Akademiki, czyli co i jak? ;) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-11, 22:35   #31
kariosa
Zakorzenienie
 
Avatar kariosa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3 238
GG do kariosa
Dot.: Akademiki, czyli co i jak? ;)

Też czytałam o tym, że na AGH jesli chłopak chce mieć pokój z dziewczyną, to muszą być małżeństwem lub mieć zaswiadczenie, że małżeństwem będą ;]
madzia1251 jak to jest z opłatami za akademiki AGH. Czy za wszystkie się płaci tyle samo? Osoby które mieszkają w 2 płacą więcej niż te w 3, czy tyle samo ? Byłam dwa razy w pokoju 3-osobowym i niestety jest baardzo mały Nie wiem jak wyglądają te dla 2 osób.
__________________
Magnetyczny pocałunek
poprowadzi nas przez ciemność.
kariosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 22:45   #32
madzia1251
Raczkowanie
 
Avatar madzia1251
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 301
Dot.: Akademiki, czyli co i jak? ;)

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Ok rozumiem a jak się ma wtedy kwestia z łazienkami? Jeżeli przypadnie mi pokój obok z dziewczynami i wspólna łazienka? NO myślę że na początku może być niezręcznie niektórym ;D
no jeśli będziesz mieszkał obok dziewczyn to łazienkę macie wspólną. zawsze przy kwaterowaniu możesz spróbować załatwić tak żeby dostać pokój obok chłopaków jeśli bardzo ci zależy ale do wszystkiego można się przyzwyczaić.

Cytat:
Napisane przez kariosa Pokaż wiadomość
madzia1251 jak to jest z opłatami za akademiki AGH. Czy za wszystkie się płaci tyle samo? Osoby które mieszkają w 2 płacą więcej niż te w 3, czy tyle samo ? Byłam dwa razy w pokoju 3-osobowym i niestety jest baardzo mały Nie wiem jak wyglądają te dla 2 osób.
opłaty za pokój są różne ale w różnych akademikach. wynika to z tego że niektóre są świeżo po remoncie i mają np same 2 ale w obrębie jednego akademika płacisz tyle samo niezależnie od tego czy mieszkasz w 2 czy w 3. no pokoje nie są zbyt duże. wydaje mi się, że w 2 jest trochę więcej przestrzeni na osobę, ale to głównie zależy od tego co kto trzyma w pokoju i ile miejsca zajmuje bałagan
madzia1251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 23:06   #33
201703160940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 900
Dot.: Akademiki, czyli co i jak? ;)

No to może i ja się wypowiem

Mieszkam w akademiku od 2 lat i tak jak napisano na górze - opowieści są bardzo podkoloryzowane. Imprezy owszem, są, najczęściej jednak w ogródku piwnym na terenie akademika, na ogół jest raczej cicho, w sesji przynajmniej u nas wyjątkowo cicho. Mieszkam w wyższym standardzie, tj. kuchnia + pokój + łazienka na dwie osoby, wg mnie jest bardziej komfortowo niż w aneksach. Cisza nocna jest od 22 do 6 na tygodniu i od 23 do 6 w weekendy, osoby spoza akademików muszą po tym czasie opuścić teren, przy wejściu muszą zostawiać dokument. Nocleg osoby spoza akademika to u nas 15 zł/noc. Z ludźmi z innych pokojów ma się styczność głównie na papierosie, na korytarzu. Każde piętro ma swoją pralnię i pokój cichej nauki.
Co do wyposażenia - pościel weź swoją, bo te akademickie zwykle są nieciekawe. Ja przywoziłam także swoją kołdrę i poduszkę, ale tu już wpływ miały wrażenia estetyczne - akademicka kołdra była uwalona krwią radzę się także dopytać, czy w pokoju jest lodówka - u nas w niektórych nie ma. Do kuchni także oczywiście swój garnek, rondelek, patelnię, deskę, nóż, zastawę stołową i sztućce, a i jeszcze czajnik elektryczny. Zaopatrz się także w kabel sieciowy do internetu i o ile masz tv - w kolejny kabelek. Dopóki nikogo nie znasz przydaje się także żelazko poza tym raczej bierzesz rzeczy, które są Ci niezbędne w życiu codziennym - kosmetyki itp. U nas trzeba było jeszcze pamiętać o zarejestrowaniu ip komputera, żeby mieć dostęp do sieci.
Akademiki są fajne, szczególnie jeśli trafisz na fajną współlokatorkę. Jeśli nie, rotacje są możliwe, nikt Cię nie zamknie z nikim na siłę w pokoju bez strachu i powodzenia
201703160940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 00:28   #34
XDANULKA14XD
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 134
Dot.: Akademiki, czyli co i jak? ;)

