Certyfikaty językowe . - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-14, 10:14   #1
anowi91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 147

Certyfikaty językowe .


Cześć Nie wiedziałam za bardzo, w jakim dziale to napisać.... Zdecydowałam, że tutaj jest najodpowiedniejsza podkategoria na forum.
Mam pytanie dotyczące certyfikatów językowych. Co one dają? Chciałabym wiedzieć, czy jakiś certyfikat daje uprawnienia do nauczania języka obcego w przedszkolu lub w klasach 1-3 w szkole? Może któraś z wizażystek posiada taką wiedzę? Studiuję pedagogikę - zintegrowana edukację wczesnoszkolną i wychowanie przedszkolne i chciałabym: 1. podnieść swoje kwalifikacje zawodowe (przyszłościowe myślenie) 2. jestem dobra z języka angielskiego i chętnie nauczałabym języka obcego dzieciaczki np. w przedszkolu

Edytowane przez anowi91
Czas edycji: 2010-10-14 o 10:17
anowi91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 12:34   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Certyfikaty językowe .

Cytat:
Napisane przez anowi91 Pokaż wiadomość
Cześć Nie wiedziałam za bardzo, w jakim dziale to napisać.... Zdecydowałam, że tutaj jest najodpowiedniejsza podkategoria na forum.
Mam pytanie dotyczące certyfikatów językowych. Co one dają? Chciałabym wiedzieć, czy jakiś certyfikat daje uprawnienia do nauczania języka obcego w przedszkolu lub w klasach 1-3 w szkole? Może któraś z wizażystek posiada taką wiedzę? Studiuję pedagogikę - zintegrowana edukację wczesnoszkolną i wychowanie przedszkolne i chciałabym: 1. podnieść swoje kwalifikacje zawodowe (przyszłościowe myślenie) 2. jestem dobra z języka angielskiego i chętnie nauczałabym języka obcego dzieciaczki np. w przedszkolu
musisz miec jeszcze przygotowanie pedagigiczne.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 17:47   #3
anowi91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 147
Dot.: Certyfikaty językowe .

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;22661811]musisz miec jeszcze przygotowanie pedagigiczne.[/QUOTE]

W sensie, że musiałabym mieć jednak przynajmniej licencjat z filologii angielskiej czy obojętnie jakie przygotowanie pedagogiczne [bo ja przecież pedagogikę studiuję...]? Czy masz na myśli kwalifikacyjne pedagogiczne studia podyplomowe (najpierw jakiś certyfikat a potem studia podyplomowe)?
anowi91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 17:57   #4
mabi84
Zakorzenienie
 
Avatar mabi84
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 262
GG do mabi84
Dot.: Certyfikaty językowe .

Cytat:
Napisane przez anowi91 Pokaż wiadomość
Cześć Nie wiedziałam za bardzo, w jakim dziale to napisać.... Zdecydowałam, że tutaj jest najodpowiedniejsza podkategoria na forum.
Mam pytanie dotyczące certyfikatów językowych. Co one dają? Chciałabym wiedzieć, czy jakiś certyfikat daje uprawnienia do nauczania języka obcego w przedszkolu lub w klasach 1-3 w szkole? Może któraś z wizażystek posiada taką wiedzę? Studiuję pedagogikę - zintegrowana edukację wczesnoszkolną i wychowanie przedszkolne i chciałabym: 1. podnieść swoje kwalifikacje zawodowe (przyszłościowe myślenie) 2. jestem dobra z języka angielskiego i chętnie nauczałabym języka obcego dzieciaczki np. w przedszkolu
podpisuję się pod tym pytaniem
ja mam skończone pedagogiczne studia mgr i podyplomowe więc mam nadzieję że certyfikat językowy by mi wystarczył do pracy z dziećmi w wieku 3-10 lat?
(pedagogika resocjalizacyjna + edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna)
__________________
żonka i mama

Edytowane przez mabi84
Czas edycji: 2010-10-14 o 17:59
mabi84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 18:10   #5
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Certyfikaty językowe .

nie wiem jak jest z przedszkolakami, ale żeby uczyć w szkole państwowej trzeba mieć zdany minimum CAE + oczywiście posiadać uprawnienia pedagogiczne.

