Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-02-21, 16:54   #2341
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez MartaMaria Pokaż wiadomość
Zapisałam się do orto

Właściwie do trzech, zobaczę co mi powiedzą.

Mam do Was też pytanie, bo w jednym gabinecie, już od razu na pierwszej wizycie robią zdjęcia i wyciski. Na kolejnej przedstawiają koszty i plan leczenia. Czyli nie ma pierwszej zupełnie konsultacyjnej wizyty, na której bym się mogła dowiedzieć jakichś konkretów, spotkanie z orto jest dopiero na drugiej. Czy któraś z Was też sie z tym spotkała? Nie ukrywam, że wolałabym najpierw wiedzieć co i jak niż od razu na pierwszej wizycie zostawiać tam kilka stów i nawet ortodonty nie zobaczyć
Trochę dziwne... ja miałam na pierwszej wizycie robione zdjęcia i wyciski ale... po pierwsze najpierw ortodonta obejrzał zęby, szczękę, określił wadę no i ja musiałam powiedzieć, że tak, jestem zdecydowana, chcę założyć aparat a nie tak, że bez konsultacji z orto
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-21, 17:18   #2342
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
A właśnie, jak to jest z tymi bezligaturowcami, pierwsza wizyta po założeniu jest po dwóch miesiącach czy na początku trzeba częściej?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
co 2 miesiące, jednie teraz po założeniu dołu mam wizyte po miesiącu tj . jutro

---------- Dopisano o 17:18 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------

Cytat:
Napisane przez MartaMaria Pokaż wiadomość
Zapisałam się do orto

Właściwie do trzech, zobaczę co mi powiedzą.

Mam do Was też pytanie, bo w jednym gabinecie, już od razu na pierwszej wizycie robią zdjęcia i wyciski. Na kolejnej przedstawiają koszty i plan leczenia. Czyli nie ma pierwszej zupełnie konsultacyjnej wizyty, na której bym się mogła dowiedzieć jakichś konkretów, spotkanie z orto jest dopiero na drugiej. Czy któraś z Was też sie z tym spotkała? Nie ukrywam, że wolałabym najpierw wiedzieć co i jak niż od razu na pierwszej wizycie zostawiać tam kilka stów i nawet ortodonty nie zobaczyć
U mnie było tak :

1 wizyta robimy zdjęcia i wyciski oraz Pani ortodontka ogląda zeby mówi co i jak . Rozmawiamy o oczkiwaniach.

2 wizyta Pani doktor dokładnie przeanalizowała i opowiedziała jaki ma pomysł na leczenie, co i jak. Pomierzyła wszystko.Opowiedziała o aparatach dlaczego taki a nie inny , generalnie o wszystkim jak to widzi. Ja mam duże sprężenie więc u mnie nie bylo wiadomo czy damy rade z dolem bez usuwania zębów.

A potem już załozenie aparatu
mogg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-21, 17:36   #2343
MartaMaria
Wtajemniczenie
 
Avatar MartaMaria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 446
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Dzięki

Myślę, że ewentualnie zrobię tak, jeżeli nie będę zadowolona, że po drugiej wizycie zabiorę ze sobą zdjęcia i pójdę z nimi dalej
MartaMaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-21, 17:40   #2344
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez MartaMaria Pokaż wiadomość
Zapisałam się do orto

Właściwie do trzech, zobaczę co mi powiedzą.

Mam do Was też pytanie, bo w jednym gabinecie, już od razu na pierwszej wizycie robią zdjęcia i wyciski. Na kolejnej przedstawiają koszty i plan leczenia. Czyli nie ma pierwszej zupełnie konsultacyjnej wizyty, na której bym się mogła dowiedzieć jakichś konkretów, spotkanie z orto jest dopiero na drugiej. Czy któraś z Was też sie z tym spotkała? Nie ukrywam, że wolałabym najpierw wiedzieć co i jak niż od razu na pierwszej wizycie zostawiać tam kilka stów i nawet ortodonty nie zobaczyć
U mnie tak:
1 wizyta: konsultacja, więc tylko oglądanie zębów, omówienie wady i co można by poprawić. Orto wyslala mnie na zrobienie zdjęć i wyleczenie ubytków
2 wizyta: wyciski, zdjęcia uśmiechu i profilu aparatem.
3 wizyta: bezpłatna, plan leczenia omówienie zdjęć, orto wysłała mnie na konsultacje do chirurga szczekowego w sprawie ósemek.

