiście mocno złuszczał skórę, ale może dla takiej cery jaką posiadam lepszy byłby jednak migdał ?
Chcę jesień i zimę zarezerwować na pielęgnacje i kuracje, żeby wiosną zbierać już plony .

Proszę o pomoc i sugestie...
Bulba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 11:58   #366
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Łączę wątki.

Bulba, życzę owocnej lektury.

PS. Wyszukiwarka...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-02, 21:08   #367
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

czytam wątek i nie moge nigdzie znaleźć inf na temat mojego problemu. Mianowicie nie mam blizn jako takich , mam jedna z przed paru lat. Moją ogromną zmorą są te "dziurki" na nosie i na policzakch , tak mniej wiecej pod oczami sie zaczynaja i kończą w połowie policzka nie wiem zupełnie czym sie ich pozbyc.Nie moge na wizazu znaleźć konkretnych informacji na ich temat, jest głownie na temat blizn potrądzikowych.Ja natomiast te "dziurki"mam od kąd pamiętam czy jest wogole mozliwe aby je jakoś usunąc lub zmniejszyc?

Gdzieś czytałam, ze takie "dziurki" często są poprostu cechą skóry i są praktycznie nie do usunięcia, u mnie własnie na to wygląda. Tylko zupelnie nie wiem juz jak taka cere pięlęgnować. Effaclar K niewiele pomaga
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-02, 23:37   #368
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Soft Pokaż wiadomość
czytam wątek i nie moge nigdzie znaleźć inf na temat mojego problemu. Mianowicie nie mam blizn jako takich , mam jedna z przed paru lat. Moją ogromną zmorą są te "dziurki" na nosie i na policzakch , tak mniej wiecej pod oczami sie zaczynaja i kończą w połowie policzka nie wiem zupełnie czym sie ich pozbyc.Nie moge na wizazu znaleźć konkretnych informacji na ich temat, jest głownie na temat blizn potrądzikowych.Ja natomiast te "dziurki"mam od kąd pamiętam czy jest wogole mozliwe aby je jakoś usunąc lub zmniejszyc?

Gdzieś czytałam, ze takie "dziurki" często są poprostu cechą skóry i są praktycznie nie do usunięcia, u mnie własnie na to wygląda. Tylko zupelnie nie wiem juz jak taka cere pięlęgnować. Effaclar K niewiele pomaga
Soft, wydaje mi sie, ze masz na mysli mikroblizenki. Tez mam kilka takich. Robilam peelingi migdalowe, teraz robie dermabrazje. Moj dermatolog twierdzi, ze tych mikroblizenek jak rowniez rozszerzonych porow nie uda sie zlikwidowac Peelingi srednioglebokie moga je nieco splycic jesli stosuje sie je regularnie ale na stale pozbyc sie tego nie mozna. Trzeba byloby zluszczyc skore na taka glebokosc jaka stanowi dolek a tego zrobic sie nie da.
pozdrawiam
paprak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 13:39   #369
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Soft Pokaż wiadomość
czytam wątek i nie moge nigdzie znaleźć inf na temat mojego problemu. Mianowicie nie mam blizn jako takich , mam jedna z przed paru lat. Moją ogromną zmorą są te "dziurki" na nosie i na policzakch , tak mniej wiecej pod oczami sie zaczynaja i kończą w połowie policzka nie wiem zupełnie czym sie ich pozbyc.Nie moge na wizazu znaleźć konkretnych informacji na ich temat, jest głownie na temat blizn potrądzikowych.Ja natomiast te "dziurki"mam od kąd pamiętam czy jest wogole mozliwe aby je jakoś usunąc lub zmniejszyc?
Soft zapraszam na LU. Tam znajdziesz odpowiedz w dziale "problemy skorne" polecam watek:
Rodzaje blizn i metody ich leczenia.
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...enia,t936.html

