Sposoby Japonek na piękną cerę. - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-08, 21:07   #151
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
No ale one te rytuały odbywają zdaje się wieczorem?
Ja też rano lubię pospać, ale już sobie opracowałam misterny plan, którego trzymam się od ponad roku (odkąd zaczęłam "profesjonalnie" sie filtrowac): wstaję, siusiu , mycie zębów, prysznic (łącznie z myciem głowy), potem włosy w ręcznik, na twarz serum, odpalam komputer jem sniadanie, później suszę włosy, związuję w kucyk, na twarz filtr, przeglądam pocztę, wizaż później minimalny makijaż (czyli przypudrowanie świecącego filtra, maskara) i do pracy.

A wieczorem lubię sobie urządzić spa. Z kąpielami (ale nie we wrzątku), masażami, nacieraniem się olejkiem...
misternie zaplanowane
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 14:35   #152
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

co to jst dokladnie samo sake?alkohol jakis?jak ja bym sie z tym wykapala i to w wodzie 5ostopni to ja bym bez skory byla to samoz twarza...jakbym ja tyle myla to bym miala papier scierny i same widoczne naczynka krwionosne a nie ladna skore...

ja mam cere sucha,luszczaca,rogowacej aca,wybitnie podatna na podraznienia zwlaszcza od wody cieplej i dlugich kapieli alkohol juz pomine... i co mam zrobic?
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 14:42   #153
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Mary_Q Pokaż wiadomość
co to jst dokladnie samo sake?alkohol jakis?
wódka ryżowa
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 15:07   #154
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

nie byłam nigdy w Japonii i nie widziałam twarz zwyłych dziewczyn, kiedys wyczytałam w jakimś wątku że ludzie w USA nie mają trądziku - to co my widzimy w TV to nie jest rzeczywistość, rzeczywistość jest taka ze Amerykanie zazdroszczą Europejczykom wyglądu

Jak jest w Japonii nie wiem, z tego co widze w TV i na necie to rzeczywiscie cery mają ładne

Może to zasługa zielonej herbaty, ryżu i genów własnie???
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 19:44   #155
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

sake to wino ryżowe, 17%.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 15:45   #156
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

bardzo ciekawe w smaku
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 17:38   #157
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Zastosowań kosmetycznych sake nie znałam, ale mam jakąś butelkę, może chlupnę do kąpieli
Dostałam kiedyś wersję noworoczną, z pływającymi w butelce opiłkami złota, bardzo to było dekoracyjne
Sake pija się też na ciepło (!), są specjalne małe porcelanowe dzbanuszki do podgrzewania. Ale słyszałam, że robi się tak z gorszymi gatunkami. Ostatnio miałam okazję pić jakąś bardzo dobrą sake, "White Dragon", Japonka nie pozwoliła jej podgrzewać.
http://www.liquorama.net/index.asp?P...D&ProdID=35246
W smaku poezja, nie zalatywała bimbrem, a li chee. Gdyby nie cena, to możnaby popaść w alkoholizm

PS nigdy nie wiem czy "sake" to rodzaj męski czy żeński. Czy nijaki?????
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-14, 20:40   #158
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość

PS nigdy nie wiem czy "sake" to rodzaj męski czy żeński. Czy nijaki?????
w japońskim nie ma rodzajów
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 22:20   #159
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

A po polsku to chyba żeński - sama napisałaś, Schaetzchen: "bardzo dobra sake"
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 15:59   #160
iga
Rozeznanie
 
Avatar iga
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: My Own Paradise
Wiadomości: 844
GG do iga
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

świetny wątek, dodaję do subskrybcji
iga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 20:27   #161
tiare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: not here
Wiadomości: 426
Question Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

próbowałam u jednego z dystrubutorów dowiedzieć sie coś więcej o takim mydełku Bonchi. Nie przysłali mi składu, więc może wy sie orientujecie czy to po prostu mydło czy rzeczywiście ma jakieś właściwości lecznicze?

