milvane - jak przesunąć okres, a raczej czy krótsza przerwa skraca czas trwania miesi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-01, 14:15   #1
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Exclamation

milvane - jak przesunąć okres, a raczej czy krótsza przerwa skraca czas trwania miesi


Witam
Tak się składa, że w sobote mam studniówkę, a jestem w trakcie przerwy między tabletkami. Wczoraj(sroda) dostałam okres, więc pewnie będzie on trwał do niedzieli, kiedy to rozpocznę nowe opakowanie Nie mialam wcześniej tabletek, żeby móc nie robic sobie przerwy między nimi, gdyz mój lekarz był na urlopie;/ Dzisiaj idę po receptę, ale nie do ginekologa, bo ciagle go nie ma. Mam takie pytanie: czy jeśli rozpoczęłabym branie tabletek jutro (czyli skróciła przerwe do 5 dni), to w sobote nie mialabym juz okresu? Albo gdybym zaczęła dziś... Mogę tak zrobić?? Bardzo zalezy mi na odpowiedzi...
pozdrawiam,
Iza
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 15:23   #2
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: milvane - jak przesunąć okres, a raczej czy krótsza przerwa skraca czas trwania

Naprawdę nikt nie wie... ?
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 15:41   #3
Gina22
BAN stały
 
Avatar Gina22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 188
Dot.: milvane - jak przesunąć okres, a raczej czy krótsza przerwa skraca czas trwania

Próbowałam robic tak samo, bo było to tuż przed wakacyjnym wyjadem ale powiem ci że to nie mi nie dalo. Okres trwał tyle samo, może był odrobinę bardziej skąpy (a może mi się tylko wydawało) ale na pewno nie skrócił się nawet o jeden dzien (choć skróciłam przerwę do 3 czy 4 dni). Niestety teraz chyba wyjścia nie ma.
Mimo wszystko dobrej zabawy życzę!
Gina22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 15:45   #4
malalka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 3 598
GG do malalka
Dot.: milvane - jak przesunąć okres, a raczej czy krótsza przerwa skraca czas trwania

nie mozesz skracac sobie przerwy.. rozregulujesz cykl.. no i po to pisza na ulotce ze robi sie 7 dni przerwy a nie tyle dni ile sie chce

skoro w sobote bedziesz miala 100dniowke a w niedziele zaczynasz nowe opakowanie to okres niepowinien Ci przeszkadzac, bo go prawie nie powinno byc
malalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 15:56   #5
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: milvane - jak przesunąć okres, a raczej czy krótsza przerwa skraca czas trwania

Cytat:
Napisane przez malalka Pokaż wiadomość
nie mozesz skracac sobie przerwy.. rozregulujesz cykl.. no i po to pisza na ulotce ze robi sie 7 dni przerwy a nie tyle dni ile sie chce
wcale że nie. Przerwę można skrócić, byle sporadycznie. Ale trudno powiedzieć czy to cos pomoże. Może się okazać, że tak czy siak będziesz miała jakiś okres. A może sam z siebie minie ci do soboty wieczór?

Musisz tez pamiętać, że jeżeli to zrobisz to zmieni ci się dzień przyjmowania tabletki! To bardzo ważne.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-01, 22:37   #6
Ewciaak
Raczkowanie
 
Avatar Ewciaak
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 282
Exclamation Dot.: milvane - jak przesunąć okres, a raczej czy krótsza przerwa skraca czas trwania

a jak zrobic zeby krwawienie wcale nie wystapilo??????wziasc kolejne opakowanie bez przerwy???mozna tak???to baardzo pilne!!!
Ewciaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 14:01   #7
Gina22
BAN stały
 
Avatar Gina22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 188
Dot.: milvane - jak przesunąć okres, a raczej czy krótsza przerwa skraca czas trwania

