Jak przeciwdziałać utracie jędrności i gęstości skóry - ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-27, 11:43   #1
mmarta89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 33

Jak przeciwdziałać utracie jędrności i gęstości skóry - ZBIORCZY


1zauwazylam ze od jakiegos czasu na rekach w zasadzie na calym ciele mi sie wygniata skora i to dosc intensywnie i to coraz bardziej tak samo pod oczami nie wiem co z tym zrobic duzo pije wody zielonej herbaty owoce warzywa i co 2 pod oczami mam po 1 zmarszce akiej glebokiej a czasami sie juz pojawiaj po 3 xmieniaja sie takie lekkie w glebokie i porazka chce juz zapobiegac i nie wiem jaki krem najlepszy
mmarta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 12:21   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: a takie 2 pytank na temat wygniecania skory

Wygląda na to, że skóra traci jędrność - zainwestowalabym w dobre preparaty ujędrniające + oczywiscie całkowitaa rezygnacja z solarium, suplementacja kwasami Omega.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 01:02   #3
mmarta89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 33
iwec tak na solke ni chodze nieopalam sie a moje pytanka to czym to moze byc spowodowane? , te preparaty ujedrniajace to na co? na twarz , na cale cialo ? TA SUPLEMENTACJIA CZYLI NP CO I JAKA ZYWNOSC MOGE JESC BY BYLO DUZO KWASOW OMEGA

To Ostatnie Pytanko Troche Zmienie Co Ma Duzo Kwasow I Moge Jesc Bez Obawy

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-08-28 o 10:11 Powód: post pod postem
mmarta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 10:13   #4
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: a takie 2 pytank na temat wygniecania skory

Hmm... czym to moze byc spowodowane? jest wiele czynników - mocno chlorowana woda, niesystematycznosc w nawilzaniu skory balsamami, niewłaściwa dieta, a w koncu geny.
Proponuje zaopatrzyc dobre mazidło do ciala - tresciwy balsam, masło lub nawet olej z mazideł. Kwasy omega 3 mozesz łykac w kapsułkach, ale oczywiscie wskazane jest tez dostarczanie ich z pozywieniem (oliwa, ryby)

PS1 - kiedy chcemy dopisac cos do postu, to korzystamy z opcji edycji - nie ma sencu pisac kilka posów pod rząd
PS2 - unikaj, prosze pisania z włączonym capslockiem, gdyz wygląda to jakbys krzyczala. Na forum nie lubimy tez kiedy ktos pisze PoKeMoNaMi - bardzo utrydnia to czytanie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 13:44   #5
mmarta89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 33
Dot.: a takie 2 pytank na temat wygniecania skory

ostatnie pytanko , doczytalam sie ze siemie lniane tez zawiera kwasy a len mielony? mama go w domu duzo wiec nie wiem czy mam go pic
mmarta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 21:00   #6
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: a takie 2 pytank na temat wygniecania skory

Cytat:
Napisane przez mmarta89 Pokaż wiadomość
ostatnie pytanko , doczytalam sie ze siemie lniane tez zawiera kwasy a len mielony? mama go w domu duzo wiec nie wiem czy mam go pic
Tak, Tu masz więcej: http://www.olejlniany.zdrowe-produkt...?go=olejlniany
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 00:16   #7
mmarta89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 33
Dot.: a takie 2 pytank na temat wygniecania skory

hmmm mam len mielony podwojnie odolejony czyli to zle pisze ze ma obnizona wartosc kaloryczna
mmarta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-04, 13:05   #8
sana1drive
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9
Skóra tracąca jędrność - ZBIORCZY

zamierzam kupic jeden a dobry krem cos z lancome clinique itp mam 19 lat a w skutek pewnych rzeczy mam lekkie zmarchy kolo ust a bardziej kreseczki ale zaczyna sie zapadac itp moja skora wyglada na starsza chce wiec kupic krem dla starszej tylko nie wiem jak mam na to patrzec szukam kremu jakiegos wygladzajace zmarszczki powiedzmy tylko takiego i bym nakladala tylko na nie a drugi to jakis ujedrniajacy nawilzajacy napinjacy cos w tym stylu i nie wiem jak zaczac poszukiwania nie chce skrzywdzic moje skory napoczatku rozmyslalma nad garnierem tym czerwonym ultralift ale nie znam sie na temat kosmetykow i nie wiem mozecie mi doradzic
sana1drive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 13:23   #9
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: witam dziewczyny mam maly probmen z buzka

