HISTORIA SZTUKI- czyli co was kręci :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-11, 14:21   #31
narciarka
Rozeznanie
 
Avatar narciarka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 878
Dot.: HISTORIA SZTUKI- czyli co was kręci :)

chciałam Wam dziewczyny podziękować za ten wątek bo dzięki niemu zainteresowałam się historią sztuki i postanowiłam ją zdawać na maturze mam nadzieję, że uda mi się ją zdać i dostanę się za rok na wymarzoną architekturę
__________________
jesteśmy razem już...
narciarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 15:40   #32
Idril
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 205
Dot.: HISTORIA SZTUKI- czyli co was kręci :)

A to ja tak z ciekawości. Historia sztuki liczy sie na architekturę? Oo
Idril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 16:17   #33
maalwiinkaa2
Zakorzenienie
 
Avatar maalwiinkaa2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 182
GG do maalwiinkaa2
Dot.: HISTORIA SZTUKI- czyli co was kręci :)

Cytat:
Napisane przez Idril Pokaż wiadomość
A to ja tak z ciekawości. Historia sztuki liczy sie na architekturę? Oo
mi się wydaje że nie
na architekturę to matma i fizyka?

przegryzłaś folijkę?
__________________


start: 70,8
teraz: 59/60
cel 1. : 60
cel 2. : 57
maalwiinkaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 16:21   #34
Idril
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 205
Dot.: HISTORIA SZTUKI- czyli co was kręci :)

Jeszcze nie ;( W tym tygodniu mam duzo zadań, w tym referat na objazd zabytkoznawczy w przyszłym tygodniu, a jak widac siedzę na wizażu xD

Moja koleżanka, która się wybierała na arch chciała zdawać hs, ale okazało się, że hs się nie liczy na to. tylko matma i fizyka. no i egzamin z rysunku. Chyba, że gdzieś się liczy, moja wiedza ogranicza się do Wrocławia tylko xD
Idril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 17:05   #35
maalwiinkaa2
Zakorzenienie
 
Avatar maalwiinkaa2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 182
GG do maalwiinkaa2
Dot.: HISTORIA SZTUKI- czyli co was kręci :)

Cytat:
Napisane przez Idril Pokaż wiadomość
Jeszcze nie ;( W tym tygodniu mam duzo zadań, w tym referat na objazd zabytkoznawczy w przyszłym tygodniu, a jak widac siedzę na wizażu xD

Moja koleżanka, która się wybierała na arch chciała zdawać hs, ale okazało się, że hs się nie liczy na to. tylko matma i fizyka. no i egzamin z rysunku. Chyba, że gdzieś się liczy, moja wiedza ogranicza się do Wrocławia tylko xD
zabierz mnie w plecaku na ten objazd

moja wiedza też się ogranicza do Wrocławia, ale jedna wizażanka jest na Archotekturze i Urbanistyce na polibudzie w Pozku i tez HS nie zdawała.
__________________


start: 70,8
teraz: 59/60
cel 1. : 60
cel 2. : 57
maalwiinkaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 17:51   #36
Idril
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 205
Dot.: HISTORIA SZTUKI- czyli co was kręci :)

Moja koleżanka wybierająca się na arch w Wawie tez nie zdawała hs, tylko matmę.

Na objeździe wypadają 3 miasta na dzień xD W ogóle mam teraz z tego wszystkiego tyle roboty, że za nic nie mogę się zabrać
Idril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 17:58   #37
maalwiinkaa2
Zakorzenienie
 
Avatar maalwiinkaa2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 182
GG do maalwiinkaa2
Dot.: HISTORIA SZTUKI- czyli co was kręci :)

Cytat:
Napisane przez Idril Pokaż wiadomość
Moja koleżanka wybierająca się na arch w Wawie tez nie zdawała hs, tylko matmę.

