Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-14, 11:39   #4801
_Monia_
Rozeznanie
 
Avatar _Monia_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 513
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

bardzo prosze o analize tego kremu, czy może zaszkodzic cerze sklonnej do zapychania?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-na-dzien.html
_Monia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-17, 15:34   #4802
Ashley13
Raczkowanie
 
Avatar Ashley13
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Skoczów
Wiadomości: 39
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam Chciałabym prosić o analizę podanych kosmetyków pod względem zapychania, i czy naprawdę są "mineralne".

Alverde Mineral Puder

Ingredients

Kaolin, Mica. Zink Stearate, Silica, Parfum (Essential Oils)**, Isoamyl Laurate, Tocopherol, Tourmaline, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Prunus Armeniaca Kernel Oil*, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Magnesium Silicate, Ascorbyl Palmitate, [+/- CI 77891, CI 77492, CI 77499, CI 77491, CI 77163]

Alverde Mineral Rouge

Ingredients
Kaolin, Mica, Magnesium Silicate, Zinc Stearate, Simmondsia Chinensis (Jojoba)
Seed Oil*, Parfum (Essential Oils)**, Silica, Isoamyl Laurate, Maltodextrin, Tourmaline, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, [+/- CI 77491, CI 77492, CI 77891, CI 75470 (Carmin)]
*ingredients from certified organic agriculture, **from natural essential oils


Alverde Mineral
Concealer

Ingredients

Kaolin, Mica, Silica, Zink Stearate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Parfum (Essential Oils)**, Isoamyl Laurate, Tocopherol, Tourmaline, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Ascorbyl Palmitate, Magnesium Silicate, May Contain [ +/- CI 77891, CI 77492, CI 77007, CI 77491]
Ashley13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 21:03   #4803
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę:

Emulsja ochronna do twarzy Oriflame Optimals Oxygen Boost z filtrem SPF 30

Proszę o analizę pod kątem fotostabilnych filtrów i komodogenności.

AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, DIMETHICONE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, OCTOCRYLENE, GLYCERIN, ISONONYL ISONONANOATE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, CETEARYL ALCOHOL, CETEARYL GLUCOSIDE, ISODECYL NEOPENTANOATE, DIISOPROPYL SEBACATE, LAURYL LACTATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, CAPRYLYL GLYCOL, TOCOPHERYL ACETATE, DECYL GLUCOSIDE, DIMETHICONOL, IMIDAZOLIDINYL UREA, METHYLPARABEN, ACRYLATES/VINYL ISODECANOATE CROSSPOLYMER, PARFUM, PROPYLPARABEN, SODIUM HYDROXIDE, LAMINARIA DIGITATA, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM HYALURONATE, XANTHAN GUM, PHENOXYETHANOL, SODIUM PCA, UREA, BHT, TREHALOSE, POLYQUATERNIUM-51

24197_2.jpg

Emulsja ma początkowo skład identyczny z ochronnym fluidem SPF30 z Oriflame Optimals, który wycofano ze sprzedaży ze dwa lata temu, a był dobry, fotostabilny i nie zapychał (w każdym razie mnie :P). Może ten jest równie dobry albo nawet lepszy?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 14:35   #4804
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Pewnie dla wielu fitromaniaczek się przyda:
Hipp 50 spf

Skład: Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Salicvlate, VP/Eicosene Copolymer, Behenyl Alcohol, Diethylhexyl Butamido Triazone, Glyceryl Stearate Cirate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine,Hydrogenated Coco-Glycerides, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Polysilicone-15, Decyl Glucoside, Methylopropanediol, Panthenol, Silica, Xanthan Gum, Bis-Ethylhexyl, Hydroxydimethoxy Benzylmalonate, SodiumStearoyl Glutamate, Tocopheryl Acetate, Triacontanyl PVP, Microcrystalline Cellulose, Ethylhexylglycerin, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Caprylhydroxamic Acid, Cera Alba, Disodium EDTA, p-Anisic Acid, Dimethicone, Calcium Alginate, Sodium Hydroxide, Propylene Glycol, Hexyl Alcohol.

Czy ten filtr jest przenikający? Czy nada się pod kolorówkę?


Używam pudru mineralnego na filtry o takim składzie:
Skład: /składnik aktywny/Titanium Dioxide 10.0%
/skladniki kosmetyczne/ Boron Nitride, Kaolin, Isononyl Isononanoate, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Calcium Gluconate, Manganese Gluconate, Magnesium Gluconate, Copper PCA, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Tocopherol  Panthenol, [+/- May Contain: Titanium Dioxide, Bismuth Oxychloride, Mica, Iron Oxides]

Czy ten produkt będzie się gryzł z filtrami z Parsolem?
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 14:52   #4805
Indicolite
Raczkowanie
 
Avatar Indicolite
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 87
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dziewczyny nie chę powielac pytań - chciałabym znaleźć analizę składu krmu alterra do twarzy ale jakoś mi nie idzie z tą wyszukiwarką chyba jakiś tępak co do niej jestem bo mi nie idzie - pomożecie mi?
Indicolite jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 21:21   #4806
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Pewnie dla wielu fitromaniaczek się przyda:
Hipp 50 spf

Skład: Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Salicvlate, VP/Eicosene Copolymer, Behenyl Alcohol, Diethylhexyl Butamido Triazone, Glyceryl Stearate Cirate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine,Hydrogenated Coco-Glycerides, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Polysilicone-15, Decyl Glucoside, Methylopropanediol, Panthenol, Silica, Xanthan Gum, Bis-Ethylhexyl, Hydroxydimethoxy Benzylmalonate, SodiumStearoyl Glutamate, Tocopheryl Acetate, Triacontanyl PVP, Microcrystalline Cellulose, Ethylhexylglycerin, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Caprylhydroxamic Acid, Cera Alba, Disodium EDTA, p-Anisic Acid, Dimethicone, Calcium Alginate, Sodium Hydroxide, Propylene Glycol, Hexyl Alcohol.

