Małżeństwo w młodym wieku!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-21, 14:14   #1
Justyna100
Przyczajenie
 
Avatar Justyna100
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8
Question

Małżeństwo w młodym wieku!!!!


Co sadzicie o malzenswie w wieku np. 20, 21 lat?? Czy takie malzenstwo ma szanse przetrwac
Justyna100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 14:31   #2
Aife
Przyczajenie
 
Avatar Aife
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 26
Dot.: Małżeństwo w młodym wieku!!!!

Wiesz to zależy czy , czy ty i on macie prace , jestescie stabilni finansowo itd. Ale jeżeli chodzi tylko o wiek to moim zdaniem to troche za wczesnie , co wam zalezy poczekac tak 2 lata , mozecie w tym czasie np. ze soba zamieszkac , sprawdzic jak to jest...
Aife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 14:35   #3
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: Małżeństwo w młodym wieku!!!!

wszystko zależy od człowieka. ja w tym wieku jeszcze kompletnie nie byłam gotowa na ślub, ale jeżeli ktoś jest na tyle dojrzały to czemu nie. tak jak we wszystkim w miłości nie ma i na to reguły
Pozdrawiam!
sohf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 14:37   #4
agorak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 16
Dot.: Małżeństwo w młodym wieku!!!!

To zależy od dziewczyny i chłopaka, tzn. na ile są dojrzali. Nie zawsze wiek świadczy o dorosłości. Teraz można spotkać ludzi starszych, którzy mają "mniej poukładane" w głowie niż młodsi. Także uważam, że jeżeli ludzie się kochają i zależy im na sobie takie małżeństwo powinno przetrwać.
agorak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 14:38   #5
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Smile Dot.: Małżeństwo w młodym wieku!!!!

To zalezy... Znam przypadki, gdzie mlode malzenstwa bardzo szybko sie rozpadaly. Ja wyszlam za maz w wieku 19 lat, maz jest 2 lata starszy. Wiekszosc ludzi uwazala, ze jestesmy za mlodzi na malzenstwo, ale my sie uparlismy i slub byl W marcu minela 5 rocznica, a my nadal jestesmy razem i ciagle szczesliwi Nigdy nie zalowalismy naszej decyzji i gdybym jeszcze raz miala taki wybor - postapilabym tak samo.
Szczerze mowiac, jak tak patrze na to wszystko z perspektywy czasu, to stwierdzam, ze byla to niezbyt przemyslana i nieodpowiedzialna decyzja Dwoje mlodziutkich ludzi, ktorzy dopiero wkraczaja w dorosle zycie Dlatego tym bardziej sie ciesze, ze po tylku latach nadal uwazam, ze decyzja byla sluszna
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 16:21   #6
kafetka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: stepy akermanskie :)
Wiadomości: 1 595
Dot.: Małżeństwo w młodym wieku!!!!

moje 3 najlepsze kolezanki wyszly za maz w ciagu jednego roku majac po 18 lat ( z czehgo 2 byly w ciazy) od tamtego czasu sa juz rok po slubie i az dziwne jest to ze zadna z nich nie zaluje! maja dzieci,mezow...i niedokonca dokonczona droge edukacje ale nie o to w tym chodzi ! Moim zdanie zawarcie zwiazku to powazna decyzja i wiaze sie z nia wiele wyrzeczen i ... moim skromnym zdaniem lepiej poczekac chociazby do tych 20 lat...
kafetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 16:56   #7
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Dot.: Małżeństwo w młodym wieku!!!!

