Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-31, 01:13   #2791
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Pharmaceris A, Maxima - Sensilium
(Krem - ratunek dla skóry podrażnionej i zaczerwienionej)

Skład: Aqua, Canola Oil, Glycerin, Panthenol, Steareth-2, Steareth-21, Allantoin, Dimethicone, Stearid Acid, Shea Butter (Butyrospermum Parkii), Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, Methylparaben, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid

a co myslisz o tym?

---------- Dopisano o 01:13 ---------- Poprzedni post napisano o 01:10 ----------

Płyn miceralny Avene

Skład: avene thermal spring water, cocoamidopropyl betainamide mea chloride, poloxamer 188, bisabolol, fragrance (parfum), peg/ppg-14/4 dimethicone, sodium cloride, sodium hyaluronale, trisodium edta. (Eau thermale d'Avene 96%).


czy on moze sie przyczyniac do zapychania skóry?
__________________
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 01:24   #2792
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez biala Pokaż wiadomość
Dziękuję Korah za analizę składu peelingu z Alterry.
Ostatnio (po użyciu Lotion niebieski BD) stan mojej cery się pogorszył - dotąd gładkie czoło pokryło się krostami a i broda poszalała ;( Cóż w takim razie nie będę jej drażnić - skoro ten peeling jest za mocny dla twarzy wrażliwej.

Dziękuję


Powtarzam po raz kolejny, i będe powtarzać do skutku, że do naturalnych skladów cera musi się przyzwyczaić, jesli wyskakują krostki, to znak, że cera się oczyszcza. Oczywiście nie neguje, że lotion mógl zapchac, odradzam jednak zbyt szybko i pochopnie się zniechęcać. Poza tym trzeba wdrożyć odpowiednie oczyszczanie cery.

---------- Dopisano o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 23:13 ----------

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość
witam

korah, chyba te kapsułki żelatynowe A+E mnie zapychają dwa razy użyłam ich na noc i wczoraj i dziś obudziłam się z nowymi małymi zaskórnikami!
bo to raczej nie tonik Pro odświeżający ziaji? jego używam trochę dłużej
tonik:
Skład: Aqua (Water), Glycerin, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Panthenol, Thymus Vulgaris (Thyme) Flower/Leaf Extract, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Citric Acid.

Co myślisz o kapusłkach gal serum pod oczy?
Sklad: Caprylic/Capric Triglyceride, Gelatin, Glycerin, Borago Officinalis Seed Oil, Oenothera Biennis Oil, Parfum, Hexyl Cinnam-aldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Tocopheryl Acetate, CI 16255


Kapsulki Gal oczwiście mogly zapchac, tego można ię bylo spodziewać. Prosże przeczytaj moją powyższą wypowiedź do postu Bialej. Polecam też lekturę KWC, w tym mojej recenzji: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...twist-off.html
Tego pelingu nie polecam używac jeśli masz jakieś krostki na buzi, bo raz że mógl rozsiać krostki, to jeszcze ma sklad wątpliwy, kóry wzmaga trądzik. Co do kapsulek Gal pod oczy oraz pozostalych, to nie polecam. Tylko te z Wit. A+E są godne zakupu i także się nadają pod oczy.

---------- Dopisano o 23:24 ---------- Poprzedni post napisano o 23:18 ----------

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Witam,
mam pytanie odnośnie kremu
A-Derma, Epitheliale (Krem regenerujący)

Skład: aqua, butyrospermum parkii (shea butter) fruit, glyceril stearate, glycerin, ethoxydiglycol, squalane, cyclomethicone, avena sativa (oat) kernel flour, stearic acid, avena sativa (oat) kernel oil, batyl alcohol, cetearyl alcohol, cetearyl glucoside, dimethiconol methylparaben, propylparaben, retinol, tocopheryl acetate, triethanolamine

czy krem ten będzie odpowiedni do cery mieszanej na noc jako krem nawilżający czy lepsza by była emulsja nawilżająca Cetaphil?Dodam, że obecnie teczę trądzik, choć większym moim problemem są zaskórniki na nosie, brodzie i czole..Poszukuję czegoś do nawilżenia buziaka.
Z gory dziękuje

Ten będzie lepszy od Cetaphilu, ale mimo wszystko radze z nim uważać ze względu na glyceryl stearate może wywolać wysyp. Mimo to jest godny wyprobowania, jesli nie masz nadwrażliwości na konserwanty.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-31 o 01:21
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 01:28   #2793
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

czy przemywanie twarzy woda utleniona moze szkodzic? wlasnie przeczytałam na innym watku jakies strasznosci nt temat i jestem przerazona!
niech juz przuychodzi do mnie to zamowienie z BU! !!

Korah: czyba własnie glyceryl stearate mnie zapycha bo po uzywaniu Cetaphilu 2 tygodnie nie mogłam poznać swojej trwarzy..
__________________

Edytowane przez Rarrka90
Czas edycji: 2011-03-31 o 01:29
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 01:33   #2794
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
Pharmaceris A, Maxima - Sensilium
(Krem - ratunek dla skóry podrażnionej i zaczerwienionej)

Skład: Aqua, Canola Oil, Glycerin, Panthenol, Steareth-2, Steareth-21, Allantoin, Dimethicone, Stearid Acid, Shea Butter (Butyrospermum Parkii), Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, Methylparaben, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid

a co myslisz o tym?

---------- Dopisano o 01:13 ---------- Poprzedni post napisano o 01:10 ----------

Płyn miceralny Avene

Skład: avene thermal spring water, cocoamidopropyl betainamide mea chloride, poloxamer 188, bisabolol, fragrance (parfum), peg/ppg-14/4 dimethicone, sodium cloride, sodium hyaluronale, trisodium edta. (Eau thermale d'Avene 96%).


czy on moze sie przyczyniac do zapychania skóry?

Pharmaceris ma dobry sklad, lagodzący i natluszczajacy, jednak tak jak napisal producent, jest to krem ratunek, należy go stosowac sporadycznie i doraźnie. Do twarzy jest za tlusty. Do rąk bylby dobry. Avenka jest niewątpliwie lagodna, jednak moze zapchać. Moze i warto wyprobować.

---------- Dopisano o 23:33 ---------- Poprzedni post napisano o 23:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
czy przemywanie twarzy woda utleniona moze szkodzic? wlasnie przeczytałam na innym watku jakies strasznosci nt temat i jestem przerazona!
niech juz przuychodzi do mnie to zamowienie z BU! !!

Korah: czyba własnie glyceryl stearate mnie zapycha bo po uzywaniu Cetaphilu 2 tygodnie nie mogłam poznać swojej trwarzy..

