Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-03, 18:57   #2341
uncherry
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 149
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Bolały was plecy podczas brania tych tabletek? Bo ostatnio pobolewa mnie pod prawą łopatką i nie wiem czy to może być skutek uboczny tabletek (według ulotki tak) czy raczej kwestia tego, że mam za miękkie łóżko albo śpię w zbyt powyginanych pozycjach
uncherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-03, 19:20   #2342
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

no nic, TZ już kupił także odwrotu nie ma muszę brać ten zamiennik
ja płacę 150 za 60 tab.
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-03, 19:43   #2343
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
dziewczyny TZ wcisnęli w aptece Axotret, a zawsze brałam Izotek, niby ulotka mówi, że to ten sam lek, ale czy rzeczywiście?
Mnie lekarz przepisuje Izotek(u mnie 90 pare zł) ,ale wykupuję axotret (63zł/30szt. 20mg) ze względów finansowych. Pytałam w kilku aptekach i wszędzie powiedziano mi , że to jest to samo,tylko że skład otoczki (barwnika czy coś) może być inny.

Gosiaczek, masz dostęp do apteki doz? Tam Axotret 60 tabletek kosztuje 134zł. Chyba, że piszesz o Izoteku, to jest droższy.

Edytowane przez nAtaL!a
Czas edycji: 2013-09-03 o 19:48
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-03, 19:46   #2344
package
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 390
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Nie znalazłam 60tabl/20mg taniej niż 150 zł
Jeżdżę do sąsiedniego miasta, bo u mnie ceny osiągają nawet 220-230 ...
package jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-03, 19:50   #2345
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

we Wrocławiu do kupienia Izotek 20 mg/60 tabletek za 110 zł
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-03, 19:58   #2346
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez uncherry Pokaż wiadomość
Bolały was plecy podczas brania tych tabletek? Bo ostatnio pobolewa mnie pod prawą łopatką i nie wiem czy to może być skutek uboczny tabletek (według ulotki tak) czy raczej kwestia tego, że mam za miękkie łóżko albo śpię w zbyt powyginanych pozycjach
Tez mialam bole plecow
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 17:46   #2347
Bniewie
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 284
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

właśnie łyknęłam dziś pierwszą tabletkę Izo mojej drugiej już kuracji. Poprzednia trwała 8 miesięcy zakończyła się 2 lata temu a moja buzia wyglądała pięknie niestety ostatnimi czasy zaczęła powracać do stanu sprzed kuracji czyli pojawiają się podskórne bolące gule na żuchwie oraz szyi, Czytałam gdzieś że po kuracji izotekiem należy stosować zewnętrznie jakieś kremy/maści/żele na podtrzymanie efektów. Mój lekarz mnie o tym nie poinformował, ulotka także milczy na ten temat. Może Wy dziewczyny coś wiecie? Zastanawiam się, czy to, że po izo nie używałam żadnych specjalnych specyfików mogło mieć wpływ na nawrót?
Bniewie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-04, 18:39   #2348
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej
Mogę was prosić o małą poradę?
Może część z was mnie pamięta,bo kiedyś często udzielałam się w wątkach dotyczących trądziku. Nie będę dokładnie przedstawiać historii mojego problemu, bo zapewne jest taka jak większości z was. Zaczął się w gimnazjum, raz było lepiej raz gorzej ale nigdy dobrze. Po 7 latach zdecydowałam się na terapie Curacne. Skłonił mnie do tego fakt, że męcze ( a raczej męczyłam) z dużym łojotokiem. Po 7 latach twarz była o tyle zadbana ( studiowanie wizażu wiele zdziałało;D), że nie pojawiało się na niej dużo ropnych krost, jedynie miałam problem z masą zaskórników i wspomnianym łojotokiem. Po dwóch godzinach od umycia twarz była bardzo tłusta, czerwona, podrażniona. Zdawałam sobie sprawę, że nic mi nie pomoże na ten łojotok jedynie antyandrogeny albo retinoidy doustne.
Od początku lipca biorę curacne w dawce 10 mg co dwa dni. Dawka jest bardzo mała, a już w 21 dniu brania leku zniknął łojotok. Cera od razu się poprawiła. Na obecną chwilę jest bardzo ładna. Jedynie zaskórniki na nosie, kilka na policzkach i brodzie się trzymają. Wizytę u dermatologa mam pod koniec października. I teraz nie wiem - czy kontynuować taką terapię, czy poprosić dermatologa o zwiększenie dawki i przejść pełną kurację. Czy ktoraś z was miała problem z trądzikiem zaskórnikowym ( wydaje mi się, że przy innej pielęgnacji mógłby należeć do zaskórnikowo- grudkowego) a dużym łojotokiem i zdecydowała się na kurację? Myślałam też na zakończeniu kuracji a rozpoczęciu brania tabletek anty ( czy one mogłyby zahamować łojotok? Nie mam doświadczenia w braniu tabsów). Boję się, że łojotok i tak wróci po kuracji Curacne i próbuję wybrać najlepszą opcję. Dodatkowo choć mam tak niską dawkę, oczy już dały mi się we znaki. Może to dlatego, że nie chodziłam w okularach przeciwsłonecznych. Krople Lacrimal zmieniłam na Hylocomed i teraz jest już w porządku. Ale zmartwiło mnie to, gdyż jak widzę niektórzy przyjmują o wiele większe dawki a nie mają żadnych problemów z oczami. Jeśli komuś chciało się przeczytać mój post to dziękuję i czekam na odpowiedź Pozdrawiam!
gogela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 18:46   #2349
uncherry
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 149
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja miałam problemy z zaskórnikami i mi Akne pomogło już w pierwszych tygodniach. Teraz nie mam ani śladu po tym. Kończę już prawie 2 miesiąc kuracji.
uncherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 18:55   #2350
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez uncherry Pokaż wiadomość
Ja miałam problemy z zaskórnikami i mi Akne pomogło już w pierwszych tygodniach. Teraz nie mam ani śladu po tym. Kończę już prawie 2 miesiąc kuracji.
a jaką masz dawkę? miałaś również problem z łojotokiem? a jakieś skutki uboczne odczuwasz? przepraszam za natłok pytań ale byłabym wdzięczna za odpowiedź;p
gogela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 19:18   #2351
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

