Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-12-31, 13:01   #931
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

FelkaM:
Zrób przymiarkę:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-31, 13:12   #932
romys
Raczkowanie
 
Avatar romys
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 335
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - szybko, na odcień złotawo-brązowawy
2. Kolor oczu - piwne z ciemniejszą obwódką, niewiele ciemnych plamek. Ciemne (ale nie czarne, bardziej brąz) rzęsy i brwi
3. Piegi -brak
4. Cera - beżowa, delikatnie śniada, rumienię się na czerwono
5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond, razcej mysi
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - różowawy ciemniejszy koral
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? wydaje mi się, że dobrze wyglądam w beżach, złocie, bieli, czerni, nie znoszę czerwieni (poza szminkami, tylko czerwonych używam), zieleni
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? biel pasuje jak najbardziej, wydaje mi się że czerń też, za ciemnym brązem nie przepadam, zazwyczaj źle się w nim czuję
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? Kolory jaskrawe zdecydowanie nie
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Nie, mam wrażenie że za bardzo się ze mną zlewają i wyglądam nijako
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
ciepłe, złoto bardzo pasuje, srebro mniej
12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? zazwyczaj zestawiam granat z bielą, czerń z bielą, złoto z czernią, beż z bielą
romys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-31, 17:11   #933
FelkaM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 35
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wydaje mi się, że Bright Winter lub właśnie Bright Spring. Chociaż skłaniam się bardziej do zimy.
FelkaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 20:28   #934
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

romys:

Zrób przymiarkę.

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:23 ----------

Cytat:
Napisane przez FelkaM Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że Bright Winter lub właśnie Bright Spring. Chociaż skłaniam się bardziej do zimy.
Nie ma co zgadywać, trzeba sprawdzić.


Sory dziewczyny, że często odpowiadam tylko "zrób przymiarkę", ale pomijając już że TYLKO przymierzenie kolorów we właściwy sposób jest w stanie naświetlić typ kolorystyczny, to po prostu często z waszych odpowiedzi wynika, że nie znacie naprawdę dobrze swoich twarzowych i nietwarzowych kolorów. I to jest normalne, już pisałam że u większości osób "wizja kolorystyczna" się mniej lub bardziej rozmija z rzeczywistością.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 22:17   #935
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Pomierzyłam trochę kolory m.in. biały i mam wrażenie, że bardziej nasycone odcienie bieli (nie wiem czy to nie masło maslane) mi pasują. Tak samo z miętowym, jeśli jest to szarawy miętowy, jest nie za dobrze. A taki intensywny miętowy z różowymi wzorami - dobrze. To chyba kwestia saturacji, dlatego ten intensywny niebieski mi pasuje, ciemna zieleń etc. No nic, będę dalej kombinować w tę stronę i to testować. Chyba o to Ci chodziło Wampierz w którejś z wypowiedzi wcześniej?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 00:25   #936
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Pomierzyłam trochę kolory m.in. biały i mam wrażenie, że bardziej nasycone odcienie bieli (nie wiem czy to nie masło maslane) mi pasują. Tak samo z miętowym, jeśli jest to szarawy miętowy, jest nie za dobrze. A taki intensywny miętowy z różowymi wzorami - dobrze. To chyba kwestia saturacji, dlatego ten intensywny niebieski mi pasuje, ciemna zieleń etc. No nic, będę dalej kombinować w tę stronę i to testować. Chyba o to Ci chodziło Wampierz w którejś z wypowiedzi wcześniej?
Chyba masz na myśli czystość koloru, nie nasycenie. Czysty nie jest zgaszony, czyli biel jest super biała, kolory nie są przyszarzałe czy zbrązowiałe, nawet jeśli są jasne. Nasycenie to bardziej "ilość koloru w kolorze" czyli np. bardzo jasny błękit może być bardzo, bardzo czysty (biały + kropelka czystego niebieskiego), ale nie będzie nasycony, bo jest tam w sumie mało tego niebieskiego pigmentu. Nasyconym niebieskim jest np. kobalt.
Inny przykład, ciemna jesień może mieć nasyconą czerwień, która nie jest czysta (bardzo dużo czerwonego pigmentu ale z dodatkiem brązowego).

