Druga cesarka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-03, 21:51   #1
Tolunia25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 8

Druga cesarka?


Jestem nową forumowiczką i mam nadzieje że w odpowiednim miejscu wstawiam ten wątek.
Mam pytanie ,urodziłam syna przez c.c dwa lata temu.Planujemy teraz drugiego bobasa.Czy on też będzie musiał urodzić sie przez c.c?
Czy któraś z Pań miała dwa razy cesarkę?

pozdr,Tolunia25
Tolunia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 07:18   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Druga cesarka?

Z jakiego poowdu mialas cc ?

jelsi jakies twojej choroby to zapewne drugi porod tez bedzie cc jesli z powodow klopotow np. z ulozeniem dziecka lub jakis innych wystepujacych nieoczekiwanie to tutaj nie ma reguly co do 2 cc.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 12:08   #3
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Druga cesarka?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Z jakiego poowdu mialas cc ?

jelsi jakies twojej choroby to zapewne drugi porod tez bedzie cc jesli z powodow klopotow np. z ulozeniem dziecka lub jakis innych wystepujacych nieoczekiwanie to tutaj nie ma reguly co do 2 cc.
dokladnie.

Znam przypadek, ze kobieta pierwsze dziecko urodzila przez cc, a drugie silami natury. Co prawda w obu przypadkahc dziecko bylo zle ulozone, ale za drugim razem, gdy dziecko nie bylo jeszcze takie duze ginekolog je obrucil.

Przesuwam na 'mame z klasa'
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 21:06   #4
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Druga cesarka?

Ja pierwszą cesarkę miałam 5 lat temu - z powodu braku postępu porodu - poród wywoływany po terminie, brak rozwarcia, dziecko duże, źle ułożone - znaczy odgięciowo i w dodatku poowijane pępowiną.
Druga cesarka w tym roku - sama ciąża nie dawała wskazań do cc - ale skończyło się jak poprzednio - brak postępu porodu- brak reakcji na środki naskurczowe (znaczy ujście się nie robiło), po odejściu wód, duże dziecko, jak się okazało - znowu owinięte wokół szyi pępowiną.

Jak piszą wyżej - stan po cc sam w sobie nie jest wskazaniem do kolejnej cesarki. Ale np z powodu pierwszego cięcia nie mogli mi teraz podać tylu środków naskurczowych ile za pierwszym razem.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:09.