Oj, nie radzę wody utlenionej, narusza barierę ochronna, może także powodować powstawanie większych blizn po wypryskach. Nie jes typod tym względem najgorsza, gorszy jest już tylko spirytus salicylowy.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-31 o 01:30
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 01:35   #2795
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dzięki Korah dzieki Tobie moze w koncu bede miala ladna cere
__________________
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 08:18   #2796
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Kapsulki Gal oczwiście mogly zapchac, tego można ię bylo spodziewać. Prosże przeczytaj moją powyższą wypowiedź do postu Bialej. Polecam też lekturę KWC, w tym mojej recenzji: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...twist-off.html
Tego pelingu nie polecam używac jeśli masz jakieś krostki na buzi, bo raz że mógl rozsiać krostki, to jeszcze ma sklad wątpliwy, kóry wzmaga trądzik. Co do kapsulek Gal pod oczy oraz pozostalych, to nie polecam. Tylko te z Wit. A+E są godne zakupu i także się nadają pod oczy.[COLOR="Silver"]

.
dzięki, mam nadzieję że rzeczywiście cera mi sie przyzwyczai, bo mam dość tego że cokolwiek użyje nowego to mnie zapycha! tylko ten lotion BB nie zapchał ale on dość słabo nawilża
chodziło ci o tonik nie peeling, prawda? a jakie tam sa watpliwe składniki? wydaje się być w miarę naturalny....

a widziałąs kapsułki do paznokci z keratyną? wszyscy polecają....
Skład: Ricinus Communis Seed Oil, Gelatin, Glycerin, Oenothera Biennis Oil, Borago Officinalis Seed Oil, Malaleuca Alternifolia Leaf Water, Parfum, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate, CI 42051, Titanum dioxide, Mica
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 11:08   #2797
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

a jak dlugo cera powinna sie tak oczyszczac przy uzywaniu naturalnych kosmetykow?

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Korah
a co powiesz o tym:

Amla indyjski olejek do włosów
Olejek Amla zawiera wyciąg z owoców amla (amalaki - agrestu indyjskiego), sprawia, że włosy stają się po nim są sprężyste, zdrowe, błyszczące. Będziesz mieć wrażenie, że włosy są odżywione od środka i mieć poczucie lepszej pielęgnacji. Amla ma świeży, orientalny zapach, jest sekretem pięknych włosów kobiet z Indii. OLEJEK DABUR AMLA PRZEZNACZONY JEST DLA WŁOSÓW OD CIEMNEGO BLONDU PO CZARNE.

Jak używać:

* W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów wmasuj 1 do 2 łyżeczek olejku w skórę głowy oraz włosy i odczekaj pewien czas (idealnie ok. 1 godziny ale można również pozostawić olejek we włosach na cała noc a głowę umyć rano)
* Następnie użyj dobrego szamponu takiego jak na przykład Shikakai. Wmasuj delikatnie szampon we włosy oraz skórę głowy następnie spłucz dokładnie
* Najlepsze rezultaty osiągniesz używając olejek 3 razy w tygodniu

Ingredients
Light liquid paraffin, RBD Canola oil, RBD Palmolein oil, Parfume, EXTRACT,TBHQ, CI 47000, CI 616565, CI 26100
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-31, 11:25   #2798
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah: zamówiłam na all. ten fitr, kupiam go na all.
Własnie przyszedł, widać, że nowy, jest z pompk, która musialam kilka razy nacisnąć, żeby coś wyszło więc wnioskuje, że jest nie używany itp, data ważności do 09.2014r.
Wypróbowałam na ręku i ma dosyć intensywny zapach ale nie bieli i ładnie nawilża.
Wiem, że był już analizowany i polecany, ale z racji tego, że moja skóra się buntuje chciałabym Cię poprosić, żebyś jeszcze raz spojrzała na skład.
Zdecydowałam się na niego bo ma wysoki filtr, brak Parasola i "powinien"nie zapychać.

Soraya balsam do opalania spf 45.

Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnmate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Stearate, Cocoglycerides, Ethylhexyl Triazone,Decyl Oleate, Cyclopentasiloxane, Polypropylsilsequioxane, Cetyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate,Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Maris Aqua, Pyrus Malus Fruit Extract, Tocopherol, Allantoin, Panthenol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylopropional (Lilal), Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde (Lyral), Isoeugenol, Limonene, Linalool

Bardzo Ci dziękuje Jesteś niezastąpiona!
__________________

Edytowane przez Rarrka90
Czas edycji: 2011-03-31 o 11:26
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 15:57   #2799
milandia01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 43
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Potrzebuję kosmetyków do opalania, które nie będą zapychać.
Korah poszukałam z firm, które mają naturalne kosmetyki i znalazłam takie:

SUN SENSITIV PRZECIWZMARSZCZKOWE MLECZKO PRZECIWSŁONECZNE SPF 15
wodno-alkoholowy wyciąg z nagietka*, olej sojowy, tlenek cynku, dwutlenek tytanu, gliceryna roślinna, squalan, alkohol tłuszczowy, lecytyna, olej kokosowy, celuloza, Glyceryl Stearate Citrate, kofeina, olej ze słonecznika*, kwas hialuronowy, olej migdałowy*, olej z oliwek*, olej z jojoby*, ksantan, kwasy stearynowe,, wit. E, substancja aktywna z drożdży, masło shea* , sterole roślinne, żel z aloesu*, substancja aktywna z ruszczyka, wit. C, hydrolat z oczaru wirginijskiego*, hydrolat z kwiatu róży*, mieszanka olejków eterycznych
SUN SENSITIV SPRAY PRZECIWSŁONECZNY SPF 15
wodno-alkoholowy wyciąg z nagietka*, olej sojowy*, tlenek cynku, dwutlenek cynku, lecytyna, naturalny faktor nawilżający, gliceryna roślinna, olej ze słonecznika*, substancja czynna z korzenia lukrecji, kwas stearynowy, olej kokosowy, trójglicerydy (mieszanka olejów roślinnych), ksantan, wit. E, substancja czynna z drożdży, sterole roślinne, wit. C, hydrolat z oczaru wirginijskiego*, hydrolat z kwiatu róży*, mieszanka olejków eterycznych
*składniki pochodzące z upraw ekologicznych

SUN SENSITIVNABŁYSZCZAJĄCY SPRAY SAMOOPALAJĄCY
Składniki: wodno-alkoholowy wyciąg z makadamii (bio-alkohol)*, roślinna gliceryna, naturalny czynnik samoopalający (DHA), substancja czynna na bazie cukru (naturalny samoopalacz), czynnik nawilżający (na bazie pszenicy), olej słonecznikowy*, ksantan, olej rycynowy*, krzem mineralny, żel z aloesu*, hydrolat z płatków róż*, hydrolat z kwiatu lawendy*, ekstrakt z zielonej herbaty*, dwutlenek tytanu, mika, tlenek cyny, mieszanka olejków eterycznych
SUN SENSITIV SAMOOPALACZ
wyciąg z aloesu*, olejek sojowy*, roślinna gliceryna, trójglicerydy (mieszanka olejków roślinnych), roślinny olejek glicerynowy, naturalny czynnik samoopalający (DHA), trójglicerydy (mieszanka olejków roślinnych), ester kwasu glicerynowego, alkohol tłuszczowy, substancja aktywna z cukru (naturalny samoopalacz), olejek ze słonecznika*, olejek z jojoba*, wit. E, ksantan, hydrolat kwiatów róży*, hydrolat kwiatu lawendy*, wyciąg z zielonej harbaty*, wit. C, mieszanka olejków eterycznych
proszę o analizę składów. Korah znasz kosmetyki do opalania i po opalaniu, które nie zapchają ?
Z góry dziękuję bardzo za pomoc
milandia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 19:52   #2800
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Fridge by yDe 1.2 water coat długotrwałe nawilżenie

