egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-15, 22:39   #2011
seduction
Zakorzenienie
 
Avatar seduction
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15 793
Dot.: Nowa

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
mu w szkole kładłyśmy na biust tak:
ampułka, płat, gaza i maska gipsowa

my też
Jeśli można wiedzieć to gdzie się uczysz?
__________________


Daj dwójaka i nakarm zwierzaka

Lepiej żyć jeden dzień jak tygrys, niż sto dni jak owca.

seduction jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-15, 22:41   #2012
izunia233
Zadomowienie
 
Avatar izunia233
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 475
Dot.: Nowa

Cytat:
Napisane przez kasiaszuba Pokaż wiadomość
ok.dzięki za pomoc

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

znalazłam taką kolejność. Czy jest ona dobrze napisana i czy wystarczą takie opisy wykonywanych technik na egzaminie? czy jest to napisane za mało szczegółowo.?

ZABIEG JONOFOREZY STABILNEJ Z UŻYCIEM ELEKTRODY (MASKI) BERGONIEGO PRZEBIEG ZABIEGU 1.Aby uniknąć niepotrzebnych przerw w czasie zabiegu należy przygotować: „wyzerowany” aparat , elektrody, podkłady z waty zwilżone letnią wodą wodociągową, ustawiony przełącznik polaryzacji. 2.Przed przystąpieniem do zabiegu należy sprawdzić watką wrażliwość klientki na bodźce oraz przeprowadzić z klientką wywiad, aby wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu tj. ropne zmiany na skórze, wysypki, uprzednio stosowane maści, padaczka, metal w tkankach głębokich stany ropne okołozębowe, uczulenie na prąd galwaniczny, ciąża (małe ubytki na skórze pokrywamy płatkiem folii plastikowej posmarowanej wazeliną) 3.W czasie pierwszego zabiegu klientka powinna być poinformowana o nieszkodliwości prądu stałego, celu i przebiegu zabiegu objawach towarzyszących zabiegowi (klientka może odczuwać łaskotanie, lekkie szczypanie, metaliczny smak w ustach), o konieczności natychmiastowego powiadomienia kosmetyczki o złym samopoczuciu. 4.Przed przystąpieniem do zabiegu prosimy klientkę o zdjęcie biżuterii. 5.Odtłuszczamy i oczyszczamy twarz klientki 6.Zabezpieczamy gałki oczne przed niepożądanym wnikaniem jonów przykrywając oczy tamponami z suchej waty posmarowanej wazeliną i zabezpieczonej folią , usta również smarujemy wazeliną 7.Zwilżamy twarz lekiem i nakładamy podkład lekowy z gazy zwilżony resztą leku (razem ok. 3 ml) 8.Układamy wilgotny podkład pośredni grubości ok. 1,5 cm 9.Mocujemy wilgotną maskę na twarzy i opaskę na przedramieniu poniżej łokcia, umieszczamy elektrody aluminiowe w kieszonkach maski i opaski. 10.Obciążamy maskę woreczkiem z piaskiem 11.Włączamy aparat, dawkę zwiększamy do momentu, aż klientka poczuje delikatne łaskotanie 12.Czas trwania zabiegu 5 ÷ 15 minut. Zabiegi można wykonywać codziennie w serii lub jednorazowo.

---------- Dopisano o 17:50 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

Przy jonoforezie wprowadzamy ampułke, lek, a przy galwanizacji???
Przy wykonywaniu galwanizacji nie używamy leku. Jedynie moczymy skórę wodą aby jony mogły swobodnie się poruszać. Galwanizacja między innymi poprawia napięcie mięśni.
izunia233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-15, 22:45   #2013
Sylwiai
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 40
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

dziękuję Basiu !
zastanawia mnie jeszcze depilacja
nic o niej nie mam
Sylwiai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-15, 22:58   #2014
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Sylwiai Pokaż wiadomość
dziękuję Basiu
jeszcze mnie zastanawia depilacja
nic o nie nie mam
ten projekt jest z innego forum,ale dla wzoru możesz poczytac sobie

