Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-16, 07:44   #4051
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,wyszukiwarka powiedziała mi że analizowałyście skład tego kremu,dziwne ale w sumie tego konkretnego postu z recenzją mi nie znalazła
Mam więc małą prośbę jeśli ktoś pamięta,czy ten krem zawiera w sobie kwasy?

Herba Studio, Best, Krem do cery trądzikowej

Aqua, Verbascum Thapsus & Helianthus Annuus & Bellis Perennis & Sambucus Nigra & Primula Veris Extract, Dimyristyl Tartrate, Tri-C14-15 Alkyl Citrate, Di-C12-13 Alkyl Malate, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Sodium Lactate, Sorbitan Stearate, Squalane, Panthenol, C12-15 Pareth-7, PPG-25-Laureth-25, Farnesyl Acetate, Farnesol. Panthenyl Triacetate, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben. Propylparaben, Allantoin, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Benzyl Salicylate, Linalool, Alpha Isomethylionone, Geraniol, Cinnamyl Alcohol, Eugenol, Perfume.
Kwasów hydroksylowych nie widze, ale za to jest kilka innych przeciwtrądzikowych składników. Ich działanie polega na zmniejszeniu wydzielania sebum, działaja tez antybakteryjnie oraz ponoć sa dobrze tolerowane. Co jeszcze tu mamy? Mieszanke ekstraktów (pewnie wodnych, stąd miejsce w składzie), nie kojarze ich wszystkich ale ogólnie pewnie zadziałają antyoksydacyjnie, łagodząco, antybakteryjnie (pierwiosnek lekarski). Emolienty wydają sie lekkie i przyjazne skorze tłustej. Kilka humektantow, również o dziłaniu łagodzacym oraz a także antybakteryjnie i przeciwtrądzikowo - mleczan sodu. Co mi sie nie podoba to zbyt bogata mieszanka zapachów, stąd długa lista potencjalnych alergenów. Ale mimo to ciekawy krem.

---------- Dopisano o 07:44 ---------- Poprzedni post napisano o 07:36 ----------

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
A ten Telocapil będzie nadawał się na twarz męską , w dodatku z takimi problemami jak moje?
To że męska nie ma nic do rzeczy - składniki nie rozpoznają płci Działane napewno zależy od grubosci zarostu ale też stężenia - jesli masz mocny to górna granica stężeń bedzie lepsza. Jest rozpuszczalny w wodzie, wiec mozna jakiś lekki żel czy serum zrobic
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-16, 09:35   #4052
czikuś
Raczkowanie
 
Avatar czikuś
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 304
GG do czikuś
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Śladowa ilość to w takim przypadku, powiedzmy, <1% i o ile dla jakiś cennych olejów to faktycznie mało i nie ma znaczenia, ale większość składników aktywnych, jak Q10, HA itp (tzw. kosmeceutyków). czy suchych ekstraktów roślinnych działa na takim poziomie i to jest jak najbardziej normalne i ma znaczenie dla działania kremu.
A co by zmienił certyfikat - kolejność?
Certyfikat nie zmienia kolejności składy INCI, to jest przecież jakoś regulaminowo ustalone. Spojrzalam na certyfikowane kosmetyki, które posiadam i tam albo parfum nie ma, albo jest pod koniec składu i opisane jako olejki eteryczne. To już jest jakaś informacja. Dlatego kosmetyk z odpowiednim certyfikatem, jak napisałam, jest dla mnie wiarygodny i podejrzewam, że tajemnicze "parfum" nie wzbudzałoby niepewności.
czikuś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-16, 09:49   #4053
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Kwasów hydroksylowych nie widze, ale za to jest kilka innych przeciwtrądzikowych składników. Ich działanie polega na zmniejszeniu wydzielania sebum, działaja tez antybakteryjnie oraz ponoć sa dobrze tolerowane. Co jeszcze tu mamy? Mieszanke ekstraktów (pewnie wodnych, stąd miejsce w składzie), nie kojarze ich wszystkich ale ogólnie pewnie zadziałają antyoksydacyjnie, łagodząco, antybakteryjnie (pierwiosnek lekarski). Emolienty wydają sie lekkie i przyjazne skorze tłustej. Kilka humektantow, również o dziłaniu łagodzacym oraz a także antybakteryjnie i przeciwtrądzikowo - mleczan sodu. Co mi sie nie podoba to zbyt bogata mieszanka zapachów, stąd długa lista potencjalnych alergenów. Ale mimo to ciekawy krem.
Dzięki piękne ,czyli w takim razie nie muszę się obawiać wysypów jak przy kwasach tak?
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka



Edytowane przez Kachnaaaa
Czas edycji: 2011-08-16 o 09:52
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-16, 11:21   #4054
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Dzięki piękne ,czyli w takim razie nie muszę się obawiać wysypów jak przy kwasach tak?
Nie musisz się obawiać, jednak wszystko zależy od skóry, jedna zareaguje na taki skład pozytywnie, inna nie.
Jednak dobrze pisałem, że nie ma kwasów
Zawsze coś tam się wie.
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-16, 12:48   #4055
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez czikuś Pokaż wiadomość
Certyfikat nie zmienia kolejności składy INCI, to jest przecież jakoś regulaminowo ustalone.
To była tylko taka zaczepka, chodziło mi co wg Ciebie zmienił by tu certyfikat?
Cytat:
Napisane przez czikuś
Spojrzalam na certyfikowane kosmetyki, które posiadam i tam albo parfum nie ma, albo jest pod koniec składu i opisane jako olejki eteryczne. To już jest jakaś informacja. Dlatego kosmetyk z odpowiednim certyfikatem, jak napisałam, jest dla mnie wiarygodny i podejrzewam, że tajemnicze "parfum" nie wzbudzałoby niepewności.
Ale Parfum w kosmetykach AA Eco nie jest mieszanką olejków eterycznych (producent deklaruje że ich nie ma) tylko musi słuzyć konserwowaniu, jeśli jest to ten powszechnie dostepny konserwant firmy Synergia to jak najbardziej dopuszczalny przez organizacje certyfikujące, więc kosmetyki AA Eco byłyby dokładnie takie same. Chyba troche zbyt ufnie podchodzisz do certyfikatów i ton mojej wypowiedzi odnosił sie do tego - gdzie jak gdzie ale tylko w przypadku kosmetyków "naturalnych" i ekologicznych oznaczanych hasłem "bez konserwantów" powinnaś traktować "parfum" jako tajemniczy, w konwencjonalnych kosmetykach używa sie konwencjonalnych konserwantów, wiec Parfum to zwyczajnie zapach.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-16, 14:52   #4056
czikuś
Raczkowanie
 
Avatar czikuś
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 304
GG do czikuś
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ja tam osobiście akurat o ten składnik specjalnie się nie martwię, o wiele bardziej interesuje mnie ilość składników i szanse na ich działanie. Wymieniłaś kilka, które mimo małej ilości działanie utrzymują, ale czy tak jest z wyciągami roślinnymi?
czikuś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-16, 15:18   #4057
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez czikuś Pokaż wiadomość
Ja tam osobiście akurat o ten składnik specjalnie się nie martwię, o wiele bardziej interesuje mnie ilość składników i szanse na ich działanie. Wymieniłaś kilka, które mimo małej ilości działanie utrzymują, ale czy tak jest z wyciągami roślinnymi?
Chodzi Ci o ekstrakty? bo o nich też pisałam
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-16, 17:34   #4058
czikuś
Raczkowanie
 
Avatar czikuś
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 304
GG do czikuś
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Raczej o ekstrakty, bo w składzie to są ekstrakty i oleje najczęściej. Jak pisałaś to poszukam.
czikuś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 02:55   #4059
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

B prosze o ocene skladu pod wzgledem zapychania i toksycznosci skladnikow.

DML Daily facial moisturizer spf 25

Ingredients
Active Ingredients: Avobenzone 3% (Parsol 1789), Octyl methoxycinnamate (7.5%), Homosalate (6%), Octocrylene (1.5%); Inactive Ingredients: Water (Purified), Propylene Glycol Dioctanoate, Petrolatum, Glycerin, Glyceryl Stearate, PEG 100 Stearate, DEA Cetyl Phosphate, Stearic Acid, Hyaluronic Acid, Dimethicone, Cyclomethicone, Benzyl Alcohol, PVP/Eicosene Copolymer, Silica, Allantoin (Comfrey Root), Sodium Carbomer 941, Disodium EDTA, Magnesium Aluminium Silicate

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2011-08-17 o 20:11
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 08:56   #4060
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
B prosze o ocene skladu pod wzgledem zapychania i toksycznosci skladnikow.

