biustonosz do kamienia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-21, 17:01   #1
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613

biustonosz do kamienia


dziewczyny te ktore sa juz mamami chcialam poznac wasze opinie... na temat biustonoszy do karmienia czy starczy jeden czy wiecej... i czy warto zainwestowac w dobra firme czy wystarczy taki zwykly??

moze macie jakies swoje typu i bylyscie zadowolone badz jakis okazal sie istna klapa...

ja nie mam duzych piersi co prawda miseczke c obecnie ale pomyslalam ze moze warto by zainwestowac zeby piersi byly dobrze usztywnione nie dociskal sie nigdzie i jakos w miare dobrze prezentowal pod bluzka... ale nie wiem czy te drozsze faktycznie sa lepsze czy to strata pieniedzy hmm

prosze o dyskusje
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 17:15   #2
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: biustonosz do kamienia

jeden czy wiecej?
więcej ja mam 3 takie zwykłe i jedne elegancki pod białą bluzkę- http://allegro.pl/item301231859_bius...mitex_75c.html identyczny.
Czasami przemieknie i trzeba zmienić.
jaki?
nie bawełniany, taki szybko sie zdeformuje
Ja płaciłam po ok 35zł. Były bardzo dobre, właściwie to sa nadal dobre bo znów będę ich uzywać.
Firma... Mitex?

Edytowane przez 1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Czas edycji: 2008-01-22 o 13:20
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 10:03   #3
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: biustonosz do kamienia

polecam zwykłe topy zapinane jak biustonosz - ok 18 zł - miałam 6 szt.(zostało 3 i muszę dokupić)
szybko schną, łatwo przeprać i bez problemu można wyciągnąć pierś
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 20:11   #4
ewelinka25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 338
Dot.: biustonosz do kamienia

ja mam 8 takich biustonoszy akurat wystarcza na robienie prania raz w tygodniu, mam je z Canpolu i Naturany, są bawełniane i jak na razie służą mi 5 mięsięcy i obydwie firmy mają inną rozmiarówkę (przynajmniej u mnie tak wychodzi): canpol 80D a naturana 75C:/
Kamilanet jak wyglądają dokładniej takie topy?
ewelinka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 21:52   #5
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: biustonosz do kamienia

pierwsz lepszy link jaki znalazłam

http://best-shop.pl/index.php?d=katalog&k_id=16

najważniejsze, że są zapinane jak biustonosz, mieciutkie. mają też regulacje i są kawałkiem szmatki tylko są wyprofilowane materiałem
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 10:15   #6
ewelinka25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 338
Dot.: biustonosz do kamienia

Kamilanet dzięki bardzo za odpowiedź
chciałabym się zapytać o ocenę (taką szczerą, nawet bardzo) działania bielizny do karmienia na - że się się tak wyrażę - "obwiśnięcie" piersi po zakończeniu karmienia???czy to coś pomogło czy piersiom to obojętne, bo przyznam się, że ja nawet śpie w staniku (tak mi powiedziała jedna koleżanka) ale nadal się do tego nie przyzwyczaiłam i chciałabym wiedzieć czy ma to sens
ewelinka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 10:49   #7
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: biustonosz do kamienia

piersi są różne
przed ciążą - rzadko chodziłam w staniku - no chyba że sytuacja tego wymagała.(praca, uroczystość, itp) Miałam miseczkę B.
Teraz Fifi ma 11 miesięcy - nadal karmię - piersi mają rozmiar D (noszę 70 D) - i moim zdaniem nie są obwisłe. Wiesz, ja cały czas o nie dbam - nawilżam je, masuje. To ważne. PIesi są miesniem i trzeba je "ćwiczyć"
teraz też śpie w staniku, jakoś mi nie wygodnie bez, są cieżkie.
Biustonosz moim zdaniem jest konieczny dla osoby o większych piersiach. A czy sprawawia, że póxniej nie "więdną" - może coś w tym jest.
JAk coś non stop wisi to i z czasem obwiśnie, szczególnie jak jest ciężkie.

mam nadzieje że pomogłam
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-23, 13:09   #8
ewelinka25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 338
Dot.: biustonosz do kamienia

ja przed ciążą też miałam "B" a teraz urosło do C lub D (w zależności od rozmiarówki firmy) i też raczej nie przepadałam wtedy za biustonoszami i raczej tak jak Tobie Kamilanet słyżyły mi na wyjście, itp. Skoro jesteś mamą kramiącą pół roku dłużej ode mnie i nic Ci nie "obwisło" i też się torturujesz w nocy to ja też będęa możesz powiedzieć jakich kosmetyków używasz ku zachowaniu jędrności? bo ja oliwki johnsona i od czasu do czasu Ziajki na rozstępy i rozstępów jeszcze na biuście nie mam, ale na brzuchu ostatnio (w ciągu ostatniego miesiąca) zaczęły mi się pojawiać i się boję że i piersi spotka to samo
ewelinka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 17:48   #9
kiciamała
Zadomowienie
 
