Korekcja wzroku! - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-05, 10:56   #781
Darkana
Raczkowanie
 
Avatar Darkana
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 156
Dot.: Korekcja wzroku!

Dziewczyny a czy byłyście może w spectrum na takim zabiegu laserowej korekcji wzroku metodą lasik czy jak ktoś ma np.cukrzycę czy można też ją wykonać ? Czy po zabiegu nie będzie trzeba już nosić okularów jak się ma astygmatyzm? Jak to jest?
Darkana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-05, 13:59   #782
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez Darkana Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy byłyście może w spectrum na takim zabiegu laserowej korekcji wzroku metodą lasik czy jak ktoś ma np.cukrzycę czy można też ją wykonać ?
Nie można.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-18, 10:50   #783
MeegZed
Przyczajenie
 
Avatar MeegZed
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: Korekcja wzroku!

Moja siostra od najmłodszych lat miała zeza. A wiecie, jak to kiedyś było. Okulary i heja. Nikt nawet nie myślał, by się lepiej temu przyjrzeć. Po wielu konsultacjach i diagnozach. Jedyna wchodząca w grę opcja to laserowe usuwanie zeza i powiem Wam rewelacja! Agata miała mega zeza. Nie było szans, by nie zauważyć :P [sorry siostra] Także, jak ktoś się waha, to nie ma co, róbcie!

Edytowane przez MeegZed
Czas edycji: 2017-10-23 o 19:04
MeegZed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-26, 00:16   #784
Rafau
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 2
Dot.: Korekcja wzroku!