Jeśli pasują ci właśnie czyste odcienie, a do tego raczej chłodne niż ciepłe, to znaczy ze jesteś zimą. U wiosen sprawdzają się czyste i ciepłe. Co do nasycenia u zim, to właściwie ciemne zimy właśnie lubią więcej nasycenia, stąd ciemniejsze kolory w większej ilości są bardziej twarzowe niż jasne kolory w dużej ilości. Natomiast u intensywnych zim kluczową sprawą jest czystość kolorów, naprawdę im czystsze, tym lepsze, niezależnie od tego czy są jasne, ciemne, czy jaskrawe.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 09:58   #937
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Chyba masz na myśli czystość koloru, nie nasycenie. Czysty nie jest zgaszony, czyli biel jest super biała, kolory nie są przyszarzałe czy zbrązowiałe, nawet jeśli są jasne. Nasycenie to bardziej "ilość koloru w kolorze" czyli np. bardzo jasny błękit może być bardzo, bardzo czysty (biały + kropelka czystego niebieskiego), ale nie będzie nasycony, bo jest tam w sumie mało tego niebieskiego pigmentu. Nasyconym niebieskim jest np. kobalt.
Inny przykład, ciemna jesień może mieć nasyconą czerwień, która nie jest czysta (bardzo dużo czerwonego pigmentu ale z dodatkiem brązowego).

Jeśli pasują ci właśnie czyste odcienie, a do tego raczej chłodne niż ciepłe, to znaczy ze jesteś zimą. U wiosen sprawdzają się czyste i ciepłe. Co do nasycenia u zim, to właściwie ciemne zimy właśnie lubią więcej nasycenia, stąd ciemniejsze kolory w większej ilości są bardziej twarzowe niż jasne kolory w dużej ilości. Natomiast u intensywnych zim kluczową sprawą jest czystość kolorów, naprawdę im czystsze, tym lepsze, niezależnie od tego czy są jasne, ciemne, czy jaskrawe.
Tak, masz rację, pewnie chodzi o czystość. Dlatego wydaje mi się czysto biała bluzka z grubej tkaniny mi pasuje a taka biała-przyszarzona z cienkiego materialu t-shirtowego, nie specjalnie?
Czyli czystość to jakby zawartość "szarawego" w kolorze a nasycenie to zawartość koloru w kolorze?
Doszła mi szminka crosswires i nie jest jakaś bardzo zła, że nie mogę jej nosić, ale jednak ten koralowy wydaje się być nieco "neonowy" trochę niedopasowany do mnie. Craving się dosyć ładnie wtapia.
Skłaniam się ku bright winter. Będę testować z czystymi kolorami skoro w końcu rozumiem
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-02, 17:12   #938
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Tak, masz rację, pewnie chodzi o czystość. Dlatego wydaje mi się czysto biała bluzka z grubej tkaniny mi pasuje a taka biała-przyszarzona z cienkiego materialu t-shirtowego, nie specjalnie?
Czyli czystość to jakby zawartość "szarawego" w kolorze a nasycenie to zawartość koloru w kolorze?
Doszła mi szminka crosswires i nie jest jakaś bardzo zła, że nie mogę jej nosić, ale jednak ten koralowy wydaje się być nieco "neonowy" trochę niedopasowany do mnie. Craving się dosyć ładnie wtapia.
Skłaniam się ku bright winter. Będę testować z czystymi kolorami skoro w końcu rozumiem
Tak, zresztą faktura i rodzaj materiału ma też znaczenie dla tego, jak wypada kolor. Cienka bawełenka ma tendencję do osłabiania, gaszenia koloru, a np. grube i błyszczące materiały wręcz odwrotnie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-02, 22:48   #939
Agnes93
Raczkowanie
 
Avatar Agnes93
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 176
Wyślij wiadomość przez MSN do Agnes93
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

