migrena a antykoncepcja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-23, 08:53   #1
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613

migrena a antykoncepcja


dziewczyny moze ktoras z was miala podobny przypadek... otorz ja od 2 lat cierpie na strasznie migreny.... nie jestem w stanie funkcjonowac poza tym ze leze i glowa mi peka... zastanawialam sie dlugo od czego to moze byc... wybieram sie do okulisty sprawdzic czy to nie wina moze pogarszajacego sie wzroku.. ale jedno mnie zastanawia... bo bole migrenowe nasilily mi sie w sumie od kad zaczelam brac diane35.. po 4 opakowaniach tych pigulek zdaje mim sie ze te bole sie coraz to nasilaly... i tak co jakis czas cierpialam bardzoo zmienilam od mc leki na yasmin zadowolona jestem z nich ale bole sa nadal i coraz mocniejsze... czy tabletki an tykoncepcyjne moga miec wplyw na nasilajaca sie migrene??? moze ktoras miala podobnie i lekarz stwierdzil ze to hormony... jak sadzicie jest taka mozliwosc?:conf used:
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 13:06   #2
blondynka30
Przyczajenie
 
Avatar blondynka30
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 7
Unhappy Dot.: migrena a antykoncepcja

zacznę od tego , że też mam migreny więc szczerze Ci współczuje. Kilkakrotnie próbowałam stosowac pigułki antykoncepcyjne - przeróżne - z jednym efektem pojawiały się okropne migreny , nie do wytrzymania . Zreszta skłonnosc do migren jest z reguły przeciwskazaniem do stosowania pigułek anty, zastanawiałam sie kiedyś nad plastrami ale tych też nie można przy migrenie. Teraz chciałabym byc w ciaży a przez te migreny i prowadzone leczenie na razie póki co nie mogę .

Najlepiej bedzie jeśli skontaktujesz się ze swoim lekarzem, może powinnas spróbowac zmienic pigułke na jeszcze inną ? Życzę powodzenia i uwolnienia sie spod jarzma migren !!! trzymaj się
blondynka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 13:40   #3
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: migrena a antykoncepcja

Migreny są wskazanie do odstawienia antykoncepcji hormonalnej - przeczytaj ulotkę.
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 14:51   #4
acha88
Raczkowanie
 
Avatar acha88
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 74
Dot.: migrena a antykoncepcja

Ja po pierwszych dwóch tabletkach odczuwałam straszne bóle głowy.A biore Rigevidon.Po trzeciej tabletce bóle całkowicie minęłyMoże organizm musi sie przyzwyczaić do tabletek.
acha88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 16:13   #5
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: migrena a antykoncepcja

ja juz sama nie wiem... na pewno sa to bole migrenowe bo sa strasznie mocne... tak twierdzi lekarz pierwszego kontaktu ale pierw kaze zbadac mi wzrok ide do ginekologa 2 lutego to sie dowiem czy to tez wina tabletek.. ja wiem czytalam ulotke ze migreny sa przeciwskazaniem ale wiecie jak to jest tych przeciwskazan jest taka masa tam ze prawie zadna by ich brac nie mogla.. zreszta mnie zaden ginekolog nie spytal o migreny nie sadzilam ze to istotne.. a dwa nie mam zdiagnozowanej migreny tylko przypuszczenia ale na 100% sadze ze to migrena czytalam objawy migreny i mam te same.. a bole sa tego stopnia ze nic nie pomaga zaden ibuprom.. i nie moge ruszac glowa.. koszmar((
tabletki anty w sumie dawaly mi dobra antykoncepcje jak pomysle ze to musze rzucic to sie boje ze nici z mojego zabezpieczania bo jakos w prezerwatywy nie wierze:/ koszmar
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 16:13   #6
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: migrena a antykoncepcja

a ja tabletki biore juz okolo 2 lat wiec jak by miala to byc tylko kwestia przyzywcajenia to chyba troche dlugo sie przyzywczaja organizm nie?
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 17:07   #7
madziul-bdg
Przyczajenie
 
Avatar madziul-bdg
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 24
GG do madziul-bdg
Arrow Dot.: migrena a antykoncepcja

Wszystko zależy od rodzaju tabletek. Te tańsze (np. diana 35) bardzo często wywołują efekty uboczne. Sama nie chciałam wierzyć w to że cena gra jakąś rolę ale mój ginekolog sam mi to powiedział. Wahałam się między dianą a logestem i lekarz powiedziała wprost że może przepisać co chcę ale jedno do drugiego ma się jak mercedes do malucha i że to wcale nie jest ściema. Więc zdecydowałam się na logest (ok 32zł) i nie miałam ŻADNYCH efektów ubocznych- zero efektu. Dodam że biorę je ponad 3 lata. W takie rzeczy powinno się chyba inwestować
madziul-bdg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-23, 18:58   #8
edytaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1
Dot.: migrena a antykoncepcja