Korekcja laserowa - moja opinia po ponad 3 latach

Moja wada to była -6.5 D oraz -7.0 D. Z niedużym astygmatyzmem (cylindry rzędu -0.75).
Okulary nosiłem od 14 roku życia (wtedy było to -1.5 D) a w dniu operacji miałem 37 lat. O korekcie laserowej dowiedziałem się jak miałem lat 18 ale okulistka mocno to odradzała - na X lat więc odłożyłem temat. Co kilka lat wracało zainteresowanie ale cena była zbyt wysoka... W 2014 miałem kilka tysiaków wolne i zacząłem dużo czytać w tym temacie... Dotarłem do różnych stron angielskich o powikłaniach i się przestraszyłem na kilka tygodni.... Wreszcie widząc liczne opinie aktorów robiących korekty laserowe w warszawskiej klinice Lex....(obecnie nazwa zmieniona na Opt....) - podjąłem decyzję - gdyby były powikłania to aktorzy by rozpętali piekło, które ciężko byłoby uciszyć. Kupiłem więc Grupon na zabieg w tej klinice na oboje oczu za 4200 zł (rok 2014, metoda EBK). W klinice po chyba półtora godzinnych badaniach powiedzieli mi, że się kwalifikuję do zabiegu ale zabieg EBK, który wykupiłem jest do -4 D więc można tylko zrobić FemtoLASIK za dopłatą 1800 czyli łącznie 6000 zł. Zdecydowałem się, dopłaciłem i za kilka dni miałem termin. W dniu zabiegu wszystko poszło szybko, sprawnie. Czułem się dobrze traktowany jak normalny klient a nie jakiś drugiego sortu (grupon). Chociaż widać było, że tam dość hurtowo to robią i jakoś niezbyt wiele uwagi miałem poświęcone.
Tak więc w dniu zabiegu poszedłem do miłej poczekalni na 30 - 40 minut... aż mnie wezwali na salę zabiegową. Tam trwało to łącznie może 15 minut - ekspres. Najwięcej czasu to przygotowanie oka - może ciut nieprzyjemne ale jako, że byłem przyzwyczajony do gmerania palcami w oku przy okazji zakładania / zdejmowania soczewek kontaktowych (których wg zaleceń nie używałem 2-3 tyg przed zabiegiem), to nie było to nic wielkiego. Musieli przykleić chyba powiekę do skóry jakąś medyczną taśmą klejącą, założyć rozpórkę żebym nie mrugał itp. Potem wjechał pierwszy laser - głowica dotyka powierzchni oka ale nie bolało - delikatny ucisk. Potem drugi laser - też dotyka rogówki - z 10 czy 20 sekund migania lasera i po korekcji (też bez bólu) Potem to samo na drugie oko. Teraz nieco większy dyskomfort bo coś nie mogli ustawić głowicy ale też nic strasznego. Po zabiegu do poczekalni na 30 minut i do domu z pomocą brata.
Już następnego dnia pojechałem na Mazury na pole namiotowe na 10 dni Codziennie zakraplałem przepisane krople, zakładałem osłonki do snu a kąpiąc się nie zanurzałem głowy. Przyznam się, że już po 2 dniach grałem w siatkówkę chociaż nie powinienem ryzykować bo jakbym dostał piłką w głowę to może bym musiał wracać awaryjnie do Warszawy... no ale nie mogłem się powstrzymać i udało się nie dostać piłką
Już następnego dnia.... ta ostrość widzenia.... radość nie do opisania... Obraz żyleta! Tyle lat noszenie tych okropnych okularów, zaparowane szkła, ucisk nosa, uszu od oprawek - nienawidziłem tego tyle lat - nagle o wszystkich niedogodnościach mogłem zapomnieć - ogromna ulga!
Po jakichś 2 tygodniach zauważyłem BARDZO delikatne pogorszenie ostrości widzenia... myślę że oczy wróciły do jakichś -0.25 D - nadal widziałem bardzo dobrze ale bez tej ultra ostrości pierwszych 2 tygodni. Po kilku miesiącach przyszła jesień i zima i w tym okresie zauważyłem niewielkie pogorszenie się ostrości... myślę, że zależnie od tygodnia było to w okolicy od -0.5 do -0.75... później przyszła wiosna i ostrość jakby wróciła do około -0.25. Teraz już 3 lata po operacji i jesień zaczyna się trzeci raz i za każdym razem zauważam niewielkie pogorszenie ostrości na jesień/zimę i potem poprawa na wiosnę - pewnie chodzi o sztuczne światło a może też o coś z dietą. Ale nawet w tym "chudym" okresie mogę pracować przy kompie i widzę ostro z odległości prawie metra.
Jeśli chodzi o widzenie nocne i prowadzenie samochodu - tak jak miałem kurzą ślepotę przed korekcją tak mam nadal Jednak rozbłyski świateł od samochodów są teraz chyba nieco większe i po zmroku zwyczajnie - jeździ mi się źle - na szczęście niewiele jeżdżę samochodem a po zmroku - bardzo rzadko.
Co do wysychania oczu to faktycznie kilka miesięcy po operacji oczy miałem często suche. Chociaż przed operacją też się to zdarzało więc nie był to nowy problem a tylko wyraźnie nasilony. Na szczęście znałem na to pewne stare ludowe, darmowe remedium: jak czujemy suchość w oku, zwijamy ciasno chusteczkę higieniczną / papier toaletowy w mały rulonik na który sobie sikamy Później zakrapiamy po 2 krople moczu do każdego oka - na początku może trochę zapiec ale szybko mija. Później myjemy twarz i ręce i po "zabiegu". POLECAM tę metodę na suchość oczu / odczucie piasku w oczach - niby można kupić krople ALE krople uzależniają oczy od pomocy z zewnątrz - ja dzięki używaniu uryny pozbyłem się problemu w ciągu kilku miesięcy. Mój znajomy tą techniką kilkukrotnie przyspieszył gojenie się rany oka jaką miał kiedy ostra sosnowa igła wbiła mu się w gałkę.
Rafau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-06, 13:39   #785
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Nie można.
Dlaczego nie można? Cukrzyca jest p/wskazaniem?
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-06, 14:05   #786
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez Dorotii83 Pokaż wiadomość
Dlaczego nie można? Cukrzyca jest p/wskazaniem?
Tak, jest przeciwwskazaniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-09, 12:22   #787
Versace_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 188
Dot.: Korekcja wzroku!

