Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-24, 10:16   #2641
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

\\gi
Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Korah, wierze, tym bardziej ze nic nie wyskoczylo po kremie, natomiast jest to dosc dokuczliwe poniewaz piecze strasznie.
moze to wina Atre, nie mam pojecia

aha i dziekuje za analize

No tak, przy atredermie cera jest uwrazliwiona, więc może to byc powodem pieczenia, wydaje mi się jednak, że ten krem Ziaji jest idealny przy kuracjach retinoidami. Regeneruje skórę.

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
Pharmaceris A, Puri-Sensilium, Delikatna pianka myjąca do twarzy

Skład: Aqua, Betaine, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Methyl Gluceth-20, Disodium Ricinoleamido MEA-Sulfosuccinate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Panthenol, Hydroxyethylcellulose, Allantoin, Quaternium-15

prosze o ocenę

Godny wypróbowania.

---------- Dopisano o 10:34 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Cytat:
Napisane przez madzia8811 Pokaż wiadomość
hej byłabym wdzięczna jeżeli pomogłybyście mi w rozszyfrowaniu dwóch składów. ogólnie staram się wybierać produkty bez silikonów i chciałabym wiedzieć czy w tych składach jakieś występują:

Lorys Masło Shea
Skład: AQUA, CETEARYL ALCOHOL, CETRIMONIUM CHLORIDE, PARAFINUM LIQIDUM (MINERAL OIL), PARFUM (FRAGANCE), POLYQUATERNIUM-7, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER), CI 19140 (YELLOW 5), DISODIUM EDTA, METHYLISOTIAZOLINONE, METHYLCHLOROISOTIAZOLINON E, CITRICACID, CI 17200 (RED33). PARFUM, HEXYL CINNAMAL, BENZYL SALICYLATE, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, LINALOOL

LAKIER DO WŁOSÓW GLORIA
ALCOHOL DENAT, PVP/VA COPOLYMER, AQUA, PANTHENOL, PARFUM, ISOPROPYL MYRISTATE, CITRONELLOL, , HEXYL CINNAMAL, LIMONENE, BENZYL SALICYLATE, CITRAL.

Dziekuje z góry

To maslo shea sprawdź, czy dobrze przepisalaś sklad, nie ma w nim silikonów, ale na KWC jest podany sklad tego masla i zawiera silikon, więc nie wiem, ktory sklad jest prawdziwy, ten, który podalaś, czy ten na KWC.

Lakier może bardzo wysuszyć wlosy. Na pierwszym miejscu alkohol, gdzieś dalej pantenol, ja odradzam.

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------

[1=794f4f7fd0b0868ccd574eb 97c8ebd94d2e43545_60bea4f 1edd75;25897329]hej, pomógłby mi ktos w rozszyfrowaniu skladu tego szamponu? Jestt o szampon ze skrzypem polnym firmy barwa
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...iu-wlosow.html

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Lauramidopropyl Betaine, Cocamide DEA, PEG-75 Lanolin, Sodium Chloride, Cocamidopropylamine Oxide, Hydrolyzed Keratin, Propylene Glycol, Equisetum Arvense Leaf Extract, Citric Acid, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Benzyl Salicylate, CI 19140, CI 42080, CI 15985.

szukam naturalnego szamponu i sie zastanawiam czy go kupowac.[/QUOTE]


Zdecydowanie odradzam. Zawiera bardzo silnie drazniace detergenty i konserwanty. Nie dla wrazliwców i nie dla delikatnych wlosów.

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Cytat:
Napisane przez mikasa5 Pokaż wiadomość
Poszukuję nawilżającego kremu na noc, mam cerę mieszaną. Dotychczas używałam kremu nagietkowego Babydream (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ja.html&next=1), w którym chyba coś mnie zapycha Bardzo proszę o analizę 3 kremów z firmy Ziaja, głównie pod względem zapychania, ale również nawilżania :

Ziaja Med, Kuracja Lipidowa, Fizjoderm, Krem naprawczy na dzień / na noc
( https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...oc.html&next=1 )
Nie znalazłam niestety dokładnego składu:
TRÓJGLICERYDY, SKWALAN, PROWITAMINA B5 (D-PANTHENOL) , OLEJ MAKADAMIA, OLEJ CANOLA , OLEJ BAWEŁNIANY , NATURALNY EMULGATOR, MASŁO SHEA , KWAS HIALURONOWY , KONCENTRAT LIPIDOWY CERAMID 1,3,6II – FITOSFINGOZYNA - CHOLESTEROL, GLICERYDY KOKOSOWE , BETA-1,3/1,6-GLUCAM, ALANTOINA, WITAMINA E

Przerażają mnie te oleje...

Ziaja Med, Kuracja Łagodząca Zmiany Trądzikowe, Krem redukujący podrażnienia
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ia.html&next=1

Skład: Aqua (Water), Octocrylene, Octyldodecanol, Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Butyl Methoxydibenzonylmethane, Cetearyl Glucoside*, Cetearyl Alcohol*, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Hydrogenated Coco-Glycerides*, Elaeis Guineensis (Palm) Oli*, Glyceryl Stearate Citrate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Troxerutin, Allantoin, Saccharomyces/Zinc Ferment, Panthenol, Escin, Propylene Glycol, Sodium Polyacrylate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Propylparaben, Diazolidinyl Urea


Ziaja Med, Kuracja Nawilżająca, Lano-krem do twarzy na dzień/na noc
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...oc.html&next=1
Skład: Aqua (Water), Hexyl Laurate, Isononyl Isononanoate, Lanolin, Cyclopentasiloxane, , Glycerin, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil, Squalane, Sorbitan Sesquioleate, Dimethicone, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Magnesium Sulfate, Sodium Hyaluronate, Cera Alba (Beeswax), Hydrogenated Castor Oil, BHA, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Citric Acid

Polecam krem fizjoderm naprawczy. Pozostalych nie mogę polecić, szczerze mówiąć, ten Lano-krem jest calkiem niezly, przyzwoity, ale radze na niego uważać.