Witam,

Ja również od jakiś 2-3 lat ciepie na bóle migrenowe. Czasami trwają nawet 2 tygodnie, odbierają ochotę do życia. W tym roku odważyłam się spróbować tabletki anty. Zaczęłam od plastrów, okropne efekty uboczne, nudności, przytyłąm jakieś 4 kg po miesiącu a bóle głowy FATALNE!!! Przeszłam na Yasmine, po miesiącu myślałam że wysiąde!! I w ten oto sposób zostałam skutecznie wyleczona z tebletek anty. Bóle głowy nadal sie pojawiają ale dużo żadziej i są słabsze. A co do Yasmine, nie dajcie się nabrać. Podobno to super nowość, nie zatrzymuje wody w organzmie, przez co nie powoduje tycia a nawet powoduje chudnięcie. To prawda, ale prowadzą do podwyższenia poziomu potasu w organizmie co nawet może doprowadzić do zatrzymania krążenia i oddychania. Podobno w kilku przypadkach spowodowały już nawet śmierć. NIE WARTO się męczyć.
Pozdrawiam serdecznie.....
edytaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 19:35   #9
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: migrena a antykoncepcja

ja juz nie wiem co robic(( bralam chyba wszystko bralam diane janine miesiac bo zle sie czulam yasmin biore drugie opakowanie..i nie wiem co myslec niby mniejszy apetty mam cera ok asle stany depresyjne jakies mam i bole glowy jak sa to sa... nie wiem co robic.. mkompletnie czy odstawic hormony w ogole ale boje sie pogorszenia cery bo kiedys mialam problem z tradzikiem nie chce do tego wraqcac.. a z drugiej strony te bole sa tak koszmarne ze odbieraja chec do zycia.. robie sie przez nie nerwowa i zdolowana.. nie wiem co robic:/
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 19:36   #10
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: migrena a antykoncepcja

w ogole nie wiem jak sie inacej zabezpieczac jak mi kaza nie przyjmowac hormonow://
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 21:35   #11
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: migrena a antykoncepcja

Ja podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej miałam potworne bóle głowy, szczególnie w tygodniu odstawienia. Były tak silne, że nie pomagały praktycznie żadne leki przeciwbólowe, z bólu byłam prawie nieprzytomna.
Do wniosku, że to od tabletek doszłam po kilku latach stosowania tej formy antykoncepcji.Mój ówczesny ginekolog nie podjął żadnego działania, poza zmianą tabletek, więc miałam dość i choć bardzo się obawiałam, odstawiłam je. I co? Jak ręką odjął! Już w pierwszym miesiącu od odstawienia nie miałam żadnych bóli! To było wspaniałe uczucie, bo byłam już naprawdę umęczona.
Ja Ci proponuję żebyś, jeśli nie chcesz rezygnować z tej formy antykoncepcji, zrobiła sobie badania hormonalne, oczywiście zlecone przez lekarza, bo tylko on wie kiedy i jakie. Pozdrawiam
bergamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-23, 21:47   #12
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: migrena a antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez madziul-bdg
Wszystko zależy od rodzaju tabletek. Te tańsze (np. diana 35) bardzo często wywołują efekty uboczne. Sama nie chciałam wierzyć w to że cena gra jakąś rolę ale mój ginekolog sam mi to powiedział. Wahałam się między dianą a logestem i lekarz powiedziała wprost że może przepisać co chcę ale jedno do drugiego ma się jak mercedes do malucha i że to wcale nie jest ściema. Więc zdecydowałam się na logest (ok 32zł) i nie miałam ŻADNYCH efektów ubocznych- zero efektu. Dodam że biorę je ponad 3 lata. W takie rzeczy powinno się chyba inwestować

Ja łykałam same "mercedesy" i wcale nie czułam się super, a po Logeście miałam gigantyczną deprechę i spadek libido do chyba -100...Koleżanka moja natomiast "jechała" na "maluchach" i czuła się ekstra...
Więc po prostu jesteś jedną z tych nielicznych, którym udało się dopasować piguły do swojej naturalnej gospodarki hormonalnej, tylko pozazdrościć Pozdrawiam
bergamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 07:33   #13
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: migrena a antykoncepcja

2 lutego bede u ginekologa to sie dowiem .. powiem o silnych bolach glowy ktore zauwazylam od brania diany czyli 2 lat.. i po prosze o badania hormonalne badz odstawie sama na jakies 2 mc zeby sprawdzic czy wtedy bole znikna bo tak zyc sie nie da
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 07:44   #14
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: migrena a antykoncepcja

ja tez po tabletkach antykoncepcyjnych mialam okropne bole glowy, nie do wytrzymania.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 07:48   #15
slonce00
Zadomowienie
 
Avatar slonce00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 1 291
Dot.: migrena a antykoncepcja

Ja tez mialam ostrą migrene po tabletkach, ale po jakims czasie przeszlo. Za to teraz mam tysiace innych powodów zeby z nimi skonczyc.Pozdrawiam
slonce00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 08:10   #16
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: migrena a antykoncepcja