Cytat:
Napisane przez Justyna100
Co sadzicie o malzenswie w wieku np. 20, 21 lat?? Czy takie malzenstwo ma szanse przetrwac

Czesc odpowiedzi masz na forum Ogloszenia o prace ... chybaprzypadkiem ten sam watek ci sie napisal na dwoch roznych forach
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-21, 17:28   #8
Naja84
Rozeznanie
 
Avatar Naja84
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 776
Dot.: Małżeństwo w młodym wieku!!!!

sądzę że to zalezy od ludzi .... i wydaje mi sie że 21 lat to nie jest tak mało , żeby założyć rodzine ale oczywiście to tylko moje zdanie

PozDraWaiM
Naja84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 17:41   #9
Elwinga
Rozeznanie
 
Avatar Elwinga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 688
Dot.: Małżeństwo w młodym wieku!!!!

Hmmm... Moim zdaniem odpowiedni wiek do małżeństwa jest wtedy, kiedy para może się sama utrzymać bez pomocy rodziców i żyć w pełni samodzielnym życiem. Jeśli stać ich na to w młodym wieku, to czemu nie? Tylko czy ich stać?
Elwinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 18:02   #10
kroofk@
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 870
Dot.: Małżeństwo w młodym wieku!!!!

Cytat:
Napisane przez Justyna100
Co sadzicie o malzenswie w wieku np. 20, 21 lat?? Czy takie malzenstwo ma szanse przetrwac
Bardzo dużo zależy od ludzi, wielu w tym wieku jest jeszcze nieodpowiedzialnych, niedorosłych do życia i odpowiedzialności za drugą czy za więcej osób (w razie wpadki). Mam wielu znajomych, którzy wzięli ślub właśnie koło tego wieku - 18-20-22lata i powiem szczerze, że większość to wpadki. Wiele z tych małżeństw niestety już się rozpadło. To jednak nie jest regułą, bo kilka jest takich, które żyją szczęśliwie do dziś. Więc bardzo dużo zależy od osób chcących wziąć ślub.
__________________
Przegrałam swój najlepszy czas...
MARZENIA I MIŁOŚĆ BOLĄ...

kroofk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 18:05   #11
kroofk@
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 870
Dot.: Małżeństwo w młodym wieku!!!!

Cytat:
Napisane przez Elwinga
Hmmm... Moim zdaniem odpowiedni wiek do małżeństwa jest wtedy, kiedy para może się sama utrzymać bez pomocy rodziców i żyć w pełni samodzielnym życiem. Jeśli stać ich na to w młodym wieku, to czemu nie? Tylko czy ich stać?
dokładnie. To również jest kwestia odpowiedzialności. I jeśli maja takowe warunki - to czemu nie
__________________
Przegrałam swój najlepszy czas...
MARZENIA I MIŁOŚĆ BOLĄ...

kroofk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-21, 18:42   #12
Kincia
Raczkowanie
 
Avatar Kincia
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 320
GG do Kincia Wyślij wiadomość przez MSN do Kincia Send a message via Skype™ to Kincia
Dot.: Małżeństwo w młodym wieku!!!!

ja narzaie nie mam doświadczenia ale okarze sie w praktyce.Ja mam 20 lat a mój narzeczony 19 i pobieramy sie w przysszłym roku,.Bedziemy niezalezni, bo wyjezdzamy do pracy za granice, a po 2 latach planujemy pójsc na studia.Mysle ze czasem sytuacje zyciowe tez nas zmuszaja do takich decyzji, ale zarówno ja jak i mój narzeczony jestesmy pewni tego ze chcemy slubu.Nie ma reguły na to...a zreszta ja uwazam ze trzeba zyc chwila, nawet w takim przypadku...a co tam i tak przyszłości nie przewidzisz czy bedziesz z nim 20 lat czy tylko 1 , no nie?
Kincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 19:36   #13
Domusia
Przyczajenie
 
Avatar Domusia
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 29
GG do Domusia
Smile Dot.: Małżeństwo w młodym wieku!!!!