INGREDIENTS: Water (Aqua), Rosa Damascena Flower Water, Theobroma Cacao Seed Butter, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Sorbitan Stearate and Sucrose Cocoate, Glycerin, Cera alba, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit, Citrus Grandis (Grapefruit) Seed Extract, Xsantan gum, Lavandula Angustifolia Oil, Rosa Damascena Flower Oil, Eugenol, Geraniol, Linalool, Citronellol

-poddałam się reklamowanym dzisiaj w PytaniuNaŚniadanie kosmetykom i zastanawiam się czy, rzeczywiście są takie "eko & organic" + warte swojej ceny 180zł..

La Rocha Posay, Hydraphase meseczka nawilżająco- regenerująca

Skład: Aqua/Water, Glycerin, Alcohol Denat, Butyrospermum Parkii/Shea Butter, Dimethicone, Cyclohexasiloxane, Paraffinum Liquidum/Mineral Oil, Peg-2 Stearate, Cetyl Alcohol, Peg-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Nylon-12, Polysorbate 60, Dimethiconol, Tea-Carbomer, Tocopheryl Acetate, Glyceryl Linoleate, Hydrolyzed Lupine Protein, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Glyceryl Oleate, Disodium Edta, Glyceryl Linolenate, CI 42090/Blue 1, Citric Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Parfum/Fragrance.

Dermaglin, Maseczka "Kleopatra"

Skład: kaolin clay, aqua, hydrolyzed silk, mel, rosa canina, jojoba seed oil, propylene glycol, diazolidynyl urea, methylparaben, propylparaben
__________________

Edytowane przez Rarrka90
Czas edycji: 2011-03-31 o 20:47
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-31, 21:38   #2801
hola ola
Zakorzenienie
 
Avatar hola ola
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 152
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah pieknie Ci dziekuje za analizę
hola ola jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-31, 23:15   #2802
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

kupiłam Lotion Babydream ale mam mały problem
po nałożeniu na twarz skóra zrobiła się cała czerwona
nigdy nie miałam takich problemów i dlatego nieco się zdziwiłam
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 02:19   #2803
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam ponownie!
Dzis prosze o recenzje skladow dwoch kosmetykow do demakijazu:

Alverde Reinigungsmilch Wildrose - Mleczko do demakijażu z dzikiej róży
Sklad: Aqua, Zea Mays, Glyceryl Stearate Citrate, Lauryl Glucoside, Cera Alba, Sorbitan Stearate, Rosa Canina, Macadamia Ternifolia, Simmondsia Chinensis, Sucrose Cocoate, Xanthan Gum, Gliceryn, Parfum * , Sodium Citrate, Citric Adic, Tocopherol, Limonene *, Linalool *

*from natural esential oils

Oraz Ziaja (podejrzewam, ze bedzie kiepsciutka ale i tak prosze o opinie )

Ziaja De-makijaż Nawilżający płyn do demakijażu oczu
Skład: Aqua (Water), Propylene Glycol, Glycerin, PEG-40 Glyceryl Cocoate, Sodium Coceth Sulfate, Panthenol, Sodium Chloride, Disodium EDTA, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Sodium Hydroxide.

Z gory dziekuje
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 09:44   #2804
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
a jak dlugo cera powinna sie tak oczyszczac przy uzywaniu naturalnych kosmetykow?

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Korah
a co powiesz o tym:

Amla indyjski olejek do włosów
Olejek Amla zawiera wyciąg z owoców amla (amalaki - agrestu indyjskiego), sprawia, że włosy stają się po nim są sprężyste, zdrowe, błyszczące. Będziesz mieć wrażenie, że włosy są odżywione od środka i mieć poczucie lepszej pielęgnacji. Amla ma świeży, orientalny zapach, jest sekretem pięknych włosów kobiet z Indii. OLEJEK DABUR AMLA PRZEZNACZONY JEST DLA WŁOSÓW OD CIEMNEGO BLONDU PO CZARNE.
Jak używać:

* W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów wmasuj 1 do 2 łyżeczek olejku w skórę głowy oraz włosy i odczekaj pewien czas (idealnie ok. 1 godziny ale można również pozostawić olejek we włosach na cała noc a głowę umyć rano)
* Następnie użyj dobrego szamponu takiego jak na przykład Shikakai. Wmasuj delikatnie szampon we włosy oraz skórę głowy następnie spłucz dokładnie
* Najlepsze rezultaty osiągniesz używając olejek 3 razy w tygodniu

Ingredients
Light liquid paraffin, RBD Canola oil, RBD Palmolein oil, Parfume, EXTRACT,TBHQ, CI 47000, CI 616565, CI 26100


Nic nie warte.

---------- Dopisano o 07:44 ---------- Poprzedni post napisano o 07:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
Korah: zamówiłam na all. ten fitr, kupiam go na all.
Własnie przyszedł, widać, że nowy, jest z pompk, która musialam kilka razy nacisnąć, żeby coś wyszło więc wnioskuje, że jest nie używany itp, data ważności do 09.2014r.
Wypróbowałam na ręku i ma dosyć intensywny zapach ale nie bieli i ładnie nawilża.
Wiem, że był już analizowany i polecany, ale z racji tego, że moja skóra się buntuje chciałabym Cię poprosić, żebyś jeszcze raz spojrzała na skład.
Zdecydowałam się na niego bo ma wysoki filtr, brak Parasola i "powinien"nie zapychać.

Soraya balsam do opalania spf 45.

Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnmate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Stearate, Cocoglycerides, Ethylhexyl Triazone,Decyl Oleate, Cyclopentasiloxane, Polypropylsilsequioxane, Cetyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate,Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Maris Aqua, Pyrus Malus Fruit Extract, Tocopherol, Allantoin, Panthenol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylopropional (Lilal), Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde (Lyral), Isoeugenol, Limonene, Linalool

Bardzo Ci dziękuje Jesteś niezastąpiona!


