Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-04, 20:47   #2371
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytrynka zamówiona, tak samo jak inne cudeńka.

Balsam poprawiłam, odjęłam tylko jedwab, dałam 2g masła kakaowego i 5g structre. Zrobil się ładny kremik, który jednak pozostawia lekko tłusty film
Jedyne co mi nie odpowiada to intensywny zapach kakao- te 2g w 50g wiele daje
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-04, 22:50   #2372
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Miałam probke cytrynki i u mnie wypadła niezbyt ciekawie. Liczyłam na wode cytrynowa , ale cytryna w nim ledwie wyczuwalna. Dla mnie to jeden z tych hydrolatow, ktore wydają sie "oblepiac twarz".... nie jest tak "transparentny" w odczuciu jak lawenda, albo róza...

Zmylam przed chwilą kokos+ karite z włosow... faktycznie, bez problemu sie zmywa
Napewno zrobie zapas...wlosy wyglądają po takiej maseczce lepiej niz po radicalu i fajnie sie kreca Dziekuje dziewczyny
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-05, 08:23   #2373
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

O widzę że wszystkie się "kokosują" przed weekendem . Ja ogrzewam w dłoniach, i wcieram w całe włosy, zostawiam na noc, zmywa się bez problemu. Na suche nie próbowałam.

Wczoraj postanowiłam wypróbować makadamię na twarz - dałam 10 kropli + 1 kropelkę granatu + 4 krople skwalanu [mój ukochany] i zmieszałam z odrobiną kwasu HA. Mieszanka trochę za chuda dla mnie - lubię treściwe oleje, następnym razem dam równe proporcje makadamii i skwalanu. Buzia miękka i gładka. Tylko że miałam wrażenie, ze przeniosłam się w czasu dzieciństwa, w okres przed Wielkanocą kiedy to mama przygotowywała pasztet z zająca - nie powiem, ze nie lubię tego zapachu, ale jeść a mieć na twarzy to dwie różne sprawy.

Zrobiłam też olejek do mycia ciała:
olejek rycynowy 10%
cromolient 10%
gliceryna, olej z avocado Oleofarm, olej sojowy z EcoSpa
zmywa ładnie i pozostawia miękką i nawilżoną skórę

Hydrolat cytrynowy miałam z mazideł dzięki Schaetzhen ale jakoś do niego nie powróciłam, choć był przyjemny - królują migdał i róża, dodatkowo lawenda, oczar i rumianek na podrażnienia podepilacyjne [nie mogłam się zdecydować]
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 17:06   #2374
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Uprzejmie donoszę, że oleje mnie jednak lubią
Dziś wzbogaciłam się o 250 ml ekologicznego oleju z pestek dyni austriackiej firmy Fanmark - i to właściwie mimowolnie. W czasie proszonego obiadu bezbłędnie zidentyfikowałam ciemnozielony olej na pomidorach z serem mascarpone , zachwyciłam się jego smakiem i zostałam obdarowana butelką tegoż.... Może pamiętacie, że jakiś czas temu wypytywałam Kesii o ten olej, bo jakoś za mną chodził, ale w końcu go nie kupiłam, bo... wiadomo, jakie mam zapasy . Dynia smakuje cudownie, więc mam zamiar używać jej i zewnętrznie, i wewnętrznie
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 17:41   #2375
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Mam pytanie odnośnie moich maceratów:P zauważyłam, że część płatków tak jakby zmarniała - skurczyły sie i straciły kolor. Zrobiły sie takie brązowawe. Czy one przypadkiem nie gniją mi w tych olejach :| Może coś źle zrobiłam? Może słoiki są nieszczelne?
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 19:00   #2376
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Confused, spokojnie . Płatki prawdopodobnie najzwyczajniej w świecie więdną i przez to ciemnieją i się kurczą. Gdyby gniły (nie przypuszczam ), poznałabyś to po zapachu

