Kosmetyki M.A.C. cz. 5 - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-05, 11:21   #1351
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość

OlaM - znalazłam nazwę lakieru, dzięki
Cieszę się .

Ja z Flighty dałam się w końcu skusić na cień Trophy. Nie wiem wprawdzie jeszcze jak i do czego będę go stosować, ale póki co stwierdzam, że dość ciekawie wygląda jako rozświetlacz do kości policzkowych . Maja z Wro proponowała go też mieszać z fluidem. Może też sprawdzi się jako baza pod cień .
Generalnie z moich obserwacji i z tego, co mówiły MAC'óweczki z Wro, wynika, że cienie różnią się między sobą pigmentacją i jedne są łatwiejsze w aplikacji od innych. W sumie kolory ładne, ale faktycznie nad zadowalającym efektem - jako cieni - trzeba się sporo napracować i jest to czasochłonne. Niemniej dziewczyny miały super makijaż zrobiony tymi cieniami w kolorach Extra Cherged (piękna szmaragdowa zieleń) i Free as Air (śliczny intensywny niebieski).
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 12:55   #1352
tiniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar tiniaczek
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 287
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Ja właśnie zdecydowałam się głownie ze względu na kolory bo to jest dla mnie najmniej lubiany rodzaj tuszu MACa.
Moim zdaniem najgorszy jest splashproof, nic nie robił, rozmazywał się koszmarnie, a fuuuj.
tiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 12:56   #1353
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość

Słuchajcie,czy pigment Tan jest wart zachodu.Nie jestem fanką pigmentów(jak już pewnie wiecie),ale szukam jakiegoś takiego brzoskwiniowo-brązowego koloru na całą powiekę a patrząc na swatche Tan wygląda bardzo zachęcająco.
tan jest piękny, taki słoneczny brąz... delikatny, subtelny, mi się nawet wydaje że można z nim pokombinować i np dodać go do fluidu troszeczkę... albo do kremu... albo na poliki... )

Cytat:
Napisane przez Vanth Pokaż wiadomość

Języczkowym nakładam i metodą bardziej wklepywania, niż rozcierania, uprzednio oczywiście strzepnąwszy pędzelek,a i tak mam pigment na oczach, w oczach i całej okolicy. Będę musiała puchacza wypróbować - co prawda nie mam jeszcze MAC - owej 217, tylko jego odpowiednik z Sigmy, lecz może podoła temu niełatwemu zadaniu. Na mych bladych powiekach Naked wcale nie jest niewidoczny, bardziej wpada w beż i to dość zdecydowany - oczywiście przepiękny, lecz mam nauczkę, że cienie, które u większości osób dają efekt "cielistości" u mnie wychodzą jako dość ciemne.
sigmowa 217stka nie jest zła, aczkolwiek mi pedzle z Sigmy lepiej "działają" na nieMACowych cieniach. Do MAcowych najlepiej się sprawdzaja pędzle z MACa. a może ja to sobie ubzdurałam hym. To dziwne, musisz mieć naprawdę jasne powieki, ja jestem bledzioch ale u mnie Naked jest prawie niewidoczny... taki subtelniuchny połysk daje i jak sie go więcej da to lekko złoto-beżowy... to musisz testować cienie osobiście

Cytat:
Napisane przez Myszołapka Pokaż wiadomość
Brand a ten fioletowy to jest rzeczywiście fioletowy czy tylko udaje? Bo zawsze chciałam mieć taki fioletowy tusz, który byłoby widać na oku, a nic nie jestem w stanie znaleźć.
kurde a już z tej kolekcji miałam nic nie brać... a tu się dwa tusze szykują. :/
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 15:10   #1354
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Dla mnie Flighty jest starszne, cienie się wałkują, jasne że jakoś można je użyć, ale nie po to kupuje cień żeby go jakoś zuzyć jedyne co mi się podoba to szary tusz, prawdziwie szary - ale i tutaj jest lipa bo Zooma nie lubie
__________________

KNK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 16:49   #1355
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
Dla mnie Flighty jest starszne, cienie się wałkują, jasne że jakoś można je użyć, ale nie po to kupuje cień żeby go jakoś zuzyć jedyne co mi się podoba to szary tusz, prawdziwie szary - ale i tutaj jest lipa bo Zooma nie lubie
Ja kupię białego Flighty, będę wykorzystywać jako bazę i jako rozświetlacz na policzki