Oficjalnie wygląda to tak:

"Zeby uczyc jezyka w szkole panstwowej trzeba:

a) skonczyc studia mgr/lic na anglistyce na specjalizacji nauczycielskiej

LUB

b) skonczyc studia mgr/lic na anglistyce na innej specjalizacji i zrobic kurs METODYCZNO-PEDAGOGICZNY akredytowany przez MEN. Szukac mozesz takiego kursu np. w Centrum Doskonalenia Nauczycieli

LUB

c) skonczyc dowolne studia mgr/lic, zdac CAE/CPE i zrobic kurs METODYCZNO-PEDAGOGICZNY akredytowany przez ME"
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 18:28   #6
anowi91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 147
Dot.: Certyfikaty językowe .

Cytat:
Napisane przez vilandre Pokaż wiadomość
nie wiem jak jest z przedszkolakami, ale żeby uczyć w szkole państwowej trzeba mieć zdany minimum CAE + oczywiście posiadać uprawnienia pedagogiczne.

Oficjalnie wygląda to tak:

"Zeby uczyc jezyka w szkole panstwowej trzeba:

a) skonczyc studia mgr/lic na anglistyce na specjalizacji nauczycielskiej

LUB

b) skonczyc studia mgr/lic na anglistyce na innej specjalizacji i zrobic kurs METODYCZNO-PEDAGOGICZNY akredytowany przez MEN. Szukac mozesz takiego kursu np. w Centrum Doskonalenia Nauczycieli

LUB

c) skonczyc dowolne studia mgr/lic, zdac CAE/CPE i zrobic kurs METODYCZNO-PEDAGOGICZNY akredytowany przez ME"
Dzięki !!!!
anowi91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 15:30   #7
anowi91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 147
Dot.: Certyfikaty językowe .

Ejj, znalazłam coś takiego:
http://www.wsb.edu.pl/uczelnia.php?podyplomowe/Metodyka
To ma być coś takiego? To studia podyplomowe.
Jest tam też napisane:
"Adresatami studiów są osoby legitymujące się dyplomem ukończenia pedagogicznych studiów wyższych oraz dokumentem poświadczającym znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej podstawowym – zgodnie z Załącznikiem do Rozporządzenia MEN z dnia 12 marca 2009r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli.
Po ukończeniu studiów słuchacz uzyskuje pełne kwalifikacje do nauczania języka angielskiego w przedszkolach i klasach I-III szkół podstawowych, jeżeli równocześnie legitymuje się dyplomem wyższej uczelni lub zakładu kształcenia nauczycieli na kierunku nadającym kwalifikacje do pracy w przedszkolach i klasach I-III szkół podstawowych oraz świadectwem znajomości języka angielskiego na poziomie co najmniej podstawowym."

Według tej informacji, wymagane jest jakieś poświadczenie znajomości języka na minimum poziomie podstawowym. Czy to w takim razie trzeba aż certyfikat CAE? A np. nei wystarczyłby FCE? Z jednej strony jest napisane, że minimum podstawowa znajomość na stronie tych studiów podyplomowych, a z drugiej na stronach o certyfikatach jest napisane, że "Certyfikat FCE jest dokumentem honorowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej przy ocenianiu kwalifikacji językowych przewodników turystycznych i pilotów wycieczek" oraz "CAE jest uznawany przez MEN jako udokumentowanie kwalifikacji językowych przewodników turystycznych i pilotów wycieczek, jak również kwalifikacji językowych przekwalifikujących się nauczycieli." Nie rozumiem więc... Przecież CAE to poziom C1 czyli zaawansowany, a nie podstawowy No, ale cóż, podejmę się jak trzeba C1, w sumie jak patrzyłam na ten egzamin CAE to nie jest tak strasznie...

