Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-15, 14:34   #841
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Olinka23 Pokaż wiadomość
Limonatka sorki że tak z innej beczki, ale widzę że wybierasz się do Słowenii Pozazdrościć Piękna zielona kraina
hih, super ja byłam w Słowenii tylko przejazdem, jako dziewczynka, więc niewiele pamiętam, więc cieszę się, że coś nowego zobaczę i będę mogła poznać kraj dogłębnie

Gonia - ja z paznokciami mam tak jak miałam przed kuracją, czyli wszytko w porządku, żadnego rozdwajania się, łamania itp. spróbuj odżywki z Avonu, tej "strong results" - podobno jest super, strasznie ją chwalą moje koleżanki.

Nawiazując do kosmetyków, odkryłam fajniutki i tani nawilżacz - krem oliwkowy lekka formuła z Ziaji miałam próbki i tam mi przypadły do gustu że kupiłam ogromne opakowanie za jedyne.. 6,5 zł z płynem do demakijażu gratis :P
krem może nie jest tak fantastyczny jak Nanobase, ale na pewno wart uwagi. ładnie pachnie i ładnie wygładza buźkę jakoś tak świeżo po nim wygląda długo się wchłania, ale u mnie wchłania się do matu, skóra go "pije"

podaję linka do KWC:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html

moim zdaniem warto spróbować, może Wam też podpasuje tak jak mi
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-15, 14:36   #842
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

a mnie przypadł bardzo kerm Vichy ale ten liftingujacy
Skóra jest gładsza i blizny mniej widoczne . Narazie mam próbki ale chyba skuszę sie na większa pojemność.
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-15, 14:45   #843
dzastina000
Zadomowienie
 
Avatar dzastina000
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: ♥♫♥<(*_*)>♥♫♥
Wiadomości: 1 181
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Goniu o ktorym krenie mowisz?Neovadiol,czy o jakims innym?
Ja w sumie tez uzywam przeciwzmarszczkowego Redermica
dzastina000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-15, 15:26   #844
Etelia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 28
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

http://www.luskiewnik.gower.pl/retin.html
poczytajcie o witaminie A i pochodnych, o lekach na tradzik, luszczyce itd. Z tymi lekami trzeba byc ostroznym Izotretinoina (Accutane, Isotrex, Roaccutane),Tretinoina (Airol, Cordes Vas, Atrederm, Retin-A, Eudyna, maść retynowa, Epi-Aberel, Vesanoid),
zycze zdrowia
Etelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-15, 15:30   #845
dzastina000
Zadomowienie
 
Avatar dzastina000
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: ♥♫♥<(*_*)>♥♫♥
Wiadomości: 1 181
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Link do tej strony był tu wielokrotnie podawany
dzastina000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-15, 17:49   #846
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Goniu - ja mam różnie z paznokciami

np. teraz wyglądają super, ale czassami musialam je obciac maksymalnie krótko, a zawsze cieszylam sie slicznymi zdrowymi paznokciami

mam nadzieje, ze po kuracji wroca do siebie
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 11:22   #847
kamgandur
Raczkowanie
 
Avatar kamgandur
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 35
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Pytalam o wage, bo na poczatku kuracji apetyt mi sie bardzo "poprawil", czego efektem bylo przytycie, ale dziwnie, bo tylko w okolicach posladkow i nog. Teraz sie troche pilnuje i powrocilam do poprzedniego stanu, czyli jest ok.
Jak chodzi o paznokcie to zawsze mialam do niczego i nie mam porownania. Ale za to wlosy sa super.

Widze, ze piszecie dziewczyny o roznych kremach nawilzajacych itd. jakie uzywacie. Moja dermatolog zabronila mi uzywanie czegokolwiek na twarz (oprocz makijazu i oczywiscie pomadki nawilzajacej). Powiedziala, ze jak juz nie bede mogla wytrzymac to moge posmarowac krem tylko wokol oczu...?
Czy wasze lekarki skomentowaly jakos uzywanie kremow w czasie leczenia?
kamgandur jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-16, 11:52   #848
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

alez jak dla mnie uzywanie kremow jest wrecz obowiazkiem! nie wytrzymalabym bez smarowania sie...

na dzien filtr 50 z Vichy, a na noc Nanobase... Dermatolog jest jak najbardziej za!