Czy ten filtr jest przenikający? Czy nada się pod kolorówkę?


Używam pudru mineralnego na filtry o takim składzie:
Skład: /składnik aktywny/Titanium Dioxide 10.0%
/skladniki kosmetyczne/ Boron Nitride, Kaolin, Isononyl Isononanoate, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Calcium Gluconate, Manganese Gluconate, Magnesium Gluconate, Copper PCA, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Tocopherol  Panthenol, [+/- May Contain: Titanium Dioxide, Bismuth Oxychloride, Mica, Iron Oxides]

Czy ten produkt będzie się gryzł z filtrami z Parsolem?
nie ma filtrow przenikajacych, jest sporo tych chroniacych przed UVA - obok parsola wiele innych. ochrona powinna byc super, nawet jak sie parsol "zmeczy"
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-21, 15:43   #4807
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
nie ma filtrow przenikajacych, jest sporo tych chroniacych przed UVA - obok parsola wiele innych. ochrona powinna byc super, nawet jak sie parsol "zmeczy"
Mówisz? To muszę się nad nim poważnie zastanowić. Szkoda, że producent nie napisał jaka jest ochrona przed UVA, tylko ogółem SPF 50.
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-21, 20:06   #4808
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Mówisz? To muszę się nad nim poważnie zastanowić. Szkoda, że producent nie napisał jaka jest ochrona przed UVA, tylko ogółem SPF 50.
ochrone przed UVA rzadko sie pisze w formie faktoru (chyba trudniej to zmierzyc? nie pamietam dokladnie - ale malo kto to robi). wymagania europejskie sa takie, ze przynajmniej 1/3 faktoru SPF to ochrona przed UVA. takie wymaganie jest spelnione, jesli na produkcie jest znaczek UVA w okregu.
patrzac na zastosowane filtry i ich kombinacje mozna jednak wywnioskowac, ze ochrona przed UVA bedzie na bardzo wysokim poziomie
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 13:15   #4809
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ochrone przed UVA rzadko sie pisze w formie faktoru (chyba trudniej to zmierzyc? nie pamietam dokladnie - ale malo kto to robi). wymagania europejskie sa takie, ze przynajmniej 1/3 faktoru SPF to ochrona przed UVA. takie wymaganie jest spelnione, jesli na produkcie jest znaczek UVA w okregu.
patrzac na zastosowane filtry i ich kombinacje mozna jednak wywnioskowac, ze ochrona przed UVA bedzie na bardzo wysokim poziomie
Dzięki za info
Ten filtr już kupiłam skład mnie zachęcił, zaraz będę testować. W takiej cenie 25,99 musiałam wziąć oby się sprawdził.
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 22:17   #4810
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Przypomnę sówj krem, oraz cerę -
Natura Siberica. Krem do twarzy na dzień. "Odżywianie i nawilżenie". Do cery suchej.

PSkład INCI:
Aqua, Dicaprylyl Ether, Glycerin, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Aralia Mandshurica Extract, Lathyrus Aleuticus Extract, Arnica Intermedia Extract, Tocopherol, Lecithin, Melissa Officinalis Extract, Chamomilla Recutita Extract, Glycosphingolipids, Sodium Hyaluronate, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Polyacrylate, Parfum, Neolone.

Mam cerę trądzikową, przesuszoną licznymi kuracjami, odwodnioną, oraz bardzo skłonną do zapychania, krostek, zaskórników, uczuleń. Czy ten krem jest bezpieczny? W sensie, czy nie spowoduje wysypu, uczulenia, a dobrze nawilży? Ciekawi mnie tez, czy ten filtr tutaj jest stabilny i czy faktycznie chociaż trochę chroni przed promieniowaniem.

Jeszcze raz proszę o analizę.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-23, 09:31   #4811
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Przypomnę sówj krem, oraz cerę -
Natura Siberica. Krem do twarzy na dzień. "Odżywianie i nawilżenie". Do cery suchej.

PSkład INCI:
Aqua, Dicaprylyl Ether, Glycerin, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Aralia Mandshurica Extract, Lathyrus Aleuticus Extract, Arnica Intermedia Extract, Tocopherol, Lecithin, Melissa Officinalis Extract, Chamomilla Recutita Extract, Glycosphingolipids, Sodium Hyaluronate, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Polyacrylate, Parfum, Neolone.

Mam cerę trądzikową, przesuszoną licznymi kuracjami, odwodnioną, oraz bardzo skłonną do zapychania, krostek, zaskórników, uczuleń. Czy ten krem jest bezpieczny? W sensie, czy nie spowoduje wysypu, uczulenia, a dobrze nawilży? Ciekawi mnie tez, czy ten filtr tutaj jest stabilny i czy faktycznie chociaż trochę chroni przed promieniowaniem.

