wycieczka do włoch - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-15, 21:52   #1
kasia2409
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 86
Cool

wycieczka do włoch


Drogie wizażanki, mam do was dzisiaj wiele pytań. Wybieram się na 6- dniową wycieczkę do Włoch samochodem, ale bardzo się boję. Interesuje mnie ile kosztują lody włoskie i pizza, o czym muszę pamiętać będąc we włoszech, jak ustrzec się przed kradzieżą, gdzie kupić tanie pamiątki, czy wenecja jest drogim miastem, jaka pogoda będzie panować w rzymie za tydzień, co powinnam koniecznie wziąć...

Bardzo was proszę o ogólne informacje dotyczące tego państwa dla początkującej tyrystki
kasia2409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 20:46   #2
agnieszka852
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 21
Dot.: wycieczka do włoch

Z tego co pamietam lody są po ok 1,30 euro (jedna gałka wielkości 3 polskich), pizza w restauracji 5 euro. Wenecja jest droga jeśli chodzi o nocleg ale ogólne ceny takie same jak wszędzie
agnieszka852 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 21:15   #3
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: wycieczka do włoch

Cytat:
Napisane przez kasia2409 Pokaż wiadomość
Drogie wizażanki, mam do was dzisiaj wiele pytań. Wybieram się na 6- dniową wycieczkę do Włoch samochodem, ale bardzo się boję. Interesuje mnie ile kosztują lody włoskie i pizza, o czym muszę pamiętać będąc we włoszech, jak ustrzec się przed kradzieżą, gdzie kupić tanie pamiątki, czy wenecja jest drogim miastem, jaka pogoda będzie panować w rzymie za tydzień, co powinnam koniecznie wziąć...

Bardzo was proszę o ogólne informacje dotyczące tego państwa dla początkującej tyrystki
lody zwykle po 1euro gałka,
pizza ok. 10 euro lub wiecej
we włoszech nie kradna tak na co dzien, nie wiem, skad takie informacje. ustrzec sie mozesz tak samo, jak w PL, nie nos w plecaku portfela, rozsunietej torebki, pieniadze miej w roznych miejscach, nie cala kwote w jednym, w razie kradziezy ukradna tylko czesc kasy
odnosnie pamiatek - zalezy gdzie jedziesz ! co to w ogole za pytanie...
wenecja nie jest droga, raczej standard. rowniez zalezy, o czym mowisz, bo jesli o noclegu to dosc drogo, ale jedzenie, restauracje, pamiatki, jak wszedzie. Wlochy nie naleza do tanich krajow, to musisz wiedziec.
Pogode dziewczyno sprawdz sobie w internecie
koniecznie powinnnas sprecyzowac swoje pytania i wymagania, bo inaczej nikt Ci nie pomoze, bo nie bedzie wiedzial, o co Ci chodzi.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 09:50   #4
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: wycieczka do włoch

Przedwczoraj wróciłam z Bolonii, pizza na kawałki po 1.3e. W sumie było tak wiosennie, cała sobotę lało, weź coś ciepłego do ubrania. Wenecja jest dość droga, z tego, co pamiętam, ale byłam tam 10 lat temu. Teraz w sumie w 1.5 dnia w Bolonii wydałam ok 1.000zł-hotel ze śniadaniem, przejazdy po mieście, jedzenie, przejazdy na lotnisko i z etc.

Lasagne w knajpie 6e, piwo 5e

Nikt mnie nie okradł. A pamiątek np w Bolonii w sumie nie było, ale nie jest to zbyt turystyczne miasto.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje



Edytowane przez layla_lbn
Czas edycji: 2010-05-17 o 09:52
layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 13:43   #5
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: wycieczka do włoch

Ja nie widziałam żeby ktoś kradł . Okraść zresztą mogą Cię wszędzie. Trzeba zachować ostrożność. Szczególnie jak się jedzie metrem po Rzymie bo tam tyle ludzi ,że dla złodziei to idealne miejsce.

Pizza zależy gdzie. Były po 5 ,10 i > euro. Opłacają się takie na kawałki własnie po 1,3e. Włoska pizza jest najlepsza
Lody w granicach 1-1,5 e gałka. Tylko własnie jak pisała poprzednia wizażanka 1 gałka tam = 3 polskim więc się opłaca i to bardzo.
Lasagne jadłam w Rzymie ( nie daleko Watykanu) to za malusieńki kawałek zapłaciłam 12 e
Pamiątki w Rzymie są i tanie i drogie. Zależy co i gdzie kupisz. (zresztą wszędzie tak jest)

Wenecja nie należy do tanich miast. Jedzenie jak wszedzie we Włoszech. Musisz wiedzieć ze po przemieszczanie się przez Wenecje transportem wodnym też trzeba płacić. O Gondoli to róznie słyszałam ale od 80e-150e.
My wybraliśmy zwykłą motorówkę nie wiem jak to się nazywa ale w 1 str.placiłam 12e.
W Wenecji koniecznie kup maskę , bo jest ich tam pełno. Praktycznie co metr A sklepy z ubraniami to straaasznie drogie , noc we Wenecji też. Lepiej zatrzymać się gdzieś obok.