Twoja skora nie potrzebuje jeszcze takich kremow
bardziej sie jej spodobaja odzywcze, nawilzajace kremy, sera z wit.C itp, no i filtry oczywiscie
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 15:00   #10
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: witam dziewczyny mam maly probmen z buzka

Cytat:
Napisane przez sana1drive Pokaż wiadomość
zamierzam kupic jeden a dobry krem cos z lancome clinique itp mam 19 lat a w skutek pewnych rzeczy mam lekkie zmarchy kolo ust a bardziej kreseczki ale zaczyna sie zapadac itp moja skora wyglada na starsza chce wiec kupic krem dla starszej tylko nie wiem jak mam na to patrzec szukam kremu jakiegos wygladzajace zmarszczki powiedzmy tylko takiego i bym nakladala tylko na nie a drugi to jakis ujedrniajacy nawilzajacy napinjacy cos w tym stylu i nie wiem jak zaczac poszukiwania nie chce skrzywdzic moje skory napoczatku rozmyslalma nad garnierem tym czerwonym ultralift ale nie znam sie na temat kosmetykow i nie wiem mozecie mi doradzic
Nie wiem "w skutek jakich rzeczy" Twoja skóra traci jędrność, moge jedynie zgadywać.
To, że wydasz ipieniądze na Lancome czy Clinique nie oznacza że krme Ci pomoże. Radziłabym wybrać sie raczej do apteki i nabyć coś sprawdzonego. Od siebie polecam 2 kremy z 5% wit C - redermic albo Active C - dozwolonew każdym wieku, a rezulalty wspaniałe. Osobiscie lubie jeszcze Vichy Myokine.
I nie musisz stosowac kremu tylko na zmienione miejsca, ale na całą buzię.

Myslalas o filtrach na dzien? W tedy mogłabym Ci doradzic jeszcze coś innego....?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 16:24   #11
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: witam dziewczyny mam maly probmen z buzka

Cytat:
Napisane przez Zuziku Pokaż wiadomość
Twoja skora nie potrzebuje jeszcze takich kremow
bardziej sie jej spodobaja odzywcze, nawilzajace kremy, sera z wit.C itp, no i filtry oczywiscie
Skąd wiesz, czego potrzebuje skóra Autorki wątku? Zdarza się, że już 19-latka potrzebuje tzw. kremów przeciwzmarszczkowych. Wiek biologiczny skóry nie musi iść w parze z metryką.

Co do tematu wątku - popieram L_V - skutecznych kremów najlepiej szukać w aptece.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-04, 19:43   #12
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: witam dziewczyny mam maly probmen z buzka

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Skąd wiesz, czego potrzebuje skóra Autorki wątku? Zdarza się, że już 19-latka potrzebuje tzw. kremów przeciwzmarszczkowych.

zgadzam sie z Toba w zupelnosci, z tym ze jednak mysle ze skora zadnej 19ki nie potrzebuje kremow typu "ultralift" itp tylko raczej te walczace z pierwszymi oznakami starzenia i zapobiegajace starzeniu sie te ktore walcza z glebokimi zmarszczkami nie wiem jakim sposobem moga sie sprawdzic na mlodej skorze
kremy typu 25+ jak najbardziej, ale 35-50?
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 19:51   #13
sana1drive
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9
wiec tak kupilam filtry garnier ambre solaire ultra 5o + ale chyba nie dla mnie bo troche zatyka szukam avenki filtru ale widze tylko te z ochrona 15-20 a lepiej wziac okolo 50 serum z vitamina mam ale strasznych podskornych syfkow dostalam kupilam dzis krem avenki creme nutritive compensatrice