O witam koleżankę ja tez ide na przyrodniczy, akademik mam załatwiony na langiewicza , tylko jeszcze nie jestem pewna w 100 % czy napewno chce ten akademik mimo ze mam jednoosobowy pokoj , najgorzej z dojazdem co mnie martwi
XDANULKA14XD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 15:09   #35
Lilith028
Raczkowanie
 
Avatar Lilith028
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 115
Dot.: Akademiki, czyli co i jak? ;)

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Ok rozumiem a jak się ma wtedy kwestia z łazienkami? Jeżeli przypadnie mi pokój obok z dziewczynami i wspólna łazienka? NO myślę że na początku może być niezręcznie niektórym ;D

Nie tylko Ty się będziesz czuc niezręcznie :P

---------- Dopisano o 15:09 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

Cytat:
Napisane przez XDANULKA14XD Pokaż wiadomość
O witam koleżankę ja tez ide na przyrodniczy, akademik mam załatwiony na langiewicza , tylko jeszcze nie jestem pewna w 100 % czy napewno chce ten akademik mimo ze mam jednoosobowy pokoj , najgorzej z dojazdem co mnie martwi
który akademik? To przy potwierdzeniu się mówi zze np chcesz ten lub ten? czemu w jednoosbowym? zanudzisz się na smierć.. a co masz nie tak z dojazdem
__________________
Studentka przez wielkie S
UP Lublin

Ćwiczę z Ewą
Lilith028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 15:25   #36
Justine1989
Zakorzenienie
 
Avatar Justine1989
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Bel Air ;)
Wiadomości: 3 579
Dot.: Akademiki, czyli co i jak? ;)

Cytat:
Napisane przez Lilith028 Pokaż wiadomość
który akademik? To przy potwierdzeniu się mówi zze np chcesz ten lub ten? czemu w jednoosbowym? zanudzisz się na smierć.. a co masz nie tak z dojazdem
jeszcze pozazdrościsz
więcej miejsca, jak chcesz to możesz zaprosić sobie kogo chcesz i masz pewność, ze nie będziesz się użerać z chrapiącą współlokatorką albo taką, która nie rusza się z pokoju i non stop słucha muzyki lub ogląda filmy bez słuchawek albo nie lubi się myć albo wcale się nie odzywa
Justine1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 15:35   #37
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Akademiki, czyli co i jak? ;)

Na I roku lepiej mieszkać z kimś- łatwiej poznać ludzi. Potem już zaczynają denerwować, przynajmniej ja tak miałam
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-12, 16:42   #38
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Akademiki, czyli co i jak? ;)

Cytat:
Napisane przez madzia1251 Pokaż wiadomość
no jeśli będziesz mieszkał obok dziewczyn to łazienkę macie wspólną. zawsze przy kwaterowaniu możesz spróbować załatwić tak żeby dostać pokój obok chłopaków jeśli bardzo ci zależy ale do wszystkiego można się przyzwyczaić.

