Kompleks, nos ... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-22, 15:26   #1
serduszkomamusi
Zakorzenienie
 
Avatar serduszkomamusi
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 023
Unhappy

Kompleks, nos ...


Myślałam, że problem zniknął, ale od jakiegoś czasu znów wrócił mój kompleks. Nie mam ochoty patrzeć na siebie.

Mam problem z nosem. Duży, z garbem, trochę wygląda jak złamany.
Myślałam o operacji, ale wstrzymuję się od tej decyzji przede wszystkim ze względu na pieniądze. Mam 20 lat i przez kilka ostatnich lat liczyłam na to, że problem z nosem sam zniknie, że twarz jakoś się zmieni...

Od tygodnia mam na twarzy wysyp, który dodatkowo potęguje moje złe samopoczucie Na zdjęciach kondycja cery jest b. dobra.

Nie lubię też mojej "pełnej" twarzy.

Ratuję się różem do policzków, ale efekt jest średni.
Jak chodzi o fryzurę, mam przedziałek po prawej stronie, włosy raczej proste, ale podatne na kręcenie, modelowanie. Na co dzień chodzę w rozpuszczonych.

Może jakaś drastyczna zmiana fryzury by mi pomogła, włosy są w kolorze ciepłego blondu.

Proszę o jakieś sugestie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC03176 (800x600).jpg (41,2 KB, 1203 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC03201 (511x800).jpg (35,7 KB, 1144 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05084 (496x800).jpg (46,0 KB, 1286 załadowań)
__________________
Poison Girl edp
serduszkomamusi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 15:45   #2
jogobella22
Raczkowanie
 
Avatar jogobella22
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 46
Dot.: Kompleks, nos ...

Hej! Ja tak samo mam tzw. "orli nos". Kiedys sie tym strasznie przejmowałam, ale dzisiaj juz kompletnie na to nie zwracam uwagi. Tobie tez radzę się nie przejmować Kiedyś może zrobię sobie operację (jak już się dorobie takiej sumki :P ). Myślę, że odpowiednie przypudrowanie i zacieniowanie tam, gdzie trzeba załatwia sprawę

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

Ps. Co powiedziałabyś na grzywkę? :P
jogobella22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 15:58   #3
serduszkomamusi
Zakorzenienie
 
Avatar serduszkomamusi
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 023
Dot.: Kompleks, nos ...

Cytat:
Napisane przez jogobella22 Pokaż wiadomość
Hej! Ja tak samo mam tzw. "orli nos". Kiedys sie tym strasznie przejmowałam, ale dzisiaj juz kompletnie na to nie zwracam uwagi. Tobie tez radzę się nie przejmować Kiedyś może zrobię sobie operację (jak już się dorobie takiej sumki :P ). Myślę, że odpowiednie przypudrowanie i zacieniowanie tam, gdzie trzeba załatwia sprawę

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

Ps. Co powiedziałabyś na grzywkę? :P
Lekko zaczesuję włosy na bok, ale grzywka na całe czoło sprawia, że jest potem pokryte wypryskami miałam grzywkę 2 lata temu i z niej zrezygnowałam...
__________________
Poison Girl edp
serduszkomamusi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 16:04   #4
Lagoon
Raczkowanie
 
Avatar Lagoon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 211
Dot.: Kompleks, nos ...

Może Twój nos nie jest idealny, ale to nie zmienia faktu że jesteś piękną dziewczyną i każdy to dostrzega. Trzecie zdjęcie najlepsze!
Lagoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 16:50   #5
jogobella22
Raczkowanie
 
Avatar jogobella22
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 46
Dot.: Kompleks, nos ...

Cytat:
Napisane przez serduszkomamusi Pokaż wiadomość
Lekko zaczesuję włosy na bok, ale grzywka na całe czoło sprawia, że jest potem pokryte wypryskami miałam grzywkę 2 lata temu i z niej zrezygnowałam...
Może dermatolog by pomógł? Bo szkoda, żeby cera Cię ograniczała
Na prawdę widzę Cię w takim cięciu i kolorze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1348953989981.jpg (28,3 KB, 69 załadowań)
jogobella22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 16:58   #6
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Kompleks, nos ...

Ale o co cho?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 17:47   #7
friable
Raczkowanie
 
Avatar friable
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 432
Dot.: Kompleks, nos ...

No przyznam, może Twój nos nie jest idealny, ale jesteś tak śliczna że nikt nie zwróciłby na to uwagi
friable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-22, 18:32   #8
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Kompleks, nos ...