gogela ... ekspertem nie jestem,ale ja na Twoim miejscu jeżeli już się zdecydowałaś na Izo(czy tam odpowiednik) przeprowadziłabym normalną kuracje... A za anty bym się nie brała,rozwalają organizm i w ogóle rozstrajają go... poszukaj sobie ulotki skutków ubocznym anty-mają ich więcej niż Izotek
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-04, 19:45   #2352
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
gogela ... ekspertem nie jestem,ale ja na Twoim miejscu jeżeli już się zdecydowałaś na Izo(czy tam odpowiednik) przeprowadziłabym normalną kuracje... A za anty bym się nie brała,rozwalają organizm i w ogóle rozstrajają go... poszukaj sobie ulotki skutków ubocznym anty-mają ich więcej niż Izotek
Też tak sobie pomyślałam. Myślę, że jakbym zaczęła brać tabletki anty to już byłabym na nie skazana chyba do końca życia. Tyle się słyszy o wysypach po odstawieniu tabletek -co jest zapewne skutkiem roztrojenia organizmu. A wiadomo, że długoletnie branie tabletek nie jest obojętne dla organizmu. Tylko powiem szczerze, że tych retinoidów również się boję. Za dużo naczytałam się wątków o niepożądanych skutkach zażywania izoteku
gogela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 20:07   #2353
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja mam dzisiaj chyba 66dzien i dalej mam zaskorniki i wagry
a od poniedzialku biore zamiast 30mg dziennie to 20...
a miala moze ktoras z was przez te tabletki depresje albo mysli samobojcze( sama juz nie wiem czy za bardzo sie przejmuje moja sytuacja czy to te leki..
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 20:34   #2354
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez uncherry Pokaż wiadomość
Ja miałam problemy z zaskórnikami i mi Akne pomogło już w pierwszych tygodniach. Teraz nie mam ani śladu po tym. Kończę już prawie 2 miesiąc kuracji.
Ehhh. A u mnie zaskórniki niewiele się ruszyły. Może są minimalnie mniejsze, ale nadal ich pełno. Jestem w połowie 4 miesiąca kuracji. Co prawda biorę małą dawkę, więc może jeszcze doczekam się ich zniknięcia.

Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
a miala moze ktoras z was przez te tabletki depresje albo mysli samobojcze( sama juz nie wiem czy za bardzo sie przejmuje moja sytuacja czy to te leki..
Nie większe niż przed przed kuracją.
W sumie to można powiedzieć, że stan psychiczny mi się poprawił odkąd nie mam co i rusz wysypów.
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2013-09-04 o 20:37
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-04, 22:30   #2355
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

U mnie też zaskórników nie ruszyło a miałam problem tylko z nimi. Trzeci miesiąc dawka co miesiąc zwiększana o 10 mg, obecnie 30 mg/dobę. I nic oprócz pogorszenia cery (bolesne wypryski, brzydka faktura skóry). Zaczynam mieć dosyć...

W ogóle nie rozumiem tego, że pojawiają się tylko na policzkach. Resztę skóry (czoło, broda nawet nos) mogę traktować dowolnie, nigdy nic nie wyskoczy a na policzkach non stop ten paskudny łój Dlaczego
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-05, 08:15   #2356
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

maiia przy przyjmowaniu izoteku 30 mg na dobę masz dalej łojotok na policzkach? Ogólnie dziwne mi się wydaje mieć łojotok tylko na policzkach. Przeważnie łojotok obejmuje strefę T- chyba, że ktoś ma ewidentnie tłustą skórę to włączając w to również policzki ( jak ja).

A dziewczyny jak wygląda sprawa z powstawaniem przebarwień? Cały czas chronię skórę filtrami 50. Stało się do moim nawykiem odkąd zaczęłam walczyć z trądzikiem retinoidami zewnętrznymi. Domyślam się, że przy wewnętrznej izotretinoinie jest nawet większe ryzyko powstania przebarwień skóry, tak? Obecnie stosuję filtr Eucerin ( nie mogłam znaleźć nigdzie mojego ulubionego filtru Vichy) i tak nie do końca jestem z niego zadowolona. Stosujecie wysokie filtry przez cały rok?
gogela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-05, 11:00   #2357
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ja dziś jestem mega zadowolona z mojej cery, wulkany które pojawiły się przed kilkoma dniami zasuszają się, a nic nowego nie wyczuwam pod skórą, pewnie za kilka dni znów będę narzekać na brodę, ale dziś chyba wyjdę bez makijażu na miasto!
a tak poza tym to uzmysłowiłam sobie, że myję ostatnio włosy dwa razy w tygodniu, a wcześniej musiałam dzień w dzień

Edytowane przez gosiaczek6
Czas edycji: 2013-09-05 o 11:02
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-05, 11:48   #2358
package
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 390
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Bniewie - piszesz, że trądzik zaczął pojawiać się w okolicy żuchwy. Badałaś hormony? Podobno trądzik pojawiający się w tym właśnie miejscu oznacza problemy z hormonami.

gogela
- ja jestem aktualnie w trakcie 7 miesiąca leczenia izotekiem i niestety zaskórniki z brody nie chcą zejść. Jest ich zdecydowanie mniej, ale nie pozbyłam się ich do końca...

ursaliana - stany depresyjne mi się zdarzały (aktualnie też moje samopoczucie jest fatalne, nawet bardzo!), ale nie wiem czy to wina izoteku... Zanim zaczęłam kurację, też dość często łapały mnie kontretne "doły"

gosiaczek6 - taaak, to jest cudowne, gdy nie trzeba codziennie myć włosów do teraz się nie mogę nadziwić gdy wstaję rano, a włosy nie są przetłuszczone i przyklapnięte, tylko ładnie "odstają" od głowy
package jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-05, 13:13   #2359
lone bird
Rozeznanie
 
Avatar lone bird
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Far Far Away
Wiadomości: 705
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cześć Dziewczęta Mam do Was pytanie, otóż na wizycie w lipcu moja dermatolog zaproponowała mi, żebym zastanowiła się nad retinoidami. Dała mi broszurki itp. Przeczytałam sporo na ich temat na różnych stronach internetowych i jestem zdecydowana, że chcę spróbować. W przyszłym tygodniu mam wizytę, ale chcę zacząć jak najszybciej, dlatego postanowiłam, że zrobię badania wcześniej, bo inaczej znowu się to przeciągnie w czasie. Także z wynikami których badań powinnam pójść? Próby wątrobowe i co jeszcze? Będę bardzo wdzięczna za Waszą pomoc
__________________


lone bird jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-05, 14:53   #2360
package
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 390
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Przed rozpoczęciem kuracji, jak i co miesiąc już w trakcie kuracji, robiłam badania na :