To ja sie pochwalę kupiłam dziś 2 pomadki (jedna na codzień a druga na większe okazje). Dobierałam mniej więcej wg listy od earthpace. Coś mniej więcej kolor zbliżony do MAC Brickola a druga do Clinique Marlot. Bałam się trochę zobaczyć zwłaszcza w tej ciemniejszej (czy nie będzie za ciemna) i aż musiałam usiąść jak się zobaczyłam- CUDO! idealny kolor
__________________
"Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem"
Zapisz
Agnes93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-03, 00:07   #940
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Agnes93 Pokaż wiadomość
To ja sie pochwalę kupiłam dziś 2 pomadki (jedna na codzień a druga na większe okazje). Dobierałam mniej więcej wg listy od earthpace. Coś mniej więcej kolor zbliżony do MAC Brickola a druga do Clinique Marlot. Bałam się trochę zobaczyć zwłaszcza w tej ciemniejszej (czy nie będzie za ciemna) i aż musiałam usiąść jak się zobaczyłam- CUDO! idealny kolor
To co, ciemna jesień? Sprawdzałaś sąsiednie typy?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-03, 01:23   #941
lionheartedgirl
Przyczajenie
 
Avatar lionheartedgirl
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 7
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witam, również proszę o poradę gdyż od kilku lat bezskutecznie próbuję określić mój typ urody : ) Wyeliminowałam lato, ale co do pozostałych, to w zależności od pory roku czuję się bardziej jesienią, wiosną lub zimą.



1. Jak się opalasz - ciężko, praktycznie wcale. Tylko raz będąc dzieckiem na wakacjach prawie miesiąc w Turcji przy 40 stopniach w cieniu coś ruszyło... a i tak nie była to spektakularna opalenizna. Hm, określiłabym kolor skóry jako "muśnięty słońcem". Delikatne refleksy i tyle.

2. Kolor oczu - jasny, szaro-niebieske, ale raczej wyrazisty, nie jest przygaszony. Co do czystości to ciężko mi stwierdzić, bo mam jedną, zielonawą malutką plamkę na lewym oku. Rzęsy czarne, brwi jaśniejsze w odcieniu popielatym.

3. Piegi - zimą szarobrązowe tylko w okolicy nosa i kości policzkowych, latem rozprzestrzeniają się na czoło, jest ich zdecydowanie więcej są widoczne z daleka, wtedy mają pomarańczowy odcień.

4. Cera - bardzo jasna, blada, naczynkowa, jest też skłonna do podrażnień. Rumieni się też na różowy.

5. Naturalny kolor włosów - jasnobrązowy, raczej chłodny, choć latem słońce nadaje mu bardziej ciepłych refleksów... Na pewno nie jest "mysi".

6. Kolor ust - mocny malinowy róż.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze czuję się w kolorach zdecydowanych. Czysta czerwień, intensywna zieleń, błękit nieba. Często noszę też czerń.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? W bieli wyglądam trochę zbyt blado, ale myślę, że czerń mi pasuje. Szary z kolei rozmywa moje rysy twarzy, ale że lubię ten kolor, to przełamuję ten efekt jakimś mocnym akcentem np. krzykliwą biżuterią.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? Pasują, również te "rażące po oczach" ; )

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy. Jak pisałam wyżej, lubię szarość, ale nigdy nie odważyłam się ubrać jednolicie na szaro, bo wyglądam zwyczajnie.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
W biżuterii nie noszę złota, nie lubię i źle się w nim czuję. Ozdoby ze srebra noszę na co dzień. A co do kolorów, to noszę zarówno jedne, jak i drugie.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?I tutaj nie jestem pewna. Lubię eksperymentować i lubię zestawiać np. klasyczną małą czarną z cytrynowożółtą marynarką. Ale w kreacjach minimalistycznych też dobrze się czuję, choć noszę je rzadziej.


