Mam 1cm rozwarcia, upławy przeźroczysto-różowe i bóle brzucha w nocy. Pomocy ... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-21, 14:49   #1
ola2490
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8

Mam 1cm rozwarcia, upławy przeźroczysto-różowe i bóle brzucha w nocy. Pomocy ...


coraz bliżej rozwiązania

mamy czwartek...we wtorek byłam u lekarza i Pani Doktor powiedziała, że jak na pierwszą ciąże to mam bardzo dobrze przygotowane TE sprawy do porodu, dziecko płytko położone i rozwarcie na 1 cm. Przestraszyłam się tym rozwarciem..

Żadnych skurczy wcześniej nie miałam. Za to upławy straszne!
z wtorku na środę w nocy obudził mnie ból w dolnych partiach brzucha..coś podobnego do okresu.
Z środy na czwartek powieliło się to ale były te skurcze mocniejsze. W tym samym miejscu. W ciągu dnia tego nie odczuwam. Szczerze to ...bolało mnie i jak na chwilę obecną nie trwało bardzo długo

Zastanawiam się czy zaczęły mi się skurcze przepowiadające? czytałam o nich w internecie. Dodatkowo dziś zauważyłam, że moje upławy zmieniły kolor z przeźroczysto-białawych na przeźroczysto-różowe.

Wizytę u lekarza mam na wtorek 26 lutego. Pozostaje mi obserwowanie mojego ciała? czy te zmiany, które u mnie zachodzą świadczą o tym, żeby zgłosić się od razu do lekarza?

ajjjjj pierwsza ciąża i ten mój niepokój!! nie chcę przeoczyć jakiegoś ważnego momentu świadczącego o początku porodu, bo z tym też jest różnie :/ ...niby się wie, że to JUŻ, a niektóre z Was (z tego co czytałam) potrafiły przeoczyć ten moment... historie są różne

trzymajcie się ciepło!
ola2490 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 19:20   #2
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Mam 1cm rozwarcia, upławy przeźroczysto-różowe i bóle brzucha w nocy. Pomocy ..

Cytat:
Napisane przez ola2490 Pokaż wiadomość
coraz bliżej rozwiązania

mamy czwartek...we wtorek byłam u lekarza i Pani Doktor powiedziała, że jak na pierwszą ciąże to mam bardzo dobrze przygotowane TE sprawy do porodu, dziecko płytko położone i rozwarcie na 1 cm. Przestraszyłam się tym rozwarciem..

Żadnych skurczy wcześniej nie miałam. Za to upławy straszne!
z wtorku na środę w nocy obudził mnie ból w dolnych partiach brzucha..coś podobnego do okresu.
Z środy na czwartek powieliło się to ale były te skurcze mocniejsze. W tym samym miejscu. W ciągu dnia tego nie odczuwam. Szczerze to ...bolało mnie i jak na chwilę obecną nie trwało bardzo długo

Zastanawiam się czy zaczęły mi się skurcze przepowiadające? czytałam o nich w internecie. Dodatkowo dziś zauważyłam, że moje upławy zmieniły kolor z przeźroczysto-białawych na przeźroczysto-różowe.

Wizytę u lekarza mam na wtorek 26 lutego. Pozostaje mi obserwowanie mojego ciała? czy te zmiany, które u mnie zachodzą świadczą o tym, żeby zgłosić się od razu do lekarza?

ajjjjj pierwsza ciąża i ten mój niepokój!! nie chcę przeoczyć jakiegoś ważnego momentu świadczącego o początku porodu, bo z tym też jest różnie :/ ...niby się wie, że to JUŻ, a niektóre z Was (z tego co czytałam) potrafiły przeoczyć ten moment... historie są różne

trzymajcie się ciepło!
Na kiedy termin?

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Rozwarcie 1cm to prawie żadne rozwarcie Tym sie nie martw...to są skurcze przepowiadające...tak może boleć już tydzień przed porodem albo nawet wcześniej...i niestety, będzie bolało bardziej Ale dasz radę!

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Te upławy jak zmieniły kolorek to już blisko. Czop śluzowy zaczął odchodzić.
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 06:40   #3
ola2490
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8
Dot.: Mam 1cm rozwarcia, upławy przeźroczysto-różowe i bóle brzucha w nocy. Pomocy ..

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
Na kiedy termin?

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Rozwarcie 1cm to prawie żadne rozwarcie Tym sie nie martw...to są skurcze przepowiadające...tak może boleć już tydzień przed porodem albo nawet wcześniej...i niestety, będzie bolało bardziej Ale dasz radę!