BONCHI - NATURAL MINERAL ANTI -AGING BAR
  • OCZYSZCZA I LIKWIDUJE NADMIERNE WYDZIELANIE SEBUM
  • DO DEMAKIJAŻU POWODUJE, ŻE SKÓRA JEST ŚWIEŻA I PEŁNA BLASKU
  • ZWALCZA ATOPIĘ I DZIAŁA ANTYALERGICZNIE
  • NAWILŻA I ODBUDOWUJE SKÓRĘ
  • UJĘDRNIA I DZIAŁA PRZECIWZMARSZCZKOWO
  • ZAPOBIEGA POWSTAWANIU CIENI POD OCZAMI
  • ZAPOBIEGA POWSTAWANIU CHORÓB SKÓRNYCH - W TYM ŁUPIEŻU
  • ZWIĘKSZA OBJĘTOŚĆ WŁOSÓW
  • ZAPOBIEGA NADMIERNEMU POCENIU SIĘ
3.Składniki BONCHI.
PODSTAWOWE SKŁADNIKI
  • 1 .KADESH-99 (US FDA Approved) – opatentowana i zarejestrowana przez amerykańskie FDA specjalna mieszanina naturalnych minerałów oraz glinki bioceramicznej i źródlanej wody, której zadaniem jest oczyszczenie porów skóry oraz dodanie skórze witalności.
  • Mineralne składniki KADESH - 99(US FDA Approved):
  • MAGNEZ - Magnez jest niezbędnym pierwiastkiem do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest materiałem budulcowym zębów i kości. Bierze udział w przemianie węglowodanów, białek i tłuszczy, aktywuje ponad 300 enzymów komórkowych szczególnie tych współdziałających z witaminami B, witaminą C i E .
  • SÓD- niedobór sodu powoduje straty energii, która może powodować utratęświadomości , wymioty i biegunkę i niszczy tkanki międzykomórkowe., aby wiele cennych funkcji kwasu askorbinowego (który nie jest zbyt trwały) można dało zastosować w kosmetyce, wiele cennych funkcji
  • WAPNO - pomaga eliminować nadmiar sodu i zapobiega wysokiemu ciśnieniu. Używany w kosmetyce jako składnik aktywny wspomagający metabolizm.
  • FLUOREK WAPNIA, FLUOR- redukuje ubytki. Fluor jest fundamentalnym elementem zębów, odbudowuje je.
  • GLUKOZAMINA- powstaje podczas łączenia się glukozy z kwasem aminowym. Jest budulcem chrząstki. Glukozamina Sulfate jest formą glukozaminy, która ma niesamowicie dobroczynne działanie, szczególnie przy leczeniu tkanki łącznej.
    GLUKOZAMINA- jest ma
    łą i prostą molekułą budulca używanego do naprawy uszkodzeń spowodowanych artretyzmem oraz pomaga kulturystom i atletom uporać się z bólami stawów poprzez pomoc w naprawie i natłuszczeniu chrząstki wokół zniszczonych stawów.
  • CHLOR- zobojętnia ,neutralizuje procesy komórkowe.
  • AZOT- podobny do aminokwasów białek, kwasów nukleinowych, fosforanów. Azot- jest zaangażowany w życie komórkowe skóry.
  • 2. RUMIANEK
  • 3. WITAMINA E
  • 4. ALOES
  • BONCHI- zrobione tylko z naturalnych pierwiastków, żeby oczyścić pory skóry pozostawić skórę czystą. Specjalne składniki KADESH – 99 aktywują komórki skóry, podtrzymuje elastyczność i wilgotność aby skóra wyglądała zdrowo i silnie. Likwiduje trądzik, plamy wątrobowe. Szlachetność mydła BONCHI nie można porównywać z innym produktami.
Edit: kosztuje 175 zł

Edytowane przez tiare
Czas edycji: 2008-04-01 o 18:00
tiare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-06, 14:21   #162
zabkaa
Raczkowanie
 
Avatar zabkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 191
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

super temat chociaz juz martwy od jakiegos czasu Nic nowego raczej nie dodam chociaz mozecie obejrzec filmiki na you tube o pielegnacji japonek podaje przykładowy link http://pl.youtube.com/watch?v=V61IJIE7sH4

