Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-18, 11:54   #2821
aanetaa007
Rozeznanie
 
Avatar aanetaa007
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 551
GG do aanetaa007 Send a message via Skype™ to aanetaa007
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

A ja z innej beczki.

Czy bedac w ciaz moge uzywac skarpetek peelingujacych? Bo to mieszanina kwasow.

Czy kwas migdalowy ponizej 2% mi zaszkodzi??

Dziekuje z gory za pomoc
__________________
BBL
squat challenge
Focus T25
21 day fix

PiYo

w planach:
Focus T25


Insanity Max: 30

15/06/15
aanetaa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 08:19   #2822
Nixie
Rozeznanie
 
Avatar Nixie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 986
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
nakładam serum, potem olejek i na to maskę
oleje utrzymują nawilżenie (zaliczają się do emolientów) tworzą powłokę okluzyjną. To humektanty wiążą wodę np. kwas hialuronowy
Dlatego najpierw nawilżacz a potem olej
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tak, oleje nie nawilżają. U niektórych osób stosowane solo prowadzą do odwodnienia i przesuszenia skóry.

A ja czekam na mojego salicyla. Zdecydowałam, że będę stosować tonik 2%. Na początku listopada czeka mnie przeprowadzka do zupełnie nowego otoczenia i nowej pracy, więc to raczej nie najlepszy czas, żeby urządzać sobie eksperymenta, których efekty mogą być mało wyjściowe.
Cenne uwagi dzięki!

Teraz pozostaje mi jedynie zaopatrzyć się w dobry nawilżacz. Swoją, drogą, dlaczego w ciąży nie można używać kwasów, na co wpływają?
Nixie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 10:31   #2823
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Nixie Pokaż wiadomość
Cenne uwagi dzięki!

Teraz pozostaje mi jedynie zaopatrzyć się w dobry nawilżacz. Swoją, drogą, dlaczego w ciąży nie można używać kwasów, na co wpływają?
Nie powinno się, ale nie ma jakiegoś wyraźnego zakazu. DOZ pisze o kwasie salicylowym:
W przypadku stosowania miejscowego – w ciąży po dokładnym rozważeniu korzyści i zagrożeń, nie stosować na duże powierzchnie skóry, w okresie karmienia piersią nie stosować w okolicy piersi.

Wiki pisze o salicylowym:
Kwas acetylosalicylowy nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży – badania wykazały korelację między jego zażywaniem przez matki, a występowaniem rozszczepu podniebienia, wad serca i mniejszej masy urodzeniowej u noworodków. Salicylany zażywane w ciąży zwiększają też ryzyko powikłań okołoporodowych, gdyż zaburzają syntezę pochodnych kwasu arachidonowego.

Generalnie to uważa się, że większość substancji w kosmetykach nie przenika przez skórę, ale żeby wykluczyć ryzyko, odradza się stosowanie w ciąży.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 12:04   #2824
Aciaz1000
Raczkowanie
 
Avatar Aciaz1000
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 289
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Witam dziewczyny

Dziś mija tydzień po drugim peelingu migdałowym. Muszę przyznać że po drugim łuszczenie było minimalne mimo wyższego stężenia. Może skóra już reaguje mniej gwałtownie.

W każdym razie, znowu wystąpił wysyp ale dużo mniejszy niż po 1wszym peelingu. Skóra z daleka wygląda dużo lepiej - może to efekt nawilżania? Ale z bliska niestety widoczne są zaskórniki których nie było, wydaje mi się że przez ten czas po peelingu gdy nie używam peelingów mechanicznych - zaskórniki sobie wracają na swoje miejsce.

Jak myślicie czy jest sens stosowania olejków kilka dni po peelingu kwasowym? Mam na myśli że ta skóra i tak się złuszczy, czy olejek jest w stanie się przedostać do głębszych warstw skóry przez ten martwy suchy naskórek?

Kupiłam pierwszy olejek w życiu z nasion malin z ZSK i bardzo mi się spodobał, jakie jeszcze polecacie do skóry mieszanej,zmęczonej? Bo jest ich mnóstwo - wiem że to sprawa indywidualna ale chciałabym poznać wasze opinie

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Nixie Pokaż wiadomość
Cenne uwagi dzięki!

