Oblana sesja na studiach - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-25, 19:14   #31
Agzon
Raczkowanie
 
Avatar Agzon
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 67
Dot.: Oblana sesja na studiach

A sesja poprawkowa nie przysługuje czy to już oblana także poprawka?
Agzon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 16:03   #32
MatematykiemToJaNieBede
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: Oblana sesja na studiach

Cześć, ja również znalazłem się w bardzo nieciekawej sytuacji z którą nie mog ę się pogodzić, jestem na pierwszym semestrze na studiach chemicznych i w aktualnej sesji zimowej zdawałem i zaliczałem wszystkie przedmioty bez większych problemów w pierwszym terminie, poza jednym: Matematyką (dziś oblałem komisa z matmy). W dziekanacie powiedziano mi że nie mogę wziąć warunku z przedmiotu kontynułowanego na drugim semestrze jakim jest właśnie matematyka, jestem w kropce nie wiem co robić czy ktoś był kiedyś w podobnej sytuacji? Jakie mam teraz opcje poza złożeniem o podania o powtórzenie semestru? Czy to normalne że przez jeden uciążliwy przedmiot który trwa na moich studiach 2 pierwsze semestry, mogę tylko powtarzać semestr? Macie jakieś pomocne rady? Szkoda mi strasznie roku w plecy bo to TYLKO i AZ matematyka... Czy wogóle można przenieść się, podjąć jakieś studia, zaoczne, dzienne, cokolwiek mając niezaliczony jeden przedmiot, jeszcze w tym roku, czy jedyną opcją jest czekać na ponowne rozpoczęcie pierwszego semestru? Będę wdzięczny za pomocne wskazówki :|
MatematykiemToJaNieBede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 17:24   #33
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Oblana sesja na studiach

Cytat:
Napisane przez MatematykiemToJaNieBede Pokaż wiadomość
Cześć, ja również znalazłem się w bardzo nieciekawej sytuacji z którą nie mog ę się pogodzić, jestem na pierwszym semestrze na studiach chemicznych i w aktualnej sesji zimowej zdawałem i zaliczałem wszystkie przedmioty bez większych problemów w pierwszym terminie, poza jednym: Matematyką (dziś oblałem komisa z matmy). W dziekanacie powiedziano mi że nie mogę wziąć warunku z przedmiotu kontynułowanego na drugim semestrze jakim jest właśnie matematyka, jestem w kropce nie wiem co robić czy ktoś był kiedyś w podobnej sytuacji? Jakie mam teraz opcje poza złożeniem o podania o powtórzenie semestru? Czy to normalne że przez jeden uciążliwy przedmiot który trwa na moich studiach 2 pierwsze semestry, mogę tylko powtarzać semestr? Macie jakieś pomocne rady? Szkoda mi strasznie roku w plecy bo to TYLKO i AZ matematyka... Czy wogóle można przenieść się, podjąć jakieś studia, zaoczne, dzienne, cokolwiek mając niezaliczony jeden przedmiot, jeszcze w tym roku, czy jedyną opcją jest czekać na ponowne rozpoczęcie pierwszego semestru? Będę wdzięczny za pomocne wskazówki :|
Przenieść się możesz na inną uczelnię/kierunek ale to gdzie i czy pozwolą zależy tylko od uczelni. Jak nie zdałeś komisa to na tej uczelni możesz składać o powtarzanie semestru a jak nie to Cię skreślą z listy. Niestety tak to już jest, że z kontynuowanych przedmiotów musisz mieć zaliczenie bo na kolejnym semestrze już wymagają materiału z poprzedniego a co za tym idzie musisz mieć udokumentowane, że go umiesz.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 17:51   #34
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Oblana sesja na studiach

Ja nie wiem autorze nad czym ty sie zastanawiasz. Zapewne za warunek musisz zaplacic przed rozpoczęciem 3 semestru, wiec masz teraz wakacje na zarobienie tych 500 zł, to nie jest jakas wielka kasa.
Nie wiem nawet czy jestes na politechnice, ale generalnie czesto jest tak, ze im dalej tym trudniej, wiec skoro da sie ogarnac 3 rok, to i 3 semestr z warunkiem. Przecież cos sie juz uczyles, cos kojarzysz, bedzie Ci łatwiej za rok. Projekt to sobie mozesz w wakacje zrobic, jesli boisz sie, ze sobie nie poradzisz.
Zrezta co jak np. na drugim roku czegos nie zdasz? tez bedziesz rezygnowac?
A czy kierunek jest dla Ciebie to sam musisz ocenic.

pffe no nie zawsze, u mnie mozna nie zdac czegos co jest kontynuowane na kolejnym semestrze.

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2014-02-27 o 17:52
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 17:55   #35
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Oblana sesja na studiach

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;45362135]Ja nie wiem autorze nad czym ty sie zastanawiasz. Zapewne za warunek musisz zaplacic przed rozpoczęciem 3 semestru, wiec masz teraz wakacje na zarobienie tych 500 zł, to nie jest jakas wielka kasa.
Nie wiem nawet czy jestes na politechnice, ale generalnie czesto jest tak, ze im dalej tym trudniej, wiec skoro da sie ogarnac 3 rok, to i 3 semestr z warunkiem. Przecież cos sie juz uczyles, cos kojarzysz, bedzie Ci łatwiej za rok. Projekt to sobie mozesz w wakacje zrobic, jesli boisz sie, ze sobie nie poradzisz.
Zrezta co jak np. na drugim roku czegos nie zdasz? tez bedziesz rezygnowac?
A czy kierunek jest dla Ciebie to sam musisz ocenic.

pffe no nie zawsze, u mnie mozna nie zdac czegos co jest kontynuowane na kolejnym semestrze.[/QUOTE]
wiem, że są uczelnie, na których tak można zrobić i np. zdać egzamin 2 sesji letniej jeszcze przed zakończeniem 1 roku. Ale tu powiedzieli w dziekanacie, że nie może wziąć warunku więc sprawa jest jasna.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-27 17:55:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:34.