Ktoras z wizazanek podala link do strony z modą z ulic Na niektorych zdjeciach widac, ze dziewczyny chronia sie przed sloneczkiem pod parasolką u nas to chyba niewyobrazalne niestety
zabkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 21:09   #163
Sara_m7
Rozeznanie
 
Avatar Sara_m7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Düsseldorf
Wiadomości: 552
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Ta kobietka jest sliczna Tez sie interesuje Japonia i kiedys czytałam jakis artykuł na ten temat (uroda) w jakies gazecie. Jak znajde to napisze co tam bylo napisane
Sara_m7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 21:38   #164
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Dziewczyna rzeczywiście śliczna, cera bez zarzutu, ale sama nie odważyłabym się peelingować twarzy szczoteczką do zębów... Hardcore dla mnie
No i po co ona pisze o tym, żeby nawilżacz/krem miał filtry??? Taki peeling robi się chyba wieczorem?
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 22:30   #165
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

O rany. Mi to popękałaby wszystkie naczynka na twarzy! A przynajmniej byłabym buraczana przez miesiąc Dziewczyna ma szczęście - normalnie skóra nosorożca i w dodatku ładna...
A z tym filtrem... Jak ktoś ma tak wytrzymałą skórę, to mu pewnie wszystko jedno i robi peeling rano
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 22:31   #166
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

ale czy wiesz ile lat miala ta azjatka? nie.
mam pare znajomych azjatek i podkreslam nie dwudziestolatek, ale wygladajacych rewelacynie. znacznie lepiej niz ich rowiesniczki europejki. ladny wyglad to nie tylko zasluga pielegnacji, ale jak juz ktos wspomnial diety. wiadomo, ze diete na bazie alg i surowych ryb i "owocow morza" latwiej stosowac w japonii, niz gdzies w europie, szczegolnie w jakims o kilkaset km. oddalonym od morza miescie. ogolnie dostepnosc produkow z rynku azjatyckiego jest w europie ograniczona.
do niedawna japonki nie wiedzialy co to jest celulit. az zapoznaly sie z europejskimi slodyczami
Dau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 22:32   #167
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Hmmm kapiel o temp. 50°, a co z naczynkami? Przeciez to by bylo zabojstwo dla moich nog. Wtedy chyba co pol roku chodzilam bym na operacje zylakow.

A filtry? Azjatyckie filtry nie sa godne uwagi, a przynajmniej jeszcze 2 lata temu nie byly. Chcialam zeb yunajomy przywiozl mi cos z Japonii i pomyslalam i ichnich filtrach. Wywiedzialam sie troche i doszlo do mnie, ze one maja slaba ochrone UVA, ze nasze europejskie sa o wiele lepsze, bo zawieraja skutrczne filtry przeciw UVA, ktore w wiekszosci w Japonii sa zabronione i sie ich nie uzywa.

NO i skad one maja tyle czasu na pielegnacje? Czyzby kazda miala babcie, ktora zajmuje sie jej dziecmi? Ja jak zostalam matka nie mialam czasu isc do toalety, a co dopiero siedziec godzine i zmywac makijaz, masowac sie, siedziec pol godziny z maseczka...

Z tym makijazem to tez nie wiem co sadzic. Jako ze mieszkam w duzym wojewodzkim miescie, gdzie jest duza ilosc cudzoziemcow( w przedszkolach czesto na grupe przypada z 5 dzieci niemieckich reszta to cudzoziemny hihihi) to widze azjatki na codzien. Mlode oczywiscie fajne laski, niskie z grubymi , sztywnymi wlosami, ktore odbiajaja od skory( jak ja bym chcial takie miec), ale te starsze... to pomarszczone panie z przebarwieniami. Jeszcze nie widzialam azjatki z makijazem. Owszem mloda moze i miala rzesy wytuszowane, ale byly to wlasnie proste i krotkie kikutki. Raz u mlodej widzialam oko podkreslone kreska. Wkoncu ksztalt ich oka najlepiej nadaje sie zeby podkreslac je kreska, bo cienie u nich wygladaja nie za bardzo. Reszta czyli starsze panie to osoby bez makijazu( zadkoscia jest w tym przedziele wiekowym ladny makijaz). ze zmarszczkami i workami pod oczami. A niedawno jak jechalam metrem do miasta siedziala naprzeciwko mnie starsza azjatka bez makijazu, ze zamarszczkami godnymi europejki i wiecie co robila? Tarla sobie reka slepia, naciagajac tak bardzo skore, ze az nie moglam oczu do niej oderwac. Jeszcze nigdy nie widzialam , ze mozna sobie tak bardzo skore naciagnac podczas tarcia. Wtedy zrozumialam czemu ona ma takie zmarchy.
Moze to zycie europejskie tak sprawia ze przestaja o siebie dbac i jednak starzeja sie jak i my? Nie mam pojecia.

