Dziwne uczulenie na nogach... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-25, 13:31   #1
Yvete
Raczkowanie
 
Avatar Yvete
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 48

Dziwne uczulenie na nogach...


Od jakichś 2 lat męczę się z dziwnym uczuleniem. Na początku zaczęły strasznie swędzieć mnie łydki, potem powoli przechodziło to na całe uda. Pomyślałam, że to brak nawilżenia, więc nawilżałam, przechodziło na chwilę. Poszłam z tym do dermatologa, stwierdziła że to od jeansów, że nawilżać skórę i prać w proszku dla niemowląt. Ok, wtedy uczulenie się trochę uspokoiło. Jednak z pół roku temu znowu wróciło ze zdwojoną siłą, więc znowu - nawilżanie i proszki dla dzieci. I nic.
Od kostek aż po górną część ud - wszystko mam rozdrapane, pełno strupów. Objawia się to taką jakby pokrzywką, płaskie, różowe grudki i swędzi piekielnie, ciągle się drapię, potem skóra piecze. Co dziwne, latem udało mi się to prawie zaleczyć, ale znowu wróciło, a po nawilżaniu swędzi jeszcze bardziej. Dermatolog kazała smarować się emulsją emolium i prać w tych dziecięcych proszkach. A właśnie mniej to swędzi, jak tego w ogóle nie nawilżam
__________________
Cel: 77-75-73-70-67-63-60
Yvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 14:42   #2
LaBamBam
Raczkowanie
 
Avatar LaBamBam
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 311
Dot.: Dziwne uczulenie na nogach...

Obstawiam, że to egzema - nasila się pod wpływem stresu, latem najczęściej znika. Nie da się tego wyleczyć, można zaleczać. Ja stosuję balsam do ciała Cetaphil, krem do rąk Iwostin regenerujący (u mnie egzema wsytępuje również na dłoniach). Nie daj się namówić na maści sterydowe, chyba że już Ci się bardzo zaogni wysypka. Powodzenia.
__________________
Wymienię książki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=589142
LaBamBam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 14:51   #3
Yvete
Raczkowanie
 
Avatar Yvete
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 48
Dot.: Dziwne uczulenie na nogach...

Cytat:
Napisane przez LaBamBam Pokaż wiadomość
Obstawiam, że to egzema - nasila się pod wpływem stresu, latem najczęściej znika. Nie da się tego wyleczyć, można zaleczać. Ja stosuję balsam do ciała Cetaphil, krem do rąk Iwostin regenerujący (u mnie egzema wsytępuje również na dłoniach). Nie daj się namówić na maści sterydowe, chyba że już Ci się bardzo zaogni wysypka. Powodzenia.
Dzięki za odpowiedź, właśnie czytam o tym i to jest chyba to Często się stresuję i właśnie wtedy to się nasila, zresztą moja mama ma właśnie egzemę, ale tylko na dłoniach, więc może po niej to mam. Spróbuję z tym balsamem.
__________________
Cel: 77-75-73-70-67-63-60
Yvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 11:27   #4
switeziankamarta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 65
Dot.: Dziwne uczulenie na nogach...

może to początki łuszczycy, będzie wtedy potrzebne i zmiana odżywiania i mniej stresu
switeziankamarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 12:27:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:05.