Jeszcze raz proszę o analizę.
krem wyglada calkiem fajnie, sa wyciagi roslinne, niezbyt skomplikowany sklad, "brzydkich" konserwantow nie widze. ale czy ten krem bedzie dzialal komedogennie na twoja skore to ty musisz sprawdzic. wiesz, niektorych to nawet woda zapycha trudno tez ocenic, czy ewentualne krostki to wina kremu czy czegokolwiek innego (chociazby odzywiania, hormonow, ...).
ale o nawilzenie twoja skora wola, wiec czyms trza ja posmarowac. czy to akurat ten krem bedzie? musialabys sprobowac, czy krem nie podrazni - wyciagi roslinne czasem moga to robic (wowczas musialabys siegnac po cos mniej zwiazanego z natura, raczej takiego... "sterylnego" jak na przyklad pityval, chociaz jego sklad mi sie baaardzo nie podoba.... ale opinie ma dobre ).
co do filtrow - tutaj ich nie ma. ale producent chyba tez nie pisze, ze sa...? jesli szukasz czegos z ochrona UV, to moze skup sie na lekkich kremach nawilzajacych z faktorem 15-20. wyzsze faktory moga byc juz za ciezkie... chociaz moze jakies kremy dla cer tradzikowych dalyby rade bez obklejania i obciazania skory - musialabys potestowac). jesli nie masz jakiejs sklonnosci do przebarwien, nie stosujesz kwasow ani retinoidow, to SPF 20 powinien tez wystarczyc. ale to wszystko zalezy od calej pielegnacji i od twojej skory
jesli chcialabys swoja pielegnacje poprzestawiac, zrewidowac, i mialabys ochote na nature, to zapraszam do watku https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=604908 - duzo dziewczyn ma podobne problemy, wiec moze akurat cos dla siebie wyczytasz
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-23, 13:17   #4812
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ja również chciałam się przypomnieć...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę:

Emulsja ochronna do twarzy Oriflame Optimals Oxygen Boost z filtrem SPF 30

Proszę o analizę pod kątem fotostabilnych filtrów i komodogenności.

AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, DIMETHICONE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, OCTOCRYLENE, GLYCERIN, ISONONYL ISONONANOATE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, CETEARYL ALCOHOL, CETEARYL GLUCOSIDE, ISODECYL NEOPENTANOATE, DIISOPROPYL SEBACATE, LAURYL LACTATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, CAPRYLYL GLYCOL, TOCOPHERYL ACETATE, DECYL GLUCOSIDE, DIMETHICONOL, IMIDAZOLIDINYL UREA, METHYLPARABEN, ACRYLATES/VINYL ISODECANOATE CROSSPOLYMER, PARFUM, PROPYLPARABEN, SODIUM HYDROXIDE, LAMINARIA DIGITATA, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM HYALURONATE, XANTHAN GUM, PHENOXYETHANOL, SODIUM PCA, UREA, BHT, TREHALOSE, POLYQUATERNIUM-51

Załącznik 4733703

Emulsja ma początkowo skład identyczny z ochronnym fluidem SPF30 z Oriflame Optimals, który wycofano ze sprzedaży ze dwa lata temu, a był dobry, fotostabilny i nie zapychał (w każdym razie mnie :P). Może ten jest równie dobry albo nawet lepszy?
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-23, 13:54   #4813
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 793
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

I ja też...

Cytat:
Napisane przez maruda80 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam prośbę o analizę składu kremu Yves Rocher Inositol. Moja skóra go bardzo lubi - a teraz mam dylemat.
Czy w ciąży można go stosować, czy lepiej odstawić?

Skład:
Aqua, butylene glycol, alkohol denat., isononyl isononanoate, zea mays, urea, propylene glycol, isohexadecane, cyclopentasiloxane, glycerin, ethylhexyl cocoate, stearyl alkohol, peg-100 stearate, cetyl alkohol, cyclohexasiloxane, sorbitan stearate, glyceryl stearate, parfum, inositol, ammonium acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, methylparaben, tocopheryl acetate, allantoin, ethylparaben, xanthan gum, propylparaben, butylparaben, tetrasodium edta, lactic acid.
__________________

maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 17:16   #4814
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
krem wyglada calkiem fajnie, sa wyciagi roslinne, niezbyt skomplikowany sklad, "brzydkich" konserwantow nie widze. ale czy ten krem bedzie dzialal komedogennie na twoja skore to ty musisz sprawdzic. wiesz, niektorych to nawet woda zapycha trudno tez ocenic, czy ewentualne krostki to wina kremu czy czegokolwiek innego (chociazby odzywiania, hormonow, ...).
ale o nawilzenie twoja skora wola, wiec czyms trza ja posmarowac. czy to akurat ten krem bedzie? musialabys sprobowac, czy krem nie podrazni - wyciagi roslinne czasem moga to robic (wowczas musialabys siegnac po cos mniej zwiazanego z natura, raczej takiego... "sterylnego" jak na przyklad pityval, chociaz jego sklad mi sie baaardzo nie podoba.... ale opinie ma dobre ).
co do filtrow - tutaj ich nie ma. ale producent chyba tez nie pisze, ze sa...? jesli szukasz czegos z ochrona UV, to moze skup sie na lekkich kremach nawilzajacych z faktorem 15-20. wyzsze faktory moga byc juz za ciezkie... chociaz moze jakies kremy dla cer tradzikowych dalyby rade bez obklejania i obciazania skory - musialabys potestowac). jesli nie masz jakiejs sklonnosci do przebarwien, nie stosujesz kwasow ani retinoidow, to SPF 20 powinien tez wystarczyc. ale to wszystko zalezy od calej pielegnacji i od twojej skory
jesli chcialabys swoja pielegnacje poprzestawiac, zrewidowac, i mialabys ochote na nature, to zapraszam do watku https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=604908 - duzo dziewczyn ma podobne problemy, wiec moze akurat cos dla siebie wyczytasz
Ślicznie dziękuję. Będę testowała z tymi filtrami na pewno. Może ktoś polecić jakiś własnie lekki krem nawilżający z filtrem 20? Taki trochę offtop, ale gdyby ktoś miał tytuł to byłabym wdzięczna.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 19:16   #4815
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Neutrogena Visibly clear blackhead eliminating toner


Skład: Aqua , Alcohol Denat. , PPG-5-Ceteth-20 , Glycerin , Salicylic Acid , Menthyl Lactate , Parfum .


czy ten - Asda skin system toner ?