Analiza tego filtra już byla. Proszę korzystać z wyszukiwarki w wątku. Jest to jeden z lepszych dostepnych obecnie na polskim rynku filtrów, sklad oprócz tego, że chroni to i pielęgnuje. Co do zapychania, to nawet jeśli będzie zapychal, to nie powinien tego robić zbyt mocno.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 09:45   #2805
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah naprawde? :O

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------

a ten:

Bhringraj olejek do włosów

Bhringa oznacza włosy. Olejek Bhringaraj został przygotowany w oparciu o zioło eclipta alba w połączeniu z innymi cennymi wyciągami z ziół na bazie olejku kokosowego. Polecany jest w przypadku wypadających włosów, łysienia i siwienia włosów. Działa odżywczo na skórę głowy. Zapobiega rozdwajaniu się końcówek i sprawia, że włosy są miękkie i podatne na układanie. Olejek posiada właściwości chłodzące, uspokajające układ nerwowy, ma kojący zapach ziół i kokosa.

STOSOWANIE:
1.Masuj z odrobiną olejku skórę głowy i włosy 10-15 minut przed snem. Rano umyj włosy dobrym szamponem np. Shikakai (rewelacyjnie zmywa wszelkiego rodzaju olejki).
2. Masuj olejkiem skórę głowy włosy 10-15min. ,pozostaw przez godzinę, następnie umyj włosy.
3. Olejek ma właściwości chłodzące, osoby wrażliwe mogą stosować olejek podczas gorących kąpieli.

Najlepsze efekty osiągniesz używając 2 razy w tygodniu.

UWAGA:
Przed aplikacją olejku w celu uzyskania jednolitej konsystencji umieść buteleczkę pod strumieniem ciepłej wody (olejek kokosowy w temp. pokojowej przyjmuje postać
stałą, pod wpływem ciepła rozpuści się i możliwym będzie dokładne rozmieszanie olejku z pozostałymi składnikami)
Po użyciu umieścić buteleczkę w kartoniku (chronić przed dostępem mocnego światła).

SKŁAD:

Cocos Nicifera (Coconut oil),
Eclipta Alba (Maka),
Emblic Myrobalan (Amla),
Herpestis Monniera (Brahmi),
Lawsonia Alba (Mehendi),
Menthe Piperta (Pudina Phool),
Psoralea Corylifolia (Bawchi),
Santalum Album (Chandan),
Bailospermum Montanum (Dantimool),
Callicarpa Macrophyllavah (Ghwala),
Vytex Nirgundi Trifolia (Ghodawaj),
Nordostachys Jatamasi (Jatamasi),
Tandrobium Macraei (Jivanti Patra),
Hedychium Spicatum (Kapoorkachli),
Cinnanmomum Camphora (Kapoor),
Trigonella Foenumgraecum (Methi),
Rosa Alba (Rose),
Evolyulus Echinoids (Shankhawali),
Adropgan Muricatus (Wala).
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 09:51   #2806
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mogłabyś zerknąć na skład tego kremiku i zobaczyc czy może zapychać? Musze znaleźć jakiś kremik z formą witaminy A która nie uwrażliwia na słońce - z tym palmitynianem witaminy A, ale większosc jest tłustych albo przeciwzmarszczkowych a troche sie boje tłustych zeby nie zapchały...

I znalazłam jeden nawilżająco pielęgnacyjny Rombalsam z witaminą A i E.

Skład:
Aqua, Cetearyl Alcohol, Sodium Cetearyl Sulfate, Cetearyl Alcohol Acetate, Olea Europaea Oil, Propylene Glycol, Isopropylmyristate, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Ascorbic Acid, Ceteareth-20, Triethanolamine, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Hexyl Cinnamal, Linalool, Benzyl Salicylate, Citronellol.

Wskazania
Krem Rombalsam Witamina A+E jest przeznaczony Specjalnie opracowana formuła dla skóry suchej i wrażliwej, dzięi obecności witaminy A+E i C nawilża i odżywia skórę, pomaga przywrócić jej elastyczność czyniąc ją zdrowszą. Do stosowania w celu pielęgnacji suchej i spierzchniętej skóry.

__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 10:08   #2807
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez milandia01 Pokaż wiadomość
Potrzebuję kosmetyków do opalania, które nie będą zapychać.
Korah poszukałam z firm, które mają naturalne kosmetyki i znalazłam takie:

SUN SENSITIV PRZECIWZMARSZCZKOWE MLECZKO PRZECIWSŁONECZNE SPF 15
wodno-alkoholowy wyciąg z nagietka*, olej sojowy, tlenek cynku, dwutlenek tytanu, gliceryna roślinna, squalan, alkohol tłuszczowy, lecytyna, olej kokosowy, celuloza, Glyceryl Stearate Citrate, kofeina, olej ze słonecznika*, kwas hialuronowy, olej migdałowy*, olej z oliwek*, olej z jojoby*, ksantan, kwasy stearynowe,, wit. E, substancja aktywna z drożdży, masło shea* , sterole roślinne, żel z aloesu*, substancja aktywna z ruszczyka, wit. C, hydrolat z oczaru wirginijskiego*, hydrolat z kwiatu róży*, mieszanka olejków eterycznych
SUN SENSITIV SPRAY PRZECIWSŁONECZNY SPF 15
wodno-alkoholowy wyciąg z nagietka*, olej sojowy*, tlenek cynku, dwutlenek cynku, lecytyna, naturalny faktor nawilżający, gliceryna roślinna, olej ze słonecznika*, substancja czynna z korzenia lukrecji, kwas stearynowy, olej kokosowy, trójglicerydy (mieszanka olejów roślinnych), ksantan, wit. E, substancja czynna z drożdży, sterole roślinne, wit. C, hydrolat z oczaru wirginijskiego*, hydrolat z kwiatu róży*, mieszanka olejków eterycznych
*składniki pochodzące z upraw ekologicznych

SUN SENSITIVNABŁYSZCZAJĄCY SPRAY SAMOOPALAJĄCY
Składniki: wodno-alkoholowy wyciąg z makadamii (bio-alkohol)*, roślinna gliceryna, naturalny czynnik samoopalający (DHA), substancja czynna na bazie cukru (naturalny samoopalacz), czynnik nawilżający (na bazie pszenicy), olej słonecznikowy*, ksantan, olej rycynowy*, krzem mineralny, żel z aloesu*, hydrolat z płatków róż*, hydrolat z kwiatu lawendy*, ekstrakt z zielonej herbaty*, dwutlenek tytanu, mika, tlenek cyny, mieszanka olejków eterycznych
SUN SENSITIV SAMOOPALACZ
wyciąg z aloesu*, olejek sojowy*, roślinna gliceryna, trójglicerydy (mieszanka olejków roślinnych), roślinny olejek glicerynowy, naturalny czynnik samoopalający (DHA), trójglicerydy (mieszanka olejków roślinnych), ester kwasu glicerynowego, alkohol tłuszczowy, substancja aktywna z cukru (naturalny samoopalacz), olejek ze słonecznika*, olejek z jojoba*, wit. E, ksantan, hydrolat kwiatów róży*, hydrolat kwiatu lawendy*, wyciąg z zielonej harbaty*, wit. C, mieszanka olejków eterycznych
proszę o analizę składów. Korah znasz kosmetyki do opalania i po opalaniu, które nie zapchają ?
Z góry dziękuję bardzo za pomoc

Sklady sa świetne. Niestety spray i mleczko przeciwsloneczne mogą bielić, co prawda nie mocno, bo filtr nie jest wysoki, ale jednak sa to filtry mineralne. Mimo wszystko są godne zakupu, nawilżające. Natomiast samoopalacz w sprayu bardziej nada się do twarzy niż ten drugi, chociaż ten drugi też się nada, ale jest bardziej treściwy, tlustawy. Nie powinny zapychać cery . Jedynie na pocżatku.