Ingredients
Active Ingredients: Avobenzone 3% (Parsol 1789), Octyl methoxycinnamate (7.5%), Homosalate (6%), Octocrylene (1.5%); Inactive Ingredients: Water (Purified), Propylene Glycol Dioctanoate, Petrolatum, Glycerin, Glyceryl Stearate, PEG 100 Stearate, DEA Cetyl Phosphate, Stearic Acid, Hyaluronic Acid, Dimethicone, Cyclomethicone, Benzyl Alcohol, PVP/Eicosene Copolymer, Silica, Allantoin (Comfrey Root), Sodium Carbomer 941, Disodium EDTA, Magnesium Aluminium Silicate

Pełnej nazwy kosmetyku nie podałaś przecież......
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 12:51   #4061
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Który z tych kosmetyków zadziała naprawdę antycellulitowo, a nie tylko nawilży???

1.Eveline, Slim Extreme 3D, Termoaktywne serum wyszczuplające


Skład: Cetearyl Alcohol/Ceteareth-20, Mineral Oil, Isopropyl Myristate, Petrolatum / Cholesterol / Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Glycerin, Propylene Glicol, Cetyl Alcohol, Octyldodecanol, Caffeine, Sodium Polyacrylate, Caffeine/Sodium Salicylate/Lecithin/Silica, Centella Asiatica, Ginkgo Bibola Extract, Hedera Helix (Ivy) Extract, Water /Butylene Glycol/ Laminaria Hyperborea Extract, Hyaluronic Acid, Vanillyl Butyl Ether, Phenoxyethanol / Methylparaben, / Buthyparaben / Ethylparaben / Propylparaben, DMDM Hydantoin, Fragrance, Disodium EDTA, Limonene (30.04.2008)

Eveline, Slim Extreme 3D Spa!, Serum intensywnie wyszczuplające + ujędrniające antycellulit

Skład: Skład: Purfied Water, Glycerin, Centella Asiatica, Laminaria Hyperborea, Cetyl Alcohol, Ginkgo Biloba, Caffeine, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate SE, Glycine Soja Oil, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, Sodium Salicylate, Lecithin, Silica, Maris sal, Hedera Helix, Lecithin, Carnitine, Ubiquinone, Hydrolysed Collagen, Hydrolysed Elastin, DMDM Hydantoin, Menthol, Isopropyl Alcohol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Fragrance.


Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-17, 21:06   #4062
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hey ja mam wielką prośbę do Ciebie. Wyobraź sobie, że zamówiłem krem LRP Hydraphase UV Intense Legere a otrzymałem wersję bez Intense, i ma ona spf 15 PPD 11 (ta co chciałem spf 20, PPD 8) i teraz pytanie do Ciebie, czy filtry w tej wersji są coś warte? Jak ogólnie wyg;ląda ten krem ? Tamten tak jak dyskutowalismy był lekki. Prosze cię o odpowiedź bo nie wiem czy nie sprzedać komus kremu jak ma być tłustawy, zapychac pory czy ochrona za słaba... Wydaje mi się że filtrów to on ma mało, tamten miał aż 4.Za moment dodam zdjęcie składu.

Proszę , tu jest skład, hey bardzo prosze kolejny raz o pomoc

http://i54.tinypic.com/2a4nxif.jpg

Edytowane przez dodus89
Czas edycji: 2011-08-17 o 22:21
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 21:47   #4063
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
B prosze o ocene skladu pod wzgledem zapychania i toksycznosci skladnikow.