Kobieto, nie wmawiaj sobie rzeczy, których nie ma...
Piękna jesteś!
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 19:09   #9
arachnea
Rozeznanie
 
Avatar arachnea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 677
Dot.: Kompleks, nos ...

Naprawdę chciałabym tak wyglądać... Jesteś śliczna, nie wymyślaj sobie problemów na siłę... Nos może jest obiektywnie duży, ale patrząc na całość to nie rzuca to się w oczy. Kiedy skupiasz się na swoim kompleksie to automatycznie wydaje Ci się 10x większy
arachnea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 22:32   #10
lena161
Raczkowanie
 
Avatar lena161
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 173
Dot.: Kompleks, nos ...

Patrząc na Twoje zdjęcia pierwsze co rzuciło mi się w oczy to Twoje oczy! Są śliczne Dopiero po paru sekundach musiałam zadać sobie pytanie po co tak właściwie gapię się na Twoje zdjęcia i przypomniałam sobie o nosku. Nie wiem jak wyglądasz z profilu, ale tak face to face to naprawdę nie masz się czym przejmować sama mam ogromny kompleks na punkcie nosa, z tym że mój jest duży, spiczasty i garbaty to sobie wyobraź...
lena161 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 10:22   #11
serduszkomamusi
Zakorzenienie
 
Avatar serduszkomamusi
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 023
Dot.: Kompleks, nos ...

Dziewczyny dziękuję za miłe odpowiedzi. Do wielkości nosa jestem przyzwyczajona, ale ten garb bardzo mnie denerwuje. Z daleka nie rzuca się w oczy, ale z bliska

Jak byłam młodsza to go nie miałam. Możliwe, że kilka razy dostałam w niego piłką w podstawówce, gimnazjum i zrobiło się coś takiego.

Nie orientuję się w kosztach zabiegu, ale samo usunięcie tego garba chyba nie byłoby bardzo kosztowne?
__________________
Poison Girl edp
serduszkomamusi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-23, 10:31   #12
Rosi23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 80
Dot.: Kompleks, nos ...

Masz sliczne oczy i piekny usmiech a co do nosa to ja mam podobny też jak by po złamaniu i chyba ciutkę szerszy. Przyzwyczaiłam sie już..cóż trudno jest jaki jest.
Rosi23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 12:13   #13
miska203
Raczkowanie
 
Avatar miska203
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 277
Dot.: Kompleks, nos ...

Jesteś śliczna, na pewno patrząc na Ciebie nikt nie zwraca uwagi na Twój jak Ty to nazywasz "garbaty " nos

Ja np. mam mega odstającą brodę i wypukłe czoło, kiedyś się tym straaaaasznie martwilam, ale teraz mam to gdzieś, umiem znaleźć u siebie te lepsze strony i Tobie też to radzę, tym bardziej, że naprawdę masz śliczną buzkę

A co do cery, leć jak najszybciej do dermatologa
miska203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 13:33   #14
Irisfeal
Wtajemniczenie
 
Avatar Irisfeal
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 611
Dot.: Kompleks, nos ...

Cytat:
Napisane przez serduszkomamusi Pokaż wiadomość
Dziewczyny dziękuję za miłe odpowiedzi. Do wielkości nosa jestem przyzwyczajona, ale ten garb bardzo mnie denerwuje. Z daleka nie rzuca się w oczy, ale z bliska

Jak byłam młodsza to go nie miałam. Możliwe, że kilka razy dostałam w niego piłką w podstawówce, gimnazjum i zrobiło się coś takiego.

Nie orientuję się w kosztach zabiegu, ale samo usunięcie tego garba chyba nie byłoby bardzo kosztowne?
To nie od piłki, nos zwyczajnie rośnie. Też w dzieciństwie miałam raczej mały nos a później zaczął rosnąć garb i teraz niestety prosty już nie jest.

Co do operacji usunięcia samego garbu to niestety ale coś takiego raczej nie wchodzi w grę. Mój nos jest ok pod warunkiem, że patrzy się niego z przodu Z boku dopiero widać, że nie wygląda zbyt ciekawie. Twój też z przodu jest ładny i to najważniejsze. Ja operacje sobie odpuściłam po analizie wątku o operacjach nosa.. Wole swój nieco garbaty ale równy i symetryczny niż to co niekiedy tam dziewczynom się zdarza. (np krzywe, skrzydełka nosa, niesymetryczne dziurki w nosie rzez rok czasu opuchnięty i wrażliwy-większy uraz może go całkiem zepsuć:/ itp)
Też chciałam jakoś "spiłować" u chirurga sam garb ale jeśli usunie się tylko garb czyli jego najwęższą część- nos zrobi się odpowiednio szerszy. Miałabyś wtedy zamiast ładnego nosa z przodu - zgrabny profil a z przodu kartofelek
__________________
Fenris

Przepraszam za ewentualny brak polskich znaków - kwestia pisania na urządzeniach przenośnych
Irisfeal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 17:56   #15
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Kompleks, nos ...