---------- Dopisano o 07:58 ---------- Poprzedni post napisano o 07:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
Fridge by yDe 1.2 water coat długotrwałe nawilżenie

INGREDIENTS: Water (Aqua), Rosa Damascena Flower Water, Theobroma Cacao Seed Butter, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Sorbitan Stearate and Sucrose Cocoate, Glycerin, Cera alba, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit, Citrus Grandis (Grapefruit) Seed Extract, Xsantan gum, Lavandula Angustifolia Oil, Rosa Damascena Flower Oil, Eugenol, Geraniol, Linalool, Citronellol

-poddałam się reklamowanym dzisiaj w PytaniuNaŚniadanie kosmetykom i zastanawiam się czy, rzeczywiście są takie "eko & organic" + warte swojej ceny 180zł..

La Rocha Posay, Hydraphase meseczka nawilżająco- regenerująca

Skład: Aqua/Water, Glycerin, Alcohol Denat, Butyrospermum Parkii/Shea Butter, Dimethicone, Cyclohexasiloxane, Paraffinum Liquidum/Mineral Oil, Peg-2 Stearate, Cetyl Alcohol, Peg-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Nylon-12, Polysorbate 60, Dimethiconol, Tea-Carbomer, Tocopheryl Acetate, Glyceryl Linoleate, Hydrolyzed Lupine Protein, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Glyceryl Oleate, Disodium Edta, Glyceryl Linolenate, CI 42090/Blue 1, Citric Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Parfum/Fragrance.

Dermaglin, Maseczka "Kleopatra"

Skład: kaolin clay, aqua, hydrolyzed silk, mel, rosa canina, jojoba seed oil, propylene glycol, diazolidynyl urea, methylparaben, propylparaben

Krem Fridge by Ide ma cudny sklad, zwlaszcza na zbliżające się lato. Sama natura. Niestety uważam, ze jest strasznym tluściochem i nie nadaje się do codziennego stosowania. Szybko przekarmi skórę. Będzie dobry jedynie doraźnie na odwodnienia, przesuszenie, podrażnienie. Rzeczywiście jest bardzo drogi, myślę że można znaleźć tańszy krem o podobnym dzialaniu i równie organicznym skladzie.
Maseczki LRP nie mogę polecić. Takie byle co.

---------- Dopisano o 08:00 ---------- Poprzedni post napisano o 07:58 ----------

Cytat:
Napisane przez malina333 Pokaż wiadomość
kupiłam Lotion Babydream ale mam mały problem
po nałożeniu na twarz skóra zrobiła się cała czerwona
nigdy nie miałam takich problemów i dlatego nieco się zdziwiłam

Może uczulenie masz na kwiatki, jeśli stan się będzie pogarszal to odstaw produkt. Póki co zaczerwienienie nie oznacza czegoś zlego. Taki urok malinek

---------- Dopisano o 08:03 ---------- Poprzedni post napisano o 08:00 ----------

Cytat:
Napisane przez hanusia505 Pokaż wiadomość
Witam ponownie!
Dzis prosze o recenzje skladow dwoch kosmetykow do demakijazu:

Alverde Reinigungsmilch Wildrose - Mleczko do demakijażu z dzikiej róży
Sklad: Aqua, Zea Mays, Glyceryl Stearate Citrate, Lauryl Glucoside, Cera Alba, Sorbitan Stearate, Rosa Canina, Macadamia Ternifolia, Simmondsia Chinensis, Sucrose Cocoate, Xanthan Gum, Gliceryn, Parfum * , Sodium Citrate, Citric Adic, Tocopherol, Limonene *, Linalool *

*from natural esential oils

Oraz Ziaja (podejrzewam, ze bedzie kiepsciutka ale i tak prosze o opinie )

Ziaja De-makijaż Nawilżający płyn do demakijażu oczu
Skład: Aqua (Water), Propylene Glycol, Glycerin, PEG-40 Glyceryl Cocoate, Sodium Coceth Sulfate, Panthenol, Sodium Chloride, Disodium EDTA, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Sodium Hydroxide.

Z gory dziekuje

Alverde raczej do skóry suchej, raczej osoby o cerze tlustej i tradzikowej nie bedą z tego mleczka zadowolone. Poza tym nie bedzie ono oczyszczalo, może zmyć makijaż, ale buzi już nie umyje glębiej i trzebaq bedzie poprawić mydlem czy żelem czy też glinką.
Ziaję absolutnie odradzam cerom problematycznym.

---------- Dopisano o 08:08 ---------- Poprzedni post napisano o 08:03 ----------

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
Korah naprawde? :O

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------

a ten:

Bhringraj olejek do włosów

Bhringa oznacza włosy. Olejek Bhringaraj został przygotowany w oparciu o zioło eclipta alba w połączeniu z innymi cennymi wyciągami z ziół na bazie olejku kokosowego. Polecany jest w przypadku wypadających włosów, łysienia i siwienia włosów. Działa odżywczo na skórę głowy. Zapobiega rozdwajaniu się końcówek i sprawia, że włosy są miękkie i podatne na układanie. Olejek posiada właściwości chłodzące, uspokajające układ nerwowy, ma kojący zapach ziół i kokosa.

STOSOWANIE:
1.Masuj z odrobiną olejku skórę głowy i włosy 10-15 minut przed snem. Rano umyj włosy dobrym szamponem np. Shikakai (rewelacyjnie zmywa wszelkiego rodzaju olejki).
2. Masuj olejkiem skórę głowy włosy 10-15min. ,pozostaw przez godzinę, następnie umyj włosy.
3. Olejek ma właściwości chłodzące, osoby wrażliwe mogą stosować olejek podczas gorących kąpieli.

Najlepsze efekty osiągniesz używając 2 razy w tygodniu.

UWAGA:
Przed aplikacją olejku w celu uzyskania jednolitej konsystencji umieść buteleczkę pod strumieniem ciepłej wody (olejek kokosowy w temp. pokojowej przyjmuje postać
stałą, pod wpływem ciepła rozpuści się i możliwym będzie dokładne rozmieszanie olejku z pozostałymi składnikami)
Po użyciu umieścić buteleczkę w kartoniku (chronić przed dostępem mocnego światła).