Skład: Aqua , Polysorbate 20 , Sorbitol , Butyrospermum Parkii Butter Extract , Camellia Sinensis Leaf Extract , Tocopheryl Acetate , Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder , Sodium PCA , Cocamide DEA , Glycerin , Propylene Glycol , Sodium Benzoate , Sorbic Acid , Potassium Sorbate , Phenoxyethanol , Ethylhexylglycerin , Disodium EDTA , Sodium Hydroxide , Citric Acid[/QUOTE]

Wiem, że ten pierwszy ma salicylic acid czyli może po może na zaskórniki, które mam. A o drugim myślałam tak po prostu jako jakiś tonik do przemywania twarzy tylko nie wiem czy nie ma tam za dużo chemii ? Czy moze obydwa warto kupić ?

Edytowane przez joaa12
Czas edycji: 2012-06-27 o 19:29
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 12:13   #4816
Asiukla
Przyczajenie
 
Avatar Asiukla
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 13
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny, bardzo proszę o analizę Clinique pore refining solutions correcting serum.
Skład:
Dimethicone, Aqua, Polysilicone-11, Alcohol Denat., Acetyl Glucosamine, PEG-10 Dimethicone, Butylene Glycol, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Serenoa Serrulata (Saw Palmetto) Fruit Extract, Sigesbeckia Orientalis (St. Paul’s Wort) Extract, Salvia Sclarea (Clary) Extract, Sea Whip Extract, Laminaria Saccharina Extract, Caffeine, Pantethine, Hydrolyzed Soy Protein, PEG-11 Methyl Ether Dimethicone, Algae Extract, Polysorbate 20, Salicylic Acid, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Tocopheryl Acetate, Caprylyl Glycol, Sodium Hyaluronate, Glycerin, Lecithin, Isohexadecane, Di-C12-18 Alkyl Dimonium Chloride, Polysorbate 80, Hydrogenated Lecithin, Polymethyl Methacrylate, Coconut Acid, Padina Pavonica Thallus Extract, Nordihydroguaiaretic Acid, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Silica, Citric Acid, Hexylene Glycol, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Mica.

Nie znam się za bardzo ale wydaje mi się, że skład jest strasznie długi. Jest szansa, że to faktycznie jakoś pozytywnie wpłynie na pory? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

I jeszcze ten bajer:

Skład: Water/Aqua/Eau, Dimethicone, Benzophenone-3 (Oxybenzone), Ethylhexyl Salicylate, Petrolatum, Butylene Glycol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Isopropyl PPG-2-Isodeceth-7 Carboxylate, Butyloctyl Salicylate, Polyglyceryl-2 Triisostearate, Caprylic/Capric/Myristic/Stearic Triglyceride, Polyester-8, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Coffea Robusta Seed Extract, Echinacea Pallida (Coneflower) Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Sea Whip Extract, Disodium NADH, Padina Pavonica (Thallus) Extract, Trehalose, Creatine, Sodium RNA, Caffeine, Nordihydroguaiaretic Acid, Sodium DNA, Astrocaryum Murumuru Seed Butter, Phytosphingosine, Linoleic Acid, Cholesterol, Ferulic Acid, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Algae Extract, Sodium Hyaluronate, Aminopropyl Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Micrococcus Lysate, Adenosine Phosphate, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Soy Protein, Chamomilla Recutita (Matricaria), Decarboxy Carnosine HCL, Ethylhexyl Stearate, Maltodextrin, C1-8 Alkyl Tetrahydroxycyclohexanoat e, Caprylyl Glycol, Isohexadecane, Polyethylene, Zeolite, Lecithin, Behenyl Alcohol, Hydroxyethylcellulose, Xanthan Gum, Sodium Chloride, Potassium Sulfate, Polysorbate 80, Steareth-21, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Sucrose, Tromethamine, Carbomer, Glycerin, Ethylhexyl Palmitate, Propylene Glycol Dicaprate, Hexylene Glycol, Disodium EDTA, Phenoxyethanol (ILN31591)
Clinique, Superdefense SPF 25 Age Defense Moisturizer
Skład z wizazu a nie wiem jaki to rodzaj, bo sa do tlustej, suchej itd. ;/ Mi zależałoby na tym do tłustej. Miałam go kiedyś i wydawało mi się, że nieźle się spisywał. Nadaje się dla 22letniej osoby? Cera mieszana w stronę tłustej z rozszerzonymi porami. Ma strasznie negatywne oceny i zaczęłam się zastanawiać dlaczego.. Baardzo proszę o analizę tych dwóch składów. Też pod względem zapychaczy i ewentualnych innych niefajnych składników.

Edytowane przez Asiukla
Czas edycji: 2012-06-28 o 12:55
Asiukla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-04, 14:35   #4817
Dead_Dreams
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 37
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,
ostatnio kupiłam dla siebie krem Johnson's baby intensywnie pielęgnujący. Mam cerę wrażliwą, alergiczną, mieszaną, skłonną do zapychania i niedoskonałości. Kremu używam dopiero od kilku dni i jak narazie jestem zadowolona, gdyz dobrze nawilza i lagodzi podraznienia, boję się tylko, ze stosowany na dluższą metę może zapchać. Proszę o analizę składu:

Aqua, Glycerin, Cetyl Alcohol, Glycine Soja Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Zea Mays Starch, Hydrogenated Palm Glycerides, Oleic/Linoleic/Linolenic Polyglycerides, Potassium Cetyl Phosphate, Stearyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Sodium Cocoyl Amino Acids, Sarcosine, Magnesium Aspartate, Potassium Aspartate, Chamomilla, Recutita Flower Extract, Olea Europaea Leaf Extract, Aloe Barbadensis, Leaf Extract Tocopherol, Tocopherol Acetate, Dimethicone, Carbomer, p-Anisic Acid, Propylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Parfum.

