Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-30, 23:03   #4231
vogna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

To wynika z rekomendacji UE i producenci muszą umieszczać takie ostrzeżenia na opakowaniach.
Osobiście polecam produkty przeciwsłoneczne Biodermy!
Ostatnio kupiłam nowy Ultra-fluid z faktorem 50+ do twarzy.
Jest rewelacyjny!!! Ultra lekki więc śmiało można go używać pod mejkap a dodatkowo ma wysoki wskaźnik IP UVA 40!
vogna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 09:48   #4232
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez vogna Pokaż wiadomość
To wynika z rekomendacji UE i producenci muszą umieszczać takie ostrzeżenia na opakowaniach.
Osobiście polecam produkty przeciwsłoneczne Biodermy!
Ostatnio kupiłam nowy Ultra-fluid z faktorem 50+ do twarzy.
Jest rewelacyjny!!! Ultra lekki więc śmiało można go używać pod mejkap a dodatkowo ma wysoki wskaźnik IP UVA 40!
On napewno jest nowy?
Poszukałam i rzeczywiście jest nowyzmyliło mnie to że wyglada jak tonujący
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2011-05-01 o 09:53
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 10:24   #4233
LeeLena
Raczkowanie
 
Avatar LeeLena
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 124
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
na moim SVR 50 też jest takie ostrzeżenie
A jaki SVR posiadasz? Dla jakiej cery?
LeeLena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 10:50   #4234
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez vogna Pokaż wiadomość
To wynika z rekomendacji UE i producenci muszą umieszczać takie ostrzeżenia na opakowaniach.
Takie ostrzeżenia powinny byc już dawno. Dobrze, że je umieszczają może chociaż do kilku osób to dotrze

Cytat:
Osobiście polecam produkty przeciwsłoneczne Biodermy!
Ostatnio kupiłam nowy Ultra-fluid z faktorem 50+ do twarzy.
Jest rewelacyjny!!! Ultra lekki więc śmiało można go używać pod mejkap a dodatkowo ma wysoki wskaźnik IP UVA 40!
Ja zamówiłam Biodermę Max Fluid 50+. Szkoda, że wcześniej nie wiedziałam o tej nowości a w tej aptece, w której zamawiałam jej nie było. Na pewno kiedyś wypróbuję i ten filtr. A masz tonującą wersję czy bezbarwną? Jestem ciekawa jak wygląda jasna wersja.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 10:53   #4235
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Ja zamówiłam Biodermę Max Fluid 50+. Szkoda, że wcześniej nie wiedziałam o tej nowości a w tej aptece, w której zamawiałam jej nie było. Na pewno kiedyś wypróbuję i ten filtr. A masz tonującą wersję czy bezbarwną? Jestem ciekawa jak wygląda jasna wersja.
Przydałyby się jakieś swatche
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 11:54   #4236
kawopijka
Raczkowanie
 
Avatar kawopijka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 227
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Jakajestszansażezetrefiltrwklepujacpodkładgąbeczką?
__________________
Zwariowałaś? Zachowaj trochę szaleństw na
menopauzę!


— Woody Allen
kawopijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 12:29   #4237
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kawopijka Pokaż wiadomość
Jakajestszansażezetrefiltrwklepujacpodkładgąbeczką?
Aumieszpisacpopolskuabymoz nabylotonormalnieprzeczyt acczytozatrudnedlaciebie? Mozetrocheszacunkudlaczas uludziodktorychchceszodpo wiedznapytanie ?

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:27 ----------

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Na moim RoC mineralnym spf 40 jest napisane ze mam nalozyc lyzke stolowa na twarz, zeby uzyskac odpowiednia ochrone. Takim sposobem uzylam go kilka razy i lezy sobie niechciany.
Ja sie chyba zdecyduję na ten filtr ROC

Edytowane przez joaa12
Czas edycji: 2011-05-01 o 12:31
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-01, 12:33   #4238
kawopijka
Raczkowanie
 
Avatar kawopijka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 227
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Oczywiscie przepraszam za to, ale nie umiałam już zedytować. Chodziło mi o to, czy zetrę filtr wklepując podkład gąbeczką.
__________________
Zwariowałaś? Zachowaj trochę szaleństw na
menopauzę!