W reklamach owszem, sa piekne mlode dziewczyny , ale na ulicach ja widuje co innego.
ale czy wiesz ile lat miala ta azjatka? nie.
mam pare znajomych azjatek i podkreslam nie dwudziestolatek, ale wygladajacych rewelacynie. znacznie lepiej niz ich rowiesniczki europejki. ladny wyglad to nie tylko zasluga pielegnacji, ale jak juz ktos wspomnial diety. wiadomo, ze diete na bazie alg i surowych ryb i "owocow morza" latwiej stosowac w japonii, niz gdzies w europie, szczegolnie w jakims o kilkaset km. oddalonym od morza miescie. ogolnie dostepnosc produkow z rynku azjatyckiego jest w europie ograniczona.
do niedawna japonki nie wiedzialy co to jest celulit. az zapoznaly sie z europejskimi slodyczami
Dau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 22:35   #168
malinadas
Raczkowanie
 
Avatar malinadas
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Mallorca
Wiadomości: 60
GG do malinadas
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Dziewczyna rzeczywiście śliczna, cera bez zarzutu, ale sama nie odważyłabym się peelingować twarzy szczoteczką do zębów... Hardcore dla mnie
No i po co ona pisze o tym, żeby nawilżacz/krem miał filtry??? Taki peeling robi się chyba wieczorem?

Hym...a wiec moja kolezanka mowila mi ze w Japoni maja kosmetyki z bardzo wysokimi filtrami, ktorych w europie nie mozna kupic poniewaz przepisy tego u nas zabraniaja.
Tak wlasnie jak wsponiala wczesniej jedna kolezanka;ze chronia sie parasolkami, a same jak wiecie slonce w nadmiarze szkodzi naszej cerze.
I jeszcze jedno czy zastanawialyscie sie kiedys dlaczego japonczycy nie maja siwych wlosow?
Otoz maja tam szampony wlasnie przeznaczone do tego i u nas w Europie tez sa zakazane ze wzgledu na swoj sklad chemiczny.
Slyszalam duzo dziwnych rzeczy na temat samych kosmetykow. Ale ile w tym prawdy to sama nie wiem.
malinadas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 22:55   #169
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
tak, to prawda... ponadto używją tez preparatów wybielających z ołowiem, albo jego pochodnymi do wybielenia cery. niestety mają one działanie rakotwórcze. studiuję japonistykę więc w pewym sensie interesuję się 'zawodowo' japońską kulturą pielęgnacji urody, a naprawdę te ich wszystkie rytuały zasługują na miano kultury. ponadto mam bardzo jasną cerę, którą krytykują niemal wszyscy (na czele z moją rodziną) a moja wykładowczyni, Japonka powiedziała mi,że w Japonii to ideał urody...
to nic nowego. na "zachodzie" przez wieki stosowano preparaty wybielajace, tudziez puder zawierajace olow. blada cera byla idealem piekna dla grup uprzywilejowanych. bladym odcieniem skory arystokraci odcinali sie od opalonych (pracujacych na roli, a przy tym- w pelnym sloncu) chlopow.
nie na darmo postacie na obrazach np. z okresu baroku, wygladaja nieco niezdrowo- np. opuchniete jak u topielca twarze. taki efekt to skutek wybelania, albo dokladniej jego skutki uboczne (olowiu).
nie chce mi sie wiezyc, ze przy obecnej wiedzy, przy roznych badaniach toksykologicznych, jakas szanujaca sie firma stosowalaby w swoich produktach olow. to jest mianowicie toksyczny pierwiastek!!!
Dau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-06, 23:41   #170
taxii
Raczkowanie
 