a co myslisz o serum zbody shop (ja jestem w angli wiec nie wszystko tam jest) a moje problemy zaczely sie niedawno od kiedy wyjechalam za granice ful stresu , placz, i szybko schudlam przez to i teraz mam pomyslalam ze jak szybko przytyje to moja buzka bedzie wygladac lepiej ... niestety bylam w bledzie i przytylam i nic moj owal tez jest gorszy jest mi ciezko podjac decyzje bo mam pare problemow z buzka i jak wylecze syfki i zaczne z serum lub filtrami to mi cos pozapycha i znow to samo moze moglybyscie mi pomoc jak co stosowac obecnie mam krem avenki i avene cleanance k i crem lancome pure focus no i ten filtry garnier w jakiej kolejnosci co stosowac itp bo nie wiem a nazbieralo sie tego troche ps. jak jest oczysczaniem buzki pierw zel + masarzyk twarzy potem tonik

w dodatku zauwazylam ze mam jeden wielki zwis bo np jak sie zchyle to naprawde baaardzo mi wszystko idzie na dol az sie przerazilam czy jest jakas mozliwosc podniesienia policzkow choc troche ktore niemilosiernie opadly i sa nawet moje poliki nierowne widac taka pomarszczona skore ps przepraszam ze nie dalam edycji przy pierwszym poscie ale dopiero teraz zobaczylam , ze cos takiego jest

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-09-04 o 21:16 Powód: POST POD POSTEM!!!!!
sana1drive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 10:29   #14
Lawinia2007
Rozeznanie
 
Avatar Lawinia2007
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Trojmiasto, Warszawa
Wiadomości: 893
Dot.: Skóra tracąca jędrność - ZBIORCZY

Dziewczyny jakie macie sposoby na przywrocenie/utrzymanie jedrnosci skory? Ja lykam suplementy, stosuje filtry itp ale chyba nie jestem w stanie zatrzymac procesu utraty jedrnosci Nie chce jeszcze myslec o liftingu ale nie mam innego pomyslu Licze ze macie jakies sprawdzone sposoby
Lawinia2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 10:56   #15
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Skóra tracąca jędrność - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lawinia2007 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakie macie sposoby na przywrocenie/utrzymanie jedrnosci skory? Ja lykam suplementy, stosuje filtry itp ale chyba nie jestem w stanie zatrzymac procesu utraty jedrnosci Nie chce jeszcze myslec o liftingu ale nie mam innego pomyslu Licze ze macie jakies sprawdzone sposoby
Retinoidy+silne nawilżanie+filtry.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 20:28   #16
Lawinia2007
Rozeznanie
 
Avatar Lawinia2007
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Trojmiasto, Warszawa
Wiadomości: 893
Dot.: Skóra tracąca jędrność - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Retinoidy+silne nawilżanie+filtry.
Dziekujechyba za malo nawilzam.
W ogole co sadzicie o Eluage Avene i Dermedic peeling 6% ?
Ja mam te kremy i nie wiem czy najpierw je zuzyc czy lepiej wziazc cos mocniejszego?

A jak dbacie o jedrnosc powiek? Mi opadaja a tam kwasow nie moge polozyc To tak naprawde mnie najbardziej martwi,mam 23 lata i zab czasu coraz mocniej mnie nadgryza mimo mych staran,pfff
Lawinia2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 01:44   #17
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Skóra tracąca jędrność - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Retinoidy+silne nawilżanie+filtry.
Ja może dodam od siebie, że na mnie ujędrniająco działają też zimne prysznice. Zimną wodą też opłukuję twarz. Ćwiczenia z obciążeniami powodują też, że skóra wolniej traci jędrność i nie "zwisa". No i suplementy łykam, wspomnianą juz tu Omegę i tokovit z wit.E wierząc w ich magiczne właściwości

Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 14:18   #18
Rogatka32
Raczkowanie
 
Avatar Rogatka32
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 178
Unhappy Utrata jędrności skóry twarzy

Witajcie Wizażanki.

czy może znacie jakies sprawdzone specyfiki na utratę jędrności skóry twarzy? do 30 roku zycia wszystko było ok, aż naglę od kilku miesięcy zauwazyłam, że skóra jakby sie poluzowała od nosa do ust i zrobiły się dodatkowo linie mimiczne. mam 32 lata i wiem, że już nie będe mieć absolutnie gładkiej i napiętej buzki, ale może można cos poradzić?