Skrócenie przerwy wcale nie powoduje zaburzenia cyklu, jedynie zmienia dzien przyjecia pierwszej tabletki z nowego opakowania. A jesli nie chcesz mieć wcale okresu to bierz dwa opakowania pod rząd. Można skracać przerwę lub tez jej unikać ale nie zbyt często.
Gina22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-02, 18:37   #8
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: milvane - jak przesunąć okres, a raczej czy krótsza przerwa skraca czas trwania

dzięki za odpowiedzi. Czyli wychodzi na to, że już za późno, zeby cokolwiek zmienić. Może to i dobrze, że nie będe komcinować
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 19:24   #9
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: milvane - jak przesunąć okres, a raczej czy krótsza przerwa skraca czas trwania

Cytat:
Napisane przez Gina22 Pokaż wiadomość
A jesli nie chcesz mieć wcale okresu to bierz dwa opakowania pod rząd.
nie!

nie w przypadku pigułek trójfazowych, takich jak milvane!

w przypadku trójfazowych cykl wydluża się zażywając jedynie pigułki z trzeciej fazy z nowego opakowania, czyli w tym przypadku łykając długo tabletki z fazy białej (żeby zachować ochronę antykoncepcyjną).
ponieważ takie majstrowanie przy pigułkach trójfazowych jest skomplikowane, warto najpierw zapytać lekarza o instruktaż.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 12:52   #10
żółta różyczka
Przyczajenie
 
Avatar żółta różyczka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 11
Dot.: milvane - jak przesunąć okres, a raczej czy krótsza przerwa skraca czas trwania

Dziewczyny! Można skrócić przerwę, ale jesli chce się przesunąć termin następnej miesiączki. Chyba to logiczne. Chcesz mieć następną miesiaczkę 2 dni wcześniej niż zwykle, to skróć przerwę o 2 dni. Chcesz mieć okres 5 dni wcześniej- skróć przerwę o 5 dni, czyli tylko 2 dni przerwy itd. Ale to stosowane może być sporadycznie. Albo mozna wziąć dwa opakowania bez robienia przerwy( też sporadycznie, w razie nagłej potrzeby). Skąd w ogóle pomysł, że skrócenie przerwy spowoduje skrócenie okresu???????????? Jesli ktos bieze tabletki to nie powinien mieć problemu z takimi wyliczeniami. Czasami macie takie pytania i pomysły, że aż się płakać chce.
żółta różyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 15:09   #11
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: milvane - jak przesunąć okres, a raczej czy krótsza przerwa skraca czas trwania

Cytat:
Napisane przez żółta różyczka Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Można skrócić przerwę, ale jesli chce się przesunąć termin następnej miesiączki. Chyba to logiczne. Chcesz mieć następną miesiaczkę 2 dni wcześniej niż zwykle, to skróć przerwę o 2 dni. Chcesz mieć okres 5 dni wcześniej- skróć przerwę o 5 dni, czyli tylko 2 dni przerwy itd. Ale to stosowane może być sporadycznie. Albo mozna wziąć dwa opakowania bez robienia przerwy( też sporadycznie, w razie nagłej potrzeby). Skąd w ogóle pomysł, że skrócenie przerwy spowoduje skrócenie okresu???????????? Jesli ktos bieze tabletki to nie powinien mieć problemu z takimi wyliczeniami. Czasami macie takie pytania i pomysły, że aż się płakać chce.
żółta różyczko nie unoś się tak myślałam, że może to byc mozliwe bo u mnie okres zawsze konczy sie w dniu, kiedy biore ostatnia tabletkę. prawda jest taka, ze nie każdy jest poinformowany tak jak ty niestety. ja kiedys wzięłam 2 opakowania pod rząd tabletek trójfazowych bo tak powiedzial mi ginekolog i tak pisze na ulotce (chodzi mi o przypadek, gdy zapomniana tabletka byla w ostatnim tygodniu) nie robiłam sobie przerwy i nie zaszlam w ciaze (chyba:P) a dopiero niedawno sie dowiedzialam, że trzeba jakoś brac ostatnie 10 tabletek z paczki. nie rozumiem tego zdania "Chcesz mieć okres 5 dni wcześniej- skróć przerwę o 5 dni, czyli tylko 2 dni przerwy itd. " bo u mnie to nie zadziała, zawsze dostaje okres w 4 dniu;/
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:00.