SKŁAD:

Cocos Nicifera (Coconut oil),
Eclipta Alba (Maka),
Emblic Myrobalan (Amla),
Herpestis Monniera (Brahmi),
Lawsonia Alba (Mehendi),
Menthe Piperta (Pudina Phool),
Psoralea Corylifolia (Bawchi),
Santalum Album (Chandan),
Bailospermum Montanum (Dantimool),
Callicarpa Macrophyllavah (Ghwala),
Vytex Nirgundi Trifolia (Ghodawaj),
Nordostachys Jatamasi (Jatamasi),
Tandrobium Macraei (Jivanti Patra),
Hedychium Spicatum (Kapoorkachli),
Cinnanmomum Camphora (Kapoor),
Trigonella Foenumgraecum (Methi),
Rosa Alba (Rose),
Evolyulus Echinoids (Shankhawali),
Adropgan Muricatus (Wala).


Fajny Nie umiem nic powiedziec o jego wlaściwościach, czy będzie rzeczywiście spelniac obietnice producenta, gdyż sklad jest bardzo egzotyczny, ale zdecydowanie mi się podoba.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 10:11   #2808
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

o, ciekawe
chcialam go do odzywienia, poprawienia nawilzenia, blasku itp.. wiec zamawiam ^^ jeszcze poszukam tam jakiegos szamponu
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 10:12   #2809
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
Mogłabyś zerknąć na skład tego kremiku i zobaczyc czy może zapychać? Musze znaleźć jakiś kremik z formą witaminy A która nie uwrażliwia na słońce - z tym palmitynianem witaminy A, ale większosc jest tłustych albo przeciwzmarszczkowych a troche sie boje tłustych zeby nie zapchały...

I znalazłam jeden nawilżająco pielęgnacyjny Rombalsam z witaminą A i E.

Skład:
Aqua, Cetearyl Alcohol, Sodium Cetearyl Sulfate, Cetearyl Alcohol Acetate, Olea Europaea Oil, Propylene Glycol, Isopropylmyristate, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Ascorbic Acid, Ceteareth-20, Triethanolamine, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Hexyl Cinnamal, Linalool, Benzyl Salicylate, Citronellol.

Wskazania
Krem Rombalsam Witamina A+E jest przeznaczony Specjalnie opracowana formuła dla skóry suchej i wrażliwej, dzięi obecności witaminy A+E i C nawilża i odżywia skórę, pomaga przywrócić jej elastyczność czyniąc ją zdrowszą. Do stosowania w celu pielęgnacji suchej i spierzchniętej skóry.



Ten też jest tlusty i może bardzo zapchać oraz pozostawiać na skórze tlustą powlokę..

---------- Dopisano o 08:12 ---------- Poprzedni post napisano o 08:11 ----------

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
o, ciekawe
chcialam go do odzywienia, poprawienia nawilzenia, blasku itp.. wiec zamawiam ^^ jeszcze poszukam tam jakiegos szamponu

Na pewno coś tam zrobi, myślę że powinien nadac wlosom puszystości i ulatwić rozczesywanie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-01, 10:16   #2810
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Może uczulenie masz na kwiatki, jeśli stan się będzie pogarszal to odstaw produkt. Póki co zaczerwienienie nie oznacza czegoś zlego. Taki urok malinek

wczoraj brat zapytał czy się poparzyłam
dziś znowu nałożyłam lotion, skóra jest mniej czerwona ale chyba się buntuje myję twarz żelem z tej samej serii już od dawna, więc to musi być ten lotion
ale się nie poddam tak łatwo
aaa i zamówiłam kapsułki Dermogal
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 13:39   #2811
niepoprawna10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 436
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Niestety bywa tak, że dopiero po jakims czasie zaczynaja się problemy ze skórą, jedno opakowanie kremu, czy stosowanie kremu sporadycznie raczej nie zaszkodzi, ale tez uwazam, że nie pomoże i może wiele zniweczyć. Gorzej, jeśli używasz kremu o takim watpliwym skladzie często i dlugotrwale. Często kosmetyki dają tą iluzję, że są cudowne i pomagają, a np po odstawieniu i kupieniu czegoś lagodniejszego cera przeżywa szok, można powiedziec, że uzależnila się od chemii. To są chemiczne wynalazki. Nie pozwalają skórze funkcjonować, funkcjonują za nią. Wylączają naturalne zdolności skóry do samoregenreacji. Przyspieszają starzenie skóry, rozleniwiają funkcje skóry.
Bardzo dziękuję za dokładne opisanie zjawiska Czy są jednak wyjątki, np. skóra problemowa (trądzik, łojotok, łuszczenie itp.), gdzie bez chemii i dość inwazyjnych metod się nie obejdzie (tzn. nie wystarczy sama pielęgnacja, by skóra pozostawała w dobrym stanie) ? Czy mogłabyś napisać swoje zdanie na temat długoterminowego stosowania kwasów i retinoidów ?

I jeszcze prośba o podpowiedź, który żel jest najlepszy do codziennego mycia ciała:

ZIAJA Med, Kuracja Lipidowa, kremowa baza myjąca

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cetearyl Alcohol*, Glyceryl Stearate*, Sodium Cocoamphoacetate*, Glycerin*, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Panthenol, Macadamia Ternifolia Seed Oil*, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil*, Squalane*, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl Lactylate, Carbomer, Xanthan Fum, Cocamide DEA, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Hydroxyethylcellulose, DMDM Hydrantoin, Sodium Benzoate*, Sodium Hydroxide.
*surowiec zaaprobowany przez ECOCERT

Rossmann, BABYDREAM Natural, pielęgnacyjny płyn do kąpieli
Skład: Aqua, Coco-Glucoside, Sodium Coco-Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Chloride, Calendula Officinalis Flower Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract, Glyceryl Oleate, Glycerin, Bisabolol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Citric Acid, Parfum.


Polena-Ostrzeszów, Biały Jeleń, Hipoalergiczny żel pod prysznic z mlekiem kozim
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Goat milk extract, C12-13 Alkyl Lactate, Styrene/Acrylate Copolymer, Sodium Tallowate, Sodium Cocoate, Tetrasodium EDTA, Citric Acid, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum.

Rossmann, BABYDREAM, uniwersalny żel do mycia

Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Sodium Cocopolyglucose Tartrate, Sodium Lactate, Panthenol, Triticum Vulgare, Chamomilla Recutital, Glycerlyl Caprylate, Glyceryl Oleate, Lactic Acid, Parfum.