Z doniesień innych: wypróbowałam dziś olejek myjący w charakterze mleczka - na wilgotny wacik (dotychczas używałam do demakijażu mleczek Weledy, a olejek myjący nakładałam bezpośrednio na buzię jak żel do mycia). Super. Matko, dlaczego ja wydawałam tyle pieniędzy na mleczka...
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 20:13   #2377
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Niezamienna - wcześniej nie wąchałam, bo się bałam otworzyć:P Ale po przeczytaniu Twojego postu tak właśnie zrobiłam i chyba jednak te płatki gniją Zapach jest taki lekko kwaskowy. Na pewno nie jest różany. Ten macerat w jojobie to pachnie nawet trochę jak... hm... ser feta?
Kurcze, co źle zrobiłam ;(
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-06, 20:57   #2378
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Niezamienna - wcześniej nie wąchałam, bo się bałam otworzyć:P Ale po przeczytaniu Twojego postu tak właśnie zrobiłam i chyba jednak te płatki gniją Zapach jest taki lekko kwaskowy. Na pewno nie jest różany. Ten macerat w jojobie to pachnie nawet trochę jak... hm... ser feta?
Kurcze, co źle zrobiłam ;(
Przykro mi Może poczekaj jeszcze jakiś czas z wyrokiem i wywaleniem?
Z ewentualnych błędów to przychodzi mi do głowy tylko wystawanie płatków nad warstwę oleju, niedokładne wysuszenie płatków, jeśli je płukałaś, albo nieszczelność słoika. No i jeszcze mogło być coś nie tak z płatkami - może trochę się psuły?
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 22:07   #2379
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Płatki były świeżo zerwane. Płukałam, ale suszyły się pół dnia i sprawdzałam przed wrzuceniem do słoika czy nie są wilgotne. Może rzeczywiście słoiki były nie szczelne, ale oba na raz? W każdym bądź razie zapach nie ma nic wspólnego z różą. Zwłaszcza jojoba. Poczekam jeszcze kilka dni, ale nie łudze się, że to coś da. Widać macerowanie jest nie dla mnie Ech, najbardziej to mi szkoda tych 100ml jojoby :P
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 08:17   #2380
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Bidulko
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 08:39   #2381
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie moich maceratów:P zauważyłam, że część płatków tak jakby zmarniała - skurczyły sie i straciły kolor. Zrobiły sie takie brązowawe. Czy one przypadkiem nie gniją mi w tych olejach :| Może coś źle zrobiłam? Może słoiki są nieszczelne?
moje też skurczyły się, spłowiały i niektóre zbrązowiały ale zlałam i jest ok, więc może jeszcze poczekaj

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Confused, spokojnie . Płatki prawdopodobnie najzwyczajniej w świecie więdną i przez to ciemnieją i się kurczą. Gdyby gniły (nie przypuszczam ), poznałabyś to po zapachu

Z doniesień innych: wypróbowałam dziś olejek myjący w charakterze mleczka - na wilgotny wacik (dotychczas używałam do demakijażu mleczek Weledy, a olejek myjący nakładałam bezpośrednio na buzię jak żel do mycia). Super. Matko, dlaczego ja wydawałam tyle pieniędzy na mleczka...
ja wczoraj nad ranem po raz pierwszy chyba zmywałam olejkiem na sucho weselny makijaż [czytaj tapetę], nalałam olejku na płatki kosmetyczne, położyłam na powieki i chwilkę potrzymałam - wszystko zeszło za pierwszym razem - baza, podkład, utrwalacz, tusz i cienie - aż się zdziwiłam i, co najważniejsze oczka nie podrażnione, ale jeszcze dla pewności poprawiłam na mokro.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-07, 12:34   #2382
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Płatki były świeżo zerwane. Płukałam, ale suszyły się pół dnia i sprawdzałam przed wrzuceniem do słoika czy nie są wilgotne. Może rzeczywiście słoiki były nie szczelne, ale oba na raz? W każdym bądź razie zapach nie ma nic wspólnego z różą. Zwłaszcza jojoba. Poczekam jeszcze kilka dni, ale nie łudze się, że to coś da. Widać macerowanie jest nie dla mnie Ech, najbardziej to mi szkoda tych 100ml jojoby :P
Roślin się nie myje przed suszeniem.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 12:48   #2383
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Potrzebuję zrobić balsam/lotion do ciała. Najważniejsze by ładnie nawilżał, ale nie był tłusty. Jakich olejów mam się wystrzegać i jaki stosunek olejów do wody powinien być? Robiąc ostatni balsam do ciała miałam 3:7 i na noc jest idealny, ale dziś rano zużyłam końcówkę kupnego i chcę sama ukręcić