Teraz będzie 4 wizyta, na której zakładam aparat.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-21, 19:04   #2345
MartaMaria
Wtajemniczenie
 
Avatar MartaMaria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 446
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
U mnie tak:
1 wizyta: konsultacja, więc tylko oglądanie zębów, omówienie wady i co można by poprawić. Orto wyslala mnie na zrobienie zdjęć i wyleczenie ubytków
2 wizyta: wyciski, zdjęcia uśmiechu i profilu aparatem.
3 wizyta: bezpłatna, plan leczenia omówienie zdjęć, orto wysłała mnie na konsultacje do chirurga szczekowego w sprawie ósemek.

Teraz będzie 4 wizyta, na której zakładam aparat.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki Ja już w miedzyczasie ogarnęłam u chirurga wszystkie 4 ósemki, zęby wyleczyłam więc mam nadzieję, że mnie z niczym nie odeślą.

Jeszcze pytanie do osób z Poznania, Wielkopolski - czy słyszeliście opinie, widzieliście efekty leczenia u dr. M. Kurzawskiego? Trafiłam na bardzo wiele sprzecznych opinii, ale w tym i wiele słów zachwytu jak i zupełnie przeciwnie
MartaMaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-21, 20:05   #2346
Samma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 11
Unhappy Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja miałam wyciski,zdjęcia itd robione od razu na konsultacji z tym,że nie było to jakieś wymuszenie na mnie żeby je zrobić itd tylko moja decyzja. Wiedziałam,że zostanę u tej ortodontki zwłaszcza,że miałam wcześniej doświadczenie z innymi ortodontkami,ale zrezygnowałam z nich ponieważ nie przekonał mnie ich plan leczenia. Wiadomo,że mimo wyboru, jakieś obawy są jak to będzie w trakcie leczenia i czy wszystko pójdzie zgodnie z planem,zwłaszcza,że u mnie nie jest nic na 100% i wszystko po drodze może się zdarzyć...

Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie jak zawsze... wszystko super był striping i mam nadzieję, że za miesiąc już będzie można dać na dół mocniejszy łuk kolejna wizyta w dzień kobiet
Hej wiem,że wypowiedź troszkę odgrzebana ale mam pytanie odnośnie striping jako,że masz już doświadczenie w tym temacie. Również mam mieć wykonywany ten zabieg i czy ortodontka mówiła Ci o tym,że jest to jednak bezpieczne dla szkliwa? Cieszyłam się,że obejdzie się u mnie bez wyrywania zębów, ale zaczęłam zastanawiać się czy to "zeszlifowanie" w jakiś sposób nie wpłynie na wygląd zębów po jakimś czasie np nie przebarwią się ?

Edytowane przez Samma
Czas edycji: 2017-02-21 o 20:06
Samma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-21, 20:53   #2347
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Samma Pokaż wiadomość
Ja miałam wyciski,zdjęcia itd robione od razu na konsultacji z tym,że nie było to jakieś wymuszenie na mnie żeby je zrobić itd tylko moja decyzja. Wiedziałam,że zostanę u tej ortodontki zwłaszcza,że miałam wcześniej doświadczenie z innymi ortodontkami,ale zrezygnowałam z nich ponieważ nie przekonał mnie ich plan leczenia. Wiadomo,że mimo wyboru, jakieś obawy są jak to będzie w trakcie leczenia i czy wszystko pójdzie zgodnie z planem,zwłaszcza,że u mnie nie jest nic na 100% i wszystko po drodze może się zdarzyć...