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

Cytat:
Napisane przez desporadka Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o pomoc
Potrzebuję dość silnego nawilżenia - moja tłusta, trądzikowa cera jest przesuszona kuracją anty trądzikową. Mam w domu dwa nowe kremy, prosiłabym o analizę składu pod względem nawilżania i zapychania (niestety dużo kosmetyków mnie zapycha)

Bioderma, Sebium, Hydra Moisturising Cream (Krem nawilżający do skóry tłustej i trądzikowej)
(Był już gdzieś analizowany, jednak chciałabym pod konkretnym względem - zapychania. I chciałabym usłyszeć zdanie Korah )
Skład: Aqua (Water/Eau), Glycerin, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil/Huile Minerale), Ethylhexyl Palmitate, Dipropylene Glycol, Xylitol, BisPEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Mannitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Glycyrrhetinic Acid, Allantoin, Ceramide 3, Tocopheryl Acetate, Isohexadecane, Caprylic/Capric Triglyceride, Polysorbate 80, Disodium EDTA, Cetrimonium Bromide, Methylparaben, Fragrance (Parfum)

Uriage, Hyseac, Restructuring Sothing Cream (Krem regenerujący)
Skład: Aqua ( Water), Uriage Thermal Spring Water, Octyldodecanol, Squalane, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii ( Butyrospermum Parkii ( Shea Butter) Fruit), Glycerin, Pentaerythrityl Distearate, Pentyle Glycol, Cetyl Alcohol, PTFE - Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Butylene Glycol, Dimethicone, Raspberry Seed Oil/ Palm Oil Aminopropanediol Esters, Brassica Campestris (Brassica Campestris (Rapeseeed) Sterols), Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Chlorphenesin, Parfum ( Fragrance), Isohexadecane, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, O-Cymen-5-Ol, Polysorbate 80, Sorbitan Oleate

Z góry dziękuję

Obydwa kremy mają średnie sklady, nie powalają. Mogą zapchać, ale może warto je wyprobować, nie są jakieś straszne. Ten drugi ma tylko ciut lepszy sklad, jednak może slabiej nawilżać.

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Cytat:
Napisane przez TeczaNaPatyku Pokaż wiadomość
Prosiłabym o analizę tych kosmetyków. Zależy mi na kosmetykach naturalnych/ekologicznych i takich z bezpiecznym składem. Chciałabym aby przeanalizowano je właśnie pod tym kątem. Jeżeli są do użytku (tak na 80-90%, a nie tylko na 50%) to prosiłabym jeszcze o podkreślenie tych złych składników.


Mydło (chciałabym używać tylko do ciała, nie zostawi osadu, nie wysuszy?), Alterra
Skład: Sodium Palmate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Parfum, Sine Adipe Lac, Sodium Chloride, Tetrasodium Editronate, Benzyl Alcohol, CI 77891.

I drugie mydło (lepsze, gorsze?), też Alterra
Skład:
Sodium Palmate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Parfum, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Persea Gratissima Fruit Oil, Sodium Chloride, Tetrasodium Etidronate, Cl 47005, Cl 74160, Cl 77891.

Mydło (głównie do twarzy), Barwa
Skład: Sodium Palmate, Sodium Palm Kernelate, Aqua, Petrolatum, Sulfur, Glycerin, Palm Acid, Palm Kernel Acid, Sodium Chloride, Tetrasodium EDTA, Etidronic Acid, BHT, Cl 11680

Odżywka do włosów, Alterra
Skład:
Aqua, Alcohol*, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Stearamidopropyl Dimethylamine, Myristyl Alcohol, Glycine Soja Oil*, Triticum Vulgare Oil, Sodium Lactate, Prunus Armeniaca Fruit Extract*, Sodium Hyaluronate, Citric Acid, Lactic Acid, Tartaric Acid, Vitis Vinifera Extract*, Helianthus Annuus Seed Oil, Lauroyl Sarcosine, Hydroxyethylcellulose, Gardenia Tahitensis Flower Extract, Cocos Nucifera Oil, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Parfum**, Linalool**, Geraniol**, Citral**, Limonene**.
* składniki pochodzące z upraw ekologicznych.
** naturalne olejki eteryczne.

Dziękuję za odpowiedź już teraz.
Mydelka alterry sa godne polecenia pomimo wątpliwych skladników ( patrz pogrubiona trzcionka), to pierwsze wydaje się być lagodniejsze. Jeśli chodzi o wysuszanie, to mogą wysuszac, jednak nie jakoś bardzo, raczej nie naruszą bariery ochronnej skóry, ale jednak skóra moze się domagac użycia balsamu.
Barwę raczej bym odradzila na rzecz wlaśnie Alterry.
Natomiast odżywka jest zdecydowanie godna wyprobowania.

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
Korah proszę o pomoc
żel do mycia twarzy z serii Aknicare firmy General topics
Skład: aqua, sodium myreth sulfate, disodium laureth sulfosuccinate, cocamidopropyl betaine, sodium lauroyl glutamate, cocamide dea, propylene glycol, sodium dilaureth-7 citrate, pyruvic acid, peg-120 methyl glucose dioleate, hydrolised wheat proteins, peg-40 hydrogenated castor oil, phenoxyethanol, imidazolidinyl urea, sodium chloride, disodium edta, triclosan, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, parfum

czy jest warty zakupu? pamiętam,że kiedyś miałam próbki i fajnie działał na skórę,bo ma 2 % kwasu glikolowego.
uff pierwszy skład którego nie muszę przepisywać


Oj nie, zdecydowanie odradzam. Na próbkach powinno się skończyć

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-24 o 10:20
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 10:38   #2642
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

.

Edytowane przez 794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Czas edycji: 2011-08-28 o 21:22
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 15:00   #2643
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Chciałabym prosić o analizę peelingu enzymatycznego Mincer. Używam go od jakiegoś czasu, czasem leciutko szczypie w niektórych częściach twarzy. Postanowiłam przerzucić się na enzymatyczne ze względu na wrażliwą i naczyniową cerę.