Kiedyś myślałam, że jestem zimą, ale jak robiłam test na stronie feeriebarw to na zmianę wychodziła jesień albo wiosna. Więc już sama nie wiem?
lionheartedgirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-03, 06:20   #942
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Agnes93 Pokaż wiadomość
To ja sie pochwalę kupiłam dziś 2 pomadki (jedna na codzień a druga na większe okazje). Dobierałam mniej więcej wg listy od earthpace. Coś mniej więcej kolor zbliżony do MAC Brickola a druga do Clinique Marlot. Bałam się trochę zobaczyć zwłaszcza w tej ciemniejszej (czy nie będzie za ciemna) i aż musiałam usiąść jak się zobaczyłam- CUDO! idealny kolor
Moja siostra mnie ostatnio zaskoczyła, bo wygląda dobrze w craving (to dosyć ciemna szminka). Ma jasną cerę, opala się raczej na czerwono (później dopiero na złociście), rumieńce, ma zielone oczy (ale zielone bardziej niebieskawe, moje zielone są takie szkliste i jasne) jednakże ma chłodne tony skóry i popielaty odcień (naturalny) włosów. Podejrzewam, że może być true summer, dobrze jej w różach.. no ale nie wiem
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-03, 09:46   #943
Agnes93
Raczkowanie
 
Avatar Agnes93
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 176
Wyślij wiadomość przez MSN do Agnes93
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
To co, ciemna jesień? Sprawdzałaś sąsiednie typy?
Chyba jednak tak. Tak, sprawdzałam kolorami. W light się czuję jak sprana, a w ciepłej... no niby w miare ale to jeszcze nie jest to. W darku jest optymalnie . Jeśli chodzi o pomadki to w brązach jest spoko, ale dopiero dość nasycone kolory się sprawdzają, a na ustach wyglądają obłędnie- wbrew pozorom właśnie nie są aż takie mocne jakby mogło się wydawać (nie wyglądam jak stara przekupa z targu - w przeciwieństwie do tego koloru co ci wysłałam kiedyś co mówiłaś chyba że to do sumer któryś, to wyglądałam jak baba z zapustów (ta w żółtej chusteczce)


W tych odcieniach jakoś wbrew temu że to dość mocne i ciemne kolory to jakoś tak się zgrywają, że wyglądają prawie że naturalnie (tylko ciut mocniej), bez niczego na ustach wyglądam jakoś blado
__________________
"Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem"
Zapisz

Edytowane przez Agnes93
Czas edycji: 2014-01-03 o 09:58
Agnes93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-03, 11:09   #944
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
W tych odcieniach jakoś wbrew temu że to dość mocne i ciemne kolory to jakoś tak się zgrywają, że wyglądają prawie że naturalnie (tylko ciut mocniej), bez niczego na ustach wyglądam jakoś blado
Ja ten efekt uzyskuje MAC hot tahiti albo MAC spice it up ewentualnie Burts Bee Raisin.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-03, 12:57   #945
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez lionheartedgirl Pokaż wiadomość
Witam, również proszę o poradę gdyż od kilku lat bezskutecznie próbuję określić mój typ urody : ) Wyeliminowałam lato, ale co do pozostałych, to w zależności od pory roku czuję się bardziej jesienią, wiosną lub zimą.



1. Jak się opalasz - ciężko, praktycznie wcale. Tylko raz będąc dzieckiem na wakacjach prawie miesiąc w Turcji przy 40 stopniach w cieniu coś ruszyło... a i tak nie była to spektakularna opalenizna. Hm, określiłabym kolor skóry jako "muśnięty słońcem". Delikatne refleksy i tyle.

2. Kolor oczu - jasny, szaro-niebieske, ale raczej wyrazisty, nie jest przygaszony. Co do czystości to ciężko mi stwierdzić, bo mam jedną, zielonawą malutką plamkę na lewym oku. Rzęsy czarne, brwi jaśniejsze w odcieniu popielatym.

3. Piegi - zimą szarobrązowe tylko w okolicy nosa i kości policzkowych, latem rozprzestrzeniają się na czoło, jest ich zdecydowanie więcej są widoczne z daleka, wtedy mają pomarańczowy odcień.