I czekam na pędzle do zmacania, mają być 2-stronne, z jednej naturalne włosie z 2 sztuczne
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 18:07   #1356
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Vanth Pokaż wiadomość
Na mojej powiece Patina wychodzi na tyle ciemna, że jako "grzeczny" dzienniak nie zawsze się sprawdza. Dlatego też zaczynam się zastanawiać, czy i Brule nie wyjdzie miast cielistego jako średni brąz i rozważać Vanille - pozostaje tylko in vivo przetestować.
Toż piszę, że daję Shroom jako bazowy i Patina wychodzi w cudownej wersji LIGHT

Wrzuciłam Ci na swatchowy porównanie, co prawda Patinie Light trochę zeżarło kolor, ale masz ogólną koncepcję jak to wygląda.
__________________
Mój blog Lepsza Wersja Samej Siebie
Zapisz

Edytowane przez agniecha4791
Czas edycji: 2011-06-05 o 19:03 Powód: dopisek
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 19:38   #1357
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Czy ktoś tutaj używał kremu tonującego z MACa?
http://www.maccosmetics.co.uk/produc...-15/index.tmpl
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-05, 21:26   #1358
najada_naj
Wtajemniczenie
 
Avatar najada_naj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 2 305
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Tak, robiono mi z nim makijaż. Lekki, prawie nie kryje, ma tylko trzy odcienie chyba. Na twarzy nie czuć go wcale, ale wolę jednak zasłaniać swoje piegi trochę mocniej, więc jak dla mnie lepszy bardziej kryjący ten od Laury Mercier czy V. Aqua Chanel (niby nie krem koloryzujący, ale tak się zachowuje).
najada_naj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 22:46   #1359
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Ktos mnie oświeci o ile są krótsze pędzelki z edycji limitowanych od tych ze stałej - ćwierć, więcej czy jeszcze inaczej?
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 23:13   #1360
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez najada_naj Pokaż wiadomość
Tak, robiono mi z nim makijaż. Lekki, prawie nie kryje, ma tylko trzy odcienie chyba. Na twarzy nie czuć go wcale, ale wolę jednak zasłaniać swoje piegi trochę mocniej, więc jak dla mnie lepszy bardziej kryjący ten od Laury Mercier czy V. Aqua Chanel (niby nie krem koloryzujący, ale tak się zachowuje).
Hm odcieni ma 7 . Aż się dziwię, bo oglądałam recenzje na youtubie i wszyscy mówią, że ma wysokie krycie jak na krem tonujący i że ma fajne matowe wykończenie, parę osób porównało go do laury mercier i właśnie mówiło, że mac lepszy .
Kiedyś była jakaś nieudana wersja macowego kremu tonującego, może tego u Ciebie użyli?
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 23:38   #1361
najada_naj
Wtajemniczenie
 
Avatar najada_naj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 2 305
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Aż pomacam jutro te odcienie, wydawało mi się, że na półce były tylko 3, ale może coś pokręciłam. Matuje nieco, to prawda, ale daleko mu do krycia LM - stosuję trn drugi ostatnio codziennie, kryje niemal tak dobrze, jak porządny podkład. Jakby były równie dobre, to bym nie sprowadzała na lato ciemniejszej Laury (leci do mnie właśnie z Tru, mam nadzieję, że zdąży przed moim urlopem , no nie? Mac tańszy i łatwiej dostępny, ale jak dla mnie to ten krem kryje podobnie do Face and Body, czyli słabiutko. Może przy wielu warstwach, nie próbowałam sama. Podpytam jeszcze mamę, która go nabyła po swoim makijażu, jak się jej sprawuje, ok?
najada_naj jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-06, 01:13   #1362
Vanth
Raczkowanie
 
Avatar Vanth
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 279
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
sigmowa 217stka nie jest zła, aczkolwiek mi pedzle z Sigmy lepiej "działają" na nieMACowych cieniach. Do MAcowych najlepiej się sprawdzaja pędzle z MACa. a może ja to sobie ubzdurałam hym. To dziwne, musisz mieć naprawdę jasne powieki, ja jestem bledzioch ale u mnie Naked jest prawie niewidoczny... taki subtelniuchny połysk daje i jak sie go więcej da to lekko złoto-beżowy... to musisz testować cienie osobiście
Czyli jak skończę manie cieniową i uzbieram to moje teoretyczne minimum (nigdy, sądząc po ilości przybywających na liście ) to przerzucę się na pędzelki. Na pierwszy ogień pójdzie oczywiście 217.