Mnie to tam wsio ryba czy obok będą faceci czy dziewczyny tylko chodziło mi raczej o komfort zarówno swój jak i innych.
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 16:58   #39
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: Akademiki, czyli co i jak? ;)

Cytat:
Napisane przez kariosa Pokaż wiadomość
Też czytałam o tym, że na AGH jesli chłopak chce mieć pokój z dziewczyną, to muszą być małżeństwem lub mieć zaswiadczenie, że małżeństwem będą ;]
madzia1251 jak to jest z opłatami za akademiki AGH. Czy za wszystkie się płaci tyle samo? Osoby które mieszkają w 2 płacą więcej niż te w 3, czy tyle samo ? Byłam dwa razy w pokoju 3-osobowym i niestety jest baardzo mały Nie wiem jak wyglądają te dla 2 osób.

nie tylko na AGH tak jest, większość akademików nie chce kwaterować razem par, a to z tej prostej przyczyny, że gdyby np. jakimś trafem taka para rozstała się w trakcie roku, mógłby powstać problem, bo wspólne mieszkanie w tej sytuacji by się mogło odwidzieć ale powszechne są praktyki znajdowania sobie innej pary na wymianę. wszystko da się jakoś obejść

http://www.ms.agh.edu.pl/index.php?menu=cennik1 tutaj w ogóle masz szczegółowy cennik na miasteczku


Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Mnie to tam wsio ryba czy obok będą faceci czy dziewczyny tylko chodziło mi raczej o komfort zarówno swój jak i innych.

na początku faktycznie coś takiego może być nieco niekomfortowe. ja np. byłam mocno niepocieszona kiedy w akademiku wydziałowym odkryłam że w prysznicach są tylko liche zasłonki, a łazienki oczywiście były wspólne dla obu płci no i spacerek przez pół korytarza po prysznicu też czasami był mało radosny jeśli akurat a korytarzu była widownia
ale ogólnie idzie się spokojnie przyzwyczaić. na składach mam wrażenie jest tak bardziej 'rodzinnie' bym to ujęła, bo z czasem wszyscy już się poznają i na wzajem sobie nie przeszkadzają.
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 19:00   #40
kariosa
Zakorzenienie
 
Avatar kariosa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3 238
GG do kariosa
Dot.: Akademiki, czyli co i jak? ;)

A jak to jest z kuchnią na AGH ? Mozna sobie jakos przechowac jedzenie, tak zeby nikt nie zabral ?
__________________
Magnetyczny pocałunek
poprowadzi nas przez ciemność.
kariosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 19:19   #41
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: Akademiki, czyli co i jak? ;)

Cytat:
Napisane przez kariosa Pokaż wiadomość
A jak to jest z kuchnią na AGH ? Mozna sobie jakos przechowac jedzenie, tak zeby nikt nie zabral ?

głowy nie dam jak jest w innych akademikach, bo ja urzędowałam tylko w jednym z jamników. po pierwsze w kuchniach wieeeelki minus za kuchenki - są naprawdę tragiczne, gotowanie na niech trwa wieki, bo okrutnie powoli się nagrzewają. no i brak piekarników

przechowywanie raczej jednak w pokoju. w kuchniach nie ma żadnych szafek, tylko blaty na których można sobie coś przyrządzać. lodówkę masz w swoim pokoju, więc jedzenie lepiej trzymać u siebie, a jak już gotujesz, to jednak lepiej mieć to na oku, bo nigdy nie wiadomo kiedy ktoś wygłodniały się napatoczy

poza tym z tego co wiem, kuchnie na noc są zamykane, co trochę utrudnia życie jeśli ktoś lubi się posilać w godzinach nocnych ja te kuchnie raczej omijałam, bo mój chłopak miał przebłysk geniuszu i zorganizował sobie taki mały pojedynczy palnik elektryczny, który całkiem nieźle się spisywał (o niebo lepiej niż wspomniane kuchenki )

i nie polecam zostawiać na noc naczyń. któregoś pięknego razu zostawiliśmy patelnię i następnego dnia ślad po niej zaginął czkolwiek mieliśmy farta, bo po pewnym czasie (i płomiennym, epickim liście kolegi) zguba znalazła się jakieś 2 piętra niżej
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-12, 19:26   #42
kariosa
Zakorzenienie
 
Avatar kariosa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3 238
GG do kariosa
Dot.: Akademiki, czyli co i jak? ;)

Jak sa lodowki w pokojach to dobrze Obawialam sie ze sa tylko w kuchni a wtedy kazdy przeciez mogl by cos sobie zabrac xD
__________________
Magnetyczny pocałunek
poprowadzi nas przez ciemność.
kariosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 19:33   #43
madzia1251
Raczkowanie
 