Miłej podróży
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 14:29   #6
kasia2409
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 86
Dot.: wycieczka do włoch

Cytat:
Napisane przez kasia2409 Pokaż wiadomość
Drogie wizażanki, mam do was dzisiaj wiele pytań. Wybieram się na 6- dniową wycieczkę do Włoch samochodem, ale bardzo się boję. Interesuje mnie ile kosztują lody włoskie i pizza, o czym muszę pamiętać będąc we włoszech, jak ustrzec się przed kradzieżą, gdzie kupić tanie pamiątki, czy wenecja jest drogim miastem, jaka pogoda będzie panować w rzymie za tydzień, co powinnam koniecznie wziąć...

Bardzo was proszę o ogólne informacje dotyczące tego państwa dla początkującej tyrystki

ok, dziękuję wam wszystkim A jakie pamiątki są typowe dla Włoch, oprócz różańców z Watykanu ? Ile kosztują te maski z Wenecji ? A poropo wenecji chodzi mi o jedzenia i pamiątki ile kosztują, czy lepiej wszystkie zakupy załatwić w rzymie. Kurcze, szkoda, że ubrania są ponoć drogie A może któraś z Was jest teraz we Włoszech i wie jaka będzie pogoda od 24-29.05 ? Bo moim zdaniem te prognozy w internecie są trochę takie niepewne. A czy uważacie, że zwiedzając mogę być ubrana w bluzkę na ramiączkach i krótkie spodenki ?
kasia2409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 14:40   #7
agnieszka852
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 21
Dot.: wycieczka do włoch

Z tego co pamiętam maski są chyba po ok. 7euro. W Wenecji można też kupić torby z napisem VENEZIA, i

---------- Dopisano o 15:40 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

i jest też dużo do kupienia wachlarzy po 3 euro
agnieszka852 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-18, 22:44   #8
amelkaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 117
Dot.: wycieczka do włoch

zabierz dobry humor, zdrowy rozsądek i trochę pieniędzy. o resztę się nie martw. La vita e belle, zwłaszcza w Słonecznej Italii łatwo w to uwierzyć
__________________
Postanowiłam użyć jednego z moich rozlicznych talentów i zawalczyć o toster w konkursie Electrolux "Przygody z suszeniem ubrań". Pomożecie?
amelkaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 09:13   #9
KrzysiekTrojmiasto
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 36
Dot.: wycieczka do włoch

witaj Kasia nie wiem czy to "przejdzie" ale wklejam linka,. Na pewnym blogu znalazłem małą opowiesc odnosnie wycieczki do Włoch. Może będzie przydatny.
Tymczasem życzę udanej podróży
http://ibiuropodrozy.pl/
KrzysiekTrojmiasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 10:37   #10
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: wycieczka do włoch

byłam we Wenecji 3 maja i maskę kupiłam za 20 e . Za 5 jest taka straaasznie malutka , za 10 taka na patyk a taka typowa to jak pisałam 2o i więcej
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 16:52   #11
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Dot.: wycieczka do włoch

Cytat:
Napisane przez kasia2409 Pokaż wiadomość
ok, dziękuję wam wszystkim A jakie pamiątki są typowe dla Włoch, oprócz różańców z Watykanu ? Ile kosztują te maski z Wenecji ? A poropo wenecji chodzi mi o jedzenia i pamiątki ile kosztują, czy lepiej wszystkie zakupy załatwić w rzymie. Kurcze, szkoda, że ubrania są ponoć drogie A może któraś z Was jest teraz we Włoszech i wie jaka będzie pogoda od 24-29.05 ? Bo moim zdaniem te prognozy w internecie są trochę takie niepewne. A czy uważacie, że zwiedzając mogę być ubrana w bluzkę na ramiączkach i krótkie spodenki ?
jeżeli chcesz zwiedzać kościoły, katedry, bazylikę itp to na pewno w koszulce na ramiączkach i spodenkach cię nie wpuszczą, czasami takie panie siedzą i rozdają chusty zeby przykryć ramiona lub tyłek do kolan ale nie zawsze, czasami wpuszczają a czasami nie wiec lepiej mieś pod ręką coś żeby w razie czego na siebie narzucić
__________________
Kiedy kobieta nie może zdecydować się pomiędzy dwiema sukienkami, kupuje wszystkie trzy!!!

"Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. I jest po coś."

aniyam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-21, 14:54   #12
Malinka_gosiaczek
BAN stały
 
Avatar Malinka_gosiaczek
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 258
Dot.: wycieczka do włoch

mam pytanie, czy ktoś był w mieście Lecce we Włoszech i może coś powiedzieć jak tam jest?
Malinka_gosiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 19:14   #13
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: wycieczka do włoch

Cytat:
Napisane przez Malinka_gosiaczek Pokaż wiadomość
mam pytanie, czy ktoś był w mieście Lecce we Włoszech i może coś powiedzieć jak tam jest?
Tzn?
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 14:01   #14
Malinka_gosiaczek
BAN stały
 
Avatar Malinka_gosiaczek
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 258
Dot.: wycieczka do włoch

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
Tzn?

chodziło mi o to czy jest tam co zwiedzać czy warto tam jechać a może w okolicy jest jakieś inne fajne miasto? nigdy nie byłam w tamtym regionie stąd moje pytanie.
Malinka_gosiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 07:51   #15
majaaaaa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 9
Dot.: wycieczka do włoch

Witajcie!

Planujemy z chłopakiem samochodową wycieczkę do Włoch. Doszliśmy do wniosku, że choć wydamy nieco więcej, to nie będziemy skrępowani czasem, programem i towarzyszami podróży.
Pragnę zapytać Was, czy macie coś takiego za sobą bądź też znacie takiego kogoś. Chcemy zaliczyć Mediolan, Wenecję, Florencję, Asyż, San Giovanni Rotondo, Bolonię, Rzym, Watykan, Neapol, Weronę i obowiązkowo Mirabilandię
Macie jakąś opracowaną trasę? Drogi godne polecenia oraz te, które lepiej omijać? Gdzie tankować, spać?
majaaaaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 13:04   #16
dave93
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 21
Dot.: wycieczka do włoch

Italia... mmmm...

Polecam Ryanair albo wizzair - często można znaleźć oferty "za pół darmo". I tak np. w listopadzie leciałem z Wrocławia do Mediolanu za 62zł w obie strony a w przyszłym tygodniu lecę do Rzymu za 61zł (także w obie strony)!

Troszkę chęci i można świata kawał za śmieszne pieniądze zobaczyć.

Jeśli chodzi o Mediolan to radzę z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem zarezerwować sobie podziwianie fresków Da Vinci - "Ostatnia Wieczerza". Ja próbowałem to zrobić 2tygodnie wcześniej i niestety wszystkie bilety były zarezerwowane... Ale dwa dni w Milano bardzo dobrze wspominam. Katedra, Stadion, Opera, Sklepy, cappuccino i Pizza ;d

A "Ostatnia Wieczerza" na następny raz, bo powiadają, że zawsze trzeba sobie coś zostawić na następny raz...

Jeśli chodzi o Rzym to "Ten, kto spędzi weekend w Rzymie zakocha się w nim bez pamięci. Miłość ta, obudzi się w każdym turyście nie tylko za sprawą mnogości zabytków ale i też klimatu – tego w sensie pogody jak i tego, który rozumiemy jako specyficzną atmosferą tworzoną przez mieszkających tutaj ludzi. Rzym jest naprawdę wspaniałym miejscem właściwie dla każdego"

"… Ktokolwiek tu przyjedzie, będzie musiał tu wrócić. I to nie z powodu monety wrzuconej do Fontanny di Trevi, ale z tęsknoty, gdyż Rzym jest miastem magicznym, pełnym cudów…".

Nic dodać, nic ująć. Z cenami to strasznie... radzę nie przeliczać na złotówki i patrzeć tylko na nominał i kupować śmiało. Pieniądze rzecz nabyta a wspomnienia na całe życie!
dave93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 16:27   #17
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: wycieczka do włoch

trudno nie zgodzić się z koleżanka wyżej, do tego radze się zaopatrzyć w torebkę listonosze,żeby w niej nosić cenne rzeczy przy sobie, trudniej jest taka torebkę wyrwać...Kasę można pochować po rożnych kieszeniach Do tego unikać tłumów i miec gdzieś zapisany nr do ambasady
Poza tym koszt lodów czy wody jest rożny, inna cena będzie w ścisłym centrum, inna w markecie jeszcze inna w hotelu
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 09:13   #18
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: wycieczka do włoch

Cytat:
Napisane przez kasia2409 Pokaż wiadomość
Drogie wizażanki, mam do was dzisiaj wiele pytań. Wybieram się na 6- dniową wycieczkę do Włoch samochodem, ale bardzo się boję. Interesuje mnie ile kosztują lody włoskie i pizza, o czym muszę pamiętać będąc we włoszech, jak ustrzec się przed kradzieżą, gdzie kupić tanie pamiątki, czy wenecja jest drogim miastem, jaka pogoda będzie panować w rzymie za tydzień, co powinnam koniecznie wziąć...