Btw czy balsamy muszą być w lodówce?
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 16:01   #2384
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ilona - a jak Twoje maceraty pachniały?

Mentha - ja nie zasuszałam liści, tylko je opłukałam z kurzu i poczekałam aż wyschną
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 16:57   #2385
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Przypuszczam, że te płatki zaczęły pleśnieć (wilgotne środowisko temu sprzyja; możliwe, że do oleju włożyłaś już porażone części roślin).
Próbowałam kiedyś ususzyć płatki róż właśnie po takich kąpielach i pomimo wysokiej temperatury i suchego powietrza po dwóch dniach pojawił się kożuszek.

http://www.ziololecznictwo.ovh.org/?q=zbior-ziol
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 17:30   #2386
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Przypuszczam, że te płatki zaczęły pleśnieć (wilgotne środowisko temu sprzyja; możliwe, że do oleju włożyłaś już porażone części roślin).
Próbowałam kiedyś ususzyć płatki róż właśnie po takich kąpielach i pomimo wysokiej temperatury i suchego powietrza po dwóch dniach pojawił się kożuszek.

http://www.ziololecznictwo.ovh.org/?q=zbior-ziol
Czyli w takim razie powinnam macerować płatki zakurzone, bez wcześniejszego opłukania?
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 20:48   #2387
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Zastanawiałam się nad tym przy okazji stworzenia hodowli pleśni i znalazłam wskazówki podobne do tej:
Cytat:
4. Po długotrwałej suszy wiatr nanosi zazwyczaj na zioła warstwę kurzu - wtedy lepiej wstrzymać się ze zbiorem do momentu, aż pierwszy deszcz opłucze rośliny. Pamiętajmy jednak, że po deszczu powinny one obeschnąć na swoim naturalnym stanowisku.
Tyle, jesli chodzi o susz. Nie wiem, czy to mycie może wpłynąć jakoś na wartość zielska do maceratów z surowizny (wydzielanie olejków eterycznych itp. - pewnie w jakimś stopniu tak). Wyciąg olejowyy też nie powinien się zepsuć przez odrobinę wilgoci [świeże części roślin]. Gorzej, jeśli stworzymy warunki do rozwoju grzybów i włożymy do słoika taki zanieczyszczony surowiec, a tam przecież nie ma próżni.
Chyba, jeśli jest inaczej to proszę o sprostowanie.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 22:29   #2388
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Nati, a ten balsam, który zrobiłaś, jest dużo za tłusty na dzień?
Ja unikałabym oleju migdałowego, który trudno się wchłania (przynajmniej na mnie) i innych typowych olejów dla suchelców, np. z oliwek i awokado. Ominęłabym też raczej masła i woski. Natomiast proporcje powinny być mniej więcej stałe.