1. Woskowanie okolic bikini.
2. Owłosione bikini jest gęste, na dużej powierzchni, zachodzące dość znacznie na wewnętrzne części ud oraz dochodzące odcinkiem od wzgórka łonowego do pępka, rozchodzi się delikatnie na boki. Włosy skręcone, długości ok. 4 cm, grube mocno osadzone. Pacjentka jest młoda, nigdy wcześniej nie zdecydowała się na zabieg woskowania bikini. Założenie to: depilacja owłosienia bikini i okolic.
3. Skóra w miejscu bikini jest delikatna i wrażliwa.
4. Przeciwskazania do woskowania:
- rany,
- zmiany zapalne,
- grudki
- łuszczyca,
- nadmierne rogowacenie naskórka,
- uczulenie na składniki,
- pękające naczyńka
- zapalenie okołomieszkowe,
- zmiany bakteryjne,
- infekcje wirusowe,
- ciąża,
- powiększenie węzłów chłonnych,
- w skrajnych przypadkach miesiączka,
- padaczka,
- żylaki,
- choroby serca,
- znamiona, brodawki,
- cukrzyca.
5. wykaz sprzętu i aparatury niezbędnej do wykonania zabiegu:
- płyn odtłuszczający przed depilacją,
- wosk do skóry wrażliwej,azulenowy np
- woda utleniona,
- oliwka do czyszczenia przedmiotów i aparatury,
- balsam łagodzący po depilacji,
- krem z arniką (na siniaki powstałe podczas depilacji).
- talk
6. wykaz sprzętu i aparatury niezbędnej do wykonania zabiegu:
- młotek ciepło zimno,
- woskownica.
7. wykaz narzędzi i przyborów niezbędnych do wykonania zabiegu:
- plastry do wosku z flizeliny lub bawełny
- szpachtułki,
- nożyczki,
- waciki,
- szablony do robienia fryzur intymnych,
- bielizna zabiegowa,jednorazowe,
- kosz na śmieci.
8. Opis zabiegu:
- rozgrzewamy wosk do temperatury 37-38 C na woskownicy,
- sprawdzamy czy nie ma przeciwskazań,
- zabezpieczamy pacjentkę i fotel przed zabrudzeniem od wosku,pacjentka musi byc ułożona wygodnie
- pacjentka ubiera specjalne majtki ułatwiające woskowanie bikini,
- długość włosów skracamy do długości ok. 0,5 mm.
- Z uwagi na to że pacjentka pierwszy raz zdecydowała się na zabieg, rozpoczynamy woskowanie od wewnętrznej części ud,
- Młotek ciepło-zimno stosujemy w celu zmniejszenia bólu,
- Przemywamy skórę płynem przed woskowaniem, aby ją oczyścić i odtłuścić,
- możemy nałożyc talk na skórę
- Następnie nakładamy rozgrzany wosk szpachtułką wraz z kierunkiem wzrostu włosa na niewielką część uda,
- Przykładamy plaster, pocieramy go, aby wosk dobrze przyległ, a później szybko energicznym ruchem odklejamy plaster pod włos, w przeciwnym kierunku do wzrostu włosa,drugą ręką naciągamy skórę
- Tak, postępujemy raz przy razie na udach, pytając klientkę, czy ból jest bardzo silny. Jeżeli, nie możemy dalej przeprowadzać zabieg. Po woskowaniu ud wykonujemy te same czynności na brzuchu kierując się do wzgórka łonowego,
- Do bikini potrzebne będą mniejsze plastry z uwagi, że jest to mniejsza powierzchnia. Tniemy plastry nożyczkami mniejsze kawałki,
- Nakładamy wosk, tak jak wcześniej (w kierunku wzrostu włosa) przyklejamy plaster i zdecydowanym ruchem odklejamy go w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa i tak prowadzimy rękę płasko przy skórze a nie do góry aby nie urwac włosków a drugą ręką w tym momencie naciągamy skórę
- Jeśli pacjentka nie narzeka na ból i możemy kontynuować zabieg dalej,
- po depilacji całej powierzchni należy oczyścić z resztek wosku skórę oliwką po depilacji
- jeśli wystąpiło przerwanie ciągłości skóry w wyniku woskowania należy wtedy przemyć tę część wacikiem nasączonym wodą utlenioną, aby nie doszło do zakażenia lub zapalenia, w razie wylewów krwawych zastosować maść z arniką,
- zmycie oliwki i osuszenie skóry
można wykonac okład łagodzący z roztworu sody oczyszczonej albo toniku łagodzacego
- następnie należy w skórę wmasować balsam łagodzący po depilacji, omijać miejsca z maścią z arniką,
- po zakończonym zabiegu należy oczyścić miejsce pracy i sprzęt do woskowania specjalnym płynem oraz zużyty materiał (plastry, prześcieradło, szpachtułki, bikini itp.) wyrzucamy do kosza.
9. Zabieg przeprowadzony pomyślnie. Owłosienie usunięte, skóra zaczerwieniona, podrażniona zabezpieczona odpowiednim preparatem. Z uwagi na to , że jest to pacjentka która zabieg woskowania ma wykonywany pierwszy raz, a co za tym idzie, włosy są długie, skręcone i mocno osadzone, należało zabieg wykonywać stopniowo, pytając przy tym pacjentkę, czy ból jest do zniesienia. A przed zabiegiem należy sprawdzić czy nie ma przeciwskazań do zabiegu.
10. -po depilacji 2-3 dni nie korzystać z solarium- mogą wyjść plamy,
-zarówno przed jak i w trakcie odrastania włosów zaleca się peeling, który zetrze korneocyty (obumarłe komórki naskórka) i ułatwia odrastanie nowych włosów bez efektu wrastania (na udach i brzuchu)
-w dniu zabiegu nie kąpiemy się, bierzemy prysznic,
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-15, 22:59   #2015
izunia233
Zadomowienie
 
Avatar izunia233
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 475
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Basia8212 Pokaż wiadomość
swojej nie mam,mam tylko te co i tutaj, ale najwazniejsze to znac kolejnośc i składniki,przeciwskazania ,reszte masz w zadaniu
podaje ciekawą stronkę http://www.kosmetyka22.zafriko.pl/

może przyda sie taka informacja

Pedicure - pielęgnacja w gabinecie kosmetycznym



Pielęgnacja stóp obejmuje nie tylko codzienne ich mycie, ale także stosowanie odpowiednich preparatów zmiękczających, przeciwpotowych, gimnastyka stóp, noszenie odpowiedniego obuwia oraz prawidłowe ułożenie stóp podczas wypoczynku. Zabiegiem kosmetycznym najczęściej proponowanym w gabinetach jest pedicure.Pedicure to zabieg pielęgnujący i upiększający stopy. Rozróżnia się pedicure kosmetyczn, pedicure lecznicz oraz pedicure biologiczny.



Pedicure kosmetyczny: zabieg pielęgnacyjny obejmujący zmycie lakieru, skrócenie, opiłowanie oraz oczyszczenie paznokci. W jego zakres zalicza się również usunięcie zgrubiałego naskórka z pięt. Pedicure zakończony jest masażem, ewentualnie polakierowaniem paznokci.



Pedicure leczniczy: zabieg obejmujący czynności wykonywane przy pedicure kosmetycznym rozszerzony o zabieg usunięcia modzeli, nagniotków oraz wrastających paznokci. Pedicure leczniczy zakończony jest masażem, ewentualnie polakierowaniem paznokci.



