Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-08, 08:25   #601
buszmenkaaa
Raczkowanie
 
Avatar buszmenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 262
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

to sobie moge pomarzyc o probkach... ale nastepnym razem poprosze
buszmenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 11:29   #602
Kathja
Zadomowienie
 
Avatar Kathja
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 179
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez buszmenkaaa Pokaż wiadomość
to sobie moge pomarzyc o probkach... ale nastepnym razem poprosze
A może napisz @ do Pani Lidii, że dopiero doczytałaś że o próbki trzeba się upomnieć i że bardzo chciałabyś przetestować coś tam co tam chcesz i czy mogą dołączyć do Twojego zamówienia, myslę że jak nie wysłali to nie powinno być problemu
__________________
Hold The Line..
Scorpions

Kathja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 14:24   #603
buszmenkaaa
Raczkowanie
 
Avatar buszmenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 262
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

w sumie racja nie zaszkodzi poprosić. a jak juz paczka wyslana, no to trudno na pewno bedzie nastepny raz
poprosiłam o 4 próbki, nie wiem czy nie za dużo, ale to mój pierwszy raz
buszmenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 17:55   #604
anitqqq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

w mazidłach kupiłam keratynę, panthenol i jedwab . Chciałam zapytać czy mogę dodać ich lub jednego z tych produktów do odżywki z apteczki babuni wzmacniającej i ew. ile gram /kropli ich/jego dać na 200g tej odżywki z góry dzięki
anitqqq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 21:27   #605
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Zrobiłam po raz drugi bazowy żel algowo-witaminowy, ale tym razem dałam mniej alginatu, ciągle mieszając mikserkiem, wsypując po troszku i znów mam grudki
Poddaję się
Mam też problem z olejem z malin, który jest "brudny" zielony, a powinien być pomarańczowy. Pisałam do nich, ale nie dostałam odpowiedzi
To moje pierwsze zamówienie w mazidłach..
durka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 14:56   #606
patymka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 28
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziewczyny, piszę z prośbą o radę (jeśli to nieodpowiedni wątek - dajcie znać )

W zał. zdj. mojego problemu - przebarwienia/ślady.. nie tylko po trądziku, wszystkie skaleczenia, podrażnienia po goleniu zostawiają mi takie ciemne ślady - z niektorymi walcze od roku, dwóch a nadal są widoczne
Lokalizacja to głownie plecy i nogi.

Stosowałam toniki cytrynowe, acne-derm, no scar, tonik z kwasami AHA 10% z BU, maści cynkowe i sudocrem na świeże podrażnienia, poza tym oczywiscie nawilżam skórę, głownie pentanolem w piance, maścią nagietkową i allantoiną.
Stosowałam też serum na przebarwienia m.in. z Farmony - nie pomagało..

Dzisiaj byłam u dermatologa, który stwierdził, ze to problem kosmetyczny i nie jest w stanie mi pomóc - powinnam wybrać się do dobrej kosmetyczki na jakieś zabiegi lub do kosmetologa.

Wracając do mazidel bo oczywiście w tej sprawię piszę - czy mogłybyście doradzić co kupić aby zwalczyc te ślady?
Kwas glikolowy to dobry wybór? Myślałam o tym toniku - glikolowym 5% Jaki hydrolat do tego byłby najlepszy? Skórę chronię przed słoncem, nie opalam więć może coś mocniejszego? Poza tym planowalam kupić też mocznik i dodawać do allantoiny (mam na myśli maść apteczną) i tak nawilżać plecy.