Avatar madzia1251
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 301
Dot.: Akademiki, czyli co i jak? ;)

Cytat:
Napisane przez iamvegas Pokaż wiadomość
poza tym z tego co wiem, kuchnie na noc są zamykane, co trochę utrudnia życie jeśli ktoś lubi się posilać w godzinach nocnych ja te kuchnie raczej omijałam, bo mój chłopak miał przebłysk geniuszu i zorganizował sobie taki mały pojedynczy palnik elektryczny, który całkiem nieźle się spisywał (o niebo lepiej niż wspomniane kuchenki )
może to zależy od akademika, ale w tych wysokich na pewno nie zamykają kuchni na noc. a przynajmniej nie na tych piętrach co bywam/mieszkam może problemem były notoryczne imprezy odbywające się w kuchniach po nocach :P

Cytat:
Napisane przez iamvegas Pokaż wiadomość
i nie polecam zostawiać na noc naczyń. któregoś pięknego razu zostawiliśmy patelnię i następnego dnia ślad po niej zaginął czkolwiek mieliśmy farta, bo po pewnym czasie (i płomiennym, epickim liście kolegi) zguba znalazła się jakieś 2 piętra niżej
zostawiliśmy kiedyś z chłopakiem garnek z olejem po frytkach w kuchni żeby sobie olej wystygł i zapomnieliśmy wziąć. późnym wieczorem idziemy korytarzem a tam dwóch gości oblewa się nawzajem naszym olejem. wcale nie żartuję. byliśmy w takim szoku że nawet nie zareagowaliśmy jak z dzikimi okrzykami (i naszym garnkiem) faceci pobiegli gdzieś po schodach i tyle widzieliśmy nasz garnek. za to podłoga kleiła się od oleju jeszcze przez tydzień
madzia1251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 23:57   #44
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: Akademiki, czyli co i jak? ;)

kariosa tylko rozmiar tych lodówek może Cię potężnie rozczarować


z tym zamykaniem kuchni podejrzewam, że to może faktycznie mieć miejsce tylko w jamnikach. w końcu wątpię żeby portierzy byli na tyle gorliwi, żeby po całych wieżowcach chciało im się latać zamykać

ogólnie w akademikach fajna atmosfera jest, trudno się nudzić i raczej na samotność nie da się narzekać
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 00:03   #45
kariosa
Zakorzenienie
 
Avatar kariosa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3 238
GG do kariosa
Dot.: Akademiki, czyli co i jak? ;)

Cytat:
Napisane przez iamvegas Pokaż wiadomość
kariosa tylko rozmiar tych lodówek może Cię potężnie rozczarować


z tym zamykaniem kuchni podejrzewam, że to może faktycznie mieć miejsce tylko w jamnikach. w końcu wątpię żeby portierzy byli na tyle gorliwi, żeby po całych wieżowcach chciało im się latać zamykać

ogólnie w akademikach fajna atmosfera jest, trudno się nudzić i raczej na samotność nie da się narzekać
Nie potrzebuję dużej lodówki, byle była
Własnie głównym powodem dla jakiego wybieram akademik, a nie mieszkanie, jest to że łatwiej można się zintegrować z ludźmi z uczelni Chociaż z natury jestem typem samotnika.
__________________
Magnetyczny pocałunek
poprowadzi nas przez ciemność.
kariosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 00:26   #46
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: Akademiki, czyli co i jak? ;)

Cytat:
Napisane przez kariosa Pokaż wiadomość
Nie potrzebuję dużej lodówki, byle była
Własnie głównym powodem dla jakiego wybieram akademik, a nie mieszkanie, jest to że łatwiej można się zintegrować z ludźmi z uczelni Chociaż z natury jestem typem samotnika.