Mincer, AA Bacoclalmine, Delikatny peeling enzymatyczny do cery wrażliwej

Skład: Aqua, Glycerin, Isopropyl Myristate, Aqua (and) Glycerin (and) Propylene Glycol (and) Bacillus Ferment, Acrylates/Acrylamide Copolymer (and) Mineral Oil (and) Polysorbate-85, Urea, Caprylic/Capric Triglyceride, Isohexodecane, Dimethicone, Abyssinian Oil, Cetearyl Alkohol, Elaeis Guineensis (Palm) Oli, Bacopa Monniera Extract (and) Aqua (and) PEG-8 Hydroxyethylcellulose, Allantoin, Propylene Glycol (and) Diazolidinyl Urea (and) Methylparaben (and) Propylparaben, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone (and) Benzyl Alcohol, Parfum
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 15:06   #2644
desporadka
Zadomowienie
 
Avatar desporadka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Obydwa kremy mają średnie sklady, nie powalają. Mogą zapchać, ale może warto je wyprobować, nie są jakieś straszne. Ten drugi ma tylko ciut lepszy sklad, jednak może slabiej nawilżać.[COLOR=Silver]
Dziękuję pięknie
__________________
-> wymieniam kosmetyki
desporadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 15:21   #2645
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Chciałabym prosić o analizę peelingu enzymatycznego Mincer. Używam go od jakiegoś czasu, czasem leciutko szczypie w niektórych częściach twarzy. Postanowiłam przerzucić się na enzymatyczne ze względu na wrażliwą i naczyniową cerę.

Mincer, AA Bacoclalmine, Delikatny peeling enzymatyczny do cery wrażliwej

Skład: Aqua, Glycerin, Isopropyl Myristate, Aqua (and) Glycerin (and) Propylene Glycol (and) Bacillus Ferment, Acrylates/Acrylamide Copolymer (and) Mineral Oil (and) Polysorbate-85, Urea, Caprylic/Capric Triglyceride, Isohexodecane, Dimethicone, Abyssinian Oil, Cetearyl Alkohol, Elaeis Guineensis (Palm) Oli, Bacopa Monniera Extract (and) Aqua (and) PEG-8 Hydroxyethylcellulose, Allantoin, Propylene Glycol (and) Diazolidinyl Urea (and) Methylparaben (and) Propylparaben, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone (and) Benzyl Alcohol, Parfum


Nie nazwalabym go produktem dla wrazliwców. Jawna kpina. Odradzam!
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 16:43   #2646
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie nazwalabym go produktem dla wrazliwców. Jawna kpina. Odradzam!
Ciężko znaleźć dobry peeling dla wrażliwców
Dziękuję bardzo
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 16:51   #2647
madzia8811
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 5
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dziękuje bardzo za odpowiedz

hm jeżeli chodzi o to masło shea to własnie ja mam podany taki skład jaki napisałam, wiem, że na kwc jest skład z silikonem. Czy to mozliwe ze moze ta maska miec rózne składy?
madzia8811 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-24, 17:10   #2648
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

który z nich będzie najlepszy do cery mieszanej i kapryśnej, wrażliwej i z naczynkami ?

Ziaja, Calma HLC, Tonik z wapniem

Skład: Aqua (Water), Propylene Glycol, Bacopa Monniera Extract, PEG-8, Hydroxyethylcellulose, Panhtenol, Sodium Hyaluronate, Calcium Gluconate, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Parfum (Fragrance), Citric Acid

Nivea Visage, Tonik łagodzący do cery suchej i wrażliwej (nowa wersja)

Skład: Aqua, Glycerin, PEG-8, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Calendula officinalis, Prunus dulcis, Trisodium EDTA, Polyquaternium-10, Glycine Soja, Methylparaben, Polyaminopropyl Biguanide, Butylphenyl Methylpropional, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Cinnamyl Alcohol, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Linalool, Parfum

Garnier, Podstawa Pielęgnacji, Tonik dynamizujący do cery normalnej i mieszanej
Skład: Aqua, Water, Glycerin, Pyrus Malus/ Apple Fruit Water, Vitis Vinifera/Grape Fruit Extract, Panthenol, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Methylparaben, Polyaminopropyl Biguanide, Parfum / Fragrance, Beznyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool

Garnier, Podstawa Pielęgnacji, Tonik łagodzący z różą do cery suchej i wrażliwej
Skład: Aqua/water, Glycerin, Rosa Centifolia/ Rosa Centifolia flower water, Panthenol, PEG-60 Hydrogenated castro Oil, Methylparaben, Polyaminopropyl Biguanide, Parfum/ Fragrance, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Linalool
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 18:23   #2649
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah dziękuje
w takim razie jestem wierna Avence
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 18:48   #2650
Namietne_Usta
Zakorzenienie
 
Avatar Namietne_Usta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 7 390
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej, proszę o analizę:

Masło do ciała Różane z masłem Shea ( Body Butter Rose )

Skład: Certificate organic Butyrospermum Parkii ( masło karite ), Cera Alba, Parfum, Citronellol, Geraniol, Eugenol.
__________________
Zapraszam do wymiany:

Kosmetyki - klik

Szukam - klik

Pozdrawiam
Namietne_Usta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 19:09   #2651
milandia01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 43
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o przeanalizowanie poniższych kosmetyków.Posiadam skórę mieszaną z zaskórnikami.

JADWIGA MASECZKA KAOLINOWA REMINERALIZUJĄCA
Skład: kaolin, montmorillonite, zinc oxide

St Ives, Morelowy peeling przeciwtrądzikowy
Skład: Aqua, Juglans Regia (Walnut) Shell Powder, Glyceryl, Stearate SE, Propylene Glycol, Sodium Laureth Sulfate, Zea Mays (Corn) Kernel Meal, Cetearyl Alcohol, Cocamidopropyl Betaine, Cetyl Alcohol, Salicylic Acid, Triethanolamine, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Prunus Armeniaca (Apricot)Fruit Extract, Salix Alba (Willow)Bark Extract, Sambucus Nigra Flower Extract, Primula Veris Extract, Chamomilla Recutita ((Matriacaria) Flower Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Extract, Sorbitol, Acetylated Lanolin Alcohol, Polysorbate 60, Propylparaben, Ethylparaben, Mehylparaben, Sodium Chloride, Carbomer, Phenoxyethanol, Ceteareth-20, Cetyl Acetate, Limonene, Linalool, Parfum, Titanium Dioxide.