DML Daily facial moisturizer spf 25

Ingredients
Active Ingredients: Avobenzone 3% (Parsol 1789), Octyl methoxycinnamate (7.5%), Homosalate (6%), Octocrylene (1.5%); Inactive Ingredients: Water (Purified), Propylene Glycol Dioctanoate, Petrolatum, Glycerin, Glyceryl Stearate, PEG 100 Stearate, DEA Cetyl Phosphate, Stearic Acid, Hyaluronic Acid, Dimethicone, Cyclomethicone, Benzyl Alcohol, PVP/Eicosene Copolymer, Silica, Allantoin (Comfrey Root), Sodium Carbomer 941, Disodium EDTA, Magnesium Aluminium Silicate
Zapchać napewno może jeśli jestes podatna - wszystkie to filtry chemiczne, jest ich dużo, wszystkie sa rozpuszczalne w olejach wiec faza tłuszczowa musi być duża procentowo. A że jest ona oparta na dwóch składnikach z których drugi to mocno okluzyjna wazelina to prawdopodobieństwo zapchnia duże.
Te krem ma tylko jeden filtr UVA Parsol 1789, stabilizowany jedynie malutką ilością Octocrylene - wiec ochrona UVA naprawdę lipna.
Co do toksyczności to potencjalnie takie działanie ma Octyl methoxycinnamate, uważany za przenikający.
Ogólnie słaby ten krem na moje oko.

---------- Dopisano o 21:47 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Który z tych kosmetyków zadziała naprawdę antycellulitowo, a nie tylko nawilży???

1.Eveline, Slim Extreme 3D, Termoaktywne serum wyszczuplające


Skład: Cetearyl Alcohol/Ceteareth-20, Mineral Oil, Isopropyl Myristate, Petrolatum / Cholesterol / Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Glycerin, Propylene Glicol, Cetyl Alcohol, Octyldodecanol, Caffeine, Sodium Polyacrylate, Caffeine/Sodium Salicylate/Lecithin/Silica, Centella Asiatica, Ginkgo Bibola Extract, Hedera Helix (Ivy) Extract, Water /Butylene Glycol/ Laminaria Hyperborea Extract, Hyaluronic Acid, Vanillyl Butyl Ether, Phenoxyethanol / Methylparaben, / Buthyparaben / Ethylparaben / Propylparaben, DMDM Hydantoin, Fragrance, Disodium EDTA, Limonene (30.04.2008)

Eveline, Slim Extreme 3D Spa!, Serum intensywnie wyszczuplające + ujędrniające antycellulit

Skład: Skład: Purfied Water, Glycerin, Centella Asiatica, Laminaria Hyperborea, Cetyl Alcohol, Ginkgo Biloba, Caffeine, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate SE, Glycine Soja Oil, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, Sodium Salicylate, Lecithin, Silica, Maris sal, Hedera Helix, Lecithin, Carnitine, Ubiquinone, Hydrolysed Collagen, Hydrolysed Elastin, DMDM Hydantoin, Menthol, Isopropyl Alcohol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Fragrance.


Ten drugi wydaje sie lepszy, bo raz ze bogatszy w składniki antycellulitowe to jeszcze po odrobince ujędrniajacych i przeciwrozstępowych
Mimo to lesze składy ma czarna seria z Ziaji (Ziai?), próbowałaś?
W poszukiwaniu lepszych analiz odsyłam do specjalnego wątku
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=238665
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-08-17 o 21:49
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 22:22   #4064
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

hey powyżej dołączyłem zdjęcie składu
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 22:29   #4065
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hey,
Dzieki za analize
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-18, 12:16   #4066
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dziękuje
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-18, 13:22   #4067
marika22
Rozeznanie
 
Avatar marika22
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 531
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

przeanalizujecie mi skład tego żelu do mycia twarzy:
VERA BY CCS CLEANSING GEL
skład:
Aloe Barbadensis Gel, Coco-Betaine, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Sodium Cocoyl Isethionate, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Glycerin, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Phenoxyethanol, Lactic Acid, Sodium Lactate, Polysorbate 80, Parfum, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid.

dziękuję ślicznie za pomoc...
marika22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-18, 16:07   #4068
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez marika22 Pokaż wiadomość
przeanalizujecie mi skład tego żelu do mycia twarzy:
VERA BY CCS CLEANSING GEL
skład:
Aloe Barbadensis Gel, Coco-Betaine, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Sodium Cocoyl Isethionate, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Glycerin, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Phenoxyethanol, Lactic Acid, Sodium Lactate, Polysorbate 80, Parfum, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid.