— Woody Allen
kawopijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 15:52   #4239
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kawopijka Pokaż wiadomość
Oczywiscie przepraszam za to, ale nie umiałam już zedytować. Chodziło mi o to, czy zetrę filtr wklepując podkład gąbeczką.
Moim, osobistym, zdaniem istnieje takie ryzyko- ja wklepuję palcami. Ale niech się też wypowiedzą i inne dziewczyny, jak się malują pod filtry. Bo może się mylę, albo moja wyobraźnia podsuwa wizję ścieranego filtra gąbką.
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 20:43   #4240
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kawopijka Pokaż wiadomość
Oczywiscie przepraszam za to, ale nie umiałam już zedytować. Chodziło mi o to, czy zetrę filtr wklepując podkład gąbeczką.
niestety tak. i wtedy ochrona drastycznie się obniża:/
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 21:19   #4241
kawopijka
Raczkowanie
 
Avatar kawopijka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 227
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Staram się nie wcierać tylko wklepywać, a palcami też obniży faktor, gdybym wklepała? Mam soraye, więc w sumie z makijażem mogę szaleć.
__________________
Zwariowałaś? Zachowaj trochę szaleństw na
menopauzę!


— Woody Allen
kawopijka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-01, 21:44   #4242
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kawopijka Pokaż wiadomość
Staram się nie wcierać tylko wklepywać, a palcami też obniży faktor, gdybym wklepała? Mam soraye, więc w sumie z makijażem mogę szaleć.

Oczywiście istnieje ryzyko, że coś się zetrze, ale chyba palcami mniej niż gąbką. No i jakoś podkład nałożyć trzeba:P sam na twarzy się nie znajdzie, więc już lepiej minimalizować problem ścierania filtra.

Edytowane przez Lachezis
Czas edycji: 2011-05-01 o 21:46
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 22:01   #4243
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dziewczynki, bardzo mnie ten zainteresował! https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,9...50.html&next=1 wydaje się być fajniejszy niż ten bardziej znany Avene mleczko http://allegro.pl/avene-emulsja-ochr...573254222.html

co sadzicie o moim 'odkryciu'? [dla mnie to odkrycie, no ]


Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-05-02 o 08:21
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 23:07   #4244
Magnoliah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 13
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

A co myślicie o tym filtrze?
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...?p=41560#41560
Wygląda całkiem calkiem, tylko czy nadaje się do twarzy? Do cery mieszanej? Pod spód na razie stosuję serum z vit C i E, niedługo będzie serum granat z BU. Tymczasem trwają poszukiwania filtra. 2 lata temu miałam w tropikach Sorayę 60tkę różową - tą dla dzieci i było ok. Tylko że wtedy chyba używałam tylko pudru sypkiego. Ach ta moja pamięć. W każdym razie po miesiącu wysokich temperatur opaliłam się, ale niewiele.. Odstawałam od reszty spalonych słońcem
Magnoliah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 08:12   #4245
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Ja ostatnio z probki przeslanej pzrez mila wizazystke zachwycilam sie Biodrrma fluidem jasnym. Mineralny Biodermy bardzo mnie bielil. Ale w sumie zadne filtr nie spowodowal problemow z cera. A uzywalam i nadal uzywa, Rosmana, Vichy, Iwostin. Probowalam tez Zajke. Zastrzezenia jakie mam do wiekszosci filtrow to ze albo sie kleja albo sa tluste. Oczywiscie mowie o wszystkich 50+ Za ten fluid Biodermy na razie mnie zachwyca. Zobaczymy co bedzie dalej.
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 08:22   #4246
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

hmmm... ja sobie tak to rozumuję, że - to dobrze, skoro są tłuste, to wystarczy sam minerał/puder nałożyć na buzię oczywiście dużo zależy od tego jaką mamy cerę, czy wymaga mocnego krycia podkładami czy nie...

proszę o poradę w związku z dwoma postami wyżej !
bardzo proszę, bo właśnie zamawiam próbeczki minerałów, a filtr chcę wcześniej przetestować. no, kupić..