Edytowane przez Paula07
Czas edycji: 2007-10-03 o 14:03
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 17:37   #370
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

dzieki serdeczne za stronke...jeszcze całej nie przeczytalam ale wynika z tego ze mam te mikroblizny rodzaju "Icepick
wglebienie powierzchniowo niewielkie za to glebsze, o ukosnych krawedziach, przypominajace slad po ukluciu / dziobnieciu "- tyle ze te moje blizny nie sa az tak głebokie, są to takie malutkie dziureczki. Większe potrądzikowe blizny mam tylko 3 i w zasadzie tylko jedną z nich wogole mozna nazwac "większą". Czytam o metodach ich leczenia ale przeraza mnie to wszystko ;-) Boje sie prawde mówiac samemu zaczynac leczenia kwasami bo nie chce sobie tylko pogorszyc sprawy. Jedynym wyjsciem jest chyba udanie sie do dermatologa ??
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 21:02   #371
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Soft Pokaż wiadomość
Czytam o metodach ich leczenia ale przeraza mnie to wszystko ;-) Boje sie prawde mówiac samemu zaczynac leczenia kwasami bo nie chce sobie tylko pogorszyc sprawy. Jedynym wyjsciem jest chyba udanie sie do dermatologa ??
Nie musisz przeciez zaczynac od najcięższego kalibru,ale powoli i leciutko, zobaczysz jak reaguje twoja skora i czy jest podatna na takie zabiegi .

Ale jak wiadomo najprostszym rozwiazaniem jest wybrac sie do gabinetu dermatologicznego, tylko niestety sa one coraz bardziej kosztowne i trzeba uwazac,aby nie natrafic na naciągacza. Poniewaz takze wiele naciaga na bardzo kosztowne zabiegi ,ktore nie przynoszą zadowalających efektów.

Ale najważniejsze to zapoznać sie bardzo dokladnie z tematyka,nawet po to ,aby dermatolog nie wciskał nam kitów .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-04, 09:20   #372
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
Nie musisz przeciez zaczynac od najcięższego kalibru,ale powoli i leciutko, zobaczysz jak reaguje twoja skora i czy jest podatna na takie zabiegi .

Ale jak wiadomo najprostszym rozwiazaniem jest wybrac sie do gabinetu dermatologicznego, tylko niestety sa one coraz bardziej kosztowne i trzeba uwazac,aby nie natrafic na naciągacza. Poniewaz takze wiele naciaga na bardzo kosztowne zabiegi ,ktore nie przynoszą zadowalających efektów.

Ale najważniejsze to zapoznać sie bardzo dokladnie z tematyka,nawet po to ,aby dermatolog nie wciskał nam kitów .
stosowałam juz Effaclar K...ale chyba jest zbyt delikatny. Właśnie tego sie boje u dermatologa ze zostawie u niego zawrotną sume, tymbardziej ze te dziureczki mam chyba gentycznie po ojcu. Tak jak napisałas zapoznam sie z "tą" tematyką i ewentualnie sama zaczne od czegos delikatnego.
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-04, 12:12   #373
proszę o pomoc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6
Dot.: Blizny Potrądzikowe- Redukcja Przez Kosmetyki

Mam jedno wielkie pytanko,czytałam na temat różnych maści,kremów ale niewiem ,który byłby najlepszy,mój problem to blizny po tradziku-są małe,wklęsłe,starsze ale jest ich trochę i przebarwienia-brązowe,czerwone i różowe,raczej też małe,płaskie.Czy któreś z tych leków by mi pomogło-tointex,zorac.noscar,reti n a,glyco a,acne derm,sinoren,acne expert,bacterobac,herac,c epan,brevoxyl.Proszę o doradzenie Mi
proszę o pomoc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-04, 18:41   #374
LASIA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 149
Mene&Moy Advanced cream

Czy ktoś przeprowadzał kurację tym kremem? Zawiera on 5% witaminę C i 30% kwas glikolowy. Jakie były efekty, czy warto go kupić?
LASIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 16:58   #375
Loredana
Przyczajenie
 
Avatar Loredana
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warlubie
Wiadomości: 5
GG do Loredana
Przebarwienia

Biore pigulki i latem od slonca zrobily mi sie przebarwienia pod nosem.Jakim kosmetykiem najlepiej je usunac?
Loredana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 17:14   #376
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Przebarwienia

Cytat:
Napisane przez Loredana Pokaż wiadomość
Biore pigulki i latem od slonca zrobily mi sie przebarwienia pod nosem.Jakim kosmetykiem najlepiej je usunac?
Przede wszystkim powinnas stosowac kremy z filtrem
Przebarwienia mozna likwidowac roznymi preparatami ale musisz pamietac o ochronie czyli...znowu filtry.