niby tak, ale jak przywozisz zapasy z domu po świętach przykładowo, to problem formatu lodówki staje się wręcz przytłaczający

powiem Ci, że ja jako jedynaczka też miałam duże obiekcje odnośnie akademika i wątpiłam jak się przystosuję do ciągłego towarzystwa, ale pozytywnie się zaskoczyłam zawsze jest z kim pogadać, wyjść na piwko, a i przy zadaniu też czasami ktoś pomoże.
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 08:30   #47
Lilith028
Raczkowanie
 
Avatar Lilith028
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 115
Dot.: Akademiki, czyli co i jak? ;)

Cytat:
Napisane przez iamvegas Pokaż wiadomość
niby tak, ale jak przywozisz zapasy z domu po świętach przykładowo, to problem formatu lodówki staje się wręcz przytłaczający

powiem Ci, że ja jako jedynaczka też miałam duże obiekcje odnośnie akademika i wątpiłam jak się przystosuję do ciągłego towarzystwa, ale pozytywnie się zaskoczyłam zawsze jest z kim pogadać, wyjść na piwko, a i przy zadaniu też czasami ktoś pomoże.

No z tych wszystkich opinii wychodzi, że ludzie w akademikach są bardzo życzliwi zobaczymy jak to będzie u mnie :P
__________________
Studentka przez wielkie S
UP Lublin

Ćwiczę z Ewą
Lilith028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 11:17   #48
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: Akademiki, czyli co i jak? ;)

Cytat:
Napisane przez Lilith028 Pokaż wiadomość
No z tych wszystkich opinii wychodzi, że ludzie w akademikach są bardzo życzliwi zobaczymy jak to będzie u mnie :P

nie martw się na zapas w końcu w akademiku będą mieszkać ludzie w podobnym wieku, też studiujący, więc znalezienie wspólnego języka nie powinno stanowić problemu
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 09:56   #49
kariosa
Zakorzenienie
 
Avatar kariosa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3 238
GG do kariosa
Dot.: Akademiki, czyli co i jak? ;)

Slyszalam ze w akademikach i pralni strasznie kradna. Jak sie najlepiej zabezpieczyc przed kradzieza ?
__________________
Magnetyczny pocałunek
poprowadzi nas przez ciemność.

Edytowane przez kariosa
Czas edycji: 2013-08-14 o 09:57
kariosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-14, 10:35   #50
madzia1251
Raczkowanie
 
Avatar madzia1251
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 301
Dot.: Akademiki, czyli co i jak? ;)

najlepiej zamykać pokój jak nie ma w nim nikogo, nawet jak idziesz tylko do toalety lub jeśli masz dobry kontakt z sąsiadami poprosić ich aby patrzyli czy ktoś nie wchodzi przez te parę minut. tak samo zamykać pokój na klucz w nocy jak śpicie (i rano też). no i raczej nie trzymać wartościowych rzeczy na widoku

o kradzieżach w pralniach nie słyszałam. nie jest przypadkiem tak że jak rezerwujesz pralnię to całe pomieszczenie i sobie je po prostu zamykasz na klucz gdy robi ci się pranie?
madzia1251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 10:59   #51
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: Akademiki, czyli co i jak? ;)

Cytat:
Napisane przez madzia1251 Pokaż wiadomość
najlepiej zamykać pokój jak nie ma w nim nikogo, nawet jak idziesz tylko do toalety lub jeśli masz dobry kontakt z sąsiadami poprosić ich aby patrzyli czy ktoś nie wchodzi przez te parę minut. tak samo zamykać pokój na klucz w nocy jak śpicie (i rano też). no i raczej nie trzymać wartościowych rzeczy na widoku

o kradzieżach w pralniach nie słyszałam. nie jest przypadkiem tak że jak rezerwujesz pralnię to całe pomieszczenie i sobie je po prostu zamykasz na klucz gdy robi ci się pranie?