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-05-02 o 08:24
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 11:18   #4247
Zet24
Przyczajenie
 
Avatar Zet24
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 24
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;26609305]W takim razie poważnie się nad nim zastanowię na najbliższy okres. A czy nawilża dostatecznie? Chodzi mi o to, czy niedługo po wchłonięciu nie czuć, że skóra dalej chce "pić"?[/QUOTE]
Wg mnie skóra jest odpowiednio nawilżona, krem jest dosyć gęsty - filtry, ale szybko się wchłania. Początkowy połysk zanika. Warto jednak nakładać w miarę możliwości kilka razy dziennie, by było odpowiednie zabezpieczenie. Nie warto poza tym Light Eyes oszczędzać, bo po otwarciu krem jest ważny tylko przez 6 miesięcy.
Zet24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 12:39   #4248
Magnoliah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 13
Question Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Na forum były kiedyś wątki o tarczycy bajkalskiej (krem Baikadent i Baikaderm) która jest naturalnym filtrem, także w pełnym spektrum UVA. A gdyby tak serum granat i jeden z tych dwóch specyfików? Czy to byłaby wystarczająca ochrona? Wie tu ktoś?
Magnoliah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 12:40   #4249
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Dziewczynki, bardzo mnie ten zainteresował! https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,9...50.html&next=1 wydaje się być fajniejszy niż ten bardziej znany Avene mleczko http://allegro.pl/avene-emulsja-ochr...573254222.html

co sadzicie o moim 'odkryciu'? [dla mnie to odkrycie, no ]
Miałam próbki tego filtra i ma u mnie duży minus za świński kolor Po nałożeniu na twarz wyglądałam jak prosiaczek Co prawda po jakimś czasie kolor jakby przygasł ale mimo wszystko nie wyglądalo to dobrze.

Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
Ja ostatnio z probki przeslanej pzrez mila wizazystke zachwycilam sie Biodrrma fluidem jasnym. Mineralny Biodermy bardzo mnie bielil. Ale w sumie zadne filtr nie spowodowal problemow z cera. A uzywalam i nadal uzywa, Rosmana, Vichy, Iwostin. Probowalam tez Zajke. Zastrzezenia jakie mam do wiekszosci filtrow to ze albo sie kleja albo sa tluste. Oczywiscie mowie o wszystkich 50+ Za ten fluid Biodermy na razie mnie zachwyca. Zobaczymy co bedzie dalej.
Mówisz o tym nowym filtrze Ultra Fluide? Mogłabyś bliżej określić jego kolor, porównać do czegoś?

Kupiłam dzisiaj zachwalaną Sorayę 45 (w Kauflandzie). Przy okazji zgarnęłam też Bielendę mleczko dla dzieci i niemowląt spf 30 ale z myślą o zastosowaniu na ciało nie na twarz. Lato jeszcze nie przyszło a ja mam stertę próbek i z 5 pełnowymiarowych filtrów
antunka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-02, 12:59   #4250
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Dziewczynki, bardzo mnie ten zainteresował! https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,9...50.html&next=1 wydaje się być fajniejszy niż ten bardziej znany Avene mleczko http://allegro.pl/avene-emulsja-ochr...573254222.html

co sadzicie o moim 'odkryciu'? [dla mnie to odkrycie, no ]

Ale ten pierwszy to jest filtr mineralny, więc lepiej się nie malowac, żeby go nie zetrzeć, bo wtedy nie zadziała. Wiele razy było o tym mówione w wątku, poczytaj. Ten drugi ma filtry chemiczne.

Cytat:
Napisane przez Zet24 Pokaż wiadomość
Wg mnie skóra jest odpowiednio nawilżona, krem jest dosyć gęsty - filtry, ale szybko się wchłania. Początkowy połysk zanika. Warto jednak nakładać w miarę możliwości kilka razy dziennie, by było odpowiednie zabezpieczenie. Nie warto poza tym Light Eyes oszczędzać, bo po otwarciu krem jest ważny tylko przez 6 miesięcy.
Dziękuję
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 13:00   #4251
simone2010
Zakorzenienie
 
Avatar simone2010
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 410
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Dziewczynki, bardzo mnie ten zainteresował! https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,9...50.html&next=1 wydaje się być fajniejszy niż ten bardziej znany Avene mleczko http://allegro.pl/avene-emulsja-ochr...573254222.html

co sadzicie o moim 'odkryciu'? [dla mnie to odkrycie, no ]

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
proszę o poradę w związku z dwoma postami wyżej !
bardzo proszę, bo właśnie zamawiam próbeczki minerałów, a filtr chcę wcześniej przetestować. no, kupić..
Wprawdzie nie mam tego kremu, ale używam mleczka mineralnego do ciała i kremu do szczególnie wrażliwych okolic z tej samej serii, oba na twarz (raz jeden, raz drugi)

Jestem zadowolona, dają dobrą ochronę, dość dobrze współpracują z minerałami - nie widać, że mam filtr na twarzy. Nie używam już normalnego kremu. Najpierw stempluję twarz primerem ze Sweetscents, potem reszta makijażu z pudrem bambusowym na koniec. Czasami zdarza się, że w ciągu dnia muszę jeszcze raz sięgnąć po bambus.

