Kwas hialuronowy - ZBIORCZY - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-10, 17:52   #211
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Czy wspomniany kwas hialuronowy 1.5% w połączeniu z olejkiem można nakładać nie tylko na twarz (nakładam go na twarz w połączeniu z olejkiem arganowym od ok. pół roku), ale i biust, szyję, dekolt? Ma to sens? Jaki olejek byłby dobry? Zrzucam kilogramy i chciałabym używać czegoś nienapakowanego przesadnie chemią, co zapobiegnie utracie jędrności itd. Jak na razie nakładam algi i wmasowuję oliwki. Efekt jak na razie jest taki, że zrzuciłam sporo i mam biust lepszy niż przed odchudzaniem, ale mam jeszcze trochę do zrzucenia...

Edytowane przez naked_truth
Czas edycji: 2013-08-10 o 17:53
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 18:51   #212
viki79
Zakorzenienie
 
Avatar viki79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 7 296
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Czy wspomniany kwas hialuronowy 1.5% w połączeniu z olejkiem można nakładać nie tylko na twarz (nakładam go na twarz w połączeniu z olejkiem arganowym od ok. pół roku), ale i biust, szyję, dekolt? Ma to sens? Jaki olejek byłby dobry? Zrzucam kilogramy i chciałabym używać czegoś nienapakowanego przesadnie chemią, co zapobiegnie utracie jędrności itd. Jak na razie nakładam algi i wmasowuję oliwki. Efekt jak na razie jest taki, że zrzuciłam sporo i mam biust lepszy niż przed odchudzaniem, ale mam jeszcze trochę do zrzucenia...
tez jestem ciekawa jakie sa rozwiazania na zapobieganiu utracie jedrnosci i elastycznosci, np. co kobiety robia w okresie ciazy i po ze skora na brzuchu....

ale kwas hialuronowy to dobre zrodlo przede wszystkim nawilzenia.... nie wiem czy jest to najlepszy srodek na elastycznosc i jedrnosc skory....

swoja droga mozna sobie zrobic wlasny kosmetyk na bazie zelu z kwasem hialuronowym ale z dodatkiem innych kluczowych skaldnikow tj. elastyna, ceramidy, retinol, ekstrakt ujedrniajacy itd. itp. (np. ze sklepu zrobsobiekrem).
__________________






viki79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 19:03   #213
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
swoja droga mozna sobie zrobic wlasny kosmetyk na bazie zelu z kwasem hialuronowym ale z dodatkiem innych kluczowych skaldnikow tj. elastyna, ceramidy, retinol, ekstrakt ujedrniajacy itd. itp. (np. ze sklepu zrobsobiekrem).
Ja bym się bała skutków ubocznych i działań niepożądanych. To jednak biust i choć efekt kosmetyczny jest ważny to jednak najważniejsze jest zdrowie. W takiej sytuacji pozostałabym chyba przy gotowych preparatach, bo z dwojga złego wolę narażać się na chemię i wcierać parabeny niż ewentualne nieprzewidywane skutki uboczne takiego mieszania.
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 19:24   #214
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Ja bym się bała skutków ubocznych i działań niepożądanych. To jednak biust i choć efekt kosmetyczny jest ważny to jednak najważniejsze jest zdrowie. W takiej sytuacji pozostałabym chyba przy gotowych preparatach, bo z dwojga złego wolę narażać się na chemię i wcierać parabeny niż ewentualne nieprzewidywane skutki uboczne takiego mieszania.
Własne kosmetyki to nie czarna magia. Wyliczanie stężeń to nie matematyka wyższa. Początkujący mogą korzystać z zestawów składników, baz kremowych, można wzbogacać gotowe kosmetyki o prostych składach, korzystać ze sprawdzonych receptur. W sklepach z półproduktami sprzedawane są te same składniki, z których korzystają producenci kosmetyków. Wystarczy zadbać o higieniczne warunki i nie ma powodów do obaw.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 19:32   #215
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Własne kosmetyki to nie czarna magia. Wyliczanie stężeń to nie matematyka wyższa. Początkujący mogą korzystać z zestawów składników, baz kremowych, można wzbogacać gotowe kosmetyki o prostych składach, korzystać ze sprawdzonych receptur. W sklepach z półproduktami sprzedawane są te same składniki, z których korzystają producenci kosmetyków. Wystarczy zadbać o higieniczne warunki i nie ma powodów do obaw.
Akurat z wyliczaniem stężeń i ogólnie chemią teoretyczną na poziomie liceum nie mam większych problemów. Myślałam natomiast, że wszelkie testy przed wejściem do sprzedaży mają na celu właśnie redukowanie złego oddziaływania na organizm. Na razie ograniczam się do prostych przepisów i jestem początkująca w tym temacie, zapoznaję się właśnie z warunkami higienicznego wykonywania takich kosmetyków. Polecasz jakieś lektury? Nie chodzi mi o forum i dostępne tu informacje, ale jakieś podręczniki itd.?
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 20:34   #216
viki79
Zakorzenienie
 