poza przygodami w kuchni ja się nie spotkałam z tym żeby ktokolwiek szwendał się po pokojach w poszukiwaniu łupów ale może to dlatego, że ja obracałam się w takim składzie, gdzie wszyscy dobrze ze sobą żyli i bez przerwy ktoś znajomy się kręcił albo w ogóle drzwi na oścież otwarte, bo już się nikomu tyle razy zamykać nie chciało ale faktycznie, jak masz jakieś obawy, to najlepiej po prostu zamykać. tylko szykując się na dłuższą chwilę nieobecności i zabierając klucz radzę zawsze pamiętać o zostawieniu kartki gdzie Cię z nim można namierzyć, bo możesz się narazić nie na kradzież, ale płomienne klątwy ze strony współlokatorów całujących klamkę

nie wiem czy we wszystkich akademikach tak jest, tam gdzie ja byłam, pralnia jest na dole, klucz ma portier. jest zeszyt, trzeba wstać o brzasku i przytruchtać do portierni w celu zapisania się na jakąkolwiek sensowną godzinę (naprawdę, ciężko czasami się dobrze wstrzelić ). jak przychodzi twoja kolej, lecisz z tym praniem, ładujesz sobie do dowolnej akurat pustej pralki i możesz opuścić przybytek. klucz rzecz jasna bierzesz tylko na chwilę, zaraz oddajesz portierowi.
z doświadczenia radzę tego pilnować, bo czasami przychodzą niecierpliwi, wyciągnął Twoje pranie i (w najlepszym wypadku) gdzieś rzucą. ale mój chłopak stracił w pralnie np. koszulkę, więc różnie to bywa
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 11:22   #52
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Akademiki, czyli co i jak? ;)

Cytat:
Napisane przez madzia1251 Pokaż wiadomość
najlepiej zamykać pokój jak nie ma w nim nikogo, nawet jak idziesz tylko do toalety lub jeśli masz dobry kontakt z sąsiadami poprosić ich aby patrzyli czy ktoś nie wchodzi przez te parę minut. tak samo zamykać pokój na klucz w nocy jak śpicie (i rano też). no i raczej nie trzymać wartościowych rzeczy na widoku

o kradzieżach w pralniach nie słyszałam. nie jest przypadkiem tak że jak rezerwujesz pralnię to całe pomieszczenie i sobie je po prostu zamykasz na klucz gdy robi ci się pranie?
Tak, ale ja np miałam w akademiku suszarnię w pralni, tzn porozwieszane sznurki i wtedy strasznie kradli. Oczywiście większość osób miała wtedy swoje suszarki i suszyła w pokojach.
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 11:42   #53
madzia1251
Raczkowanie
 
Avatar madzia1251
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 301
Dot.: Akademiki, czyli co i jak? ;)

Cytat:
Napisane przez iamvegas Pokaż wiadomość
nie wiem czy we wszystkich akademikach tak jest, tam gdzie ja byłam, pralnia jest na dole, klucz ma portier. jest zeszyt, trzeba wstać o brzasku i przytruchtać do portierni w celu zapisania się na jakąkolwiek sensowną godzinę (naprawdę, ciężko czasami się dobrze wstrzelić ). jak przychodzi twoja kolej, lecisz z tym praniem, ładujesz sobie do dowolnej akurat pustej pralki i możesz opuścić przybytek. klucz rzecz jasna bierzesz tylko na chwilę, zaraz oddajesz portierowi.
z doświadczenia radzę tego pilnować, bo czasami przychodzą niecierpliwi, wyciągnął Twoje pranie i (w najlepszym wypadku) gdzieś rzucą. ale mój chłopak stracił w pralnie np. koszulkę, więc różnie to bywa
Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
Tak, ale ja np miałam w akademiku suszarnię w pralni, tzn porozwieszane sznurki i wtedy strasznie kradli. Oczywiście większość osób miała wtedy swoje suszarki i suszyła w pokojach.
to widzę, że na agh system pralni jest całkiem inny. pralnie rezerwujesz sobie przez internet na panelu użytkownika i rezerwujesz całe pomieszczenie (przynajmniej w niektórych akademikach całe), klucz masz ty i po upływie swojego czasu zanosisz następnej osobie. suszarnie są w osobnych pomieszczeniach, ale mało kto tam suszy pranie bo jest tak niesamowicie gorąco i wilgotno tam, że pranie potrafi schnąć nawet po kilka dni.. co do kradzieży prania.. dużo osób suszy sobie na własnych suszarkach na korytarzu i chyba nic im nie ginie skoro robią to co tydzień
madzia1251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 12:18   #54
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: Akademiki, czyli co i jak? ;)