Teraz pozostaje mi jedynie zaopatrzyć się w dobry nawilżacz. Swoją, drogą, dlaczego w ciąży nie można używać kwasów, na co wpływają?
Mi się wydaje że chodzi tu o hormony, tak naprawdę w ciąży skóra jest nieprzewidywalna. Pancerna skóra może stać się wrażliwą itp. Możesz się nabawić przebarwień albo poparzyć.
Aciaz1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 12:11   #2825
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Aciaz1000 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny

Dziś mija tydzień po drugim peelingu migdałowym. Muszę przyznać że po drugim łuszczenie było minimalne mimo wyższego stężenia. Może skóra już reaguje mniej gwałtownie.

W każdym razie, znowu wystąpił wysyp ale dużo mniejszy niż po 1wszym peelingu. Skóra z daleka wygląda dużo lepiej - może to efekt nawilżania? Ale z bliska niestety widoczne są zaskórniki których nie było, wydaje mi się że przez ten czas po peelingu gdy nie używam peelingów mechanicznych - zaskórniki sobie wracają na swoje miejsce.

Jak myślicie czy jest sens stosowania olejków kilka dni po peelingu kwasowym? Mam na myśli że ta skóra i tak się złuszczy, czy olejek jest w stanie się przedostać do głębszych warstw skóry przez ten martwy suchy naskórek?

Kupiłam pierwszy olejek w życiu z nasion malin z ZSK i bardzo mi się spodobał, jakie jeszcze polecacie do skóry mieszanej,zmęczonej? Bo jest ich mnóstwo - wiem że to sprawa indywidualna ale chciałabym poznać wasze opinie

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------



Mi się wydaje że chodzi tu o hormony, tak naprawdę w ciąży skóra jest nieprzewidywalna. Pancerna skóra może stać się wrażliwą itp. Możesz się nabawić przebarwień albo poparzyć.
jest w stanie olej wniknąć głębiej ja używam niezależnie od peelingów kwasowych, często
nakładam po kremie
może dorzuć lekki peeling mechaniczny
ja stosuje pelling ziaja seria manuka albo nawet korund ale bardzo bardzo delikatnie, korund mieszam z żelem hialuronowym
efekt brak zaskórników żadnych
może na dzień wspomagaj się effaclarem duo
kwas salicylowy jest dobry na zskórniki np. tania maseczka aspirynowa
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 12:15   #2826
Aciaz1000
Raczkowanie
 
Avatar Aciaz1000
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 289
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
jest w stanie olej wniknąć głębiej ja używam niezależnie od peelingów kwasowych, często
nakładam po kremie
może dorzuć lekki peeling mechaniczny
ja stosuje pelling ziaja seria manuka albo nawet korund ale bardzo bardzo delikatnie, korund mieszam z żelem hialuronowym
efekt brak zaskórników żadnych
może na dzień wspomagaj się effaclarem duo
kwas salicylowy jest dobry na zskórniki np. tania maseczka aspirynowa
Dzięki a możesz podać przepis na maseczkę aspirynową?
I czy mogę między peelingami ją stosować?
Aciaz1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 12:27   #2827
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Aciaz1000 Pokaż wiadomość
Dzięki a możesz podać przepis na maseczkę aspirynową?
I czy mogę między peelingami ją stosować?
ja stosuję ale jak masz całkowicie skorę już wygojoną, tzn jak całkowicie dojdzie do siebie i potem tez od razu nie rób peelingu kwasowego
przepis
4 tabletki aspiryny Bayer zwykłej (nie musującej ani z wit c)
jogurt naturalny np. Bakoma, Danone, zott zwykły bez cukru
aspirynę zalać wodą około pół łyczeczki aby spulchniały, potem dodać łyżeczkę jogurtu albo pół łyżeczki aby nie było rzadkie bardzo
nałożyć na twarz i zostawić na 20 min (pierwszy raz lepiej na 10 minut) potem można zmyć delikatnie pocierając robiąc peeling
http://nissiax83.blogspot.com/2011/0...spirynowa.html
bardzo dobra na zaskórniki
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-20, 13:41   #2828
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
ja stosuję ale jak masz całkowicie skorę już wygojoną, tzn jak całkowicie dojdzie do siebie i potem tez od razu nie rób peelingu kwasowego
przepis
4 tabletki aspiryny Bayer zwykłej (nie musującej ani z wit c)
jogurt naturalny np. Bakoma, Danone, zott zwykły bez cukru
aspirynę zalać wodą około pół łyczeczki aby spulchniały, potem dodać łyżeczkę jogurtu albo pół łyżeczki aby nie było rzadkie bardzo
nałożyć na twarz i zostawić na 20 min (pierwszy raz lepiej na 10 minut) potem można zmyć delikatnie pocierając robiąc peeling
http://nissiax83.blogspot.com/2011/0...spirynowa.html
bardzo dobra na zaskórniki