Też nosze okulary i szczerze ich nie cierpię, mimo iz moja wada jest w granicach 1,5 dioptrii. Bez okularów jednak trudniej mi poruszać sie po mieście, napisy na bannerach, twarze znajomych kompletnie mi sie rozmywają. Bałabym się, że efekty takiego laserowego zabiegu nie będą trwałe. Mam jeszcze astygmatyzm.
Versace_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-16, 17:52   #788
gilgocze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 33
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez Rafau Pokaż wiadomość
Korekcja laserowa - moja opinia po ponad 3 latach

Na szczęście znałem na to pewne stare ludowe, darmowe remedium: jak czujemy suchość w oku, zwijamy ciasno chusteczkę higieniczną / papier toaletowy w mały rulonik na który sobie sikamy Później zakrapiamy po 2 krople moczu do każdego oka - na początku może trochę zapiec ale szybko mija. Później myjemy twarz i ręce i po "zabiegu". POLECAM tę metodę na suchość oczu / odczucie piasku w oczach - niby można kupić krople ALE krople uzależniają oczy od pomocy z zewnątrz - ja dzięki używaniu uryny pozbyłem się problemu w ciągu kilku miesięcy. Mój znajomy tą techniką kilkukrotnie przyspieszył gojenie się rany oka jaką miał kiedy ostra sosnowa igła wbiła mu się w gałkę.
Serio? Jeśli coś jest głupie, ale działa, to znaczy, że nie jest głupie.
gilgocze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 19:16   #789
Tabexiasz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 8
Dot.: Korekcja wzroku!

Witam jak to jest z laserową korekcją jeśli ktoś ma migreny? Czy po zabiegu migreny się nie nasilą?
Tabexiasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-02, 13:54   #790
KlaudynaBe
Przyczajenie
 
Avatar KlaudynaBe
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez Versace_89 Pokaż wiadomość
Też nosze okulary i szczerze ich nie cierpię, mimo iz moja wada jest w granicach 1,5 dioptrii. Bez okularów jednak trudniej mi poruszać sie po mieście, napisy na bannerach, twarze znajomych kompletnie mi sie rozmywają. Bałabym się, że efekty takiego laserowego zabiegu nie będą trwałe. Mam jeszcze astygmatyzm.
Jeżeli masz taką małą wadę to możesz spokojnie nosić soczewki. Ja mam ok 2 dioptrie i wiem jaka to jest katorga jak sie poruszasz po ulicy. Ja nawet jak z psem ide na spacer to muszę mieć okulary bo jestem przyzwyczajona do dobrego widzenia, ale jak wychodzę do pracy czy szkoły to zakładam soczewki, są o wiele wygodniejsze
__________________
(...) zmusił się do refleksji: od jak dawna nie zaglądał do swojej duszy?
KlaudynaBe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-02, 15:00   #791
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez KlaudynaBe Pokaż wiadomość
Jeżeli masz taką małą wadę to możesz spokojnie nosić soczewki
A jak ktoś na dużą to nie może? Tak to zabrzmiało. A właśnie soczewki są idealne szczególnie dla większych wad, kiedy noszenie okularów jest dużo mniej komfortowe
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-06, 12:01   #792
fran0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1
Dot.: Korekcja wzroku!

ja uwielbiam moje soczewki,mam super dobrane, nose w cyklach miesiecznych , jedyne minusy to zapominam kiedy mam je wymieniacn i to jestem alergikiem wiec czasem tre oczy co powoduje przesuwanie soczewek
tez bym zrobila zabieg, ale uwazam ze nadal (mimo tylu lat od kiedy zostal wdrozony)jest dosc drogi ...
Jakie właściwości do HMB?

Edytowane przez fran0
Czas edycji: 2018-03-20 o 14:03
fran0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-08, 10:56   #793
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez fran0 Pokaż wiadomość
ja uwielbiam moje soczewki,mam super dobrane, nose w cyklach miesiecznych , jedyne minusy to zapominam kiedy mam je wymieniacn i to jestem alergikiem wiec czasem tre oczy co powoduje przesuwanie soczewek
tez bym zrobila zabieg, ale uwazam ze nadal (mimo tylu lat od kiedy zostal wdrozony)jest dosc drogi ...
Tarcie oczu nie powinno powodować przesuwania się soczewki - w każdym razie nie w zauważalny sposób. Dobrze dobrana soczewka błyskawicznie wskakuje na swoje miejsce (co, niestety, jest dla niektórych bardzo uciążliwie przy uczeniu się zdejmowania).
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-09, 16:19   #794
Werd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 9
Dot.: Korekcja wzroku!

Czy jest tu jakiś krótkowidz po korekcji?
Mam pytanie, czy po korekcji laserowej powiedmy -8 dobrze widzicie z bliska? ( np pismo)
To w sumie pytanie do osób po 30.
Werd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-17, 16:31   #795
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Korekcja wzroku!

