DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-27, 07:31   #691
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Witajcie dziewczyny,
Wpadłam na pomysł, że chce wrócić do mojego naturalnego kolory brąz włosów. Obecnie na włosach mam rozjaśniacz + odrost jakieś 3 cm.
Jakiś czas temu dekoloryzowałam włosy w drugą stronę z czarnego na brąz i to nie była udana dekoloryzacja , chociaż była robiona w "profesionalnym" salonie.... fryzjerka się nie popisała, włosy wyglądały tragicznie, były w plamach czarno-blond + rude pasma, załamana zafarbowałam je na blond .. i tak do dzisiaj....
chce jednak wrócić do naturalnego brązu... macie jakieś rady w tym temacie?
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 08:45   #692
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez marrunia Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź Pisałam już do Bunny w tej sprawie (Ostatnim razem Andy mnie do niej odesłał bo już na mnie ręce załamywał hehe ). Po oględzinach moich włosów stwierdziła Ona i dziewczyny na blond watku, że rudych nie widać. Sama natura Bunny poleciła mi popiele z poziomu 9 i 10. Stopniowo rozjaśniać. I tak zrobię ma się rozumieć Jak zwykle zdam foto relację. Podejrzewam, że farbować będę włosięta dopiero w sobotę.
Jeśli można mały off topik... Co sądzicie o włosach ściętych w V z tyłu? Jest sens tak w ogóle obcinać włosy jeśli sięgają za łopatki? Zastanawiam się czy może nie "zaszaleć" dodatkowo w taki sposób
Bunny na pewno Ci dobrze poradzi
Jeśli chodzi o "V" - nie jestem zwolenniczką takiego cięcia chyba że ktoś ma bardzo długie włosy i do tego GRUBE, inaczej wygląda to jak taki smętny mysi ogonek na środku A jak masz teraz obcięte włosy?? Wg mnie na takiej długości przy cienkich włosach ładnie wyglądają ścięte na półokrągło (ale bardzo subtelnie - taki delikatny łuk) i bez cieniowania, a grube włosy podobnie tyle że można bj poszaleć z cieniowaniem.
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 12:49   #693
marrunia
Raczkowanie
 
Avatar marrunia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Land of milk and honey...
Wiadomości: 276
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
Bunny na pewno Ci dobrze poradzi
Jeśli chodzi o "V" - nie jestem zwolenniczką takiego cięcia chyba że ktoś ma bardzo długie włosy i do tego GRUBE, inaczej wygląda to jak taki smętny mysi ogonek na środku A jak masz teraz obcięte włosy?? Wg mnie na takiej długości przy cienkich włosach ładnie wyglądają ścięte na półokrągło (ale bardzo subtelnie - taki delikatny łuk) i bez cieniowania, a grube włosy podobnie tyle że można bj poszaleć z cieniowaniem.
A propos cieniowania. Mam grube włosy i gęste, równo obcięte tzn na prosto hehe. Rzeczywiście tak sobie myślałam i na moich obecnie matowych włosach takie V będzie wyglądało jakbym włosów nie czesała, a związywać takie cięcie to bez sensu myślę. Teraz chodzę w warkoczach i kokach na czas reperacji włosia i przynajmniej nic mi tam się nie majta przy twarzy
Co się tyczy farby...nie mogłam osobiście pójść do sklepu to wysłałąm ...chłopa:/ I mi przynióśł wellaton 12/1 matko jedyna! "W promocji były to Ci kupiłem"
Miał być popiel albo garnier 111. Nie wiem juz czy dobrze... niby też popiel, ale nie chcę za jasno. Boję się robić..Ajuto!
marrunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 15:50   #694
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Ja jestem po farbowaniu Palette. Na glowie nadal wszystkie kolory teczy, w dodatku odrost wyszedl rudawy, I znow wypadaja mi wlosy
Zdjecie moze dam pozniej, bo teraz sa jeszcze mokre.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 16:23   #695
marrunia
Raczkowanie
 