A czy na podskórne grudki też pomoże?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 13:51   #2829
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Aciaz1000 Pokaż wiadomość
Jak myślicie czy jest sens stosowania olejków kilka dni po peelingu kwasowym? Mam na myśli że ta skóra i tak się złuszczy, czy olejek jest w stanie się przedostać do głębszych warstw skóry przez ten martwy suchy naskórek?

Kupiłam pierwszy olejek w życiu z nasion malin z ZSK i bardzo mi się spodobał, jakie jeszcze polecacie do skóry mieszanej,zmęczonej? Bo jest ich mnóstwo - wiem że to sprawa indywidualna ale chciałabym poznać wasze opinie
Jakiś emolient stosować trzeba czy to olej, czy krem, czy jeszcze maść. Ja olejów nie lubię, mojej skórze wręcz szkodzą. Po kwasach konieczne za to jest u mnie serum i na to krem lub maść (Retimax z reguły).

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
może dorzuć lekki peeling mechaniczny
ja stosuje pelling ziaja seria manuka albo nawet korund ale bardzo bardzo delikatnie, korund mieszam z żelem hialuronowym
U mnie suche skórki przy porządnym łuszczeniu schodzą od samego przecierania płatkiem z micelem. Jak już skóra się wygoi, to resztę usuwam ściereczką The Body Shop.
Mam jeszcze korund, ale leży nietestowany, trochę się go boję i po większym kwaszeniu bym nie zaryzykowała

Dostałam mojego salicyla i dzisiaj robię tonik 2%.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 14:24   #2830
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jakiś emolient stosować trzeba czy to olej, czy krem, czy jeszcze maść. Ja olejów nie lubię, mojej skórze wręcz szkodzą. Po kwasach konieczne za to jest u mnie serum i na to krem lub maść (Retimax z reguły).



U mnie suche skórki przy porządnym łuszczeniu schodzą od samego przecierania płatkiem z micelem. Jak już skóra się wygoi, to resztę usuwam ściereczką The Body Shop.
Mam jeszcze korund, ale leży nietestowany, trochę się go boję i po większym kwaszeniu bym nie zaryzykowała

Dostałam mojego salicyla i dzisiaj robię tonik 2%.
wszystko zależy od skóry
mi delikatny peeling mechaniczny (5 dni po kwaszeniu) wygładza ladnie skorę

---------- Dopisano o 14:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
A czy na podskórne grudki też pomoże?
zależy jak silne
przy dużych zmianach trądzikowych wybrałabym się do dermatologa
LRP effaclar duo dobrze działa, avene triacneal bardzo lubię
maseczka aspirynowa ladnie oczyszcza, wygładza, rozjasnia
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 13:14   #2831
Aciaz1000
Raczkowanie
 
Avatar Aciaz1000
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 289
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Hej dziewczyny,

Dostałam wczoraj @ w związku z tym buzia napuchnięta od zaskórników i krostek, bolący brzuch i kłótnia z mężem. Z tych wszystkich nerwów nie wytrzymałam i wyciskałam :