Avatar viki79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 7 296
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Ja bym się bała skutków ubocznych i działań niepożądanych. To jednak biust i choć efekt kosmetyczny jest ważny to jednak najważniejsze jest zdrowie. W takiej sytuacji pozostałabym chyba przy gotowych preparatach, bo z dwojga złego wolę narażać się na chemię i wcierać parabeny niż ewentualne nieprzewidywane skutki uboczne takiego mieszania.
sklepy z polproduktami sprzedaja tylko produkty ktore sa bezpieczne dla zdrowia, ale jak nie masz ochoty sprobowac to chyba najlepszym rozwiazaniem jest wycieczka do apteki lub supermarketu
__________________






viki79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 13:00   #217
marzenkajanko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

w kwestii podrażnienia twarzy po użyciu kwasu hialuronowego, o którym pisałam niedawno: okazało się, że tak jak pisało tutaj kilka osób, u mnie też nie pomaga nakładanie kwasu hial. samego na twarz. oprócz podrażnienia- mam wrażenie, że skóra zamiast zyskiwać nawilżenie- traci je. A podrażnienie w ogóle nie występuje, gdy aplikuję kwas hial. zmieszany z kremem albo olejkiem arganowym. najwyraźniej jest to kwestia samego kwasu, bo konserwanty, jakie są w nim to: glukonolakton i benzoesan sodu (0.75%), i one nie powodują u mnie podrażnień. także jednak w przypadkach wyjątkowo trudnej w obsłudze cery sam kwas może nie służyć, ale w połączeniu ze sprawdzonym specyfikiem wyraźnie poprawia nawilżenie. trzeba jednak uważać z ilością, bo i on potrafi zapchać pory.
marzenkajanko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-12, 18:24   #218
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez marzenkajanko Pokaż wiadomość
A podrażnienie w ogóle nie występuje, gdy aplikuję kwas hial. zmieszany z kremem albo olejkiem arganowym. najwyraźniej jest to kwestia samego kwasu, bo konserwanty, jakie są w nim to: glukonolakton i benzoesan sodu (0.75%), i one nie powodują u mnie podrażnień. także jednak w przypadkach wyjątkowo trudnej w obsłudze cery sam kwas może nie służyć, ale w połączeniu ze sprawdzonym specyfikiem wyraźnie poprawia nawilżenie. trzeba jednak uważać z ilością, bo i on potrafi zapchać pory.
Geogard Ultra (glukonolakton + benzoesan sodu) potrafi podrażniać w wyższych stężeniach. Ja mam z nim problem, gdy stosuję go w roztworach wodnych, żelach, w emulsjach lepiej go toleruję. Mieszając HA z kremem czy olejem, zmniejszasz stężenie i zmieniasz podłoże konserwantów. Nie wykluczałabym ich jako sprawców, chyba że stosowałaś roztwory wodne z porównywalnym stężeniem Geogardu i masz pewność, że Cię nie podrażnia.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-08-12 o 18:26
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 23:42   #219
marzenkajanko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

zrobiłam założenie, że skoro to są konserwanty używane szeroko w produktach spożywczych, i w tej postaci nie powodują u mnie żadnych uczuleń, to nie powinny podrażniać mi skóry. Ale może to błędne założenie, bo pewnie skóra może reagować na bezpośrednio aplikowany czynnik inaczej, niż gdy dostaje go w innej formie "od środka" . Dodam, że próba uczuleniowa na przedramieniu wychodzi negatywna, tylko twarz mi tak ten kwas podrażnia...
marzenkajanko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 16:48   #220
Doti666
Raczkowanie
 
Avatar Doti666
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 333
2 pytania (kwasy) bardzo prosze o odpowiedź.