dziękuję ślicznie za pomoc...
zel powinien ok oczyszczac skore. polecam cerom tlustym/wrazliwym.
aloe b gel ma dzialanie nawilzajace, lagodzace, wygladzajace, a dzieki zawartosci saponin dziala takze odkazajaco i troszke sciagajaco - co wazne dla tlustych cer- czyli samo dobro
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-18, 16:29   #4069
201605041146
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 364
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny pomóżcie mi przy tym składzie
SCHWARZKOPF Essensity Brushing Elixir odżywka regenerująca 1000ml

Aqua, Alcohol denat. , Cetearyl Alcohol, Quaternium-91, Cetrimonium Methosulfate, Dicaprylyl Ether, Isopropyl Myristate, Glyceryl Stearate, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Lactic Acid, Butyrospermum Parkii, Parfum, Glyceryl Oleate, Limonene, Panthenol, Olea Europaea Fruit Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Linalool.
201605041146 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-18, 17:19   #4070
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez anettka Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie mi przy tym składzie
SCHWARZKOPF Essensity Brushing Elixir odżywka regenerująca 1000ml

Aqua, Alcohol denat. , Cetearyl Alcohol, Quaternium-91, Cetrimonium Methosulfate, Dicaprylyl Ether, Isopropyl Myristate, Glyceryl Stearate, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Lactic Acid, Butyrospermum Parkii, Parfum, Glyceryl Oleate, Limonene, Panthenol, Olea Europaea Fruit Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Linalool.
szkoda pieniedzy . sa duzo lepsze odzywki za duzo mniejsze pieniadze
nie kupilabym jej z tego powodu .

zwykla odzywka- ulatwi rozczesanie , ma w skladzie subst wykazujace dzialanie antystatyczne...
jesli twoje wlosy potrzebuja intensywnej regeneracji zajrzyj tutaj :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=250024
od siebie polecam olej kokosowy (na noc wtarty w brudne wlosy) i swoja odzywke kwc (za smieszna cene) - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,33909,hair-glattungs-spulung.html
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-08-18 o 17:31
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-18, 17:55   #4071
201605041146
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 364
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dziękuję za pomoc już ją mam zakupioną, ale naprawdę okropnie śmierdzi alkoholem, nawet po spłukaniu śmierdzą tym włosy
201605041146 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-18, 18:44   #4072
marika22
Rozeznanie
 
Avatar marika22
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 531
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dziekuje pokrzywa. ja nie mam w ogóle głowy do tych wszystkich składników... próbowałam się nauczyć, ale za trudne to dla mnie... najcześciej jak jestem w sklepie lub aptece i przyglądam się produktom do twarzy to nie pamiętam co dany składnik oznacza.
spojrzałabyś jeszcze na skład tego kremu:
DECUBAL RECOVER CREAM
skład:
Aqua, Cocos Nucifera, Glycerin, Isopropyl myristate, Laolin, Petrolatum, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glycderyl Stearate, Tocopherol, Cetearyl Alcohol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ceteareth-20, Dimethicone, Propylparaben, Citric acid

jeszcze raz ślicznie dziękuję.
marika22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-18, 19:47   #4073
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Hey ja mam wielką prośbę do Ciebie. Wyobraź sobie, że zamówiłem krem LRP Hydraphase UV Intense Legere a otrzymałem wersję bez Intense, i ma ona spf 15 PPD 11 (ta co chciałem spf 20, PPD 8) i teraz pytanie do Ciebie, czy filtry w tej wersji są coś warte? Jak ogólnie wyg;ląda ten krem ? Tamten tak jak dyskutowalismy był lekki. Prosze cię o odpowiedź bo nie wiem czy nie sprzedać komus kremu jak ma być tłustawy, zapychac pory czy ochrona za słaba... Wydaje mi się że filtrów to on ma mało, tamten miał aż 4.Za moment dodam zdjęcie składu.

