ciąża nieletniej - zwolnienie lekarskie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-23, 10:18   #1
luna2210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4

ciąża nieletniej - zwolnienie lekarskie.


Witam!
W tym roku w październiku skończę 18 lat, jestem w 5mc.
Moja ciąża jest zagrożona więc muszę cały czas leżeć w domu,
niestety istnieje obowiązek nauki do 18 lat, a nie jestem w stanie chodzić do szkoły...
Czy lekarz może wystawić mi z tego powodu zwolnienie lekarskie do szkoły?
Na jaki okres może wystawić takie zwolnienie i czy poprzez nieobecności w szkole nawet poparte takim zwolnieniem moi rodzice mogą ponieść jakąś karę?
Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Pozdrawiam
luna2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 10:43   #2
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: ciąża nieletniej - zwolnienie lekarskie.

Cytat:
Napisane przez luna2210 Pokaż wiadomość
Witam!
W tym roku w październiku skończę 18 lat, jestem w 5mc.
Moja ciąża jest zagrożona więc muszę cały czas leżeć w domu,
niestety istnieje obowiązek nauki do 18 lat, a nie jestem w stanie chodzić do szkoły...
Czy lekarz może wystawić mi z tego powodu zwolnienie lekarskie do szkoły?
Na jaki okres może wystawić takie zwolnienie i czy poprzez nieobecności w szkole nawet poparte takim zwolnieniem moi rodzice mogą ponieść jakąś karę?
Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Pozdrawiam
Jestem pewna, że lekarz może wystawić Ci zwolnienie lekarskie. Niestety nie wiem na jak długo i nie wiem jak z "nadrabianiem" zaległości w szkole. A dyrekcja szkoły została poinformowana o Twojej ciąży? Na pewno wiedzą jak w takich sytuacjach postępować, abyś czuła się komfortowo.
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 11:09   #3
Papuga69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 440
Dot.: ciąża nieletniej - zwolnienie lekarskie.

Cytat:
Napisane przez luna2210 Pokaż wiadomość
Witam!
W tym roku w październiku skończę 18 lat, jestem w 5mc.
Moja ciąża jest zagrożona więc muszę cały czas leżeć w domu,
niestety istnieje obowiązek nauki do 18 lat, a nie jestem w stanie chodzić do szkoły...
Czy lekarz może wystawić mi z tego powodu zwolnienie lekarskie do szkoły?
Na jaki okres może wystawić takie zwolnienie i czy poprzez nieobecności w szkole nawet poparte takim zwolnieniem moi rodzice mogą ponieść jakąś karę?
Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Pozdrawiam

Uczysz się w szkole średniej czy gimnazjum ? Szkoła na pewno wydaje takie zwolnienie tylko trzeba to dobrze rozegrać. A i tak w takim przypadku polecam zmiane szkoły na zaoczną, jest dużo takich jednostek płatnych i bezpłatnych. Będzie Ci łatwiej z nadrabianiem materiału , zajęcia najczęściej prowadzone są co drugi weekend ( w piatek i sobote) Wiem bo sama uczęszczam do liceum zaocznego, nauczanie jest co prawda na o wiele niższym poziomie ale w Twojej sytuacji i tak byłoby to dobrym rozwiązaniem. Pozdrawiam
Papuga69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 11:16   #4
kffiatusheq
Raczkowanie
 
Avatar kffiatusheq
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 262
Dot.: ciąża nieletniej - zwolnienie lekarskie.

Cytat:
Napisane przez luna2210 Pokaż wiadomość
Witam!
W tym roku w październiku skończę 18 lat, jestem w 5mc.
Moja ciąża jest zagrożona więc muszę cały czas leżeć w domu,
niestety istnieje obowiązek nauki do 18 lat, a nie jestem w stanie chodzić do szkoły...
Czy lekarz może wystawić mi z tego powodu zwolnienie lekarskie do szkoły?
Na jaki okres może wystawić takie zwolnienie i czy poprzez nieobecności w szkole nawet poparte takim zwolnieniem moi rodzice mogą ponieść jakąś karę?
Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Pozdrawiam
Hej,
lekarz może wystawić zaświadczenie o stanie ciąży z informacją, że np. musisz leżeć.
Natomiast zwolnienie lekarskie na opiekę nad Tobą może wziąć któraś z osób, u której jesteś ubezpieczona np. Twoja mama i wtedy jest to 14 dni w skali roku kalendarzowego (zasiłek opiekuńczy). Najlepiej byłoby żeby Twoja mama/tato spotkał się z dyrektorem/ką i ustalili szczegóły. Nie sądzę, żeby mieli kłopoty (są różne przypadki, kiedy ktoś musi leżeć w szpitalu i nikt nikogo nie ściga za to). Pozdrawiam, dużo zdrowia dla Ciebie i maleństwa

Edytowane przez kffiatusheq
Czas edycji: 2013-01-23 o 11:21
kffiatusheq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 12:32   #5
luna2210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: ciąża nieletniej - zwolnienie lekarskie.