Na objeździe wypadają 3 miasta na dzień xD W ogóle mam teraz z tego wszystkiego tyle roboty, że za nic nie mogę się zabrać
ja mam za 2 tyg u siebie dwa egzaminy :X i tez sie zebrać nie mogę za nic
__________________


start: 70,8
teraz: 59/60
cel 1. : 60
cel 2. : 57
maalwiinkaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-11, 18:01   #38
Idril
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 205
Dot.: HISTORIA SZTUKI- czyli co was kręci :)

Ja powinnam teraz opisywać katedrę we Fromborku Bierzemy się do roboty? jak się nauczymy to pojdziemy popatrzeć na ksiązkę w notabene!
Idril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 18:05   #39
narciarka
Rozeznanie
 
Avatar narciarka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 878
Dot.: HISTORIA SZTUKI- czyli co was kręci :)

Cytat:
Napisane przez Idril Pokaż wiadomość
A to ja tak z ciekawości. Historia sztuki liczy sie na architekturę? Oo
w takim razie politechnika krakowska jest jakaś dziwna bo tam się historia sztuki liczy a matmę też zdaję podstawę i rozszerzenie
__________________
jesteśmy razem już...
narciarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 18:32   #40
maalwiinkaa2
Zakorzenienie
 
Avatar maalwiinkaa2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 182
GG do maalwiinkaa2
Dot.: HISTORIA SZTUKI- czyli co was kręci :)

Cytat:
Napisane przez Idril Pokaż wiadomość
Ja powinnam teraz opisywać katedrę we Fromborku Bierzemy się do roboty? jak się nauczymy to pojdziemy popatrzeć na ksiązkę w notabene!
można się kiedyś wybrać może jak dwie będziemy chciały pooglądać to nam ją odfolijkują
__________________


start: 70,8
teraz: 59/60
cel 1. : 60
cel 2. : 57
maalwiinkaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 19:01   #41
Idril
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 205
Dot.: HISTORIA SZTUKI- czyli co was kręci :)

Ale liczy się, ze po prostu warto mieć, bo ma się wieksze szanse, czy obowiazkowa? W sumie to zawsze lepiej, bedziemy mieć może wtedy architektów, którzy będą projektować coś poza szklanymi klockami

To trochę idiotyczne w sumie. Nie znoszę zafoliowanych ksiązek, zawsze mam ochote obejrzec, a tu sie nie da. Najlepiej stanmy jedna za drugą i naprzemiennie pytajmy o odfoliowanie za każdym razem opisując nasza milosc do Leonarda w końcu będą mialy dosc
Idril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-11, 19:05   #42
maalwiinkaa2
Zakorzenienie
 
Avatar maalwiinkaa2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 182
GG do maalwiinkaa2
Dot.: HISTORIA SZTUKI- czyli co was kręci :)

Cytat:
Napisane przez Idril Pokaż wiadomość
Ale liczy się, ze po prostu warto mieć, bo ma się wieksze szanse, czy obowiazkowa? W sumie to zawsze lepiej, bedziemy mieć może wtedy architektów, którzy będą projektować coś poza szklanymi klockami

To trochę idiotyczne w sumie. Nie znoszę zafoliowanych ksiązek, zawsze mam ochote obejrzec, a tu sie nie da. Najlepiej stanmy jedna za drugą i naprzemiennie pytajmy o odfoliowanie za każdym razem opisując nasza milosc do Leonarda w końcu będą mialy dosc
o to to jak ja nie lubię tych szklanych pudełek


ach Leonardo
__________________


start: 70,8
teraz: 59/60
cel 1. : 60
cel 2. : 57
maalwiinkaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 19:13   #43
Idril
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 205
Dot.: HISTORIA SZTUKI- czyli co was kręci :)

Koło mojego domu walneli takie dwa maszkarony ;( codziennie jadąc na zajęcia je widze, paskudne są ;(
Idril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 20:23   #44
maalwiinkaa2
Zakorzenienie
 
Avatar maalwiinkaa2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 182
GG do maalwiinkaa2
Dot.: HISTORIA SZTUKI- czyli co was kręci :)