Z powyciskaną twarzą czułam się jeszcze gorzej i wieczorem zrobiłam peeling migdałem. Nie wiem co to teraz będzie, dziś musiałam nałożyć podkład bo wyglądam okropnie i jeszcze okres do tego ehhh

A w sobotę mam urodziny porażka. Krzyczcie na mnie ile wlezie należy mi się, może następnym razem się opamiętam

BTW. Myślałam że lepiej jak nałożę zamiast mojego Revlona coś lekkiego i nałożyłam krem BB - i co z tego że lekki jak zanieczyścił mi strasznie skórę.
Aciaz1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-22, 13:28   #2832
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Aciaz1000 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Dostałam wczoraj @ w związku z tym buzia napuchnięta od zaskórników i krostek, bolący brzuch i kłótnia z mężem. Z tych wszystkich nerwów nie wytrzymałam i wyciskałam :

Z powyciskaną twarzą czułam się jeszcze gorzej i wieczorem zrobiłam peeling migdałem. Nie wiem co to teraz będzie, dziś musiałam nałożyć podkład bo wyglądam okropnie i jeszcze okres do tego ehhh

A w sobotę mam urodziny porażka. Krzyczcie na mnie ile wlezie należy mi się, może następnym razem się opamiętam

BTW. Myślałam że lepiej jak nałożę zamiast mojego Revlona coś lekkiego i nałożyłam krem BB - i co z tego że lekki jak zanieczyścił mi strasznie skórę.
Tu się możesz do woli wykrzyczeć Z którego jesteś, 25? Bo moje dziecko też ma w sobotę urodziny Wszystkiego najlepszego i jestem pewna, że w sobotę Twoje nerwy zostaną ukojone
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 14:16   #2833
Aciaz1000
Raczkowanie
 
Avatar Aciaz1000
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 289
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tu się możesz do woli wykrzyczeć Z którego jesteś, 25? Bo moje dziecko też ma w sobotę urodziny Wszystkiego najlepszego i jestem pewna, że w sobotę Twoje nerwy zostaną ukojone
Czyli mam urodziny wtedy gdy twoje dziecko Tylko że ja będę wyglądać okropnie

Chyba sobie za miesiąc zwiąże ręce w okolicach okresowych
Aciaz1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 14:45   #2834
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Aciaz1000 Pokaż wiadomość
Czyli mam urodziny wtedy gdy twoje dziecko Tylko że ja będę wyglądać okropnie

Chyba sobie za miesiąc zwiąże ręce w okolicach okresowych
Do soboty będzie na pewno poprawa, tylko już nic nie majstruj Ale i tak najważniejszy jest uśmiech, więc powiedz mężowi, że jeśli chociaż jeden grymas znajdzie się na Twojej twarzy w tym ważnym dniu, to będzie miał z nami do czynienia, zapros go na wątek, my mu wszystko wytłumaczymy

A poza tym to ja też mam kiepski dzień, strasznie leje, a ja jestem chodzącą stacją meteo i od razu mam chandrę i ból głowy
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2014-10-22 o 14:46
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 14:50   #2835
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Aciaz1000 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Dostałam wczoraj @ w związku z tym buzia napuchnięta od zaskórników i krostek, bolący brzuch i kłótnia z mężem. Z tych wszystkich nerwów nie wytrzymałam i wyciskałam :

Z powyciskaną twarzą czułam się jeszcze gorzej i wieczorem zrobiłam peeling migdałem. Nie wiem co to teraz będzie, dziś musiałam nałożyć podkład bo wyglądam okropnie i jeszcze okres do tego ehhh
Wyciskanie przed albo po pilingu to kiepski pomysł jest, sama się o tym przekonałam, bo też tak zrobiłam. W miejscu wyciśniętych zaskórników kwas jakby wżarł się mocniej i zrobiły się plamki, które później najdłużej się goiły. Pewnych rzeczy człowiek się na błędach musi nauczyć