Hej!!Ja mam 20 lat.Miesiąc temu zaręczyłam się ze swoim chłopakiem,teraz narzeczonym..ślub planujemy za 2 lata.Będę wtedy już po 3 roku i myślę że to będzie już dobry moment.Mój narzeczony jest ode mnie 7 lat starszy,pracuje,ma mieszkanie.Wierzę w naszą miłość i wiem,że to właśnie z Nim chcę spędzić swoje życie.Na początku prawie nikt w nas nie wierzył,że taki związek potrafi przetrwqać a teraz minęłty już 2 lata a my się kochamy coraz mocniej i planujemy wspólną przyszłość.i muszę przyznać,że boję się trochę tego ślubu,że nie poradzę sobie,że nie pogodzę studiów i wogóle,ale wiem,żę zawsze będę mogła liczyć na swojego Narzeczonego,żę razem poradzimy sobie,że będziemy się wspierać nawzajem..Myślę,że jeżeli dwoje ludzi ma takie same zamiary wobec siebie,jeżeli są siebie pewni,jeżeli są w stanie utrzymać sie sami to nic nie stoi im na przeszkodzie do ślubu i wspólnego życia.pa
Domusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 20:44   #14
martynaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 215
Dot.: Małżeństwo w młodym wieku!!!!

każdy wiek jest dobry... gdy jest to przemyślana decyzja...
ważne ile się znacie...
a może zamieszkać razem wcześniej?
martynaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 21:10   #15
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Małżeństwo w młodym wieku!!!!

dla mnie jest to indywidualna sprawa każdej osoby. jednak ja nie wyobrażam sobie siebie w roli żony ( a lat mam właśnie 21 ). przede wszystkim dlatego bo nie jestem jeszcze do końca samodzielna. bo całkowita samodzielność, stabilność finansowa, możliwość realizowania planów..to dla mnie główne wyznaczniki. oczywiście nie licząc miłości, ale to chyba oczywiste
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 21:19   #16
tiara
Zadomowienie
 
Avatar tiara
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław / Kielce
Wiadomości: 1 220
GG do tiara
Dot.: Małżeństwo w młodym wieku!!!!

Mam 20 lat moj narzeczony 25 , a pobieramy sie za 2 lata. I powiem wam ze to naprawde zalezy od dojrzalosci czlowieka. Wiele osob w moim wieku nie wyobraza sobie takiego zobowiazania , ja tak i mysle ze do tego dojrzalam. Przede wszystkim uwazam ze przed slubem nalezy ze soba pomieszkac - to swietny test.
Osobiscie denerwuje mnie teksty o tym ze za mloda jestem ze pewnie sie nie uda itp. Kazdego sie mierzy jego miara, dla jednych to za wczesnie dla innych akurat.
Wiele osob ktore tak wczesnie dycyduja sie na malzenstwo sie rozwodzi, ale jeszcze wiecej zyje szczesliwie. Ja wierze w nasze szczescie w koncu trwa juz 4 lata i jest coraz cudowniej . Malzenstwo w naszym zyciu zmieni tylko to ze bedziemy mieli obraczki na palcach i przezyjemy niezapomniana, wzruszajaca uroczystosc, ktora uczcimy nasza milosc.
tiara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 22:24   #17
martynaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 215
Dot.: Małżeństwo w młodym wieku!!!!

martynaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-22, 01:52   #18
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: Małżeństwo w młodym wieku!!!!

Ja wyszlam za maz w wieku 20 lat, maz jest starszy o 6 i od ponad pieciu lat jestesmy bardzo szczesliwym malzenstwem. Jak juz tu zostalo wspomniane, duzo zalezy od dojrzalosci, poza tym umiejetnosci wyznaczania wspolnych celow, umiejetnosci w gospodarowaniu finansami, wspieraniu sie itp.

Malzenstwo w pozniejszym wieku niekoniecznie gwarantuje malzenstkie szczescie, wiec mlody wiek tez nie musi byc przeszkoda. Ile ludzi, tyle historii...
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-22, 01:55   #19
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: Małżeństwo w młodym wieku!!!!