Cytat:
Napisane przez Idril Pokaż wiadomość
Koło mojego domu walneli takie dwa maszkarony ;( codziennie jadąc na zajęcia je widze, paskudne są ;(
fujka :X

a tak mi się przypomniało apropo Leonarda. 2 lata temu byłam na wycieczce autokarowej w Hiszpanii i wracając mieliśmy 9h postój w Mediolanie. I w planie wycieczki była Santa Maria delle Grazie z Ostatnią Wieczerzą. Ja cała w skowronkach, że w końcu spełni się marzenie zobaczę dzieło mojego Leonarda, że spokojnie będę mogła sobie popatrzeć, że będę tak blisko! no ach! i co się okazało? że moja inteligenta pilotka ze swojego inteligentnego biura nie zrobiła cholernej rezerwacji. I sobie tylko drzwi obejrzałam, bo indywidualnie wejść tam się nie da :X myślałam że ją tam uszkodzę, zrzucę z mostu i w ogóle. Bo ona w ogóle taka nie przejęta, że trudno wejdziemy do jednego kościoła mniej. A ja łzy w oczach miałam że stałam przed drzwiami i nie mogłam tam wejść.
__________________


start: 70,8
teraz: 59/60
cel 1. : 60
cel 2. : 57
maalwiinkaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 21:49   #45
narciarka
Rozeznanie
 
Avatar narciarka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 878
Dot.: HISTORIA SZTUKI- czyli co was kręci :)

Cytat:
Napisane przez Idril Pokaż wiadomość
Ale liczy się, ze po prostu warto mieć, bo ma się wieksze szanse, czy obowiazkowa? W sumie to zawsze lepiej, bedziemy mieć może wtedy architektów, którzy będą projektować coś poza szklanymi klockami
z historią sztuki są większe szanse na dostanie się bo nawet gdybym zdała na 30% rozszerzenie to zawsze dodatkowe 60 punktów (przy rozszerzeniu mnoży się razy 2) może mi pomóc w dostaniu się, prawda?

i mam nadzieję, że nie będę projektować tylko szklanych klocków

również nie lubię zafoliowanych książek
__________________
jesteśmy razem już...

Edytowane przez narciarka
Czas edycji: 2010-05-11 o 21:51
narciarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 17:25   #46
nurse90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 50
Dot.: HISTORIA SZTUKI- czyli co was kręci :)

Cytat:
Napisane przez narciarka Pokaż wiadomość
chciałam Wam dziewczyny podziękować za ten wątek bo dzięki niemu zainteresowałam się historią sztuki i postanowiłam ją zdawać na maturze mam nadzieję, że uda mi się ją zdać i dostanę się za rok na wymarzoną architekturę
ciesze sie bardzo ze bedziesz zdawala mature z hsz
ja zdawalam(2 osoby ze mna na cala szkole) :P
ale zdalam i to calkiem dobrze

jak zaczniesz sie uczyc to ci moge polecic fajne ksiazki i inne przydatne materialy
nurse90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 19:34   #47
narciarka
Rozeznanie
 
Avatar narciarka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 878
Dot.: HISTORIA SZTUKI- czyli co was kręci :)

Cytat:
Napisane przez nurse90 Pokaż wiadomość
ciesze sie bardzo ze bedziesz zdawala mature z hsz
ja zdawalam(2 osoby ze mna na cala szkole) :P
ale zdalam i to calkiem dobrze

jak zaczniesz sie uczyc to ci moge polecic fajne ksiazki i inne przydatne materialy
bardzo byłabym Ci wdzięczna gdybyś mi poleciła na razie z książek posiadam "style w architekturze" kocha, "1000 arcydzieł rzeźby", "1000 arcydzieł malarstwa", mam zamiar kupić sobie "sztukę i czas" i nie wiem czy jeszcze coś jest mi potrzebne
__________________
jesteśmy razem już...
narciarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 19:47   #48
maalwiinkaa2
Zakorzenienie
 
Avatar maalwiinkaa2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 182
GG do maalwiinkaa2
Dot.: HISTORIA SZTUKI- czyli co was kręci :)

