A może to nużeniec??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-14, 21:09   #1
Ilona1977
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 25

A może to nużeniec???


Do osób, które mają problemy ze skórą a wyrosły już z młodzieńczego trądziku. Proponuję aby w pierwszej kolejności zanim zaczną sie leczyć zrobiły badanie mykologiczne na obecność nużeńca w skórze. To mały pasożyt, którego obecność daje podobne objawy jak tradzik. Niestety mało dermatologów go diagnozuje, łatwiej bez badania stwierdzić trądzik np. rózowaty. Problem pojawia sie wtedy gdy należy włączyć leczenia: nużeńca trudno się pozbyć, metody leczenia inne niż w przypadku trądziku a z buźką my się męczymy.
Ilona1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 08:46   #2
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: A może to nużeniec???

Jak się wykonuje to badanie i gdzie? Płatne?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 10:09   #3
natalli
Zadomowienie
 
Avatar natalli
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: **Poznań**
Wiadomości: 1 450
GG do natalli
Dot.: A może to nużeniec???

moja mama miała nużeńca zdiagnozowali go w szpitalu. Ja też mam problemy z trądzikiem od 10lat i lecze się u dermatologów wlaśnie na trądzik różowaty. Może też mam tego nużeńca ... Mojej mamie robili takie badanie w szpitalu zsuszyli jej wszystko na twarzy pobrali wymaz i zbadali na obecność bakterii.
natalli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 21:49   #4
Ilona1977
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 25
Dot.: A może to nużeniec???

Jak masz skierownie od Dermatologa to bezpłatnie ale to pewnie zalezy od tego czy jest w poblizu pracownia robiąca te badania.

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:48 ----------

Nużeniec to nie bakteria a pasożyt co utrudnia leczenie
Ilona1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 10:45   #5
natalli
Zadomowienie
 
Avatar natalli
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: **Poznań**
Wiadomości: 1 450
GG do natalli
Dot.: A może to nużeniec???

yłam wczoraj prywatnie na ty badaniu ale nic mi nie wyryli musze dalej meczyc sie z trądzikiem
natalli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 13:25   #6
Valeriaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 26
GG do Valeriaa
Dot.: A może to nużeniec???

Mi też zrobili badanie na obecnośc nużeńca(mam trądzik młodzieńczy i zapalenie brzegów powiek) ale wyszło że nie mam, ponoć mocno rzęsy wypadają jak się ma nużeńca.
Valeriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 20:09   #7
Ilona1977
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 25
Dot.: A może to nużeniec???

To tylko się cieszyć, nie wszystkim wypadają rzęsy i brwi, niektóre osoby mają wyłącznie na skórze twarzy co daje efekty podobne jak trądzika. Generalnie: nużeńca ma ok. 80-90 % ludzi ale tylko u niewielu wywołuje stany zapalne. U mnie wywołał i mam go dość.
Ilona1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-24, 23:40   #8
coco palm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 269
Dot.: A może to nużeniec???

Potwierdzam,nużeniec inaczej demodex,ma mase ludzi
u jednych sie ujawnia u drugich nie, charakterystyczne krostki na policzkach.
Są specjalne srodki robione w aptekach na zlecenie dermatologów,
czasami stosuje się sterydy , i demodex mozna uśpić na zawsze.
coco palm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 20:48   #9
taka_sobie_ja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 637
Dot.: A może to nużeniec???

czy ktoś wie gdzie w Bydgoszczy albo ostatecznie Krakowie można wykonać takie badanie? Jestem w stanie iść prywatnie, bo podejrzewam to cholerstwo u siebie.
__________________
www.pajacyk.pl / zapuszczam włosięta
taka_sobie_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 08:36   #10
czarnussssssss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 109
Dot.: A może to nużeniec???

Witam. Jak wyglada u was to nie mile stworzenie bo zastanawiam sie czy nie poddac sie temu testowi rowniez. Niby to skora naczynkowa sklonna do tradziku ale czerwienieje nawet jak siedze w domu i nic nie robie czasem w pracy bez przyczyny i nadodatek rano skora mojego nosa i policzkow jest jakby lekko rozowo-sinawa. Czy to moze byc ten pasozycik?
Pozdrawiam
czarnussssssss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 12:06   #11
iwcia 1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 44
Dot.: A może to nużeniec???

To może być rzeczywiście trądzik różowaty,ale skóra z teleangiektazjami ma skłonność do czerwienienia się. To jest rodzaj nerwicy skóry twarzy.A na nużeńca choruje dużo ludzi.Myślę,ze warto zawsze wykonać badanie mykologiczne.
iwcia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-14, 12:22   #12
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: A może to nużeniec???