Do soboty jeszcze trochę czasu jest, na pewno się poprawi

A facjata przed okresem to już w ogóle potrafi zdołować. U mnie zawsze o wiele mocniej się przetłuszcza, zazwyczaj też wyskakują mi niespodzianki tu i ówdzie. No i nie umiem wtedy ocenić działania kosmetyku, bo nic nie działa dobrze.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 14:59   #2836
Aciaz1000
Raczkowanie
 
Avatar Aciaz1000
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 289
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Do soboty będzie na pewno poprawa, tylko już nic nie majstruj Ale i tak najważniejszy jest uśmiech, więc powiedz mężowi, że jeśli chociaż jeden grymas znajdzie się na Twojej twarzy w tym ważnym dniu, to będzie miał z nami do czynienia, zapros go na wątek, my mu wszystko wytłumaczymy

A poza tym to ja też mam kiepski dzień, strasznie leje, a ja jestem chodzącą stacją meteo i od razu mam chandrę i ból głowy
to widzę że jest nas więcej

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wyciskanie przed albo po pilingu to kiepski pomysł jest, sama się o tym przekonałam, bo też tak zrobiłam. W miejscu wyciśniętych zaskórników kwas jakby wżarł się mocniej i zrobiły się plamki, które później najdłużej się goiły. Pewnych rzeczy człowiek się na błędach musi nauczyć

Do soboty jeszcze trochę czasu jest, na pewno się poprawi

A facjata przed okresem to już w ogóle potrafi zdołować. U mnie zawsze o wiele mocniej się przetłuszcza, zazwyczaj też wyskakują mi niespodzianki tu i ówdzie. No i nie umiem wtedy ocenić działania kosmetyku, bo nic nie działa dobrze.
Mam to samo, oj ja głupia. Chociaż szczerze myślałam że będzie jeszcze gorzej.
A podczas okresu nie dość że brzuch boli to jeszcze twarz dobija.

Tak wogóle to kochane jesteście, potraficie pocieszyć człowieka
Aciaz1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 15:08   #2837
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A poza tym to ja też mam kiepski dzień, strasznie leje, a ja jestem chodzącą stacją meteo i od razu mam chandrę i ból głowy
Cytat:
Napisane przez Aciaz1000 Pokaż wiadomość
to widzę że jest nas więcej
To u mnie jeszcze do tego dochodzi dźwięk wiertarki zza ściany, sąsiad ma remont


Zastanawiam się, czy sobie jednak nie machnąć peelingu salicylem na nos i tak z 2 cm policzków od nosa, tam gdzie mam najwięcej otwartych zaskórników. Jednocześnie te miejsca nie są aż tak skłonne do podrażnień. Miałam zostać przy 2% i więcej na całą twarz nie położę, ale eksperyment kusi
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 15:15   #2838
Aciaz1000
Raczkowanie
 
Avatar Aciaz1000
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 289
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To u mnie jeszcze do tego dochodzi dźwięk wiertarki zza ściany, sąsiad ma remont


Zastanawiam się, czy sobie jednak nie machnąć peelingu salicylem na nos i tak z 2 cm policzków od nosa, tam gdzie mam najwięcej otwartych zaskórników. Jednocześnie te miejsca nie są aż tak skłonne do podrażnień. Miałam zostać przy 2% i więcej na całą twarz nie położę, ale eksperyment kusi
Ojj współczuję, to dopiero musi Cię głowa boleć.

A z peelingiem, hmm może lepiej maseczka aspirynowa? Chociaż nigdy jeszcze nie stosowałam - ale jak się buzia wygoi to machnę :d
Aciaz1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 15:24   #2839
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To u mnie jeszcze do tego dochodzi dźwięk wiertarki zza ściany, sąsiad ma remont


Zastanawiam się, czy sobie jednak nie machnąć peelingu salicylem na nos i tak z 2 cm policzków od nosa, tam gdzie mam najwięcej otwartych zaskórników. Jednocześnie te miejsca nie są aż tak skłonne do podrażnień. Miałam zostać przy 2% i więcej na całą twarz nie położę, ale eksperyment kusi
Najlepsze, że też robię remont, tyle że na zewnątrz, ale ekipa dziś się nie zjawiła, bo leje

Uważaj na kąciki nosa.