4. Cera - bardzo jasna, blada, naczynkowa, jest też skłonna do podrażnień. Rumieni się też na różowy.

5. Naturalny kolor włosów - jasnobrązowy, raczej chłodny, choć latem słońce nadaje mu bardziej ciepłych refleksów... Na pewno nie jest "mysi".

6. Kolor ust - mocny malinowy róż.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze czuję się w kolorach zdecydowanych. Czysta czerwień, intensywna zieleń, błękit nieba. Często noszę też czerń.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? W bieli wyglądam trochę zbyt blado, ale myślę, że czerń mi pasuje. Szary z kolei rozmywa moje rysy twarzy, ale że lubię ten kolor, to przełamuję ten efekt jakimś mocnym akcentem np. krzykliwą biżuterią.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? Pasują, również te "rażące po oczach" ; )

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy. Jak pisałam wyżej, lubię szarość, ale nigdy nie odważyłam się ubrać jednolicie na szaro, bo wyglądam zwyczajnie.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
W biżuterii nie noszę złota, nie lubię i źle się w nim czuję. Ozdoby ze srebra noszę na co dzień. A co do kolorów, to noszę zarówno jedne, jak i drugie.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?I tutaj nie jestem pewna. Lubię eksperymentować i lubię zestawiać np. klasyczną małą czarną z cytrynowożółtą marynarką. Ale w kreacjach minimalistycznych też dobrze się czuję, choć noszę je rzadziej.


Kiedyś myślałam, że jestem zimą, ale jak robiłam test na stronie feeriebarw to na zmianę wychodziła jesień albo wiosna. Więc już sama nie wiem?
Albo Czysta Wiosna, albo Czysta Zima
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-03, 13:08   #946
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Albo Czysta Wiosna, albo Czysta Zima
W takim przypadku dobry jest test pomarańczowego koloru:
http://www.truth-is-beauty.com/1/pos...ht-spring.html
Poza tym ta biel sugerowałaby, że może jednak wiosna..
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2014-01-03 o 13:10
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-03, 13:35   #947
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
W takim przypadku dobry jest test pomarańczowego koloru:
http://www.truth-is-beauty.com/1/pos...ht-spring.html
Poza tym ta biel sugerowałaby, że może jednak wiosna..
Autorka napisała, że prawdopodobnie Zima, ale właśnie ta biel... no i złota nie lubi, a nie że jej nie pasuje (ja też nie lubię, więc nie noszę).
Tak, radzę poprzymierzać kolory chłodne i ciepłe, skoro już wiesz, że pasują ci czyste.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-03, 16:01   #948
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

lionheartedgirl:
Zrób przymiarkę, to jedyna miarodajna metoda. Testy pytań i odpowiedzi z wielu powodów dają złe wyniki.

Łatwość opalania nie ma wpływu na typ kolorystyczny, może więcej np. jasnych fototypów wypada w typach jasnych, a ciemnych w ciemnych, ale to nie znaczy, że zachodzi jakaś prosta zależność.

Podczas przymiarki pamiętaj, że oceniasz obiektywnie wpływ koloru na wygląd twarzy, a nie oceniasz wg gustu czy ci się podoba, czy pasuje do stylu, czy się w nim "czujesz".

---------- Dopisano o 15:45 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Agnes93 Pokaż wiadomość
Chyba jednak tak. Tak, sprawdzałam kolorami. W light się czuję jak sprana, a w ciepłej... no niby w miare ale to jeszcze nie jest to. W darku jest optymalnie . Jeśli chodzi o pomadki to w brązach jest spoko, ale dopiero dość nasycone kolory się sprawdzają, a na ustach wyglądają obłędnie- wbrew pozorom właśnie nie są aż takie mocne jakby mogło się wydawać (nie wyglądam jak stara przekupa z targu - w przeciwieństwie do tego koloru co ci wysłałam kiedyś co mówiłaś chyba że to do sumer któryś, to wyglądałam jak baba z zapustów (ta w żółtej chusteczce)