Pedicure biologiczny: zabieg pielęgnacyjny, podczas, którego nie używa się narzędzi i akcesoriów metalowych.



Do wykonania zabiegu niezbędne będzie przygotowanie odpowiedniego wyposażanie, artykułów higienicznych oraz preparatów pielęgnacyjnych:



Wyposażenie:
fotel z oparciem dla pacjenta/ki
podnóżek do zabiegu pedicure, mający na celu potrzymania nogi w trakcie wykonywania zabiegu
stołeczek do pedicurzystki/y
miska do moczenia stóp
lampka oświetleniowa
ręczniczek do zabiegu
ręczniczek na podnóżek



Narzędzia:
cążki / nożyczki do skórek
cążki / nożyczki do paznokci
pilniczek
omega / hebelek do ścinania zgrubiałego naskórka
skalpele
patyczki z drzewa pomarańczowego



Artykuły higieniczne:
lignina
wata
środki opatrunkowe



Preparaty:
środki zmiękczające
środki przeciwzapalne / łagodzące
środki przeciwgrzybiczne
środki przeciwpotowe / pudry przeciwpotowe
środki do dezynfekcji



Zabieg pedicure obejmuje kolejno występujące po sobie czynności:


Nałożenie rękawiczek jednorazowych
Dokładne obejrzenie stóp pacjenta / ki
Zmycie lakieru (prawidłowe zmycie lakieru polega na przyłożeniu nasączonego zmywaczem bawełnianego płatka do paznokcia, odczekania chwilę, a następnie starcie warstwy lakieru z paznokcia, czynność należy powtórzyć jeżeli lakier nie został do końca usunięty)
Wymoczenie stóp (około 10 – 15 minut; do miski z ciepłą wodą należy wsypać sole zmiękczające lub wlać specjalny płyn do kąpieli stóp - ewentualnie można zastosować mydło w płynie - mydło przetłuszczone)
Obcięcie paznokci (paznokcie należy skrócić prosto, bez zaokrąglania boków – granicą powinna być boczna linia wrastania paznokcia w naskórek)
Odsunięcie skórek za pomocą specjalnego drewnianego patyczka. Jeżeli naskórek narasta szeroko na paznokieć, należy go podważyć, a następnie usunąć cążkami
Opiłowanie paznokci (krawędzie paznokci należy wygładzić, nie zaokrąglając ich)
Usunięcie zgrubiałego naskórka, modzeli, nagniotków z wykorzystaniem skalpeli, omegi/hebelka.
Dezynfekcja
Masaż stopy
Zastosowanie preparatów w zależności od potrzeb stopy (nawilżające, regenerujące...)
Odtłuszczenie płytki paznokciowej (zabieg można wykonać za pomocą specjalnego preparatu dostępnego w drogeriach lub hurtowniach kosmetycznych, bądź zastosować spirytus kosmetyczny
Założenie separatorów do stóp lub rozpórki do palców, ewentualnie wykonanie wałeczków z ligniny i założenie ich między palcami
Nałożenie emalii lub lakieru (przed nałożeniem kosmetyków warto zastosować bazę lub lakier wyrównujący)

Składniki aktywne:
Wosk pszczeli odbudowuje i wzmacnia płaszcz hydrolipidowy
Miód odżywia, nawilża i regeneruje
Ekstrakt z ratanii i witamina E wygładzają
Olejek ze słodkich migdałów zmiękcza, likwiduje szorstkość skóry
Hibiscus i mydlnica lekarska głęboko odżywiają, regenerują i widocznie zmiękczają skórę
Składniki nawilżające pomagają utrzymać stabilny poziom nawilżenia oraz zapobiegają nadmiernemu przesuszeniu skory
Kwasy AHA usuwają stwardnienia i zbędną zrogowaciałą warstwę naskórka
Krwawnik i szałwia lekarska zapobiegają grzybicy, działają antyseptycznie
parafinę lawendową stosujemy
mięta pieprzowa,kora dębu,szałwia,olejek eukaliptusowy,talk,kwas salicylowy w masci,wit A,kasztanowiec,
Basiu mam takie pytanie- napisałaś, że moczymy stopy a następnie skracamy paznokcie. Wiem, że w manicure najpierw skraca się paznokcie a następnie moczy dłonie i dlatego teraz nie wiem czy tyczy się to tylko dłoni czy stóp również?
Za dużo tego! Wszystko zaczyna mi się plątać
izunia233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-15, 23:07   #2016
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez izunia233 Pokaż wiadomość
Basiu mam takie pytanie- napisałaś, że moczymy stopy a następnie skracamy paznokcie. Wiem, że w manicure najpierw skraca się paznokcie a następnie moczy dłonie i dlatego teraz nie wiem czy tyczy się to tylko dłoni czy stóp również?
Za dużo tego! Wszystko zaczyna mi się plątać
ja tego nie pisałam,to jest artykuł z tej strony

paznokcie u rąk są wiele miękksze,dlatego stopy trzeba pierwsze wykąpac,wtedy zmiękną i opiłowujesz paznokcie,ale zaraz po wyjęciu z kąpieli odsuwasz skórki i ścinasz zrogowaciały naskórek hebelkiem.

w manicure tak jak piszesz
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog

Edytowane przez Basia8212
Czas edycji: 2010-06-15 o 23:09
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-15, 23:35   #2017
izunia233
Zadomowienie
 
Avatar izunia233
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 475
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Basia8212 Pokaż wiadomość
ja tego nie pisałam,to jest artykuł z tej strony

paznokcie u rąk są wiele miękksze,dlatego stopy trzeba pierwsze wykąpac,wtedy zmiękną i opiłowujesz paznokcie,ale zaraz po wyjęciu z kąpieli odsuwasz skórki i ścinasz zrogowaciały naskórek hebelkiem.