Cytat:
Napisane przez narciarka Pokaż wiadomość
bardzo byłabym Ci wdzięczna gdybyś mi poleciła na razie z książek posiadam "style w architekturze" kocha, "1000 arcydzieł rzeźby", "1000 arcydzieł malarstwa", mam zamiar kupić sobie "sztukę i czas" i nie wiem czy jeszcze coś jest mi potrzebne
Sztuka cenniejsza niż złoto - Białostocki
Zarys historii architektury - Charytonow

__________________


start: 70,8
teraz: 59/60
cel 1. : 60
cel 2. : 57
maalwiinkaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 20:11   #49
nurse90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 50
Dot.: HISTORIA SZTUKI- czyli co was kręci :)

Cytat:
Napisane przez narciarka Pokaż wiadomość
bardzo byłabym Ci wdzięczna gdybyś mi poleciła na razie z książek posiadam "style w architekturze" kocha, "1000 arcydzieł rzeźby", "1000 arcydzieł malarstwa", mam zamiar kupić sobie "sztukę i czas" i nie wiem czy jeszcze coś jest mi potrzebne

ja ci powiem tak:
ja uczylam sie z ksiazek: "sztuka i czas" osinska (II tomy)
kupilam sobie tez zeszyt ciwczen (dodalam zdjecie) dosyc trudno go zdobyc.. ale jak sie postarasz to dasz rade

poza tym ja chodzilam na darmowe zajecia z hsz w LO w poznaniu ale widze ty z pozania nie jestes. mam na pendriwie duzo dziel sztuki ktore sa na podstawie na maturze. duzo ich - ja codziennie wieczorem bralam laptopa do lozka i sobie je przegladalam i po tygodniu juz wiekszosc kojarzylam- nie wiem jak ty ale mam pamiec wzrokowa
jak ci bedzie zalezalo na tym to moge je w jakis dzien dodac na picasa web albums i sobie je sciagniesz.

i uczylam sie zagadnien np: biforium, triforium, al secco, kariatyda, abakus, weduta, marina, emballage, i wiele wiele innych- wazne zebys umiala nazywac profesjonalnie czesci budowli i ich detale itp jak np wlasnie biforium, kasetony, tympanon, akroterion, attyka, cokół, woluta itp

no i rozne terminy ktore bedziesz uzywala przy opisie obrazu np:
horror vacui albo amor vacui, kompozycja pasowa/otwarta/zamknieta, kolorystyka poszerzona/ zawezona. weduta, marina, nokturn itp itp

jak lubisz sztuke to z przyjemnoscia bedziesz siadala do ksiazek
i zdasz na pewno ja sama sie uczylam i dalam rade mimo ze za duzej motywacji nie mialam- duzo osob mi mowilo ze nie zdam bo to obszerny material itp itp a ja sie nauczylam wszystkiego w 3,5 mca
nurse90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-12, 21:27   #50
narciarka
Rozeznanie
 
Avatar narciarka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 878
Dot.: HISTORIA SZTUKI- czyli co was kręci :)

Cytat:
Napisane przez nurse90 Pokaż wiadomość
ja ci powiem tak:
ja uczylam sie z ksiazek: "sztuka i czas" osinska (II tomy)
kupilam sobie tez zeszyt ciwczen (dodalam zdjecie) dosyc trudno go zdobyc.. ale jak sie postarasz to dasz rade

poza tym ja chodzilam na darmowe zajecia z hsz w LO w poznaniu ale widze ty z pozania nie jestes. mam na pendriwie duzo dziel sztuki ktore sa na podstawie na maturze. duzo ich - ja codziennie wieczorem bralam laptopa do lozka i sobie je przegladalam i po tygodniu juz wiekszosc kojarzylam- nie wiem jak ty ale mam pamiec wzrokowa
jak ci bedzie zalezalo na tym to moge je w jakis dzien dodac na picasa web albums i sobie je sciagniesz.