Ano bladawiec ze mnie straszliwy i cienie - pal licho, z podkładami jest gorzej i dopiero w MAC - u znalazłam takie w miarę pasujące - choć mogły by być ciut jaśniejsze.

Cytat:
Napisane przez agniecha4791 Pokaż wiadomość
Toż piszę, że daję Shroom jako bazowy i Patina wychodzi w cudownej wersji LIGHT

Wrzuciłam Ci na swatchowy porównanie, co prawda Patinie Light trochę zeżarło kolor, ale masz ogólną koncepcję jak to wygląda.
Rzeczywiście, Shroom Patine rozjaśnił fenomenalnie i ten błysk!

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Czy ktoś tutaj używał kremu tonującego z MACa?
http://www.maccosmetics.co.uk/produc...-15/index.tmpl
Używam i bardzo sobie chwale. Idealnie stapia się z moją skórą dając efekt bardzo delikatnego krycia (ale ja akurat mam cerę, która mocniejszego nie wymaga) z satynowym wykończeniem - twarz robi się promienna, choć nie zawiera żadnych rozświetlaczy. Trwałość niezła, kilkugodzinna, a znika w sposób niezauważalny i równomierny - to znaczy nie wchodząc w linie mimiczne, zaś przypudrowany wytrzymuje niemalże cały dzień. Mógłby być tylko nieco jaśniejszy, ale w lecie to aż tak bardzo nie razi. I rzeczywiscie czuje te jego właściwosci pielęgnacyjne - moja sucha skóra, której zdarzało się podczas aplikacji innych - w tym również MAC - owych podkładów reagować ściągnięciem, teraz zdecydowanie się uspokoiła.

Corii - kolejna odsłona Paradisco - pięknie Jutro będzie mój!
Vanth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-06, 07:18   #1363
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Vanth Pokaż wiadomość
Corii - kolejna odsłona Paradisco - pięknie Jutro będzie mój!
Vanth, dziękuje
Jak sobie kupisz to się pochwal wszystkimi nabytkami Ciekawam na co sie skusisz jeszcze
A i mam nadzieje, ze wstawisz jakies zdjecia makeupowe z Paradisco


Dziewczyny ponawiam pytanie o pedzelki z LE (w kosmetyczkach) o ile krótsze są od tych zwykłych?


I chciałam podziękowac wszystkim tym, co mi polecały Strobe Cream Jest naprawdę rewelacyjny!
Czy jeszcze ktoś coś ciekawego z pięlegnacji maca by polecił?
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-06, 07:34   #1364
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez najada_naj Pokaż wiadomość
Aż pomacam jutro te odcienie, wydawało mi się, że na półce były tylko 3, ale może coś pokręciłam. Matuje nieco, to prawda, ale daleko mu do krycia LM - stosuję trn drugi ostatnio codziennie, kryje niemal tak dobrze, jak porządny podkład. Jakby były równie dobre, to bym nie sprowadzała na lato ciemniejszej Laury (leci do mnie właśnie z Tru, mam nadzieję, że zdąży przed moim urlopem , no nie? Mac tańszy i łatwiej dostępny, ale jak dla mnie to ten krem kryje podobnie do Face and Body, czyli słabiutko. Może przy wielu warstwach, nie próbowałam sama. Podpytam jeszcze mamę, która go nabyła po swoim makijażu, jak się jej sprawuje, ok?
A mogę jeszcze spytać jaki masz typ cery?
Jasne, podpytaj, im więcej opinii tym lepiej

Cytat:
Napisane przez Vanth Pokaż wiadomość
Czyli jak skończę manie cieniową i uzbieram to moje teoretyczne minimum (nigdy, sądząc po ilości przybywających na liście ) to przerzucę się na pędzelki. Na pierwszy ogień pójdzie oczywiście 217.