za to zapytam o maseczki nawilzajace... stosuje ktoras z was, czy sobie ospuscilyscie? akurat mam okres super-suchej skory. Wygladam jakbym ja zmieniala
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 12:04   #849
nińa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 99
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez kamgandur Pokaż wiadomość
Moja dermatolog zabronila mi uzywanie czegokolwiek na twarz (oprocz makijazu i oczywiscie pomadki nawilzajacej). Powiedziala, ze jak juz nie bede mogla wytrzymac to moge posmarowac krem tylko wokol oczu...?
Czy wasze lekarki skomentowaly jakos uzywanie kremow w czasie leczenia?
Moja powiedziała mi żeby nie stosować silnych kremów przeciwtrądzikowych, żadnych kwasów ani temu podobnych. Natomiast kremy nawilżające i tłuste są jak najbardziej wskazane, w zależności od tego czego będzie potrzebowała moja skóra. Ja używam na noc Avene Hydrance Riche (do skóry suchej i bardzo suchej), ma fajną lekko tłustą konsystencje, która na początku może wydawać się za ciężka ale rano skóra nie jest ani trochę tłusta, ani się nie świeci. Na dzień mam LRP Hydraphase XL Riche do skóry suchej i bardzo suchej. Jest trochę bardziej wodnisty, ma nieduży filtr 15 (i tak jestem cały dzień w pracy więc wystarczy mi taki) i choć stosuję pod podkład, mam tak suchą cerę że po całym dniu i tak twarz się nie świeci. Ja nie wyobrażam sobie żeby niczego nie stosować...
Dodatkowo jeszcze mam dosyć suchą skórę na całym ciele, i już nie mogę wytrzymać tego swędzenia aaaaaaa nic nie pomaga już nie wiem co mam stosować. ktoś ma jakiś pomysł??
nińa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 12:28   #850
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

martina - ja stosuję tylko maseczkę spirulinową z mazideł (i teraz kupiłam spirulinowo-nawilżajaca, która oprócz spiruliny ma mleko kozie), która jest do każdej cery i jest lekko nawilżająca, kojąca itp. innych nie używam

co do kremów, mi dermatolog kazała używać coś nawilżającego, dla mojego komfortu, chociaż ja nie narzekam na zbyt wysuszoną skórę. raczej mam teraz normalną z czasem zdażajacymi się "plackami" suchymi, więc często kremuję tylko te "placki"

nińa - spróbuj używać do mycia jakiegoś hypoalergicznego żelu aptecznego (jak np. Cetaphil czy Physiogel albo inne, których jest mnóstwo). a do smarowania może spróbuj Kermuren krem z mocznikiem? Nie jest drogi (ok 15 zł), a może Ci pomóc.
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-17, 16:08   #851
Olinka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 107
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
czy wam też tak strasznie jak mi ,,posypały " się paznokcie? Jestem totalnie załamana nimi
Mam gorsze nizż po zdjęciu akryli i nawet nail tek sobie z nimi nie radzi.... rozdwajają sie prawie do połowy płytki
Goniu ja mam to samo! Kiedyś miałam zdrowe długie paznokcie, wyglądały jak tipsy, a teraz jeden krótszy drugi dłuższy :P
Tylko włosy mi strasznie wypadają (
__________________
Jesteś lekiem na całe zło.....
Olinka23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-17, 16:26   #852
Kamma1507
Zakorzenienie
 
Avatar Kamma1507
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 276
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Olinka23 Pokaż wiadomość
Tylko włosy mi strasznie wypadają (
O mi też, a zawsze miałam takie grube długie blond, już znacznie się przerzedziły boje się, że będę musiała ściąć
__________________

[...] Może jutro znów odkryjesz, że życie jest wciąż szalone,
jeśli po prostu się uśmiechniesz."

Kamma1507 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-17, 20:29   #853
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

za dwa tygodnie ide na bal... i mam sukienke z odkrytymi ramionami

jak wczesniej pisalam, skora na nich jest okropna, nie moge jej doslownie nikomu pokazywac bo wygladam jakbym chorowala na cos zakaznego...

duze czerwone plamy na calych ramionac, po umyciu wygladaja jak oparzenie, a potem sa suche jak jakies liszaje czy Bog wie co...