Confused, z tego, co piszesz, wynika, że chyba jednak płatki były za mokre. Ja robiłam kiedyś macerat z płukanych kwiatów rumianku, ale suszyłam je dłużej niż pół dnia - o ile pamiętam, dużo dłużej.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-07, 23:38   #2389
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Niezamienna jest bardzo przyjemny, ale niestety tłusty film utrzymuje się przez 3-4 godziny stąd chcę ukręcić coś lżejszego jak przyjdzie moje zamówienie
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-08, 07:14   #2390
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Niezamienna jest bardzo przyjemny, ale niestety tłusty film utrzymuje się przez 3-4 godziny stąd chcę ukręcić coś lżejszego jak przyjdzie moje zamówienie
Polecam przyjrzenie się temu przepisowi:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=134&Itemid=2
Jest lekki - kiedyś go robiłam (trochę zmodyfikowałam przepis, nie było w nim ekstensyny i coś kombinowałam z emulgatorami, bo polysorbate nigdy nie miałam) i bardzo mi sie podobał
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 07:28   #2391
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziewczynki, male pytanko. Do zrobienia micelu ile % Polysorbate 80 powinnam dodac do hydrolatu? jeszcze cos trzeba dodawac, warto dodawac?!
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 08:04   #2392
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Dziewczynki, male pytanko. Do zrobienia micelu ile % Polysorbate 80 powinnam dodac do hydrolatu? jeszcze cos trzeba dodawac, warto dodawac?!
Ja dodawałam 10%, można zacząć od 1%. Ostatnio zamiast polysorbate 80 użyłam glyceryl cocoate, pasuje mi. Dodałam ponadto 5% mazidłowego panthenolu i alantoinę.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 08:10   #2393
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Polecam przyjrzenie się temu przepisowi:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=134&Itemid=2
Jest lekki - kiedyś go robiłam (trochę zmodyfikowałam przepis, nie było w nim ekstensyny i coś kombinowałam z emulgatorami, bo polysorbate nigdy nie miałam) i bardzo mi sie podobał
Potwierdzam, jest lekki i wręcz lejący, musiałam dodać gumy ksantanowej, zmieniłam co prawda extrakty, a oleje zastąpiłam moją mieszanką "posłoneczną" wyszedł mi wręcz za chudy.
olejek posłoneczny:
- jojoba
- pestki moreli
- argan
- próbka komosy
- próbka maceratu marchwi - cóż za boski kolor
- owies hydrolizowany
- olejowy ex. rozmarynu
- olejki z rumianku rzymskiego, lawendy i drzewa różanego [wg książki "Olejki eteryczne do pielęgnacji skóry" Marie-Claire Lapare]

Nie za post pod postem .
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 09:26   #2394
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Ja dodawałam 10%, można zacząć od 1%. Ostatnio zamiast polysorbate 80 użyłam glyceryl cocoate, pasuje mi. Dodałam ponadto 5% mazidłowego panthenolu i alantoinę.
A czym tak naprawde rozni sie polysorbate od Glyceryl, musze zakupic glyceryl wiec wolalabym wsumie jego uzyc. Czy ilosc % dodanego emuglatora bedzie miala wplyw na jakos uzytkowania!? dodajac 10% leipeij zmywa zanieczyszczenia!?
Jeszcze jedno male pytanko czy niacynamid moge dodac do kazdego hydrolatu?! czy tez tylko do niektorych i czy powinnam czyms go zakonserwowac chcac np stosowac na dzien jako antyoksydant pod makijaz?! Nicynamid mozna mieszac z ekstraktami np cantella?! czy podobnie jak z wit C lepiej nie ryzykowac?!
Nie bijcie za stos pytan

Aaaa i na jakim hydrolacie najlepiej zrobic micel dla skory mieszanej problematycznej zapychajacej!? moge na oczarze!?
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 09:40   #2395
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Polecam przyjrzenie się temu przepisowi:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=134&Itemid=2
Jest lekki - kiedyś go robiłam (trochę zmodyfikowałam przepis, nie było w nim ekstensyny i coś kombinowałam z emulgatorami, bo polysorbate nigdy nie miałam) i bardzo mi sie podobał
Dzięki

Pokombinuje coś z tym przepisem bo nie mam wszystkich składników, ale i tak muszę czekać na paczuszkę od Thanatosa bo me rezerwy na wyczerpaniu.

A macerat z marchwi dodaje prawie do każdej mikstury
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 09:47   #2396
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Marea, tutaj jest lista przepisów na sera antyoksydacyjne - są takie z niacynamidem i ekstraktami. A jeśli dodajesz go do hydrolatu - robilabym to małymi porcjami, żeby nie trzeba było konserwować.