rozważam kupno Vichy Novadiol lub Redermic. Dodatkowo odchudzam się z dużej wagi, więc i to mi nie pomoże

pozdrawiam
Rogatka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 15:06   #19
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Utrata jędrności skóry twarzy

Cytat:
Napisane przez Rogatka32 Pokaż wiadomość
Witajcie Wizażanki.

czy może znacie jakies sprawdzone specyfiki na utratę jędrności skóry twarzy? do 30 roku zycia wszystko było ok, aż naglę od kilku miesięcy zauwazyłam, że skóra jakby sie poluzowała od nosa do ust i zrobiły się dodatkowo linie mimiczne. mam 32 lata i wiem, że już nie będe mieć absolutnie gładkiej i napiętej buzki, ale może można cos poradzić?

rozważam kupno Vichy Novadiol lub Redermic. Dodatkowo odchudzam się z dużej wagi, więc i to mi nie pomoże

pozdrawiam
Jestem w dość podobnej sytuacji, poczyniłam podobne spostrzeżenia. Schudłam dość szybko po ciąży [dwa tygodnie] i niestety moja twarz na tym ucierpiała. Smarowałam się kremami p/zmarszczkowymi już wcześniej [i do tej pory było cudnie - gładka buzia]. Teraz łykam jeszcze suplementy ale jakoś wielkiej różnicy nie widzę, może jeszcze za wcześnie. Jedyne z czego jestem zadowolona to peeling migdałowy. Kosmetyczka zaproponowała mi jeszcze mezoterapię. Sama już nie wiem
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-28, 17:15   #20
Rogatka32
Raczkowanie
 
Avatar Rogatka32
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 178
Dot.: Utrata jędrności skóry twarzy

a co to mezoterapia?zaraz wrzucę w google

no własnie, też już nie wiem...np nie mam duzych zmarszczek, drobne przy oczach, a w miejscu bruzd nosowo-wargowych też cienkie linie, jeszcze nie głębokie. Ale to poluzowanie skóry, po prostu jakby obwisnięcie(okropne słowo!!).
Rogatka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 20:46   #21
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: Utrata jędrności skóry twarzy

Kiedyś pani dermatolog przepisała znajomej mi osobie krem Terproline, ujędrniający i zapobiegający powstawaniu zmarszczek. Tu jest trochę o nim: http://www.generaltopics.pl/terproli...do_twarzy.html
Może ktoś sie wypowie czy naprawdę działa Bo na kwc go nie znalazłam.
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 22:02   #22
ninal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 200
Dot.: Utrata jędrności skóry twarzy

nie wierzę aby jakikolwiek specyfik przywrócił jędrnośc skóry
oczywiście producenci kosmetyków wynajmuja speców od reklamy i marketingu abysmy łykały te bujdy ale kochane, cudów nie ma, zaden krem nie zlikwiduje nadmiaru skóry
mam 34 lata i za 2, 3 lata robie sobie lifting pełny twarzy
wolę zbierac fundusze na ten cel niż wywalać kasę w bloto na "cudowne" kremy
ninal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-02, 07:35   #23
kotbalamot
Raczkowanie
 
Avatar kotbalamot
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 79
Dot.: Utrata jędrności skóry twarzy

Efekt "obwisłości" to zapewne skutek odchudzania. Skóra nie nadążą się obkurczać i musisz jej dać trochę czasu. Polecam Neovadiol Vichy na noc , tylko nie patrz ,że jest przeznaczony dla pań w okresie menopauzy. Ja zaczełam go używać nie mając jeszcze 35 lat i bardzo sobie go chwalę. Daje włąśnie efekt likwidacji nadmiaru skóry.
Poza tym wit C pod postacią różnych preparatów kupnych lub samorobionych oraz retinoidy. Obecnie d rugi rok stosuję retinoidy na twarz ( Zorac, Retin A, Atrederm) i znajomi pytaj a czy zrobiłam sobie lifting twarzy ( mam 39 lat).

