ratowanie włosów, które nie wychodzi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-25, 09:25   #1
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 61
GG do poonia

ratowanie włosów, które nie wychodzi


Witam!
Od dłuższego czasu przeglądam sobie ten, jakże pożyteczny, portal
Teraz postanowiłam zasięgnąć pomocy, bo sama już nie daję sobie rady ze swoimi kudłami.
Mam włosy długie (w najdłuższym miejscu za łopatki), rozjaśniane na blond i "baleyagowane" od lat, więc ogólnie i na codzień są one w dość kiepskiej kondycji. Od skóry się przetłuszczają, przez co muszę je codziennie myć, na całej długości są suche, a końcowki są bardzo zniszczone.
Nie jestem krezusem, ale w miare możliwości staram się używać kosmetyków profesjonalnych, na ogół była to Wella SP ( Hydro Shampoo i Hydro Mask).
Jakieś półtora miesiąca temu kondycja moich włosów znacznie się pogorszyła. Doszłam do wniosku, że to za sprawą kosmetyków z marketu których ze względów finansowych musiałam używać przez jakieś 3 miesiące. Kiedy więc dostałam większy zastrzyk gotówki, zakupiłam na allegro szampon i odżywkę Tigi z serii Dumb Blond, zachęcona zachwytami koleżanki i powodowana chęcią odmiany (choć Wella doskonale mi służyła, używałam jej od lat, więc chciałam coś zmienić).
No i tu zaczęły się schody. Moja opinia o tych kosmetykach jest już na tym portalu, powiem więc w skrócie, że o ile moje włosy wcześniej były zniszczone, to te kosmetyki je po prostu zmasakrowały!!!
Efekt jest taki, że wypada mi ich mnóstwo i sama nie wiem czy lecą z cebulkami czy tylko się kruszą :-/ Prawdziwym koszmarem stało się rozczesywanie mokrych włosów Mój stały zestaw to szampon, odżywka zwykła do spłukiwania, potem odżywka w sprayu (moja fryzjerka mówi, że to jeden z ważniejszych etapów pielęgnacji), potem serum na końcówki (w tej chwili jest to Alcina). Mimo tych wszystkich zabiegów moje włosy marnieją z dnia na dzień, a ja zaczynam dostawać obsesji na tym punkcie Próbuję coraz to innych kosmetyków, czym rujnuję portfel, a efekty żadne. Wczoraj dokonałam kolejnej inwestycji- w rozplątywacz w sprayu firmy Paul Mitchell, który również nic a nic nie pomógł i próby rozczesania skończyły się tym, że musiałam jeszcze raz zmoczyć głowę, nałożyć furę odżywki Tigi (tylko taką mam w tej chwili), jeszcze raz spryskać i dopiero wtedy, pasmo po paśmie, przez 15 min jakoś udało się je rozczesać Wczoraj użyłam też po raz 1szy zachwalanego szamponu ziołowego Fitomed, również nie służy moim włosom W ogóle moja łazienka się szybko zapełnia różnymi kosmetykami do włosów, z różnych półek, a kłaki marnieją w zastraszającym tempie. Są potwornie wysuszone, po prostu takie sztywne sznurki, w dotyku jak guma, zero puszystości, zero blasku, obraz nędzy i rozpaczy. Nie wiem co się dzieje, jestem z lekka przerażona i zdesperowana już do tego stopnia, że pogodziłam się z myślą o drastycznym cięciu, tylko najpierw muszę troche uzbierać, bo wymarzyłam sobie wizytę u Thomasa Wolffa.
Oczywiście stosuję również suplementację, użyłam już parę opakowań Merz Special, ostatnio mam Silicę i wróciłam do niej ok 2 tygodni temu, choć trwała ustawowa przerwa. Teraz zastanawiam się nad kupnem Inneov. Mam też zamiar wybrać się do dermatologa, tylko najpierw badania krwi trza zrobić (min ALAT i TSH). Założę się jednak, że z moimi hormonami wszystko gra i nie wyjdę bogatsza w wiedzę z gabinetu
Chciałabym prosić fryzjerki i niefryzjerki o radę co zrobić z tymi moimi nieszczęsnymi włosami. Próbuję wszystkiego i NIC nie działa, ani nakładana pod czepek maska Welli, ani te wszystkie inne produkty.
Czy ktoś jest w stanie doradzić mi jaki preparat mam kupić, żeby nastepne rozczesywanie po myciu nie było koszmarem? No i w końcu- co jest moim włosom??????