Bardzo was proszę o ogólne informacje dotyczące tego państwa dla początkującej tyrystki
wenecja tania nie jest , samo zostawienie auta na parkingu przed kosztuje ok 20 euro , a trzeba tam zostawić .
jedzenie dośc drogie , przejazdy w wenecji . my byliśmy 1 dzień ( mieszkaliśmy w bibione i pojechaliśmy na wycieczkę ) i wydaliśmy ponad 100 euro . więc tanio nie jest

Cytat:
Napisane przez majaaaaa1 Pokaż wiadomość
Witajcie!

Planujemy z chłopakiem samochodową wycieczkę do Włoch. Doszliśmy do wniosku, że choć wydamy nieco więcej, to nie będziemy skrępowani czasem, programem i towarzyszami podróży.
Pragnę zapytać Was, czy macie coś takiego za sobą bądź też znacie takiego kogoś. Chcemy zaliczyć Mediolan, Wenecję, Florencję, Asyż, San Giovanni Rotondo, Bolonię, Rzym, Watykan, Neapol, Weronę i obowiązkowo Mirabilandię
Macie jakąś opracowaną trasę? Drogi godne polecenia oraz te, które lepiej omijać? Gdzie tankować, spać?
Drogi sa dobre bo sa same autostrady , trasę opracować najlepiej w necie , ale droga jest prosta , ode mnie to przez cieszyn , czechy , wiedeń i dalej do włoch , jazda z wawy dla mnie to 11h.
Autostrady we włoszech do tanich nie należą . tankowanie tylko na wielkich stacjach , bo mają jakiegoś porąbanego eco diesla i trze ba uważać . Nie wiem jak z benzyną .
ogólnie taki wyjazd troszkę kosztuje - paliwo , winiety autostrady noclegi .
Włochy mają sporo fajnych kampingów , ale nie wiem czy da się nocowac na jedną noc . raczej na trzy .
Ja byłam w bibione 6 razy , jeździliśmy tam bo mamy blisko
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 15:53   #19
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: wycieczka do włoch

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
wenecja tania nie jest , samo zostawienie auta na parkingu przed kosztuje ok 20 euro , a trzeba tam zostawić .
jedzenie dośc drogie , przejazdy w wenecji . my byliśmy 1 dzień ( mieszkaliśmy w bibione i pojechaliśmy na wycieczkę ) i wydaliśmy ponad 100 euro . więc tanio nie jest
to zależy od formy zwiedzania, ja byłam w Wenecji i zeszłam ja wzdłuż i wszerz piechotą, łatwo nie było, bo miasto jest ogromne, ale satysfakcja ogromna Alternatywa dla gondoli są tramwaje wodne, u nas odpadł problem z parkingiem, bo pociąg dojechał do samej Wenecji
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-28, 20:42   #20
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: wycieczka do włoch

Cytat:
Napisane przez Tepsa Pokaż wiadomość
to zależy od formy zwiedzania, ja byłam w Wenecji i zeszłam ja wzdłuż i wszerz piechotą, łatwo nie było, bo miasto jest ogromne, ale satysfakcja ogromna Alternatywa dla gondoli są tramwaje wodne, u nas odpadł problem z parkingiem, bo pociąg dojechał do samej Wenecji
Tramwaj wody też chyba z 5 euro kosztuje . jak się wszystko zliczy to tanio to nie wychodzi nie czarujmy się , ale warto
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 18:12   #21
klika_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2
Dot.: wycieczka do włoch

Cytat:
Napisane przez Malinka_gosiaczek Pokaż wiadomość
mam pytanie, czy ktoś był w mieście Lecce we Włoszech i może coś powiedzieć jak tam jest?
Byliśmy w Lecce kilka lat temu. Jest tam całkiem spora barokowa starówka, nas jakoś nie specjalnie urzekła, ale generalnie jest ok. Poza tym nie przypominam sobie wielu atrakcji. Jeżeli już będziesz w pobliżu to warto wpaść, ale żeby organizować całą wyprawę to nie wiem czy warto.
__________________
Włochy, Mediolan, Rzym, Neapol - blog o podróży do Włoch.
klika_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 22:05   #22
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: wycieczka do włoch