Zycze owocnej lektury
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-23, 11:27   #377
mazda__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 33
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Witam,
ja również mam problem z bliznami potrądzikowymi. Trądzik na szczęście wreszcie wyleczony i teraz zastanawiam się nad jakimś zabiegiem kosmetycznym mogącym usunąć te straszliwe blizny. I stąd moje pytanie

czy któraś z Was stosowała może jakikolwiek zabieg NEOSTRATA, w salonie lub w domu??

proszę o odpowiedź, bo właśnie taki zabieg polecił mi dermatolog. Ja sama znalazłam jakiś sklep internetowy, na którym jest wiele kosmetyków tej firmy i tak szczerze mówiąc zastanawiam się, czy sie w nie niezaopatrzyć. Wiem, że są to drogie rzeczy, dlatego moja prośba, jeżeli macie jakieś doświadczenia z tą firmą, proszę o kontakt.
__________________
Być żoną, CZARODZIEKĄ pędzącą do Ciebie z prędkością światła
mazda__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 18:50   #378
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Witam wydalam juz mnostwo pieniedzy na leczenie swojej cer-tradzik blizny przebarwienia i rozszerzone pory.Mam na twarzy kilka blizn -nie rozlegle zaglebienia a male ubytki w skorze a do tego bardzo rozszerzone pory ale one sa oczyszczone i tu moje pytanie-czy kwasy sprawia ze pory stana sie zwezone i mniej widoczne czy kwasy dzialaja dobrez tylko na blizny i zrobic sobie miejscowo duzym stezniem kwasu zabieg na blziny czy takze na cale policzki gdziepory sa spore..jaki zabieg waszym zdaniem moze pomoc na duuuze pory-pełno dziurek.. mialam zabiegi laserem IPL ale pomogl na krociutko i twarz wocila do swojego poprzedniego stanu ;( z gory dziekuje za odpowiedz.
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 14:41   #379
karolcianew
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 24
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Witam, moge polecic nastepujaca kuracje na noc, narazie stosuje 3 tyg. widze poprawe, ale jak zapewniala mnie moja dermatolog pozadne efekty ukaza sie po 3 mn-c stosowania. Jednak jak kazdy preparat trzeba uzbroic sie w cierpliwosc, regenercaja skory to dlugotrwalym i skomplikowany procesem.

Polecam:

Wieczor 1 na noc: differin

wieczor 2 na noc: 5% kwas aha lotion glytone

wieczor 3 na noc: differin

wieczor 4 na noc: 10% kwas aha w cremie glytone

wieczor 5 na noc: maseczka b. nawilzajaca Avene

wieczor 6 na noc: differin

itd....

Codziennie rano, na przemian z :
krem nawilzajacy Avene + krem z 50 factorem
a
kremem skin recovery Avene + krem z factorem
karolcianew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-09, 17:32   #380
egis1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Hej

Jak nadbudować swieżo uszkodzony naskórke?

Czy macie doświadczenia z SOLCOSERYLEM ? Jestem po nieudolnym zabiegu kwasami u kosmetyczki w wyniku czego wypalilo mi naskórek i mam ubytek naskórka i pewno bede miala blizne w postaci wgłebienia i łudze sie, że może to by mi coś pomogło, co Wy na to?
Myślałam że kwasy u kosmetyczki są bezpieczne a tu się bardzo rozczarowałam, poszłam z zamiarem pobycia się starych a tym czasem nabawiłam się nowych, załamka.

Pozdrawiam
egis1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 20:08   #381
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Jeżeli się powtarzam, o przepraszam
Coś mi się o uszy obiło, że teraz najlepszym zabiegiem jest Fraxel...
czy ktoś słyszał o takowym, jakie efekty , cena.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 21:21   #382
arturtbg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

A ja mam pytanie doyczące dwóch maści.
Czy Acne Derm oprócz przebarwień działa tez na drobne bliznki?
Czy Tointex oprócz blizn działa też na przebarwienia?

Zastanawiam się co kupić, czy może oba kremy...
arturtbg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 14:03   #383
koralek82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

dolaczam sie do powyzszych pytan ;]
koralek82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 14:13   #384
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Cytat:
Napisane przez arturtbg Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie doyczące dwóch maści.
Czy Acne Derm oprócz przebarwień działa tez na drobne bliznki?
Czy Tointex oprócz blizn działa też na przebarwienia?

Zastanawiam się co kupić, czy może oba kremy...
Acne Derm chyba nie da rady bliznom.

A jaki ma skład Tointex?

Cytat:
Napisane przez mazda__ Pokaż wiadomość
Witam,
ja również mam problem z bliznami potrądzikowymi. Trądzik na szczęście wreszcie wyleczony i teraz zastanawiam się nad jakimś zabiegiem kosmetycznym mogącym usunąć te straszliwe blizny. I stąd moje pytanie

czy któraś z Was stosowała może jakikolwiek zabieg NEOSTRATA, w salonie lub w domu??