- cholesterol,
- trójglicerydy,
- cukier,
- alat,
- aspat
package jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-05, 17:41   #2361
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

mi też na początku bardzo się podobało to, ze włosy się nie przetłuszczają a teraz widzę ile ta susza złego wyrządziła moim włosom. Jestem ponad 10 mies. po kuracji i nie wróciły do starej kondycji mimo ze bardzo o nie dbam. Nie wyglądają tragicznie ale tak ładnie jak kiedyś też nie. Końcówki mimo, ze są gładkie to wyglądają na podsuszone.
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-05, 17:47   #2362
lone bird
Rozeznanie
 
Avatar lone bird
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Far Far Away
Wiadomości: 705
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez package Pokaż wiadomość
Przed rozpoczęciem kuracji, jak i co miesiąc już w trakcie kuracji, robiłam badania na :

- cholesterol,
- trójglicerydy,
- cukier,
- alat,
- aspat
Bardzo dziękuję
__________________


lone bird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-05, 17:57   #2363
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez gogela Pokaż wiadomość
maiia przy przyjmowaniu izoteku 30 mg na dobę masz dalej łojotok na policzkach? Ogólnie dziwne mi się wydaje mieć łojotok tylko na policzkach. Przeważnie łojotok obejmuje strefę T- chyba, że ktoś ma ewidentnie tłustą skórę to włączając w to również policzki ( jak ja).
Ja nie mam łojotoku, skórę mam suchą, ten łój siedzi głęboko pod skórą. Mam już dość, nie wiem jak się go pozbyć i już tracę nadzieję..
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-05, 17:58   #2364
stukstuk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 35
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej wszystkim
Od miesiąca stosuję kurację Aknenorminem 20 (najpierw na zmianę jedna tabletka dziennie / dwie tabletki dziennie, teraz codziennie dwie). Po początkowym mega wysypie, który wystąpił jakiś tydzień - dwa od rozpoczęcia kuracji, moja twarz wreszcie wygląda prawie-idealnie
Zostały mi jeszcze jakieś zasuszone niespodzianki, ale jak się zagoją będę na maksa zadowolona. Mam nadzieję, że efekty utrzymają się po kuracji...
Do tego zawsze miałam mnóstwo zaskórników i zatkanych porów, które teraz prawie zniknęły.

Cytat:
Napisane przez lone bird Pokaż wiadomość
Także z wynikami których badań powinnam pójść? Próby wątrobowe i co jeszcze? Będę bardzo wdzięczna za Waszą pomoc
Ponieważ jestem w miarę na świeżo:

- pełna morfologia
- AST
- ALT
- cholesterol
- glukoza
- triglicerydy
- badanie ogólne moczu
- koagulologia (?) - czas kaolinowo-kefalinowy i czas protrombinowy (cokolwiek to znaczy ))

Mam natomiast inne pytanie - jakich kosmetyków używacie podczas kuracji do skóry i włosów?
Mi zaczyna się dawać we znaki ta suchość, od początku do ust używam balsamu Tisane (w słoiczku albo w sztyfcie), niedawno przypomniałam sobie o moim ulubionym balsamie Neutrogena Intense Repair (ten czerwony), a do twarzy zamówiłam właśnie nawilżający tradycyjny krem Fitomedu (chciałam coś, żeby miało jak najmniej dziwnych składników, skoro chyba nie powinno się nic dodatkowo stosować zewnętrznie na skórę - dobrze myślę?).
O dziwo nie mam problemu z oczami, mimo, że noszę soczewki kontaktowe.

Włosy z przyzwyczajenia myję codziennie, ale widzę, że już raczej tak nie potrzebuję zmieniłyście jakoś sposób dbania o nie? Ja stawiam pierwsze kroki w olejowaniu, ale nie jestem systematyczna.
No i wypadają - da się temu jakoś przeciwdziałać?