Z góry dziękuję
Dead_Dreams jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 21:30   #4818
Louve23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 53
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej dziewczyny która z tych past ma większą możliwość wybielić mi lekko zęby? Która też będzie bezpieczniejsza dla mojego szkliwa? Będe bardzo wdzięczna za pomoc

ARGITAL Omeobital 75ml - w 100% naturalna pasta wybielająca na bazie olejków anyżu i cytryny


Ingredients: Glycerin, Aqua, Kaolin, Calcium Carbonate, Xanthan Gum, Pimpinella Anisum Oil*, Rosa Canina Fruit Extract ("Demeter"), Calendula Officinalis Extract ("Demeter"), Chamomilla Recutita Extract ("Demeter"), Malva Sylvestris Extract ("Demeter"), Citrus Medica Limonum Oil*, Solum Fullonum, Maris Sal, Styrax Benzoin Extract, Berberis Vulgaris Extract, Alcohol (Bio).
*Limonene-Linalool


ARGITAL Astringente 75ml - CZARNA PASTA, białe zęby, w 100% naturalna ngredients: Aqua, Glycerin, Kaolin, Cl77268:1 (Carbone di faggio e betulla), Maris Sal, Xanthan Gum, Mentha Piperita Oil (Limonene), Pimpinella Anisum Oil (Limonene), Propolis, Styrax Benzoin Extract, Berberis Vulgaris Extract, Alcohol (Bio)
Louve23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-07, 10:43   #4819
MuffinBaby
Raczkowanie
 
Avatar MuffinBaby
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 165
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mogę prosić o analizę? Bardzo mi zależy na dowiedzeniu się czy ten filtr zapycha

Lirene Dermoprogram, Family, Wodoodporna emulsja do opalania skóry wrażliwej, SPF 50 +:
Skład : Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, /Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/ Dimethylcarbonate Copolymer, Triethanolamine, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C13-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Alumina, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butyrospermum Parkii ( Shea Butter), BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben
__________________
Uśmiechnij się
MuffinBaby jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-13, 09:57   #4820
rEwelus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 26
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam, chciałabym wiedzieć czy ten krem ma dobry naturalny skład, czy ma jakieś złe składniki? I czy ochrona przed UVA/UVB jest dobra, czy filtry stabilne?

John Masters Organics, SPF 30 Natural Mineral Sunscreen (Naturalny mineralny filtr przeciwsłoneczny - wysoka ochrona)


Skład: Filtry mineralne: Titanium Dioxide 7,5%, Zinc Oxide 5,0%;
Aqua (Water), Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice,* Capric Caprylic Triglycerides, Ethyl Hexyl Palmitate, Glyceryl Stearate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Jojoba Oil,* Shea Butter,* Panthenol, Tocopherol Acetate, Allantoin, Sodium Pca, Green Tea Extract,* Magnesium Aluminum Silicate, Hyaluronic Acid, Calendula Extract,* Ethyl Hexyl Glycerin, Benzyl Alcohol.


Cały opis: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...a-ochrona.html

Z góry bardzo dziękuję
rEwelus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 17:09   #4821
partytura
Zadomowienie
 
Avatar partytura
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: 2ga strona kabla ;) [Lubuskie]
Wiadomości: 1 220
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam Przeglądnęłam listę kosmetyków zanalizowanych jeśli o skład chodzi, sporo w niej Ziaji , ale niestety nie ma kremu, który mnie interesuje...

Szukam obecnie pracy i nie stać mnie na wyszukane kremy, a ten "w gościach" nawet mi podpasował i zaciekawił...

Dlatego... byłabym bardzo wdzięczna, gdyby któraś z obeznanych w temacie wizażanek powiedziała mi co w składzie WIELOWITAMINOWEGO NAWILŻAJĄCEGO KREMU ZIAJI piszczy

Wygląda on następująco (dla przejrzystości 'rozwarstwiłam' listę, jednak kolejność bez zmian) :
Skład:
- Aqua,
- Caprylic/Capric Triglyceride,
- Glyceryl Stearate,
- PEG-100 Stearate,
- Glycerin, Helianthus Annuus Seed Oil,
- Hexyl Laurate,
- Cetearyl Alcohol,
- Dimethicone,
- Stearic Acid,
- Ethyl Linoleate,
- Ethyl Oleate,
- Ethyl Linolenate,
- Panthenol,
- Tocopheryl Acetate,
- Retinyl Palmitate,
- Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer,
- Isohexadecane,
- Polysorbate 80,
- Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer,
- BHA,
- Phenoxyethanol,
- Methylparaben,
- Butylparaben,
- Ethylparaben,
- Propylparaben,
- Isobutylparaben,
- Diazolidinyl Urea,
- Parfum, Linalool,
- Alpha-Isomethyl Ionone,
- Hexyl Cinnamal,
- Coumarin,
- Sodium Hydroxide.

Mam suchą i mało elastyczną skórę, problematyczną m.in z uwagi na hormony rozchwiane przez konieczność brania leków na przewlekłą chorobę.. z tego powodu zależy mi by krem nie powodował nowych wykwitów i faktycznie nawilżał buzię.

Póki co wiem o nim tylko tyle, że przy paru użyciach nie powodował wyprysków i że jest niedrogi, a pachnie całkiem sympatycznie, więc..

jak mówicie, czy skład zapowiada dalsze dobro??

