bół zęba, szyi i głowy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-26, 21:39   #1
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794

bół zęba, szyi i głowy.


Witam, dokładnie rok temu, w sierpniu zaczęła mnie boleć szyja i ząb plus zauważyłam na szyi powiększony węzeł. Od tamtego czasu chodze do lekarza. Nachodziłam się strasznie. Najpierw u rodzinnego, dał mi jakieś maści, byłam przekonana, że mi nie pomogą, drugi raz byłam dał mi skierowanie do laryngologa. Laryngolog dał mi antybiotyk, zauważyłam, że trochę węzły się zmniejszyły, ale potem wróciły do stanu wcześniejszego. Byłam znowu u niego, powiedział, że to od zęba, ale ząb mnie nie bolał. Poszłam do dentysty, dentystka stwierdziła, że to na pewno od zęba. Nawet mnie nie zbadała. :/ Ostatni raz u laryngologa byłam w kwietniu. Od kilku miesięcy właśnie zaczął boleć mnie ząb... tzn. takie impulsy mam, nie wiem tak naprawdę który mnie boli, na dole czy do góry. Dodatkowo zaczęła mnie boleć głowa, ale tylko lewa półkula, nie cała, tylko "fragmentami". Czuje ból również w okolicach ucha i same ucho. Gdy przełykam ślinę, czuję jakbym miała ucho zatkane, bo w prawym czuje coś specyficznego, a w lewym nic nie czuje (nie wiem jak to opisać). Tak jakbym miała zatkane, ale dobrze słyszeę. Przynajmniej mi sie tak wydaje. Dodam jeszcze, że ból zazwyczaj mam gdy opieram sie ręką o lewą stronę twarzy, gdy korzystam z komputera i nie ruszam głową, a także jak ją tak jakby nadwyręże. Nie zażywam żadnych tabletek przeciwbólowych, bo jest to ból do wytrzymania, nie jest do ból długotrwały. Mam nadzieję, że laryngolog zrobi coś w tym kierunku w końcu. A i dzisiaj na dole czułam mocne pulsowanie, ból zęba. Trwało to kilkaminut.. Zauważyłam jakby ząb mi rósł. Może to ząb madrości. Ale od roku miałby rosnąć? Możliwe, że to coś co zauważyłam juz miałam od dawna.

Edytowane przez martag144
Czas edycji: 2011-08-26 o 21:44
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 22:25   #2
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: bół zęba, szyi i głowy.

No i myślisz że przez internet da się stwierdzić co Ci dolega??
A ile masz lat i czy masz wadę zgryzu, 'strzela' Ci może staw skroniowo-żuchwowy po tej stronie po której boli głowa, ucho i ząb? Może to patologia tego stawu powoduje te bóle...
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 22:31   #3
MsStranger
Przyczajenie
 
Avatar MsStranger
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Galicja
Wiadomości: 21
Dot.: bół zęba, szyi i głowy.

Ja miałam podobnie ból głowy ucha , a ząb nie bolał. Lekarka dała mi antybiotyk coś tam pomogło i myślałam, że jednak byłam chora, ale nie. Do rzeczy , zrób prześwietlenie zębów , możliwe , że masz zapalenie miazgi zęba i może Ci promieniować. Ja zdychałam z bólu, ale zrobiła mi moja dentystka kanałowe i teraz jest ok . Lekarzem nie jestem, ale warto coś takiego wykonać.
__________________
Zapuszczam! >>> jest ok.65 cm
cel I : 70 cm
Końcowy : 80 cm

Spalamy
77>76>
75
>74>73>72>71>70>69>68>...62>61>60

MsStranger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 22:40   #4
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: bół zęba, szyi i głowy.

Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
Witam, dokładnie rok temu, w sierpniu zaczęła mnie boleć szyja i ząb plus zauważyłam na szyi powiększony węzeł. Od tamtego czasu chodze do lekarza. Nachodziłam się strasznie. Najpierw u rodzinnego, dał mi jakieś maści, byłam przekonana, że mi nie pomogą, drugi raz byłam dał mi skierowanie do laryngologa. Laryngolog dał mi antybiotyk, zauważyłam, że trochę węzły się zmniejszyły, ale potem wróciły do stanu wcześniejszego. Byłam znowu u niego, powiedział, że to od zęba, ale ząb mnie nie bolał. Poszłam do dentysty, dentystka stwierdziła, że to na pewno od zęba. Nawet mnie nie zbadała. :/ Ostatni raz u laryngologa byłam w kwietniu. Od kilku miesięcy właśnie zaczął boleć mnie ząb... tzn. takie impulsy mam, nie wiem tak naprawdę który mnie boli, na dole czy do góry. Dodatkowo zaczęła mnie boleć głowa, ale tylko lewa półkula, nie cała, tylko "fragmentami". Czuje ból również w okolicach ucha i same ucho. Gdy przełykam ślinę, czuję jakbym miała ucho zatkane, bo w prawym czuje coś specyficznego, a w lewym nic nie czuje (nie wiem jak to opisać). Tak jakbym miała zatkane, ale dobrze słyszeę. Przynajmniej mi sie tak wydaje. Dodam jeszcze, że ból zazwyczaj mam gdy opieram sie ręką o lewą stronę twarzy, gdy korzystam z komputera i nie ruszam głową, a także jak ją tak jakby nadwyręże. Nie zażywam żadnych tabletek przeciwbólowych, bo jest to ból do wytrzymania, nie jest do ból długotrwały. Mam nadzieję, że laryngolog zrobi coś w tym kierunku w końcu. A i dzisiaj na dole czułam mocne pulsowanie, ból zęba. Trwało to kilkaminut.. Zauważyłam jakby ząb mi rósł. Może to ząb madrości. Ale od roku miałby rosnąć? Możliwe, że to coś co zauważyłam juz miałam od dawna.
Zrób prześwietlenie jak już ktoś radził, to może byc od zęba. A zęby mądrości rosną latami. Jeśli jest uwięziony w dziąśle i nie ma jak wyjśc może dawać takie objawy
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 09:16   #5
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: bół zęba, szyi i głowy.