Cytat:
Napisane przez Aciaz1000 Pokaż wiadomość
Ojj współczuję, to dopiero musi Cię głowa boleć.

A z peelingiem, hmm może lepiej maseczka aspirynowa? Chociaż nigdy jeszcze nie stosowałam - ale jak się buzia wygoi to machnę :d
Ja mam złe doświadczenia po aspirynowej, ale być może to po prostu nie dla mnie.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-22, 15:39   #2840
Aciaz1000
Raczkowanie
 
Avatar Aciaz1000
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 289
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Możecie polecić jakiś lekki krem nawilżający żeby nie obciążyć jeszcze bardziej mojej skóry?

Aktualnie stosuję cetaphil, lanoliny się boję że zapcham. I cetaphil chyba też trochę zapycha
Aciaz1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 16:21   #2841
sylwia7112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Witam !
zamierzam zrobić sobie tonik glukonolaktonowy 10% i dziś przyszło mi zamówienie ze sklepu beutyever w którym zamówiłam ten kwasu i hydrolat
I tu moje pytanie jesli chce zrobić tonik o pojemnosci 50ml aby akurat wystarczył mi na miesiąc to ile gram tego kwasu muszę użyć jeśli chce aby był jak wyżej napisałam o 10% stężeniu ??
Bardzo proszę o odp i z góry dziękuję
sylwia7112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 16:46   #2842
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Aciaz1000, ściskam , są czasami takie dni, że wszystko wkurza i nic się nie udaje, na ogół na drugi dzień jest już lepiej Problem wyciskania z nerwów (lub nawet z nudów ) też znam, ale staram się pilnować.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wyciskanie przed albo po pilingu to kiepski pomysł jest, sama się o tym przekonałam, bo też tak zrobiłam. W miejscu wyciśniętych zaskórników kwas jakby wżarł się mocniej i zrobiły się plamki, które później najdłużej się goiły. Pewnych rzeczy człowiek się na błędach musi nauczyć

Do soboty jeszcze trochę czasu jest, na pewno się poprawi

A facjata przed okresem to już w ogóle potrafi zdołować. U mnie zawsze o wiele mocniej się przetłuszcza, zazwyczaj też wyskakują mi niespodzianki tu i ówdzie. No i nie umiem wtedy ocenić działania kosmetyku, bo nic nie działa dobrze.
Dokładnie, ciężko wtedy cokolwiek ocenić, też to znam A najgorsze jest to, że mam tak wrażliwą buzię, że nieważne czy wycisnę czy nie - na pewno pojawi się blizna i przebarwienie. I w ten oto sposób moja twarz wygląda jakbym wpadła pod dziurkacz Wszystkie moje wypryski są takie głębokie.

Cytat:
Napisane przez sylwia7112 Pokaż wiadomość
Witam !
zamierzam zrobić sobie tonik glukonolaktonowy 10% i dziś przyszło mi zamówienie ze sklepu beutyever w którym zamówiłam ten kwasu i hydrolat
I tu moje pytanie jesli chce zrobić tonik o pojemnosci 50ml aby akurat wystarczył mi na miesiąc to ile gram tego kwasu muszę użyć jeśli chce aby był jak wyżej napisałam o 10% stężeniu ??
Bardzo proszę o odp i z góry dziękuję
Jak odmierzysz w łyżeczkach miarowych/strzykawkach to wyjdzie Ci w mililitrach i nie będziesz musiała bawić się w przeliczanie na gramy lub używać wagi jubilerskiej.