Z góry bardzo dziękuję
niepoprawna10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 13:50   #2812
desporadka
Zadomowienie
 
Avatar desporadka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy ta maska będzie dobra do cery tłustej, trądzikowej?
Himalaya Herbals, Neem Face Pack (Maska z miodli indyjskiej)


Skład:
Składniki czynne:
Pdrs: Neem (Azadirachta indica) 100 mg, Fuller's Earth (Multani Mitti) 40 mg Ext.: Turmeric (Curcuma longa) 20 mg.
Składniki pomocnicze:
Aqua, Kaolin, Glycerin, Bentonite, Fragrance, Methyl paraben, Phenoxyethanol, Xanthan gum, Propyl paraben, Sodium EDTA, 2-bromo-2-Nitropropane-1,3-diol, Sodium lauryl sulphate.
__________________
-> wymieniam kosmetyki
desporadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 15:13   #2813
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah, co sądzisz o tym szamponie z Hippa? Teraz w Tesco jest on w zestawie za 13 złotych. Jest i szampon i oliwka. Sama oliwka kosztuje 12-13, szampon też, więc zaoszczędzamy aż 50%. Tylko właśnie nie wiem, co z tym szamponem. Podaję skład:

Skład: Aqua, Sorbitol, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Sodium Chloride, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Prunus Amygdalus Dulcis (olejek migdałowy),Sodium Carboxymethyl Betaglucan (składnik pochodzący z naturalnych drożdży), Glycerin, Citric Acid, Parfum.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 15:13   #2814
Musetta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wiedeń
Wiadomości: 2
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę:


Kolagenowy żel do mycia twarzy, Inventia.
Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Acrylates/Beheneth-25 Methacrylate Copolymer, Glycerin, Capryl/Capramidopropyl Betaine, Metyl Gluceth-10, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Polyquaterium-39, D-Panthenol, Soluble Collagen, Gluconolactone, Sodium Benzoate, Polysorbate-20, Aloes (Aloe Barbadenis) Extract, Morinda Citrifolia Fruit Extract, Propylene Glycol, Perfum.


Żel jest reklamowany jako niezwykle łagodny i wartościowy, bez szkodliwych składników. Czy to prawda?



Krem winogronowy, Wellness&Care Products

Aqua, Polyquaterium 37, Propylenoglycol Dicaprylate Dicaprate, PPG-1, Trideceth-6, Glycerin, PEG 7 Glyceryl Cocoate, Butylene Glycol, Vitus viniferus, Parfum, Propylenglycol, Chlormethylisothylisothia zolinon, Methyisothiazolinon


Krem winogronowy jest polecany na problemy z żylakami, jestem ciekawa, czy ma szansę spełniać swoje zadanie i czy można używać go także do twarzy.


Z góry dziękuję za poświęcony czas i serdecznie pozdrawiam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1531280226.jpg (80,0 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zel-do-mycia-twarzy_68.jpg (9,7 KB, 1 załadowań)
Musetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 17:26   #2815
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

czy mogę prosić o analizę tych produktów pod względem zapychania?

Serum-olejek regulujący LEMON EKO

Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Organic Calophyllum Inophyllum (Tamanu) Oil, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Seed Oil, Helichrysum Italicum (Immortelle) Flower Extract (ekstrakt z kwiatu kocanki ok. 5%), Salicylic Acid (2%), Organic Leptospermum Petersonii (Lemon Tea Tree) Oil (1%), Mixed Tocopherols (witamina E), Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract

Serum AZELO-oliwkowe

Water; Olea Europaea (Olive) Leaf Extract; Olea Europaea (Olive) Fruit Oil; Propylene Glycol; PEG-60 Hydrogenated Castor Oil; Glyceryl Stearate, Hyaluronic Acid HMW, Potassium Azeloyl Diglycinate (10.5%), Niacinamide (6%), Sodium Lactate + konserwant (Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate)

Olejek myjący pomarańczowy

Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glyceryl Cocoate (emulgator), Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil (1%), Mixed Tocopherols (witamina E)
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 20:38   #2816
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Sekretny Wachlarz
Analizowany ten szampon był. Trzeba dobrze się rozejrzeć i wyszukać w wyszukiwarce.
W wątku "pielęgnacja włosów" jest jego analiza.
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 20:39   #2817
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
Sekretny Wachlarz
Analizowany ten szampon był. Trzeba dobrze się rozejrzeć i wyszukać w wyszukiwarce.
W wątku "pielęgnacja włosów" jest jego analiza.
A dziękuję. Idę w takim razie szukać.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 21:57   #2818
Heksacyjanek
Raczkowanie
 
Avatar Heksacyjanek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Pokój Życzeń
Wiadomości: 427
GG do Heksacyjanek
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Kurczę, miało być fajnie... bezsilikonowo, bezproblemowo, bezparabenowo i w ogóle fajnie... Skusiłam się, kupiłam odżywkę przez Allegro, nie mając możliwości sprawdzenia jej składu. Tak czy inaczej zużyję, chociaż już widzę, że będzie kiepsko...

Boots, Botanics, Brilliand Red Colour Enhancing Conditioner

Aqua, Cetyl alcohol, Cocamide MEA, Cyclopentasiloxane, Stearamidopropyl dimethylamine, Behentrimonium chloride, Cyclohexasiloxane, Cetrimonium chloride, Hydroxyethylcellulose, Lactic acid, Amodimethicone, Parfum, Isopropyl alcohol, Mel, Panax ginseng root extract, Dipropylene glycol, Tetrasodium EDTA, Propylene glycol, Benzoprophenone-4, Trideceth-10, Polyaminopropyl biguanide, Citric acid, Lawsonia inermis extract, Silica, Sorbitol, Maltodextrin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propyloparaben, CI 14700, CI 17200, CI 42090.

Ma chyba wszystkie możliwe parabeny, dużo silikonów, choć amodimethicone nie jest aż takim złym silikonem... Jestem po chemiku i w trakcie szkoły kosmetycznej i widzę, że jest niewesoło z tą odżywką, ale po prostu szkoda mi pieniędzy, żeby ją wyrzucić :/

Proszę o analizę, za którą będę niezmiernie wdzięczna. Powiedzcie mi, czy względnie da się ją używać, czy z miejsca powinna trafić do kosza.
__________________
Wtórnym analfabetom i ortograficznym ignorantom mówię stanowcze NIE!

Moje recenzje
Heksacyjanek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 23:31   #2819
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez niepoprawna10 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za dokładne opisanie zjawiska Czy są jednak wyjątki, np. skóra problemowa (trądzik, łojotok, łuszczenie itp.), gdzie bez chemii i dość inwazyjnych metod się nie obejdzie (tzn. nie wystarczy sama pielęgnacja, by skóra pozostawała w dobrym stanie) ? Czy mogłabyś napisać swoje zdanie na temat długoterminowego stosowania kwasów i retinoidów ?

I jeszcze prośba o podpowiedź, który żel jest najlepszy do codziennego mycia ciała:

ZIAJA Med, Kuracja Lipidowa, kremowa baza myjąca

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cetearyl Alcohol*, Glyceryl Stearate*, Sodium Cocoamphoacetate*, Glycerin*, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Panthenol, Macadamia Ternifolia Seed Oil*, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil*, Squalane*, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl Lactylate, Carbomer, Xanthan Fum, Cocamide DEA, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Hydroxyethylcellulose, DMDM Hydrantoin, Sodium Benzoate*, Sodium Hydroxide.
*surowiec zaaprobowany przez ECOCERT

Rossmann, BABYDREAM Natural, pielęgnacyjny płyn do kąpieli
Skład: Aqua, Coco-Glucoside, Sodium Coco-Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Chloride, Calendula Officinalis Flower Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract, Glyceryl Oleate, Glycerin, Bisabolol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Citric Acid, Parfum.