Proszę , tu jest skład, hey bardzo prosze kolejny raz o pomoc

http://i54.tinypic.com/2a4nxif.jpg
Ma on też cztery filtry: Octocrylene, Parsol 1789, Mexoryl SX oraz Mexoryl XL - te trzy ostatnie to filtry szerokospektralne lub chroniące tylko przed UVA - stąd wyższe PPD.
Co prawda są na końcu składu nie najlżejsze oleje, ale są one po wit. E wiec to raczej śladowe ilości i krzywdy nie zrobią. Po za tym żadnych zapychaczy nie ma.

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------

Cytat:
Napisane przez marika22 Pokaż wiadomość
dziekuje pokrzywa. ja nie mam w ogóle głowy do tych wszystkich składników... próbowałam się nauczyć, ale za trudne to dla mnie... najcześciej jak jestem w sklepie lub aptece i przyglądam się produktom do twarzy to nie pamiętam co dany składnik oznacza.
spojrzałabyś jeszcze na skład tego kremu:
DECUBAL RECOVER CREAM
skład:
Aqua, Cocos Nucifera, Glycerin, Isopropyl myristate, Laolin, Petrolatum, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glycderyl Stearate, Tocopherol, Cetearyl Alcohol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ceteareth-20, Dimethicone, Propylparaben, Citric acid

jeszcze raz ślicznie dziękuję.
Bardzo tłusty, okluzyjny krem z dużą iloscią emolientów - zmiekczy, natłuści i zatrzyma wode w skórze. Jedne humektant wiążacy wode.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-18, 20:01   #4074
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez marika22 Pokaż wiadomość
dziekuje pokrzywa. ja nie mam w ogóle głowy do tych wszystkich składników... próbowałam się nauczyć, ale za trudne to dla mnie... najcześciej jak jestem w sklepie lub aptece i przyglądam się produktom do twarzy to nie pamiętam co dany składnik oznacza.
spojrzałabyś jeszcze na skład tego kremu:
DECUBAL RECOVER CREAM
skład:
Aqua, Cocos Nucifera, Glycerin, Isopropyl myristate, Laolin, Petrolatum, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glycderyl Stearate, Tocopherol, Cetearyl Alcohol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ceteareth-20, Dimethicone, Propylparaben, Citric acid

jeszcze raz ślicznie dziękuję.
hmmm. tlustawe mazidlo....
natłuści, odżywi – obawiam się ze może zapchać

z ciekawych skladnikow;
olej kokosowy natluszcza, odzywia, chlodzi i lagodzi
Lanolin – ze wzgledu na podobny sklad do lipidowej warstwy naszej skory jest bdb tolerowany i bdb pielegnuje
zawiera silikon – sladowa il
nie pamietam jednego skladnika – nie zmienia to faktu ze krem moze zapchac pory, zostawic film na skorze- dla przesuszonej skory moze byc ok

dziewczyny przepraszam ze ja tak pisac po polski ale mam gore pracy na glowie i staram sie jeszcze tu pisac- bo mam wizazoholizm

anettka- obawiam sie ze ta odzywka moze ci wysuszyc wlosy- moze uzywaj jej zamiast pianki do golenia nog ?
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-08-18 o 20:02
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-18, 20:01   #4075
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
zel powinien ok oczyszczac skore. polecam cerom tlustym/wrazliwym.
aloe b gel ma dzialanie nawilzajace, lagodzace, wygladzajace, a dzieki zawartosci saponin dziala takze odkazajaco i troszke sciagajaco - co wazne dla tlustych cer- czyli samo dobro
Powiedziałbym że do pozostałych typów tez sie nadają, bo te Peg-i to również jak emolienty działają, a dodatkowo obecne sa nawilżacze na czele z aloesem oraz gliceryna i mleczan sodu
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-18, 20:15   #4076
marika22
Rozeznanie
 