Ano bladawiec ze mnie straszliwy i cienie - pal licho, z podkładami jest gorzej i dopiero w MAC - u znalazłam takie w miarę pasujące - choć mogły by być ciut jaśniejsze.
Ze mną jest dokładnie tak samo
Chociaż i tak lepszy kolor (idealnie dobrany) dają mi podkłady mineralne (tzn. jeden konkretny )
Cytat:



Używam i bardzo sobie chwale. Idealnie stapia się z moją skórą dając efekt bardzo delikatnego krycia (ale ja akurat mam cerę, która mocniejszego nie wymaga) z satynowym wykończeniem - twarz robi się promienna, choć nie zawiera żadnych rozświetlaczy. Trwałość niezła, kilkugodzinna, a znika w sposób niezauważalny i równomierny - to znaczy nie wchodząc w linie mimiczne, zaś przypudrowany wytrzymuje niemalże cały dzień. Mógłby być tylko nieco jaśniejszy, ale w lecie to aż tak bardzo nie razi. I rzeczywiscie czuje te jego właściwosci pielęgnacyjne - moja sucha skóra, której zdarzało się podczas aplikacji innych - w tym również MAC - owych podkładów reagować ściągnięciem, teraz zdecydowanie się uspokoiła.
mój!
Wiadomo, jest to krem tonujący, więc ja nie szukam mocnego krycia . To co piszesz brzmi bardzo zachęcająco .
Ciekawe czy można dostać próbkę takiego kremu .
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-06, 07:34   #1365
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość


Dziewczyny ponawiam pytanie o pedzelki z LE (w kosmetyczkach) o ile krótsze są od tych zwykłych?

ja mam pędzelki to twarzy LE Adoring Carmine i one wszystkie mają taką samą długość 13 cm, a duże pędzle są różne, więc chyba nie ma takiej zależności, że są pomniejszone w jakiejś skali
w obu wersjach mam 187 i duży ma 18 cm, a mały 13 cm

ale już np 239 ma już 17 cm, a 217 16,5 cm
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-06, 07:38   #1366
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
ja mam pędzelki to twarzy LE Adoring Carmine i one wszystkie mają taką samą długość 13 cm, a duże pędzle są różne, więc chyba nie ma takiej zależności, że są pomniejszone w jakiejś skali
w obu wersjach mam 187 i duży ma 18 cm, a mały 13 cm

ale już np 239 ma już 17 cm, a 217 16,5 cm
Dziękuję
Czyli spokojnie da się malować tymi LE, nie ryzykujac ze za krótka raczka będzie ?

---------------------------------------------------------------------------------
A któras wie, czy cień Goldenrod jest w stałej ofercie maca, czy to jest PRO, a moze był LE ????
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-06, 08:18   #1367
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Dziękuję
Czyli spokojnie da się malować tymi LE, nie ryzykujac ze za krótka raczka będzie ?

---------------------------------------------------------------------------------
A któras wie, czy cień Goldenrod jest w stałej ofercie maca, czy to jest PRO, a moze był LE ????
moim zdaniem się da
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-06, 08:31   #1368
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
moim zdaniem się da
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-06, 09:53   #1369
nadi83
Rozeznanie
 
Avatar nadi83
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 870
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
I chciałam podziękowac wszystkim tym, co mi polecały Strobe Cream Jest naprawdę rewelacyjny!
Czy jeszcze ktoś coś ciekawego z pięlegnacji maca by polecił?
Ja się zawsze cieszę, gdy okazuje się, że ktoś jest z niego tak bardzo zadowolony jak ja W ramach eksperymentu możesz spróbować jego brata Strobe Liquid. Choć w nim chyba jednak dominuje rozświetlenie niż pielęgnacja...
Co do wymienianych tutaj pigmentów Vanilla i Tan - dla mnie chyba dwa najbardziej uniwersalne kolorki. Tan to wg mnie absolutny must have pigmiakowy na lato. Jeśli ktoś szuka czego bardziej z poświatą czerwieni to polecam Revved Up.
nadi83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-06, 10:02   #1370
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez nadi83 Pokaż wiadomość
Ja się zawsze cieszę, gdy okazuje się, że ktoś jest z niego tak bardzo zadowolony jak ja W ramach eksperymentu możesz spróbować jego brata Strobe Liquid. Choć w nim chyba jednak dominuje rozświetlenie niż pielęgnacja...
Co do wymienianych tutaj pigmentów Vanilla i Tan - dla mnie chyba dwa najbardziej uniwersalne kolorki. Tan to wg mnie absolutny must have pigmiakowy na lato. Jeśli ktoś szuka czego bardziej z poświatą czerwieni to polecam Revved Up.
O liquid juz czytałam nim jeszcze nabyłam Cream, nawet sie zastanawiałam czy nie wziąć jednak Liquidu, bo gdzies na blogu pisało, ze jest lżejszy i lepiej się nadaje do cery mieszanej, ale zaryzykowałam krem i nie żałuję, a braciszka zawsze można dokupić