Co jeszcze, co jeszcze... ?? Poradzcie!
patymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 12:17   #607
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez anitqqq Pokaż wiadomość
w mazidłach kupiłam keratynę, panthenol i jedwab . Chciałam zapytać czy mogę dodać ich lub jednego z tych produktów do odżywki z apteczki babuni wzmacniającej i ew. ile gram /kropli ich/jego dać na 200g tej odżywki z góry dzięki
Dodać możesz ,ale po "tuningu" półproduktami odżywka będzie ważna 1 - max.2 tyg. (biorąc pod uwagę obecne temperatury to raczej tydzień niż dwa ), dlatego najlepiej podziel ją sobie na porcje, a stężenia masz podane na stronie mazideł

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

Cytat:
Napisane przez durka Pokaż wiadomość
Zrobiłam po raz drugi bazowy żel algowo-witaminowy, ale tym razem dałam mniej alginatu, ciągle mieszając mikserkiem, wsypując po troszku i znów mam grudki
Poddaję się
Mam też problem z olejem z malin, który jest "brudny" zielony, a powinien być pomarańczowy. Pisałam do nich, ale nie dostałam odpowiedzi
To moje pierwsze zamówienie w mazidłach..
spokojnie , na pewno Ci odpiszą
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-14, 14:53   #608
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Biochemiczki pomóżcie! kończy mi się żel Aloe Vera "Aloesowa pierwsza pomoc" firmy Paloma Kojarzycie który to prawda?
jak wiadomo wycofali go Szukam jakiegoś następcy i tak myśle że może sama bym sobie taki żelik zrobiła Oprócz aloesu w składzie ma również Panthenol, Betaine, Kolagen, Elastyne Z uwagi że w mazidłach jest 100% żel z aloesu no i pozostaje reszta składników. Przydałby się jeszcze jakiś konserwant.. tylko jaki Ma któraś wizje jak możnaby taki żel stworzyć ?
Każda sugestia będzie pomocna!
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )

Edytowane przez judge
Czas edycji: 2010-07-14 o 14:55
judge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 15:04   #609
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość
Biochemiczki pomóżcie! kończy mi się żel Aloe Vera "Aloesowa pierwsza pomoc" firmy Paloma Kojarzycie który to prawda?
jak wiadomo wycofali go Szukam jakiegoś następcy i tak myśle że może sama bym sobie taki żelik zrobiła Oprócz aloesu w składzie ma również Panthenol, Betaine, Kolagen, Elastyne Z uwagi że w mazidłach jest 100% żel z aloesu no i pozostaje reszta składników. Przydałby się jeszcze jakiś konserwant.. tylko jaki Ma któraś wizje jak możnaby taki żel stworzyć ?
Każda sugestia będzie pomocna!
jako zamiennik możesz stosować ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...l-aloesowy.htm dostępny na dozie
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 15:22   #610
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
jako zamiennik możesz stosować ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...l-aloesowy.htm dostępny na dozie
No i wystarczy zapytać na wizażu) skład niemal identyczny ! ciekawe czy dostane go w zwykłej aptece
Dziękuje Ci bardzo
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 11:22   #611
patymka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 28
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Czy mogę dodać keratynę do mgiełki wzmacniającej z Radicala?


Skład: Aqua, Alcohol Denat., Cetrimonium Chloride, Equisetum Arvense Extract, Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Laureth-10, Polyquaternium 20, PEG - 25 Paba, Panthenol, Cameliaa Sinensis, Parfum, Hexyl Cinnamal, Buthylphenyl Methylpropional, Citronello, Linalool.
patymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-15, 13:48   #612
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez patymka Pokaż wiadomość
Czy mogę dodać keratynę do mgiełki wzmacniającej z Radicala?


Skład: Aqua, Alcohol Denat., Cetrimonium Chloride, Equisetum Arvense Extract, Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Laureth-10, Polyquaternium 20, PEG - 25 Paba, Panthenol, Cameliaa Sinensis, Parfum, Hexyl Cinnamal, Buthylphenyl Methylpropional, Citronello, Linalool.
tu juz masz proteiny , nadmiar protein predzej lub później wysusza wlosy , ale może masz bardzo przetłuszczające wlosy , to możesz dodac keratyne
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 14:15   #613
patymka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 28
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dzięki za szybką odpowiedz

Myje włosy codziennie, ale są cienkie i delikatne więc chcialam ukręcić coś na wzmocnienie.

