Jak skrócić spodnie w domu nie mając maszyny do szycia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-07, 19:55   #1
seawoman
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Okolice Zakopanego
Wiadomości: 92

Jak skrócić spodnie w domu nie mając maszyny do szycia?


Jaki jest najprostszy sposób? Mam tylko 160 wzrostu, a wiekszosc spodni szyte sa na wzrost modelek tak wiec jak ktos jest nizszy wie o czym mowie. Potrzebuje je skrocic, w PL bede dopiero... wiec chcialabym to zrobic w domu - tylko jak?
Nie mam maszyny do szycia? Moze sa jakies małe proste urzadzenia do takiego zszywania? Maszyny nie chce kupowac.
Kiedys probowalam to jakos nie wyszlo mi, bylo widac ze zszywane byly recznie.
seawoman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 22:09   #2
agawa70
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 19
Dot.: Jak skrócić spodnie w domu nie mając maszyny do szycia?

Kup w pasmanterii taśmę do podkładania na gorąco - przycinasz odpowiednią długość oczywiście czyli obwód tej nogawki którą podkładasz x2, przyszpilasz równiutko albo łapiesz fastrygą przy samym brzegu podkładanej nogawki po lewej stronie materiału, podkładasz i przyszpilasz (lub fastryga) tak jak ma być podłozone, zaprasowujesz podłożenie gorącym żelazkiem (tak aby nie spalić spodni, zalezy jaki materiał), wyciągasz fastrygę ew. poprawiasz miejsca po nitce jesli widać ślad i gotowe - podłożenie mocne i eleganckie - bezszwowe.
Raczej nie powinno się w praniu odklejać - a jak ciut się odklei to przy kolejnym prasowaniu poprawisz i znowu trzyma jak nowe.

Acha - nie wiem na jakim poziomie umiejętności krawieckich jesteś więc tak dokładnie piszę... pamiętaj przy skracaniu dodać zapas na podłożenie... standardowa długość nogawki spodni sięga podłogi na styk gdy stoimy boso - lub trochę dłuższe... jeśli chodzisz na wysokich obcasach to trochę więcej niż trochę dłuższe ;-)
agawa70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 09:28   #3
seawoman
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Okolice Zakopanego
Wiadomości: 92
Dot.: Jak skrócić spodnie w domu nie mając maszyny do szycia?

dziekuje, bardzo łatwo mi to opisałaś.
Pozdrawiam
Nie wiedziałam że taka taśma istnieje.
seawoman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 15:13   #4
agawa70
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 19
Dot.: Jak skrócić spodnie w domu nie mając maszyny do szycia?

Zapomniałm że ta taśma może być z papierkiem... takim jakie mają naklejki - w takim przypadku trzeba zaprasowywanie powtórzyc 2 krotnie:
1 raz do brzegu spodni po lewej stronie materiału (prasujesz przez ten papierek a po zaprasowaniu odklejasz go), 2 raz po podłożeniu ich szpilkami lub fastrygą już z przyklejoną taśmą - po drugim zaprasowaniu taśma wklei się w materiał równie dobrze i połączy 2 warstwy ze sobą jak krem markizy
agawa70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:48.