Będę BARDZO wdzięczna za rozszyfrowanie jakości kremu na podstawie zawartych w nich składników
__________________

Jesteśmy tu m.in. po to by pomagać sobie nawzajem


Edytowane przez partytura
Czas edycji: 2012-07-13 o 17:10
partytura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 21:46   #4822
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez partytura Pokaż wiadomość
Witam Przeglądnęłam listę kosmetyków zanalizowanych jeśli o skład chodzi, sporo w niej Ziaji , ale niestety nie ma kremu, który mnie interesuje...

Szukam obecnie pracy i nie stać mnie na wyszukane kremy, a ten "w gościach" nawet mi podpasował i zaciekawił...

Dlatego... byłabym bardzo wdzięczna, gdyby któraś z obeznanych w temacie wizażanek powiedziała mi co w składzie WIELOWITAMINOWEGO NAWILŻAJĄCEGO KREMU ZIAJI piszczy

Wygląda on następująco (dla przejrzystości 'rozwarstwiłam' listę, jednak kolejność bez zmian) :
Skład:
- Aqua,
- Caprylic/Capric Triglyceride,
- Glyceryl Stearate,
- PEG-100 Stearate,
- Glycerin, Helianthus Annuus Seed Oil,
- Hexyl Laurate,
- Cetearyl Alcohol,
- Dimethicone,
- Stearic Acid,
- Ethyl Linoleate,
- Ethyl Oleate,
- Ethyl Linolenate,
- Panthenol,
- Tocopheryl Acetate,
- Retinyl Palmitate,
- Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer,
- Isohexadecane,
- Polysorbate 80,
- Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer,
- BHA,
- Phenoxyethanol,
- Methylparaben,
- Butylparaben,
- Ethylparaben,
- Propylparaben,
- Isobutylparaben,
- Diazolidinyl Urea,
- Parfum, Linalool,
- Alpha-Isomethyl Ionone,
- Hexyl Cinnamal,
- Coumarin,
- Sodium Hydroxide.

Mam suchą i mało elastyczną skórę, problematyczną m.in z uwagi na hormony rozchwiane przez konieczność brania leków na przewlekłą chorobę.. z tego powodu zależy mi by krem nie powodował nowych wykwitów i faktycznie nawilżał buzię.

Póki co wiem o nim tylko tyle, że przy paru użyciach nie powodował wyprysków i że jest niedrogi, a pachnie całkiem sympatycznie, więc..

jak mówicie, czy skład zapowiada dalsze dobro??

Będę BARDZO wdzięczna za rozszyfrowanie jakości kremu na podstawie zawartych w nich składników
krem niestety moze (ale nie musi ) zapchac pory. nawilzy skore. zawiera silikony- ale to indywidualna kwestia dot osobistych upodoban
niefajne, charakterystyczne dla ziaja konserwanty m in Diazolidinyl Urea - do poczytania w net- moze podraznic
poza tym olej slonecznikowy, i wit a i e
nazwa kremu przsadzona zadna z tego kremu bomba witaminowa do tego moze zapchac i konserwanty ale na plus- bedzie zapobiegal utracie wody z naskorka i nawilzy

---------- Dopisano o 22:37 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Dead_Dreams Pokaż wiadomość
Witam,
ostatnio kupiłam dla siebie krem Johnson's baby intensywnie pielęgnujący. Mam cerę wrażliwą, alergiczną, mieszaną, skłonną do zapychania i niedoskonałości. Kremu używam dopiero od kilku dni i jak narazie jestem zadowolona, gdyz dobrze nawilza i lagodzi podraznienia, boję się tylko, ze stosowany na dluższą metę może zapchać. Proszę o analizę składu:

Aqua, Glycerin, Cetyl Alcohol, Glycine Soja Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Zea Mays Starch, Hydrogenated Palm Glycerides, Oleic/Linoleic/Linolenic Polyglycerides, Potassium Cetyl Phosphate, Stearyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Sodium Cocoyl Amino Acids, Sarcosine, Magnesium Aspartate, Potassium Aspartate, Chamomilla, Recutita Flower Extract, Olea Europaea Leaf Extract, Aloe Barbadensis, Leaf Extract Tocopherol, Tocopherol Acetate, Dimethicone, Carbomer, p-Anisic Acid, Propylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Parfum.

Z góry dziękuję
krem ma jakies tam skladniki zapychajace ale to nie znaczy ze zapcha pory. krem do testow- skoro Ci sluzy to warto dac mu szanse

---------- Dopisano o 22:46 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Asiukla Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bardzo proszę o analizę Clinique pore refining solutions correcting serum.
Skład:
Dimethicone, Aqua, Polysilicone-11, Alcohol Denat., Acetyl Glucosamine, PEG-10 Dimethicone, Butylene Glycol, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Serenoa Serrulata (Saw Palmetto) Fruit Extract, Sigesbeckia Orientalis (St. Paul’s Wort) Extract, Salvia Sclarea (Clary) Extract, Sea Whip Extract, Laminaria Saccharina Extract, Caffeine, Pantethine, Hydrolyzed Soy Protein, PEG-11 Methyl Ether Dimethicone, Algae Extract, Polysorbate 20, Salicylic Acid, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Tocopheryl Acetate, Caprylyl Glycol, Sodium Hyaluronate, Glycerin, Lecithin, Isohexadecane, Di-C12-18 Alkyl Dimonium Chloride, Polysorbate 80, Hydrogenated Lecithin, Polymethyl Methacrylate, Coconut Acid, Padina Pavonica Thallus Extract, Nordihydroguaiaretic Acid, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Silica, Citric Acid, Hexylene Glycol, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Mica.

