Tonik z cytryny - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-15, 10:00   #241
stella717
Raczkowanie
 
Avatar stella717
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 160
Dot.: Tonik z cytryny

Po przeczytaniu całego wątku również postanowiłam zrobić sobie ten tonik, ale wprowadziłam jedną małą zmianę, zamiast wody przegotowanej -DESTYLOWANA. Czytałam, że kwas askorbinowy zawarty w cytrynie w kontakcie z jonami metali traci swoje właściwości, a nawet może powodować odwrotny efekt.
Jeśli chodzi o wodę destylowaną można ją dostać na stacji benzynowej albo w aptece. Ja kupowałam na stacji i za 1l zapłaciłam 2 zł.
Co do przechowywania :
http://www.superdomek.pl/artykuly/ur...rowa-cere.html
wg tego artykułu kilka dni w lodówce.
stella717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 08:18   #242
maugoskaa
Przyczajenie
 
Avatar maugoskaa
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4
Dot.: Tonik z cytryny

Ja stosuję od dwóch dni sok z cytryny, bez niczego, żadnych dodatków. Co prawda piecze, skóra jest czerwona, nawet pojawiły się malusieńkie krosteczki. Na razie jest ich mało, więc stosuję to dalej, rano i wieczorem. Być może skóra przyzwyczai się do cytryny i krostki znikną, bo nigdy wcześniej nie stosowałam takiego toniku, więc to może być powodem ich pojawienia się.
Chcę zwalczyć moje przebarwienia na skórze i wągry, bo pryszczów jako takich nie mam.
maugoskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 16:05   #243
stella717
Raczkowanie
 
Avatar stella717
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 160
Dot.: Tonik z cytryny

Cytat:
Napisane przez maugoskaa Pokaż wiadomość
Ja stosuję od dwóch dni sok z cytryny, bez niczego, żadnych dodatków. Co prawda piecze, skóra jest czerwona, nawet pojawiły się malusieńkie krosteczki. Na razie jest ich mało, więc stosuję to dalej, rano i wieczorem. Być może skóra przyzwyczai się do cytryny i krostki znikną, bo nigdy wcześniej nie stosowałam takiego toniku, więc to może być powodem ich pojawienia się.
Chcę zwalczyć moje przebarwienia na skórze i wągry, bo pryszczów jako takich nie mam.
Ostatnio użyłam samego soku z cytryny (potrzebowałam czegoś na szybko) pomimo tego, że nie piekło i początkowo wszystko wydawała się ok po jakimś czasie czoło zrobiło mi się całe czerwone i zostało tak na kilka godzin. Lepiej chyba jednak nie przesadzać z tą cytryną. Jak to mówią "Co za dużo to nie zdrowo".
stella717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 18:14   #244
maugoskaa
Przyczajenie
 
Avatar maugoskaa
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4
Dot.: Tonik z cytryny

@stella, mnie zaczerwienienia schodzą praktycznie od razu, tj. jakieś 10-15min. Poza tym wystarczy, że lekko przypudruję nosek i nie widać ich juz w ogóle. Zauważyłam, że te krostki, to po prostu te "większe" wągry, które jakby wydostają się i dlatego miałam na początku wrażenie, że to mini-pryszcze. :P
A co do przebarwień, to na razie nie znikają. Zmniejszyły się, ale minimalnie. Mam nadzieję, że po dłuższym stosowaniu cytryna zadziała.
I jeszcze jedno, smaruję się cytryną rano i wieczorem, ale chyba lepiej będzie, jak rano sok rozcieńczę z wodą.
maugoskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 20:50   #245
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: Tonik z cytryny

Przy niestosowaniu filtrów cytryna może powodować większe przebarwienia, jak to kwas.
__________________
Zdrowo się odżywiam, piję zioła, suplementuję.
Dbam o włosy.
Uczę się dbać o cerę.
Uwielbiam oleje.
Czytam, słucham, jestem szczęśliwa.