Czyli lepiej bedzie jak sobie zmieszam to z hydrolatem i czymś takim będę spryskiwać włosy?

Jest sens dodawania keratyny do szamponu?
patymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 14:32   #614
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez patymka Pokaż wiadomość
Dzięki za szybką odpowiedz

Myje włosy codziennie, ale są cienkie i delikatne więc chcialam ukręcić coś na wzmocnienie.

Czyli lepiej bedzie jak sobie zmieszam to z hydrolatem i czymś takim będę spryskiwać włosy?

Jest sens dodawania keratyny do szamponu?
Polecałabym psikadło hydrolatowe z keratyną, dobry byłby tez pantenol i jakiś humektant.
W tej mgiełce masz alkohol, który może wysuszyć.
Lepszym pomysłem od szamponu jest dodanie keratyny do odżywki (lub właśnie mgiełka na hydrolacie).
I rację ma natalia1, nadmiar protein może przekarmić włosy więc przy kuracji proteinowej nawilżaj je.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 14:50   #615
patymka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 28
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziękuję Syrenko ;-)

Zrobię tak jak radzisz. Pozdrawiam
patymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 16:37   #616
buszmenkaaa
Raczkowanie
 
Avatar buszmenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 262
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dodalam mocznik do mleczka babydream. Wysmarowałam sobie stopy i po jakims czasie zaczely mnie szczypac i piec nogi czy to normalne? czy moze za duzo mocznika dodalam?
buszmenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 16:43   #617
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
jako zamiennik możesz stosować ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...l-aloesowy.htm dostępny na dozie
Nie widze go na dozie?
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 16:54   #618
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez buszmenkaaa Pokaż wiadomość
Dodalam mocznik do mleczka babydream. Wysmarowałam sobie stopy i po jakims czasie zaczely mnie szczypac i piec nogi czy to normalne? czy moze za duzo mocznika dodalam?
Mnie piekła skóra przy moczniku tylko wtedy kiedy posmarowałam podrażnioną (depilacją) skórę.

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:49 ----------

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Nie widze go na dozie?
Dziewczyna na zakręconym forum, Eloe, dostała informacje od dozu, że nie będą mieli żelu, bo go producent wycofuje
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 12:32   #619
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez buszmenkaaa Pokaż wiadomość
Dodalam mocznik do mleczka babydream. Wysmarowałam sobie stopy i po jakims czasie zaczely mnie szczypac i piec nogi czy to normalne? czy moze za duzo mocznika dodalam?
Mocznik w wyższych stężeniach ma działanie złuszczające (tak jak kwasy), więc po prostu za dużo go dałaś, następnym razem nie dawaj więcej niż 5%
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-21, 14:15   #620
karoleena
Rozeznanie
 
Avatar karoleena
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Jukej
Wiadomości: 761
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Drogie Czarownice
Zaczynam z naturalna pielegnacja i przysiegam brnelam dzielnie przez watki o naturalnej pielegnacji i nadal mam kilka zapytan-
1) Czy hydrolaty z mazidel sa najlepsze wg Was? (podstepne pytanie)
2) Planuje roze stulistna i oczar, duze pojemnosci, bo na codzien nie ma mnie w Polsce, wiec pytanko- na jak dlugo starcza Wam pojemnosc 500 ml? Jak to jest z data waznosci?nie potrafilam znalesc na stronie..
3) to samo pytanie o kwas HA- jaka ma date zazwyczaj? czy to dobry pomysl kupic max 200 ml zelu, a zapasy porobic na BU w proszku??
4) najwazniejsze- czy moge te trzy produkty stosowac bezpiecznie w ciazy?