Nie znam się za bardzo ale wydaje mi się, że skład jest strasznie długi. Jest szansa, że to faktycznie jakoś pozytywnie wpłynie na pory? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

I jeszcze ten bajer:

Skład: Water/Aqua/Eau, Dimethicone, Benzophenone-3 (Oxybenzone), Ethylhexyl Salicylate, Petrolatum, Butylene Glycol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Isopropyl PPG-2-Isodeceth-7 Carboxylate, Butyloctyl Salicylate, Polyglyceryl-2 Triisostearate, Caprylic/Capric/Myristic/Stearic Triglyceride, Polyester-8, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Coffea Robusta Seed Extract, Echinacea Pallida (Coneflower) Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Sea Whip Extract, Disodium NADH, Padina Pavonica (Thallus) Extract, Trehalose, Creatine, Sodium RNA, Caffeine, Nordihydroguaiaretic Acid, Sodium DNA, Astrocaryum Murumuru Seed Butter, Phytosphingosine, Linoleic Acid, Cholesterol, Ferulic Acid, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Algae Extract, Sodium Hyaluronate, Aminopropyl Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Micrococcus Lysate, Adenosine Phosphate, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Soy Protein, Chamomilla Recutita (Matricaria), Decarboxy Carnosine HCL, Ethylhexyl Stearate, Maltodextrin, C1-8 Alkyl Tetrahydroxycyclohexanoat e, Caprylyl Glycol, Isohexadecane, Polyethylene, Zeolite, Lecithin, Behenyl Alcohol, Hydroxyethylcellulose, Xanthan Gum, Sodium Chloride, Potassium Sulfate, Polysorbate 80, Steareth-21, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Sucrose, Tromethamine, Carbomer, Glycerin, Ethylhexyl Palmitate, Propylene Glycol Dicaprate, Hexylene Glycol, Disodium EDTA, Phenoxyethanol (ILN31591)
Clinique, Superdefense SPF 25 Age Defense Moisturizer
Skład z wizazu a nie wiem jaki to rodzaj, bo sa do tlustej, suchej itd. ;/ Mi zależałoby na tym do tłustej. Miałam go kiedyś i wydawało mi się, że nieźle się spisywał. Nadaje się dla 22letniej osoby? Cera mieszana w stronę tłustej z rozszerzonymi porami. Ma strasznie negatywne oceny i zaczęłam się zastanawiać dlaczego.. Baardzo proszę o analizę tych dwóch składów. Też pod względem zapychaczy i ewentualnych innych niefajnych składników.
negatywne opnie mnie nie dziwia- serum to jakas masakra - mojej twarzy nigdy bym tym nie potraktowala- zaraz na poczatku silikon ktory owszem da wrazenie poprawy cery- ale to wrazenie potem alkohol.... nie patrze na caly sklad nawet
krem - czy ten krem jest obecny na pl rynku ? czy jest on z usa ?
krem moze zapchac, zawiera silikony, cos tam powinien nawilzyc. biorac pod uwage cene kosmetykow clinique to nie warto ich kupowac. zwykly nawilzacz (o lepszym skladzie ) znajdziemy w aptece za pol ceny
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 21:50   #4823
partytura
Zadomowienie
 
Avatar partytura
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: 2ga strona kabla ;) [Lubuskie]
Wiadomości: 1 220
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
krem niestety moze (ale nie musi ) zapchac pory. nawilzy skore. zawiera silikony- ale to indywidualna kwestia dot osobistych upodoban
niefajne, charakterystyczne dla ziaja konserwanty m in Diazolidinyl Urea - do poczytania w net- moze podraznic
poza tym olej slonecznikowy, i wit a i e
nazwa kremu przsadzona zadna z tego kremu bomba witaminowa do tego moze zapchac i konserwanty ale na plus- bedzie zapobiegal utracie wody z naskorka i nawilzy
(...)
Dziękuję za ukierunkowanie i opinię , podglądnę w sieci ten ziajowy konserwant i przemyślę sprawę.. Fajnie, że nawilżacze są i powinny być pomocne; co do zapychania to znając moją zapobiegliwość nie smarowałabym się za grubą warstwą, ani za często więc może i się zdecyduję na próbę
__________________

Jesteśmy tu m.in. po to by pomagać sobie nawzajem

partytura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 21:54   #4824
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Ślicznie dziękuję. Będę testowała z tymi filtrami na pewno. Może ktoś polecić jakiś własnie lekki krem nawilżający z filtrem 20? Taki trochę offtop, ale gdyby ktoś miał tytuł to byłabym wdzięczna.
ja moge polecic bo sama uzywam lekkiego kremu z filtrem
avene hydrance optimale legere spf 20

i ps- cloche ja uzywam avene hol 20 przy retin a nie udalo mi sie znalezc wyzszego spf ktory by nie zapychal...... czy ja tego polaczenia pozaluje w przyszlosci? (retin stosuje przeciwstarzeniowo w koncu)

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

Cytat:
Napisane przez partytura Pokaż wiadomość
Dziękuję za ukierunkowanie i opinię , podglądnę w sieci ten ziajowy konserwant i przemyślę sprawę.. Fajnie, że nawilżacze są i powinny być pomocne; co do zapychania to znając moją zapobiegliwość nie smarowałabym się za grubą warstwą, ani za często więc może i się zdecyduję na próbę
warto przetestowac- moze okaze sie ze ten krem ci sluzy?
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 22:12   #4825
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
ja moge polecic bo sama uzywam lekkiego kremu z filtrem
avene hydrance optimale legere spf 20

i ps- cloche ja uzywam avene hol 20 przy retin a nie udalo mi sie znalezc wyzszego spf ktory by nie zapychal...... czy ja tego polaczenia pozaluje w przyszlosci? (retin stosuje przeciwstarzeniowo w koncu)
wiesz, niektore wizazanki by cie zlinczowaly ja uwazam jednak, ze lepiej posmarowac sie 2otka, ktora nie zrobi nam krzywdy, i jej uzywac w odpowiedniej ilosci, niz nalozyc ociupinke 50tki i "dusic" skore caly dzien (i tym samym poglebiac potrzebe stosowania zluszczaczy/wygladzaczy). ja teraz nie uzywam zadnych kwasiorkow ani pochodnych wit A i nie uzywam zadnych filtrow. cos tam jest na pewno w makijazu, wiec sie nie przejmuje. wole wygladac estetycznie teraz niz za 20 lat
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 22:31   #4826
partytura
Zadomowienie
 