.
Bardzo dobre kosmetyki, nie znam nikogo kto by narzekał. Tutaj akurat cena jest odzwierciedleniem jakości.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 17:06   #385
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

A co sądzicie o kremie Gamma Hydroxy firmy Skin Doctors? Czy któraś z Was go używała?

http://www.vitalmarket.home.pl/skind...rodukt-25.html
azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 19:02   #386
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Przepraszam, ze ,,nakladam sie'' na twoje pytanie!
Czy ktos uzywal Dernilanu na przebarwienia potradzikowe i czy pomogl?!
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-01, 22:03   #387
_magdzia_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 032
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Ja używam effaclaru i blizny trochę sie rozjaśniły...jest lepiej ale i tak nie idealnie Szukam nadal jakiegoś cudownego specyfiku
_magdzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 15:32   #388
marika22
Rozeznanie
 
Avatar marika22
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 531
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Hej!
Czy wie może ktoś z Was coś na temat zabiegu FRAXEL?? - ile kosztuje? - jakie efekty? - jak przebiega cały zabieg? - jak się wygląda po zabiegu?
marika22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 17:05   #389
leelee
Raczkowanie
 
Avatar leelee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 240
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

to znalazłam w internecie..

FRAXEL LASER (laseroterapia)

Co to jest terapia leserem FRAXEL SR?

Do tej pory wszystkie (konwencjonalne) zabiegi laserowe dawały dobre wyniki, chociaż kosztem znacznych efektów ubocznych, ryzyka, oraz długiego czasu gojenia i powrotu do zdrowia, lub odwrotnie, ogólnie mniejszego ryzyka, ale kosztem wielu zabiegów wykonywanych przez kilka miesięcy oraz niewielkimi postępami. Zabiegi laserem Fraxel SR to innowacyjna technologia oferująca najlepsze cechy dotychczasowych systemów – doskonałe wyniki bez utraty bezpieczeństwa, zminimalizowane efekty uboczne, znacznie skrócony czas gojenia się i o wiele krótsza terapia. Zabieg w znaczący sposób poprawia teksturę skóry, spłyca zmarszczki, przebarwienia skóry związane z wiekiem i wpływem promieni słonecznych na twarzy, dłoniach i całym ciele, wygładza blizny powstałe w wyniku trądziku.

Na czym polegają zabiegi laserem Fraxel Laser?

W przeciwieństwie do tradycyjnej dermambrazji laserowej, w wyniku której usuwana jest od razu cała wierzchnia warstwa skóry, zabiegi wykonywane laserem Fraxel aplikowane są na skórę wybiórczo, tworząc wzór równomiernie rozmieszczonych mikroskopijnych „obszarów” poddanych laseroterapii, otoczonych nietkniętą skórą. Ponieważ skóra wokół nie jest naruszona, gojenie się następuje niezwykle szybko, a zabieg nie powoduje widocznych ran. W kolejnych sesjach laseroterapii poddawana jest reszta skóry.

Ilu zabiegów będę potrzebować?

Każda sesja obejmuje około 15-20% powierzchni skóry. Zazwyczaj, w zależności od złożoności problemu, poleca się 3 do 5 zabiegów – każdy z nich w odstępach od jednego tygodnia do miesiąca. Większość pacjentów zauważy poprawę już po pierwszym zabiegu. W razie potrzeby wykonuje się zabiegi podtrzymujące efekty.

Gdzie na twarzy można stosować laseroterapię typu Fraxel Laser?

Fraxel Laser może być stosowany wszędzie na całym ciele, tam gdzie może być stosowana dermambrazja. W przeciwieństwie do zabiegów wykonywanych laserami starego typu, Fraxel Laser pozwala na odmłodzenie szyi i dekoltu, których nie poddawało się wcześniej dostępnym zabiegom

Czy zabiegi typu Fraxel Laser są bezpieczne?

Technologia Fraxel Laser została zaaprobowana przez Amerykańską Agencję ds. Leków i Żywności (Food and Drug Administration). Zabieg jest bezpieczny, nie odnotowano żadnego przypadku zbliznowacenia lub infekcji. W przypadkach bardziej intensywnych zabiegów możliwe jest pojawienie się niewielkich pęcherzy i/lub czasowych przebarwień, zwłaszcza u pacjentów z ciemniejszą karnacją.

Czy zabiegi laserem typu Fraxel Laser są bolesne?

Zazwyczaj odczuwa się kłucie, które jest dobrze tolerowane przez pacjentów.

