Dla wszystkich zdesperowanych:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-22, 09:56   #1
sylwia8908
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9
Smile

Dla wszystkich zdesperowanych:)


Witam was dziewczynki
Wątek ten założyłam dla osób tak samo zdesperowanych jak ja
Ostatnimi czasy w mojej głowce nic innego nie chodzi tylko dieta i dieta.
Nic nie dawało efektu.. aż do czasu jak natrafiłam na dietę Dukana.
Schudłam 4 kg w ciągu miesiąca, może to nie dużo dla was, ale dla mnie to już sukces!
Chciałam się z wami podzielić tytułem książki, która bardzo mi w tym sukcesie pomogła:

http://selkar.pl/aff/sylwia8908/nie_...e_p_80462.html

Jest tania, a to w moim przypadku ważne Nie żałuję tych wydanych 15 zł, bo mam nadzieję, że jeszcze troszkę schudnę. W internecie nie znalazłam tylu ciekawych informacji.

Zrobicie co chcecie Ale jeżeli chodzi o mnie to potrafi zdziałać cuda!


Pozdrawiam i życzę milutkiego dzionka!
sylwia8908 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 11:01   #2
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Dla wszystkich zdesperowanych:)

Cytat:
Napisane przez sylwia8908 Pokaż wiadomość
Schudłam 4 kg w ciągu miesiąca, może to nie dużo dla was, ale dla mnie to już sukces!
4kg w miesiąc to dużo! tzn to granica zdrowego spadku wagi
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 13:19   #3
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Dla wszystkich zdesperowanych:)

może i skuteczna ale nie jest zdrowa polecam obejżeć http://dziendobrytvn.plejada.pl/29,4....html#autoplay
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 13:38   #4
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Dla wszystkich zdesperowanych:)

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
4kg w miesiąc to dużo! tzn to granica zdrowego spadku wagi
to są mity, w klinicznych warunkach spadki wagi na tydz wahają się od 2-6+kg. Nie ma w tym nic dziwnego ani niezdrowego. Zależy kto ma jaką kompozycję ciała, jeżeli jest duży % wody to spadek w pierwszym tygodniu będzie duży, u mnie to było 6kg pierwszego tygodnia. Jeden kg na tydzień prawdopodobnie wziął się stąd że typowe kiepskie diety typu MŻ WR nie dają lepszych efektów więc więcej musi być niezdrowo.

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

Cytat:
Napisane przez agata456 Pokaż wiadomość
może i skuteczna ale nie jest zdrowa polecam obejżeć http://dziendobrytvn.plejada.pl/29,4....html#autoplay

duże ilości białek w diecie nie obciążają nerek, Ci co mieli "coś" z nerkami odczuli efekt większej ilości białek po zastosowaniu Dukana.
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 18:15   #5
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Dla wszystkich zdesperowanych:)

Cytat:
Napisane przez Edo_ergo_sum Pokaż wiadomość
to są mity, w klinicznych warunkach spadki wagi na tydz wahają się od 2-6+kg. Nie ma w tym nic dziwnego ani niezdrowego. Zależy kto ma jaką kompozycję ciała, jeżeli jest duży % wody to spadek w pierwszym tygodniu będzie duży, u mnie to było 6kg pierwszego tygodnia. Jeden kg na tydzień prawdopodobnie wziął się stąd że typowe kiepskie diety typu MŻ WR nie dają lepszych efektów więc więcej musi być niezdrowo.

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------




duże ilości białek w diecie nie obciążają nerek, Ci co mieli "coś" z nerkami odczuli efekt większej ilości białek po zastosowaniu Dukana.
nie chodzi tylko nerki.Po pierwsze, we wstępnej fazie mogą pojawić się zaparcia - wynika to z braku błonnika dostarczanego głównie przez warzywa, owoce oraz pieczywo pełnoziarniste. Po drugie, spore spożycie mięsa i jaj może powodować wzrost cholesterolu we krwi. Po trzecie, z uwagi na to że głównym składnikiem diety są białka, pojawiają się niedobory witamin i minerałów.Ale każdy ma swój rozum,ja jest przeciwna tej diecie,stosowałam i byłam bardzo osłabiona,nie wyszła mi ta dieta na dobre.Ale powodzenia dla innych osób stosujących
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 21:01   #6
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Dla wszystkich zdesperowanych:)

ja może teraz palne głupote ale tak mi się coś widzi, że cholesterol odkłada się w tętnicach i zyłach osób z gęstą krwią, a takową posiadają zwolennicy węglowodanów.
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 22:31   #7
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Dla wszystkich zdesperowanych:)