Wlasnie patrzylam na miasto Palinuro a raczej jego okolice i chcialam zobaczyc jakie sa ceny w pensjonatach, ale nie udalo mi sie nic sensownego znalezc, bo same hotele mi wyskoczyly i dosc zaporowe ceny bo wychodzi 100zl za noc za osobe w maju..
Kolezanka bedac w lipcu w Chorwacji, dorwala nocleg za 35zl i to w lipcu..
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 22:56   #23
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: wycieczka do włoch

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Wlasnie patrzylam na miasto Palinuro a raczej jego okolice i chcialam zobaczyc jakie sa ceny w pensjonatach, ale nie udalo mi sie nic sensownego znalezc, bo same hotele mi wyskoczyly i dosc zaporowe ceny bo wychodzi 100zl za noc za osobe w maju..
Kolezanka bedac w lipcu w Chorwacji, dorwala nocleg za 35zl i to w lipcu..
Wlochy to nie Chorwacja ,tutaj turystyka kwitnie caly rok,a maj to juz prawie pelnia sezonu,wiec ceny sa takie ,a nie inne i wierz mi,ze we wloszech 100 zl za nocleg w hotelu to jest naprawde bardzo malo

Lecce to bardzo ladne miasto,warte odwiedzenia ,jakies 1,5 godzinki od Lecce lezy Bari,ktore tez warto zobaczyc.

dave93 - sraty pierdaty Rzym jest koszmarny ,tak sie w rzymie zakochuje tylko ci,ktorzy malo widzieli i spedzili tam gora 3 dni gwarantuje,ze conajmniej 70% turystuow,ktorzy byli w Rzymie dluzej nic 3 dni wyjezdzaja z postanowieniem nie wracania tam nigdy ...

ale centrum warto zobaczyc .

spedzilam 4 lata w Rzymie ,znam wlochy jak wlasna kieszen,Rzym jest jednym z najkoszmarniejszych miast w tym kraju,to miasto nadaje sie na kilkudniowe zwiedzanie ,ale nie do zycia ....

polecam wyjsc nieco poza centrum ,wtedy wszystkim sie Rzymu odechce




__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 11:51   #24
ewuszkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ewuszkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 493
Dot.: wycieczka do włoch

Do Wenecji można dostać się także od strony wybrzeża - z Punta Sabbioni odpływają małe statki aż do Placu Św. Marka.

Z kamingu w Cavalinio lub Jesolo jechaliśmy autobusem miejskim do Punta Sabbioni, tam stateczkiem, a po Wenecji tramwajami wodnymi Vaporetto. Kupiliśmy bilet na kampingu za 23 euro i był ważny na ile wlezie przejazdów przez 24h

Warto kupic bilet na tramwaje wodne - vaporetto. Jeśli mamy tylko jeden dzień za zobaczenie całej Wenecji, można sobie podjechać kawałek tramwajem Warto też odejść od zatłoczonych miejsc, zgubić się w małych uliczkach, posłuchać odgłosów domu, w którym Włosi jedzą obiad
__________________
Żona!

"Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5,
jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę"


- George Elliot
ewuszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 14:55   #25
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: wycieczka do włoch

Cytat:
Napisane przez ewuszkaaa Pokaż wiadomość
posłuchać odgłosów domu, w którym Włosi jedzą obiad
lubisz halas
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 15:22   #26
ewuszkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ewuszkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 493
Dot.: wycieczka do włoch

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
lubisz halas
haha do domu im nie właziłam, ale takie odgłosy jak głośno gadają i tłuką po tych talerzach dają fajny klimat w małych wąskich uliczkach
__________________
Żona!

"Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5,
jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę"


- George Elliot
ewuszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 18:54   #27
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: wycieczka do włoch

Cytat:
Napisane przez ewuszkaaa Pokaż wiadomość
haha do domu im nie właziłam, ale takie odgłosy jak głośno gadają i tłuką po tych talerzach dają fajny klimat w małych wąskich uliczkach
kazdy posilek we wloszech jest celebrowany ,obiady ,a zwlaszcza kolacje trwaja godzinami.... je sie,smieje ,gada ,gada... gada.... glosno,bardzo glosno w sumie to jest to bardzo fajne ,ale nie na codzien ja przez tych wlochow sama sie halasliwa zrobilam
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:47.