Jestem po drugim peelingu mlekowym (robiłam w poniedziałek), tym razem jest zupełnie inaczej Trzymałam krócej, tylko w jednym miejscu widziałam, że chyba gorzej zareagowało (mały obszar przy linii żuchwy na lewym policzku), ale ogólnie ok. Obudziłam się wczoraj i totalne przerażenie - twarz czerwona po prostu jak burak, jakbym miała jakąś poważną chorobę skórną Widać było nawet takie "falbanki/języczki" od pędzla, widać gdzie zaczynałam kłaść kwas Do tego skóra sucha, podkład wyglądał na mojej twarzy fatalnie, na szczęście trochę ukrył buraka. Spanikowałam, że czeka mnie powtórka z rozrywki, ale dzisiaj się obudziłam i już super, niektóre miejsca trochę zaczerwienione, ale nic się nie dzieje - żadnych krostek i innych dziwactw jak ostatnio No i czuję skorupę w niektórych miejscach, więc będzie łuszczenie, cieszę się

Na następny raz muszę pamiętać, żeby robić peeling w taki dzień, żeby nazajutrz nie musieć się nikomu pokazywać, bo jak się okazało moja skóra reaguje potężnym zaczerwienieniem na drugi dzień (czego nigdy nie uświadczyłam przy migdale/glikolu)

Edytowane przez 5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Czas edycji: 2014-10-22 o 16:47
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 17:04   #2843
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;48630084]Aciaz1000, ściskam , są czasami takie dni, że wszystko wkurza i nic się nie udaje, na ogół na drugi dzień jest już lepiej Problem wyciskania z nerwów (lub nawet z nudów ) też znam, ale staram się pilnować.



Dokładnie, ciężko wtedy cokolwiek ocenić, też to znam A najgorsze jest to, że mam tak wrażliwą buzię, że nieważne czy wycisnę czy nie - na pewno pojawi się blizna i przebarwienie. I w ten oto sposób moja twarz wygląda jakbym wpadła pod dziurkacz Wszystkie moje wypryski są takie głębokie.



Jak odmierzysz w łyżeczkach miarowych/strzykawkach to wyjdzie Ci w mililitrach i nie będziesz musiała bawić się w przeliczanie na gramy lub używać wagi jubilerskiej.


Jestem po drugim peelingu mlekowym (robiłam w poniedziałek), tym razem jest zupełnie inaczej Trzymałam krócej, tylko w jednym miejscu widziałam, że chyba gorzej zareagowało (mały obszar przy linii żuchwy na lewym policzku), ale ogólnie ok. Obudziłam się wczoraj i totalne przerażenie - twarz czerwona po prostu jak burak, jakbym miała jakąś poważną chorobę skórną Widać było nawet takie "falbanki/języczki" od pędzla, widać gdzie zaczynałam kłaść kwas Do tego skóra sucha, podkład wyglądał na mojej twarzy fatalnie, na szczęście trochę ukrył buraka. Spanikowałam, że czeka mnie powtórka z rozrywki, ale dzisiaj się obudziłam i już super, niektóre miejsca trochę zaczerwienione, ale nic się nie dzieje - żadnych krostek i innych dziwactw jak ostatnio No i czuję skorupę w niektórych miejscach, więc będzie łuszczenie, cieszę się

Na następny raz muszę pamiętać, żeby robić peeling w taki dzień, żeby nazajutrz nie musieć się nikomu pokazywać, bo jak się okazało moja skóra reaguje potężnym zaczerwienieniem na drugi dzień (czego nigdy nie uświadczyłam przy migdale/glikolu)[/QUOTE]

tez mam takie zaczerwienienie po mlekowym
to silny kwas. Peeling robiłam w sobotę i jeszcze mam taką twarz chropowatą... cały czas nawilżanie
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 17:11   #2844
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
tez mam takie zaczerwienienie po mlekowym
to silny kwas. Peeling robiłam w sobotę i jeszcze mam taką twarz chropowatą... cały czas nawilżanie
Dokładnie, takie uczucie chropowatej twarzy Super, że o tym wspomniałaś, teraz tym bardziej mam przekonanie, że wszystko przebiega normalnie Masz rację, to silny kwas i strasznie zdradliwy - podczas trzymania na twarzy wcale nie piecze, ewentualnie kilka sekund po aplikacji, a potem cisza... No i się można wpakować w maliny jak ja ostatnio Odniosłam wrażenie, że mi trochę wybielił twarz, bo jak porównywałam szyję z twarzą to widziałam różnicę, jakaś taka mocno blada byłam, jak nigdy.
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 17:14   #2845
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;48630430]Dokładnie, takie uczucie chropowatej twarzy Super, że o tym wspomniałaś, teraz tym bardziej mam przekonanie, że wszystko przebiega normalnie Masz rację, to silny kwas i strasznie zdradliwy - podczas trzymania na twarzy wcale nie piecze, ewentualnie kilka sekund po aplikacji, a potem cisza... No i się można wpakować w maliny jak ja ostatnio Odniosłam wrażenie, że mi trochę wybielił twarz, bo jak porównywałam szyję z twarzą to widziałam różnicę, jakaś taka mocno blada byłam, jak nigdy.[/QUOTE]