1. Czy 2-3% kwas hialuronowy wcierany w usta jest w stanie przynajmniej na jakiś czas je powiększyć?
2. Czy są jakieś kwasy lub substancje (oprócz kofeiny), które po nałożeniu na twarz pomogą ją wyszczuplić albo naprężyć? Czy może właśnie kw hialuronowy ma też takie właściwości?
Dziękuje z góry za odpowiedź dobrym duszom
__________________
Click to give food
Doti666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 19:20   #221
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: 2 pytania (kwasy) bardzo prosze o odpowiedź.

Haha. Czyli wcieranie kwasu hial. w piersi to Twoim zdaniem alternatywa do operacji?
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-14, 23:20   #222
Doti666
Raczkowanie
 
Avatar Doti666
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 333
Dot.: 2 pytania (kwasy) bardzo prosze o odpowiedź.

Wiele błyszczyków mających ponoć właściwości powiększające zawiera właśnie ten kwas, nie wiem jak jest z piersiami, w końcu to nie to samo co bardzo cienka skóra ust, ale być może sera do biustu też go mają w składzie. Tak czy siak interesuje mnie kwas hialuronowy a usta. Może ktoś miał jakieś doświadczenia z tym?
__________________
Click to give food
Doti666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 08:02   #223
violetmintmoon
Przyczajenie
 
Avatar violetmintmoon
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Witam
chciałabym dokonac pierwszego zakupu kwasu haluronowego i wolalabym kupic roztwor niz proszek, z tego co przegladalam na forach najlepiej byloby kupic z mazidel. czy lepiej kupic wieloczasteczkowy czy (skoro nie ma maloczasteczkowego LMW) kupic SLMW (tylko to podobno trzeba laczyc z wieloczasteczkowym) a moze kupic potrojny 1,5%?
violetmintmoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 16:23   #224
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Dziewczyny a ja mam pytanie odnośnie kwasu hialuronowego.

Zastanawiam się nad kliknięciem 1% z zsk albo 1,5 % z beautyever, właściwości i różnicę między nimi znam, ale nie mogę się zdecydować, który kliknąć. Czy jeżeli w przepisach występuje 1% to bez problemu mogę zamienić go na 1,5%? Czy 1,5% wykazuje znaczną różnicę w porównaniu do 1%?

Cenowo wychodzą podobnie.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-12-03 o 20:55 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 18:39   #225
zlooosnica89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 281
Żel hialuronowy 1%, 1.5%, z pantenolem... co wybrać?

Planuję zakup żelu hialuronowego, ale jest tyle możliwości, a ja nie wiem, na co zwracać uwagę. Jakie stężenie żelu powinnam wybrać - 1%, 1.5% czy taki z dodatkiem pentanolu 5%?

Żele chcę kupić dla siebie (24 lata, cera mieszana, nigdy nie używałam tego żelu) oraz dla mamy (zużyła już jedną buteleczkę żelu 1%).

Dodatkowo czytałam sprzeczne informacje dotyczące wielkości cząsteczek. Część osób pisało, że te wielkocząsteczkowe są najmniej skuteczne. Inne, że te ultra małe są szkodliwe. Jak to w końcu jest? Czy zakup potrójnego żelu hial. na np. biochemii, zsk itp. to dobry pomysł?

Bardzo proszę o pomoc

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-10-21 o 19:44
zlooosnica89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 17:35   #226
aleksandrabrodziak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 6
Kwas hialuronowy 1% ze ZSK na młodą cere

Mam 15 lat i jestem po seri zabiegow kwasem AHA u kosmetyczki, cera znacznie mniej sie przetluszcza ale jak na tyle wydanych pieniedzy nie jestem zbyt zadowolona zostala tgz kaszka i male czerwone dziurki ktore poktywaja cale policzki, slyszalam ze swietny jest na to 1% zel hialuronowy nakladany na wilgotna twarz, ktory powinien splycic moje blizny. Prosze o pomoc, nie wiem czy to prawda i czy nie jestem za mloda na taki kwas. Niedlugo dojda do mnie glinki na ktore tez licze w walce z kaszka i bliznami, chce tez zamowic olejek z pestek malin oraz olejwk tamanu ze ZSK
aleksandrabrodziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 18:26   #227
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Kwas hialuronowy 1% ze ZSK na młodą cere

Kwas hialuronowy to nie jest taki kwas tylko z nazwy Nie dziala tak jak inne kwasy. Spokojnie mozesz go uzywac. Kwas hialuronowy ma za zadanie nawilzac buzie.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 18:29   #228
aleksandrabrodziak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 6
Dot.: Kwas hialuronowy 1% ze ZSK na młodą cere

