podkład? puder w kamieniu? pomocyyy! :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-02, 09:22   #1
agulcia12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 7
Unhappy

podkład? puder w kamieniu? pomocyyy! :(


witam!
mam 16 lat i mam problem z cerą. chodzę do dermatologa , stan skóry się poprawił, ale zawsze coś mi wychodzi. zwłaszcza, jak nałożę puder etc.
myślę, że to nieodpowiedni dobór kosmetyków, a teraz gdy idę do nowej szkoły zalezy mi, żeby zatuszować te okropne blizny po trądziku. ;/
może któraś z Was też miała taki problem i znalazła odpowiedni kosmetyk?
z góry dziękuje za odpowiedzi.
agulcia12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 18:41   #2
Asia1234522
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 32
Dot.: podkład? puder w kamieniu? pomocyyy! :(

miałam i ciągle mam ten sam problem. Myślę, że lepiej nie kłaść nic na twarz poza tym co zalecił Ci dermatolog, możesz tym pogorszyć stan swojej skóry.
Radziłabym Ci poradzić się Dermatologa co z tymi bliznami zrobić, lepiej sama nic nie majstruj
Asia1234522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 16:46   #3
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: podkład? puder w kamieniu? pomocyyy! :(

Ja stosowałam excipial ciemny (bardzo dobrze maskuje wszelkie niedoskonałości), ale z tego co wiem, to wizażanki polecały także dermacol. A co do usuwania blizn, to zazwyczaj każdy dermatolog poleca mikrodermabrazję, peelingi lub laser.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.

Edytowane przez DarkChocolate666
Czas edycji: 2011-07-04 o 16:48
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 09:57   #4
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: podkład? puder w kamieniu? pomocyyy! :(

Spróbuj stosować krem Soraya Care&Control redukujący blizny i przebarwienia, antybakteryjny. U mnie działa Jeśli już chcesz stosować jakiś puder,podkład itp. aby ukryć przebarwienia polecam Ci krem tonujący Ziaja do cery trądzikowej.
Jest bardzo dobrym produktem. Nie zapycha, wyrównuje koloryt. Na blizny zastosuj antybakteryjny korektor abyś nie miała nowych pryszczy po zwykłym. Spokojni możesz użyć z My Sporty i puder transparentny do tego. U mnie to pomaga i nie widać żadnych blizn
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 11:11   #5
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: podkład? puder w kamieniu? pomocyyy! :(

Cytat:
Napisane przez asiuulkaa Pokaż wiadomość
Spróbuj stosować krem Soraya Care&Control redukujący blizny i przebarwienia, antybakteryjny. U mnie działa Jeśli już chcesz stosować jakiś puder,podkład itp. aby ukryć przebarwienia polecam Ci krem tonujący Ziaja do cery trądzikowej.
Jest bardzo dobrym produktem. Nie zapycha, wyrównuje koloryt. Na blizny zastosuj antybakteryjny korektor abyś nie miała nowych pryszczy po zwykłym. Spokojni możesz użyć z My Sporty i puder transparentny do tego. U mnie to pomaga i nie widać żadnych blizn
A co to za marka My Sporty? Jeżeli chodzi o Miss Sporty, to niestety strasznie zapycha (miałam kiedyś Miss Sporty so matte perfect stay) i tak sobie maskuje. Z typowych pudrów to najlepiej wg mnie maskował puder prasowany z eveline taki srebrno-czerwony, ale niestety już go chyba nie produkują.
W ogóle jeżeli ktoś ma problematyczną cerę, to nie wskazane jest używanie żadnych pudrów (wszystkie zapychają i choć maskują blizny, to przyczyniają się do powstawania nowych problemów, bo skóra nie oddycha) - najlepszym wyjściem jest wybranie się do dermatologa i on coś poradzi na te blizny
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 21:25   #6
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: podkład? puder w kamieniu? pomocyyy! :(

Fakt, pomyliłam się, chyba byłam jakaś rozkojarzona ;D Korektor tej marki nie zapycha w ogóle i pozwala ukryć blizny.
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:57.