Dziekuje pieknie za pomoc

Edytowane przez karoleena
Czas edycji: 2010-07-21 o 14:16
karoleena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 14:55   #621
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez karoleena Pokaż wiadomość
Drogie Czarownice
Zaczynam z naturalna pielegnacja i przysiegam brnelam dzielnie przez watki o naturalnej pielegnacji i nadal mam kilka zapytan-
1) Czy hydrolaty z mazidel sa najlepsze wg Was? (podstepne pytanie)
2) Planuje roze stulistna i oczar, duze pojemnosci, bo na codzien nie ma mnie w Polsce, wiec pytanko- na jak dlugo starcza Wam pojemnosc 500 ml? Jak to jest z data waznosci?nie potrafilam znalesc na stronie..
3) to samo pytanie o kwas HA- jaka ma date zazwyczaj? czy to dobry pomysl kupic max 200 ml zelu, a zapasy porobic na BU w proszku??
4) najwazniejsze- czy moge te trzy produkty stosowac bezpiecznie w ciazy?

Dziekuje pieknie za pomoc
1) - jak dla mnie wszystkie są podobne . A miałam i z Mazideł, BU, ZSK i Naturalisa. A jeśli są jakieś różnice to jak dla mnie drobne.
2) Data ważności jest długa - zazwyczaj coś koło 1-2 lat. A na jak długo wystarczają to już bardzo różnie, ale 500ml myślę, że na całkiem długo wystarczy. Choć ja bym Ci radziła wziąć parę małych buteleczek róznych hydrolatów na testy. Bo te 2 niby są najbardziej popularne i większości ludziom pasują, ale moim ulubionym jest np. rumiankowy
3) HA też ma długą datę (przynajmniej ten w proszku, bo już rozrobionego nie kupuję, więc nie wiem) - też coś koło 1-2lat.
4)

Mam nadzieję, że trochę pomogłam
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 14:59   #622
karoleena
Rozeznanie
 
Avatar karoleena
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Jukej
Wiadomości: 761
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

oczywiscie, ze pomoglas! Dziekuje Ci pieknie!!
karoleena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 17:38   #623
anwen
Zadomowienie
 
Avatar anwen
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zamość<->Kraków
Wiadomości: 1 185
GG do anwen
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziewczyny dostałam dziś keratynę i tak się zastanawiam czy mogę ją dodać do takiej odżywki w spreyu- zostało mi mniej więcej 60ml więc szkoda by mi było ją wylewać, ale samodzielnie nie spisuje się jakoś szczególnie:
Nivea, Odzywka w spreyu Diamentowy Blask
Skład: Aqua, Zantedeschia Aethiopica Flower Extract, Panthenol, Cetrimonium Chloride, Polyquaterium-4, Ctetareth-20, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Butylene Glycol, Citric Acid, Sodium Benzoate, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Alpha- Isomethyl Ionone, Parfum.

Przy okazji- czy po dodaniu keratyny ważność produktu będzie tylko ok. 2 tyg? Czy gdybym ją trzymała w lodówce byłoby dłużej?
__________________
Włosomaniaczka - od 1.12.2009

od 06.2010 piję pokrzywę i olej z wiesiołka
27.10.11 -Prawo Jazdy

od 18.06.12 ćwiczę z Ewą Chodakowską

Włosy 2011-2012



Blog - Jak dbać o długie włosy?
www.anwena.blogspot.com
anwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 22:02   #624
MagicDream
Raczkowanie
 
Avatar MagicDream
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Z domu xD
Wiadomości: 438
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dobry wieczór prosze o pomoc chce zakupic VOLUPLUS i uzywac do biustu.Chcialabym dodac go do oliwki babydream moge? i ile go dodac ?
__________________
65...64...63...62...61...60...59 ...58...57




''Byles dla mnie wszystkim w co wierzylam...''
MagicDream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 07:59   #625
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez MagicDream Pokaż wiadomość
Dobry wieczór prosze o pomoc chce zakupic VOLUPLUS i uzywac do biustu.Chcialabym dodac go do oliwki babydream moge? i ile go dodac ?
Przecież opis tego na stronie Mazideł jest więcej niż szczegółowy ...
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 09:53   #626
MagicDream
Raczkowanie
 