Dziekuje, przeczytalam ze ma dzialanie ujedrniajace i zwatpilam ale mysle ze w takim stezeniu powinien byc ok, ciekawe czy pomoze na te glebsze blizny a jesli nie to i tak dobre nawilzenie mi sie przyda
aleksandrabrodziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 18:40   #229
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Kwas hialuronowy 1% ze ZSK na młodą cere

Ale co z tego ze ma dzialanie ujedrniajace? Przeciez to wrecz zaleta a nie wada. Szczerze jesli chcesz na blizy to ja bym kupila potrojny kw hialuronowy. Jest mocniejszy. Ale chyba raczej ten kwas na blizny szalu nie zrobi.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-02, 18:46   #230
aleksandrabrodziak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 6
Dot.: Kwas hialuronowy 1% ze ZSK na młodą cere

Domyslam sie ze szalu nie bedzie ale moze chociaz te drobne splyci, nie widze tego potrojnego na zsk akurat, jest jeszcze 1,5% i jakies inne, ale na poczatek ten 1% chyba wystarczy

---------- Dopisano o 17:46 ---------- Poprzedni post napisano o 17:45 ----------

A moj blad ten 1,5% jest potrojny ale nwm czy na poczatek za mocny nie bedzie
aleksandrabrodziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 18:51   #231
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Kwas hialuronowy 1% ze ZSK na młodą cere

Nie bedzie za mocny. Kw hialu ma konsystencje zelu, nie podraznia, nie zluszcza skory. Jest to bardziej krem niz kwas np migdalowy. On nie ma wlasciwie nic wspolnego z kwasami ktore robilas sobie u kosmetyczki.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 18:54   #232
aleksandrabrodziak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 6
Dot.: Kwas hialuronowy 1% ze ZSK na młodą cere

Tak wiem ze to nie jest kwas zluszczajacy ale czytam w opinie i pisza ze najpierw lepiej zaczac od 1% a po 2-3 tyg z 1,5%, wiec narazie wezme ten slabszy a potem najwyzej dokupie silniejszy, zastanawiam sie tez na ile wystarczy mi 30 g i czy nie zamowic wiekszej ilosci
aleksandrabrodziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 15:12   #233
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Kwas hialuronowy 1% ze ZSK na młodą cere

Cytat:
Napisane przez aleksandrabrodziak Pokaż wiadomość
Tak wiem ze to nie jest kwas zluszczajacy ale czytam w opinie i pisza ze najpierw lepiej zaczac od 1% a po 2-3 tyg z 1,5%, wiec narazie wezme ten slabszy a potem najwyzej dokupie silniejszy, zastanawiam sie tez na ile wystarczy mi 30 g i czy nie zamowic wiekszej ilosci
Gdzie tak piszą?
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 17:35   #234
xuna
Przyczajenie
 
Avatar xuna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 21
Dot.: Kwas hialuronowy 1% ze ZSK na młodą cere

Nie liczyłabym, żeby kwas hialuronowy spłycił blizny, to chyba tylko marketing. Do pozbycia blizn trzeba mocniejszego i zdecydowanego działania i przede wszystkim peelingów. Kwasy owocowe mogą Ci pomóc.
xuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-16, 09:05   #235
BlueSkirt
Przyczajenie
 
Avatar BlueSkirt
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 25
Dot.: Żel hialuronowy 1%, 1.5%, z pantenolem... co wybrać?

Ktoś wie, dlaczego czysty, potrójny kwas hialuronowy (czyli jakby nie było nawilżający każdą z warstw skóry) powoduje u mnie wysuszenie? Nie wiem nawet czy mogę to nazwać wysuszeniem, mam wrażenie jakby kwas wnikał gdzieś bardzo głęboko i pozostawiał zewnętrzne warstwy skóry niedostatecznie nawilżone. Czy to możliwe, żeby kwas wyparował/wysechł w trakcie wchłaniania?
BlueSkirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 17:02   #236
caeruleus
Raczkowanie
 
Avatar caeruleus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 305
Dot.: Żel hialuronowy 1%, 1.5%, z pantenolem... co wybrać?