Cytat:
Napisane przez nika135 Pokaż wiadomość
Kobieto, nie wmawiaj sobie rzeczy, których nie ma...
Piękna jesteś!
dokładnie !!
więcej pewności siebie. a dlaczego znów pojawił się ten problem? hę
ja widzę piękną wyrazistą dziewczynę
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 18:24   #16
Izabela_wow
Raczkowanie
 
Avatar Izabela_wow
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 68
Dot.: Kompleks, nos ...

Dziewczyno ja myślałam że zobacze jakąś brzydule z wielkim garbatym nosem i faktycznie będzie ciężko a tu...rzadko powiększam zdjęcia ale te musiałamFakt garb jest widoczny ale 'cała reszta' oczy uśmiech włosy taka delikatność zupełnie odwraca uwage od Twojego kompleksu.I nie pisze tylko to żeby Cię i pocieszyć i jeszcze dodać nie martw się inni mają inne kompleksy uwydatnij zalety bla bla bla tylko jesteś naprawde sympatyczną delikatną dziewczyną a przynajmniej takie sprawiasz wrażenieI mogę się założyć obojętnie kto Cię widzi to pewnie tak jak my pierwsze widzi całokształt czyli śliczną uśmiechniętą dziewczyne a nie sam garb i nos.
Izabela_wow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 23:17   #17
xnatussia
Raczkowanie
 
Avatar xnatussia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 126
Dot.: Kompleks, nos ...

oj, dziewczyno.. Ty chyba nie widziałaś nigdy brzydkiego nosa :P

Masz piękną buzię, każdy ma jakieś kompleksy i coś tam mu się w sobie nie podoba, ale trzeba patrzeć na ogół a nie na szczegóły. Kto jak kto, ale Ty akurat nie masz się czym przejmować. I zapewne nikt nie pisze tu tego z litości, bo ludzie są na tyle wredni, że nawet na publicznym forum powypisywaliby co nieco jakby było o czym
__________________


"Najatrakcyjniejszym przymiotem człowieka jest godność."

xnatussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 23:38   #18
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Kompleks, nos ...

Myślę, że ten nos pasuje do twojej twarzy. Jakby nie pasował mogłabyś wyglądać dziwnie. Ale nie wyglądasz może jak zobaczysz naprawdę nieładny nos to zrozumiesz, albo trafi Ci się poważniejszy problem - niewymyślony ;P czego Ci życzę
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 21:58   #19
8dffddb6e628bfb98112858ba516cbd40bf27d07_5e28e2031c1d9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 4 689
Dot.: Kompleks, nos ...

Zgadzam się z wcześniejszymi opiniami. Masz ładną buzię, oczy i na Twój nos nie zwraca się uwagi. Jeśli chcesz możesz poprawić trochę wygląd nosa odpowiednim makijażem, ale uważam, że to niepotrzebne, bo naprawdę nos nie rzuca się w oczy.
8dffddb6e628bfb98112858ba516cbd40bf27d07_5e28e2031c1d9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-25, 17:41   #20
sophisticated_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 763
Dot.: Kompleks, nos ...

wg mnie jestes sliczna i nie musisz nic zmieniac nawet nie zauwazylam zeby z twoim nosem bylo cos nie tak
sophisticated_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 17:54   #21
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Kompleks, nos ...

Spojrzałam na miniaturki i pomyślałam: "laska ma coś z garem, a nie z nosem". Jesteś prześliczna, masz harmonijną twarz i nos do Ciebie pasuje, nie rzuca się w oczy. Gdybyś miała wąską "lisią" twarz (lisią mordę z dużym nosem jak ja :P), to wszystko wyglądałoby źle, ale u Ciebie jest ślicznie, łagodnie.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 17:57   #22
elonka12
Zakorzenienie
 
Avatar elonka12
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: nowhere
Wiadomości: 8 310
Dot.: Kompleks, nos ...

śliczna z Ciebie dziewczyna
__________________
In the end everything will be okay. If it’s not okay it’s not the end
elonka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 17:58   #23
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Kompleks, nos ...