W tych odcieniach jakoś wbrew temu że to dość mocne i ciemne kolory to jakoś tak się zgrywają, że wyglądają prawie że naturalnie (tylko ciut mocniej), bez niczego na ustach wyglądam jakoś blado
Gratulacje! No właśnie tak działają kolory typu - choćby na oko były bardzo ciemne, jaskrawe, blade czy inne "zbyt", to na twarzy wypadają zaskakująco naturalnie. I odwrotnie kolory nie swojego typu choćby wydawały się eleganckie i "naturalne" wychodzą jak u klauna. Ostatnio podczas promocji w Hebe pokazałam koleżance jak wyglądam w jasnych, cielistych szminkach, uśmiałyśmy się.

---------- Dopisano o 16:01 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
W takim przypadku dobry jest test pomarańczowego koloru:
http://www.truth-is-beauty.com/1/pos...ht-spring.html
Poza tym ta biel sugerowałaby, że może jednak wiosna..
Nie wystarczy, dla intensywnych zim też istnieją twarzowe pomarańcze.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-03, 21:14   #949
Coselka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 13
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hej dziewczyny proszę o pomoc w okresleniu typu urody . W tescie feerii barw wychodzi mi wiosna , ale nie do konca jestem przekonana co do wyniku.
Mam nadzieję , że dobrze się opisałam i ,że nie bedzie tu zbyt wielu sprzeczności. Cięzko się samemu obiektywnie ocenic


1. Jak się opalasz -opalam sie dosć szybko , najpierw na taki ciemno
czerwony ( ceglasty?) kolor , na drugi dzień mam juz normalna opaleniznę wydaje mi sie , że zółty , delikatnie wpada w oliwkowy ( taki przykurzony kolor) ( nie opalam się na czekoladke ).

2. Kolor oczu -oczy piwne , od piwnego przechodzą w zielonkawy przy obwódkach , gdzieniegdzie bursztynowe plamki . Brwi mam ciemne , o chłodnej tonacji , geste ciemniejsze od naturalnego koloru wlosow.

3. Piegi -mam ; wydaje raczej w cieplej tonacji


4. Cera -zimą jestem blada , twarz jest jasniejsza od reszty ciała i latwo sie rumienie na różowo , skora ciala jest żółtawa

5. Naturalny kolor włosów - z tego co pamietam to taki bardziej mysi , z cieplymi refleksami , zaraz po urodzeniu mialam ciemne wlosy , w dziecinstwie nie bylam blondynka ale wlosy tez nie byly ciemne . Pozniej troche sciemnialy. Teraz się farbuję i korzystniej wygladam w ciepłych brazach . Mialam kiedyś blond pasemka, ale to bylo dla mnie bardzo nie korzystne.


6. Kolor ust: raczej koralowy ,jasnne

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - butelkowa zieleń , szafirowy , czarny , czerwony ( ale nie krwisty ) , niebieski , ceglasty

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?pasuje mi czerń i biel

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? - nie wiem , nie lubię takich kolorów wiec cięzko mi ocenic bo omijam takie barwy


10.Nie wiem , w szarosciach " ginę".

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?- jedne i drugie ,wydaje mi się, że korzystniej wygladam w zimnych . Z bizuterii i to i to , czesciej nosze srebro .


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?- nie znam odpowiedzi na to pytanie , nie lubię duzych wzori w i kontrastowych zestawien
Coselka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-03, 22:11   #950
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Coselka:

Zrób sobie przymiarkę, o taką:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html

Szczególnie się skup czy faktycznie czysta biel i głęboka czerń pasuje, czy raczej kolory zimne czy ciepłe i czy raczej czyste czy przygaszone (zszarzałe lub zbrązowiałe).
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-03, 22:34   #951
Coselka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 13
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Sprobuje ale ilośc tych palet i roznorodnych odcieni mnie przeraża.
Coselka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-03, 23:17   #952
201606201234
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 8 219
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - ciężko, najpierw jestem czerwona od slonca, nastepnie wychodzi brazowa opalenizna. Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy.