Avatar marrunia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Land of milk and honey...
Wiadomości: 276
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Daj zdjęcia daj może nie będzie tak źle. Na mokrych efekt jest nie widoczy. Poczekaj aż wyschnie
marrunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 21:01   #696
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez isabelka00 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny,
Wpadłam na pomysł, że chce wrócić do mojego naturalnego kolory brąz włosów. Obecnie na włosach mam rozjaśniacz + odrost jakieś 3 cm.
Jakiś czas temu dekoloryzowałam włosy w drugą stronę z czarnego na brąz i to nie była udana dekoloryzacja , chociaż była robiona w "profesionalnym" salonie.... fryzjerka się nie popisała, włosy wyglądały tragicznie, były w plamach czarno-blond + rude pasma, załamana zafarbowałam je na blond .. i tak do dzisiaj....
chce jednak wrócić do naturalnego brązu... macie jakieś rady w tym temacie?
dodaj zdjęcia obecnego koloru i zdjęcie naturalnego koloru bo bez tego nic nie poradzimy nie wiedząc jak co wygląda. jeżeli sa rozjasnione to pewnie pigmentację będziesz musiała zrobic zeby nie było ewentualnego zielonego odcienia na włosach.

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Ja jestem po farbowaniu Palette. Na glowie nadal wszystkie kolory teczy, w dodatku odrost wyszedl rudawy, I znow wypadaja mi wlosy
Zdjecie moze dam pozniej, bo teraz sa jeszcze mokre.
na mokre to i moje zawsze są rude, czekam na zdjęcia, podejrzewam ze tego brązu nie ruszyło? wiesz A10 to najmocniejsza farba ze sklepowych więc jak ona nie dała rady to pozostanie Ci albo fryzjerska, albo rozjaśniacz, lub farby z rozjaśniaczem metodą baza+tonowanie
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 23:41   #697
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez marrunia Pokaż wiadomość
Jeśli można mały off topik... Co sądzicie o włosach ściętych w V z tyłu? Jest sens tak w ogóle obcinać włosy jeśli sięgają za łopatki? Zastanawiam się czy może nie "zaszaleć" dodatkowo w taki sposób
Podobają mi się naturalnie zakończone włosy i sama takie noszę, ale nie widzę sensu, żeby specjalnie je obcinać w taki kształt. Chyba, że naprawdę ci zalezy na naturalnym efekcie. Ale weź pod uwagę, że włosy nierównej długości specyficznie się zachowują (równej zresztą też, ale zależy do czego jest się przyzwyczajonym).

---------- Dopisano o 00:41 ---------- Poprzedni post napisano o 00:37 ----------

Cytat:
Napisane przez 1234kinia1234 Pokaż wiadomość
Hej wszystkim byłabym bardzo wdzięczna gdybyście mogły mi podpowiedzieć Już od dłuższego czasu zastanawiam się nad dekoloryzacją jednak,puki co slyszałam wiele negatywnych komentarzy(wręcz groźb,że włosy całkowicie mi wypadną),które skutecznie mnie zniechęcały.Mam dosyć długie,ciemne włosy oraz brązowe oczy i ciemną karnacje.Marzy mi się jasny brąz lub gdyby to było możliwe jakiś ładny blond.Co myślicie?Czy taka zmiana nie byłaby zbyt drastyczna?
PS.zamieszczam fotke
Najbezpieczniej zrobić coś w stylu ciemnych włosów naturalnie płowiejących, czyli częściowe, ostrożne rozjaśnianie. Może być ombre hair, może lekki balejaż, szczególnie przy twarzy i raczej iść w beżowe tony, mogą stopniowo przechodzić w jaśniejsze.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-28, 08:34   #698
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
dodaj zdjęcia obecnego koloru i zdjęcie naturalnego koloru bo bez tego nic nie poradzimy nie wiedząc jak co wygląda. jeżeli sa rozjasnione to pewnie pigmentację będziesz musiała zrobic zeby nie było ewentualnego zielonego odcienia na włosach.

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:00 ----------



na mokre to i moje zawsze są rude, czekam na zdjęcia, podejrzewam ze tego brązu nie ruszyło? wiesz A10 to najmocniejsza farba ze sklepowych więc jak ona nie dała rady to pozostanie Ci albo fryzjerska, albo rozjaśniacz, lub farby z rozjaśniaczem metodą baza+tonowanie
Sam zobaczysz, ale pozniej, teraz umylam jeszcze raz, chyba niedokladnie zmylam wczoraj farbe, bo byly strasznie sztywne. No i wypadaja, lamia sie, a trzymalam godzine na odroscie, a na reszcie max 40 minut. I z 12% na odrostach, a na dlugosci 9%
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 16:49   #699
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