i uczylam sie zagadnien np: biforium, triforium, al secco, kariatyda, abakus, weduta, marina, emballage, i wiele wiele innych- wazne zebys umiala nazywac profesjonalnie czesci budowli i ich detale itp jak np wlasnie biforium, kasetony, tympanon, akroterion, attyka, cokół, woluta itp

no i rozne terminy ktore bedziesz uzywala przy opisie obrazu np:
horror vacui albo amor vacui, kompozycja pasowa/otwarta/zamknieta, kolorystyka poszerzona/ zawezona. weduta, marina, nokturn itp itp

jak lubisz sztuke to z przyjemnoscia bedziesz siadala do ksiazek
i zdasz na pewno ja sama sie uczylam i dalam rade mimo ze za duzej motywacji nie mialam- duzo osob mi mowilo ze nie zdam bo to obszerny material itp itp a ja sie nauczylam wszystkiego w 3,5 mca
podziwiam Cię bardzo, że w 3,5 miesiąca tyle materiału się nauczyłaś bo słyszałam już od kilku osób, że w rok nie dam razy się tyle nauczyć. Gdybyś mogła je kiedyś dodać na picasa web albums baaardzo byś mi pomogła bo z tej książki "1000 arcydzieł malarstwa" źle się uczy bo jest ona wielkości zeszytu a strasznie gruba, zamawiałam ją przez internet i teraz jestem nią trochę rozczarowana...

a Ty zdawałaś podstawę czy rozszerzenie?
__________________
jesteśmy razem już...

Edytowane przez narciarka
Czas edycji: 2010-05-12 o 22:06
narciarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 10:43   #51
Idril
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 205
Dot.: HISTORIA SZTUKI- czyli co was kręci :)

Ja jak się uczyłam do matury to zerkałam na tego bloga też: http://artfolie.wordpress.com/
nie jestem pewna, ale wydaje mi sie, że ta dziewczyna tez wrzucila kanon na picase i gdzie dawala linka, w tej chwili nie moge go znaleźć, ale gdzies tam powinien byc

Edit: znalazłam! http://picasaweb.google.com/artfolie
Idril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 12:44   #52
akantowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 288
Dot.: HISTORIA SZTUKI- czyli co was kręci :)

Cytat:
Napisane przez Idril Pokaż wiadomość
Ja jak się uczyłam do matury to zerkałam na tego bloga też: http://artfolie.wordpress.com/
nie jestem pewna, ale wydaje mi sie, że ta dziewczyna tez wrzucila kanon na picase i gdzie dawala linka, w tej chwili nie moge go znaleźć, ale gdzies tam powinien byc

Edit: znalazłam! http://picasaweb.google.com/artfolie
Też zaglądałam często do tego kanonu tam wcześniej próbowałam stworzyć własny ale nie miałam do tego cierpliwości, doszłam do manieryzmu.
Oprócz tego też, a właściwie to przede wszystkim, "sztuka i czas" i wszystko inne co się nawinęło. "Słownik terminologiczny sztuk pięknych, książki do plastyki z gimnazjum, do woku, "Historia sztuki dla Bystrzaków" , pojedyncze, niestety, książki z Taschen i serii "Klasycy sztuki", "Sztuka bez tajemnic" itp.

Za późno się jednak za to wzięłam, nauka trzy tygodnie przed maturą, a wcześniej nigdy nie miałam z tym styczności, więc matura nie poszła rewelacyjnie. Ale i tak jestem zadowolona, bo nie jest mi ona potrzebna na studia, a odkryłam, że sztuka jest jeszcze ciekawsza niż wcześniej myślałam i pokochałam historię sztuki
akantowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 14:43   #53
nurse90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 50
Dot.: HISTORIA SZTUKI- czyli co was kręci :)

Cytat:
Napisane przez narciarka Pokaż wiadomość
podziwiam Cię bardzo, że w 3,5 miesiąca tyle materiału się nauczyłaś bo słyszałam już od kilku osób, że w rok nie dam razy się tyle nauczyć. Gdybyś mogła je kiedyś dodać na picasa web albums baaardzo byś mi pomogła bo z tej książki "1000 arcydzieł malarstwa" źle się uczy bo jest ona wielkości zeszytu a strasznie gruba, zamawiałam ją przez internet i teraz jestem nią trochę rozczarowana...

