Film o WikiLeaks - Piata Władza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-02, 15:04   #1
annaKot
Raczkowanie
 
Avatar annaKot
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wawa - Solec
Wiadomości: 173

Film o WikiLeaks - Piata Władza


Hej, zakładam watek, bo bardzo mnie uwiera temat, ktory porusza ten film. Jak ktos nie wie to przypomne o co chodzi - to prawdziwya historia opowiadająca o wydarzeniach związanych z głośną i budzącą kontrowersje działalnością WikiLeaks oraz jej twórcy Juliana Assange'a. Na pewno film nie przejdzie niezauważony, bo porusza temat kultury internetu, bezpieczeństwa danych i moralnej odpowiedzialności za ich rozpowszechnianie. Nie wiem jak wy, ale ja mam na przykład obawy w związku z tym, gdzie zostawiam swoje dane i jak zostana one przetworzone. Obawiam sie tez ciagłego rozszerzania uprawnień róznych firm i instytucji, kótre staraja sie na skontrolować. Np. na facebooku, to juz jestesmy po maxie kontrolowani. Nie mówiac juz o tym, ze USA tak na prawde może podsłuchiwac wszystkich i sledzić. Pewnie współpracuje z innymi wywiadami, jeżeli nie mają takiej mozliwości, a podejrzewam, ze mają....

Tu macie trailer - możecie rzucic okiem
__________________
Miłego dnia
annaKot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-04, 10:00   #2
Sarina_Blue
Raczkowanie
 
Avatar Sarina_Blue
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 93
Dot.: Film o WikiLeaks - Piata Władza

Też czekam na film. Niestety to prawda, co napisałaś jesteśmy kontrolowani. Ale też sami się trochę na to godzimy, udostępniając informacje o sobie na portalach społecznościowych. Nie wiadomo gdzie i przez kogo mogą być potem wykorzystane,. Na film wybiorę się też na pewno ze względu na samą historię, jak dla mnie to była największa afera stulecia. Wszystkie tajne raporty dokumentacja zbrodni wojennych, sekrety dyplomatów i korporacji. Oj będzie się działo .
__________________
Uśmiechaj się a życie będzie przyjemniejsze
Sarina_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 21:24   #3
Glaamour
Raczkowanie
 
Avatar Glaamour
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 225
Dot.: Film o WikiLeaks - Piata Władza

Słyszałam o WikiLeaks, natomiast nie doszło do mnie, że ma wyjść na tej podstawie film. Sama sprawa jest dosyć istotna i nie ukrywam, że interesująca. Jak dla mnie ten film to pozycja obowiązkowa.
Glaamour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 11:43   #4
bluberry12
Przyczajenie
 
Avatar bluberry12
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 19
Dot.: Film o WikiLeaks - Piata Władza

Jest to trochę przerażające, ale wydaje mi się że nie mamy za bardzo wpływu na całe to kontrolowanie Chyba trzeba by się zupełnie odciąć od świata żeby nie zostawiać za sobą "śladów" w sieci !
Na premierę filmu czekam, mam nadzieje że uda mi się pójść na niego do kina. Czytałam że redaktor naczelny WikiLeaks sądzi iż ten film może mu zaszkodzić
bluberry12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 13:17   #5
MagicPony
Przyczajenie
 
Avatar MagicPony
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 25
Dot.: Film o WikiLeaks - Piata Władza

Nie wiedziałam, że ma wyjść film o WikiLeaks. Jeśli obejrzę to i tak potraktuję to raczej po prostu w kategoriach filmu niż opowieści o realnej historii - chociaż chciałabym żeby jednak wszystko było oddane dość prawdziwie, bez przekłamań.
MagicPony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 14:04   #6
Tici
Raczkowanie
 
Avatar Tici
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 462
Dot.: Film o WikiLeaks - Piata Władza

ametyst87- coś kosztem czegoś - USA wiele straciło przez takiego Assagna, skandale i filmy z Guantanamo, albo też ostatnio sprawa z PRISM, czyli tym systemem masowej inwigilacji, zwłaszcza Europejczyków. To w sumie cud, że w USA nie zakazali tego filmu.
Tici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 11:39   #7
bluberry12
Przyczajenie
 
Avatar bluberry12
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 19
Dot.: Film o WikiLeaks - Piata Władza

Ten człowiek jest zagrożeniem dla rządu USA, a przynajmniej dużym kłopotem, nikt by nie chciał żeby ujawniano jego brudne tajemnice, a raczej tajemnice w ogóle ! Nawet jeżeli przekłamuje w kwestii posiadanych informacji i ilości informatorów chyba nie należy go lekceważyć
bluberry12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-25, 12:58   #8
Bezmleczka
Zadomowienie
 
Avatar Bezmleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 036
Dot.: Film o WikiLeaks - Piata Władza

Nikogo nie nalezy lekceważyć
Koniecnzie obejrze film albo sięgnę po ksiażkę, żeby mieć jakiś lepszy ogląd na te sprawy, bo są to rzeczy niezmiernie ważne, swoista rewolucja, przełom. To też uświadamia nam, że nie tlyko władza państwowe sprawuję wladzę nad świtame - media są od dawna czwartą władzą, a teraz doszla nam jeszcze piata...
Bezmleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 16:40   #9
Glaamour
Raczkowanie
 
Avatar Glaamour
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 225
Dot.: Film o WikiLeaks - Piata Władza

Tak jak piszecie, ludzie tracą w internecie swoją anonimowość i prywatność. A WikiLeaks według mnie to jest taki krok ku wolności w internecie. Świat wirtualny jest dla nas wszystkich w takim samym stopniu, i żaden człowiek nie powinien tego nadużywać lub wykorzystywać.
Glaamour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 12:47   #10
kirstek
Raczkowanie
 
Avatar kirstek
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 98
Dot.: Film o WikiLeaks - Piata Władza

Ja też już film widziałam. Byłam na premierze - tak się zdarzyło, chociaż nie planowałam iść na ten akurat. Ale i dobrze wyszło, bo film naprawdę niezły. Przede wszystkim mocno refleksyjny. Zaczęłam się zastanawiać o całym fenomenie wolności w internecie i tego jak mocno chcą nas kontrolować a jednak niektórzy ludzie działają przeciw temu tak jak właśnie autorzy WikiLeaks - i co najgorsze, my jako zwykli użytkownicy internetu w większości nie jesteśmy tego świadomi.
kirstek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 10:28   #11
Sarina_Blue
Raczkowanie
 
Avatar Sarina_Blue
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 93
Dot.: Film o WikiLeaks - Piata Władza

Tez byłam na w weekend na filmie. Mój chłopak była całkiem zaaferowany kupił nawet książkę po tym. Moim zdaniem film nie daje nam prostych odpowiedzi na pytanie. Ja się dalej zastanawiam nad sensem ujawniania wszystkiego czasami bez kontroli. WikiLeaks nie cenzuruje niczego o nie ukrywa np nazwisk co nie wiem czy do końca jest bezpieczne.
__________________
Uśmiechaj się a życie będzie przyjemniejsze
Sarina_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-02, 14:11   #12
vestak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6
Dot.: Film o WikiLeaks - Piata Władza

Wie ktoś może, gdzie można obejrzeć ten film? Jakoś nie słychać o dvd, w internetach też nic nie ma, a z kin (przynajmniej w Poznaniu) dość szybko wyszedł.. :<

Dzięki z góry.
vestak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-02 15:11:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:32.