heloł, zamieszczam fotki. W sumie wlosy nie sa rude, ale kolor nadal nie jest taki, jakbym chciala, Dwie fotki przed, dwie po Dla lepszego zobrazowania ogromu nieszczesc
Rudaw sa w sloncu, ale w pomieszczeniu to chyba raczej ciemny blond. Zastanawia mnie jedno: odrosty wyszly RYŻE, jak u Horacego z CSI. To czym ja mam farbowac, zeby nie byly rude ani zolte
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0669.jpg (69,6 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0713.jpg (150,2 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0725.jpg (92,1 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0731.jpg (77,7 KB, 35 załadowań)
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 18:23   #700
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

faktycznie.... mocniejszej farby sklepowej nie znajdziesz.....tylko fryzjerskie teraz jak chcesz tak jasny blond na odrostach robic. ale całośc ładnie rozjaśniło.
albo fryzjerska farba, albo co farbowanie robisz baze rozjasniaczem lub farbą z rozjaśniaczem na odrostach , a nastepnie farbę tonująca na to, ale opcja z samą farbą jest zdrowsza, więc jak palette nie podzeszła to chyba fryzjerskie, albo zrezygnuj z tak jasnego blondu
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 18:33   #701
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
faktycznie.... mocniejszej farby sklepowej nie znajdziesz.....tylko fryzjerskie teraz jak chcesz tak jasny blond na odrostach robic. ale całośc ładnie rozjaśniło.
albo fryzjerska farba, albo co farbowanie robisz baze rozjasniaczem lub farbą z rozjaśniaczem na odrostach , a nastepnie farbę tonująca na to, ale opcja z samą farbą jest zdrowsza, więc jak palette nie podzeszła to chyba fryzjerskie, albo zrezygnuj z tak jasnego blondu
Tu juz nie chodzi o jasnosc tych odrostow, tylko o to, ze sa rudawe Czym mialabym je robic, zeby wyszly zimne? moze byc fryzjerska, ale jaka?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-28, 18:40   #702
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

alfaparf fajne są, hm i montibel-lo cromatone ponoć.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 18:45   #703
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
alfaparf fajne są, hm i montibel-lo cromatone ponoć.
Jakie odcienie? I z jaka woda? Pytam tak ogolnie, bo i tak mam zamiar odczekac jakies 6-8 tygodni.
Ale tak poza tym, to chyba nie jest zle? Malzowi sie podoba, bo "w koncu sa jasne". A poza tym jest dumny jak paw, bo nakladal mi farbe. I co najgorsze, niezle sie przy tym bawil. A ja nie znosze farbowania wlosow.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 19:04   #704
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Jakie odcienie? I z jaka woda? Pytam tak ogolnie, bo i tak mam zamiar odczekac jakies 6-8 tygodni.
Ale tak poza tym, to chyba nie jest zle? Malzowi sie podoba, bo "w koncu sa jasne". A poza tym jest dumny jak paw, bo nakladal mi farbe. I co najgorsze, niezle sie przy tym bawil. A ja nie znosze farbowania wlosow.
podejrzewam ze popiel z perłą.

zapodam linki do wpisów z bloga Bunny do poszczególnych odcieni zobaczysz jak wychodzą alfy, sama bunny poleca alfę, mam nadzieję, ze mnie nie zabije jak zobaczy ze wklejam linki z jej bloga, w sumie i tak jest na forum tutaj sławna

10.21+10.1

9.1+8.01

9.21

11.10

11.10+11.20

11.11+11.20

11.21

11.11

10.10ss -zauważ, ze on jest superrozjaśniający

10.21+10


dawałem minkę "" przy odcieniu o którym myślę dla Ciebie, z wodą 12% i malaksem na całość, ale za pierwszym razem chyba byś kładła na całe, tzn 12% na odrosty + 6% na całe a potem sam malaks przy kazdym farbowaniu.