Cytat:
Napisane przez subiektywna Vera Pokaż wiadomość
Jestem pewna, że lekarz może wystawić Ci zwolnienie lekarskie. Niestety nie wiem na jak długo i nie wiem jak z "nadrabianiem" zaległości w szkole. A dyrekcja szkoły została poinformowana o Twojej ciąży? Na pewno wiedzą jak w takich sytuacjach postępować, abyś czuła się komfortowo.

Niestety ten rok będę miała niezaliczony bo termin mam na czerwiec i do tego czasu muszę leżeć. W szkole wszyscy wiedzą.
luna2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 12:34   #6
luna2210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: ciąża nieletniej - zwolnienie lekarskie.

Cytat:
Napisane przez Papuga69 Pokaż wiadomość
Uczysz się w szkole średniej czy gimnazjum ? Szkoła na pewno wydaje takie zwolnienie tylko trzeba to dobrze rozegrać. A i tak w takim przypadku polecam zmiane szkoły na zaoczną, jest dużo takich jednostek płatnych i bezpłatnych. Będzie Ci łatwiej z nadrabianiem materiału , zajęcia najczęściej prowadzone są co drugi weekend ( w piatek i sobote) Wiem bo sama uczęszczam do liceum zaocznego, nauczanie jest co prawda na o wiele niższym poziomie ale w Twojej sytuacji i tak byłoby to dobrym rozwiązaniem. Pozdrawiam
Uczę się w szkole średniej. Zmienić szkołe mogę gdy ukończę 18 lat czyli w październiku, a obowiązek nauki jest do 18 lat i obawiam się, że mogą nałożyć karę finansową na rodziców. Do takiej szkoły przejdę na 100% po porodzie bo teraz nie ma mowy żebym ruszała się z domu
luna2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 12:36   #7
luna2210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: ciąża nieletniej - zwolnienie lekarskie.

Cytat:
Napisane przez kffiatusheq Pokaż wiadomość
Hej,
lekarz może wystawić zaświadczenie o stanie ciąży z informacją, że np. musisz leżeć.
Natomiast zwolnienie lekarskie na opiekę nad Tobą może wziąć któraś z osób, u której jesteś ubezpieczona np. Twoja mama i wtedy jest to 14 dni w skali roku kalendarzowego (zasiłek opiekuńczy). Najlepiej byłoby żeby Twoja mama/tato spotkał się z dyrektorem/ką i ustalili szczegóły. Nie sądzę, żeby mieli kłopoty (są różne przypadki, kiedy ktoś musi leżeć w szpitalu i nikt nikogo nie ściga za to). Pozdrawiam, dużo zdrowia dla Ciebie i maleństwa
Tak, tylko w domu jestem już dłuższy czas i będę do czerwca. Dziękuję za odpowiedź i pomoc.
luna2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-23, 13:50   #8
agamic02433
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: ciąża nieletniej - zwolnienie lekarskie.

Witam

Żadne zaoczne. Idziesz do ginekologa bierzesz zwolnienie w którym wystarczy ze będzie wpisane ze ciąża jest zagrożona i tyle. Potem idziesz do poradni psychologiczno pedagogicznej i tam załatwiasz nauczanie indywidualne. Muszą ci je dać bo nie masz jeszcze 18 lat. Sama takie miałam bo urodziłam 4 msc przed 18. Napisz na pw dam ci swój numer tel i wszystko dokładnie wyjaśnię. Ja dalej się ucze w dziennej szkole. Jest ciężko ale wszystko jest do zrobienia
agamic02433 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 16:43   #9
Papuga69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 440
Dot.: ciąża nieletniej - zwolnienie lekarskie.

Cytat:
Napisane przez luna2210 Pokaż wiadomość
Uczę się w szkole średniej. Zmienić szkołe mogę gdy ukończę 18 lat czyli w październiku, a obowiązek nauki jest do 18 lat i obawiam się, że mogą nałożyć karę finansową na rodziców. Do takiej szkoły przejdę na 100% po porodzie bo teraz nie ma mowy żebym ruszała się z domu
To bzdura , ja mając 16 lat przepisałam się z normalnego gimnazjum do zaocznego. Gdybyś teraz się przepisała na 2 semestr to jest bardzo duża szansa że zdasz ten rok, w takich szkołach uczy się dużo kobiet które są w takiej sytuacji jak Ty, nie jesteś jedyna Poza tym jeżeli w szkole zaocznej dobrze się dogadasz to ze względu na swój stan nie będziesz musiała przychodzić na zajęcia a jedynie dostarczać referaty, zadania itp.
W jakim mieście mieszkasz ?
Papuga69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:51.