Edytowane przez poonia
Czas edycji: 2006-08-25 o 12:51
poonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 12:29   #2
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 61
GG do poonia
Dot.: ratowanie włosów, które nie wychodzi

hmmm mam nadzieję, że fakt, że nie użyłam wielkich, pogrubionych liter i nie dodałam pięciu wykrzykników do nowego wątku nie sprawi, że nikt tu nie zajrzy (
poonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 12:38   #3
Mysia_
Zadomowienie
 
Avatar Mysia_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 1 295
Dot.: ratowanie włosów, które nie wychodzi

kurcze nie wiem, moze potrszeba czasu zeby wrocily do kondycji kiedy uzwałas welli. a moze wybierz sie do fryzjera na jakas regeneracje czy cos?naprawde trudno mi powiedziec cokolwiek moze inne dziewczyny cos pomoga
__________________
D
Mysia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 12:43   #4
zabkania
Zadomowienie
 
Avatar zabkania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 757
Dot.: ratowanie włosów, które nie wychodzi

witam z moimi wlosami czasem dzieje sie tak jak z twoimi, mam miesiace ze rosna super a czasem maja jakis ciezszy czas kiedy wypadaja i sa nijakie....ja nie uzywam kosmetykow typu loreal itp bo mi nie sluza, najlepsze wg mnie sa szampony i odzywki za 3-4 zl w polaczeniu z olejkiem rycynowym pozdrawiam
__________________
zabkania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 12:46   #5
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 61
GG do poonia
Dot.: ratowanie włosów, które nie wychodzi

oho, ktos mi pomógł z wątkiem, dzięki!
właśnie w tym problem, Mysia, że ja też nie mam pojęcia co robić. Nie jestem nowicjuszką jeśli chodzi o pielęgnację włosów, bardzo o nie dbam, teoretycznie wszystko wiem, ale jak się okazuje, w tak krytycznej sytuacji nie potrafię sobie pomóc...Póki co zadzwoniłam do Thomasa i dowiedziałam się jakie są ceny ( cięcie 350zł, farba od 200, baleyage od 400), terminy jak na razie nieoległe, nawet na poniedziałek mogłam się umówić. Nie zrobiłam tego, czekam na wypłatę
poonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 14:14   #6
Mysia_
Zadomowienie
 
Avatar Mysia_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 1 295
Dot.: ratowanie włosów, które nie wychodzi

Cytat:
Napisane przez poonia
oho, ktos mi pomógł z wątkiem, dzięki!
właśnie w tym problem, Mysia, że ja też nie mam pojęcia co robić. Nie jestem nowicjuszką jeśli chodzi o pielęgnację włosów, bardzo o nie dbam, teoretycznie wszystko wiem, ale jak się okazuje, w tak krytycznej sytuacji nie potrafię sobie pomóc...Póki co zadzwoniłam do Thomasa i dowiedziałam się jakie są ceny ( cięcie 350zł, farba od 200, baleyage od 400), terminy jak na razie nieoległe, nawet na poniedziałek mogłam się umówić. Nie zrobiłam tego, czekam na wypłatę
o kurcze ładne ceny mam nadzieje ze tam Ci cos pomoga
__________________
D
Mysia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 14:47   #7
Nogala1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 483
Dot.: ratowanie włosów, które nie wychodzi

tez mi się wloski strasznie zniszczyły po dwóch wizytach u fryzjera w ciągu tygodnia-pasemka blond mam teraz bardzo suche i sianowate próbuje je reanimować; nakladam na noc na suche wlosy rigenol rano spłukuje i myje , a potem nakładam odżywkę do spłukiwania, mi bardzo służą kosmetyki schwarzkopf bonacure szampon, odżywka ( w sprayu bez spłukiwania po niej świetnie włosy się rozczesują, a wcześniej też miałam z tym problem) i maska -dla moich włosów są poprostu świetne, ale wiadomo każdy włos jest inny, a poza tym to uzywam waxu, rekonstruktora joico, ampułek loreala, odzywki bez spłukiwania pantene i odżywki do spłukiwania nivea blask i elastyczność też jest fajna- powoli moje włosy zaczynają odzywać, ale jeszcze długa droga przed nimi
Nogala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-25, 14:56   #8
buzialka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 183
Dot.: ratowanie włosów, które nie wychodzi

POPROSTU przestań je rozjaśniać i troche je zetnij.
buzialka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 15:11   #9
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: ratowanie włosów, które nie wychodzi