dla ułatwienia masz numerację alfy:
Kolory techniczne, stworzone w celu neutralizacji niepożądanego podkładu rozjaśniania oraz w celu uzyskania zimnych refleksów i naturalnych efektów:
Nacré (.01): niewielka ilość niebieskich pigmentów neutralizuje żółty podkład i umożliwia uzykanie naturalnych efektów rozjaśnienia włosów.
Popiół (.1): wysokie stężenie niebieskiego pigmentu neutralizuje nawet najbardziej intensywny pomarańczowy podkład. Do rozjaśniania z efektem zimnym.
Nero blu (.11): odcień granatowy zapewni bogaty i intensywny efekt.
Irisé (.21): idealny do rozjaśnień z naturalnym efektem. Idealnie neutralizują niepożądane tony żółte i pomarańczowe.
Pure Violets (.22): intensywnie fioletowe refleksy wzbogacą ciemne kolory.
Korektory:
410: neutralizuje podkład czerwony i pomarańczowy, wzmacnia tendencję refleksów popielatych mocną szarością.
2000: wzmacnia refleks fioletowy w seriach Pure violets, Mahoń i Czerwień.
3000: wzmacnia refleks serii złotych.
7000: łagodzi refleksy żółte i pomarańczowe.
000SSS: o jeden ton zwiększa moc rozjaśniania.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez fryz5
Czas edycji: 2012-08-28 o 19:08
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 19:10   #705
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
podejrzewam ze popiel z perłą.

zapodam linki do wpisów z bloga Bunny do poszczególnych odcieni zobaczysz jak wychodzą alfy, sama bunny poleca alfę, mam nadzieję, ze mnie nie zabije jak zobaczy ze wklejam linki z jej bloga, w sumie i tak jest na forum tutaj sławna

10.21+10.1

9.1+8.01

9.21

11.10

11.10+11.20

11.11+11.20

11.21

11.11

10.10ss -zauważ, ze on jest superrozjaśniający

10.21+10


dawałem minkę "" przy odcieniu o którym myślę dla Ciebie, z wodą 12% i malaksem na całość, ale za pierwszym razem chyba byś kładła na całe, tzn 12% na odrosty + 6% na całe a potem sam malaks przy kazdym farbowaniu.


dla ułatwienia masz numerację alfy:
Kolory techniczne, stworzone w celu neutralizacji niepożądanego podkładu rozjaśniania oraz w celu uzyskania zimnych refleksów i naturalnych efektów:
Nacré (.01): niewielka ilość niebieskich pigmentów neutralizuje żółty podkład i umożliwia uzykanie naturalnych efektów rozjaśnienia włosów.
Popiół (.1): wysokie stężenie niebieskiego pigmentu neutralizuje nawet najbardziej intensywny pomarańczowy podkład. Do rozjaśniania z efektem zimnym.
Nero blu (.11): odcień granatowy zapewni bogaty i intensywny efekt.
Irisé (.21): idealny do rozjaśnień z naturalnym efektem. Idealnie neutralizują niepożądane tony żółte i pomarańczowe.
Pure Violets (.22): intensywnie fioletowe refleksy wzbogacą ciemne kolory.
Korektory:
410: neutralizuje podkład czerwony i pomarańczowy, wzmacnia tendencję refleksów popielatych mocną szarością.
2000: wzmacnia refleks fioletowy w seriach Pure violets, Mahoń i Czerwień.
3000: wzmacnia refleks serii złotych.
7000: łagodzi refleksy żółte i pomarańczowe.
000SSS: o jeden ton zwiększa moc rozjaśniania.
o kurcze, Andy
Musze dokladnie przesledzic te wpisy, dziekuje dobry czlowieku
Jutro jade na urlop, nie bedzie mnie 2 tygodnie, ale potem do Was dolacze
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 19:15   #706
marrunia
Raczkowanie
 
Avatar marrunia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Land of milk and honey...
Wiadomości: 276
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Wow Andy Jakbym wiedziała przed zakupem Wellatonu... No ja też już pofarbowaniu popielem jestem. Wyszło kolorowo, ale mi się nawet podoba Chciałabym wyrównać, ale w swoim czasie. Wrzucę zdjęcia. Może coś poradzisz Geniuszu
marrunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 19:17   #707
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
o kurcze, Andy
Musze dokladnie przesledzic te wpisy, dziekuje dobry czlowieku
Jutro jade na urlop, nie bedzie mnie 2 tygodnie, ale potem do Was dolacze
w takim razie miłego urlopu kochana czekamy