Cytat:
Napisane przez BlueSkirt Pokaż wiadomość
Ktoś wie, dlaczego czysty, potrójny kwas hialuronowy (czyli jakby nie było nawilżający każdą z warstw skóry) powoduje u mnie wysuszenie? Nie wiem nawet czy mogę to nazwać wysuszeniem, mam wrażenie jakby kwas wnikał gdzieś bardzo głęboko i pozostawiał zewnętrzne warstwy skóry niedostatecznie nawilżone. Czy to możliwe, żeby kwas wyparował/wysechł w trakcie wchłaniania?
Zainteresowałam się ostatnio HA i prześledziłam cały wątek i wyżej dziewczyny piszą o różnych aspektach jego działania i o niepokojących wynikach badań wspomina chyba Lori - warto poczytać bo wizażanki mają wiedzę sporą - dzięki, bo to ułatwia zorientowanie się w temacie półproduktów
caeruleus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 10:23   #237
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Zgaduję, że sam czysty kwas ma działanie wiążące wilgoć w skórze, a nie nawilża sam w sobie, więc jeśli posmarujesz samym żelem, to wyciągnie ci wilgoć ze skóry i będziesz miała wrażenie ściągniętej cery. Jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi.
Zwykle hialuronowy dodaję do kremów, masek, łączę z hydrolatem albo olejem. Czysty kwas, nałożony na skórę, powoduje u mnie przesusz

p.s. oczywiście, chodzi mi o naskórek.

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2016-02-18 o 10:25
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 13:43   #238
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez melisanda Pokaż wiadomość
Zamierzam kupić roztwór 1,5% z trzech rodzajów kwasu hialuronowego. Czytałam o korzystnym działaniu małocząsteczkowego kwasu hialuronowego, o tym, ze przenika on przez warstwę rogową naskórka i pobudza skórę do odnowy. Chciałam znaleźć jakieś artykuły potwierdzające jego skuteczność i na stronie http://kosmetologia.com.pl/component...luronowym.html natknęłam się na informację, że:

Przeprowadzono liczne badania, nad udowodnieniem oddziaływania HA w procesie gojenia się ran. Jak wykazały analizy tego procesu, drobnocząsteczkowe fragmenty kwasu hialuronowego, utworzone np. z 12 jednostek disacharydowych, nasilają ekspresję kolagenu typu I – dominującego kolagenu skóry osób dorosłych. Akumulacja tego kolagenu nasilona jest również w przebiegu procesów bliznowacenia czy procesów włóknienia. Zatem efektem dostania się do skóry niskocząsteczkowego HA może spowodować pojawienie się informacji w receptorach o stanie zapalnym, a w konsekwencji degradację macierzy i przyspieszone starzenie się skóry.

Wprawdzie informacja nie jest potwierdzona, nie znalazłam innych artykułów podnoszących taką tezę. Czy słyszałyście może na ten temat coś więcej? Czy istnieją badania potwierdzające, jaki wpływ ma ten rodzaj kwasu na skórę?
Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Mnie również niedawno zainteresował ten problem.

O działaniu prozapalnym i wpływie na wzrost naczyń krwionośnych pisali m.in. Stern i Maibach, Hyaluronan in skin: aspects of aging and its pharmacologic modulation:
Hyaluronan size is critical for its various functions. High molecular size reflects intact tissues and antiangiogenic and immunosuppressive state, whereas smaller polymers are distress signals and potent inducers of inflammation and angiogenesis (dotyczy to oligomerów HA, cząsteczek o masie poniżej 10 kDa).

Artykuł z SOFW Journal 11-2008: Low Molecular Weight Hyaluronic Acid. Its Effects on Epidermal Gene Expression and Skin Ageing. Zdaniem autorów (eksperci Evonika) wyniki przeprowadzonego doświadczenia sugerują, że kwas o masie cząsteczkowej 50 kDa jest bezpieczny, natomiast HA o masie mniejszej lub równiej 20 kDa nie powinien być stosowany.

Przyznam, że zniechęciło mnie to dodatkowo do stosowania kwasu ULMW (inna jego wada to zbyt duży potencjał ściągający, w sytuacji gdy nie można sobie pozwolić na większą okluzję). Nawet gotowe żele z jego dodatkiem przestały mnie kusić.

Farwick i in. uznają masę 50 kDa za optymalną: Fifty-kDa hyaluronic acid upregulates some epidermal genes without changing TNF-α expression in reconstituted epidermis.