Cytat:
Napisane przez ~~~JOLA~~~
To zalezy... Znam przypadki, gdzie mlode malzenstwa bardzo szybko sie rozpadaly. Ja wyszlam za maz w wieku 19 lat, maz jest 2 lata starszy. Wiekszosc ludzi uwazala, ze jestesmy za mlodzi na malzenstwo, ale my sie uparlismy i slub byl W marcu minela 5 rocznica, a my nadal jestesmy razem i ciagle szczesliwi Nigdy nie zalowalismy naszej decyzji i gdybym jeszcze raz miala taki wybor - postapilabym tak samo.
Szczerze mowiac, jak tak patrze na to wszystko z perspektywy czasu, to stwierdzam, ze byla to niezbyt przemyslana i nieodpowiedzialna decyzja Dwoje mlodziutkich ludzi, ktorzy dopiero wkraczaja w dorosle zycie Dlatego tym bardziej sie ciesze, ze po tylku latach nadal uwazam, ze decyzja byla sluszna
Gratulacje, pieknie sie to czyta... Ja sie zareczylam jeszcze przed matura i tez niektorzy mieli wielke "ale" (mimo, ze moj wtedy narzeczony byl pare lat starszy, mial prace, wyksztalcenie itd.). I bardzo mi milo, ze nie mieli racji.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-22, 07:08   #20
zycza
Raczkowanie
 
Avatar zycza
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 203
Dot.: Małżeństwo w młodym wieku!!!!

Witam!!
Mam 21 i świeżo upieczoną mężatka
Małżeństwem jesteśmy niecale 3 tygodnie i wiem, ze nigdy nie bede załowała tej decyzji. Kocham mojego męża z całego serca i wiem, że on kocha mnie.
Wszyscy (znajomi i rodzinka) jak dowiedzieli sie, że mamy zamiar sie pobrac myśleli ze jestem w ciąży ze wzgledu na moj młody wiek. Wyobraźcie sobie, że ślub w moim wieku może oznaczać, że to nie zaden przymus tylko WIELKA MIŁOŚĆ!!
Jakoś 3 miesiace przed ślubem zamieszkaliśmy juz razem aby sie troszke sprawdzic w prawdziwym życiu i udalo sie!!! To jeszcze bardziej nas ze sobą zbliżyło, choć myślałam, że juz lepiej być nie może niż było (a było cudownie)
Prawdą jest, że gdyby nie to, że oboje juz przed ślubem pracowaliśmy, byłoby trudniej. Wtedy nie spieszylibyśmy się tak, gdyż ja nie wyobrażałam sobie tego, by tylko mąż pracował. Chciałam tez oprócz milości, szacunku i zrozumienia wieść cos wiecej do naszego zwiazku. Wiem, ze nie pieniądze sa tutaj tak na prawdę ważne, ale z nimi jest lżej i nie trzeba sie o nic martwic
To jest moje zdanie i wiem ze duzo osób sie moze ze mna nie zgadzac!! Dla mnie liczy sie tylko to ze KOCHAM i jestem KOCHANA
zycza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-22, 07:30   #21
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Smile Dot.: Małżeństwo w młodym wieku!!!!

Cytat:
Napisane przez Magda.
Gratulacje, pieknie sie to czyta... Ja sie zareczylam jeszcze przed matura i tez niektorzy mieli wielke "ale" (mimo, ze moj wtedy narzeczony byl pare lat starszy, mial prace, wyksztalcenie itd.). I bardzo mi milo, ze nie mieli racji.
Dziekuje i rowniez gratuluje
Cytat:
Napisane przez zycza
Wszyscy (znajomi i rodzinka) jak dowiedzieli sie, że mamy zamiar sie pobrac myśleli ze jestem w ciąży ze wzgledu na moj młody wiek. Wyobraźcie sobie, że ślub w moim wieku może oznaczać, że to nie zaden przymus tylko WIELKA MIŁOŚĆ!!
Dokladnie przez to samo przeszlam, miliony pytan i przygladanie sie mojemu wciaz plaskiemu brzuchowi
Pozdrawiam

Edytowane przez ~~~JOLA~~~
Czas edycji: 2005-09-22 o 14:40
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-22, 10:03   #22
Rhiannon
Raczkowanie
 
Avatar Rhiannon
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 420
GG do Rhiannon
Dot.: Małżeństwo w młodym wieku!!!!