Naprawdę wierzycie, że te droższe "mercedesy" są faktycznie lepsze???
Oj dziewczyny dałyście się omamić lekarzom, którzy najpierw, oczywiście bez badań, przepisują pigułki swojej "zaprzyjaźnionej" firmy farmaceutycznej, gdy przychodzi pacjentka z problemem typu ból głowy zmieniają je na inne oczywiście tej samej firmy i tak wkółko. Znam wiele osób, które miały najróżniejsze problemy podczas przyjmowania antykoncepcji hormonalnej i w dobrej wierze szły do lekarza po poradę a otrzymywały tylko receptę na nowe "super mercedesy" zamiast zrobić badania hormonalne i dobrać pigułki indywidualnie.
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 08:28   #17
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: migrena a antykoncepcja

mi ani razu lekarz badania hormonalnego nie zaproponowal.. mimo ze mialam silny tradzik powinien chyba zrobic okreslic czy to wina zaburzn hormonalnych a teraz doszly bole glowy ktore sa niedowytrzymania..nie pomagaja mi zadne leki przeciwbolowe.. a bol ejst tak ostry ze dostaje wypiekow i nawet chyba podwyzszenia temeratuty koszmar..:/
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 19:38   #18
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: migrena a antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez fi
Naprawdę wierzycie, że te droższe "mercedesy" są faktycznie lepsze???
Oj dziewczyny dałyście się omamić lekarzom, którzy najpierw, oczywiście bez badań, przepisują pigułki swojej "zaprzyjaźnionej" firmy farmaceutycznej, gdy przychodzi pacjentka z problemem typu ból głowy zmieniają je na inne oczywiście tej samej firmy i tak wkółko. Znam wiele osób, które miały najróżniejsze problemy podczas przyjmowania antykoncepcji hormonalnej i w dobrej wierze szły do lekarza po poradę a otrzymywały tylko receptę na nowe "super mercedesy" zamiast zrobić badania hormonalne i dobrać pigułki indywidualnie.
Fi, nie mogłaś tego lepiej ująć, zgadzam się z Tobą w 100% !!!!
bergamia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 07:59   #19
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: migrena a antykoncepcja

ja tez sie zgadzam z fi... mi ciagle lekarze wypisuja leki firmy shering chyba innej nawet nie znam ... ani razu badan hormonalnych nie zaproponowali sama sie za to wezme skoro teraz polak musi sam sie leczyc to powinni zlikwidowac te cala sluze zdrowia
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-25, 09:15   #20
Cytrynka_Wawa
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynka_Wawa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6 953
Dot.: migrena a antykoncepcja

mialam to samo jak bralam novinette to po pierwszych 3 tabletkach strasznie mnie glowa bolala trwalo to 5 miesiecy az zmienilam tabletki i jakos daje rade
__________________
Cytrynka_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 13:14   #21
acha88
Raczkowanie
 
Avatar acha88
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 74
Dot.: migrena a antykoncepcja

Ja biore Rigevidon i czuje sie po nim super.A nie jest on drogi,kosztuje zaledwie 17zł
acha88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 16:49   #22
karola_fr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1
Dot.: migrena a antykoncepcja

Widze ze nie jestem sama w tym temacie. Jakis czas temu probowalam diane,logest i rigevidon....efekt byl koszmarny....ciagle migreny ktore nie dawaly normalnie zyc. Teraz po kilku latach wracam do tej kwesti bo przyznam ze moj narzeczony mnie do tego namawia( jak to typowy facet) i zdecydowalam sie jeszcze raz sprobowac. tym razem chce to zrobic rozsadnie i nie dam sie splawic ginekologom tekstem sprobuje pani tego a potem zobaczymy. Mam zamiar sie przebadac chormonalnie i znalezc porzadnego lekarza. Czy ktoras z was probowala moze minitabletki, wyczytalam w internecie ze te tabletki najbardziej typowe czyli zawierajace estrogeny i progesterony nie sa dla nas( czyli kobiet z migrenami) bo sa strasznie szkodliwe, ze wylacznie mozemy brac progesterony czyli minitabletki. Ja moze sprobuje za jakis czas jak zrobie sobie badania. Na razie napisalam do pewnego specjalisty i czekam na fachowa odpowiedz. Jezeli cos wiecie to dajcie znac prosze.Pozdrawiam
karola_fr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 17:44   #23
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: migrena a antykoncepcja

sama sie minitabletkami interesuej jesli moje bole glowy nie znikna chce te minipigulki sprobowac
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 17:57   #24
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: migrena a antykoncepcja

ja stosuje evre plastry i mam ogromne migreny ,wręcz takie ,że kilka dni w m-cu nie mogę normalnie funkcjonować.Ale zaczyna mnie głowa mocniej boleć na kilka dni przed miesiączką i w jej czasie!
sama nie wiem co mam robić
pzdr asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 18:14   #25
ergastoplazma
Raczkowanie
 
Avatar ergastoplazma
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Wiadomości: 167
Dot.: migrena a antykoncepcja

Jak zaczęłam stosować harmonet to też miałam migreny, mimo że wczesniej nigdy nie miałam. Przestawiłam się na logest i było jeszcze gorzej więc po konsultacji z lekarzem odstawiłam pigułki. Czuje się świetnie!!! Niestety teraz stosujemy tylko prezerwatywy więc z seksem nie jest już tak fajnie No ale coś za coś
ergastoplazma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:46.