Tutaj porównanie efektów działania różnych wersji HA: Efficacy of Cream-Based Novel Formulations of Hyaluronic Acid of Different Molecular Weights in Anti-Wrinkle Treatment.
Cytat:
Napisane przez durka Pokaż wiadomość
W takim razie co z potrójnym kwasem HA z mazideł, który zawiera * kwas małocząsteczkowy typu SLMW (Super Low Molecular Weight) – 0,5% o cząsteczkach poniżej 10 tys. Daltonów (10 kDa) oraz inny
kwas małocząsteczkowy typu LMW (LMW - Low Molecular Weight) -0,5% o cząsteczkach 0,1 do 0,4 MDa?
Zmartwiłam się trochę czy naturalne kosmetyki, które stosuję głównie z BU ale niektóre i z mazideł są bezpieczne, tzn. mają pomagać, naprawiać czy chronić skórę a nie jej szkodzić..
Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Eksperci zalecają ostrożność w przypadku kwasu ultraniskocząsteczkowego. Decyzja należy do Ciebie. Ja przestałam go dodawać do kosmetyków (jak wspomniałam - także ze względu na zbyt silne właściwości ściągające). Żeli HA zawierających SLMW również nie stosuję.
Czy macie jakieś nowe informacje na ten temat?
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 09:36   #239
cola201
Rozeznanie
 
Avatar cola201
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: KrakĂłw- miasto KrĂłlĂłw Polskich
Wiadomości: 536
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Zgaduję, że sam czysty kwas ma działanie wiążące wilgoć w skórze, a nie nawilża sam w sobie, więc jeśli posmarujesz samym żelem, to wyciągnie ci wilgoć ze skóry i będziesz miała wrażenie ściągniętej cery. Jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi.
Zwykle hialuronowy dodaję do kremów, masek, łączę z hydrolatem albo olejem. Czysty kwas, nałożony na skórę, powoduje u mnie przesusz

p.s. oczywiście, chodzi mi o naskórek.
Dobrze sprawdza się połączenie kwasu z olejem ( używam olej z pestek arbuza) oraz (u mnie) z mleczkiem migdałowym ( skład: skrobia; tłuszcz (olej migdałowy); białko; węglowodany; związki mineralne (Zn, Ca, P, Fe, K, Mg); witaminy B1, B2, B6, B12, PP i E.). Całość regeneruje i odżywia skórę suchą oraz łagodzi podrażnienia - gł. za sprawą tego mleczka.
Dla poprawy kondycji skóry zamiast zwykłego toniku używam hydrolaty z liści i kory krzewu oczarowego.
Jest doskonałym środkiem w pielęgnacji cery tłustej, zanieczyszczonej i z rozszerzonymi porami! Długi czas walczyłam z tymi brzydkimi czarnymi kropami... Zmniejsza wydzielanie sebum - informacja ze strony sprzedawcy. Przyspiesza proces regeneracji podrażnionej (depilacją, goleniem, nadmiernym opalaniem) skóry.

Każdy ma inną skórę i może mieć inne spostrzeżenia.
__________________
_________________________ ___

Zapraszam do obejrzenia mojego świątecznego rękodzieła!





https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post53652022


_________________________ ___________

Moje motto:
"Wystarczy chcieć"
cola201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-10, 16:52   #240
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Kwas hialuronowy - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cola201 Pokaż wiadomość
Dobrze sprawdza się połączenie kwasu z olejem ( używam olej z pestek arbuza) oraz (u mnie) z mleczkiem migdałowym ( skład: skrobia; tłuszcz (olej migdałowy); białko; węglowodany; związki mineralne (Zn, Ca, P, Fe, K, Mg); witaminy B1, B2, B6, B12, PP i E.). Całość regeneruje i odżywia skórę suchą oraz łagodzi podrażnienia - gł. za sprawą tego mleczka.
Dla poprawy kondycji skóry zamiast zwykłego toniku używam hydrolaty z liści i kory krzewu oczarowego.
Jest doskonałym środkiem w pielęgnacji cery tłustej, zanieczyszczonej i z rozszerzonymi porami! Długi czas walczyłam z tymi brzydkimi czarnymi kropami... Zmniejsza wydzielanie sebum - informacja ze strony sprzedawcy. Przyspiesza proces regeneracji podrażnionej (depilacją, goleniem, nadmiernym opalaniem) skóry.

Każdy ma inną skórę i może mieć inne spostrzeżenia.
Zgadzam się, też dodaję do oleju (teraz mam z pestek winogron, pasuje, bo mam cerę mieszaną odwodnioną, jest lekki, ładnie się wchłania).

Również używam hydrolatu oczarowego
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-09 19:22:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:41.