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------

Cytat:
Napisane przez marrunia Pokaż wiadomość
Wow Andy Jakbym wiedziała przed zakupem Wellatonu... No ja też już pofarbowaniu popielem jestem. Wyszło kolorowo, ale mi się nawet podoba Chciałabym wyrównać, ale w swoim czasie. Wrzucę zdjęcia. Może coś poradzisz Geniuszu
pianke wzięłas?
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 19:18   #708
2e898c0989695950f373651a66ba3cb75919c28f_618322823ac8a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 22
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Hallo hallo przypominam się. Fryz napisałeś, że jest ok po tej dekoloryzacji i farbowaniu, ale mnie przeszkadza okrutnie nierówność koloru, bo na czubku z lewej strony mam wręcz platynowy blond, a końcówki i środek są rude. To problemowe, bo czeszę włosy na przedziałek właśnie z lewej strony od kilku łądnych lat, teraz to komicznie wygląda. A co najgorsza zauważyłam, że włosy coraz to ciemnieją... i stają się bardziej rudawe. Załączam zdjęcie, jutro postaram się w lepszym świetle je zrobić.
2e898c0989695950f373651a66ba3cb75919c28f_618322823ac8a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 19:24   #709
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

[1=2e898c0989695950f373651 a66ba3cb75919c28f_6183228 23ac8a;36185289]Hallo hallo przypominam się. Fryz napisałeś, że jest ok po tej dekoloryzacji i farbowaniu, ale mnie przeszkadza okrutnie nierówność koloru, bo na czubku z lewej strony mam wręcz platynowy blond, a końcówki i środek są rude. To problemowe, bo czeszę włosy na przedziałek właśnie z lewej strony od kilku łądnych lat, teraz to komicznie wygląda. A co najgorsza zauważyłam, że włosy coraz to ciemnieją... i stają się bardziej rudawe. Załączam zdjęcie, jutro postaram się w lepszym świetle je zrobić.[/QUOTE]

no fakt troszke ciemnieje dól, a kiedy robiłaś tą deko? jak masz w dobrym stanie włoski to zrób kąpiel rozjasniająca na dolnych ciemneijszych partiach i na całośc rzuć farbę potem zeby wyrównac
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-28, 19:29   #710
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
w takim razie miłego urlopu kochana czekamy

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------



pianke wzięłas?
dzeki Jak wroce to wrzuce jakas fotke zrobiona na dworze przez malza, zawsze to lepiej widac kolor.
Trzymajcie sie cieplo
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 19:59   #711
2e898c0989695950f373651a66ba3cb75919c28f_618322823ac8a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 22
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Deko robiłam ok tydz temu. Włosy są mocne i lśniące, nie narzekam na ich zły stan. Kąpiel z jaką wodą robić i ew. ile trzymać? Marzy mi się syoss miodowy blond *_*
2e898c0989695950f373651a66ba3cb75919c28f_618322823ac8a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 22:05   #712
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

[1=2e898c0989695950f373651 a66ba3cb75919c28f_6183228 23ac8a;36186788]Deko robiłam ok tydz temu. Włosy są mocne i lśniące, nie narzekam na ich zły stan. Kąpiel z jaką wodą robić i ew. ile trzymać? Marzy mi się syoss miodowy blond *_*[/QUOTE]

rozjaśniaczem fryzjerskim i wode proponuję 6%
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 05:48   #713
marrunia
Raczkowanie
 
Avatar marrunia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Land of milk and honey...
Wiadomości: 276
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
w takim razie miłego urlopu kochana czekamy

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------



pianke wzięłas?

Nie , nie piankę. Tradycyjną 12.1. Na odrostach ładny popiel, ale troszkę ciemny. Jak się zastanowić to nawet lepiej w stosunku do reszty włosów. No a na reszcie wyszły mi rudo-popielate. Pasemka mam Dziś podcinam włosy-samodzielnie bo końce mam suche baardzo. Wrzucę fotki. Byłam zła na chłopa, że mi kupił 12, a teraz jak pomyślę, że miałabym robić 9, albo 10 to pewnie nic koloru nie ruszyło. Dobrze, że posłałam faceta
marrunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 12:41   #714
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

mi odcienie 12/0 i 12/1 bardzo wysuszyły włosy raz
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 12:02   #715
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

ah zły ten Fryz5 męczy te włosy, które są jakby ze stali!
załączam zdjęcie przed i 4 zdjęcia po zabiegu