2. Kolor oczu
- oczy jasne zielone z ciemna obwodka. Oprawa oczu rzesy brwi ciemna, brazowa.


3. Piegi - jesli sa to jasno brazowe


4. Cera - odcien typowy bezowy, naturalny. Ogolnie mam jasna cere, ale nie porcelanowa. Jeżeli się rumienie, to na kolor różowy


5. Naturalny kolor włosów - jasny brąz. Wlosy bardziej mysie.


6. Kolor ust golnie chyba troche jasny troche ciemny, pol na pol, kolor różowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
najlepiej czuje sie w ciemnych i ogolnie stonowanych kolorach. Bardzo lubie czarny. Lubie tez granat, biel, cielisty, czerwien, kremowy. Zle sie czuje w kolorach wyrazistych, neonowych, w zolci, pomaranczowym, brazie, zielonym.
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Bardzo lubie polaczenie czerni i bieli, ale mysle ze czysta biel i czysta czern tylko na wyjscia, na codzien nosze wlasnie kolory zblizone, kremowe, brazy, granat.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Nie, nie pasuja mi.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Nie przepadam za kolorem szarym, zdecydowanie wole czarny. Mysle ze kolor szary jest zbyt smutny. Jedynie w makijazu go dopuszczam.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Pasuja mi kolory zimne, jesli chodzi o zloto i srebro to zarowno to jak i to lubie. I nosze bizuterie taka i taka.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- Moge zestawiac kontrastowe kolory, np. czern z biela i blisko twarzy wyglada to ladnie.

Edytowane przez 201606201234
Czas edycji: 2014-01-03 o 23:32
201606201234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-04, 00:14   #953
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Coselka Pokaż wiadomość
Sprobuje ale ilośc tych palet i roznorodnych odcieni mnie przeraża.
Na początek skup się właśnie na wyłapaniu większych różnic, potem przyjdzie czas na subtelności. Głównie warto się kupić na tych rzeczach, które wymieniłam.

---------- Dopisano o 00:14 ---------- Poprzedni post napisano o 00:13 ----------

poison:
Potrzebna ci jest przymiarka, taka jak zalinkowałam kilka postów wyżej.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-04, 01:07   #954
lionheartedgirl
Przyczajenie
 
Avatar lionheartedgirl
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 7
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dzięki, dziewczyny, chyba już wiem

Po przymiarce kolorów pomarańczowy/fiolotowoniebieski, wystarczyło spojrzenie w lustro żeby stwierdzić, że jednak ten drugi.
Dla pewności założyłam złotą biżuterię i tak jak poradziła Wampierz starałam się być obiektywna... i muszę przyznać, że pasuje. Choć jak na początku nie byłam pewna i jeszcze zasięgnęłam rady mamy Potwierdziła moją wersję.

Co do czystości/przygaszenia, z tym nie miałam problemu, od razu stawiałam na czyste.

No i jeszcze ta biel... dla porównania założyłam bluzkę w odcieniu beżu i zwykłą białą koszulę. W beżu wyglądałam nijako. W koszuli z kolei w połączeniu z karnacją trochę blado... ale może to też kwestia włosów, gdyż teraz nie mam naturalnych i mogły zaburzać wynik. Na pewno lepiej niż w beżu.

W intensywnej czerni wyglądam dobrze, co do tego jestem przekonana.

Po przejrzeniu bloga i paletek kolorystycznych, zauważyłam że w czystej zimie jest więcej granatów niż w przypadku czystej wiosny. I te granaty też mnie trochę naprowadziły.

Wynika z tego, że jestem czystą zimą Czas zrobić przegląd szafy...
lionheartedgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-04, 11:35   #955
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez lionheartedgirl Pokaż wiadomość
Dzięki, dziewczyny, chyba już wiem

Po przymiarce kolorów pomarańczowy/fiolotowoniebieski, wystarczyło spojrzenie w lustro żeby stwierdzić, że jednak ten drugi.
Dla pewności założyłam złotą biżuterię i tak jak poradziła Wampierz starałam się być obiektywna... i muszę przyznać, że pasuje. Choć jak na początku nie byłam pewna i jeszcze zasięgnęłam rady mamy Potwierdziła moją wersję.

