Nie Mam Zęba :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-13, 16:11   #1
nastolatka1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 39

Nie Mam Zęba :(


nie mam od kilku lat górnego zęba "czwórki" i straszne mam kompleksy z tego powodu.. okropnie to wygląda.. tak sie rzuca w oczy.
i bylam na przeswietleniu zęba ale tam nie ma nawet korzenia :/ więc chcialabym miec sztuczny. ale jakim sposobem najlepiej by bylo- jakims najtanszym! i czy to boli? i od razu mi go wstawią?
prosze zalezy mi na odpowiedzi jak njszybszej..
nastolatka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 17:11   #2
aniolka
Zadomowienie
 
Avatar aniolka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niebo:D
Wiadomości: 1 468
Dot.: Nie Mam Zęba :(

http://implanty-csi.pl/ <-- zajrzyj tam

Mysle,ze mozna zastosowac implant
__________________
Jestem przeciez wirtualna. Jak anioł. Anioly też sa wirtualne.
Zawsze takie były. Nawet na tysiac lat przed Internetem.
Ale w moim przypadku to kłamstwo.
Ja TYLKO jestem wirtualna.
Nic nie mam wspólnego z aniołem



Być szczęśliwym - tego trzeba się uczyć.
aniolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 17:25   #3
anulka262
Zadomowienie
 
Avatar anulka262
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 647
Dot.: Nie Mam Zęba :(

a dlaczego nie massz zeba, przeciez jestes bardzo mloda, co sie stalo?
anulka262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-15, 07:19   #4
nastolatka1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 39
Dot.: Nie Mam Zęba :(

anulka262- kilka lat temu dentystka mi wyrwala :/ mowila ze to mleczak...
nastolatka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 12:06   #5
brzoskwiniowe_pysia
Raczkowanie
 
Avatar brzoskwiniowe_pysia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 38
Dot.: Nie Mam Zęba :(

nie przejmuj się.....mnie po prostu nie wyrosły piątki dolne- ale założyłam aparat i ząbki pieknie się przesuwają....niedługo juz śladu nie będzie.....
brzoskwiniowe_pysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 12:51   #6
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Nie Mam Zęba :(

jesli przestrzen po wyrwaniu zeba przez te 4 lata sie nie zmniejszyla to albo implant z korona (tutaj wstawiasz jednego zeba; jednak nie zawsze organizm toleruje cialo obce - chodzi mi o sam impant) albo korona porcelanowa (w tym przypadku trzeba spilowac szostke albo piatke i zawiesic na niej korone z mostem). zarowno jedno, jak i drugie jest kosztowne.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 13:35   #7
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Nie Mam Zęba :(

AaniaA ma rację, ale nie do końca. Cena nie jest tak znowu powalająca. Korona porcelanowa to koszt około 600 złotych. Brakującą czwórkę stomatolog zamocuje Ci na sąsiednim ząbku, albo na dwóch sąsiednich robiąc most. Koszt nie jest morderczy, a efekt rewelacyjny. Warto zainwestować, w końcu to na całe życie...

Tę dentystkę, która wyrwała Ci zęba, to jakbym dorwała...! Kurczę, nie ma co się dziwić, że Polacy mają tak fatalne zęby, skoro mamy takich stomatologów!
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-23, 13:41   #8
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Nie Mam Zęba :(

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Korona porcelanowa to koszt około 600 złotych.
jedna korona to koszt okolo 300-400 zl (zalezy to od gabinetu oczywiscie), a jesli to ma byc z mostem to dochodzi cena tej drugiej porcelany, wiec w 600 zl sie nie zamknie. nie pamietam czy na tych tylnich zebach mozna robic korony pelnoceramiczne - sa drozsze (bez metalu w srodku). teraz chwala sobie zloto pod korona, gdyz jest "przyjazne" dla organizmu .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 22:45   #9
oolaa
Raczkowanie
 