Certyfikaty.
KET – ogólny na poziomie A2
PET – ogólny na poziomie B1
FCE – ogólny na poziomie B2
CAE – ogólny na poziomie C1
CPE – ogólny na poziomie C2
BEC – biznesowy na poziomach B1, B2, C1
ILEC – prawniczy na poziomie B2/C1

***
Kwalifikacje zawodowe nauczycieli
http://www.radosnaszkola.men.gov.pl/...tek&Itemid=191

"Bardzo interesuje mnie informacja o wymaganych kwalifikacjach do nauczania języka obcego w klasie I-III?

Kwalifikacje wymagane od nauczycieli języków obcych określa § 11 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 10 września 2002r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (Dz. U. Nr 155, poz. 1288). Zgodnie z wymogami tegoż rozporządzenia, kwalifikacje do nauczania języków obcych w przedszkolu i klasach I-III SP posiada osoba, która legitymuje się:
1) dyplomem ukończenia studiów wyższych magisterskich na kierunku filologia w specjalności danego języka obcego lub lingwistyki stosowanej w zakresie danego języka obcego i przygotowaniem pedagogicznym,
2) dyplomem ukończenia studiów wyższych zawodowych na kierunku filologia w zakresie danego języka obcego lub w specjalności danego języka obcego lub lingwistyki stosowanej w zakresie danego języka obcego i przygotowaniem pedagogicznym,
3) dyplomem ukończenia nauczycielskiego kolegium języków obcych,
4) dyplomem ukończenia studiów wyższych magisterskich lub zawodowych uzyskanym w kraju, w którym językiem urzędowym jest dany język obcy nauczany w szkole, i posiada przygotowanie pedagogiczne,
5) odpowiednim (wymaganym w danym typie szkoły) poziomem wykształcenia, świadectwem egzaminu w zakresie co najmniej zaawansowanej znajomości języka obcego uznawanym przez Ministra Edukacji Narodowej, o którym mowa w załączniku do rozporządzenia, oraz przygotowaniem pedagogiczno-metodycznym w zakresie nauczania języka obcego.

Kwalifikacje do nauczania języków obcych w przedszkolach i klasach I-III szkół podstawowych posiada również osoba, która legitymuje się:
1) dyplomem ukończenia studiów wyższych na kierunku pedagogika w zakresie nadającym kwalifikacje do pracy w przedszkolach lub klasach I-III szkół podstawowych lub w specjalności nadającej kwalifikacje do pracy w przedszkolach lub klasach I-III szkół podstawowych,
2) dyplomem ukończenia zakładu kształcenia nauczycieli w specjalności nadającej kwalifikacje do pracy w przedszkolach lub klasach I-III,
a ponadto: świadectwem znajomości danego języka obcego w zakresie co najmniej podstawowym, o którym mowa w załączniku do rozporządzenia, oraz świadectwem ukończenia studiów podyplomowych lub kursu kwalifikacyjnego w zakresie wczesnego nauczania danego języka obcego.

Możliwość uzyskania kwalifikacji do nauczania języków obcych, o której mowa powyżej, została wprowadzona przepisami rozporządzenia z 2002 r. Stanowi ona dodatkową ścieżkę uzyskiwania kwalifikacji do nauczania języka obcego w przedszkolach i klasach I-III SP. Możliwość ta dotyczy wyłącznie nauczycieli wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego. Tym samym osobami uprawnionymi do nauczania języka obcego w przedszkolu i klasach I-III - oprócz filologów i absolwentów nauczycielskich kolegiów języków obcych - są również osoby mające kwalifikacje w zakresie nauczania początkowego lub wychowania przedszkolnego, pod warunkiem że posiadają wymagane świadectwo znajomości języka obcego i ukończyły studia podyplomowe lub kurs kwalifikacyjny z zakresu wczesnego nauczania języka obcego."

Edytowane przez anowi91
Czas edycji: 2010-10-15 o 15:40
anowi91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:11.