turkus (który na zdjęciu wyszedł jak niebieski) był zrobiony tylko i wyłącznie na koncert, nosiłem go jeszcze 2 tygodnie ale juz go nie chciałem. mając mało pieniędzy postanowiłem zrobic tańszą wersję dekoloryzacji, nie chcąc zbytnio zniszczyć włosków które jak wiecie przeszły i tak swoje....mam w domu pudełko rozjaśniacza LEO i wode 9%, dokupiłem farbę joanny karmelowy blond (ta wersja 28 myc) i do dzieła! zacząłem po godzinie 15, skończyłem po 20
Krok 1:
-kąpiel rozjaśniająca leo+ rozcieńczona woda 9% (na oko miała z 4%) + szampon shauma kokos, na wilgotne włosy, czekam....NIC. po 40 min zmyłem i widząc, ze nic się nie dzieje przeszedłem do kroku 2
Krok 2:
-ponowna kąpiel ale bez rozcieńczania, czyli 9%, przykryłem folią...czekamy....włosy robią się bardzo jasno turkusowe/miętowe.
Zmywamy, mam żółte odrosty i bardzo jasny, blady tuskus. nie chcąc ich niszczyc juz przeszedłem do kroku następnego
Krok 3:
- nałożyłem na wlosy przecier pomidorowy-czytając gdzieś tam kiedyś tam, ze niweluje zieleń, no zrobiło się bardziej szaro niz turkusowo. ostatecznie odrosty blond i dalej szaro zielony kolor ale jasny.
Krok 4:
-joanna karmelowy blond na całość, nie wiem ile trzymałem bo jak widzę, ze nic sie nie dzieje to trzymam dalej. ostatecznie złagodził się kolor i miałem bardzo jasny szaro zielono błekitne włosy z blond odrostem i końcówkami
Krok 5:
-2 raz z joanną karmelowym blondem (dzielę opakowanie na 2 razy) i tu trzymałem na pewno cos koło godziny nie mniej. po czym zrobiłem malaks na chwile i jeszcze trzymałem z 10 min.
Krok 6:
-maska gliss kur ultimate repair na 20 min pod ręcznik

Efekt widać na zdjęciu nr 2 gdzie włosy mam mokre

1-kolor wyjściowy
2-mokre po całym zabiegu - z boku zauwazycie szaro zielonkawe pasmo i tylko w tym miejscu został ślad tonera
3-suche, noc, flesz
4 i 5 dziś na balkonie-wyschły naturalnie, nie układałem ich

Na zakończenie powiem wam, ze nie wiem jak innym, ale mi toner la riche directions trzyma mocno!
mogłem zrobic to dekoloryzatorem obyłoby się bez strachu o kondycję włosów, ale poradziły sobie nieźle.

a co do samej kondycji włosów, są cieńsze w dotyku, nie łamią się ani nie kruszą, nie są ani sztywne, ani suche czy twarde, jest ok. dam im czas zeby je nakarmić troche zeby wróciły do formy.
Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg _DSC9926.jpg (115,1 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _DSC9929.jpg (142,5 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _DSC9934.jpg (140,5 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _DSC9943.jpg (148,1 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _DSC9946.jpg (130,4 KB, 19 załadowań)
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 12:36   #716
harimau
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Hej dziewczyny, mam pytanie , niedługo zwariuję więc błagam pomóżcie podjąć decyzję.. Kilka lat byłam platynową blondynką, potem zamarzyłam sobie ciemne i po przejściu przez rudości czerwoności doszłam do ciemnego ładnego koloru.. farbowałam beżowymi brązami a potem kasztanowymi. W końcu znów mi się odwidziało po 3 latach farbowania i poszłam na dekoloryzację w marcu tego roku i chciałam mieć średni naturalny blond.. po dekoloryzacji i farbowaniu wyszłam bardzo niezadowolona z nierównomiernym rudym ciemniejszym blondem... dwa razy sama malowałam potem farbą Loreal Preference 7 Blond. raz praktycznie nie złapało nic, za drugim razem nawet wyrównało. JEdnak spłukowało się trochę, dodatkowo teraz byłam na wakacjach nad morzem adriatyckim, wielkie upały i morska woda stworzyły sobie nowy kolor. Stwierdziłam ze skoro tyle przeszłam z tą dekoloryzacją to narazie jednak rozjaśnię włosy. wiem że nie będę miałą ładnego blondu.. choć marzy mi się naturalny jasny blond. Jak może mi wyjść i czy cokolwiek wyjdzie po zastosowaniu farby z poziomu 9 Loreal lub Garnier??? To tylko dwa tony więc czy jest szansa na coś "ludzkiego"?? czy lepiej jednak zastosować coś z poziomu 7, 6 i znów przyciemnić. Załączam zdjęcie moich obecnych włosów. pozdrawiam i ratujcie)