a Ty zdawałaś podstawę czy rozszerzenie?
podstawe ja matury probnej nie zdalam. nie umialam podstaw. a prawdziwa zdalam na 70%
nurse90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 14:56   #54
narciarka
Rozeznanie
 
Avatar narciarka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 878
Dot.: HISTORIA SZTUKI- czyli co was kręci :)

Cytat:
Napisane przez Idril Pokaż wiadomość
Ja jak się uczyłam do matury to zerkałam na tego bloga też: http://artfolie.wordpress.com/
nie jestem pewna, ale wydaje mi sie, że ta dziewczyna tez wrzucila kanon na picase i gdzie dawala linka, w tej chwili nie moge go znaleźć, ale gdzies tam powinien byc

Edit: znalazłam! http://picasaweb.google.com/artfolie
dzięki Ci bardzo za te linki bo bardzo mi się przydadzą a blog na pierwszy rzut oka wydaje się naprawdę fajny i mam nadzieję że pomoże mi w nauce

mam jeszcze pytanie czy ktoś się może orientuje czy w tym kanonie są wszystkie obrazy które wystarczą na rozszerzenie? Z tego co przeczytałam autorka bloga zdawała rozszerzenie ale nie wiem czy umieściła tam wszystkie obrazy których się uczyła.
__________________
jesteśmy razem już...

Edytowane przez narciarka
Czas edycji: 2010-05-13 o 17:47
narciarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 07:30   #55
Idril
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 205
Dot.: HISTORIA SZTUKI- czyli co was kręci :)

Oj nie wiem. ja slyszalam (nie wiem na ile to prawda), że kanon jest na podstawe, a na rozszerzeznie ponoc nie istnieje kanon, zeby było rzeczywiscie trudniej Ale jak mowie, nie wiem czy to prawda, ja pisałam rozszerzenie i trafily mi sie moze dwa obrazki których nie znałam, ale nie jestem pewna czy po prostu ich nie kojarzylam, czy nie bylo ich w kanonie
Idril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 10:22   #56
maalwiinkaa2
Zakorzenienie
 
Avatar maalwiinkaa2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 182
GG do maalwiinkaa2
Dot.: HISTORIA SZTUKI- czyli co was kręci :)

Cytat:
Napisane przez Idril Pokaż wiadomość
Oj nie wiem. ja slyszalam (nie wiem na ile to prawda), że kanon jest na podstawe, a na rozszerzeznie ponoc nie istnieje kanon, zeby było rzeczywiscie trudniej Ale jak mowie, nie wiem czy to prawda, ja pisałam rozszerzenie i trafily mi sie moze dwa obrazki których nie znałam, ale nie jestem pewna czy po prostu ich nie kojarzylam, czy nie bylo ich w kanonie
też słyszałam że kanon jest na podstawę, a rozszerzenie to kanon podstawowy + własna wiedza
__________________


start: 70,8
teraz: 59/60
cel 1. : 60
cel 2. : 57
maalwiinkaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 12:17   #57
akantowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 288
Dot.: HISTORIA SZTUKI- czyli co was kręci :)

Z tego, co ja się orientuję to nie jest to oficjalny kanon stworzony przez CKE.
Co prawda wszyscy się z niego uczą i dzieła w nim zawarte pojawiają się na maturze najczęściej, jednak nie jest to żadna reguła.

Nigdzie na stronie CKE, w żadnym informatorze z historii sztuki nie znalazłam wzmianki o jakimkolwiek kanonie, więc nie wiadomo, czy warto się z niego uczyć tylko na podstawę, czy też na rozszerzenie. W każdym razie warto znać, bo są w nim ujęte chyba wszystkie najważniejsze albo najsłynniejsze dzieła
akantowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:26.