Czy takie korekcje są chociaż w minimalnym stopniu refundowane? Szczególnie, jak ktoś jest taki ślepy jak ja - mam -8,75 i -9,00, a może nawet po ponad roku od badań znowu ciut gorzej :/
Im wyższa wada, tym droższa korekcja? I ile trzeba mieć lat? Kiedy ostatnio pytałam okulisty, powiedział, że najlepiej koło 25 r.ż, wtedy wada się już unormuje.
Ale prawdę mówiąc nie chcę już tyle czekać, coraz bardziej mnie męczy ta moja wada wzroku, bez okularów nie widzę czubka swojego nosa
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-17, 17:38   #796
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
Czy takie korekcje są chociaż w minimalnym stopniu refundowane? Szczególnie, jak ktoś jest taki ślepy jak ja - mam -8,75 i -9,00, a może nawet po ponad roku od badań znowu ciut gorzej :/
Im wyższa wada, tym droższa korekcja? I ile trzeba mieć lat? Kiedy ostatnio pytałam okulisty, powiedział, że najlepiej koło 25 r.ż, wtedy wada się już unormuje.
Ale prawdę mówiąc nie chcę już tyle czekać, coraz bardziej mnie męczy ta moja wada wzroku, bez okularów nie widzę czubka swojego nosa
Po 21 roku życia,ale tylko jeśli wada jest stabilna. Jeśli wciąż Ci idzie do góry to jest to przeciwwskazanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-28, 13:50   #797
Kantka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2
Dot.: Korekcja wzroku!

refundowana jak robisz na nfz...a w prywatnej to nie ale można znaleźć też dobre ceny i dobre promocje. a co do wieku to tak, trzeba mieć powyżej 21 lat....bo do tego czasu wzrok jest w fazie rozwoju.
ja robiłam w Łodzi Lentivu ale musiałam sama poczekać do tego magicznego progu wiekowego!
Kantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-28, 15:53   #798
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Korekcja wzroku!

Cytat:
Napisane przez Kantka Pokaż wiadomość
refundowana jak robisz na nfz...a w prywatnej to nie ale można znaleźć też dobre ceny i dobre promocje. a co do wieku to tak, trzeba mieć powyżej 21 lat....bo do tego czasu wzrok jest w fazie rozwoju.
ja robiłam w Łodzi Lentivu ale musiałam sama poczekać do tego magicznego progu wiekowego!
Prawie 2 lata po napisaniu postu i jestem po zabiegu Wprawdzie wada niewielka jednak mi została, ale i tak jestem zadowolona!
No i oczywiście zabieg nie jest nigdzie refundowany, dzisiaj to już wiem.
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-12, 21:53   #799
dkbachul
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 1
Dot.: Korekcja wzroku!

Obiecałem sobie jak zrobię laserową korekcję wzroku na sobie od razu wystawię opinię.
Minęło prawie 10 lat a ja dalej tego nie napisałem. Przyszła pora na opis mojej sytuacji.
Zaraz po 18 urodzinach przystąpiłem do badań. Nie miałem dużej wady bo około 0.75 i 1.00 ale nigdy nie nosiłem okularów. Bardzo chciałem dobrze widzieć. Robiłem to w Weiss Klinik w Chorzowie. Stresowałem się zabiegiem ale nie było czym. Poszło szybko. Już po powrocie do domu widziałem bardzo wyraźnie. Najgorsza pierwsza noc bo oko było wysuszone ale miałem krople, które pomagały. Już po 2-3 dniach na lewo oko widziałem idealnie. Martwiło mnie prawe oko, które rano widziało świetnie a z biegiem każdej godziny pogarszał się wzrok, że wieczorem na prawe same oko nie widziałem nic na telewizorze. Na pierwszej wizycie zapytałem o to lekarza i powiedział, że do miesiąca te oko będzie się stabilizowało. Nie uwierzyłem trochę i godziłem się z każdym dniem, że prawe będzie gorsze. Po miesiącu okazuje się, że dwoje oczu mam idealnych. Prawe jest jeszcze lepsze niż lewe widzi jak sokole oko. Dzisiaj prawie 10 lat po zabiegu wszystko jest ok. Nic się złego nie dzieje a nadal widzę super. Widzę lepiej niż ludzie, którzy mają zdrowe oczy. Jestem mega zadowolony i polecam zabieg !!
dkbachul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-12 22:53:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:38.