pomozecie cos? bo inaczej bede cudowac zeby je zatuszowac fluidem a w ostatecznosci jakis szal albo bolerko ale tego nie chcialabym
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-17, 23:38   #854
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

nie wiem co na Ciebie podziała ale ja na te "placki" używalam:
Linomagu kremu
maści nagietkowej
i balsamu nawilżającego z Yves Rocher, z tej serii SPA, i chyba on mi najbardziej pomógł, a taki niepozorny się wydawał
spróbowałam bym też Kermuren krem 10 bo jak pisze - Intensywnie nawilża, natłuszcza oraz rozmiękcza skórę. Likwiduje objawy nadmiernego rogowacenia oraz złuszczania skóry.
zaleca się go do rąk i stóp, ale ja stosuję na twarz i wiem, że wiele osób też, i jest okej, więc na ramiona tym bardziej powinno być dobrze
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 09:18   #855
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez kamgandur Pokaż wiadomość
Pytalam o wage, bo na poczatku kuracji apetyt mi sie bardzo "poprawil", czego efektem bylo przytycie, ale dziwnie, bo tylko w okolicach posladkow i nog. Teraz sie troche pilnuje i powrocilam do poprzedniego stanu, czyli jest ok.
Jak chodzi o paznokcie to zawsze mialam do niczego i nie mam porownania. Ale za to wlosy sa super.

Widze, ze piszecie dziewczyny o roznych kremach nawilzajacych itd. jakie uzywacie. Moja dermatolog zabronila mi uzywanie czegokolwiek na twarz (oprocz makijazu i oczywiscie pomadki nawilzajacej). Powiedziala, ze jak juz nie bede mogla wytrzymac to moge posmarowac krem tylko wokol oczu...?
Czy wasze lekarki skomentowaly jakos uzywanie kremow w czasie leczenia?
a mnie właśnie lekarz zabronił makijazu - a konkretnie podkładów . Kremy nawilżające jak najbradziej
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 09:20   #856
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
nie wiem co na Ciebie podziała ale ja na te "placki" używalam:
Linomagu kremu
maści nagietkowej
i balsamu nawilżającego z Yves Rocher, z tej serii SPA, i chyba on mi najbardziej pomógł, a taki niepozorny się wydawał
spróbowałam bym też Kermuren krem 10 bo jak pisze - Intensywnie nawilża, natłuszcza oraz rozmiękcza skórę. Likwiduje objawy nadmiernego rogowacenia oraz złuszczania skóry.
zaleca się go do rąk i stóp, ale ja stosuję na twarz i wiem, że wiele osób też, i jest okej, więc na ramiona tym bardziej powinno być dobrze
Kermuren jest świetny, tak dobry jak nanobase a o wiele tańszy.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 09:22   #857
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Olinka23 Pokaż wiadomość
Goniu ja mam to samo! Kiedyś miałam zdrowe długie paznokcie, wyglądały jak tipsy, a teraz jeden krótszy drugi dłuższy :P
Tylko włosy mi strasznie wypadają (
mnie włosy tak bardzo nie wypadają, może dzieki Silce, którą biorę od początku.... ale paznokcie są koszmarne, tak mi sie rozdwajają, że aż płytki mnie bolą
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 10:39   #858
agucha1712
Raczkowanie
 
Avatar agucha1712
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 224
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

juz ponad tydzień jak nie biore izo
z cera jest ok
ale włosy mam masakrycznie wysuszone szczegolnie u nasady czyli wtdy kiedy rosły gdy bralam izotek
nie wiem co z tym zrobic
agucha1712 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 18:33   #859
Olinka23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 107
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
za dwa tygodnie ide na bal... i mam sukienke z odkrytymi ramionami

jak wczesniej pisalam, skora na nich jest okropna, nie moge jej doslownie nikomu pokazywac bo wygladam jakbym chorowala na cos zakaznego...

duze czerwone plamy na calych ramionac, po umyciu wygladaja jak oparzenie, a potem sa suche jak jakies liszaje czy Bog wie co...

pomozecie cos? bo inaczej bede cudowac zeby je zatuszowac fluidem a w ostatecznosci jakis szal albo bolerko ale tego nie chcialabym
Mam to samo ale na rękach. Wyglądają jak rybie łuski. W dodatku są strasznie czerwone - tak jakbym miała poparzone dłonie Zaczynam zauważać coś takiego już na całym ciele. Smaruje się Balneum i oliwką dla dzieci ale to raczej niewiele pomaga

Kamma ja właśnie jestem po wizycie u fryzjera Najgorzej jest kiedy je myje, wychodzą okropnie, a w dodatku jeszcze rano prostuje je prostownicą Zastanawiam się nad Belissą...
__________________
Jesteś lekiem na całe zło.....
Olinka23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-18, 18:57   #860
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Ja w sumie ze skórą nie mam problemów. Na twarzy jest "normalna". Już od dawna nie potrzebuję kremów matujących.
Skórę na ciele mam normalną. Żadnych podrażnień. Nic. Tylko na dłoniach miałam jakieś podrażnienie (podejrzewam proszek), ale krem do rąk i wapno poradziło sobie z tym jak na razie.
Włosy - zauważyłam od 2 dni, że chyba znów zaczynają wypadajć jak dawniej . Wcześniej pomógł mi szampon z Vichy z aminexliem i chyba znów muszę go kupić.
No i wzrok mi się pogorszył
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 21:05   #861
kamgandur
Raczkowanie
 