Hej wiem,że wypowiedź troszkę odgrzebana ale mam pytanie odnośnie striping jako,że masz już doświadczenie w tym temacie. Również mam mieć wykonywany ten zabieg i czy ortodontka mówiła Ci o tym,że jest to jednak bezpieczne dla szkliwa? Cieszyłam się,że obejdzie się u mnie bez wyrywania zębów, ale zaczęłam zastanawiać się czy to "zeszlifowanie" w jakiś sposób nie wpłynie na wygląd zębów po jakimś czasie np nie przebarwią się ?
Mój ortodonta nic nie mówił na ten temat bo to jest czynność jak wymiana ligatur, założenie łuku czy cokolwiek innego striping trwa kilka sekund i w sumie ściera minimalnie szkliwo (na pewno jest bezpieczniejsze niż wyrywanie ) tak tylko, tylko aby ząb nie był za mocno przyciśnięty do sąsiada mój orto określał to jako zmniejszenie tarcia między zębami. Przebarwienia się pojawiły ale czy to wina stripingu? prędzej bym powiedziała, że metalowych zamków ale tak sobie tylko gdybam sądzę, że porządne czyszczenie w gabinecie załatwiłoby sprawę nie obawiaj się... będzie dobrze
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-21, 22:43   #2348
Samma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 11
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
Mój ortodonta nic nie mówił na ten temat bo to jest czynność jak wymiana ligatur, założenie łuku czy cokolwiek innego striping trwa kilka sekund i w sumie ściera minimalnie szkliwo (na pewno jest bezpieczniejsze niż wyrywanie ) tak tylko, tylko aby ząb nie był za mocno przyciśnięty do sąsiada mój orto określał to jako zmniejszenie tarcia między zębami. Przebarwienia się pojawiły ale czy to wina stripingu? prędzej bym powiedziała, że metalowych zamków ale tak sobie tylko gdybam sądzę, że porządne czyszczenie w gabinecie załatwiłoby sprawę nie obawiaj się... będzie dobrze
Dziękuję kochana za odpowiedź ja też mam nadzieję, że będzie dobrze, bo im bardziej myślę o zakładaniu aparatu tym bardziej wszystko mnie przeraża . A czy te przebarwienia,które Ci się pojawiły masz w miejscu zeszlifowania ząbków czy wkoło zamków? Z tego co mówiła mi kiedyś koleżanka,która nosiła aparat, to ortodontka raz na ileś mscy przy ściąganiu drucika wykonywała jej odpłatnie takie czyszczenie zębów wkoło zamków, bo równiez miala przebarwienia oraz osadzał jej się kamień wkoło zamków.
Samma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-21, 22:59   #2349
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Samma Pokaż wiadomość
Dziękuję kochana za odpowiedź ja też mam nadzieję, że będzie dobrze, bo im bardziej myślę o zakładaniu aparatu tym bardziej wszystko mnie przeraża . A czy te przebarwienia,które Ci się pojawiły masz w miejscu zeszlifowania ząbków czy wkoło zamków? Z tego co mówiła mi kiedyś koleżanka,która nosiła aparat, to ortodontka raz na ileś mscy przy ściąganiu drucika wykonywała jej odpłatnie takie czyszczenie zębów wkoło zamków, bo równiez miala przebarwienia oraz osadzał jej się kamień wkoło zamków.
Wokół zamków i tylko na dolnych zębach gdzie mam metal... u góry mam kryształ, też miałam striping i nie ma przebarwień
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-22, 09:27   #2350
kasia15051
Raczkowanie
 
Avatar kasia15051
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 79
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Odnośnie stripingu ja moją otro wprost zapytałam czy to nie zniszczy zębów i czy nie wpłynie to na zwiększenie nadwrażliwości (ja nie mogę używać nawet zwykłej drogeryjnej pasty wybielającej bo mi się robi masakryczna nadwrażliwość), ale orto mnie uspokoiła, że zęby ściera się bardzo delikatnie, jakieś dziesiąte części milimetra, więc nie powinno to szkodzić
Co do przebarwień u mnie też pojawiają się tylko na dole, na niektórych zębach wokół zamków, a na innych przy dziąsłach nie mogę na to patrzeć, a minęło dopiero 3 miesiące od poprzedniego czyszczenia, z którego wróciłam nie do końca zadowolona... No ale, cóż, czekam jeszcze 3 miesiące i pójdę znowu, tylko tym razem chciałabym żeby mi do czyszczenia orto pozdejmowała łuki, żeby w każdy zakamarek można było dotrzeć
kasia15051 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-22, 13:53   #2351
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Oficjalnie należę do grona aparatek ale mi dziwnie bez aparatu podniebiennego. Dobrze ze już mi go w sumie zdjęli bo już podobno zrobiły się odleżyny na podniebieniu :/
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-22, 17:49   #2352
wiki100
Rozeznanie
 