Avatar kiciamała
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 332
Dot.: biustonosz do kamienia

Ja mam dwa bawelniane typowo do karmienia i jeden zaadaptowany zwykly stanik z mikrofibry i ten byl najlepszy. Jednak byly mi przydatne tylko przez kilka miesiecy, potem jakos zwykle staniki usztywniane poszly w ruch a karmilam rok i troszke -ze 3 tygodnie nie karmie, ale we wrzesniu chyba zaczne od nowa.
Do smarowania biustu fajne jest serum eveline, ja sobie chwale. Na rozstepy dobry ponoc krem gerbera.
__________________
Paulinka 13.11.2006

Natalia 24.09.2008


1%dla Karolinki http://www.karolina_pietrzak.ecom.com.pl/
kiciamała jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 19:53   #10
ewelinka25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 338
Dot.: biustonosz do kamienia

A czy to serum eveline można używać w czasie karmienia?
ewelinka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 10:49   #11
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: biustonosz do kamienia

nic specjalnego nie używam - dbam tylko, albo aż o nawilżenie skóry. W ciąży używałąm olejków (przważnie jojoba) teraz czegokolwiek co nawilża. Krem nivea, balsam nawilżający (teraz mam coś z faberlica), także olejki. Moim zdaniem ważne by nasmarować się tuż po kąpieli, by zatrzymać wodę w skórze. Później to nie ma sensu.
Dodam, że nie mam rozstępów. Ale może to dziedziczne, bo moja mama po urodzeniu czwórki też nie ma.

i właśnie karmienie - trzeba uważać, by nie przesadzić z substancjami aktywnymi. Nie wyszystkich można używać karmiąc.

A w ciąży nie wolno smarować się kosmetykami ujędrniającymi. One napianją skórę i powastają większe rozstępy.
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-24, 20:42   #12
ewelinka25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 338
Dot.: biustonosz do kamienia

Dzięki bardzo
niestety właśnie odkryłam źródło (albo raczej jedno ze źródeł moich rozstępów) - smarowałam rosnące brzucho balsamami ujędrniającymi dobrze, że piersi miałam obolałe i "dostało"się im tylko smarowanie oliwką dla dzieci.
Moja mama też nie ma rozstępów ale ona nie korzystała z solarium ani też nie paliła przed ciążą jak ja a to pewnie też miało swój wpływ na skórę
ewelinka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 20:45   #13
barwa
Rozeznanie
 
Avatar barwa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 781
Dot.: biustonosz do kamienia

szczerze miałąm kilka staników do karmienia, bo ciągle zmienia mi się rozmiar - najlepij sprawdził mi się z anita maternity (wada: koszmarnie drogi) i z triumpha, tylko w tych czuję, że piersi są podtrzymane i ładnie się ukłądają. miałam tez kilka z polskich firm, np. mizet, ale w moim przypadku w ogole się nie sprawdziły, czułam się tak, jakbym staniuka nie miała. przed ciążą miałam rozmiar 70b, teraz 70c - d, zaraz po porodzie 80d. teraz mam problem, bo niewiele firm produkuje tak wąskie w obwodzie staniki do karmienia, stąd wybór anity. ale nie żałuję.

pozdrawiam i życzę trafnych wyborów.
a - karmię prawie 5 miesięcy i piersi wyglądają ok, nie wiszą, są napięte i jędrne, ale słyszałąm, żę stan się pogarsza po zakończeniu karmienia.
zobaczymy.
__________________
Barwa i Tymek
barwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 21:07   #14
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: biustonosz do kamienia

Cytat:
Napisane przez barwa Pokaż wiadomość
miałam tez kilka z polskich firm, np. mizet, ale w moim przypadku w ogole się nie sprawdziły, czułam się tak, jakbym staniuka nie miała.
Mizet tez miałam i za to właśnie go chwaliłam, ze był jakby go nie było, co było super w nocy.
Przed ciążą miałam 75 B i po rocznym karmieniu mam 75 B
Zadnych kremów nie uzywałam zeby nic tam nie przenikała, albo nie podrażniło skóry przytulającego się malucha.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 21:12   #15
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: biustonosz do kamienia

Cytat:
Napisane przez barwa Pokaż wiadomość
miałam tez kilka z polskich firm, np. mizet, ale w moim przypadku w ogole się nie sprawdziły, czułam się tak, jakbym staniuka nie miała.
Mizet tez miałam i za to właśnie go chwaliłam, ze był jakby go nie było, co było super w nocy.
Przed ciążą miałam 75 B i po rocznym karmieniu mam 75 B
Zadnych kremów nie uzywałam zeby nic tam nie przenikała, albo nie podrażniło skóry przytulającego się malucha.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 21:12   #16
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: biustonosz do kamienia