mnie szczypie tez tylko na początku, potem nic
kładłam na 3 minuty 20% i dwa dni miałam czerwona twarz jak po mocnym opalaniu
wybiela nieźle też widzę, przebarwienia mi schodzą po nim, bardzo lubie mlekowy
jakie stężenie miałaś ?
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 17:15   #2846
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Aciaz1000 Pokaż wiadomość
A z peelingiem, hmm może lepiej maseczka aspirynowa? Chociaż nigdy jeszcze nie stosowałam - ale jak się buzia wygoi to machnę :d
Tylko że to bez sensu kupić kwas salicylowy, a robić maseczkę z aspiryny. Lubię wiedzieć, jakie stężenie sobie kładę na skórę. Chyba sobie zafunduję 10% na nos

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
tez mam takie zaczerwienienie po mlekowym
to silny kwas. Peeling robiłam w sobotę i jeszcze mam taką twarz chropowatą... cały czas nawilżanie
Oj tak, ja z mlekowym bym się nie odważyła na 40% jak z migdałem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 17:18   #2847
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tylko że to bez sensu kupić kwas salicylowy, a robić maseczkę z aspiryny. Lubię wiedzieć, jakie stężenie sobie kładę na skórę. Chyba sobie zafunduję 10% na nos



Oj tak, ja z mlekowym bym się nie odważyła na 40% jak z migdałem.
salicylowego nie miałam nigdy. Jak ci się sprawdza?
tylko maseczka aspirynowa, bardzo ja lubię cera potem taka jaśniutka

40%migdała kładę na 15 minut i nigdy nie miałam tak czerwonej twarzy jak po 3 minutach mlekowca 20%
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 17:18   #2848
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
mnie szczypie tez tylko na początku, potem nic
kładłam na 3 minuty 20% i dwa dni miałam czerwona twarz jak po mocnym opalaniu
wybiela nieźle też widzę, przebarwienia mi schodzą po nim, bardzo lubie mlekowy
jakie stężenie miałaś ?
Też 20%

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tylko że to bez sensu kupić kwas salicylowy, a robić maseczkę z aspiryny. Lubię wiedzieć, jakie stężenie sobie kładę na skórę. Chyba sobie zafunduję 10% na nos

Oj tak, ja z mlekowym bym się nie odważyła na 40% jak z migdałem.
Dokładnie, te kwasy są nie do porównania - 40% migdała to u mnie cisza i spokój, mogłabym trzymać i trzymać...
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 17:19   #2849
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;48630540]Też 20%



Dokładnie, te kwasy są nie do porównania - 40% migdała to u mnie cisza i spokój, mogłabym trzymać i trzymać...[/QUOTE]

no to jedziemy tym samym stężeniem
mi zawsze buźka dochodzi do siebie tydzień
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 17:30   #2850
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
salicylowego nie miałam nigdy. Jak ci się sprawdza?
tylko maseczka aspirynowa, bardzo ja lubię cera potem taka jaśniutka
Dopiero zaczynam z tonikiem 2%. Zdecydowałam że chcę coś łagodnego i długofalowego, bo to nie najlepszy dla mnie czas na większe obdzieranie. Na razie powiem tylko, że śmierdzi - przez emulgator polysorbate-80.
Ale mimo wszystko korci mnie właśnie większe stężenie na sam nos i zaraz je sobie umieszam ze spirytkiem
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:58.