W sklepie internetowym np. mazidla.com kup sobie wit C , wit B3 - obie w proszku , kwas liponowy, ekstrakt z centella asiatica, ekstrakt z soi, aloes, żeń -szeń, koenzym Q10 i co tam jeszcze będziesz chciała. Dodawaj do gotowych kremów oraz rób sera lub toniki. Na stronce mają też receptariusz oraz opis włąściwości poszczególnych półproduktów.

Podstawa to retinoidy + wit.C.
Mozesz wypróbować tez na twarz produkty przeznaczone do ciała , o działaniu ujędrniająco -wyszczuplającym ( Vichy, Eveline) Np Eveline z serii 3D- serum ujęrdrniające do biustu lub serum modelująco-wyszczuplające do ciała. Działają silniej niz preparaty na twarz i mają fantastyczny skład. Niestety czasem mogą podrażniać wrazliwą skórę twarzy. Ja się ratowałam nimi po gwautownym schudnięciu poporodowym i mnie pomogły. Skóra sie skurczyła.
kotbalamot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-02, 11:28   #24
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Utrata jędrności skóry twarzy

Cytat:
Napisane przez kotbalamot Pokaż wiadomość
Efekt "obwisłości" to zapewne skutek odchudzania. Skóra nie nadążą się obkurczać i musisz jej dać trochę czasu. Polecam Neovadiol Vichy na noc , tylko nie patrz ,że jest przeznaczony dla pań w okresie menopauzy. Ja zaczełam go używać nie mając jeszcze 35 lat i bardzo sobie go chwalę. Daje włąśnie efekt likwidacji nadmiaru skóry.
Poza tym wit C pod postacią różnych preparatów kupnych lub samorobionych oraz retinoidy. Obecnie d rugi rok stosuję retinoidy na twarz ( Zorac, Retin A, Atrederm) i znajomi pytaj a czy zrobiłam sobie lifting twarzy ( mam 39 lat).

W sklepie internetowym np. mazidla.com kup sobie wit C , wit B3 - obie w proszku , kwas liponowy, ekstrakt z centella asiatica, ekstrakt z soi, aloes, żeń -szeń, koenzym Q10 i co tam jeszcze będziesz chciała. Dodawaj do gotowych kremów oraz rób sera lub toniki. Na stronce mają też receptariusz oraz opis włąściwości poszczególnych półproduktów.

Podstawa to retinoidy + wit.C.
Mozesz wypróbować tez na twarz produkty przeznaczone do ciała , o działaniu ujędrniająco -wyszczuplającym ( Vichy, Eveline) Np Eveline z serii 3D- serum ujęrdrniające do biustu lub serum modelująco-wyszczuplające do ciała. Działają silniej niz preparaty na twarz i mają fantastyczny skład. Niestety czasem mogą podrażniać wrazliwą skórę twarzy. Ja się ratowałam nimi po gwautownym schudnięciu poporodowym i mnie pomogły. Skóra sie skurczyła.
Dzięki za wyczerpującą wypowiedź. Miło jest "posłuchać" kogoś z podobnymi problemami.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-02, 17:13   #25
ninal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 200
Dot.: Utrata jędrności skóry twarzy

Cytat:
Napisane przez kotbalamot Pokaż wiadomość
Efekt "obwisłości" to zapewne skutek odchudzania. Skóra nie nadążą się obkurczać i musisz jej dać trochę czasu. Polecam Neovadiol Vichy na noc , tylko nie patrz ,że jest przeznaczony dla pań w okresie menopauzy. Ja zaczełam go używać nie mając jeszcze 35 lat i bardzo sobie go chwalę. Daje włąśnie efekt likwidacji nadmiaru skóry.
Poza tym wit C pod postacią różnych preparatów kupnych lub samorobionych oraz retinoidy. Obecnie d rugi rok stosuję retinoidy na twarz ( Zorac, Retin A, Atrederm) i znajomi pytaj a czy zrobiłam sobie lifting twarzy ( mam 39 lat).