Cytat:
Napisane przez barwa Pokaż wiadomość
miałam tez kilka z polskich firm, np. mizet, ale w moim przypadku w ogole się nie sprawdziły, czułam się tak, jakbym staniuka nie miała.
Mizet tez miałam i za to właśnie go chwaliłam, ze był jakby go nie było, co było super w nocy.
Przed ciążą miałam 75 B i po rocznym karmieniu mam 75 B
Zadnych kremów nie uzywałam zeby nic tam nie przenikała, albo nie podrażniło skóry przytulającego się malucha.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 09:24   #17
ewelinka25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 338
Dot.: biustonosz do kamienia

Co do Mizetu to fajnie, że się dowiedziałam o staniku niewyczuwalnym, przyda się na noc, tylko muszę go sobie zamówić, bo u mnie w sklepach (znaczy w sklepach w moim mieście) nie ma na pewno (bo nie było sklepu z bielizną czy też budki na targu, której bym nie odwiedziła w poszukiwaniu staników do karmienia), są za staniczki za około 10 zł. - skusiłam się na początku karmienia na taki jeden i niestety po pierwszym praniu, rozciągnął się w obwodzie i szelki "stwardniały", być może ja tak pechowo trafiłam, ale tak jeszcze co do "targowych" to radzę dobrze oglądać bo zauważyłam, jak pani mi szukała rozmiaru, że większość miała nierówne miseczki:/
ja na razie też nie zauważyłam większych zmian w jędrności skóry czy też kształtu biustu po pięciomiesięcznym karmieniu, ale mam jeszcze zamiar kilka miesięcy i poważnie obawiam się o stan biustu po zakończeniu karmienia
ewelinka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 10:53   #18
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: biustonosz do kamienia

Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
dziewczyny te ktore sa juz mamami chcialam poznac wasze opinie... na temat biustonoszy do karmienia czy starczy jeden czy wiecej... i czy warto zainwestowac w dobra firme czy wystarczy taki zwykly??

moze macie jakies swoje typu i bylyscie zadowolone badz jakis okazal sie istna klapa...

ja nie mam duzych piersi co prawda miseczke c obecnie ale pomyslalam ze moze warto by zainwestowac zeby piersi byly dobrze usztywnione nie dociskal sie nigdzie i jakos w miare dobrze prezentowal pod bluzka... ale nie wiem czy te drozsze faktycznie sa lepsze czy to strata pieniedzy hmm

prosze o dyskusje
Wiele (o ile nie najwięcej) zależy od rozmiaru biustu. Miseczki A - D znajdziesz w wielu firmach.

Ja przed ciążą nosiłam rozmiar 75 E, w ciąży 80 E, od narodzin (22.08.2007) synka do dzisiaj - 80 F. Bardzo ciężko znaleźć dobrze uszyty biustonosz do karmienia w tym rozmiarze. Rozmiarówka Triumpha (seria dla matek karmiących) kończy się na literce E, w dodatku dość małym E. Gdy poprosiłam o większy, panie zmierzyły mnie dziwnym wzrokiem...

Pozostała mi jedynie dość droga firma Anita. Kupiłam 3 biustonosze (fotki poniżej) i jestem z nich bardzo zadowolona . Świetnie leżą, dobrze się trzymają, nie rozciągają się. Miękki (w rozmiarze E, z tego rodzaju nie było większego, ale jest ok.) zakładam na noc, bo wkładam do niego wkładki laktacyjne.

Biustonosze kupiłam tydzień czy dwa po porodzie, w tym czasie używałam stanika z Triumha kupionego w ciąży, z którego biust trochę wyskakiwał .

Biust, mimo sporych rozmiarów, jest w całkiem dobrej formie. Mam parę rozstępów po bokach piersi, pojawiły się pod koniec ciąży, ale na szczęście nie są widoczne nawet w głębokim dekolcie . Do niedawna niczym go nie smarowałam, bo nie chciałam, żeby Jaś zlizywał kosmetyki, od jakichś 3 tygodni używam serum nawilżającego, bo skóra mi się wysuszyła. Omijam sutki, dodatkowo zmywam je, ale nie przed każdym karmieniem, a po aplikacji kremu.

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Anita-5041.jpg (66,0 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Anita-5058.jpg (35,7 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Anita-5075.jpg (28,4 KB, 18 załadowań)
demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 14:53   #19
julia816
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 32
Dot.: biustonosz do kamienia

Hello,
własnie sie zastanawiam nad ta Anitą. Na razie mam 80 B z triumpha i jakies 2 niefirmowe biustonosze do spania. I jest oki. Poród za 2 miesiące i chciałam kupic te Anite. Zamawiałas przez internet czy w sklepie od razu? Jesli przez net, topodaj mi jakies fajny sklep internetowy. Dzieki z góry )))
julia816 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:37.