Za mna chodzi ostatnio pigment Naked do brazowych makijaży
__________________

Live long and prosper
🖖🏻

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2011-06-06 o 10:12
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-06, 16:29   #1371
dillingerine
Zadomowienie
 
Avatar dillingerine
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 680
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Muszę przestać was potajemnie podczytywać Bo moje hm, jak już tu jesteś i mam okazję, to sobie coś kupię miłego :3 zmieniło się w MACzkowe szaleństwo
__________________
Я душу дьяволу продам за ночь с тобой...
TWORZĘ - Jimmy'ego rozdział 43.
BLOGA mam i ja -
dillingerine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-06, 18:35   #1372
nadi83
Rozeznanie
 
Avatar nadi83
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 870
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
O liquid juz czytałam nim jeszcze nabyłam Cream, nawet sie zastanawiałam czy nie wziąć jednak Liquidu, bo gdzies na blogu pisało, ze jest lżejszy i lepiej się nadaje do cery mieszanej, ale zaryzykowałam krem i nie żałuję, a braciszka zawsze można dokupić

Za mna chodzi ostatnio pigment Naked do brazowych makijaży
wiesz, akurat np. u mnie chyba jest odwrotnie. Tzn. po pewnym czasie kiedyś zdarzało mi się, że na twarzy liquid gorzej wyglądał (no coś takiego jak się czasem robi, gdy nadmiar sebum zmiesza się w upale z kosmetykiem - wiadać każdy por niczym krater wulkaniczny) za to cream zachowywał się tak, jakby po prostu bardziej wniknął w skórę. Pewnie jednak zależy od danej skóry, bo nawet mieszana mieszanej nie jest równa.
Co do pigmentu Naked - to jak dotąd jakoś go nie kupiłąm w pełnym opakowaniu, za to próbki zużywam chętnie i namiętnie. Z pełnych opakowań (jeszcze starych) w odcieniach brązopodobnych mam (oprócz wspomnianych Tan i Revved Up) jeszcze kolorek Chocolate Brown - cudny nasycony, taki właśnie czekoladowy
nadi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-06, 19:24   #1373
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez nadi83 Pokaż wiadomość
wiesz, akurat np. u mnie chyba jest odwrotnie. Tzn. po pewnym czasie kiedyś zdarzało mi się, że na twarzy liquid gorzej wyglądał (no coś takiego jak się czasem robi, gdy nadmiar sebum zmiesza się w upale z kosmetykiem - wiadać każdy por niczym krater wulkaniczny) za to cream zachowywał się tak, jakby po prostu bardziej wniknął w skórę. Pewnie jednak zależy od danej skóry, bo nawet mieszana mieszanej nie jest równa.
Co do pigmentu Naked - to jak dotąd jakoś go nie kupiłąm w pełnym opakowaniu, za to próbki zużywam chętnie i namiętnie. Z pełnych opakowań (jeszcze starych) w odcieniach brązopodobnych mam (oprócz wspomnianych Tan i Revved Up) jeszcze kolorek Chocolate Brown - cudny nasycony, taki właśnie czekoladowy
Zgodzę się z Toba całkowicie, ze mieszana cera mieszanej nierówna, zreszta sama to często powtarzam
Polokałam na ten pigment Tan i kurcze zamarzyła mi sie jakaś odsypka w ramach przymiarki do ewentualnego zakupu
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-06, 19:42   #1374
najada_naj
Wtajemniczenie
 