Poszukuję również niezapychjącego filtru do opalania na lato
Moje plecy w zeszłe lato na olwiki do opalania i balsamy zareaagowały duzymi krostami dlatego szukam czegoś niezapychającez filtrem od 5 do 20 spf zarówno do ciała jak i do twarzy. Może znacie jakieś niezapychające filtry?
Proszę o analizę filtrów z Biodermy

Photoderm Spray SPF15/UVA 10
SKŁADNIKI: WATER (AQUA), DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ALCOHOL DENAT., GLYCERIN, POLYSORBATE 60, SORBITAN STEARATE, DIMETHICONOL BEHENATE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAME-THYLBUTYLPHENOL, TOCOPHERYL ACETATE, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, STEARETH-20, DECYL GLUCOSIDE, XANTHAN GUM, DISODIUM EDTA, PROPYLENE GLYCOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CITRIC ACID, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, ETHYLPARABEN, FRAGRANCE (PARFUM)

Photoderm AKN SPF30/ UVA 26
SKŁADNIKI: WATER (AQUA), DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, BUTYL METHOXYDIBENZOYL-METHANE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, CYCLOMETHICONE, TRIDECYL SALICYLATE, GLYCOLIC ACID, DODECYL GALLATE, GINKGO BILOBA EXTRACT, TOCOPHERYL ACETATE, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, DECYL GLUCOSIDE, C20-22 ALCOHOLS, SODIUM HYDROXIDE, XANTHAN GUM, DISODIUM EDTA, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN

Photoderm AKN MAT SPF30/ UVA 13
SKŁADNIKI:
WATER (AQUA), DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, TRIDECYL SALICYLATE, TOCOPHERYL ACETATE, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, GLYCOLIC ACID, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, DODECYL GALLATE, DECYL GLUCOSIDE, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, C20-22 ALCOHOLS, XANTHAN GUM, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, SODIUM HYDROXIDE, DISODIUM EDTA, CHLORPHENESIN, PHENOXYETHANOL, FRAGRANCE (PARFUM)
Z góry bardzo dziękuję

milandia01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-24, 21:26   #2652
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Kupiłam dziś peeling enzymatyczny Lirene.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ny.html&next=1
Ma wiele pozytywnych recenzji.

Czy nada się dla suchej i wrażliwej cery?

Skład: Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Alcohol Denat., Papain, Ethylhexylglycerin, Propylene Glycol, Lecithin, Vaccinium Myrtillus Fruit/Leaf Extract, Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract, Polygonatum Multiflorum (Solomon's Seal) Rhizome/Root Extract, Cupressus Sempervirens (Cypress) Seed Extract, Arnica Montana (Arnica) Extract, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Hydroxyethylcellulose, Acer Saccharum (Sugar Maple) Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Extract, Phenoxyethanol, Parfum, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, CI 16035.

Korah, jak oceniasz?


Korah, polecałaś mi krem Ziaja Med seria "fizjoderm" krem na dzień/noc.

Kilka dni temu kupiłam, ale to co zrobił z moją twarzą to masakra skóra twarzy była bardzo czerwona i piekła niesamowicie, szok! Zawsze jak sięgam po kosmetyk z Ziaji to mam to samo (używałam toniku i mleczkaogórkowego, kremu nawilżającego Calma) Ten fizjoderm niby bez konserwantów, parabenów, testowany alergologicznie i dermatologicznie, bez propylene glycol a tak mnie strasznie podrażnil, jakby mi się twarz paliła jaki składnik może aż tak podrażnić? Czyżby Ziaja dawała coś uczulającego do kosmetyków nie pisząc o tym ?
__________________
Marcelinka
Laureńka

Edytowane przez dziolcha86
Czas edycji: 2011-03-25 o 09:54
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 21:36   #2653
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Co do ziaja fizjoderm naprawczy - on ma w składzie caprylic/capric trigliceryde, co może zapychać. Ja mam go w domu i się na niego czaję, ale bardzo się boję położyć na buzię ;( bo jest gdzieś 3 w składzie.
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 22:43   #2654
mucchina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę rozjaśniającego sprayu do włosów - John Frieda Go Blonder spray
(właśnie dodałam go na KWC)

Skład:
WATER, HYDROGEN PEROXIDE, POLYSORBATE 20, DISODIUM PHOSPHATE, PHOSPHORIC ACID, VP/VA COPOLYMER, FRAGRANCE, POLYQUATERNIUM-47, POLYQUATERNIUM-55, PROPYLENE GLYCOL, EXT. VIOLET 2, VITIS VINIFERA, (GRAPE) JUICE EXTRACT, ALCOHOL, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA), FLOWER EXTRACT, CITRUS MEDICA LIMONUM (LEMON) PEEL EXTRACT, GLYCERIN, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED EXTRACT, VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED EXTRACT TOCOPHEROL, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL

Głównie chodzi mi o to czy bardzo zniszczy włosy.
Który będzie gorszy dla włosów - ten czy spray Reflex Blond Joanny? Oto jego skład;
aqua, hydrogen peroxide, coceth-7, PPG-1-PEG-9 lauryl glycol ether, PEG-40 hydrogenated castor oil, cetrimonium chloride, juniperus communis, hydrolyzed keratin, parfum, phosphoric acid, [+/- sodium stannate, salicylic acid, acetanilid
mucchina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 23:11   #2655
e8568007f733d5544c729bc90367d4fe20d6da38_65540b4a0b460
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 166
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

bardzo proszę o analizę

Biotherm, SKIN ENERGETIC
non-stop anti-fatigue moisturizer, cream gel


aqua/ glycerin/ propanediol/ glyceryl stearate/ caprylic/capric triglyceride/ alcohol/ olea europaea oil/ dicaprylyl carbonate/ undecane/ pentylene glycol/ cetearyl alcohol/ sodium stearoyl lactylate/ silica/ tridecane/ tocopherol/ xanthan gum/ caprylyl glycol/ sodium phytate/ vitreoscilla ferment/ limonene/ geraniol/ neohesperidin dihydrochalcone/ punica granatum extract/ malus domestica fruit cell culture/ brassica oleracea italica sprout extract/ dextrin/ hydrolyzed soy protein/ solanum lycopersicum(tomato) fruit lipids/ vitis vinifera extract/ citral/ parfum/ (F.I.L. B43254/2).
e8568007f733d5544c729bc90367d4fe20d6da38_65540b4a0b460 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-25, 08:12   #2656
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...en.html&next=1
Proszę o analizę tego kremiku. Czy on faktycznie nie bedzie zapychal i bedzie dosc odpowiednio nawilzal ?
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-25, 09:57   #2657
niepoprawna10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 436
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę:
AURIGA, Mela Clear serum:
Skład: Aqua, Glycerin, Alcohol, Ethoxy Dilycol, Phytic Acid, Ascorbic Acid, Thea Sinensis extract, Vitis Venifera extract

Składniki aktywne: 10% lewoskrętna witamina C, 2% kwas fitowy, ROS Modulator System (kwercytyna i polifenole)

Czy to serum jest w stanie zmniejszyć widoczność przebarwień potrądzikowych ?
niepoprawna10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-25, 16:42   #2658
Justyna3011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 119
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo wasz proszę o pomoc
Rozpoczęłam przygodę z kwasami i fltrami
Poszukuję podkładu, który nie naruszy właściwości filtru

Posiadam https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...id.html&next=1 w którego składzie nie widzę talku ani miki, czy naprawdę tak jest?