w manicure tak jak piszesz
Dziękuję kochana za odpowiedź
izunia233 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-16, 06:46   #2018
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Basia8212 Pokaż wiadomość
ja obstawiam pedicure albo zabieg na twarz
Ja bym wolała pedicure lub manicure... chociaż zabieg na twarz też
ujdzie. Będę leżeć jak dadzą zabieg na ciało
Cytat:
Napisane przez Basia8212 Pokaż wiadomość
swojej nie mam,mam tylko te co i tutaj, ale najwazniejsze to znac kolejnośc i składniki,przeciwskazania ,reszte masz w zadaniu
podaje ciekawą stronkę http://www.kosmetyka22.zafriko.pl/

może przyda sie taka informacja

Pedicure - pielęgnacja w gabinecie kosmetycznym



Pielęgnacja stóp obejmuje nie tylko codzienne ich mycie, ale także stosowanie odpowiednich preparatów zmiękczających, przeciwpotowych, gimnastyka stóp, noszenie odpowiedniego obuwia oraz prawidłowe ułożenie stóp podczas wypoczynku. Zabiegiem kosmetycznym najczęściej proponowanym w gabinetach jest pedicure.Pedicure to zabieg pielęgnujący i upiększający stopy. Rozróżnia się pedicure kosmetyczn, pedicure lecznicz oraz pedicure biologiczny.



Pedicure kosmetyczny: zabieg pielęgnacyjny obejmujący zmycie lakieru, skrócenie, opiłowanie oraz oczyszczenie paznokci. W jego zakres zalicza się również usunięcie zgrubiałego naskórka z pięt. Pedicure zakończony jest masażem, ewentualnie polakierowaniem paznokci.



Pedicure leczniczy: zabieg obejmujący czynności wykonywane przy pedicure kosmetycznym rozszerzony o zabieg usunięcia modzeli, nagniotków oraz wrastających paznokci. Pedicure leczniczy zakończony jest masażem, ewentualnie polakierowaniem paznokci.



Pedicure biologiczny: zabieg pielęgnacyjny, podczas, którego nie używa się narzędzi i akcesoriów metalowych.



Do wykonania zabiegu niezbędne będzie przygotowanie odpowiedniego wyposażanie, artykułów higienicznych oraz preparatów pielęgnacyjnych:



Wyposażenie:
fotel z oparciem dla pacjenta/ki
podnóżek do zabiegu pedicure, mający na celu potrzymania nogi w trakcie wykonywania zabiegu
stołeczek do pedicurzystki/y
miska do moczenia stóp
lampka oświetleniowa
ręczniczek do zabiegu
ręczniczek na podnóżek



Narzędzia:
cążki / nożyczki do skórek
cążki / nożyczki do paznokci
pilniczek
omega / hebelek do ścinania zgrubiałego naskórka
skalpele
patyczki z drzewa pomarańczowego



Artykuły higieniczne:
lignina
wata
środki opatrunkowe



Preparaty:
środki zmiękczające
środki przeciwzapalne / łagodzące
środki przeciwgrzybiczne
środki przeciwpotowe / pudry przeciwpotowe
środki do dezynfekcji



Zabieg pedicure obejmuje kolejno występujące po sobie czynności:


Nałożenie rękawiczek jednorazowych
Dokładne obejrzenie stóp pacjenta / ki
Zmycie lakieru (prawidłowe zmycie lakieru polega na przyłożeniu nasączonego zmywaczem bawełnianego płatka do paznokcia, odczekania chwilę, a następnie starcie warstwy lakieru z paznokcia, czynność należy powtórzyć jeżeli lakier nie został do końca usunięty)
Wymoczenie stóp (około 10 – 15 minut; do miski z ciepłą wodą należy wsypać sole zmiękczające lub wlać specjalny płyn do kąpieli stóp - ewentualnie można zastosować mydło w płynie - mydło przetłuszczone)
Obcięcie paznokci (paznokcie należy skrócić prosto, bez zaokrąglania boków – granicą powinna być boczna linia wrastania paznokcia w naskórek)
Odsunięcie skórek za pomocą specjalnego drewnianego patyczka. Jeżeli naskórek narasta szeroko na paznokieć, należy go podważyć, a następnie usunąć cążkami
Opiłowanie paznokci (krawędzie paznokci należy wygładzić, nie zaokrąglając ich)
Usunięcie zgrubiałego naskórka, modzeli, nagniotków z wykorzystaniem skalpeli, omegi/hebelka.
Dezynfekcja
Masaż stopy
Zastosowanie preparatów w zależności od potrzeb stopy (nawilżające, regenerujące...)
Odtłuszczenie płytki paznokciowej (zabieg można wykonać za pomocą specjalnego preparatu dostępnego w drogeriach lub hurtowniach kosmetycznych, bądź zastosować spirytus kosmetyczny
Założenie separatorów do stóp lub rozpórki do palców, ewentualnie wykonanie wałeczków z ligniny i założenie ich między palcami
Nałożenie emalii lub lakieru (przed nałożeniem kosmetyków warto zastosować bazę lub lakier wyrównujący)

Składniki aktywne:
Wosk pszczeli odbudowuje i wzmacnia płaszcz hydrolipidowy
Miód odżywia, nawilża i regeneruje
Ekstrakt z ratanii i witamina E wygładzają
Olejek ze słodkich migdałów zmiękcza, likwiduje szorstkość skóry
Hibiscus i mydlnica lekarska głęboko odżywiają, regenerują i widocznie zmiękczają skórę
Składniki nawilżające pomagają utrzymać stabilny poziom nawilżenia oraz zapobiegają nadmiernemu przesuszeniu skory
Kwasy AHA usuwają stwardnienia i zbędną zrogowaciałą warstwę naskórka
Krwawnik i szałwia lekarska zapobiegają grzybicy, działają antyseptycznie
parafinę lawendową stosujemy
mięta pieprzowa,kora dębu,szałwia,olejek eukaliptusowy,talk,kwas salicylowy w masci,wit A,kasztanowiec,
A mnie uczyli żeby opiłowywać paznokcie przed moczeniem. Po moczeniu mogą się rozwarstwiać itp No to jak to w końcu jest kurcze?
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 09:19   #2019
sansik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 68
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