I jeszcze co do wysychania skóry - spodziewałam się, że będzie po prostu "sypał się z niej śnieg", jak to czasem mi się zdarzało przy większym przesuszeniu, natomiast nic takiego się nie wydarzyło, tylko zaczęły mi się pojawiać piekące czerwone plamy, które zamieniały się jakby w strupki. Najpierw myślałam, że może zaczęłam tak dziwnie reagować na ugryzienia komarów, ale dermatolog mi uświadomił, ze to właśnie to wysychanie na retinoidach - też tak miałyście?
stukstuk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-05, 18:12   #2365
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ja osobiście już chyba wolę suche włosy (a takie niestety już mam) aniżeli przychap i tłuszcz wieczorem, mimo, że rano myło się czuprynę
prawda jest taka, że trzeba mega dużo kasy włożyć w pielęgnację, niestety w moim przypadku drugie tyle co kosztują same tabletki
przez pierwsze dwa miesiące nie mogłam sobie poradzić z mega łuszczącą się skórą głowy i swędzącą skórą na całym ciele + oczywiście twarz
ale teraz już dobrałam sobie takie kosmetyki, że już tak mi to nie doskwiera
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-05, 18:14   #2366
stukstuk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 35
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
ale teraz już dobrałam sobie takie kosmetyki, że już tak mi to nie doskwiera
Napisz jakie
stukstuk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-05, 18:44   #2367
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

hmmm spróbuję nakreślić, ale nie wiem w czym to pomoże bo każdemu co innego pasuje
-na skórę głowy emulsja na noc(kiedy rano planują myć włosy) Emolium naprzemiennie z tym płynem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ory-glowy.html nim smaryję także brwi na noc, bo 'w brwiach' też wyjątkowo łuszczy mi się skóra
-szampon nawilżający Emolium naprzemiennie z Loreal https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...l-shampoo.html
- na włosy Artego https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...r-k-fluid.html i https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...pair-mask.html + odżywka Long Repair Nivea
pielęgnację włosów zmieniłam całkowicie

- twarz niezastąpiony żel Olay https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ia-twarzy.html naprzemiennie z Clinique https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...sing-foam.html
-kremy na dzień: pod krem Bioderma https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...hydratant.html, krem właściwy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...g-lotion-.html, czasem nakładam inny krem, gdy chce nałożyc makijaż
-krem na noc Sylveco https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...wa-wersja.html - ostrzegam mega tłusty naprzemiennie z Clarins https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ble-serum.html
-maseczka Clinique https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ight-mask.html
-filtr LRP 50 + (ale szukam lepszego)

-usta Nuxe https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-lip-balm.html + Alantan

-ciało Eucerin https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...iala-ph-5.html

w zasadzie to chyba wszystko co pomogło mi pozbyć się dyskomfortu, a wierzcie mi swędziało mnie tak całe ciało, że rypałam się nawet w nocy
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-05, 18:50   #2368
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ja uzywał do włosów szamponu do suchej skóy głowy z head& shoulders taki z migdałkami no i jest swietny do tego daje z seboradina odżywkę na szuche szkuty i też super się sprawuje
planuje tez zakupić na dniach odżywkę z organique ponoć rewelka

a co do buzi to polecam bardzo cetaphil dermoprotektor oraz żel mleckzowy do twarzy z bielendy zeria bawełna jakbyś się umyła kremem \\do skóry ciała neutrogena jak dla mnie niezawodna i emulsja do kąpieli mediderm
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-05, 19:18   #2369
stukstuk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 35
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
smaryję także brwi na noc, bo 'w brwiach' też wyjątkowo łuszczy mi się skóra
o! faktycznie, mi jakby też

Kurcze, sporo tego - ja jestem raczej kosmetykową minimalistką, ale widzę powoli, że muszę poeksperymentować. Dzięki za listę, pewnie coś podpatrzę
stukstuk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-05, 20:14   #2370
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
brzydka faktura skóry
O, to mnie dosłownie dobija.
A dzisiaj wyskoczyło mi jeszcze coś na czole.

Jeśli zaś chodzi o włosy, to jestem zachwycona zmniejszonym przetłuszczaniem, wcześniej na drugi dzień były nieświeże, a obecnie nie wstyd pokazać się ludziom i na trzeci.Pielęgnacja? Głównie nawilżanie, stosuję serię K-Pak, rosyjskie szampony i maski, olejowanie. Wreszcie nie mam problemu z tym, że od regenerowania włosów na długości przetłuszcza mi się skóra głowy.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:53.