Zapomniana tabletka i dwie różne ulotki ;/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-23, 16:06   #1
lampka_nocna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 9

Zapomniana tabletka i dwie różne ulotki ;/


Witam serdecznie

Mam prośbę - jeśli potraficie to rozwiejcie moje wątpliwości. Zapomniałam zażyć jednej tabletki z ostatniego tygodnia. Zauważyłam to dopiero następnego dnia. Pominęłam tą tabletkę i wzięłam następną o wyznaczonej porze, ponieważ tak było napisane w ulotce. Ale moje tabletki Novynette, mają nowe opakowanie i nową dłuższą ulotke i tam jest napisane, że powinnam przyjąć tą zapomnianą tabletkę nawet jeśli to oznacza zażycie dwóch naraz. No trudno, jest już po fakcie, tylko na przyszłość jak powinnam zrobić? Mam jednak nadzieję, że już taka sytuacja się nie powtórzy

Jeszcze jedna sprawa. Dzień przed tym jak zapomniałam tabletki uprawiałam seks. W ulotce jest napisane, żeby nie robić przerwy tylko zacząć od razu zażywać nowe opakowanie. Ale teoretycznie mogło już dość do zapłodnienia. Jeśli tak to kontynuajca zażywania tabletek może zaszkodzić płodowi? Nie chciałam, aby coś się stało jeśli już naprawdę jestem w ciąży.

Proszę o swoje opinie i rady, pozdrawiam
lampka_nocna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 16:43   #2
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Zapomniana tabletka i dwie różne ulotki ;/

jesli zapomnisz tabletke, minie 12 godzin, zorientujesz sie ze jej nie wzielas powinnas zarzyc ja jak najszybciej i stosowac sie do instrukcji - zapomniana tabletka, w przypadku 1 tygodnia - dodatkowo sie zabezpieczac przez 7 dni, drugi tydzien jest bezpieczny , 3 tydzien - zaczac nowe opakowanie odrazu, bez robienia przerwy , lub zrobic przerwe 7 dniowa lub krotsza i po przerwie zazywac ponownie tabletki (nie wiem jak jest z antykoncepcja, bo nic nie jest napisane)

no trudno stalo sie, nie tobie jednej. dziewczyny na forach pisza ze wpadly i urodzily zdrowe dzieci. mozesz zrobic test ciazowy najlepiej 14 dni od zdarzenia
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 16:48   #3
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Zapomniana tabletka i dwie różne ulotki ;/

przerwy juz nie moze zrobic. W mojej ulotce Yasminelle jest napisane ze jesli zapomni sie wziac tabletke z ostatniego tygodnia, to albo wziac pominieta i nie robic przerwy, albo zrobic przerwe od razu, mimo ze tabletki w opakowaniu zostana, a ona nastepna tabletke juz wziela
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 20:32   #4
lampka_nocna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 9
Dot.: Zapomniana tabletka i dwie różne ulotki ;/

"no trudno stalo sie, nie tobie jednej. dziewczyny na forach pisza ze wpadly i urodzily zdrowe dzieci. mozesz zrobic test ciazowy najlepiej 14 dni od zdarzenia"

Wieć sugerujesz Agusia, że jednak mogę być w ciąży? Zapomnianą tabletkę pominęłam, ale nie robię przerwy tylko od razu zaczynam brać nowe opakowanie. Boję się jedynie, że to może zaszkodzić dziecku jeśli już doszło do zapłodnienia...
lampka_nocna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 20:54   #5
_nietoperek_
Raczkowanie
 
Avatar _nietoperek_
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 112
GG do _nietoperek_
Dot.: Zapomniana tabletka i dwie różne ulotki ;/

Dokładnie. Jeśli wzięłaś już kolejną tabletkę to powinnaś je brać dalej bez przerwy a po kilku dniach zrobić test. W ulotce pisze nawet, że jeśli krawaienie nie wystąpi 2x pod rząd to może oznaczać to ciążę więc nie powinny zaszkodzić przyjmowane przez kilka dni jeśli by się okazało, że jesteś w ciąży, skoro bierze się pod uwagę 2 opakowania.

A co do tego przyjmowania 2 tabletek na raz. W tym momenie tabletki zawieraja bardzo małe dawki hormonów więc nawet jeśli weźmiesz 2 w jednakowym czasie to nie odbije się to na twoim zdrowiu. Dawniej, kiedy hormonu było bardzo dużo wykluczone było przyjmowanie 2 tak dużych dawek jednocześnie. Dlatego też teraz pisze, że w razie kiedy zapomnisz powinnas wziac zapomniana nawet jesli powodowaloby to koniecznosc zazycia 2 bo np przypomnisz sobie o tym w porze, w ktorej powinnas wziac kolejna. Możesz zatem przyjąć 2 jednocześnie.

Jeśli postapiłaś zgodnie z ulotką dołączoną do tego leku to zrobiłaś dobrze.
_nietoperek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 20:58   #6
lampka_nocna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 9
Dot.: Zapomniana tabletka i dwie różne ulotki ;/

Dziękuję Nietoperek za odpowiedź W przyszłym tygodniu zrobię test, aby się upewnić czy nie będzie dzidzi. Trochę się boję, ale co by nie było to będzie dobrze, musi być dobrze. Pozdrawiam
lampka_nocna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 22:03   #7
_nietoperek_
Raczkowanie
 
Avatar _nietoperek_
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 112
GG do _nietoperek_
Dot.: Zapomniana tabletka i dwie różne ulotki ;/

Na pewno będzie dobrze Pozdrawiam.
_nietoperek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:53.