Avatar najada_naj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 2 305
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Ja to bym w ogóle kupiła parę pigmentów z założenia na pół, albo i mniej, bo do końca świata ich nie zużyję. Chciałabym mieć wreszcie takie Melon, Old gold, Tan. Nie muszę mieć nawet słoiczków oryginalnych. Jakby któraś z Was była chętna na takie zakupy z dzieleniem, to dajcie znać, chętnie się przyłączę (mogę nawet być kupującą).
A tak przy okazji - skusiłam się dziś na koralowy cień z Big Bounce (Reward Yourself), wiem, wiem, że ma być okropny w aplikacji. Miły chłopak w galmoku stanowczo zapowiedział mi, żeby używać ich wyłącznie jako bazy pod cienie, pokazał, jak fajnie się łączy z Paradisco i podbija jego kolor. Do tego wzięłam Expensive Pink we wkładzie - testowane na dłoni razem wyglądają super i faktycznie dłużej siedziały na niej niż sam cień w kamieniu. Obaczym, potestuję.
Corii, pytałaś o limitowane pędzelki - ja mam zestaw dooczny z Venomous Villains i bardzo sobie chwalę, a bez puchatego 224 nie wyobrażam sobie już aplikacji korektora i sypańca pod oczy czy na strategiczne miejsca. Są krótsze gdzieś o 1/5, ale w niczym mi to nie przeszkadza.

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:39 ----------

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
A mogę jeszcze spytać jaki masz typ cery?
Jasne, podpytaj, im więcej opinii tym lepiej

Ciekawe czy można dostać próbkę takiego kremu .
Mam cerę mieszaną, z klasycznie błyszczącą strefą T i suchymi polikami.
Pytałam - mama zachwycona, ale głuptas oszczędza go i użyła zaledwie parę razy, bo jej szkoda. W każdym razie jak dla niej wystarczająco wyrównuje cerę i nie brudzi ubrań, nawet w tym upale. No i jest miło leciutki. Odcieni faktycznie 7, coś głupio zapamiętałam. Podejrzewam, że próbkę zrobią bez problemu - jeśli tylko mają testery danego odcienia.
najada_naj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-06, 20:02   #1375
Myszołapka
Zakorzenienie
 
Avatar Myszołapka
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 262
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Zgodzę się z Toba całkowicie, ze mieszana cera mieszanej nierówna, zreszta sama to często powtarzam
Polokałam na ten pigment Tan i kurcze zamarzyła mi sie jakaś odsypka w ramach przymiarki do ewentualnego zakupu
Corii chcesz ? bo ja mam dużo
__________________
girl, who's writing about cosmetics KLIK!
girl, who doesn't have to dream anymore...
Myszołapka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-06, 20:27   #1376
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Myszołapka Pokaż wiadomość
Corii chcesz ? bo ja mam dużo
O jezu, jeszcze pytasz? Jasne I dziękuję z góry !
A co ja Tobie moge w zamian dać? Mam taki ciemny pigment matowy ciemna sliwka - w taki sloiczku próbkowym sephory, zostało mi jakies 1/5 tego pojemniczka, chcesz? Nie wiem jak sie ten pigmak nazywa

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

Cytat:
Napisane przez najada_naj Pokaż wiadomość
Corii, pytałaś o limitowane pędzelki - ja mam zestaw dooczny z Venomous Villains i bardzo sobie chwalę, a bez puchatego 224 nie wyobrażam sobie już aplikacji korektora i sypańca pod oczy czy na strategiczne miejsca. Są krótsze gdzieś o 1/5, ale w niczym mi to nie przeszkadza.
Najada, dziękuję przekonała mnie Twoja opinia i p4w do pędzli LE
Mówisz ze korektor aplikujesz 224? Na ten pomysł w zyciu bym nie wpadła
__________________

Live long and prosper
🖖🏻

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2011-06-06 o 20:31
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-06, 21:18   #1377
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez Myszołapka Pokaż wiadomość
Maju a chcesz próbasa na dłuższe testy ? Bo ja mam pełnowymiarowy, jeszcze ten wielki słój służę pomocą w razie czego

BTW cień się Brun nazywa
Kochana dziękuję bardzo za propozycję,ale nie wytrzymałam i dziś pognałam po Tan(ale jeżeli mogę zapytać,może masz Melona ?A jeszcze lepiej nadmiar Melona)

Brun to wszakże prawie jak Burn

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
tan jest piękny, taki słoneczny brąz... delikatny, subtelny, mi się nawet wydaje że można z nim pokombinować i np dodać go do fluidu troszeczkę... albo do kremu... albo na poliki... )



sigmowa 217stka nie jest zła, aczkolwiek mi pedzle z Sigmy lepiej "działają" na nieMACowych cieniach. Do MAcowych najlepiej się sprawdzaja pędzle z MACa. a może ja to sobie ubzdurałam hym. To dziwne, musisz mieć naprawdę jasne powieki, ja jestem bledzioch ale u mnie Naked jest prawie niewidoczny... taki subtelniuchny połysk daje i jak sie go więcej da to lekko złoto-beżowy... to musisz testować cienie osobiście
Skusiłaś mnie totalnie.