To jest trochę przykre, prawda? Ludzie chyba już nie wierzą, że można chcieć się pobrać nie z powodu ciąży, tylko z miłości. Ja mam 21 lat, narzeczony 25. Ślub jest 8 października tego roku . Pobieramy się nie z konieczności, ale dlatego, że chcemy już byc mężem i żoną . Wiele osób mówiło nam, że to może za wcześnie itp... ale my w ciągu naszej znajomości przeszliśmy wiele trudnych sytuacji, wiele problemów pokonaliśmy, że jesteśmy pewni, że zawsze sobie poradzimy, jeśli tylko będziemy razem . Oboje przez ostatni rok ciężko pracowalismy na to, żeby narzeczony mogł realizować się w tym, co kocha i w czym jest najlepszy. A jest płatnerzem i to nie takie łatwe zdobywać w tym zawodzie klientów. Moge się pochwalic tym, co robi, jak będziecie chciały. Ale chyba się udało! Oboje jeszcze studiujemy i mamy nadzieję studia skończyć.
Wiem, że wiele dziewczyn nie wyobraża sobie siebie w roli mężatki w tak młodym wieku, ale ja tego właśnie chcę . Nie oznacza to przecież, że zrezygnuję ze swoich planów, zresztą to teraz są już Nasze plany . Mam nadzieję, że ja również po skończeniu studiów będę mogła zajmować się tym, co kocham Wiadomo, z dziećmi poczekamy, bo uważam, że najpierw trzeba pobyć trochę żoną, zanim zostanie się mamą i jesteśmy zgodni co do studiów, że najpierw musze je skończyć, ale i tak mnie już czasem skręca jak widzę mamy z dziećmi . Wiem, że jestem może trochę "niedzisiejsza", bo bedąc tak młodą nie chcę się bawić, tylko wychodzę za mąż . Ale sądzę że na tym etapie na jakim jestem nie potrzebuję już zabawy, ale własnej rodziny I takie są właśnie moje marzenia : założyć szczęśliwą, kochającą się rodzinę, a jeśli jeszcze będę zajmowała się tym, co mnie interesuje, to będzie bardzo dobrze I żeby nie było, że jestem niepoprawną optymistką : wiem, że będą problemy, że często będzie trudno.
Wczoraj odebrałam sukienkę ślubną i z dnia na dzień jestem coraz bardziej szczęsliwa z powodu ślubu
Pozdrawiam serdecznie wszystkie szczęśliwe mężatki
Rhiannon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-22, 13:31   #23
pzs1
Zadomowienie
 
Avatar pzs1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: z mojego pokoju
Wiadomości: 1 239
GG do pzs1
Dot.: Małżeństwo w młodym wieku!!!!

Cześć!
Ja też zgadzam się z tym, że wiele zależy od ludzi, na ile są dojrzali. Ja np. zaręczyłam się w wieku 18 lat. Razem jesteśmy już 3 lata, ale do ślubu jeszcze daleko. Chcieliśmy po prostu pokazać wszystkim,że bardzo się kochamy i planujemy wspólną przyszłość. Ze ślubem chcemy poczekać aż będziemy w stanie kupić i utrzymać mieszkanie. Z kolei moja koeżanka wyszła za mąż w wieku 19 lat, jest szczęśliwą żoną i mamą i wszystko jej się dobrze układa. Życie szykuje dla każdego inną historię, co ma być na pewno się stanie, więc uważam, że każdy powinien robić to czego chce. Jeśli ktoś chce brać ślub w wieku 20 lat, nie powinno się go od tego odwodzić bo i tak zrobi po swojemu. Jeśli po jakimś czasie okaże się że ślub był błędem to ta osoba będzie mogła mieć pretensje tylko do siebie. A jeśli ktoś nie chce brać ślubu w młodym wieku nie powinno się go do tego namawiać.
pozdrawiam
pzs1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-22, 21:35   #24
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Małżeństwo w młodym wieku!!!!