Aby zmniejszyć dyskomfort pacjenta, przed zabiegiem stosuje się maść znieczulającą.

W przypadku bardziej intensywnych zabiegów można zastosować doustne środki przeciwbólowe lub zastrzyki znieczulające.

Jak długo trwa każda sesja zabiegu?

Każda sesja może trwać od 10 do 45 minut, w zależności od rozmiaru obszaru poddawanego zabiegowi.

Jak szybko mogę powrócić do normalnego trybu życia?

Większość pacjentów może podjąć normalną aktywność bezpośrednio po zabiegu. Nie jest wymagane żadne specjalne postępowanie, pacjenci mogą podjąć rutynowe zabiegi pielęgnacyjne skóry bezpośrednio po zabiegu. W obszarach objętych zabiegiem może wystąpić nieznaczne zaczerwienienie i obrzęk, jak również umiarkowane pieczenie lub swędzenie mijające zazwyczaj w przeciągu kilku godzin. Zaczerwienienie może utrzymywać się przez kilka dni, a skóra może przybrać „opalony” odcień. Po upływie około tygodnia i zagojeniu się mikroskopijnej wielkości obszarów, w których skóra poddana była zabiegowi, koloryt skóry powróci do normy. Jeżeli zastosowano zastrzyki znieczulające mogą pojawić się zasinienia. W bardzo rzadkich przypadkach, gdy zastosowany zabieg był rozległy, mogą pojawić się strupki lub pęcherze.

W przypadku podania doustnych środków przeciwbólowych lub znieczulenia pacjent nie powinien prowadzić pojazdów mechanicznych do następnego dnia.

Kiedy będą widoczne efekty?

Większość pacjentów zauważy różnicę już w kilka dni po przeprowadzeniu zabiegu. Jednakże prawdziwą zaletą zabiegu jest “wymodelowanie” włókien kolagenu w głębokich warstwach skóry. W związku z tym pacjent będzie doświadczał stopniowej poprawy oraz wygładzenia i poprawy napięcia skóry na przestrzeni roku po przeprowadzeniu serii zabiegów.

Czy efekty zabiegów laserem Fraxel Laser są trwałe?

Zmiany naskórka i włókien kolagenu spowodowane laseroterapią typu Fraxel Laser są trwałe; jednakże słońce, upływ czasu i ciążenie zbierają swoje żniwo. Fraxel Laser "cofa wskazówki zegara", ale nie sprawi, że zegar stanie.

http://www.plasticsurgery4you.net/polish/fraxel.html
oraz
http://www.elite.waw.pl/fraxel/

zabiegu nie miałam wykonywanego, pierwszy raz słysze o tej metodzie usuwania blizn, ale również jestem zainteresowana
leelee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 17:34   #390
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez leelee Pokaż wiadomość
to znalazłam w internecie..

FRAXEL LASER (laseroterapia)

Co to jest terapia leserem FRAXEL SR?

Do tej pory wszystkie (konwencjonalne) zabiegi laserowe dawały dobre wyniki, chociaż kosztem znacznych efektów ubocznych, ryzyka, oraz długiego czasu gojenia i powrotu do zdrowia, lub odwrotnie, ogólnie mniejszego ryzyka, ale kosztem wielu zabiegów wykonywanych przez kilka miesięcy oraz niewielkimi postępami. Zabiegi laserem Fraxel SR to innowacyjna technologia oferująca najlepsze cechy dotychczasowych systemów – doskonałe wyniki bez utraty bezpieczeństwa, zminimalizowane efekty uboczne, znacznie skrócony czas gojenia się i o wiele krótsza terapia. Zabieg w znaczący sposób poprawia teksturę skóry, spłyca zmarszczki, przebarwienia skóry związane z wiekiem i wpływem promieni słonecznych na twarzy, dłoniach i całym ciele, wygładza blizny powstałe w wyniku trądziku.

Na czym polegają zabiegi laserem Fraxel Laser?

W przeciwieństwie do tradycyjnej dermambrazji laserowej, w wyniku której usuwana jest od razu cała wierzchnia warstwa skóry, zabiegi wykonywane laserem Fraxel aplikowane są na skórę wybiórczo, tworząc wzór równomiernie rozmieszczonych mikroskopijnych „obszarów” poddanych laseroterapii, otoczonych nietkniętą skórą. Ponieważ skóra wokół nie jest naruszona, gojenie się następuje niezwykle szybko, a zabieg nie powoduje widocznych ran. W kolejnych sesjach laseroterapii poddawana jest reszta skóry.