Avatar kamgandur
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 35
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dzieki za wszystkie odpowiedzi na temat kremowania sie i make up. Narazie bede posluszna mojej dermatolog i nie bede kremu uzywac - szczerze mowiac nie mam jakiejs tragicznie suchej skory. Co do fluidow - hmm...od 4-5 dni nakladam na cala twarz (wczesniej tylko punktowo), bo mam jeszcze efekty poczatkowego wysypu. Nie zauwazylam jakichs zmian na gorsze. Moze dlatego, ze Dermablend nie jest, jak na tubie pisze "komadogenny" - nie przyczynia sie do powstawania syfow.
Ale i tak przestane go uzywac, jak tylko przebarwienia mi zejda. Tylko na to czekam.

Olinka, Limonatka, Gonia, Martina - w jakim momencie leczenia wylazly wam te placki na plecach i dloniach (po ilu miesiacach, opakowaniach)? Chcialabym sie psychicznie przygotowac w razie co.
kamgandur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 22:25   #862
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

jakies 2-3 miesiace

raz lepiej raz gorzej, ale nie prezentuje sie to zbytnio :/
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-18, 22:30   #863
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

hm u mnie koniec 3 miesiaca, poczatek 4.
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-19, 08:58   #864
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez kamgandur Pokaż wiadomość
Dzieki za wszystkie odpowiedzi na temat kremowania sie i make up. Narazie bede posluszna mojej dermatolog i nie bede kremu uzywac - szczerze mowiac nie mam jakiejs tragicznie suchej skory. Co do fluidow - hmm...od 4-5 dni nakladam na cala twarz (wczesniej tylko punktowo), bo mam jeszcze efekty poczatkowego wysypu. Nie zauwazylam jakichs zmian na gorsze. Moze dlatego, ze Dermablend nie jest, jak na tubie pisze "komadogenny" - nie przyczynia sie do powstawania syfow.
Ale i tak przestane go uzywac, jak tylko przebarwienia mi zejda. Tylko na to czekam.

Olinka, Limonatka, Gonia, Martina - w jakim momencie leczenia wylazly wam te placki na plecach i dloniach (po ilu miesiacach, opakowaniach)? Chcialabym sie psychicznie przygotowac w razie co.
Ja w ogóle nie mam ,,placków" na skórze. Skóra jest bardziej sucha i bardziej wrażliwa ale generalnie nie narzekam.
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-19, 13:05   #865
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Olinka23 Pokaż wiadomość
Mam to samo ale na rękach. Wyglądają jak rybie łuski. W dodatku są strasznie czerwone - tak jakbym miała poparzone dłonie Zaczynam zauważać coś takiego już na całym ciele. Smaruje się Balneum i oliwką dla dzieci ale to raczej niewiele pomaga

Kamma ja właśnie jestem po wizycie u fryzjera Najgorzej jest kiedy je myje, wychodzą okropnie, a w dodatku jeszcze rano prostuje je prostownicą Zastanawiam się nad Belissą...
Podejrzewam, że trochę zaniedbałaś silne nawilżenie całego ciała do początku kuracji. Kup niezwłocznie któryś z balsamów z mocznikiem. Ja używałam Emolium lub SVR i przez całą kurację miałam sporadyczne problemy z wysuszona skórą.
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-19, 13:40   #866
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Olinka23 Pokaż wiadomość
Mam to samo ale na rękach. Wyglądają jak rybie łuski. W dodatku są strasznie czerwone - tak jakbym miała poparzone dłonie Zaczynam zauważać coś takiego już na całym ciele. Smaruje się Balneum i oliwką dla dzieci ale to raczej niewiele pomaga