W załączniku przesyłam klucz punktowania

pedicure - egzamin 2006
buuuu

coś mi szwankuje > załaduję do wieczorem

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------

"POWIEDZCIE MI" JAK OPISAĆ SPOSÓB USUWANIA ZGRUBIAŁEGO NASKÓRKA:

NP TARKĄ:

NAPINAMY STOPĘ POPRZEZ ZGIĘCIE GRZBIETOWE PALCÓW NÓG. INFORMUJE KLIENTKĘ O MOŻLIWOŚCI PIECZENIA PODCZAS TARCIA, I PROSZĘ BY NATYCHMIAST MNIE POINFORMOWAŁA W RAZIE JAKIEGOŚ DYSKOMFORTU. SUCHA TARKA DO STÓP WYKONUJE SZYBKIE RUCHY W MIEJSCACH GDZIE NASKÓREK JEST ZGRUBIAŁY. CO JAKIŚ CZAS SPRAWDZAM DŁONIĄ UZYSKANY EFEKT.

PEELING

NASTĘPNIE PRZYSTĘPUJĘ DO PEELINGOWANIA STÓP. MA TO NA CELU WYGŁADZENIE POWIERZCHNI ORAZ USUNIECIE RESZTY DROBNYCH ZGRUBIEŃ W MIEJSCACH TRUDNO DOSTĘPNYCH. NA DELIKATNIE ZMOCZONE STOPY NAKŁADAM PEELING GRUBOZIARNISTY I WYKONUJĘ NA NIM MASAŻ. STOSUJE RUCHY GŁASKANIA I ROZCIERANIA.


a jak opisać skalpel czy omegę??? mecie pomysły jak to jeszcze uzupełnić??

Edytowane przez sansik
Czas edycji: 2010-06-16 o 10:18
sansik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 09:20   #2020
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez sansik Pokaż wiadomość
W załączniku przesyłam klucz punktowania

pedicure - egzamin 2006


buuu

coś mi szwankuje > załaduję do wieczorem
Apropo punktacji to moja babka od pracowni kosmetycznej właśnie w tym roku będzie egzaminowała. Całe te szkolenie mówiła,że jakaś masakra. Mówiła nam za co będziemy dostawać punkty a za co można je stracić. Niestety teraz nie jestem w stanie przytoczyć tego co mówiła. Ale wbrew pozorom można za błahe rzeczy dostać punkciki ale również przez nieuwagę można stracić. Niektórzy egzaminatorzy przymykają oczy na niektóre rzeczy inni trzymają się konsekwentnie wytycznych co do punktowania. życzę wszystkim abyśmy trafiły na egzaminatorów o dobrych sercach
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 09:57   #2021
kasiaszuba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 59
Wink Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Paati89 Pokaż wiadomość
Ja bym wolała pedicure lub manicure... chociaż zabieg na twarz też
ujdzie. Będę leżeć jak dadzą zabieg na ciało

A mnie uczyli żeby opiłowywać paznokcie przed moczeniem. Po moczeniu mogą się rozwarstwiać itp No to jak to w końcu jest kurcze?
po moczeniu sie opiłowuje paznokcie, tak jest w książce.
__________________
Myśl. Wierz, Marz, Miej odwagę!!
kasiaszuba jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-16, 10:06   #2022
dorc 25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 48
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hej Basiu a masz moze dobrze opisany projekt na cellulit? Bo widziałam twoje sugestie na zabieg tylko nie wiem jak opisać od momentu peelingu.Proszę jak bys mogła mi pomóc to proszę.
dorc 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 10:38   #2023
kasiaszuba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 59
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

ale już przy manicure najpierw piłujemy a potem moczymy ..
__________________
Myśl. Wierz, Marz, Miej odwagę!!
kasiaszuba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 10:43   #2024
wiolinek_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 8
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

hej dziewczynyjestem tu dziś pierwsz raz ale dużo tu znalazłamteż pisze egzamin za pare dni i boje sie jak cholera moja szkoła to jedna wielka poraszka za dużo to ja z niej nie wyniose widze ze miałyscie dużo szkolen my może przez 2 lata jakieś 4-5 za wszystko musiałysmy płacić poraszka a co do przygotowania do egzaminu to też nie jestem zadowolonamam jakies złe przeczucia no ale przecież nie mogę sie teraz poddać więc trzymajcie za mnie kciuki ja za was tez bede
wiolinek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 10:51   #2025
sansik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 68
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

z tym moczeniem to każdy inaczej mówi:


- na pewno prawidło jest moczyć po opiłowaniu i w manicure i w pedicure (wtedy paznokcie nam sie nie rozwarstwią)

- w testach i książce : prawidłowo jest w pedicure wpierw moczyć

uzasadnienie moczyć owszem szybciej wtedy gdy mamy jakieś mega paznokcie do obcięcia ale w innym przypadku nie wydaje mi się

chyba że paznokcie zdarzą wyschnąć podczas gdy zaraz po moczeniu robi się omega lub skalpelem ....