Avatar MagicDream
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Z domu xD
Wiadomości: 438
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
Przecież opis tego na stronie Mazideł jest więcej niż szczegółowy ...
Tak ale ja chce dodac do oliwki babydream a ona ma 250 ml i niewiem jaki ciężar właściwy i dlatego niewiem jak wyliczyć ile dodać żeby było 5% volum
__________________
65...64...63...62...61...60...59 ...58...57




''Byles dla mnie wszystkim w co wierzylam...''
MagicDream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 19:29   #627
katarzynna
Przyczajenie
 
Avatar katarzynna
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 20
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez MiaVall Pokaż wiadomość
Czy któraś z was zauważyła jakieś cudowne właściwości balsamu copaiba? Kupiłam niedawno całkiem spora ilosc i troche sie rozczarowałam, bo poki co efektów nie widze, a moze ja zbyt niecierpliwa jestem? stosuje go od jakis 5 dni, najpierw miejscowo na wypryski - zero efektów, pozniej do kremu - tez zero.
Ale zeby nie bylo tak smutno, to ostatnio zrobilam jedwabno-kreatynowe serum do włosow [prosciutkie, bo ja dopiero wkrecam sie w mazidla] i jestem zachwycona! moje włosy sa mieciutkie jak nigdy!
U mnie copaiba cudownie przedłużył żywot wyprysku do dwóch miesięcy (sic!). Niespodzianka wyskakuje mi w tym samym miejscu raz w miesiącu, tym razem nie wyskoczyła, ale tylko dlatego, że nie zdążyła zniknąć.
katarzynna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 23:20   #628
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Chciałabym do bazy dodać witaminę E inne wynalazki. Niestety nie jestem na tyle obeznana aby ukręcić sobie krem.

Czy ta baza jako podstawowa może być czy lepiej kupić składniki bo to jest krem i tak z zawartością szkodliwych substancji ?



Ingredients:-
Aqua (Water), Cetearyl Ethylhexanoate, Stearic Acid, Prunus Dulcis (Sweet Almond Oil), Glyceryl Stearate SE, Propylene Glycol, Cera Alba, Cetyl Acetate, Cetearyl Alcohol, Anthemis Nobilis (Roman Chamomile), Lavandula Angustifolia (Lavender), Panax Ginseng, Symphytum Officinale (Comfrey), Tocopheryl Acetate, Sodium PCA, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Disodium EDTA, Ethyl Hexyl Glycerin, Methylisothiazolinine.
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 15:11   #629
patymka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 28
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziewczyny, od 3ech tygodni stosuję tonik z kwasem glikolowym na plamy po wypryskach/wrastajacych wlosach - pierwsze kilka dni bylo to stęzenie 5%, póżniej 10%, nastepnie kilka dni przerwy bo wyjechałam i nie zabralam ze soba. Od kilku dni smaruje się tonikiem z 15% kwasu - i nie widze zadnych efektow! ( Moze minimalne zbladly te plamki..ale zadnego zluszczenia, nic

Cos nie tak ze stezeniem czy powinnam przy nastepnych zakupach wziac jakis inny kwas?
patymka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 19:16   #630
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez patymka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, od 3ech tygodni stosuję tonik z kwasem glikolowym na plamy po wypryskach/wrastajacych wlosach - pierwsze kilka dni bylo to stęzenie 5%, póżniej 10%, nastepnie kilka dni przerwy bo wyjechałam i nie zabralam ze soba. Od kilku dni smaruje się tonikiem z 15% kwasu - i nie widze zadnych efektow! ( Moze minimalne zbladly te plamki..ale zadnego zluszczenia, nic

Cos nie tak ze stezeniem czy powinnam przy nastepnych zakupach wziac jakis inny kwas?
ja też tak miałam to strasznie slabe jest , więc nalożylam prosto z buteleczki na twarz , nic nie piekło i troche się połuszczyło ,, ale mało .
Teraz planuje zakup 70% kwas glikolowy w ZSK .Tak z ciekawości , bo jeszcze tego kwasu nie miałam
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-26 22:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:23.