(Na żadnym wątku nie było jeszcze analizy tego produktu)

Justyna3011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-25, 19:52   #2659
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość

Korah, polecałaś mi krem Ziaja Med seria "fizjoderm" krem na dzień/noc.

Kilka dni temu kupiłam, ale to co zrobił z moją twarzą to masakra skóra twarzy była bardzo czerwona i piekła niesamowicie, szok! Zawsze jak sięgam po kosmetyk z Ziaji to mam to samo (używałam toniku i mleczkaogórkowego, kremu nawilżającego Calma) Ten fizjoderm niby bez konserwantów, parabenów, testowany alergologicznie i dermatologicznie, bez propylene glycol a tak mnie strasznie podrażnil, jakby mi się twarz paliła jaki składnik może aż tak podrażnić? Czyżby Ziaja dawała coś uczulającego do kosmetyków nie pisząc o tym ?
tez tak mam po wszystkich ziajowych kosmetykach i nie tylko. stawiam na konserwant diazolidinyl urea (w opisie kremu jest cos o tym, ze nie ma parabenow, ale o innych konserwantach nie wspominaja). ja nie odczuwam pieczenia od razu, tylko dostaje wysypki a'la pokrzywka... okropnosc
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-25, 20:15   #2660
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
tez tak mam po wszystkich ziajowych kosmetykach i nie tylko. stawiam na konserwant diazolidinyl urea (w opisie kremu jest cos o tym, ze nie ma parabenow, ale o innych konserwantach nie wspominaja). ja nie odczuwam pieczenia od razu, tylko dostaje wysypki a'la pokrzywka... okropnosc
Współczuję, u mnie też była tragedia, żywcem twarz paliła :/
Właśnie spojrzałam na skład i jest ten "diazolidinyl urea" ciekawa jestem czy to ten składnik jest winowajcą, czekamy na Korah może ona nam odpowie.
Pozdrawiam
__________________
Marcelinka
Laureńka

Edytowane przez dziolcha86
Czas edycji: 2011-03-25 o 20:17
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-25, 21:22   #2661
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez madzia8811 Pokaż wiadomość
dziękuje bardzo za odpowiedz

hm jeżeli chodzi o to masło shea to własnie ja mam podany taki skład jaki napisałam, wiem, że na kwc jest skład z silikonem. Czy to mozliwe ze moze ta maska miec rózne składy?

Możliwe, że na KWC jest podany sklad np starej wersji.

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
który z nich będzie najlepszy do cery mieszanej i kapryśnej, wrażliwej i z naczynkami ?

Ziaja, Calma HLC, Tonik z wapniem

Skład: Aqua (Water), Propylene Glycol, Bacopa Monniera Extract, PEG-8, Hydroxyethylcellulose, Panhtenol, Sodium Hyaluronate, Calcium Gluconate, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Parfum (Fragrance), Citric Acid

Nivea Visage, Tonik łagodzący do cery suchej i wrażliwej (nowa wersja)

Skład: Aqua, Glycerin, PEG-8, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Calendula officinalis, Prunus dulcis, Trisodium EDTA, Polyquaternium-10, Glycine Soja, Methylparaben, Polyaminopropyl Biguanide, Butylphenyl Methylpropional, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Cinnamyl Alcohol, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Linalool, Parfum

Garnier, Podstawa Pielęgnacji, Tonik dynamizujący do cery normalnej i mieszanej
Skład: Aqua, Water, Glycerin, Pyrus Malus/ Apple Fruit Water, Vitis Vinifera/Grape Fruit Extract, Panthenol, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Methylparaben, Polyaminopropyl Biguanide, Parfum / Fragrance, Beznyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool

Garnier, Podstawa Pielęgnacji, Tonik łagodzący z różą do cery suchej i wrażliwej
Skład: Aqua/water, Glycerin, Rosa Centifolia/ Rosa Centifolia flower water, Panthenol, PEG-60 Hydrogenated castro Oil, Methylparaben, Polyaminopropyl Biguanide, Parfum/ Fragrance, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Linalool

Na pewno nie pierwszy i drugi. Pozostale tez nie powalają.

---------- Dopisano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Namietne_Usta Pokaż wiadomość
Hej, proszę o analizę:

Masło do ciała Różane z masłem Shea ( Body Butter Rose )

Skład: Certificate organic Butyrospermum Parkii ( masło karite ), Cera Alba, Parfum, Citronellol, Geraniol, Eugenol.

Nie dla alergików, poza tym ekstra, nie polecalabym jednak tylko, jęśli jest drogie, poniewaz latwo można sobie taki ukręcić samemu w domu lub smarowac się choćby samym maslem shea.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-25, 21:28   #2662
Namietne_Usta
Zakorzenienie
 
Avatar Namietne_Usta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 7 390
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

u, skoro nie dla alergików to nie dla mnie

Dzięki!
__________________
Zapraszam do wymiany:

Kosmetyki - klik

Szukam - klik

Pozdrawiam
Namietne_Usta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-25, 21:43   #2663
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez milandia01 Pokaż wiadomość
Proszę o przeanalizowanie poniższych kosmetyków.Posiadam skórę mieszaną z zaskórnikami.

JADWIGA MASECZKA KAOLINOWA REMINERALIZUJĄCA
Skład: kaolin, montmorillonite, zinc oxide

St Ives, Morelowy peeling przeciwtrądzikowy
Skład: Aqua, Juglans Regia (Walnut) Shell Powder, Glyceryl, Stearate SE, Propylene Glycol, Sodium Laureth Sulfate, Zea Mays (Corn) Kernel Meal, Cetearyl Alcohol, Cocamidopropyl Betaine, Cetyl Alcohol, Salicylic Acid, Triethanolamine, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Prunus Armeniaca (Apricot)Fruit Extract, Salix Alba (Willow)Bark Extract, Sambucus Nigra Flower Extract, Primula Veris Extract, Chamomilla Recutita ((Matriacaria) Flower Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Extract, Sorbitol, Acetylated Lanolin Alcohol, Polysorbate 60, Propylparaben, Ethylparaben, Mehylparaben, Sodium Chloride, Carbomer, Phenoxyethanol, Ceteareth-20, Cetyl Acetate, Limonene, Linalool, Parfum, Titanium Dioxide.