Cytat:
Napisane przez coco palm Pokaż wiadomość
Potwierdzam,nużeniec inaczej demodex,ma mase ludzi
u jednych sie ujawnia u drugich nie, charakterystyczne krostki na policzkach

Jak wyglądają krostki na policzkach przy nużeńcu? Chciałabym wiedzieć czy to co mam na policzkach i reszcie twarzy kwalifikuje się do poszukiwań nużeńca, czy od razu dać sobie spokój.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 20:25   #13
mycha7828
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: A może to nużeniec???

witam was wszystkich. jeżeli ktoś mieszka w poznaniu to mogę polecić dobrego specjalistę odnośnie nużeńca. nie jest to dermatolog tylko okulista. ma na miejscu w gabinecie odpowiedni sprzęd i w czasie wizyty zdiagnozował u mnie nużeńca. zapisał maść robioną na zamówienie, którą odebrałam pare dni później. po 6 tygodniowym leczeniu na kontroli okazało się że po tym paskuctwie nie ma śladu uffff. polecam wszytskim bo wiem co to znaczy męczyć się z tym. wiecej info podam zainteresowanym na gg. piszcie 5747767. pozdrawiam i polecam
mycha7828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 08:19   #14
rozentuzjazmowanaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Dot.: A może to nużeniec???

witam, jestem załamana... maluję rzęsy od lat, postanowiłam dać im odpocząć ponieważ były bardzo przerzedzone, odstawiłam tusz na bok, zaczęlam łykać skrzypowitę i smarować rzęsy olejkiem rycynowym (podobno wzmacnia rzęsy) i jakie efekty po 3 tyg? żadne! powiedziałabym że wręcz jeszczae gorzej wypadają, nawet do 5 dziennie... już mam tego dosyć bo są gorsze niż wcześniej... czytałam gdzieś nie wiem czy nie tu że może to być nużeniec... i że ten pasożyt lubi żywić sie resztkami kremów, pudrów itp więc może rycyną tez? stosowałam to codziennie na noci też gdzieś czytałam z epowodem wypadania rzęs moze być zapychanie czegoś tam, nie wiem dokładnie ale rpzy stosowaniu olejku budziłam sie rano z czym koło oczu jakby wysiękiem, ropą? to było coś zaschniętego, wcześneij raczej tego nie zauwazyłam, żeby byl jakiś wysięk. Jestem załamana i nie wiem co robić bo przez tą cała kuracje nabawiłam sie jeszcze gorszych rzęs i chorych obaw może ktoś wie coś na ten temat?
rozentuzjazmowanaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 19:46   #15
malamiex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Dot.: A może to nużeniec???

Witam!
ja również zmagam się z tym pasożytem zwanym Demodexem.Słyszałam,że na tego robala na rzęsach działa maść Francuska kiedyś zwana Ophtergine dziś jest pod nazwą Oxyde de mercuique jaune.Czy ktoś ma i może mi ją odsprzedać? Bardzo proszę odpisać mi na adres e-maila malamiex@wp.pl

Edytowane przez malamiex
Czas edycji: 2011-05-20 o 19:50
malamiex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 18:24   #16
kosmetycznamajka
Raczkowanie
 
Avatar kosmetycznamajka
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 121
Dot.: A może to nużeniec???

na zdjęciach kilka porad jak dbać o oczy, aby uniknąć nużeńca.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zadbaj o swoje oczy 1.jpg (85,4 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zadbaj o swoje oczy 2.jpg (92,2 KB, 22 załadowań)
__________________
Ciesz się każdym dniem i uśmiechaj
kosmetycznamajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-17, 13:37   #17
Ew578
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 1
Dot.: A może to nużeniec???

Witam. Najczęściej problemy skórne spowodowane są przez różnego rodzaju pasożyty. Dlatego często stosowanie maści i antybiotyków nie przynosi efektów lub są krótkotrwałe. Polecam terapię przeciwpasożytniczą DuoLife, Bardzo skuteczna. Jak wiadomo pasożyty np. nużeniec (często sprawca trądziku różowatego i innych chorób skóry) bytują nie tylko na skórze, ale i również w mieszkach włosowych i gruczołach łojowych (więc samo stosowanie preparatów zewnętrznych nie wystarczy) Suplementy DuoLife są stworzone z roślin, w 100proc. naturalne, bez chemii i konserwantów. Zostały stworzone przez polskich biologów i lekarzy, i posiadają wszelkie atesty, otrzymały już wiele nagród. Są wyjątkowo skuteczne w walce z wieloma schorzeniami (m.in. bolerioza, choroby stawów, nowotwory, i wielu innych) i przy tym nie powodują żadnych skutków ubocznych (mogą być stosowane nawet u małych dzieci). Stosowane przez wielu polskich sportowców i nie tylko. Gorąco polecam. Kuracja powinna trwać ok. 3 miesięcy, ale tylko to da nam gwarancję na skuteczne wyleczenie. Więcej informacji ewelinka578@gmail.com
Ew578 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-01, 10:25   #18
Kamilla36
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 2
Dot.: A może to nużeniec???

Ja też polecam wykonać ten test. Czasami niepotrzebnie faszerujemy się lekami na trądzik, a tym nie wyleczymy naszej choroby. Na stronie nużeniec.pl można znaleźć kosmetyki, które pomagają pozbyć się tego pasożyta - u mnie zadziałały błyskawicznie.
Kamilla36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-02, 14:50   #19
Upperamon
Przyczajenie
 
Avatar Upperamon
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 9
Dot.: A może to nużeniec???

Ja robiłam takie badanie i kosztowało 40zł i nie ma różnicy czy masz skierowanie od dermatologa czy nie. Na szczęście okazało się, że nie miałam, ale mama mojej koleżanki ma i bardzo trudno to wyleczyć. Trzeba zawsze używać czystych ręczników, a do twarzy najlepiej tylko swoich. Tak samo z poduszkami i kosmetykami bo bardzo łatwo się nim zarazić i faktycznie dermatolodzy rzadko kiedy kierują na takie badania
Upperamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-02 15:50:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:26.