Ja nakładam pigmaki najczęściej(to znaczy jak na razie jednego pigmaczka jakiego się dorobiłam) Sigmą E55,ale chodzi mi po głowie E60 i MAC 239.


Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość

Za mna chodzi ostatnio pigment Naked do brazowych makijaży
Naked super jest

Cytat:
Napisane przez najada_naj Pokaż wiadomość
Ja to bym w ogóle kupiła parę pigmentów z założenia na pół, albo i mniej, bo do końca świata ich nie zużyję. Chciałabym mieć wreszcie takie Melon, Old gold, Tan. Nie muszę mieć nawet słoiczków oryginalnych. Jakby któraś z Was była chętna na takie zakupy z dzieleniem, to dajcie znać, chętnie się przyłączę (mogę nawet być kupującą).
A tak przy okazji - skusiłam się dziś na koralowy cień z Big Bounce (Reward Yourself), wiem, wiem, że ma być okropny w aplikacji. Miły chłopak w galmoku stanowczo zapowiedział mi, żeby używać ich wyłącznie jako bazy pod cienie, pokazał, jak fajnie się łączy z Paradisco i podbija jego kolor. Do tego wzięłam Expensive Pink we wkładzie - testowane na dłoni razem wyglądają super i faktycznie dłużej siedziały na niej niż sam cień w kamieniu. Obaczym, potestuję.
Corii, pytałaś o limitowane pędzelki - ja mam zestaw dooczny z Venomous Villains i bardzo sobie chwalę, a bez puchatego 224 nie wyobrażam sobie już aplikacji korektora i sypańca pod oczy czy na strategiczne miejsca. Są krótsze gdzieś o 1/5, ale w niczym mi to nie przeszkadza.
O,ja bym była chętna na zakupy na pół np. Melona (i chętnie przygarnęłabym w opakowaniu bo ja taki dziwak jestem,że nie jestem w pełni usatysfakcjonowana jeżeli nie mam oryginalnego opakowania nie wiem,tak już mam.Ten sam problem miałam przy kupowaniu na spółkę perfum-po prostu nie lubiłam używać odlewek w zastępczym opakowaniu )


Kupiłam dziś Tan (bosssski,uwielbiam takie kolory).Ma świetną konsystencję taką "tłustą",łatwo się nakładą.To mówię ja,która jeszcze na premierze Surf Baby zarzekała się,że pigmenty ją nie ekscytują.Hipokr yzja totalna.

Do tego,w poszukiwaniu nowego rozświetlacza skusiłam się na Cream Colour Base w kolorze Luna.
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-06, 21:50   #1378
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość


O,ja bym była chętna na zakupy na pół np. Melona (i chętnie przygarnęłabym w opakowaniu bo ja taki dziwak jestem,że nie jestem w pełni usatysfakcjonowana jeżeli nie mam oryginalnego opakowania nie wiem,tak już mam.Ten sam problem miałam przy kupowaniu na spółkę perfum-po prostu nie lubiłam używać odlewek w zastępczym opakowaniu )
jakby co to ja też bym chętnie tylko na pół (a nawet mniej) Melona kupiła - jak dla mnie może być opakowanie zastępcze
Burn, a będziesz w MACu wrocławskim w najbliższym czasie? Bo ja bardzo bym tu chciała kogoś uprosić o zakup lakieru soiree co im tam jeszcze się ponoć ostał
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-06, 22:00   #1379
najada_naj
Wtajemniczenie
 
Avatar najada_naj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 2 305
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Poka, poka oba nabytki Czy Luna jest białolśniąca? Podobna do High Beam z Benefitu? (wiem, że Benefit różowy, chodzi mi o poziom błysku).Ja po szybkim mazaniu po łapie nie widziałam większej różnicy między nią a Pearl, a ma być spora.

---------- Dopisano o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:59 ----------

Czy to znaczy, że już możemy Melona na 3 podzielić? ))
najada_naj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-06, 22:15   #1380
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 5

Cytat:
Napisane przez najada_naj Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:59 ----------

Czy to znaczy, że już możemy Melona na 3 podzielić? ))
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:27.