Avatar wiki100
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 587
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja dziś tez oficjalnie zostałam aparatką 😊 potem wrzuce zdjęcie ☺

Jaki polecacie wosk mietowy? 😊
Przyzwyczaiłam się do żucia gumy, a teraz chyba nie będę mogła 😐
wiki100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-22, 18:00   #2353
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Da się jeść pizze z aparatem? 😜

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-22, 18:09   #2354
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Da się jeść pizze z aparatem? 😜

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak najbardziej
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-22, 18:17   #2355
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Da się jeść pizze z aparatem? 😜

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może nie od razu, ale da się ;-)
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-22, 19:26   #2356
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Tak naprawdę prawie wszystko da się jeść Kwestia nauczenia się. Jedyne czego jak na razie mój aparat nie przetrwał to jedzenie świeżego kokosa, wypadł mi drut. Trzymam się więc z dala od rzeczy twardych i bardzo klejących.
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-22, 19:40   #2357
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ortodontka mówiła że nie powinno mnie nic bolec bo mam cienkie druty, ale o dziwo okropnie boli :/ dosłownie nic zjeść nie mogę
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-22, 19:58   #2358
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Twardych rzeczy będę unikać.
Przed założeniem kupię sobie paczkę krówek na pożegnanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-22, 20:17   #2359
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez 87marta78 Pokaż wiadomość
Ortodontka mówiła że nie powinno mnie nic bolec bo mam cienkie druty, ale o dziwo okropnie boli :/ dosłownie nic zjeść nie mogę
ja po założeniu cierpialam 5 dni , dziwne że ortodontka Ci tka powiedziała. Jeszcze nie słyszałam by kogoś nie bolało po założeniu apratu w ogóle.
Ja jechałam na jogutach i kaszkach bo nie mogłam nic zjeść.

Dół był dużo mniej bolesny i rzekłabym że bolał w skali 1 na 10 - 3

Ja jem prawie wszystko tylko unikam takich wchodzących rzeczy typu orzechy czy coś i twardych. Myję zeby po zjedzeniu.
mogg jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-22, 20:28   #2360
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez mogg Pokaż wiadomość
ja po założeniu cierpialam 5 dni , dziwne że ortodontka Ci tka powiedziała. Jeszcze nie słyszałam by kogoś nie bolało po założeniu apratu w ogóle.
Ja jechałam na jogutach i kaszkach bo nie mogłam nic zjeść.

Dół był dużo mniej bolesny i rzekłabym że bolał w skali 1 na 10 - 3
Dokładnie to samo pomyślałam też nie słyszałam aby kogoś nie bolało po założeniu w sumie najcieńszy drut najwięcej dokuczył bo potem to już jest lajcik i mnie dół też mniej bolał już nawet nie pamiętam jak bardzo xD
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-22, 21:09   #2361
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Hehe to dziwne, bo u mnie mimo tego że u góry mam gorsze stłoczenia, nic mnie boli, a dół tak bardzo mi dokucza, że mam ochotę gryźć ściany ( a nie mogę bo mnie boli )
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-22, 21:30   #2362
Doncia125
Raczkowanie
 
Avatar Doncia125
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 265
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cześć Dziewczyny,

spotkałyście się może z metodą leczenia aparatem hybrid hyrax? Pytam dlatego, bo byłam na konsultacji u dwóch ortodontów i jeden stwierdził, że z uwagi na wiek (27 l.) i duże zwężenie szczęki konieczna będzie operacja, a drugi powiedział, że możemy spróbować ewentualnie tego aparatu, przy czym będzie to nieco eksperymentalne leczenie (byłabym jego pierwszą pacjentką z tym aparatem). Teraz nie wiem co robić i czy jest sens próbować
__________________
'Winners don't make excuses' H.S.
Doncia125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-22, 21:40   #2363
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Doncia125 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,