Będę:
Ćwiczyć i pływać- kondycja i sylwetka.
Precz z celulitem i naczynkami.
Badania kontrolne.
Zorganizować się i popchnąć życie do przodu.
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 05:10   #246
maugoskaa
Przyczajenie
 
Avatar maugoskaa
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4
Dot.: Tonik z cytryny

Możesz mi polecić jakiś dobry filtr na tę porę roku?
maugoskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 19:23   #247
cosmetic
Przyczajenie
 
Avatar cosmetic
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 29
Dot.: Tonik z cytryny

Hej dziewczyny ja też skusiłam się na tonik z cytryny. Robię go w małych ilościach, starcza mi na jakieś dwa dni. I wszystko na oko Tonik przechowuję w lodówce i używam tylko na noc. Efekty są super! Szczególnie, jeżeli chodzi o zaskórniki i wągry. Zaskórniki znikają, a wągry są bardzo mało widoczne. Cera promienna Boję się tylko, czy taki tonik używany codziennie nie jest za mocny. Może jakaś kosmetyczka miałaby ochotę się wypowiedzieć
cosmetic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-30, 21:21   #248
marakuja01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4
Dot.: Tonik z cytryny

Dziś rano go sobie sporządziłam i do tej pory przetarłam nim twarz 2 razy. Zrobiłam go w porporcji woda : sok z cytryny 4:1, wlałam to do boteleczki po toniku ogórkowym, by oszczędzić czas na co dzień. Będę raczej stosowac wieczorami, kiedy nie nakładam maseczki. Na dzień troszkę się boję, że z makijażem przereaguje i na twarzy coś dziwnego się pojawi. Jak do tej pory rewelacja, jak na domowej roboty miksturę. Delikatnie rozjaśnił cerę i zwężył pory. Zobaczymy jak podziała na dłuższą metę.
__________________
[ross_i]990494[/ross_i]
marakuja01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 13:18   #249
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Tonik z cytryny

Czym można by wzbgacić taki tonik, by nie podrażniał i nawilzał cere? Czytalam o ogorku, ale te marketowe o tej porze roku mnie nie przekonują.
Jesli zamiast wody wcisnęłabym cytrynę do herbaty rumiankowej, zielonej czy melisy cytryna nie straciłaby swoich wlasciwości?

Edytowane przez Madaaa
Czas edycji: 2013-02-08 o 13:26
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 19:43   #250
pandora66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: Tonik z cytryny

Dziewczyny,

czy tonik z cytryny należy zużyć od razu, czy można go przez kilka dni przechowywać?
pandora66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 02:15   #251
MesaVerde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 196
Dot.: Tonik z cytryny

Można tylko że lodówce. Teoretycznie ok. tydzień, ale już po kilku dnaich robi się mętny i nieprzyjemny - to w końcu sok
__________________
Zdrowo się odżywiam, piję zioła, suplementuję.
Dbam o włosy.
Uczę się dbać o cerę.
Uwielbiam oleje.
Czytam, słucham, jestem szczęśliwa.

Będę:
Ćwiczyć i pływać- kondycja i sylwetka.
Precz z celulitem i naczynkami.
Badania kontrolne.
Zorganizować się i popchnąć życie do przodu.
MesaVerde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-10, 10:46   #252
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 151
Dot.: Tonik z cytryny

dziewczyny uwazajcie z ta cytryna, wlasnie sie przekonalam na wlasnej twarzy ze co za duzo to niezdrowo i to bardzo:/ ale ja przylozylam bezposrednio plaster cytryny na przebarwienia na brodzie i tak trzymalam chwile i cooo sie stalo masakra, mam taki placek czerwony i wysuszony do tego czyli jest gorzej niz bylo wczesniej, kiedys juz tak robilam i nic takiego sie nie stalo.... chyba powroce do wody rozcienczonej z cytryna bezpieczniej bedzie..
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 13:08   #253
rozus
Przyczajenie
 
Avatar rozus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5
Dot.: Tonik z cytryny

Wow. Jestem w niebo wzięta. Przez ostatni tydzień na mokry wacik wyciskałam troche kropel z cytryny i używałam rano jako toniku. Uporałam się z zaskórnikami z którymi walczyłam od kilku miesięcy. To jest prawdopodobnie najlepszy tonik jaki można sobie wyobrazić. Kwas z cytryny ma odpowiedni odczyn dla naszej skóry, dziala antybakteryjnie i oczyszcza pory. Niesamowite efekty. Moja twarz nigdy tak dobrze nie wyglądała. Zaczne używać regularnie. Po co wydawać pieniądze na specyfiki pełne chemii albo jeszcze gorzej, alkoholu? Kwasy owocowe mają zbawienny wpływ na naszą skórę, działają też złuszczająco. Nie polecam samego kwasu z cytryny na skóre, takie coś mozna sobie zafundować od czasu do czasu. Ale na codzienień woda z cytryną na wacik!!