W sklepie internetowym np. mazidla.com kup sobie wit C , wit B3 - obie w proszku , kwas liponowy, ekstrakt z centella asiatica, ekstrakt z soi, aloes, żeń -szeń, koenzym Q10 i co tam jeszcze będziesz chciała. Dodawaj do gotowych kremów oraz rób sera lub toniki. Na stronce mają też receptariusz oraz opis włąściwości poszczególnych półproduktów.

Podstawa to retinoidy + wit.C.
Mozesz wypróbować tez na twarz produkty przeznaczone do ciała , o działaniu ujędrniająco -wyszczuplającym ( Vichy, Eveline) Np Eveline z serii 3D- serum ujęrdrniające do biustu lub serum modelująco-wyszczuplające do ciała. Działają silniej niz preparaty na twarz i mają fantastyczny skład. Niestety czasem mogą podrażniać wrazliwą skórę twarzy. Ja się ratowałam nimi po gwautownym schudnięciu poporodowym i mnie pomogły. Skóra sie skurczyła.


Bardzo optymistyczny post
przywraca mi wiarę w to, że może lifting nie jest jedynym ratunkiem
nie wiem jaki był stan wyjściowy Twojej skóry, może całkiem niezły

Edytowane przez ninal
Czas edycji: 2008-01-19 o 03:11
ninal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-02, 23:22   #26
Rogatka32
Raczkowanie
 
Avatar Rogatka32
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 178
kotbalamot....

dołączam sie do podziekowań!!!za wyczerpującą odpowiedz. Zacznę od vichy i wit C. Potem pomyslę o retinoidach...chętnie bym wypróbowała te balsamy do ciała na twarz

jesli chodzi o stan mojej skóry wczesniej to jak pisałam do 30/31 roku zycia czyli całkiem niedawno wszystko było jedrne i napięte. ja chudne i tyje cale zycie niestety, ale mimo utraty 40 kg 3 lata temu moja skóra była w świetnym stanie!!ale to było przed 30-stką...a teraz zwyczajnie mam wrażenie, że dopadło mnie starzenie, a chudnięcie to tylko zaostrzy bo ewidentnie moja skóra spasowała z produukcją włókien kolagenowych..dawniej nawet tak duża utrata wagi nie spowodowała utraty jędrności. niestety. ale cieszę się na te rady!!!!i biorę się do roboty!!dziękuję raz jeszcze

kurcze, zamiast smuteczka ,wyszły mi buzki

no to jeszcze raz

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-12-03 o 14:28
Rogatka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 14:06   #27
ninal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 200
Dot.: Utrata jędrności skóry twarzy

słyszałam, że na włókna kolagenowe dobre jest to co ludzie odrzucaja z mięsa czyli wszelkie żyłki, ściągna, .. Ble

nie cierpię mięsa a tych okropności gdyby mi zapłacili nawet bym nie zjadła
ninal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 14:28   #28
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Utrata jędrności skóry twarzy

Cytat:
Napisane przez ninal Pokaż wiadomość
słyszałam, że na włókna kolagenowe dobre jest to co ludzie odrzucaja z mięsa czyli wszelkie żyłki, ściągna, .. Ble

nie cierpię mięsa a tych okropności gdyby mi zapłacili nawet bym nie zjadła

Nie, kolagen nie wchłania się przecież z przewodu pokarmowego.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 16:59   #29
ninal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 200
Dot.: Utrata jędrności skóry twarzy

czyli kolagen w kapsułkach to marketingowe oszustwo?
ninal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 14:55   #30
Rogatka32
Raczkowanie
 
Avatar Rogatka32
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 178
Question PIONOWE zmarszczki pod oczami

Witajcie świątecznie

ech, powiem Wam dziewczyny, starośc nie radośc, mam lekkie mimiczne zmarszczki pod oczami, ale to nic. Njagorsze, że zrobiły mi się tez jakieś dziwne PIONOWE pod oczami właśnie!!!Nie wiem co to jest...jak leciutko naciągnę placem skóre pod oczami(jest dosyc cienka), to te pionówki się napinają i znikają. Cóż, to jest??jakies znowu zwiottczenie???ciągle mi coś przybywa
Rogatka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-29 21:37:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:44.