Avatar taxii
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: LND/ LBN
Wiadomości: 179
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

A do czego służą te wszystkie kremy whitening - faktycznie coś wybielają?
taxii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 00:19   #171
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez zabkaa Pokaż wiadomość
super temat chociaz juz martwy od jakiegos czasu Nic nowego raczej nie dodam chociaz mozecie obejrzec filmiki na you tube o pielegnacji japonek podaje przykładowy link http://pl.youtube.com/watch?v=V61IJIE7sH4

Ktoras z wizazanek podala link do strony z modą z ulic Na niektorych zdjeciach widac, ze dziewczyny chronia sie przed sloneczkiem pod parasolką u nas to chyba niewyobrazalne niestety
aaaaaa juz widze moja czerwona podrazniona skore po takim peelingu szczoteczka.Moja skora czerwieni sie nawet po dotyku wacikiem-chyba ten zabieg nie jest wskazany dla b wrazliwych skor....
Ale fakt dziewczyna ma cere sliczna
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 05:49   #172
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
ale czy wiesz ile lat miala ta azjatka? nie.
mam pare znajomych azjatek i podkreslam nie dwudziestolatek, ale wygladajacych rewelacynie. znacznie lepiej niz ich rowiesniczki europejki. ladny wyglad to nie tylko zasluga pielegnacji, ale jak juz ktos wspomnial diety. wiadomo, ze diete na bazie alg i surowych ryb i "owocow morza" latwiej stosowac w japonii, niz gdzies w europie, szczegolnie w jakims o kilkaset km. oddalonym od morza miescie. ogolnie dostepnosc produkow z rynku azjatyckiego jest w europie ograniczona.
do niedawna japonki nie wiedzialy co to jest celulit. az zapoznaly sie z europejskimi slodyczami
Oczywiście, masz rację, choć akurat w przypadku tej dziewczyny to chyba nie mieszka ona w Japonii (sądzę po rozmiarach mieszkania i łazienki)

Cytat:
Napisane przez malinadas Pokaż wiadomość
Hym...a wiec moja kolezanka mowila mi ze w Japoni maja kosmetyki z bardzo wysokimi filtrami, ktorych w europie nie mozna kupic poniewaz przepisy tego u nas zabraniaja.
Tak wlasnie jak wsponiala wczesniej jedna kolezanka;ze chronia sie parasolkami, a same jak wiecie slonce w nadmiarze szkodzi naszej cerze.
Hym... w Europie też mamy kosmetyki z bardzo wysokimi filtrami, sama ich używam, ale nie na noc Pewnie są one inne niż w Japonii (podobnie jak w USA - co kraj to obyczaj i inne przepisy dot. dozwolonych środków), ale też skuteczne
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 13:59   #173
zabkaa
Raczkowanie
 
Avatar zabkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 191
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

ta dziewczyna jest ze Stanów Zjednoczonych przepraszam za pomyłke
Ja rowniez nie szczotkowalabym tak skóry chociaz spróbowalam raz peelingów mechanicznych tez niestety nie moge stosowac ale to nie pierwszy filmik w którym widze, że dziewczyny tak oczyszczaja twarz.
Fakt faktem, że dziewczyna jest młoda ma 20 lat póki co cery jej zazdroszcze

Dodam jeszcze krótki artykuł który chyba nie pojawil sie w wątku
http://www.polki.pl/uroda_twarz_artykul,10008477.html
zabkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 16:11   #174
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