Ilu zabiegów będę potrzebować?

Każda sesja obejmuje około 15-20% powierzchni skóry. Zazwyczaj, w zależności od złożoności problemu, poleca się 3 do 5 zabiegów – każdy z nich w odstępach od jednego tygodnia do miesiąca. Większość pacjentów zauważy poprawę już po pierwszym zabiegu. W razie potrzeby wykonuje się zabiegi podtrzymujące efekty.

Gdzie na twarzy można stosować laseroterapię typu Fraxel Laser?

Fraxel Laser może być stosowany wszędzie na całym ciele, tam gdzie może być stosowana dermambrazja. W przeciwieństwie do zabiegów wykonywanych laserami starego typu, Fraxel Laser pozwala na odmłodzenie szyi i dekoltu, których nie poddawało się wcześniej dostępnym zabiegom

Czy zabiegi typu Fraxel Laser są bezpieczne?

Technologia Fraxel Laser została zaaprobowana przez Amerykańską Agencję ds. Leków i Żywności (Food and Drug Administration). Zabieg jest bezpieczny, nie odnotowano żadnego przypadku zbliznowacenia lub infekcji. W przypadkach bardziej intensywnych zabiegów możliwe jest pojawienie się niewielkich pęcherzy i/lub czasowych przebarwień, zwłaszcza u pacjentów z ciemniejszą karnacją.

Czy zabiegi laserem typu Fraxel Laser są bolesne?

Zazwyczaj odczuwa się kłucie, które jest dobrze tolerowane przez pacjentów.

Aby zmniejszyć dyskomfort pacjenta, przed zabiegiem stosuje się maść znieczulającą.

W przypadku bardziej intensywnych zabiegów można zastosować doustne środki przeciwbólowe lub zastrzyki znieczulające.

Jak długo trwa każda sesja zabiegu?

Każda sesja może trwać od 10 do 45 minut, w zależności od rozmiaru obszaru poddawanego zabiegowi.

Jak szybko mogę powrócić do normalnego trybu życia?

Większość pacjentów może podjąć normalną aktywność bezpośrednio po zabiegu. Nie jest wymagane żadne specjalne postępowanie, pacjenci mogą podjąć rutynowe zabiegi pielęgnacyjne skóry bezpośrednio po zabiegu. W obszarach objętych zabiegiem może wystąpić nieznaczne zaczerwienienie i obrzęk, jak również umiarkowane pieczenie lub swędzenie mijające zazwyczaj w przeciągu kilku godzin. Zaczerwienienie może utrzymywać się przez kilka dni, a skóra może przybrać „opalony” odcień. Po upływie około tygodnia i zagojeniu się mikroskopijnej wielkości obszarów, w których skóra poddana była zabiegowi, koloryt skóry powróci do normy. Jeżeli zastosowano zastrzyki znieczulające mogą pojawić się zasinienia. W bardzo rzadkich przypadkach, gdy zastosowany zabieg był rozległy, mogą pojawić się strupki lub pęcherze.

W przypadku podania doustnych środków przeciwbólowych lub znieczulenia pacjent nie powinien prowadzić pojazdów mechanicznych do następnego dnia.

Kiedy będą widoczne efekty?

Większość pacjentów zauważy różnicę już w kilka dni po przeprowadzeniu zabiegu. Jednakże prawdziwą zaletą zabiegu jest “wymodelowanie” włókien kolagenu w głębokich warstwach skóry. W związku z tym pacjent będzie doświadczał stopniowej poprawy oraz wygładzenia i poprawy napięcia skóry na przestrzeni roku po przeprowadzeniu serii zabiegów.

Czy efekty zabiegów laserem Fraxel Laser są trwałe?

Zmiany naskórka i włókien kolagenu spowodowane laseroterapią typu Fraxel Laser są trwałe; jednakże słońce, upływ czasu i ciążenie zbierają swoje żniwo. Fraxel Laser "cofa wskazówki zegara", ale nie sprawi, że zegar stanie.

http://www.plasticsurgery4you.net/polish/fraxel.html
oraz
http://www.elite.waw.pl/fraxel/

zabiegu nie miałam wykonywanego, pierwszy raz słysze o tej metodzie usuwania blizn, ale również jestem zainteresowana
o.... no włąśnie o ten zabie mi chodziło.... u mnie w gdańskiej klinice go wykonują... ale nic przez telefon nie chcą powiedzieć, trzeba przyjść na konsultacje....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-08 03:20:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:22.