---------- Dopisano o 20:20 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Te upławy jak zmieniły kolorek to już blisko. Czop śluzowy zaczął odchodzić.
Termin mam na 8 marca. Nastawiam się na duży ból ale zaniepokoiłam się, że wszystko zaczęło się tak wcześnie. Mam przeczucie, że urodzę przed terminem. To moja pierwsza ciąża i boję się, że coś mogę przeoczyć.
ola2490 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 09:17   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mam 1cm rozwarcia, upławy przeźroczysto-różowe i bóle brzucha w nocy. Pomocy ..

A co chciałabys przeoczyć? porod? nie da się

Skoro 8 marca to wlasciwie akcja może się zacząć w każdej chwili, dasz radę
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 09:32   #5
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Mam 1cm rozwarcia, upławy przeźroczysto-różowe i bóle brzucha w nocy. Pomocy ..

Cytat:
Napisane przez ola2490 Pokaż wiadomość
Termin mam na 8 marca. Nastawiam się na duży ból ale zaniepokoiłam się, że wszystko zaczęło się tak wcześnie. Mam przeczucie, że urodzę przed terminem. To moja pierwsza ciąża i boję się, że coś mogę przeoczyć.
Już dwa - trzy tygodnie przed możesz urodzić. Dziecko jest na to gotowe, a Ty będziesz gotowa jak rozwarcie bedzie 5-6cm, do 10 dolecisz na porodówce. Boli, bo wlaśnie to rozwarcie następuje. Nie przegapisz, potem bóle będą w jednakowych odstępach czasu. Ja pojechalam na porodówkę jak były co 5 min- o ósmej rano, a urodzilam o 12.30. I wcale nie bolalo mnie już bardziej jak w domu. A i jeszcze może być drętwienie prawej nogi, wymioty, czste sikanie- wiele kobiet ma, ale każdy porod jest inny. Trzymam kciuki!
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 10:02   #6
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mam 1cm rozwarcia, upławy przeźroczysto-różowe i bóle brzucha w nocy. Pomocy ..

Cytat:
Napisane przez ola2490 Pokaż wiadomość
coraz bliżej rozwiązania

mamy czwartek...we wtorek byłam u lekarza i Pani Doktor powiedziała, że jak na pierwszą ciąże to mam bardzo dobrze przygotowane TE sprawy do porodu, dziecko płytko położone i rozwarcie na 1 cm. Przestraszyłam się tym rozwarciem..

Żadnych skurczy wcześniej nie miałam. Za to upławy straszne!
z wtorku na środę w nocy obudził mnie ból w dolnych partiach brzucha..coś podobnego do okresu.
Z środy na czwartek powieliło się to ale były te skurcze mocniejsze. W tym samym miejscu. W ciągu dnia tego nie odczuwam. Szczerze to ...bolało mnie i jak na chwilę obecną nie trwało bardzo długo

Zastanawiam się czy zaczęły mi się skurcze przepowiadające? czytałam o nich w internecie. Dodatkowo dziś zauważyłam, że moje upławy zmieniły kolor z przeźroczysto-białawych na przeźroczysto-różowe.

Wizytę u lekarza mam na wtorek 26 lutego. Pozostaje mi obserwowanie mojego ciała? czy te zmiany, które u mnie zachodzą świadczą o tym, żeby zgłosić się od razu do lekarza?

ajjjjj pierwsza ciąża i ten mój niepokój!! nie chcę przeoczyć jakiegoś ważnego momentu świadczącego o początku porodu, bo z tym też jest różnie :/ ...niby się wie, że to JUŻ, a niektóre z Was (z tego co czytałam) potrafiły przeoczyć ten moment... historie są różne

trzymajcie się ciepło!
obserwuj czy czop się nie uwolnił..potem to już z górki- trzymam kciuki

ps. nie krzycz bo przez to tracisz siły, mrucz i bluzgaj jak Ci to pomaga
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 20:42   #7
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: Mam 1cm rozwarcia, upławy przeźroczysto-różowe i bóle brzucha w nocy. Pomocy ..

Kochana ja w 31 tc miałam 2 cm rozwarcia, w 36 tc 5 cm i lekarka chciała wywołać poród ze względu na brak przepływów mózgowych ( nie mogli ich znaleźć w usg) , a pod koniec 37 tc dojechałam ( ledwie zdążyłam) na porodówkę z 10 cm i sporym krwawieniem i urodziłam w ciągu 10 minut ( skurcze miałam od początku co 1/2 minuty, dojazd zajął mi 30 minut)
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:05.