Avatar oolaa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 228
Dot.: Nie Mam Zęba :(

musiałam wyrwac ząb, piatke wydaje sie ze nie widac ale mam szeroki uśmiech i odnosze ciagle wrazenie ze to widac. . Jestem młoda mam 18 lat nigdy nie myslałam ze w tym wieku strace zęba nie moge sie z ta myslą pogodzić, i chiałam dowiedziec sie coś na temat implantów. czy ktos z was to przeszedł? i co to jest własciwie implant z koroną z tego co widze nie jest to takie drogie. myslałam ze sztuczny ząbek to z 3tysiace a nie 600 zł. wybaczcie ale jetem zielona w tym temacie. prosze was o szybką odpowiedz.
__________________
Bo wiesz słońce z deszczem wywołuje tęcze


moje paznokietki



oolaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 23:12   #10
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Smile Dot.: Nie Mam Zęba :(

no dobrze widze ze znowu musze troche popisac ,tak wiec
opcja1-most calkowicie porcelanowy czyli bez podbudowy metalowej wyglada to tak ze trzeba oszlifowac 3 zrobic na nia korone i dowiesic przeslo mostu do tylu czyli tzw sztuczny most na 4 koszt korona okolo 600zl calosc okolo 800zl (zalezy od regionu polski)jeszce jedno jestes mloda wiec koniecznie radze zeby ci tos zrobil lekarzze specjalnoscia protetyk jak to wyglada wszystko wykonywane jest w znieczuleniu trzeba oszlifowac 3 pod korone pobieramy wycisk a terszte robi technik wizyt okolo 3
opcja 2-implant oczywiscie konieczne jest zdjecie rtg i dobry lekarz dentysta ktoras tam pisala ze to cialo obce i moze sie nie przyjac kiedys moze i tak ale w dzisiejszych czasach implantologia poszla tak do przodu i implanty sa wykonywane z takich tworzyw ze nie ma opcji zeby sie nie przyjal mysle ze w twoim przypadku ta opcja bylaby najlepsza dlaczego dlatego ze to inwestycja na cale zycie wiec chyba warto poczekac uzbierac kase i zainwestowac w implant
cala ta zabawa sklada sie z 2 czesi pierwsza to czesc chirurgiczna koszt okolo 3tys (zalezy od regionu polski)tzn wszystko jest robione w znieczuleniu trwa okolo 1,5 h w kosc zostaje wkrecona specjalna sruba implantacyjna i zostakje to wszystko zaszyte goi sie okolo pol roku tak tak pól roku oczywiescie w miedzy czaise sa wizyty kontrolne,druga czesc protetyczna po pol roku na implancie zostaje zrobiona korona protetyczna czyli w twoim przypadku 4 koszt okolo 2,5 tys acha nic nie boli czy warto???? warto zapewniam ze warto
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-22, 23:13   #11
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Nie Mam Zęba :(

acha sorki za pisownie nie zwazam na pisownie pozdrawiam
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-24, 23:19   #12
oolaa
Raczkowanie
 
Avatar oolaa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 228
Dot.: Nie Mam Zęba :(

mojej znajomej mamy kolezanka jest stomatologiem, wszystkiego sie od niej dowiem co do tych 'koron' implanty troche mnie przerazają, to robią pod znieczuleniem, wolałabym zeby mnie tam uspili na ten czas :P
__________________
Bo wiesz słońce z deszczem wywołuje tęcze


moje paznokietki



oolaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 16:54   #13
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: Nie Mam Zęba :(

Tydzień temu podczas jedzenia po prostu wypadła mi prawa górna dwójka - masakra - został tylko korzeń. Znalazłam dentystkę, która w piątek załozyła mi tymczasowego ząbka, (takiego z plastiku - nie wiem dokładnie co to, ale się trzyma), który trzyma się na śrubie "wkręconej" odpowiednio w korzeń. Potem w poniedziałek przygotowała odcisk czy wycisk (nie wiem jak to fachowo się mówi ) całej górnej i dolnej szczęki, tak żeby protetyk mógł uformować nowego zęba. Wczoraj miałam "przymiarkę" - trzeba zobaczyć czy wszystko pasuje zarówno rozmiarowo, jak i kolorystycznie, a jutro idę już na ostateczne założenie
Koszt - 620 złotych - w tym złota śruba, zdjęcie, czasowy ząbek i wersja końcowa - koronka
__________________




miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 18:49   #14
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Nie Mam Zęba :(

jak sie boisz to zrob sobie wszystko w podtlenku azotu albo z znieczulenieu ogolnym ale to zawsze dodatkowy koszt na szczescie
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:14.