Co do czystości/przygaszenia, z tym nie miałam problemu, od razu stawiałam na czyste.

No i jeszcze ta biel... dla porównania założyłam bluzkę w odcieniu beżu i zwykłą białą koszulę. W beżu wyglądałam nijako. W koszuli z kolei w połączeniu z karnacją trochę blado... ale może to też kwestia włosów, gdyż teraz nie mam naturalnych i mogły zaburzać wynik. Na pewno lepiej niż w beżu.

W intensywnej czerni wyglądam dobrze, co do tego jestem przekonana.

Po przejrzeniu bloga i paletek kolorystycznych, zauważyłam że w czystej zimie jest więcej granatów niż w przypadku czystej wiosny. I te granaty też mnie trochę naprowadziły.

Wynika z tego, że jestem czystą zimą Czas zrobić przegląd szafy...
A rozważałaś true summer?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-04, 12:22   #956
Agnes93
Raczkowanie
 
Avatar Agnes93
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 176
Wyślij wiadomość przez MSN do Agnes93
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

wrzucam co znalazłam na tym samym blogu co ta lista pomadek. Propozycje dla ciemnych jesieni (klik!). Heh zakochać się można normalnie
__________________
"Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem"
Zapisz
Agnes93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-04, 14:07   #957
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

a ja mam dla Was link do wirtualnej przymierzalni kolorów, jest to uproszczone bardzo, ale tym co właśnie zaczynają pewnie pomoże zawęzić krąg poszukiwań

http://www.styleandimage.co.uk/find_...s/show_palette

pamiętajcie tylko żeby wybrac zdjęcie samej twarzy (trzeba ją najpierw wyciąć w jakimś paint lbo gimp) no i starajcie się wybrać zdjęcie które najwierniej odzwierciedla kolory

ja jestem mega nieobiektywna więc podesłałam wszystkie print screeny przyjaciółce
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-04, 15:15   #958
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Agnes93 Pokaż wiadomość
wrzucam co znalazłam na tym samym blogu co ta lista pomadek. Propozycje dla ciemnych jesieni (klik!). Heh zakochać się można normalnie
Swietne, można oglądać i oglądać
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-04, 15:20   #959
blanczi
Raczkowanie
 
Avatar blanczi
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 193
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - Szybko (najpierw na czerwono), odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy.

2. Kolor oczu - Niebieskie, teczowka ma ciemniejsza obwodke, przy obwodce naokolo pojawiają sie malutkie jasne plamki, brwi i rzesy są ciemnobrazowe.

3. Piegi - Nie posiadam, mam natomiast dużo pieprzykow.

4. Cera - Odcień jasny, chłodny wpadający w róż, rumienie się na różowo.

5. Naturalny kolor włosów - Brązowe lekko wpadajace w rudy, szczególnie latem, zlotawe przeblyski.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - Jasny ale ciepły róż.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze czuję się w czerwonym, źle w żółtym, białym, brązowym.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Lepiej wygląda kremowy i szary.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? Nie.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?
Tak, bardziej zgaszone.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Cieple. Dość ciepłe. Bardziej pasuje mi złoto.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowe - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Nie. Monochromatyczne.
blanczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-04, 15:33   #960
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
a ja mam dla Was link do wirtualnej przymierzalni kolorów, jest to uproszczone bardzo, ale tym co właśnie zaczynają pewnie pomoże zawęzić krąg poszukiwań

http://www.styleandimage.co.uk/find_...s/show_palette

pamiętajcie tylko żeby wybrac zdjęcie samej twarzy (trzeba ją najpierw wyciąć w jakimś paint lbo gimp) no i starajcie się wybrać zdjęcie które najwierniej odzwierciedla kolory

ja jestem mega nieobiektywna więc podesłałam wszystkie print screeny przyjaciółce
Całkiem pomocne to I co Ci wyszlo silver?
Mi wyszła bright winter, ale może się już za dużo naooglądałam.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:05.