Cytat:
Napisane przez poonia
oho, ktos mi pomógł z wątkiem, dzięki!
właśnie w tym problem, Mysia, że ja też nie mam pojęcia co robić. Nie jestem nowicjuszką jeśli chodzi o pielęgnację włosów, bardzo o nie dbam, teoretycznie wszystko wiem, ale jak się okazuje, w tak krytycznej sytuacji nie potrafię sobie pomóc...Póki co zadzwoniłam do Thomasa i dowiedziałam się jakie są ceny ( cięcie 350zł, farba od 200, baleyage od 400), terminy jak na razie nieoległe, nawet na poniedziałek mogłam się umówić. Nie zrobiłam tego, czekam na wypłatę
ILE?!?!?!?! Wybacz, ale to zdzierstwo.....Nie sadze, aby ten fryzjer byl az tak genialny i umial to, czego nie potrafia inni...
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 17:46   #10
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 61
GG do poonia
Dot.: ratowanie włosów, które nie wychodzi

wybaczam tyle, że on jest prawdziwym mistrzem, a za mistrzostwo sie płaci. mój wolny wybór, że postanowiłam tyle wydać
Buzialka, twojej radzie nie można odmówić słuszności, zresztą mam zamiar dokładnie to zrobić (czy też nie robić hehe). Niestety od samego nie farbowania włosy nie zaczną mi sie lepiej rozczesywać, a to jest największy, doraźny problem.
Nogala, widzę, że przebijasz mnie jeśli chodzi o ilość kosmetyków do włosów ))) O waxie już sobie poczytałam, z kupnem się wacham, b ostatnio za dużo niewypałów i wszystko to stoi u mnie na wannie...A te ampułki L'Oreal to jak się nazywają?
poonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 17:53   #11
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: ratowanie włosów, które nie wychodzi

Cytat:
Napisane przez Nogala1
tez mi się wloski strasznie zniszczyły po dwóch wizytach u fryzjera w ciągu tygodnia-pasemka blond mam teraz bardzo suche i sianowate próbuje je reanimować; nakladam na noc na suche wlosy rigenol rano spłukuje i myje , a potem nakładam odżywkę do spłukiwania, mi bardzo służą kosmetyki schwarzkopf bonacure szampon, odżywka ( w sprayu bez spłukiwania po niej świetnie włosy się rozczesują, a wcześniej też miałam z tym problem) i maska -dla moich włosów są poprostu świetne, ale wiadomo każdy włos jest inny, a poza tym to uzywam waxu, rekonstruktora joico, ampułek loreala, odzywki bez spłukiwania pantene i odżywki do spłukiwania nivea blask i elastyczność też jest fajna- powoli moje włosy zaczynają odzywać, ale jeszcze długa droga przed nimi
Mam pytanko-i jak włoski wyglądają po takiej nocy,kiedy nakładasz Rigenol na suche włosy na całą noc?spisz wtedy w czepku czy jak?
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-25, 17:55   #12
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 61
GG do poonia
Dot.: ratowanie włosów, które nie wychodzi

aaa, nie wiem też co to Rigenol. Wtajemniczcie mnie, proszę.
poonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 19:30   #13
Nogala1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 483
Dot.: ratowanie włosów, które nie wychodzi

Cytat:
Napisane przez tripka
Mam pytanko-i jak włoski wyglądają po takiej nocy,kiedy nakładasz Rigenol na suche włosy na całą noc?spisz wtedy w czepku czy jak?
tak tripko nakładam rigenol na suche włosy, robię warkocza i nakładam czepek, pierwszy raz zrobiłam to z desperacji, poniewaz moje włosy to było totalne siano , a ja już nie miałam pomysłu jakby im tu pomóc-rano po umyciu i wysuszeniu doznałam szoku to nie były moje włosy, miekkie miłe w dotyku i takie gładkie nie mogłam uwierzyć bo gdy nakładałam rigenol normalnie po myciu tak na ok 5 minut to srednio byłam zadowolona z z efektów, a teraz ta kuracja nocna chyba najlepiej działa na moje włosy z wszystkiego czego próbowałam, a było tego wiele pozdrawiam
Nogala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 19:33   #14
Nogala1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 483
Dot.: ratowanie włosów, które nie wychodzi

[quote=poonia]aaa, nie wiem też co to Rigenol. Wtajemniczcie mnie, proszę.[/quot

poonia rigenol to lipoproteinowy krem odzywczy do włosów z firmy framesi -zaleca się go szczególnie po kazdym obcięciu włosów, dekoloryzacji, farbowaniu , trwałej i zawsze wtedy kiedy włosy są zniszczone lub osłabione
te ampułki loreala to power dose color, absolut repair i renew C
Nogala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 19:48   #15
poonia
Raczkowanie
 
Avatar poonia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 61
GG do poonia
Dot.: ratowanie włosów, które nie wychodzi

ooo, lecę poszperać w recenzjach pod kątem ampułek. dziękuję!
poonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:58.