Poszukuję również niezapychjącego filtru do opalania na lato
Moje plecy w zeszłe lato na olwiki do opalania i balsamy zareaagowały duzymi krostami dlatego szukam czegoś niezapychającez filtrem od 5 do 20 spf zarówno do ciała jak i do twarzy. Może znacie jakieś niezapychające filtry?
Proszę o analizę filtrów z Biodermy

Photoderm Spray SPF15/UVA 10
SKŁADNIKI: WATER (AQUA), DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ALCOHOL DENAT., GLYCERIN, POLYSORBATE 60, SORBITAN STEARATE, DIMETHICONOL BEHENATE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAME-THYLBUTYLPHENOL, TOCOPHERYL ACETATE, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, STEARETH-20, DECYL GLUCOSIDE, XANTHAN GUM, DISODIUM EDTA, PROPYLENE GLYCOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CITRIC ACID, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, ETHYLPARABEN, FRAGRANCE (PARFUM)

Photoderm AKN SPF30/ UVA 26
SKŁADNIKI: WATER (AQUA), DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, BUTYL METHOXYDIBENZOYL-METHANE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, CYCLOMETHICONE, TRIDECYL SALICYLATE, GLYCOLIC ACID, DODECYL GALLATE, GINKGO BILOBA EXTRACT, TOCOPHERYL ACETATE, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, DECYL GLUCOSIDE, C20-22 ALCOHOLS, SODIUM HYDROXIDE, XANTHAN GUM, DISODIUM EDTA, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN

Photoderm AKN MAT SPF30/ UVA 13
SKŁADNIKI:
WATER (AQUA), DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, TRIDECYL SALICYLATE, TOCOPHERYL ACETATE, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, GLYCOLIC ACID, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, DODECYL GALLATE, DECYL GLUCOSIDE, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, C20-22 ALCOHOLS, XANTHAN GUM, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, SODIUM HYDROXIDE, DISODIUM EDTA, CHLORPHENESIN, PHENOXYETHANOL, FRAGRANCE (PARFUM)
Z góry bardzo dziękuję

Jedynie ta Jadwiga jest bez zarzutu, oczyści, wygladzi, zmniejszy pory i zmatowi. Prawdopodobnie będzie trzeba uzyć po niej zegoś nawilżającego. Peeling absolutnie odradzam, radze na niego bardzo uważać, wbrew pozorom to podstępny uczulacz, podrazniać i wysuszacz. Natomiast z tych filtrów żadnego nie polecam, sklady bardzo podobne, jedynie proporcje inne, zapychające i uczulające.

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:34 ----------

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Kupiłam dziś peeling enzymatyczny Lirene.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ny.html&next=1
Ma wiele pozytywnych recenzji.

Czy nada się dla suchej i wrażliwej cery?

Skład: Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Alcohol Denat., Papain, Ethylhexylglycerin, Propylene Glycol, Lecithin, Vaccinium Myrtillus Fruit/Leaf Extract, Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract, Polygonatum Multiflorum (Solomon's Seal) Rhizome/Root Extract, Cupressus Sempervirens (Cypress) Seed Extract, Arnica Montana (Arnica) Extract, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Hydroxyethylcellulose, Acer Saccharum (Sugar Maple) Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Extract, Phenoxyethanol, Parfum, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, CI 16035.

Korah, jak oceniasz?



Korah, polecałaś mi krem Ziaja Med seria "fizjoderm" krem na dzień/noc.

Kilka dni temu kupiłam, ale to co zrobił z moją twarzą to masakra skóra twarzy była bardzo czerwona i piekła niesamowicie, szok! Zawsze jak sięgam po kosmetyk z Ziaji to mam to samo (używałam toniku i mleczkaogórkowego, kremu nawilżającego Calma) Ten fizjoderm niby bez konserwantów, parabenów, testowany alergologicznie i dermatologicznie, bez propylene glycol a tak mnie strasznie podrażnil, jakby mi się twarz paliła jaki składnik może aż tak podrażnić? Czyżby Ziaja dawała coś uczulającego do kosmetyków nie pisząc o tym ?

W skladzie zwróć uwagę na pogrubione substancje. Do suchej może i się nada, do wrażliwej już nie za bardzo. Raczej nie polecam. Przeciętny.

---------- Dopisano o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Cytat:
Napisane przez mucchina Pokaż wiadomość
Proszę o analizę rozjaśniającego sprayu do włosów - John Frieda Go Blonder spray
(właśnie dodałam go na KWC)

Skład:
WATER, HYDROGEN PEROXIDE, POLYSORBATE 20, DISODIUM PHOSPHATE, PHOSPHORIC ACID, VP/VA COPOLYMER, FRAGRANCE, POLYQUATERNIUM-47, POLYQUATERNIUM-55, PROPYLENE GLYCOL, EXT. VIOLET 2, VITIS VINIFERA, (GRAPE) JUICE EXTRACT, ALCOHOL, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA), FLOWER EXTRACT, CITRUS MEDICA LIMONUM (LEMON) PEEL EXTRACT, GLYCERIN, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED EXTRACT, VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED EXTRACT TOCOPHEROL, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL

Głównie chodzi mi o to czy bardzo zniszczy włosy.
Który będzie gorszy dla włosów - ten czy spray Reflex Blond Joanny? Oto jego skład;
aqua, hydrogen peroxide, coceth-7, PPG-1-PEG-9 lauryl glycol ether, PEG-40 hydrogenated castor oil, cetrimonium chloride, juniperus communis, hydrolyzed keratin, parfum, phosphoric acid, [+/- sodium stannate, salicylic acid, acetanilid

Zdecydowanie Frieda będzie bezpieczniejszy, ale jeśli chodzi o rzeczywiste rozjaśnianie może być też slabszy.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-25, 21:48   #2664
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[QUOTE=Korah;25966138]

W skladzie zwróć uwagę na pogrubione substancje. Do suchej może i się nada, do wrażliwej już nie za bardzo. Raczej nie polecam. Przeciętny.