Kamma ja właśnie jestem po wizycie u fryzjera Najgorzej jest kiedy je myje, wychodzą okropnie, a w dodatku jeszcze rano prostuje je prostownicą Zastanawiam się nad Belissą...
tylko koniecznie sprawdź czy Bellissa nie ma przypadkiem w składzie wit. A.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-19, 14:22   #867
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
tylko koniecznie sprawdź czy Bellissa nie ma przypadkiem w składzie wit. A.....
Ma i jedna drażetka Belissy stanowi 59% dziennego spożycia witaminy A. Pamiętam, że mi dermatolog poleciła Revalid, trochę droższy ale bardzo dobry.
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-19, 16:00   #868
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dzwoniłam dziś do mojej 'aknenorminowej apteki' zapytać, czy będą mieć jutro 3 opakowania 10 mg i jedno 20 mg, bo muszę wykupić taką ilość na wyjazd i farmaceuta zaproponował mi Izotek, który o dziwo, jest o ok 20 zł (!!) tańszy niż Aknenormin. I za 10 mg podobno zapłacę ok 89 zł, a za 20 mg niewiele więcej. No więc sie zgodziłam, bo skład ten sam, prawda? Mimo że skład taki sam, to mam jakieś takie..strachy :P że nie będzie działa tak samo jak Aknenromin. ale to głupie myślenie, prawda?

a przy okazji - patrzcie co znalazłam! bardzo fajne forum!! http://www.acne.org/messageboard/ind...3?entry1340643

trochę się pocieszyłam, bo u tej 1szej dziewczyny np. poprawę zdecydowaną widać dopiero pod koniec 5 miesiąca. a ja jestem pod koniec 4 miesiąca i nadal nie mam idealnej cery na tyle, żebym np. mogła chodzić w zwiazanych włosach i się nie wstydzić. mam nadzieję, że w 5 miesiacu mi się polepszy...

a nawiązujac do tego forum jeszcze - ja się podjęłam kuracji Aknenorminem, bo wydawało mi się, że moja twarz to tragedia, ale widzę, że ze mną nie było aż tak źle jak było z niektórymi osobami z tego forum które wkleiłam

i zauważcie, jakie oni tam średnio dawki biorą!! srednio 80 mg dziennie, a u nas ciężko naciągnąć na więcej niz 40 mg! ciekawe czemu tak jest. mniejsze doświadczenie polskich lekarzy z tym lekiem?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-19, 16:18   #869
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Dokładnie. Jak jeszcze 2 lata temu pytałam mojego, byłego już, dermatologa o retinoidy, to najpierw zapytał się skąd w ogóle o nich wiem, a potem, że mi to niepotrzebne na razie. I znów przepisał mi wtedy torbę antybiotyków. Nie wiem jak teraz, ale jeszcze w tamtym czasie dużo dermatologów unikało jak ognia retinoidów, tylko faszerowali pacjentów antybiotykami.
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-19, 17:07   #870
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
...Izotek, który o dziwo, jest o ok 20 zł (!!) tańszy niż Aknenormin. I za 10 mg podobno zapłacę ok 89 zł, a za 20 mg niewiele więcej. No więc sie zgodziłam, bo skład ten sam, prawda? Mimo że skład taki sam, to mam jakieś takie..strachy :P że nie będzie działa tak samo jak Aknenromin. ale to głupie myślenie, prawda?

Jeśli nie masz możliwości kupienia taniej Aknenorminu, to zawsze te 20zł w kieszeni (ja za 10mg Akne płaciłam nie całe 82zł).
Czytałam na forum o2 i piszą tam, że ponoć izotretionina w Akne jest bardziej oczyszczona niż w Izoteku, stąd też wchłanianie leku jest większe.

a przy okazji - patrzcie co znalazłam! bardzo fajne forum!! http://www.acne.org/messageboard/ind...3?entry1340643

To forum dodało mi otuchy na początku kuracji kiedy byłam przerażona skutkami ubocznymi Zadziwiające efekty. Ciekawi mnie jak one pozbyły się tych blizn, bo po tym co widać na zdjęciu blizny i przebarwienia powinny być jak w banku. A one mają takie gładkie cery

i zauważcie, jakie oni tam średnio dawki biorą!! srednio 80 mg dziennie, a u nas ciężko naciągnąć na więcej niz 40 mg! ciekawe czemu tak jest. mniejsze doświadczenie polskich lekarzy z tym lekiem?
Też mnie to ciekawi. Tam jakoś lekarze się nie boją przepisywać większych dawek. A moja derma teraz kręci nosem na 40 mg co 2 dni.
Muszę z nią na kolejnej wizycie poważnie porozmawiać
Wiecie co ona jeszcze wymyśliła??? Że jeszcze 1-2 zabiegi mikrodermabrazji i zrobimy kwasy Jestem w szoku i o tym też muszę z nią podyskutować.......
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:01.