E z tymi filtra,mi to nie przesadzajcie. W Europie tez sa wysokie filtry. Jeszcze niedawno mozna bylo kupic SPF 100, ale ze to 100 i tak nie hcroni calkowicei tylko w 97% to zmienili nazewnictwo na SPF 50+ zeby ludzi w blad nie wprowadzac. Poza tym w Azjii jak i w USA nie ma tak dobrych filtrwo jak w Europie. Ich filtry nie sa godne uwagi, bo nie zawieraja tych dobrze chroniacych i fotostabilynch filtrow, ktore stosuje sie w Europie. Znajomy jechal do Azji chodz nie pamietam jakiego kraju. Pytalam sie zanjomej, ktora jest bardzij obeznana w tym temacie na jakie filtry sie rzucic, a ona mi an to ze oni tam maja czesto ochrone przeciw UVB, ale bardzo slaba przeciw UVA, bo wiele filtrow , ktore sie u nas uzywa tam sa zabraonione, albo lepiej powiedziec nie sa jeszcze dopuszczone do obrotu. Tak samo jak niektory substancje dopuszczalne u nich, nie sa dopuszczone u nas itp.
Wedlug mnie ich piekna skora to przede wszystkim dieta. Japonska dieta jest uwazana za najzdrowsza na swiecie. Druga sprawa to ich rytualy pielegnacyjne. Jak ja sie tak peelingowalam codziennie to tez mialam super cere, bez zaskonikow, ale to bylo zanim sie zrobilam naczynkowcem. Teraz codzienne mechaniczne peelingi to bylo by zabojstwo
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 21:45   #175
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

To naczynkowcem się można zrobić??? Myślałam, że to taka wrodzona cecha skóry - ja mam np. suchą, ktośm ma tłustą, ktoś mieszaną a ktoś jest naczynkowcem. Od czego tego dostałaś?
Teje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 08:52   #176
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

teje ja też nie byłam naczynkowcem od zawsze u mnie to też w głównej mierze zasługa zbyt agresywnych peelingów
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 09:21   #177
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Kiedys podczytywalam blog tej dziewczyny z wideo, i nie jest to zadna Japonky, tylko Thailandka mieszkajaca w stanach. No i wg mnie nie ma ona glebokiej wiedzy o pielegnacji. Np pokazywala masczke z aspiryna, i nie wspomniala ze po tym zeba sie chronic przed sloncem,. nie wiedziala tez ze ta maseczke najlepiej robic z jogortem.
A wiec chyba wizazanki wiecej wiedza

A po drogie mozliwe jest ze Japonki nie maja cer naczynkowych, wiec moga traktowac awoja skore inaczej, uzywac ostre peelingi, kapiele 50 stopni itp.
Induski tez nie maja cer naczynkowych, ja tam bylam ciekawostka (ze jestem rozowa i sie rumienie). I niestety tez bylam pod wplywem propagandy peelingow, sauny dla twarzy... i dopiero niedawno na wizazu dowiedzialam sie z wogole istnieje cos takiego jake cera naczynkowa. Ile ja sobie szkody narobilam przez tyle lat !!!
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 09:50   #178
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

eternalvoyageur, nie dziwię się, że Tajka nie wspomniała, że po zrobieniu maseczki trzeba się chować przed słońcem. W Tajlandii jasne skóra jest bardzo modna i nie znam dziewczyny, która by się ajkoś przed słońcem nie chroniłą - filtrami, parasolką, chustką itd ( inna sprawa, że tak do końca to W Tajlandii nikt się nie ochroni, chyba, żeby nei wychodził z centrum handlowych.Wię dla niej jest absolutnie jasne, żeby po zdjęciu takiej maseczki i wogóle przed słońcem sie chronić. Tak jakby np. Polka podawała przepis na maseczkę do włosów, napisała, że potem to trzeba spłukać - a potem ktoś się zdziwił, jak mogła nie napisac, że po tym trzeba cos nałożyć na głowę, jesli się na dwór wychodzi. Dla Polki to tak oczywite, że nie napisze. Dla Tajki to, że nie pójdzie się po tym opalać, także....
Teje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 11:25   #179
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Tylko ze ona jest z pochodzenia Tajka, zyje w USA i nawet chyba tam sie urodzila (choc glowy nie dam)
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 11:33   #180
milamika
Przyczajenie
 
Avatar milamika
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 27
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

JA znam Japończyka który ma 50 lat a wygląda na 30. Nie używa żadnych kremów, a o urode dba jak przeciętny mężczyzna w Polsce. Stwierdzam więc że musi to być zasługa jedzenia: owoce morza, warzywa, duuuużo soi.
milamika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-04 23:53:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:31.