Proszę doczytaj o kremie Ziaji co napisałam.
__________________
Marcelinka
Laureńka

Edytowane przez dziolcha86
Czas edycji: 2011-03-25 o 21:58
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-25, 22:19   #2665
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[1=e8568007f733d5544c729bc 90367d4fe20d6da38_65540b4 a0b460;25946509]bardzo proszę o analizę

Biotherm, SKIN ENERGETIC
non-stop anti-fatigue moisturizer, cream gel


aqua/ glycerin/ propanediol/ glyceryl stearate/ caprylic/capric triglyceride/ alcohol/ olea europaea oil/ dicaprylyl carbonate/ undecane/ pentylene glycol/ cetearyl alcohol/ sodium stearoyl lactylate/ silica/ tridecane/ tocopherol/ xanthan gum/ caprylyl glycol/ sodium phytate/ vitreoscilla ferment/ limonene/ geraniol/ neohesperidin dihydrochalcone/ punica granatum extract/ malus domestica fruit cell culture/ brassica oleracea italica sprout extract/ dextrin/ hydrolyzed soy protein/ solanum lycopersicum(tomato) fruit lipids/ vitis vinifera extract/ citral/ parfum/ (F.I.L. B43254/2).[/QUOTE]

Moze zapychac, tylko do cery suchej, ale i tak szkoda pieniędzy.

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...en.html&next=1
Proszę o analizę tego kremiku. Czy on faktycznie nie bedzie zapychal i bedzie dosc odpowiednio nawilzal ?

Przeciętny, godny wypróbowania, gdyż nie zawiera pewnych popularnych substancji wzmagających zapychanie, ale i tak za niego nie ręczę. Powinien cudownei nawilżyć.

---------- Dopisano o 22:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:54 ----------

Cytat:
Napisane przez niepoprawna10 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę:
AURIGA, Mela Clear serum:
Skład: Aqua, Glycerin, Alcohol, Ethoxy Dilycol, Phytic Acid, Ascorbic Acid, Thea Sinensis extract, Vitis Venifera extract

Składniki aktywne: 10% lewoskrętna witamina C, 2% kwas fitowy, ROS Modulator System (kwercytyna i polifenole)

Czy to serum jest w stanie zmniejszyć widoczność przebarwień potrądzikowych ?

Jest w stanie i polecam, dobry sklad, jednak trwalych efektów nie będzie od razu, trzeba systematycznosći w stosowaniu, no i jakiegoś filtra.

---------- Dopisano o 23:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Justyna3011 Pokaż wiadomość
Bardzo wasz proszę o pomoc
Rozpoczęłam przygodę z kwasami i fltrami
Poszukuję podkładu, który nie naruszy właściwości filtru

Posiadam https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...id.html&next=1 w którego składzie nie widzę talku ani miki, czy naprawdę tak jest?

(Na żadnym wątku nie było jeszcze analizy tego produktu)

Nie zawiera talku ani miki, a moge wiedzieć, dlaczego rozpoczelaś kurację kwasami? Ten podklad moze wszystko zniweczyc na wstępie, zwlaszcza jeżeli masz cerę sklonna do zapychania i zaskórników.

---------- Dopisano o 23:19 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Współczuję, u mnie też była tragedia, żywcem twarz paliła :/
Właśnie spojrzałam na skład i jest ten "diazolidinyl urea" ciekawa jestem czy to ten składnik jest winowajcą, czekamy na Korah może ona nam odpowie.
Pozdrawiam
Przepraszam Dziolcha, ale mam kupę roboty na tym wątku, każdemu odpisuję, tylko prosze mnie nie poganiać. Chcialam się wypowiedziec na temat DU wlaśnie cytujac Twojego następnego posta.
Prawdopodobnie cloche ma rację, że to ten skladnik wywoluje pieczenie, tym bardziej, jeśli tak jest po uzyciu większości produktów Ziaji. Należaloby krem odstawić i ewentualnie za jakiś czas spróbowac ponownie, ponieważ tak jak już ostatnio pisalam, pieczenie nie zawsze jest oznaką jakichś nieprawidlowości. Jednak najprawdopodobniej jest to uczulenie.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-25 o 22:24
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-25, 22:46   #2666
TeczaNaPatyku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 146
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziękowałam już za odpowiedź, ale podziękuję jeszcze raz i mam jeszcze jedno pytanie. Dobrze oceniasz produkty z firmy Nivea, z tej nowej serii. Naprawdę możesz powiedzieć, że mają 95% naturalnych składników? A co z resztą? Nie jest jakoś bardzo szkodliwa? Bo chciałabym kilka rzeczy kupić z tej nowej serii (nic jeszcze konkretnego nie wybrałam).
TeczaNaPatyku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-25, 22:59   #2667
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Przepraszam Dziolcha, ale mam kupę roboty na tym wątku, każdemu odpisuję, tylko prosze mnie nie poganiać. Chcialam się wypowiedziec na temat DU wlaśnie cytujac Twojego następnego posta.
Prawdopodobnie cloche ma rację, że to ten skladnik wywoluje pieczenie, tym bardziej, jeśli tak jest po uzyciu większości produktów Ziaji. Należaloby krem odstawić i ewentualnie za jakiś czas spróbowac ponownie, ponieważ tak jak już ostatnio pisalam, pieczenie nie zawsze jest oznaką jakichś nieprawidlowości. Jednak najprawdopodobniej jest to uczulenie.
Sory, myślałam, że może przeoczyłaś
Dzięki za recenzję.