Avatar marika22
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 531
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

kurcze, ale Wy macie wiedzę... jestem pod wrażeniem i naprawdę z całego serca dziękuję za pomoc!
ten kremik DECUBAL nie zapycha mnie (jak narazie), choć mam skórę problematyczną... zauważyłam jednak, że moja skóra ładniej wygląda po odpowiednim nawilżeniu. po kosmetykach typowych do skóry z trądzikiem zawsze mnie strasznie wysusza i pogarsza stan cery... także może nie mam bardzo wybrednej skóry, tylko potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji.
dziękuję jeszcze raz za tak szybką odpowiedź...
marika22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-18, 20:17   #4077
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Powiedziałbym że do pozostałych typów tez sie nadają, bo te Peg-i to również jak emolienty działają, a dodatkowo obecne sa nawilżacze na czele z aloesem oraz gliceryna i mleczan sodu
nie chodzilo mi o to ze do innych cer sie nie nadaja tylko o to ze do tlustych i wrazliwych szczegolnie - bo tak zaobserwowalam na wizazu ze na te cery aloes jest bdb
hey mam do Ciebie jeszcze pyt- czy olej z rokitnika staosowany samodzielnie na skore moze zapchac pory? czy ten olej jest zapychajacy? czy nie- jak np skwalan
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-18, 20:42   #4078
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Ma on też cztery filtry: Octocrylene, Parsol 1789, Mexoryl SX oraz Mexoryl XL - te trzy ostatnie to filtry szerokospektralne lub chroniące tylko przed UVA - stąd wyższe PPD.
Co prawda są na końcu składu nie najlżejsze oleje, ale są one po wit. E wiec to raczej śladowe ilości i krzywdy nie zrobią. Po za tym żadnych zapychaczy nie ma.

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:44 ----------



Bardzo tłusty, okluzyjny krem z dużą iloscią emolientów - zmiekczy, natłuści i zatrzyma wode w skórze. Jedne humektant wiążacy wode.
hey ogólnie powiedziałabyś że ta wersja będzie lepiej chronić niz ta "intense" z spf 20 a ppd 8 ??(tam jest parsol,octocrylene,ethylh exyl salicylate oraz homosalate ). Dodam,że ten wałkuje się trochę, a tamten wcale
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-19, 13:09   #4079
samajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 60
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Przejrzałam watek i widziałam , że było już pytanie o analizę tego kremu , ale ponieważ nikt go w końcu nie zaanalizował , prosiłabym o analizę pod katem zapychania i pod katem tego , czy będzie w miarę porządnie nawilżał

Bioderma, Hydrabio, Light Cream (Krem nawilżający o lekkiej konsystencji)

Skład: Water (Aqua), Glycerin, Cyclomethicone, Dicaprylyl Ether, Dimethicone, Alcohol Denat., Cyclopentasiloxane, Glycol Palmitate, Polyehtylene, Sodium Lactate, Arachidyl Alcohol, Niacinamide, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Anhydroxylitol, Xylitol, Rhamnose, Mannitol, Fructooligosaccharides, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Behenyl Alcohol, Xylitylglucoside, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arachidyl Glucoside, Hexyldecanol, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Caprylic/Capric Triglyceride, Laminaria Ochroleuca Extract, Disodium Edta, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Fragrance (Parfum) (31.08.2007.)


z góry dziękuje za poświęcenie czasu
samajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-19, 13:13   #4080
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Prosze o poradę-czy to cudo nie jest napchane jakimiś silikonami i innymi "cudami"
Lancome, Sensation Totale, Continuous C Perfecting Complex (Serum udoskonalające)

INCI: Aqua/Water, Dimethicone, Cyclohexasiloxane, Alcohol Denat, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Glycerin, Polysilicone-8, C12-13 Pareth-23, C12-13 Pareth-3, Ascorbyl Glucoside, Mica, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Magnesium Aluminum Silicate, Ethylparaben, Triethanolamine, Spiraea Ulmaria/Spiraea Ulmaria Extract, Silica, Polymethylsilsesquioxane, Polymethyl Methacrylate, Polysorbate-80, Polycaprolactone, Solanum Lycopersicum/Tomato Extract, Ammonium Polyacryloyldmethyl Taurate, Dimethiconol, Manganese Gluconate, Isohexadecane, Propylparaben, Isobutylparaben, Capryloyl Glycine, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Disodium EDTA, Methylparaben, Butylparaben, Vitreoscilla Ferment, Aluminium Hydroxide, Divinyldimethicone/Dimethicone Copolymer, Parfum/Fragrance, CI 14700/Red 4.(04.07.2008)

dziękuję
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:56.