Polena-Ostrzeszów, Biały Jeleń, Hipoalergiczny żel pod prysznic z mlekiem kozim
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Goat milk extract, C12-13 Alkyl Lactate, Styrene/Acrylate Copolymer, Sodium Tallowate, Sodium Cocoate, Tetrasodium EDTA, Citric Acid, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum.

Rossmann, BABYDREAM, uniwersalny żel do mycia

Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Sodium Cocopolyglucose Tartrate, Sodium Lactate, Panthenol, Triticum Vulgare, Chamomilla Recutital, Glycerlyl Caprylate, Glyceryl Oleate, Lactic Acid, Parfum.


Z góry bardzo dziękuję

Uważam, że nie ma żadnych wyjątków, a rozsądna pielęgnacja potrafi zdzialać cuda. Jeśli leki nie pomagają, to oznaka, że skóra po prostu czegoś nie toleruje, czy to kosmetyku, czy to chlorowanej wody, czy to np czegoś co jesz, albo że czegoś potrzebuje, np tluszczu, wody, albo jakichś witamin czy pierwiastków. O ile natluszczanie może się odbywać poprzez skórę od zewnatrz, to cala reszta nie lub tylko polowicznie i należy odżywiac organizm od wewnatrz. Jeśli chodzi o kwasy i retinoidy to absolutnie jestem przeciwko dlugotrwalemu stosowaniu, podobnie jak przeciwko wysokiej ochronie UV, tzw blokerom. Zawsze można, a nawet trzeba o skórę dbać wcale nie inwazyjnymi metodami, lecz najlagodniejszą z możliwych pielęgnacją.

Polecam Babydreamy, Ziaję warto wypróbowac, aczkolwiek nie powala i pewnie na jednej butelce sie skończy. Bialego Jelenia absolutnie nie polecam.

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

Cytat:
Napisane przez desporadka Pokaż wiadomość
Czy ta maska będzie dobra do cery tłustej, trądzikowej?
Himalaya Herbals, Neem Face Pack (Maska z miodli indyjskiej)


Skład:
Składniki czynne:
Pdrs: Neem (Azadirachta indica) 100 mg, Fuller's Earth (Multani Mitti) 40 mg Ext.: Turmeric (Curcuma longa) 20 mg.
Składniki pomocnicze:
Aqua, Kaolin, Glycerin, Bentonite, Fragrance, Methyl paraben, Phenoxyethanol, Xanthan gum, Propyl paraben, Sodium EDTA, 2-bromo-2-Nitropropane-1,3-diol, Sodium lauryl sulphate.

Nie polecam. Za dużo konserwantów.

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Korah, co sądzisz o tym szamponie z Hippa? Teraz w Tesco jest on w zestawie za 13 złotych. Jest i szampon i oliwka. Sama oliwka kosztuje 12-13, szampon też, więc zaoszczędzamy aż 50%. Tylko właśnie nie wiem, co z tym szamponem. Podaję skład:

Skład: Aqua, Sorbitol, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Sodium Chloride, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Prunus Amygdalus Dulcis (olejek migdałowy),Sodium Carboxymethyl Betaglucan (składnik pochodzący z naturalnych drożdży), Glycerin, Citric Acid, Parfum.

Godny wyprobowania, warto.

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

Cytat:
Napisane przez malina333 Pokaż wiadomość
czy mogę prosić o analizę tych produktów pod względem zapychania?

Serum-olejek regulujący LEMON EKO

Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Organic Calophyllum Inophyllum (Tamanu) Oil, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Seed Oil, Helichrysum Italicum (Immortelle) Flower Extract (ekstrakt z kwiatu kocanki ok. 5%), Salicylic Acid (2%), Organic Leptospermum Petersonii (Lemon Tea Tree) Oil (1%), Mixed Tocopherols (witamina E), Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract

Serum AZELO-oliwkowe

Water; Olea Europaea (Olive) Leaf Extract; Olea Europaea (Olive) Fruit Oil; Propylene Glycol; PEG-60 Hydrogenated Castor Oil; Glyceryl Stearate, Hyaluronic Acid HMW, Potassium Azeloyl Diglycinate (10.5%), Niacinamide (6%), Sodium Lactate + konserwant (Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate)

Olejek myjący pomarańczowy

Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glyceryl Cocoate (emulgator), Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil (1%), Mixed Tocopherols (witamina E)

Olejek myjący warto, uważam, że jest to świetny sklad. Natomiast serum polecam to pierwsze zdecydowanie, lecz to jest jednak serum z kwasem salicylowym, więc jeśli jesteś nadwrażliwcem na wszelkie aspiryny i polopiryny, to odradzam. Serum oliwkowe nie powalilo mnie na kolana, zapychacz i może wywolać nawet trądzik.

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Heksacyjanek Pokaż wiadomość
Kurczę, miało być fajnie... bezsilikonowo, bezproblemowo, bezparabenowo i w ogóle fajnie... Skusiłam się, kupiłam odżywkę przez Allegro, nie mając możliwości sprawdzenia jej składu. Tak czy inaczej zużyję, chociaż już widzę, że będzie kiepsko...

Boots, Botanics, Brilliand Red Colour Enhancing Conditioner

Aqua, Cetyl alcohol, Cocamide MEA, Cyclopentasiloxane, Stearamidopropyl dimethylamine, Behentrimonium chloride, Cyclohexasiloxane, Cetrimonium chloride, Hydroxyethylcellulose, Lactic acid, Amodimethicone, Parfum, Isopropyl alcohol, Mel, Panax ginseng root extract, Dipropylene glycol, Tetrasodium EDTA, Propylene glycol, Benzoprophenone-4, Trideceth-10, Polyaminopropyl biguanide, Citric acid, Lawsonia inermis extract, Silica, Sorbitol, Maltodextrin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propyloparaben, CI 14700, CI 17200, CI 42090.

Ma chyba wszystkie możliwe parabeny, dużo silikonów, choć amodimethicone nie jest aż takim złym silikonem... Jestem po chemiku i w trakcie szkoły kosmetycznej i widzę, że jest niewesoło z tą odżywką, ale po prostu szkoda mi pieniędzy, żeby ją wyrzucić :/

Proszę o analizę, za którą będę niezmiernie wdzięczna. Powiedzcie mi, czy względnie da się ją używać, czy z miejsca powinna trafić do kosza.

Dramat!!! Same silikony i konserwanty. Może zużyj na końcówki, bo jednak silikony dobrze sklejają i chronią przed rozdwojeniem, ulatwiają rozczesywanie.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-01 o 23:33
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 23:35   #2820
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah
dzięki Twoim radom zmienię cała swoją dotychczasową pielęgnację
serdecznie dziękuję za analizę
Raczej nie mam wrażliwej cery, więc wypróbuję Serum Lemon


chciałam się jeszcze pochwalić, że moja skóra powoli przyzwyczaja się do lotionu BD
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:10.