Korah, wypróbowałam właśnie tego peelingu enzymatycznego z Lirene i znowu masakra, też mnie podrażnił szok! Policzki pieką i są czerwone :/
Napisane, że dla cery, suchej, wrażliwej i naczynkowej - a mija się z prawdą. Już dawno nie miałam takich cyrków z kosmetykami. Jak myślisz co w tym przypadku mogło spowodować taką alergię?
Pozdrawiam Cię cieplutko!
__________________
Marcelinka
Laureńka

Edytowane przez dziolcha86
Czas edycji: 2011-03-26 o 00:03
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 09:02   #2668
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

znalazłam podkład który bedzie odpowiadał kolorystycznie mojej bardzo jasnej cerze i teraz sie zastanawiam czy nie pogorszy jej stanu. Bourjois, Healthy Mix. bardzo prosze o analize :
Aqua, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, PEG-10 Dimethicone, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Disteardimonium Hectorite, Disodium Stearoyl GLutamate, Dimethicone Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Alcohol Denat, Parfum (Fragrance), Panthenol, Alcohol, Aluminum Hydroxide, Silica, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Glycerin, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Mica, Iron Oxides, Ultramarines, Titanium Dioxide
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 09:06   #2669
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Powinnam zaopatrzeć się w jakiś peeling enzymatyczny, ale niestety nie mam pojęcia w jaki. Czy któryś z poniższych jest wart uwagi? Może możecie polecić jakiś inny - idealny? (cera naczynkowa&trądzikowa)

Norel, Peeling enzymatyczny
Skład: Petrolatum, Propylene Glycol, Mannitol and Papain and Bromelain, Pumice Powder, Yeast Extact, Stearyl Alcohol (and) Steareth-7 (and) Steareth-10, Cetearyl Alcohol,Parfum, Methylodibromoglutaronitr ile (and) Phenoxyethanol.
(ten chyba by zapychał?)

Pharmaceris A, Puri - Sensipil, Delikatny peeling enzymatyczny
Skład: Aqua, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Alcohol Denat., Papain, Lecithin, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Hydrolyzed Linseed Extract, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben.
(ten chyba też, ma zresztą mnóstwo parabenów i poliakrylamid)

Ziaja, Calma HLC, Peeling enzymatyczny
Skład: aqua, cetearyl ethylhexanoate, hexyl laurate, glycerin, octydodecanol, polyglyceryl-3 methylglucose distearate, glyceryl stearate, dimethicone, behenyl alkohol, butyrospermum parkii butter, hydrogenated castor oil, stearyl alcohol, protease, subtilisin, panthenol, tocopheryl acetate, carbomer, cetearyl alkohol, benzyl alcohol, methylparaben, propylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, parfum, sodium hydroxide.
(a jak ten wygląda?)
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 13:24   #2670
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam, chciałabym poprosić o analizę tych produktów do włosów.
Które z nich będą miały pozytywne działanie na przesuszone włosy?
Dziękuję.


The Body Shop
, Honey Moisturizing Shampoo
Skład: Water, Sodium Cocoyl Isethionate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Stearic Acid, Honey, Coconut Acid, Glycerin, Acrylates/Palmeth-25 Acrylate Copoymer, Bertholletia Excelsa (Brazil) Nut Oil, Sodium Chloride, Sodium Isothionate, Olea Europea (Olive) Fruit Oil, Phenethyl Dimethicone, Phenoxyethanol, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Zea Mays (Corn) StarchCetearyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Fragrance, Lanolin, Polyquaternium-10, Methylparaben, Aminomethyl Propanol, Cocamidopropyl Betaine, Hydrogenated Castor Oil, Hydrolysed Wheat Protein, PG-Propyl Silanetriol, Polyquaternium-7, Propylparaben, Bertothelia Excelsa (Brazil) Nut Amino Acids, Wheat Amino Acids, Disodium EDTA, Tocopherol, Potassium Sorbate, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Titanium Dioxide



L'Oreal, Elseve Nutri - Blask Light, Szampon

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Cyclodextrin, Dimethicone, Ci 17200/Red 33, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Cocamide Mipa, Sodium Methylparaben, Dmdm Hydantoin, Sodium Cocoate, Hydrolyzed Conchiolin Protein, Ppg-5-Ceteth-20, Limonene, Linalool, Propylene Glycol, Alpha-Isomethyl Ionione, Carbomer, Buthylphenyl Methylpropional, Citronellol, Methyl Cocoate, Citrus Medica Limonum Extract / Lemon Fruit Extract, Hexyl Cinnamal, Perfum


Frederic Fekkai, Protein Rx Reparative Treatment Mask (Intensywnie regenerująca maska do włosów)

Skład: Water, Behentrimonium Methosulfate, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Stearamidopropyl Dimethylamine, Isododecane, Propylene Glycol, Hydroxycetyl Hydroxyethyl Dimonium Chloride, Diisopropyl Adipate, Jojoba Seed Oil, Cyclomethicone, Glycerin, Macadamia Ternifolia Seed Oil , Dimethiconol, Fragrance, Butylene Glycol, Panthenol, Hydroxypropyltrimonium Honey, Buttermilk Powder, Hydrolyzed Wheat Protein/PVP Crosspolymer, Hydrolyzed Wheat Protein PG-Propyl Silanetriol, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Milk Protein, Hydrolyzed Jojoba Protein, Sweet Almond Protein, Hydrolyzed Oat Protein, Wheat Amino Acids, Panthenyl Ethyl Ether, Sunflower Seed Extract, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Linoleic Acid, Linolenic Acid, Cinnamidopropyltrimonium Chloride, Octyldodecanol, Lecithin, Arachidyl Propionate, Benzophenone-4, Citric Acid, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone (28.06.2008)

Frederic Fekkai, Moisturizing Conditioner with Shea Butter
(Odżywka nawilżająca)


Skład:
Water, Shea Butter Extract, Behenyl Trimethyl Ammonium, Retinyl Palmitate, Methosulfate, Tocopheryl Acetate, Lanolin Amide Propyl Dimethyl, Linoleic Acid, Ammonium Ethosulfate, Linolenic Acid, Cetyl Alcohol, Ascorbic Acid, Cyclopentasiloxane, Cinnamidopropyltrimonium Chloride, Stearamidopropyl Dimethylamine, Arachidyl Propionate, Stearyl Alcohol, Octyldodecanol, Shea Butter Fruit, Lecithin, Fragrance, Benzophenone-4, Stearamine Oxide, Citric Acid, Isododecane, Diazolidinyl Urea, Cyclomethicone, Methylparaben, Glycerin, Propylparaben, Dimethiconol, Methylchloroisothiazolino ne, Panthenol, Methylisothiazolinone, Hydroxypropyltrimonium Honey, FD&C Yellow No. 5, Wheat Amino Acids, Hydrolyzed Wheat Protein, PG-Propyl Silanetriol, Sweet Almond Protein, Hydrolyzed Silk, Hydrolyzed Oat Protein, Chamomile Flower Extract, Carrot Root Extract, Verbena Officinalis Extract, Kukui Seed Extract
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:09.