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
No i myślisz że przez internet da się stwierdzić co Ci dolega??
A ile masz lat i czy masz wadę zgryzu, 'strzela' Ci może staw skroniowo-żuchwowy po tej stronie po której boli głowa, ucho i ząb? Może to patologia tego stawu powoduje te bóle...
nie chodzi mi o to czy da się stwierdzić co mi dolega, tylko chciałąbym się dowiedzieć czy ktoś miał podobnie. Poza tym jak napisałam chodzę do lekarza, we wtorek mam następną wizytę. Mam 17lat i mam wadę zgryzu, ale raczej nic mi nie strzela.

Edytowane przez martag144
Czas edycji: 2011-08-27 o 09:17
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 21:15   #6
Ona.
Raczkowanie
 
Avatar Ona.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 319
Dot.: bół zęba, szyi i głowy.

Ja mam prawie identycznie- po dwóch latach stwierdziłam, że to przez rosnące ósemki mi tak rosną od trzech lat- 2 tygodnie bólu, 2 miesiące spokoju i tak w kółko, a dopiero ledwo co mi wyszły Trzeba to przetrzymać niestety Wiem, że to bardzo boli, ale nie ma rady, ja to jeszcze mam takie uczucie, jakby mi kości zahaczały o siebie (ale to dlatego, że mi ósemki rosną pod kośćmi i czasami muszę tak szeroko otworzyć szczękę, żeby mi tak 'odskoczyło':P) najgorszy jest ból zatok, bo ja przez to mam straszne bóle zatok i ból ucha i uczucie zatkania ucha przy przełykaniu również ogólnie to calutka twarz mnie boli bo jak mnie zaatakują te ósemki to rosną wszystkie cztery naraz
__________________
"Kochać kogoś - znaczy widzieć w nim cuda dla innych niedostrzegalne." Mauriac Francois.

KOCHAM książki Harlana Cobena...

"Kiedy się kogoś naprawdę kocha, to wierność nie jest żadną zasługą."


Edytowane przez Ona.
Czas edycji: 2011-08-30 o 21:16
Ona. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 09:11   #7
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: bół zęba, szyi i głowy.

Cytat:
Napisane przez Ona. Pokaż wiadomość
Ja mam prawie identycznie- po dwóch latach stwierdziłam, że to przez rosnące ósemki mi tak rosną od trzech lat- 2 tygodnie bólu, 2 miesiące spokoju i tak w kółko, a dopiero ledwo co mi wyszły Trzeba to przetrzymać niestety Wiem, że to bardzo boli, ale nie ma rady, ja to jeszcze mam takie uczucie, jakby mi kości zahaczały o siebie (ale to dlatego, że mi ósemki rosną pod kośćmi i czasami muszę tak szeroko otworzyć szczękę, żeby mi tak 'odskoczyło':P) najgorszy jest ból zatok, bo ja przez to mam straszne bóle zatok i ból ucha i uczucie zatkania ucha przy przełykaniu również ogólnie to calutka twarz mnie boli bo jak mnie zaatakują te ósemki to rosną wszystkie cztery naraz
a masz powiększone węzły chłonne? Bo ja tak... i obawiam się, że to może być coś poważniejszego :| Mnie boli na ogół jak sobie nadwyręże-jakoś szyje odwróce za mocno, no i jak trzymam bardzo mocno ręke przy twarzy (lewa strona).
No i byłam u laryngologa, po raz 4? Od samego początku obstawiał, że to ząb i to samo powiedział wczoraj. Powiedziałam mu, że byłam u dentystki i powiedziała, że to na pewno nie to (chociaż mnie nawet nie zbadała). On stwierdził, że w takim razie nie wie co mi jest. Ze mi już raczej nie pomoże. Powiedział, że to promieniowanie od jakiegoś bólu. Także nie wiem co robić. Chciałabym być pewna, że to np od tego zęba, ale żeby być naprawde pewna, żeby nic poważnego nie wynikło. A potem ten ból mogę znosić.
dodatkowo jak ziewam to też mam coś podobnego do Ciebie @Ona. Gdy otwieram mocno buuuuuzię to kości policzkowe mnie bola plus tez czuję jakieś tam przeskakiwanie. Zatoki mnie nie bolą... na ogół mam tak (od zawsze), że bola mnie zimą.

Edytowane przez martag144
Czas edycji: 2011-08-31 o 09:14
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:40.