Na minus można zaliczyć fakt, że długo się wchłaniają (ja czekam 30-40 minut), nie wchłaniają się całkowicie do matu (ale z primerem jest już ok ), no i barwią, na taki różowo-beżowy kolorek, co dla mnie akurat jest zaletą, bo pomaga mi ukryć cienie pod oczami Ale primerem muszę "wrócić" do swojego normalnego koloru, bo inaczej wyglądam ekstremalnie blado. Gdyby nie to, prawdopodobnie używałabym nieco jaśniejszych odcieni

Aha, mam cerę mieszaną, w kierunku przetłuszczającej się w strefie T

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam
__________________
Tygrysku...!
Co Prosiaczku?
NIC - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę - chciałem się tylko upewnić czy jesteś...


Ćwiczę od czasu do czasu

Spełniam swoje małe marzenia

Edytowane przez simone2010
Czas edycji: 2011-05-02 o 13:08
simone2010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 13:02   #4252
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez CzerwonaKokarda Pokaż wiadomość
Kochane mam takie pytanko.

Orientujecie się zapewne, czy przy używaniu juvitu C+wit. E na dzień konieczne jest stosowanie filtrów?
Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Raczej nie
Cytat:
Napisane przez Lachezis Pokaż wiadomość
na pewno?A witamina C nie powoduje, że skóra staje się delikatniejsza i przez to bardziej jest narażona na promienie słoneczne?
W ten sposób działają kwasy i retinoidy. Witamina C raczej pobudza regenerację skóry poprzez produkcję kolagenu. Kuracja wit C+E jest jak najbardziej bezpieczna
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 13:32   #4253
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Antunka! Czy usilujesz mi powiedziec, ze wplywal na koloryt troszke? ooo... nie pogardzilabym nadaniu marchewkowego koloru.. potem sam puder juz by pewnie wystarczyl - przynajmniej na wakacje...

jak to nie mozna na mineralny nakladac juz pudru? Azure?



---------- Dopisano o 14:32 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

Cytat:
Napisane przez simone2010 Pokaż wiadomość
Wprawdzie nie mam tego kremu, ale używam mleczka mineralnego do ciała i kremu do szczególnie wrażliwych okolic z tej samej serii, oba na twarz (raz jeden, raz drugi)

Jestem zadowolona, dają dobrą ochronę, dość dobrze współpracują z minerałami - nie widać, że mam filtr na twarzy. Nie używam już normalnego kremu. Najpierw stempluję twarz primerem ze Sweetscents, potem reszta makijażu z pudrem bambusowym na koniec. Czasami zdarza się, że w ciągu dnia muszę jeszcze raz sięgnąć po bambus.

Na minus można zaliczyć fakt, że długo się wchłaniają (ja czekam 30-40 minut), nie wchłaniają się całkowicie do matu (ale z primerem jest już ok ), no i barwią, na taki różowo-beżowy kolorek, co dla mnie akurat jest zaletą, bo pomaga mi ukryć cienie pod oczami Ale primerem muszę "wrócić" do swojego normalnego koloru, bo inaczej wyglądam ekstremalnie blado. Gdyby nie to, prawdopodobnie używałabym nieco jaśniejszych odcieni

Aha, mam cerę mieszaną, w kierunku przetłuszczającej się w strefie T

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam
Okropeeelnie mi pomogłaś skarbie!
W takim razie licytuję ten Avene mineralny spf50! Ciekawa jestem ejdnego.. jak się na nim będzie sprawował minerał LUMIERE.. ?? zamawiam właśnie zestaw próbeczek pięciu. może ktoś doradzić jeszcze w tej kwestii?

Jejjj.. skoro nadaje kolorytu ten avene to naprawdę powinien się dobrze mi sprawdzić, i mam nadzieję, że nie uczuli mnie.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 13:34   #4254
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
jak to nie mozna na mineralny nakladac juz pudru? Azure?
Nic mi o tym nie wiadomo. Mineralny filtr się nie zdestabilizuje. Raczej chodzi o to, żeby przy nakładaniu pudru go nie zetrzeć.
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 14:17   #4255
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Dziewczynki, bardzo mnie ten zainteresował! https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,9...50.html&next=1 wydaje się być fajniejszy niż ten bardziej znany Avene mleczko http://allegro.pl/avene-emulsja-ochr...573254222.html

co sadzicie o moim 'odkryciu'? [dla mnie to odkrycie, no ]

Chyba (?) w ubiegłym roku pojawiła się nowa wersja tego kremu z filtrem mineralnym. Karta w KWC dotyczy wersji, której już nie powinno być na rynku.


Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Miałam próbki tego filtra i ma u mnie duży minus za świński kolor Po nałożeniu na twarz wyglądałam jak prosiaczek Co prawda po jakimś czasie kolor jakby przygasł ale mimo wszystko nie wyglądalo to dobrze.
Ja męczyłam się z nim całe lato. Prosiak się objawił, a jakże. Do spędzania czasu w ogrodzie albo w jakiejś dziczy jeszcze ujdzie, ale nie chciałabym, żeby mnie ktoś oglądał w takim stanie, tzn. wysmarowaną tym czymś.
Efekt wizualny nie jest subtelny. Zalety krem jednak ma, bo nie szczypie w oczy i wydajniejszy i higieniczniejszy niż, np. kompakt mineralny SVR, który jest tak skrajnie oceniany w KWC.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2011-05-02 o 14:20
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 14:38   #4256
simone2010
Zakorzenienie
 
Avatar simone2010
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 410
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Chyba (?) w ubiegłym roku pojawiła się nowa wersja tego kremu z filtrem mineralnym. Karta w KWC dotyczy wersji, której już nie powinno być na rynku.
Zgadza się Teraz seria mineralna nazywa się Tres haute protection, nadal jest w białych opakowankach i ma filtr 50+

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Ja męczyłam się z nim całe lato. Prosiak się objawił, a jakże. Do spędzania czasu w ogrodzie albo w jakiejś dziczy jeszcze ujdzie, ale nie chciałabym, żeby mnie ktoś oglądał w takim stanie, tzn. wysmarowaną tym czymś.
Efekt wizualny nie jest subtelny. Zalety krem jednak ma, bo nie szczypie w oczy i wydajniejszy i higieniczniejszy niż, np. kompakt mineralny SVR, który jest tak skrajnie oceniany w KWC.
Ja też nie wyobrażam sobie stosowania tych kremów jako typowych kremów do opalania czy bez makijażu. Zapewniają odpowiednią ochronę, ale efekt wizualny jest, jak powiedziałaś, prosiaczkowaty

Dla mnie to bardzo dobre filtry pod makijaż mineralny i w taki sposób ich właśnie używam
__________________
Tygrysku...!
Co Prosiaczku?
NIC - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę - chciałem się tylko upewnić czy jesteś...


Ćwiczę od czasu do czasu

Spełniam swoje małe marzenia

Edytowane przez simone2010
Czas edycji: 2011-05-02 o 14:40
simone2010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 14:50   #4257
CzerwonaKokarda
Zakorzenienie
 
Avatar CzerwonaKokarda
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10 117
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
W ten sposób działają kwasy i retinoidy. Witamina C raczej pobudza regenerację skóry poprzez produkcję kolagenu. Kuracja wit C+E jest jak najbardziej bezpieczna

jeszcze raz dziękuję!
CzerwonaKokarda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 18:19   #4258
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Ciężko chyba nałożyć minerały bez pocierania skóry (a wtedy ściera się krem).
Moim zdaniem f.mineralny to marna ochrona. Wolę kupić jakiś z filtrami typu tinosorb i móc się pomalować, bez paniki, że zetrę coś i wszystko pójdzie na marne. Zresztą, wspominane było, że nawet jak dotykamy ręką twarzy itp, to filtr się wtedy ściera. Było też opisane, na jakiej zasadzie to działa. No ale jak kto woli

Edytowane przez 1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Czas edycji: 2011-05-02 o 18:25
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 18:38   #4259
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

dziewczyny prosze powiedzie mi, troche takie nie filrtowe zagadnianie, ale czy krem brazujacy zaszkodzi cerze?

bo po tych filtrach jestem strasznie biała i chcę sobie nadac jakąs opalenizne, a skoro nie chce sie narazac na promieniowanie słoneczne to zostaje mi tylko kosmetyk opalający.
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez karmazynka99
Czas edycji: 2011-05-02 o 18:49
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 18:40   #4260
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

capuccino dziekuję Ci za odpowiedź o filtr
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:08.