Cytat:
Napisane przez agata456 Pokaż wiadomość
nie chodzi tylko nerki.Po pierwsze, we wstępnej fazie mogą pojawić się zaparcia - wynika to z braku błonnika dostarczanego głównie przez warzywa, owoce oraz pieczywo pełnoziarniste. Po drugie, spore spożycie mięsa i jaj może powodować wzrost cholesterolu we krwi. Po trzecie, z uwagi na to że głównym składnikiem diety są białka, pojawiają się niedobory witamin i minerałów.Ale każdy ma swój rozum,ja jest przeciwna tej diecie,stosowałam i byłam bardzo osłabiona,nie wyszła mi ta dieta na dobre.Ale powodzenia dla innych osób stosujących
1)Problem Dukana opisałem u siebie na blogu, tzn co jest nie tak z nim i dlaczego mogłaś się na nim źle czuć.
2)Dobrze ułożona dieta tylko złożona z mięsa produktów dostarcza wszystkich niezbędnych składników bez jakich kolwiek niedoborów
3) Spożycie jaj i mięsa przy obniżeniu węglowodanów poprawia cholesterol

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
ja może teraz palne głupote ale tak mi się coś widzi, że cholesterol odkłada się w tętnicach i zyłach osób z gęstą krwią, a takową posiadają zwolennicy węglowodanów.
nie gadasz głupot. ta gęsta krew wśród osób spożywających dużo węglowodanów ma nawet medyczną nazwe, zapomniałem jaką ale taki stan krwi da się tylko osiągnąć na wysoko-węglowodanówce.

Edytowane przez Edo_ergo_sum
Czas edycji: 2011-06-22 o 22:51
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-23, 21:21   #8
polianna5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 9
Dot.: Dla wszystkich zdesperowanych:)

Ja uważam, że dobra dieta, to taka, która nie nakłada dużych zakazów co do rodzajów spożywanych produktów. Dukan bardzo ogranicza, podobnie jak dieta "kwaśniewskiego" i inne tego typu. Wg mnie z tego punktu widzenia ciekawa i godna uwagi jest dieta paleo, która zakazuje spożywania jedynie ziemniaków, roślin strączkowych, sera, soi i soczewicy oraz przede wszystkim żywności wysoko przetworzonej.
polianna5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 06:08   #9
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Dla wszystkich zdesperowanych:)

Dieta to przede wszystkim sposób na całą przyszłość. Jeżeli masz ochotę przez całe zycie jeść serki wiejskie i jajka, a później zastanawiać się czy przypadkiem po truskawkach nie przytyjesz, to proszę bardzo.

I fakt, zdecydowanie jesteś bardzo zdesperowana, skoro sięgasz po takie skrajne i wypłukujące mózg metody. High five
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 09:00   #10
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Dla wszystkich zdesperowanych:)

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
ja może teraz palne głupote ale tak mi się coś widzi, że cholesterol odkłada się w tętnicach i zyłach osób z gęstą krwią, a takową posiadają zwolennicy węglowodanów.
tak mnie w szkole uczą myślę,ze to nie jest źle bo zaczerpnęłam ten fragment z książki;p jejku dziewczyny ja się kłucić nie chcę.Proste.Ja wyraziłam swoje zdanie,jestem na kierunku gdzie jednym z przedmiotów jest dietetyka,zdrowe odżywianie gdzie poruszane są problemy z odżywianiem, i zły dobór diet.Moim zdaniem jest to szkodliwa dieta,być może skuteczna ale nie zdrowa. Wy macie prawo do swojego zdania.Pozdrawiam i powodzenia i w odchudzaniu,i miłego pożerania serków itp

---------- Dopisano o 10:00 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
dieta to przede wszystkim sposób na całą przyszłość. Jeżeli masz ochotę przez całe zycie jeść serki wiejskie i jajka, a później zastanawiać się czy przypadkiem po truskawkach nie przytyjesz, to proszę bardzo.

I fakt, zdecydowanie jesteś bardzo zdesperowana, skoro sięgasz po takie skrajne i wypłukujące mózg metody. High five
brawo!!przecież wystarczy postawić na zdrowe odżywianie i jeść mniej a często i efekty będą a nie katować się białkiem nie mogąc spojrzeć w początkowych fazach nawet na owoce czy warzywa gdzie jest mnóstwo witamin...ale dziewczyny niech robią jak chcą...

Edytowane przez agata456
Czas edycji: 2011-06-25 o 09:07
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:52.