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------

Cytat:
Napisane przez wiolinek_ Pokaż wiadomość
h moja szkoła to jedna wielka poraszka za dużo to ja z niej nie wyniose widze ze miałyscie dużo szkolen my może przez 2 lata jakieś 4-5 za wszystko musiałysmy płacić poraszka a co do przygotowania do egzaminu to też nie jestem zadowolonamam jakies złe przeczucia no ale przecież nie mogę sie teraz poddać więc trzymajcie za mnie kciuki ja za was tez bede

wiele szkół odstaje w przygotowaniem i przebiegiem nauki :/

polska rzeczywistość
sansik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 10:55   #2026
wiolinek_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 8
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

a powidzcie mi czy uczyłyście sie na zjeciach robic tipsy??my wogole nie miałysmy tego przerabiane a widze ze gdzies tu na forum był taki projekt wiem ja to sie robi tylko ze sama sie tego nauczyłam bo w szkole to jedna wielka lipa...
wiolinek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 10:56   #2027
sansik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 68
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

u nas była możliwość "zakupienia" sobie kursu z paznokci żelowych
sansik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 11:02   #2028
kasiaszuba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 59
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hej dziewczyny! Mam próźbę do was, potrzebny mi zabieg sonoforezy.
__________________
Myśl. Wierz, Marz, Miej odwagę!!
kasiaszuba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 11:23   #2029
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez dorc 25 Pokaż wiadomość
Hej Basiu a masz moze dobrze opisany projekt na cellulit? Bo widziałam twoje sugestie na zabieg tylko nie wiem jak opisać od momentu peelingu.Proszę jak bys mogła mi pomóc to proszę.
tak jak pisałam,mniej wiecej tak zaplanowałabym zabieg

opis:

mleczkiem oczyszczającym zmywasz partie ciała objete zabiegiem aby usunąc zanieczyszczenia z powierzchni skóry.
tonizujesz skórę tonikiem aby przywrócic jej naturalne pH
wykonujesz peeling gruboziarnisty np cukrowy,ruchami kolistymi dośc energicznie wykonujesz masowanie,peeling usunie zrogowaciały naskórek,przygotuje skórę do lepszego wchłaniania preparatów,pobudzi komórki warstwy podstawnej do namnażania się.
Chusteczkai nasaczonym wodą zmywasz peeling do momentu usunięcia go,nakładasz tonik.
Możemy wykonac masaż na olejku antycellulitowym również z elementami drenażu limfatycznego który pomoże w usunięciu zbędnych produktów przemiany materii,toksyn,przepchnie zalegającą limfę.Masaż rozpoczynamy od kolana w górę,ruchy głaskania,energicznego rozcierania kolistego,spiralnego,dużo ruchów ugniatania,oklepywania,wi bracji i na koniec głaskania,po masazu ud przechodzimy do masazu stopy i potem od kostki do kolana.schemat jest taki ponieważ pierwsze trzeba odblokowac ujścia przy wezlach chłonnych u góry kończyny dolnej,tak aby później reszta mogła swobodnie przepływac.
zmycie oliwki lub odłuszczamy skórę
nakładamy na partie objete zabiegiem ampułkę odpowiednią dla danej skóry(może zawierac l-karnitynę,wyciągi z bluszczu pospolitego,kofeinę,cynam on,ekstrakt z pomarańczy,ekstrakt z kasztanowca,oczaru wirginijskiego,wit C i E,wybieramy falę ciągłą wtłaczania
na ampułkę nakładamy na twarz żel sprzegający i wykonujemy sonoforezę głowicą ultradźwiękową,ruchy koliste powolne.ok 10 minu
po wprowadzeniu ampułki nakładamy na ciało maskę np rozgrzewającą,z borowiną,guam,błoto z Morza martwego i powyżej wymienione składniki też,albo algową na ciało wyszczuplająco antycellulitową,na to rozpoczynamy body wrraping,owijanie ciała folią spożywczą.
Silny ucisk(ale regulowany,odstęp 2-5 cm) wywołany owinięciem pobudza krążenie, a ciepło otwiera pory. Dzięki temu substancje aktywne z kremu czy żelu głęboko wnikają i lepiej działają niż takie zwykłe posmarowanie skóry.
owijanie zaczynamy od np kolana do środka lub od poniżej kostki jak robimy na całe nogi,pasmo po pasmie owijamy robimy odstęp 2-5 cm,dośc opieta ma byc ale nie za mocno,przy pośladkach pociagamy,poprzez biodra przekładamy i zakładamy w spódniczkę.potem druga noga.
Z taką folią klientka może polezec ok 30-40 minut,potem delikatnie rozcinamy folię.
Na koniec nakładamy balsam antycellulitowy.

Działanie body wrappingu:

ogólne wyszczuplanie

utrwalenie efektów kuracji odchudzających, wspomaganie diety odchudzającej

niwelowanie skutków odwodnienia

przywracanie napięcia skóry (np. po ciąży)

do przerywania krwotoków

redukcja cellulitu

usuwanie nadmiaru wody z organizmu

wzmacnianie tkanki łącznej

pielęgnacja skóry
redukcja tkanki tłuszczowej



można zamiast peelingu gruboziarnistego zrobic kawitacje lub

mikrodrmabrazje,albo eksfoliacje kwasem glikolowym

JAK ZAPOBIEGAĆ : utrzymywanie odpowiedniej masy ciała , ochrona tkanki tłuszczowej przed mikrourazami , które powstają m. in. przy noszeniu bardzo obcisłych spodni , racjonalny wysiłek fizyczny / np. taniec, pływanie, spacery, jazda na rowerze / , który umożliwi utrzymanie prawidłowego mikrokrążenia żylno – limfatycznego . Należy unikać długotrwałego stania , siedzenia , noszenia obuwia na obcasie powyżej 5 cm , gorących kąpieli i opalania się . unikanie tłustych potraw,wieprzowiny,jedzen ia konserowego,słodyczy,kawy ,alkoholu
palenia,zdrowa dieta bogata w warzywa,owoce i ryby,drób,stosowanie peelingów,masaże rękawicą sizalową,naprzemienne prysznice chłodna woda potem ciepła,masaże reczne,szczypania

może sie przyda to co napisałam


JAK LECZYMY : wiedząc , że początkowe zmiany dotyczą układu naczyniowego , nasze działania lecznicze powinny rozpocząć się od:

1. Zmniejszenia przepuszczalności naczyń krwionośnych . Idealnymi lekami są tu flawonoidy . W chwili obecnej stosujemy flawonoidy : rutynę, kwercytynę, kemferol , hiperynę . Najwięcej tych aktywnych związków występuje w kasztanowcu zwyczajnym , nagietku , lukrecji , rumianku, szałwi pomarańczy, cytrynie, krwawniku , algach . Inną grupą związków które uszczelniają i jednocześnie działają przeciwzapalnie są saponiny . Do najbardziej skutecznych należy escyna / znajduje się w kwiatach kasztanowca /, ruskogenina / znajduje się w iglicy włoskiej / oraz diosgenina / jest w kozieradce / . Kolejną grupą związków chemicznych , które w pozytywny sposób oddziałują na mikrokrążenie są pochodne puryn np. kofeina , teobromina znajdujące się w kawie, kakao, herbacie. Związki syntetyczne / leki / pomocne w leczeniu cellulitu to : np. Detralex ,Venoruton , Aescin , Calcium dobesilate.

2.Drugi etap leczenia to działanie przeciwobrzękowe. Stosujemy tu delikatne środki moczopędne np. wyciąg z brzozy białej / zawiera aktywną substancję betulinę / polski preparat Intractum Betulae. W działaniach przeciwobrzękowych bardzo pomocne są masaże i drenaże limfatyczne. Po znormalizowaniu funkcjonowania układu naczyniowego i zmniejszenia obrzęku rozpoczynamy kolejny etap leczenia, który jest ukierunkowany na uaktywnienie spalania tłuszczów wewnątrz komórek . Jak ten cel osiągnąć ? Przede wszystkim musimy rozłożyć zbity tłuszcz / trójglicerydy / do wolnych kwasów tłuszczowych , które będą mogły być wykorzystane przez komórki do procesów wytwarzania energii . Aby to osiągnąć należy zwiększyć aktywność enzymu LIPAZY rozkładającego trójglicerydy . Pomocne nam w tym będą : kofeina , teobromina aminofilina a także dihydroergotamina oraz jod / idealnym źródłem jodu , tak pomocnego w leczeniu miejscowym cellulitu są wyciągi z alg , szczególnie rodzaju LAMINARIA/ listownica brunatna / i FUCUS / morszczyn /. Gdy uda nam się rozłożyć trójglicerydy do wolnych kwasów tłuszczowych musimy pomóc dostać się im do wnętrza komórki . Idealnym pomocnikiem okazuje się być L- KARNITYNA.

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

Cytat:
Napisane przez wiolinek_ Pokaż wiadomość
a powidzcie mi czy uczyłyście sie na zjeciach robic tipsy??my wogole nie miałysmy tego przerabiane a widze ze gdzies tu na forum był taki projekt wiem ja to sie robi tylko ze sama sie tego nauczyłam bo w szkole to jedna wielka lipa...
ja paznokcie żelowe miałam w programie i nauczyłam sie dosyc solidnie miałyśmy jak wszystko dosc dobrze nas uczono.

co do pedicure,wszedzie gdzie sprawdzałam pisze że pierwsza jest kąpiel stóp,zazwyczaj kiedy już odsuniemy skórki i zetniesz naskórek z pięt to paznokcie są w miare suche,obcinamy tylko w wypadku mega długich,tak to sie opiłowuje na prosto.
Wyjatek to przy pracy z frezarką,tutaj tylko spryskujemy stopy płynem antyseptycznym i jedziemy skórki frezarka,potem piłujemy paznokcie,potem złuszczamy a nastepnie wygładzamy.
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog

Edytowane przez Basia8212
Czas edycji: 2010-06-16 o 12:36
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-16, 11:28   #2030
dorc 25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 48
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Oj dziękuje BASIU pomogłaś mi w tym bo nie mogłam ruszyc.Jeszcze mam do ciebie prośbe zebys mi napisała zabieg do cery dojrzałej jak sie robi a masz może poisany peedicur???
dorc 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 11:31   #2031
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez dorc 25 Pokaż wiadomość
Oj dziękuje BASIU pomogłaś mi w tym bo nie mogłam ruszyc.Jeszcze mam do ciebie prośbe zebys mi napisała zabieg do cery dojrzałej jak sie robi a masz może poisany peedicur???
Nie ma za coja ci to z głowy teraz napisałam,ja tak nie mam że mam gotowy projekt,bo mam tylko w głowie kolejnosc zabiegu co robimy po kolei i jakich uzywamy składników jakie zalecenia,reszta sama sie pisze,jakbym chciała opisac tak według siebie to bardzo dużo by tego było,opisuje wszystkoAle tutaj na forum są prawidłowe projekty z pedicure

Hmm,do cery dojrzałej stosujemy zabiegi w zaleznosci od rodzaju problemu:
liftingujace,odzywcze,prz eciwzmarszkowe,ujędrniaja ce,stymulujace
np
demakijaz,tonizacja,peeli ng enzymatyczny lub kawitacja,ampułka dla tej cery(lifting,ujędrniaj,na prawcza) + sonoforeza
masaze z ruchami modelującymi dużo ugniatania
maska termomodelujaca lub algowa lub płat kolagenowy

lub zamiast peelingu mikrodermabrazja i kolejno jak dalej,lub eksfoliacja kwasami to przy przebarwieniach

albo zabiegi z galwanizacją katodową stymulującą mięśnie,pobudzająca fibroblasty
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog

