Co po liceum? PWSZ-y, szko³y policealne-czy warto? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Je¶li szukasz pracy, planujesz j± zmieniæ lub prowadzisz w³asny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2010-08-15, 18:20   #1
gosiaa122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 15

Co po liceum? PWSZ-y, szko³y policealne-czy warto?


Mam pytanie, szczególnie do osób, które takie szko³y ukoñczy³y i pracuj±(b±d¼ nie) w zawodzie. Czy warto uczyæ siê w Pañstwowych Wy¿szych Szko³ach Zawodowych i wszelkiego rodzaju szko³ach i studiach policealnych? jak wygl±da tam nauka(czy nie olewa siê studenta i nie dostaje dyplomu i zaliczenia za free)?? I jak jest po tym ze znalezieniem pracy? Osobi¶cie interesuje mnie policealna szko³a kosmetyczna( tytu³ technika us³ug kosmetycznych).
gosiaa122 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-15, 22:05   #2
Madelaine87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 1 647
Dot.: Co po liceum? PWSZ-y, szko³y policealne-czy warto?

ka¿da szko³a jest inna ale na pewno szybciej znajdziesz pracê po dobrym technikum ni¿ po studiach z filozofii
Madelaine87 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-18, 12:38   #3
Demolka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 56
Dot.: Co po liceum? PWSZ-y, szko³y policealne-czy warto?

To fakt, wszystko zale¿y od szko³y. Nie ka¿da uczelnia pañstwowa mo¿e pochwaliæ siê wysokim poziomem nauczania, tak samo szko³y prywatne-w¶ród nich równie¿ mo¿na znale¼æ lepsze i gorsze.
Osobi¶cie uwa¿am, ¿e je¶li ju¿ kto¶ chce p³aciæ za zdobywanie wiedzy, to lepiej darowaæ sobie szko³y policealne. Chocia¿ oferuj± one rozmaite kierunki i kursy, lepiej zainwestowaæ w naukê w szkole, po której istnieje mo¿liwo¶æ zdobycia chocia¿ lic (zawsze mo¿na potem isæ na uzupe³niaj±ce mgr na pañstw. )
Rozejrzyj siê w internecie, poszukaj w rankingach. W ka¿dym wiêkszym mie¶cie w Polsce znajdziesz szko³y prywatne o ugruntowanej pozycji, chêtnie wybierane przez uczniów czy studentów
Nie wiem z jakiego miasta jeste¶, ale we Wroc³awiu jest szko³a, która jest dobrze znana.
Trzymaj link http://www.wsf.wroc.pl/strona/RekrutacjaKosmetologia/

Edytowane przez Demolka23
Czas edycji: 2010-08-18 o 12:43
Demolka23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-18, 14:35   #4
gosiaa122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 15
Dot.: Co po liceum? PWSZ-y, szko³y policealne-czy warto?

jestem z G³ogowa( dolno¶l±skie). I zastanawiam siê nad szko³ami policealnymi w G³ogowie w³a¶nie, ew. Legnica, Lubin. Uwa¿am, ¿e to dobrze, i¿ mo¿na po nich dostaæ zawód. Co do licencjatu-to mam u siebie PWSZ, ale beznadziej ne kierunki. Niepotrzebny mi licenjcat z pedagogiki, ekonomii, grafiki...
gosiaa122 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-08-18, 22:38   #5
Madelaine87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 1 647
Dot.: Co po liceum? PWSZ-y, szko³y policealne-czy warto?

Patrz±c na sytuacje na rynku pracy to dobrze ze myslisz o zawodzie ale pamietaj ze po licencjacie tez masz zawód tylko kwestia przygotowania i w³asnie sytuacji na rynku np ja mam licencjat z pedagogiki ale co z tego? ide na ksiêgow± do technikum by mieæ podstawy do ukoñczenia magisterki z tej dziedziny bo pedagogika mi nic nie da³a. W technikum bêdê mia³am duzo praktyki a nie suchej wiedzy,nauczê siê konkretów a nie suchej teorii
Madelaine87 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Praca i biznes


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:05.