Edytowane przez rozus
Czas edycji: 2013-06-17 o 13:11
rozus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 15:06   #254
MaggieG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2
Post Dot.: Tonik z cytryny

Dziś właśnie zrobiłam sobie mój pierwszy tonik cytrynowy. Czytając opinie zamieszczone tutaj jestem nim zachwycona, mam nadzieję że mi również pomoże w taki sposób jak niektórym z Was.
  • A więc tonik wykonałam tak : niecała szklanka wody mineralnej niegazowanej i wyciśnięty sok z połówki cytryny . Całość wlałam do buteleczki po starym toniku, nałożyłam na twarzy i odstawiłam do lodówki.
  • Po nałożeniu tegoż specyfiku myślałam że mnie będzie coś szczypać, piec jednak nic takiego nie czułam. Po wchłonięciu nałożyłam zwykły krem nivea.

Zobaczymy jakie efekty będą po dłuższym używaniu tego toniku

POZDRAWIAM SERDECZNIE
MaggieG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 15:07   #255
Polus_24
Przyczajenie
 
Avatar Polus_24
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 9
Dot.: Tonik z cytryny

Wykonałam tonik dziś, jak któraś z wizażanek mówiła. Plaster cytryny i ogórka zalałam wodą, nasączyłam wacik i przemyłam całą buzię. Mam kilka niespodzianek i myślałam że może będzie piekło, ale nic z tych rzeczy. Czuję cudowny efekt odświeżenia, aż nie chcę przestawać przecierać skóry! już dawno nie czułam czegoś takiego. Zauważyłam, że zaczerwienienia powoli znikają, skóra trochę ściągnięta, ale krem nawilżający zrobił swoje. Myślę, że tonik przeleję do buteleczki z atomizerem i będę psikać buźkę tym płynem
Polus_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 12:16   #256
i_luv_smile
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 12
Dot.: Tonik z cytryny

hmmmm, też dzisiaj to chyba wypróbuje ;d

ps, jeżeli umyjecie rece w kwasku cytrynowym (zamiast mydła ) od czasu do czasu to będą gładkie i ładne :d działa od razu

Edytowane przez i_luv_smile
Czas edycji: 2013-08-23 o 12:27
i_luv_smile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 22:13   #257
ketele
Przyczajenie
 
Avatar ketele
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 18
Dot.: Tonik z cytryny

Przeczytałam część wątku (nie cały), ale mam wrażenie, że niektórzy zapominają jaką funkcję pełni tonik. Generalnie ma on przywrócić właściwe PH skóry (przynajmniej taki mi się wydawało, jeżeli w którymś miejscu się mylę, to proszę mnie poprawić). Skóra lubi względne kwaśne środowisko, które pozwala jej poprawnie funkcjonować. Mycie twarzy podwyższa PH skóry, dlatego przemywamy sobie warz tonikiem, bo jak tego nie zrobimy, to nasza skóra nie będzie w stanie się bronić i będziemy mieć pryszcze, podrażnienia i szybko zmarszczki. Do czego zmierzam... (obrazowo) Żeby przywrócić właściwe PH nie wylewamy sobie wiadra kwasu na twarz, bo nie chcemy pozbawić się skóry, tylko stworzyć jej właściwe środowisko do funkcjonowania. Proporcja wody do soku z cytryny 1:1 to chyba przesada. Toniki nie ma wyżreć syfów, tylko stworzyć naszej skórze odpowiednie warunki do zwalczania ich. W książce o naturalnych kosmetykach, z której korzystam proponowana jest proporcja 1/2 szklanki wody destylowanej do 1/2 łyżeczki soku z cytryny.