Co do emulgarotów... to nie pomogę

Hydrolaty - oczar myślę że byłby dobry, jeśli miewasz niespodzianki to może pomyśl o drzewku herbacianym, kadzidłowcu (ecospa), lawenda, aloes, cytryna, rumianek powinny też pomóc.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 10:27   #2397
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
A czym tak naprawde rozni sie polysorbate od Glyceryl, musze zakupic glyceryl wiec wolalabym wsumie jego uzyc. Czy ilosc % dodanego emuglatora bedzie miala wplyw na jakos uzytkowania!? dodajac 10% leipeij zmywa zanieczyszczenia!?
Jeszcze jedno male pytanko czy niacynamid moge dodac do kazdego hydrolatu?! czy tez tylko do niektorych i czy powinnam czyms go zakonserwowac chcac np stosowac na dzien jako antyoksydant pod makijaz?! Nicynamid mozna mieszac z ekstraktami np cantella?! czy podobnie jak z wit C lepiej nie ryzykowac?!
Nie bijcie za stos pytan

Aaaa i na jakim hydrolacie najlepiej zrobic micel dla skory mieszanej problematycznej zapychajacej!? moge na oczarze!?
podstawowa różnica to to, że polysorbate rozpuszcza się w wodzie a glyceryl i w wodzie i w olejach, więc dla mnie jest idealny, bo nie muszę kupować dwóch
ponadto wydaje mi się, że glyceryl jest łagodniejszy

im wyższa zawartość emulgatora tym lepsze właściwości myjące

niacynamid mieszałam z centellą w w/w mleczku do ciała i krzywdy mi nie zrobiło, czy działa jak trzeba to już inna historia - wyczytałam tylko, że jest wrażliwy na kwasy, innych obostrzeń nie znam

w reszcie nie pomogę bo mam suchą i niezapychającą się cerę
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 10:30   #2398
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Marea, tutaj jest lista przepisów na sera antyoksydacyjne - są takie z niacynamidem i ekstraktami. A jeśli dodajesz go do hydrolatu - robilabym to małymi porcjami, żeby nie trzeba było konserwować.

Co do emulgarotów... to nie pomogę

Hydrolaty - oczar myślę że byłby dobry, jeśli miewasz niespodzianki to może pomyśl o drzewku herbacianym, kadzidłowcu (ecospa), lawenda, aloes, cytryna, rumianek powinny też pomóc.

Dziekuje, ale chce zrobic jakies 'chudy' specyfik, mieszanie 5 i wiecej skladnikow to dla mnie za wiele - juz cos tam probowalam i efekty nie byly zbyt dobre
Mysle ze zrobie tonik-serum z wody, oczaru, 3% niacynamide, kilku kropel alkoholu, moze dodam krople wit e i kwas hialuronowy...jakis tydzien powinno to przezyc w lodowce
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 10:37   #2399
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Dziekuje, ale chce zrobic jakies 'chudy' specyfik, mieszanie 5 i wiecej skladnikow to dla mnie za wiele - juz cos tam probowalam i efekty nie byly zbyt dobre
Mysle ze zrobie tonik-serum z wody, oczaru, 3% niacynamide, kilku kropel alkoholu, moze dodam krople wit e i kwas hialuronowy...jakis tydzien powinno to przezyc w lodowce
Po co alkohol? Ja taki tonik robię z wody, geranii, b3 i NMFu. Wszystkie te składniki, które wymieniłaś rozpuszczają się w wodzie (prócz wit E, która w tłuszczach)
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-08, 10:39   #2400
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Po co alkohol? Ja taki tonik robię z wody, geranii, b3 i NMFu. Wszystkie te składniki, które wymieniłaś rozpuszczają się w wodzie (prócz wit E, która w tłuszczach)
Alkohol by zakonserwowac i zwiekszyc przenikalnosc niacynamidu wewn. skory, zrsezta to tylko kilka kropel, ledwo wyczuwalne
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:36.