spotkałyście się może z metodą leczenia aparatem hybrid hyrax? Pytam dlatego, bo byłam na konsultacji u dwóch ortodontów i jeden stwierdził, że z uwagi na wiek (27 l.) i duże zwężenie szczęki konieczna będzie operacja, a drugi powiedział, że możemy spróbować ewentualnie tego aparatu, przy czym będzie to nieco eksperymentalne leczenie (byłabym jego pierwszą pacjentką z tym aparatem). Teraz nie wiem co robić i czy jest sens próbować
Hej, ja dziś zdjęłam hyraxa. Też mam 27lat i moja ortodontka nic mi nie mówiła że jestem za stara,mówiła tylko że może być ciężej o rozszerzenie szczęki,ale sama była w szoku,bo efekt był niezły. Dzięki temu zamiast dwóch hyraxow jeden po drugim, nosiłam jeden który dał radę.
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-22, 22:10   #2364
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Czy jestem jedyna, która zakłada dwa łuki od razu? 😜
Nie wiem czy to specyfika Damona.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-22, 22:32   #2365
Doncia125
Raczkowanie
 
Avatar Doncia125
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 265
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez 87marta78 Pokaż wiadomość
Hej, ja dziś zdjęłam hyraxa. Też mam 27lat i moja ortodontka nic mi nie mówiła że jestem za stara,mówiła tylko że może być ciężej o rozszerzenie szczęki,ale sama była w szoku,bo efekt był niezły. Dzięki temu zamiast dwóch hyraxow jeden po drugim, nosiłam jeden który dał radę.
Mnie zaś straszyli recesją dziąseł i innymi dziwnymi powikłaniami ;/ Ponoć hybrydowy hyrax ma silniejsze działanie, niż ten tradycyjny, ale jest to nowość na rynku i stąd moje pytanie W każdym razie pocieszyłaś mnie trochę, że u Ciebie sam aparat dał radę, bo nie ukrywam, że myśl o ewentualnej operacji mnie przeraża
__________________
'Winners don't make excuses' H.S.
Doncia125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-22, 22:43   #2366
doma456
Raczkowanie
 
Avatar doma456
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 39
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Czy jestem jedyna, która zakłada dwa łuki od razu? 😜
Nie wiem czy to specyfika Damona.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W poniedziałek też założyłam 2 łuki ^^ Zwykłe metalowe

Cytat:
Napisane przez 87marta78 Pokaż wiadomość
Ortodontka mówiła że nie powinno mnie nic bolec bo mam cienkie druty, ale o dziwo okropnie boli :/ dosłownie nic zjeść nie mogę
Mi nie mówiła, że nie będzie boleć, ale nie spodziewałam się, że aż tak. Szczególnie szóstki i piątki na których mam podwyższenia... Każde dotknięcie językiem szczególnie lewych szóstek czuję jak walnięcie pięścią. Ibum największy sprzymierzeniec, no i zimne jogurty.
doma456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-22, 23:09   #2367
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Czy jestem jedyna, która zakłada dwa łuki od razu? 😜
Nie wiem czy to specyfika Damona.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też dziś miałam założone dwa luki
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-22, 23:27   #2368
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez doma456 Pokaż wiadomość
W poniedziałek też założyłam 2 łuki ^^ Zwykłe metalowe
Cytat:
Napisane przez 87marta78 Pokaż wiadomość
Też dziś miałam założone dwa luki
Czyli jednak się zdarza ☺️

Ok, to już wiem, żeby kupić dużo jogurtów i lodów 😜



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-22, 23:44   #2369
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Czy jestem jedyna, która zakłada dwa łuki od razu? 😜
Nie wiem czy to specyfika Damona.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zakładałam dwa łuki jednocześnie w listopadzie 2015. Jednego już nie mam, drugi będzie ścigany może w lipcu.
I przez całe leczenie prawie nic mnie nie bolało, na początku tylko strasznie zamki raniły mi policzki i musiałam się woskiem obklejać.

A i gumy można rzuć
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-22, 23:54   #2370
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Bo to chyba tak jak ze wszystkimi nowymi rzeczami 😜
Na początku się cackasz, a później już większą olewka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:11.