Tak ja to widzę, jak ktoś ma inne informacje, to proszę się podzielić.
ketele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 02:06   #258
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Tonik z cytryny

no fakt, ja na innym wątku niezbyt prawidłowo nazwałam swój przepis tonikiem owsianym, a lepsza by była nazwa
woda do (przemywania) twarzy/cery

ja stosuję sok z cytryny jako:

1.dezodorant - ale tylko kupny sok, bo ze świeżej cytryny powodował u mnie swędzawkę

2.poranny
zmywacz - po przetarciu skóry płatkiem spłukuję go

tani sok z cytryny eko można kupić w rossie albo leclercu (w odpowiedniej sekcji)

Edytowane przez nie_ma_mnie
Czas edycji: 2013-09-06 o 02:20
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 15:56   #259
kejaj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 40
Dot.: Tonik z cytryny

Właśnie zastosowałam po raz pierwszy tonik z cytryny. Będę go robić na bieżąco, a zrobiłam tak: do filiżanki z wodą mineralną dodałam 2 małe łyżeczki soku wyciśniętego z cytryny i przemyłam twarz trzykrotnie. Wrażenia: ściągnięcie twarzy, orzeźwienie, nie szczypie. Mam nadzieję, że poradzi sobie z moimi licznymi przebarwieniami.

Czy jeśli tonik będę stosować tylko wieczorem (rano hydrolat oczarowy) to muszę mimo wszystko rano nakładać filtr? Jeśli tak, to jaki polecacie do skóry, która się łatwo zapycha? Czy po toniku i odczekaniu odpowiedniego czasu można nakładać punktowo Epiduo a potem krem nawilżający?
kejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-09, 15:11   #260
MiaWallace876
Raczkowanie
 
Avatar MiaWallace876
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 369
Dot.: Tonik z cytryny

ja używam toniku z octu jabłkowego od kilku dni i jestem zachwycona! pory się zmniejszyły, wyprysków też jakby mniej - chyba zupełnie przejdę na taką nturalną pielęgnację
__________________
FASHION FADES
STYLE IS ETERNAL

http://make-up-my-little-obsession.blogspot.com/

28.09 Tangle Teezer - recenzja
11.09 Jak dba o siebie Jessica Alba
08.09 UD Naked 2 VS OH SO Special Sleek
MiaWallace876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 01:05   #261
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Tonik z cytryny

3 dzien przemywam twaarz sama cytryna, ale sama nie wiem, czy jest lepiej czy girzej hmm..


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 20:41   #262
natalia2808
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10
Dot.: Tonik z cytryny

Polecam czysty sok z cytryny. Czasami wyciskam odrobinę na wacik lub na dłoń i nakładam palcem. 2,3 razy w tygodniu robię maseczkę pół na pół soku z cytryny i sody oczyszczonej. Cytryny używam 2x dziennie. Na początku bardzo szczypało, ale to znaczy, że skóra się oczyszcza. Teraz w ogóle jej nie czuję. Po wchłonięciu skóra jest gładziutka, miękka i matowa. Dobrze wybiela rumieńce, które są moją zmorą od przedszkola. Nie do końca, ale na początku cała twarz jest jednolita. Polecam! Najlepsze, co stosuję na twarz! Piję też wodę z cytryną- dobrze oczyszcza organizm
natalia2808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 18:19   #263
Gackt_vanilia
Raczkowanie
 
Avatar Gackt_vanilia
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49
Dot.: Tonik z cytryny

Zdecydowanie wolę sam sok z cytryny. Używam go na wągry. Super rozjaśnia cere i oczyszcza skórę.
Po prostu, gdy robie sobie wodę z cytryną, to gdy wyciskać, kradnę na palcu pare kropel i smaruje umytą uprzednio twarz w strefie T.
Dla mnie cytrynka jest lepsza niż soda.
__________________
"Nie będzie nam płakać i drżeć
Ani ukradkiem wycierać nos
Nie będzie nam upijać się
Ani tabletek łykać na sen"

Życie absolutnie jest za krótkie, aby pić tanie wino!
Gackt_vanilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-26, 09:55   #264
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Tonik cytrynowy...?

Cytat:
Napisane przez Kosmiczna Pokaż wiadomość
Na początku szczypie trochę, później z czasem przestaje. Wypryski są wysuszone, znikają bez śladu. Z kolei jeżeli masz ślady, przebarwienia po pozostałościach wyprysków, to one blakną
Ja mieszam świeżo wyciśnięty sok z cytryny i ogórka (50:50) i tym przemywam twarz po myciu, W efekcie skóra jest gładsza, napięta, przebarwienia bledsze.
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-26 09:55:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:05.