Cytat:
Napisane przez madzia1251 Pokaż wiadomość
to widzę, że na agh system pralni jest całkiem inny. pralnie rezerwujesz sobie przez internet na panelu użytkownika i rezerwujesz całe pomieszczenie (przynajmniej w niektórych akademikach całe), klucz masz ty i po upływie swojego czasu zanosisz następnej osobie. suszarnie są w osobnych pomieszczeniach, ale mało kto tam suszy pranie bo jest tak niesamowicie gorąco i wilgotno tam, że pranie potrafi schnąć nawet po kilka dni.. co do kradzieży prania.. dużo osób suszy sobie na własnych suszarkach na korytarzu i chyba nic im nie ginie skoro robią to co tydzień

w moim akademiku też rezerwowało się całe pomieszczenie, była oddzielna suszarnia na którą można się było zapisać i też miało się klucz tylko dla siebie. (w akademiku PŚ jakby ktoś był zainteresowany )

bądź co bądź na AGH jest kawałek miejsca do suszenia ciuchów właśnie w pralni, ale przeważnie cała powierzchnia jest pozajmowana. są za to suszarki w składowych łazienkach. są w nich też takie ścienne grzejniki, na których zimą bardzo dobrze się suszy
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 13:04   #55
D_94
Raczkowanie
 
Avatar D_94
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 329
Dot.: Akademiki, czyli co i jak? ;)

A ja nie śpię w pidżamie tylko w bluzce i majtkach ;/ Chyba będę musiała jakąś kupić, ale nawet nie wiem jaką. Doradzicie? ;D
D_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 13:08   #56
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: Akademiki, czyli co i jak? ;)

Cytat:
Napisane przez D_94 Pokaż wiadomość
A ja nie śpię w pidżamie tylko w bluzce i majtkach ;/ Chyba będę musiała jakąś kupić, ale nawet nie wiem jaką. Doradzicie? ;D

nie widzę potrzeby żeby zmieniać nawyki. mam podobny zestaw do spania wystarczy szorty założyć chcąc wyjść z pokoju i po problemie. aczkolwiek, jeśli po sąsiedzku będą mieszkać jacyś panowie, wątpię żeby narzekali nawet jeśli wyskoczysz do łazienki tak jak spałaś
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 13:09   #57
madzia1251
Raczkowanie
 
Avatar madzia1251
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 301
Dot.: Akademiki, czyli co i jak? ;)

Cytat:
Napisane przez D_94 Pokaż wiadomość
A ja nie śpię w pidżamie tylko w bluzce i majtkach ;/ Chyba będę musiała jakąś kupić, ale nawet nie wiem jaką. Doradzicie? ;D
ja śpię w koszulce i krótkich spodenkach praktyczne, bo można w tym normalnie chodzić po korytarzu
madzia1251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 16:41   #58
kariosa
Zakorzenienie
 
Avatar kariosa
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3 238
GG do kariosa
Dot.: Akademiki, czyli co i jak? ;)

Z tego co czytałam na forum AGH to strasznie kradną ... Nie tylko wartosciowe rzeczy typu laptopy, telefony, ale także ubrania.
__________________
Magnetyczny pocałunek
poprowadzi nas przez ciemność.
kariosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 22:25   #59
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: Akademiki, czyli co i jak? ;)

o wartościowych rzeczach jeszcze nie słyszałam, ale ubrania czy naczynia to niestety nie jest rzadkość :|
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 20:26   #60
Lilith028
Raczkowanie
 
Avatar Lilith028
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 115
Dot.: Akademiki, czyli co i jak? ;)

Heh miałam ten sam problem z zestawem do spania :p i chyba kupię jakies szorty i koszulkę ze śmiesznym nadrukiem i będzie ;p a jak ktoś zobaczy kawałek cycka to nie umrze chyba ;p
__________________
Studentka przez wielkie S
UP Lublin

Ćwiczę z Ewą
Lilith028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:59.