Avatar partytura
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: 2ga strona kabla ;) [Lubuskie]
Wiadomości: 1 220
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
(...)
warto przetestowac- moze okaze sie ze ten krem ci sluzy?
Z takiego samego założenia wychodzę.. ostatecznie krem kosztuje grosze i jak moja buzia się zbuntuje to wykończę go smarując łokcie itd.
__________________

Jesteśmy tu m.in. po to by pomagać sobie nawzajem

partytura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 00:36   #4827
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez partytura Pokaż wiadomość
Z takiego samego założenia wychodzę.. ostatecznie krem kosztuje grosze i jak moja buzia się zbuntuje to wykończę go smarując łokcie itd.
sklad skladem wiadomo powinno sie zwracac na niego uwage i wazne zeby byl ''wartosciowy'' ale np
ja dostalam kiedys w prezencie krem firmy krem o takim skladzie ze strach sie bac- woski itd a kiedys jak skonczyl mi sie moj krem za tysiac piecset sto dziewiecset a nie mialam akurat $ zeby kupic kolejne op z ostatecznosci uzylam ten sprezentowany i jest to moj ulubieniec do dzis- uzywam go na szyje dekolt czasami pod oczy i teoretycznie powinnam miec krostki na dekolcie po nim a nie mam ....


cloche wiem ze niektore wizazanki by mi daly..... ale tak jak mowisz uzywam hol w duzej il wiec ta ochrona jest no i puder z bu anty uv.... wychodze z tego samego zalozenia co ty....
przepraszam za post nie dot analizy ale mi te filtry spac po nocach nie daja- juz popadam w obsesje
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 11:58   #4828
partytura
Zadomowienie
 
Avatar partytura
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: 2ga strona kabla ;) [Lubuskie]
Wiadomości: 1 220
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
sklad skladem wiadomo powinno sie zwracac na niego uwage i wazne zeby byl ''wartosciowy'' ale np
ja dostalam kiedys w prezencie krem firmy krem o takim skladzie ze strach sie bac- woski itd a kiedys jak skonczyl mi sie moj krem za tysiac piecset sto dziewiecset a nie mialam akurat $ zeby kupic kolejne op z ostatecznosci uzylam ten sprezentowany i jest to moj ulubieniec do dzis- uzywam go na szyje dekolt czasami pod oczy i teoretycznie powinnam miec krostki na dekolcie po nim a nie mam ....
(...)
I właśnie dlatego niedługo kupię sobie pudełeczko na próbę I nie będę się patyczkować, wezmę od razu to większe 100ml, bo o wiele bardziej się kalkuluje cenowo i z pewnością znajdzie się partia ciała, która krem polubi bez żadnych "odreagowań", że tak to ujmę
Raz jeszcze dziękuję za przyglądnięcie się składowi
__________________

Jesteśmy tu m.in. po to by pomagać sobie nawzajem

partytura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 12:23   #4829
Kadin_
Zadomowienie
 
Avatar Kadin_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 510
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mam nadzieję, że w dobrym miejscu ale proszę o analizę tej maski do włosów:

Aqua, Cetostearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride (and) Isopropyl Alcohol, Cyclomethicone, Quaternium-18, Polyquaternium-37 (and) Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate (and) PPG-1 Trideceth-6, Babassu Amidopropyltrimethyl Ammonium Chloride, Ceteareth-20, Hydrolyzed Silk PG, d-Panthenol, Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Butylparaben (and) Ethylparaben (and) Propylparaben (and) Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Fragrance, Glycerine, Creatine, Dimethicone, EDTA,CitricAcid.

Warto jej używać ?
__________________
Kadin_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 12:27   #4830
samajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 60
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Kiedyś już prosiłam o analizę tego kremu , ale nie doczekałam się odpowiedzi
jesli teraz miałabym się szansę przebić, to bardzo proszę o analizę tego kremu pod katem zapychania.

Bioderma Hydrabio Riche
Skład: aqua, glycerin, ethylhexyl palmitate, mineral oil, tridecyl trimellitate, xylitol, cyclopentasiloxane, alcohol denat, glycol palmitate, arachidyl alcohol, corn starch modified, polyethylene, sodium lactate, glyceryl stearate, niacinamide, PEG-100 stearate, pyrus malus fruit extract, anhydroxylitol, rhamnose, mannitol, fructooligosaccharides, dimethicone, arachidyl glucoside, xylitylglucoside, hexyldecanol, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, titanium dioxide, xanthan gum, C30-45 alkyl cetearyl dimethicone crosspolymer, sodium hydroxide, alumina, stearic acid, caprylic/capric triglyceride, behenyl alcohol, laminaria ochroleuca extract, disodium EDTA, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, fragrance

Za dobrze sie nie znam , ale ten mineral oil mi się nie podoba , mimo to ten krem ma super opinie na KWC i dziewczyny zaznaczaja , że nie zapycha , nie wiem już w co wierzyć , dlatego prosze o analizę.
samajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:17.