Edytowane przez harimau
Czas edycji: 2012-10-28 o 21:10
harimau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 12:46   #717
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

na 2 zdjeciu masz poziom 8 wpadajacy w 7 miejscami, chyba ze to flesz. hm farbą będzie Ci trudno rozjaśnić włosy ....
mozesz to robic powoli farbami rozjaśniającymi, albo kąpiel rozjasniająca i na to jedna farba, albo zrob sobie refleksy, ale podejrzewam ze chcesz od razu jeden równy kolor.

z farb.....londa 19 albo palette C10/A10 one mogą coś rozjaśnic ale nie liczyłbym na spektakularny efekt, po kąpieli mozesz liczyć na więcej
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 13:12   #718
harimau
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

dziękuję za szybką odp mozliwe ze trochę to efekt flesza. no pasemek nie chcialabym.. w zabiegach samodzielnych na wlosach doswiadczenia nie mam, a na fryzjera teraz w zadnym wypadku mnie nie stac :/ dlatego chcialam po prostu wlosy zafarbować kolorem jasniejszym o 1-2 tony. w zasadzie nie liczę na spektakularne efekty, więc dlatego chciałam narazie polozyc farbę z poziomu 9, licząc ze po prostu wlosy będą jaśniejsze ale wiem ze nie beda pieknym blondem. Chcę po prostu jakiegokolwiek efektu. POtem powtarzac 9tką az się unormuje, albo jeszcze skoczyc do poziomu 10. Jak poloze poziom 9 to nie wezmie nic? widzialam ze chociazby 9.0 z garnier nutrisse jest takze do ciemnych blondow. jesli farba blond na moje wlosy naprawde ma nie zadzialac to chyba po prostu zrezygnuje z blondów
harimau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 13:32   #719
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez harimau Pokaż wiadomość
dziękuję za szybką odp mozliwe ze trochę to efekt flesza. no pasemek nie chcialabym.. w zabiegach samodzielnych na wlosach doswiadczenia nie mam, a na fryzjera teraz w zadnym wypadku mnie nie stac :/ dlatego chcialam po prostu wlosy zafarbować kolorem jasniejszym o 1-2 tony. w zasadzie nie liczę na spektakularne efekty, więc dlatego chciałam narazie polozyc farbę z poziomu 9, licząc ze po prostu wlosy będą jaśniejsze ale wiem ze nie beda pieknym blondem. Chcę po prostu jakiegokolwiek efektu. POtem powtarzac 9tką az się unormuje, albo jeszcze skoczyc do poziomu 10. Jak poloze poziom 9 to nie wezmie nic? widzialam ze chociazby 9.0 z garnier nutrisse jest takze do ciemnych blondow. jesli farba blond na moje wlosy naprawde ma nie zadzialac to chyba po prostu zrezygnuje z blondów
spóbuj wellatona 19 albo palette C10 lub A10
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 20:52   #720
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

hej już od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą koloru włosów, nie farbowałam już przeszło półtora roku, mam dość spore odrosty. Nigdy jakoś drastycznie nie zmieniałam koloru, raczej przyciemniałam i nigdy też nie farbowałam 'na stałe' raczej do 24 myć albo henną.
Chciałabym żeby kolor na włosach był jednolity, teraz wygląda to trochę dziwnie, bo górę mam jaśniejszą,końce ciemniejsze, środek jeszcze inny i tu mam do Was pytanie co muszę zrobić, czy rozjaśniać, dekoloryzować ?? Wiem, że to osłabi włosy, ale nie widzę innego rozwiązania a nie chcę wybierać mega ciemnego koloru.
Podpowiedzcie mi co zrobić i jeśli ktoś mógłby doradzić mi kolor byłabym wdzięczna. Daję zdjęcia, wszystkie są z tych wakacji. tak wiem, jestem miszczem painta
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kolor.jpg (112,1 KB, 36 załadowań)
__________________
wymiana
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-16 14:21:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:03.