ja np mam lat 19. od prawie dwoch lat mam wspanialego i kochajacego chlopaka.
nie planujemy slubu, nie zareczylismy sie bo to jednak troche dla nas za wczesnie.mimo to wiemy,ze kiedys napewno bedziemy chcieli sie pobrac i zalozyc rodzine.czasami o tym rozmawiamy,a ostatnio nawet bedac na zakupach wpadlismy poogladac suknie slubne
na wszystko mamy czas .
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-22, 21:38   #25
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Dot.: Małżeństwo w młodym wieku!!!!

Cytat:
Napisane przez ~~~JOLA~~~
Dziekuje i rowniez gratuluje

Dokladnie przez to samo przeszlam, miliony pytan i przygladanie sie mojemu wciaz plaskiemu brzuchowi
Pozdrawiam
To samo mialam.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-22, 23:00   #26
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: Małżeństwo w młodym wieku!!!!

Wyszłam za mąż mając niespełna 22 lata, a w przyszłym miesiącu świetujemy z mężem 8 rocznicę ślubu. Nie uważam, że wyszłam za wcześnie. Spotkałam odpowiedniego mężczyznę, pokochaliśmy się i pobrali.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 00:00   #27
gosz
Raczkowanie
 
Avatar gosz
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 373
Dot.: Małżeństwo w młodym wieku!!!!

czyli, jesli mam 23 lata, wlasne mieszkanie, w ktorym mieszkam z narzeczonym od 8 miesiecy, ale utrzymuja mnie rodzice to nie powinnam sie hajtac??
gosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 01:29   #28
aprzybyla
Wtajemniczenie
 
Avatar aprzybyla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 2 171
GG do aprzybyla
Dot.: Małżeństwo w młodym wieku!!!!

hajtac sie moze 'niby' nie można w młodym wieku ale ile znam małżeństw które rozpadaly sie mimo pozornej dojrzałości obu stron...
Wszystko zalezy od ludzi, od obu stron, od sposobu rozwiazywania konfliktów!
aprzybyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 13:56   #29
petunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 22
Dot.: Małżeństwo w młodym wieku!!!!

ja z moim chłopakiem mamy zamiar pobrać się w przyszłym roku (jeszcze mi się nie oświadczył :P) On ma 26 lat a ja 19... nie widzę w tym żadnego problemu... faktem jest, że będziemy w 100% niezależni finansowo no i oczywiście zamieszkamy bez rodziców (to jest szalenie ważne, bo mieszkanie z teściowymi jest zdecydowanie toksyczne- widzę to po mojej siostrze i jej mężu)... nie chodzi o wiek, ale o komunikację, partnerstwo, przyjaźń, nastawinie na drugą osobę bardziej niż na siebie no i oczywiście MIŁOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!
petunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 14:55   #30
gosz
Raczkowanie
 
Avatar gosz
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 373
Dot.: Małżeństwo w młodym wieku!!!!

u mnie jeszcze daleko do niezaleznosci finansowej,i to jest duze 'ale'
nie ma nic gorszego niz mieszkanie z tesciami - vide moi rodzice: bardzo zle to sie odbilo na nich
no ale jestem ciekawa, co sadzicie o takiej sytuacji jak moja, moj narzeczony sam sie utrzymuje ale ja jeszcze nie zarabiam, mieszkamy razem
gosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:57.