Edytowane przez Basia8212
Czas edycji: 2010-06-16 o 11:38
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 11:31   #2032
iwoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

HEJ dziewczynki :-*
co stawiacie,ze bedzie na praktycznym w tym roku ?
moze naczyniowa , albo jakis zabieg na ciało? ja mysle ze moze sie tez pojawic makijaż... co sadzicie ;>?
iwoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 11:40   #2033
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez iwoo Pokaż wiadomość
HEJ dziewczynki :-*
co stawiacie,ze bedzie na praktycznym w tym roku ?
moze naczyniowa , albo jakis zabieg na ciało? ja mysle ze moze sie tez pojawic makijaż... co sadzicie ;>?
makijaż bym odrzuciła bo był już 2 razy,powtórzyli,może byc tak że powtórzą oczyszczanie z tamtego roku,ale ja mysle o pedicurze albo zabieg dla cery naczyniowej lub z przebarwieniami

nie mysle nawet o zabiegu na ciało,ale kto wie,jak bedzie to cos sie napisze
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 11:45   #2034
wiolinek_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 8
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

mam jeszcze pytanie bo słyszałam ze objętość pracy musi też być dość spora czyli ponad osiem stron jeżeli bedzie makijaż to co na osmiu stronach napisać pobobno jak jest mało napisane to od razu oblewają tak prace i sie chyba tego boje...
wiolinek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 11:53   #2035
iwoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Chyba nie daza znowu oczyszcznia... ja mam wrażenie ze jest juz za bardzo ten temat oklepany , a co myslisz o dojrzalej ?

z przebarwiniami co mozna zrobic ... mikrodermabrazje i j rozjasniac ...wit. c wprowadzona jonoforeza... :| ?

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------

nie wystarczy Ci czasu na 8 str... chyba trzeba miec 2 albo 3 musze sprawdzic :P

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

nie ma napisanej ilosci str
mysle ze tak jak na maturze pewnie musisz przekroczyc połtorej ale , ważne jest zebys odpowiedzila na wszystkie pukt bo to jest oceniane a nie ilość str
iwoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 11:54   #2036
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez iwoo Pokaż wiadomość
Chyba nie daza znowu oczyszcznia... ja mam wrażenie ze jest juz za bardzo ten temat oklepany , a co myslisz o dojrzalej ?

z przebarwiniami co mozna zrobic ... mikrodermabrazje i j rozjasniac ...wit. c wprowadzona jonoforeza... :| ?

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------

nie wystarczy Ci czasu na 8 str... chyba trzeba miec 2 albo 3 musze sprawdzic :P
ale dużo osób poległo na oczyszcaniu w tamtym roku w czerwcu,kto wie czy nie dadzą,jak im sie klucza nie bedzie chciało robic.

Kochana,na same wypisanie załozeń,diagnozy i reszt to już miałam 3 strony,trzeba pisac przejrzyscie,na próbnym z zabiegiem dla cery naczyniowej napisałam 8 stron A4,samych zalecień miałam 1 stronę i czasu mi starczyło,to jest 240minut.
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 12:00   #2037
iwoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

No w sumie racja mi tez zawsze wychodziło tak 7, 8 str chyba przesadzilam z tymi 3ma hihi
napisz prosze co bys zrobila w cerze z przebarwianiami ale nie projekt tylko przykład co proponujesz ?
iwoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 12:01   #2038
dorc 25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 48
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Jeszcze raz ślicznie dziekuje Basiu ty to masz wszystko w głowie? naprawde dasz sobie rade ze wszystkim a opisz mi jeszcze na zabieg z przebarwieniami i na oczyszczanie sam zabieg,bo jak piszesz że może sie powtórzyc a oczyszczania nie miałam wiec nie umiem napisać
dorc 25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 12:12   #2039
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez iwoo Pokaż wiadomość
No w sumie racja mi tez zawsze wychodziło tak 7, 8 str chyba przesadzilam z tymi 3ma hihi
napisz prosze co bys zrobila w cerze z przebarwianiami ale nie projekt tylko przykład co proponujesz ?
demakijaż tonizacja,peeling kawitacyjny(albo mikrodermabrazja),lub normalny peeling enzymatyczny,tonizacja,am pułka wit C jonoforeza lub sonoforeza plus żel ,maseczka kremowa,algowa rozjasniająca ,krem na przebarwienia ale to zalezy tez do jakiej cery robimy jakie ma cechy itp

albo zabieg z kwase glikolowym lub kojowym
demakijaz,tonizacja,odtłu szczenie,kwas,neutralizat or,zmycie kwasu wodą chłodną,tonizacja,maska

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Cytat:
Napisane przez dorc 25 Pokaż wiadomość
Jeszcze raz ślicznie dziekuje Basiu ty to masz wszystko w głowie? naprawde dasz sobie rade ze wszystkim a opisz mi jeszcze na zabieg z przebarwieniami i na oczyszczanie sam zabieg,bo jak piszesz że może sie powtórzyc a oczyszczania nie miałam wiec nie umiem napisać
myślę,że napiszę,praktycznie wszystko jest podane w załacznikach i zadaniu,musisz znac kolejnosci zabiegów,co robimy i przeciwskazania,cechy skóry,zalecenia i składniki aktywne,co stosujemy do poszczególnych certo moim zdanem najwazniejsze
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-16, 12:13   #2040
kasiaszuba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 59
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

2-3 STRONY? TO CHYBA TROSZKĘ ZA MAŁO, 2 strony to same załozenia, diagnoza, wkazania i przeciwskazania, wykaz sprzetu , preparatów zajmuje, jak nie więcej. Mi jak pisałam projekty zajmowało 7-8 stron.
__________________
Myśl. Wierz, Marz, Miej odwagę!!
kasiaszuba jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:45.