Jesteś tak ładna, że gdybyś nie napisała nic o nosie, nie podejrzewałabym Cię o taki prolem.

btw. prosta grzywka uwydatnia oczy i nos, będziesz jeszcze bardziej zwracała na niego uwagę (chociaż wg. mnie nie ma na co, ale rozumiem, że w Twojej głowie jest)
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 19:01   #24
Marewana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 56
Dot.: Kompleks, nos ...

Jesteś bardzo ładna! Tylko na Twoim miejscu ciut bym przyciemniła włosy (żeby wyglądały tak jak na 3 zdjęciu, tu jest ślicznie) i nie robiła grzywki
Marewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 19:38   #25
didi_b
Rozeznanie
 
Avatar didi_b
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 947
Dot.: Kompleks, nos ...

Jestes naprawde sliczna dziewczyna! Masz piekne, duze, radosne oczeta, sliczne usta i to wszystko naprawde wspaniale wspolgra. Widzialam w zyciu duzo gorsze nosy, na swoj za bardzo nie narzekam, ale staram sie utrzymywac zdrowy dystans, gdyby sie przygladnac tez nie jest idealny, ale to nie ma znaczenia bo jestes w OGOLE fajna dziewczyna, za co wszyscy Cie lubia i kochaja a w SZCZEGOLY nikt sie nie wglebia
Co do cery - tu juz i ja mam ogromny problem... Ale nie wiem jak wyglada dokladnie Twoj. Ja mam sporo zaskornikow, ktore smarowalam jakis czas temu mieszanka olejku pichtowego i nafty. Dobrze na moja skore dziala tez swiezy miazsz z aloesu, a jesli nie posiadasz to wacik namoczony sokiem z aloesu z apteki tez dziala bardzo kojaco na cere. A od paru dni zazywam tabletki drozdzwoe, zobaczymy czy pomoga
Wlosow nie scinaj, nie rob grzywki i jak dla mnie naturalny kolor jest swietny. Delikatny, jak i Ty
Pozdrawiam ;*
didi_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 17:25   #26
anka_bunio
Rozeznanie
 
Avatar anka_bunio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 554
Dot.: Kompleks, nos ...

Kompletnie nie widzę Twojego nosa, jesteś śliczna.
__________________
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora.

Kot przybity do drzwi urzędu. Poszukuję sprawcy
anka_bunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 17:20   #27
Szaruch
Zadomowienie
 
Avatar Szaruch
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hogwart
Wiadomości: 1 217
GG do Szaruch
Dot.: Kompleks, nos ...

Twój nos malutki nie jest ale uwierz - są większe nie zmieniałabym go głównie dlatego, że właśnie on daje to "coś" Twojej twarzy. obawiałabym się że z mniejszym wyglądałabyś... dziwnie. zostaw go w spokoju, albo pokombinuj z bronzerem, coś tam optycznie możesz zdziałać.
i nie ścinaj włosów na krótko, żeby go nie podkreślać.
__________________
ramię - 28
biust - 90
talia - 70
pas - 83
biodra - 101
udo - 59


Szaruch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 19:10   #28
carusa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 36
Dot.: Kompleks, nos ...

nosek można ładnie wymodelować odrobine bronzerem.
carusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 20:05   #29
Bryk1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 11
Dot.: Kompleks, nos ...

Ogólnie jestes ładna, więc nosem sie nie przejmuj tylko go ukochaj
__________________
www.Wianeczek.pl - Zapraszam na forum ślubne!
www.gotowanie.ewolbrom.pl - Świetne przepisy kulinarne!
Bryk1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 19:53   #30
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: Kompleks, nos ...

Nie mogę normalnie tego czytać.. Ty masz duży nos? Przecież jesteś piękna i w ogóle tego nie widać!!! Uwierz w to!

Mojego nie widziałaś ja to dopiero mam nos! Jak się patrzy z przodu to przy oczach jest wąski, ale zwęża się do dołu i robi się dość szeroki,a z profilu garbaty i taki trochę "orli", wygięty, taki "żydowski" . Przezywano mnie przez niego, nienawidziłam go, też czaiłam się na operację, ale niedługo później go polubiłam nawet, bo jest oryginalny

Stwierdziłam nawet, że można go wykorzystać jako swój znak rozpoznawczy


Btw: Jak miałam prostą grzywkę to właśnie mi się wydawało, że z profilu aż tak się nie rzucał w oczy garbek
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:54.